درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1403 - 06:50   

حسن عمیدی به عنوان سرپرست دفتر رسانه وزارت صمت منصوب شد

  حسن عمیدی به عنوان سرپرست دفتر رسانه وزارت صمت منصوب شد


ادامه ادامه مطلب یک

گوگل دوباره پایان کوکی‌های شخص ثالث را در کروم به تعویق انداخت

  گوگل دوباره پایان کوکی‌های شخص ثالث را در کروم به تعویق انداخت


ادامه ادامه مطلب دو

برنامه‌های انجمن متخصصان روابط‌عمومی به مناسبت روز روابط‌عمومی

  برنامه‌های انجمن متخصصان روابط‌عمومی به مناسبت روز روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان دومین اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی

  فراخوان دومین اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  متا در حال قرار دادن ربات‌های چت در همه جاست تا شما به جایی نروید
  متا در حال قرار دادن ربات‌های چت در همه جاست تا شما به جایی نروید
  جوایز، مسئولیت اجتماعی شرکتی و جنجال به عنوان آهن‌ربای رسانه‌ای
  عکس ریش فتوشاپ شده مارک زاکربرگ در فضای مجازی وایرال شد
  فراتر از تبلیغات: بن‌بست پایداری در تبلیغات دیجیتال
  روابط‌عمومی و ارتباطات در روز زمین 2024: مسئولیت‌ها، کارکردها و نقش‌ها
  پیش‌بینی 2024: هفت روند روابط‌عمومی که امسال اهمیت خواهند داشت
  فراخوان دومین اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی
  برنامه‌های انجمن متخصصان روابط‌عمومی به مناسبت روز روابط‌عمومی
  دنیای روابط‌عمومی فراتر از کنفرانس‌های مطبوعاتی
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  گفتگو  

تحول دیجیتال، راهکارهایی برای بهره‌مندی روابط‌عمومی تحول دیجیتال، راهکارهایی برای بهره‌مندی روابط‌عمومی
تحول دیجیتال یکی از مهم‌ترین تحولات در عصر حاضر است که تأثیرات عمیقی بر کسب‌وکارها و سازمان‌ها داشته است. این تحول، صنعت روابط‌عمومی را نیز بی‌نصیب نگذاشته است و تغییرات زیادی را در این صنعت ایجاد کرده است. من با توجه به اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتم کتابی در مورد تحول دیجیتال در صنعت روابط‌عمومی بنویسم تا به متخصصان روابط‌عمومی کمک کنم تا با این تغییرات آشنا شوند و از آنها بهره‌مند شوند.
چهارشنبه، 8 آذر 1402 - 09:10

باقریان: کنفرانس روابط‌عمومی، نقش مهمی در توسعه و اعتلای روابط‌عمومی ایفا کرده است باقریان: کنفرانس روابط‌عمومی، نقش مهمی در توسعه و اعتلای روابط‌عمومی ایفا کرده است
به مناسبت برگزاری بیستمین دوره کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران در تاریخ‌های ۸ و ۹ اسفند ۱۴۰۲، گفتگویی با مهدی باقریان، دبیرکل این کنفرانس انجام شد. در این گفتگو، باقریان به نقش کلیدی کنفرانس روابط‌عمومی ایران در توسعه روابط‌عمومی اشاره کرد.
پنجشنبه، 12 بهمن 1402 - 12:25

هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی در نیمه دوم آبان برگزار می‌شود هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی در نیمه دوم آبان برگزار می‌شود
رییس انجمن متخصصان روابط‌عمومی، در گفت‌وگو با خبرنگار "شارا" از برگزاری هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی در نیمه دوم آبان 1402 خبر داد.
سه شنبه، 25 مهر 1402 - 15:19

 نقش روابط‌عمومی در زمینه برند کارفرمایی بررسی شد نقش روابط‌عمومی در زمینه برند کارفرمایی بررسی شد
در ساخت برند کارفرمایی روابط‌عمومی می‌تواند در پیامی که قرار است از سوی واحد منابع انسانی یا کل کسب‌وکار به بیرون مخابره ‌شود، نقش برجسته‌ای ایفا کند. همچنین روابط‌عمومی می‌تواند در تبدیل برند کارفرمایی به‌عنوان یک پوزیشن کمک‌کننده باشد و تصویری واقعی از این برند را در بیرون از سازمان به نمایش بگذارد.
دوشنبه، 6 شهریور 1402 - 11:44

در گفت‌وگو با کارشناس بازرگانی مطرح شد: رابطه معنادار مسئولیت اجتماعی با توسعه رفاه در گفت‌وگو با کارشناس بازرگانی مطرح شد: رابطه معنادار مسئولیت اجتماعی با توسعه رفاه
مسئولیت اجتماعی به‌طورکلی به مجموعه فعالیت‌هایی اطلاق می‌شود که صاحبان سرمایه و بنگاه‌های اقتصادی به‌صورت داوطلبانه به‌عنوان یک عضو موثر و مفید در جامعه انجام می‌دهند، در واقع، مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها رویکردی متعالی به کسب‌وکار است که تاثیر اجتماعی یک سازمان بر جامعه ـ چه داخلی و چه خارجی ـ را مدنظر قرار می‌دهد و هدف اصلی آن گرد هم آوردن تمامی بخش‌ها متشکل از دولتی، خصوصی و سایر داوطلبان برای همکاری با یکدیگر است تا از یک‌سو موجب همسویی منافع اقتصادی با محیط‌زیست و از سویی دیگر، سبب توفیق، رشد و پایداری کسب‌وکار شود.
دوشنبه، 5 تیر 1402 - 13:56

 نقش کارگروه روابط‌عمومی‌ سندیکا در توسعه‌ و ترویج فرهنگ بیمه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نقش کارگروه روابط‌عمومی‌ سندیکا در توسعه‌ و ترویج فرهنگ بیمه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
سیدفرید میرموسوی، مدیر روابط‌عمومی و تبلیغات شرکت بیمه دی بار دیگر به عنوان دبیر اول کارگروه روابط‌عمومی‌ سندیکای بیمه‌گران ایران انتخاب شد. کارگروه روابط‌عمومی‌ به دلیل ماهیت فعالیت این واحد، همیشه کارکردی متفاوت و محوری در سندیکای بیمه‌گران ایران برعهده داشته و درخشش کسانی چون مهدی شمسایی، بهروز میرزایی و داود شکری دبیران سابق این کارگروه، انتظارات ویژه‌ای را در اذهان پدید آورده و بار مسؤلیت میرموسوی را نیز سنگین‌تر ساخته است.
سه شنبه، 30 خرداد 1402 - 20:00

کاربرد تکنولوژی در فعالیت‌های بشردوستانه کاربرد تکنولوژی در فعالیت‌های بشردوستانه
افراد خیر یا موسسات خیریه نیز که در این سایت حضور دارند، می‌توانند با انتخاب معلم مورد نظر خود، به او کمک مالی برسانند. این اولین بار نیست که الکس، مدیریت یک موسسه خیریه را بر عهده گرفته. او پیش‌تر نیز مدیرعامل «گلوبال گیوینگ» بوده و تجربیات بسیاری در آنجا کسب کرده. الکس، حالا در اولین سالگرد مدیریتش در دونرز چوز، مهمان نشریه فوربز شده و توضیح می‌دهد که چطور به جایگاه رهبری این سازمان بزرگ رسید و امید دارد آن را به کدام سو ببرد.
دوشنبه، 15 خرداد 1402 - 11:50

افکار عمومی در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شود افکار عمومی در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شود
در ماجرای مسمومیت دانش‌آموزان باید بلافاصله اطلاع‌رسانی و مرجع اطلاع‌رسانی هم مشخص می‌شد. در ژاپن هم شبیه این ماجرا رخ داد اما بحران ایران در آنجا تجربه نشد. چون در ایران افکار عمومی به رسمیت شناخته نمی‌شود.
دوشنبه، 22 اسفند 1401 - 21:59

رئیس هیأت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران: با پلتفرمِ متخلفی که جریانِ تنظیم‌گری را برهم می‌زند، برخورد جدی شود رئیس هیأت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران: با پلتفرمِ متخلفی که جریانِ تنظیم‌گری را برهم می‌زند، برخورد جدی شود
عضو هیأت علمی و رئیس دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره و رئیس هیأت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران درباره این مکاتبه و تخلفات فیلیمو و اتفاقات اخیر از جریان تنظیم‌گری کشورهای دیگر می‌گوید: به هر حال الان در تمام کشورهای دنیا بحث تنظیم‌گری بحثِ خیلی جدّی است. شما کشور آلمان را نگاه کنید آنجا هم به طور جدّی روی پلتفرم‌های داخلی خودشان، اعمال قانون می‌کنند. بنابراین چون معمولاً آن‌ها دفاتری در خود آلمان دارند و آنجا اگر محتوایی خلاف قوانین و مقررات جمهوری فدرال آلمان انجام شود مجازات سنگینی برایشان در پی دارد و معمولاً این مجازات، نقدی است.
دوشنبه، 10 بهمن 1401 - 12:35

 هنرِ گفتگو هنرِ گفتگو
در اکثر گفت‌وگوهای ثبت شده، افراد با وجود نیت خیری که از خود بروز می‌دهند بدون آ‌نکه متوجه باشند در حین بحث و تبادل نظر، دغدغه اصلی شان، این است که توجه دیگران را به خود جلب کنند.
دوشنبه، 6 آذر 1396 - 13:24

محدودیت‌های رسانه‌ای گفت‌وگو را مختل می‌کند محدودیت‌های رسانه‌ای گفت‌وگو را مختل می‌کند
هابرماس به عنوان اندیشمندی که در این زمینه دیدگاه‌های خاصی مطرح می‌کند، مثلثی را ذیل عنوان «اعتراضات خیابانی»، «تجمعات قانونی» و نهایتا «گفت‌وگو» طراحی کرده و تلاش می‌کند مبتنی بر این سه ضلع اصلی تفاسیر تازه‌ای از اصل ارتباطات پویا ارایه کند. بر اساس این مدل ارتباطی، هر اندازه که سیاستگذاران و تصمیم‌سازان مسیرهای کنشگری مدنی، سیاسی، رسانه‌ای و... را بیشتر محدود سازند، زمینه برای حضور جوانان در خیابان بیشتر فراهم می‌شود.
شنبه، 16 مهر 1401 - 11:56

 ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ شایسته‌سالاری ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ شایسته‌سالاری
برای ایجاد نظام شایسته‌سالار در سازمان‌ها مسیری طولانی پیش رو است و موانع موجود در طول این مسیر باید با مشارکت افراد شایسته و در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شوند. زمانی که برای ارتقای شغل و پست کارکنان و مدیران براساس لیاقت و شایستگی آنها اقدام شده و ادامه خدمت فرد در سازمان منوط به میزان اثر بخشی و لیاقت فرد باشد، شایسته‌سالاری در سازمان توسعه می‌یابد.
سه شنبه، 15 شهریور 1401 - 13:50

محمود مختاریان: روابط‌عمومی دانش فهم موقعیت‌هاست محمود مختاریان: روابط‌عمومی دانش فهم موقعیت‌هاست
روابط‌عمومی، نهاد تحلیل‌گر و اندیشه‌ورز است. چنان‌که دکتر نطقی بنیانگذار روابط‌عمومی می‌گویند نخست بگو رئیس روابط عمومی‌ات کیست تا من بگویم سازمانت چیست؟ پس علم روابط‌عمومی، دانش فاخری است که از سویی سلامت اندیشه را تأمین کرده و از سوی دیگر علیه پدیده‌های مذمومی چون دروغ و جنایت عمل می‌کند. پس ارزش و جایگاه روابط‌عمومی در کنار مدیریت است.
چهارشنبه، 9 شهریور 1401 - 12:03

در گفت‌وگو با یک پژوهشگر صنعت عنوان شد: ارتباط مسئولیت اجتماعی مدیران و اخلاق کسب‌وکار در گفت‌وگو با یک پژوهشگر صنعت عنوان شد: ارتباط مسئولیت اجتماعی مدیران و اخلاق کسب‌وکار
در عرصه مدیریت و سازمان، از مسئولیت اجتماعی به‌عنوان اخلاقیات فراسازمانی یاد می‌شود. بسیاری از اقدامات و رفتارهای مدیران و کارکنان، متاثر از ارزش‌های اخلاقی است و کم‌توجهی به اخلاق کار در مدیریت بنگاه‌ها و سازمان‌ها، می‌تواند معضلات جبران‌ناپذیری برای سازمان‌ها به‌وجود آورد.
دوشنبه، 7 شهریور 1401 - 10:47

معماری برند در روابط‌عمومی معماری برند در روابط‌عمومی
روابط‌عمومی در نطفه تولید صنعتی قرار دارد و از زمان راه‌اندازی صنایع (صنایع کوچک و بزرگ) در همه مراحل، صنعت را هدایت می‌کند و تنها روابط‌عمومی قادر به انجام این مهم است. در عرصه کسب‌وکار نیز روابط‌عمومی به‌عنوان یک تکنیک حمایت از بازار شناخته شده است.
پنجشنبه، 5 خرداد 1401 - 23:53

 مدیران میانی، قلب تپنده سازمان مدیران میانی، قلب تپنده سازمان
این روزها مدیران شدیدا خسته و تحت فشارند. دلیلش این است که شغل‌شان برای دنیای متفاوتی طراحی شده بوده؛ دنیایی که در آن، کارکنان در یک ساعت مشخص وارد کارخانه می‌‌‌شدند یا کارهای پشت میزی داشتند. وظایف و تیم‌‌‌ها تغییر چندانی نمی‌کردند.
چهارشنبه، 4 خرداد 1401 - 22:36

بازنشر/ سایه روشن های روابط عمومی ایران در گفتگو با استاد کاظم متولی بازنشر/ سایه روشن های روابط عمومی ایران در گفتگو با استاد کاظم متولی
از مسئولیت های مدیران سازمان ها؛ حمایت های قانونی، انسانی، عاطفی، مالی و امثالهم نسبت به واحدهای روابط عمومی است و البته متقابلا برخورداری مناسب روابط عمومی ها از این حمایت ها و استفاده های بهینه از این فرصت ها و ارایه نتایج فعالیت ها به مدیران از وظایف و مسئولیت های روابط عمومی است.
شنبه، 18 مرداد 1393 - 07:04

 موشک نقطه‌زن داریم، اما رسانه نقطه‌زن نداریم موشک نقطه‌زن داریم، اما رسانه نقطه‌زن نداریم
محمود مختاریان یک پدیده است، از آن‌هایی که دوست نداری بعد نام او ویرگول بگذاری و او را بلافاصله آلوده به توصیف‌های رایج کنی، چون توصیف‌های معمول نه تن‌ها چیزی به او اضافه نمی‌کند بلکه‌ای بسا از او بسیار بکاهد. چه او را استاد خطاب کنیم، چه پیشکسوت رسانه‌ای، چه مربی برجسته دوره‌های «سواد رسانه‌ای»، چه مدرس روزنامه‌نگاری، فتوژورنالیسم، چاپ، گرافیک یا صفحه‌آرایی، به نظرم چیزی به او اضافه نکرده‌ایم.
جمعه، 23 اردیبهشت 1401 - 01:15

چشم انداز تازه شکل گرفته مدیر عامل اجرایی بر روبط عمومی چشم انداز تازه شکل گرفته مدیر عامل اجرایی بر روبط عمومی
روابط عمومی یک فعالیت 365 روزه می باشد. دقیقاً مشابه مسواک کردن دندان هایتان - باید آن را هر روز انجام دهید. اکنون می بینم و می دانم که این مسئله تا چه حد اهمیت دارد- حتی تماس های هفتگی بین شرکت ما و انجمن مدیریت ثروت. بسیاری از مدیرعاملان اجرایی ممکن است زمان خود را به این شکل سرمایه گذاری نخواهند کرد.
دوشنبه، 26 خرداد 1393 - 19:53

چگونه لینکداین چشم انداز ارتباطات یکپارچه را تغییر می دهد؟ چگونه لینکداین چشم انداز ارتباطات یکپارچه را تغییر می دهد؟
شکی نیست که رسانه اجتماعی برای همیشه به راهی برای ارتباط تغییر کرده است، اما همچنین این شبکه انقلابی را در مسیر صنعت B2B بوجود آورده است. من با لارس باش صحبت کردم، وی رهبر شرکت دیجیتال امیا را بر عهده دارد و در این مصاحبه درباره وضعیت ارتباطات یکپارچه سخن می گوید
یکشنبه، 9 آذر 1393 - 21:24

 چگونه در دوران پساکرونا ارتباطات کاری عمیق برقرار کنیم؟ چگونه در دوران پساکرونا ارتباطات کاری عمیق برقرار کنیم؟
سوزان مک‌‌فرسون، کارشناس ارتباط انسانی است. او مدیر شرکت مشاوره ارتباطات خودش است. او همچنین نویسنده کتابی است به نام «هنر گمشده ارتباط». سوزان اخیرا ‌میهمان سردبیر مجله کسب‌‌وکار هاروارد بوده و درباره اهمیت گسترش ارتباطات صحبت کرده است. چکیده‌‌ای از این گفت‌وگو را با هم می‌‌خوانیم:
دوشنبه، 2 اسفند 1400 - 23:51

روش‌های حفظ شهرت روش‌های حفظ شهرت
حدود نیمی از شهرت شرکت از شهرت مدیر کل ناشی می‌شود. او چهره شرکت است. او شخصی است که در حقیقت ارزش را تعیین می‌کند. او صدای شرکت است. زمانی که بحران دارید، همه می‌گویند: «مدیر کل کجاست؟ او در این باره چه می‌گویید؟» اگر او خطا کند، به شهرت شرکت لطمه وارد می‌شود.
دوشنبه، 5 مرداد 1394 - 12:41

دولت در فعالیت‌هایش پیوست‌های رسانه‌ای را نادیده نگیرد دولت در فعالیت‌هایش پیوست‌های رسانه‌ای را نادیده نگیرد
به اعتقاد یک مدرس ارتباطات در یزد، متاسفانه دولت در فعالیت‌های جدید خود پیوست‌های رسانه‌ای را نادیده می‌گیرد، بنابراین نمی تواند در مباحث اقناعی میان افکار عمومی موفق عمل کند. پیوست‌های رسانه‌ای از الزامات مهم دولت کنونی باید باشد.
دوشنبه، 20 دی 1400 - 22:00

آیا روابط‌عمومی حرفه مناسبی برای من است؟ آیا روابط‌عمومی حرفه مناسبی برای من است؟
امروزه متخصصان روابط‌عمومی یاد می گیرند که چگونه مستقیما با مردم در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنند و به منبع مهمی از اطلاعات تبدیل شوند. ما نیز به یکی از تأثیرگذاران تبدیل شده ایم و به دیگران کمک می کنیم.
شنبه، 11 دی 1400 - 14:48

انتشارات روابط‌عمومی‌ها، کارکردها و چالش‌ها انتشارات روابط‌عمومی‌ها، کارکردها و چالش‌ها
انتشارات، مقوله‌ای است که در تمامی سازمان‌ها و نهادها و عرصه‌های گوناگون دارای اهمیت است و از جهات زیادی نیز تأثیرات مؤثر و وسیعی بر روی انتقال پیام و تعامل با مخاطبان دارد.
دوشنبه، 15 آذر 1400 - 09:02

در گفتگو با یکی از پیشکسوتان روابط عمومی و خبر عنوان شد: روابط عمومی صنعتی پیشرو در توسعه پایدار در گفتگو با یکی از پیشکسوتان روابط عمومی و خبر عنوان شد: روابط عمومی صنعتی پیشرو در توسعه پایدار
کارشناسان و نیروهای روابط عمومی باید از توانمندترین و متخصص‌ترین افراد در این حوزه باشند تا بتوانند در سازمان خود نقش و رسالت خود را بخوبی ایفا نمایند. متاسفانه بسیاری از مدیران عالی سازمان ها و شرکت ها به این مهم توجه کافی و وافی ندارند.
شنبه، 15 آبان 1400 - 16:44

انجمن روابط‌عمومی ایران 50 سالگی‌اش را جشن می‌گیرد انجمن روابط‌عمومی ایران 50 سالگی‌اش را جشن می‌گیرد
انجمن روابط‌عمومی ایران، آیین بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را در تاریخ 12 آبان ماه سال 1400 با حضور اساتید و پیشکسوتان روابط‌عمومی و تجلیل از بزرگان این حرفه در استان اصفهان برگزار می‌کند. به همین بهانه گفتگویی با آقای خسرو رفیعی رییس انجمن روابط‌عمومی‌ ایران، داشتیم، آنچه در پی می آید حاصل این گفتگوست:
چهارشنبه، 12 آبان 1400 - 08:05

در گفتگو با رییس انجمن متخصصان روابط‌عمومی مطرح شد: تولیدات انتشاراتی روابط‌عمومی‌ها در کشور ارتقا یافته است در گفتگو با رییس انجمن متخصصان روابط‌عمومی مطرح شد: تولیدات انتشاراتی روابط‌عمومی‌ها در کشور ارتقا یافته است
انجمن متخصصان روابط‌عمومی ایران یکی از برنامه‌های منظمی که از 15سال پیش در دستور کار خود قرار داده و هرساله نسبت به برگزاری آن اقدام کرده است، جشنواره ملی روابط‌عمومی‌ست که با حضور و مشارکت فعال اساتید، صاحب‌نظران، مدیران وکارشناسان روابط‌عمومی دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی برگزار می‌شود، اکنون در آستانه برگزاری شانزدهمین دوره این جشنواره فرصت را مناسب دیدیم، گفتگویی را با سیدشهاب سیدمحسنی رییس انجمن متخصصان روابط‌عمومی در این خصوص داشته باشیم؛ آنچه درپی می‌آید، حاصل این گفتگوست.
سه شنبه، 11 آبان 1400 - 11:48

دیدگاه‌ها و تجارب موفق یک طراح مطرح اروپایی در حوزه اینفوگرافیک مبتنی بر عکاسی دیدگاه‌ها و تجارب موفق یک طراح مطرح اروپایی در حوزه اینفوگرافیک مبتنی بر عکاسی
اورنتافت از جمله طراحانی است که دارای تجربه های موفقی در قالب پروژه هایی در حوزه اینفوگرافیک مبتنی بر عکاسی (عکس محور) است. او بر این باور است که اگر داده‌ها و اطلاعات آمیخته با احساسات است می‌توان به سراغ گزینه‌ای همچون اینفوگرافیک مبتنی بر عکاسی (عکس محور) رفت.
پنجشنبه، 22 مهر 1400 - 10:29

یک اندیشمند آمریکایی ارتباطات؛ فلسفه­ ارتباطات بیانگر درگیری روزمره است یک اندیشمند آمریکایی ارتباطات؛ فلسفه­ ارتباطات بیانگر درگیری روزمره است
آرنت نویسنده یازده کتاب و دریافت کننده هشت جایزه علمی است. جدیدترین اثرش مطالب بلاغی لویناس: تعهد بی پایانِ اخلاق ارتباطات (۲۰۱۷، انتشارات دانشگاه ایلینوی جنوبی) است که جایزه کتاب برتر سال ۲۰۱۷ را از بخشِ اخلاق ارتباطات انجمن ملّی ارتباطات و جایزه کتاب برگزیده سال ۲۰۱۷ را از بخش فلسفه ارتباطات همان انجمن دریافت کرد.
شنبه، 10 مهر 1400 - 16:42

فعال حوزه ارتباطات خودروسازی: در حوزه روابط عمومی و در مدیریت ارشد صنعت خودرو، ظرفیت و قابلیت لازم برای تحول وجود دارد فعال حوزه ارتباطات خودروسازی: در حوزه روابط عمومی و در مدیریت ارشد صنعت خودرو، ظرفیت و قابلیت لازم برای تحول وجود دارد
در حوزه روابط عمومی و در مدیریت ارشد صنعت خودرو، ظرفیت و قابلیت لازم برای تحول وجود دارد. به شرط این که افراد متخصص در هر حوزه، به کار گماشته شوند. ما اگر یک مدیر توانمند در حوزه ارتباطات را در حوزه تولید فنی به کار بگیریم، چون دانش و تجربه ای در حوزه فنی ندارد، عملکرد خوبی نیز ندارد و همین طور بالعکس.
جمعه، 9 مهر 1400 - 03:13

گفت‌وگو با مجید رضاییان ـ استاد دانشگاه و پژوهشگر ژورنالیسم: روزنامه نگاری تحلیلی به دنبال عناصر داینامیک خبر است گفت‌وگو با مجید رضاییان ـ استاد دانشگاه و پژوهشگر ژورنالیسم: روزنامه نگاری تحلیلی به دنبال عناصر داینامیک خبر است
مجید رضاییان با بیان چالش‌هایی برای روزنامه‌نگاری و رسانه‌ها که به گفته او در آینده بیشتر هم خواهد شد، در عین حال می‌گوید، «در آینده روزنامه‌نگاری اصیل بیشتر جا می‌افتد»؛ او البته ناگفته‌هایی هم برای روزنامه‌نگاران در جهت تشخیص فیک‌نیوزها و مقابله با گرداب‌های اطلاعاتی دنیای وب دارد.
پنجشنبه، 14 مرداد 1400 - 13:57

دکتر نطقی با مشاطه‏ گری میانه خوبی نداشت دکتر نطقی با مشاطه‏ گری میانه خوبی نداشت
توان علمی و دانش تخصصی چند وجهی استاد در حوزه ‏های حقوق، ارتباطات، روابط عمومی و ادبیات و زبان‏ های گوناگون نباید از نظر دور بماند و بر شاگردان و پویندگان راهش واجب است نسل جدید را از اندیشه‏ های عمیق، مطالعات علمی و آثار این انسان گرانقدر آگاه نمایند.
جمعه، 28 تیر 1392 - 21:20

در گفتگوی اختصاصی با دکتر محمد سلطانی فر: ارتباطات در جامعه ایران با تولید محتوا توسعه می‌یابد در گفتگوی اختصاصی با دکتر محمد سلطانی فر: ارتباطات در جامعه ایران با تولید محتوا توسعه می‌یابد
در ابتدا باید به وجود سه چالش در مسیر توسعه ارتباطات اشاره کرد، نخستین چالش اینکه اساساً نگاه حاکمیت به عملکرد رسانه نگاه مثبتی نیست و این عامل باعث شده به مدد رشد تکنولوژی شاهد توسعه بخش هایی هستیم و از سویی نیز ساخنارهای زیربنایی دچار عقب ماندگی و عدم توسعه یافتگی هستند.
دوشنبه، 17 خرداد 1400 - 08:14

گفتگو با با صاحب «نظریۀ خشم اخلاقی در عصر دیجیتال» گفتگو با با صاحب «نظریۀ خشم اخلاقی در عصر دیجیتال»
شبکه‌های اجتماعی آنلاین می‌توانند کمک کنند تا سریع و راحت دریابیم کدام ‌یک از دوستانمان به همان موضوعاتی توجه دارند که ما نیز داریم. سپس می‌توانیم این گفت‌وگوهایمان را در دنیای واقعی ادامه دهیم و خشم مشترکمان را به کنش اجتماعی معنی‌دار تبدیل کنیم. بهتر نمی‌شد اگر این شبکه‌های مجازی امکاناتی درونشان داشتند که کمک می‌کرد این کار را انجام دهیم؟
شنبه، 8 خرداد 1400 - 19:40

روابط‌عمومی بودن هم عقل می خواهد و هم جنون و هم علاقه روابط‌عمومی بودن هم عقل می خواهد و هم جنون و هم علاقه
مدیران موفق و مجرب همیشه به دنبال افرادی متخصص و خلاق و باهوش جهت استخدام در حوزه روابط‌عمومی هستند که آنان را در برنامه ریزی، ایده پردازی و تعیین خط و مشی مربوط به سازمان خود یاری دهند.
شنبه، 8 خرداد 1400 - 07:51

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران: در تعریف علم ارتباطات تحولاتی رخ داده است عضو هیئت علمی دانشگاه تهران: در تعریف علم ارتباطات تحولاتی رخ داده است
من به آینده رشته ارتباطات امیدوار و خوش‌بین هستم. گمان می‌کنم که نسل‌های آتی، نیروها و قهرمانان وطن پرستی را خواهند داشت که کشور و رشته ارتباطات را جلو برده و بیش از پیش با مقتضیات اجتماعی، راهبردی، سیاسی و نظامی همراه شوند. کما اینکه جامعه هم به خودی خود تغییرات و نیازها را حس کرده و با تجارب موجود، کشور را به سوی پیشرفت سوق خواهد داد. در حوزه ارتباطات اگر نیروهای خوبی تربیت شود، به نوعی ثروت آفرینی نیز ایجاد خواهد شد.
سه شنبه، 4 خرداد 1400 - 13:40

ارتباطات یکپارچه نقطه تمایز بیمه کوثر ارتباطات یکپارچه نقطه تمایز بیمه کوثر
وظیفه یک روابط عمومی هوشمند در این شرایط تلاش مضاعف برای ایجاد ذهنیت مثبت در مخاطب و افزایش ضریب اطمینان در فکر او نسبت به خدمات بیمه‌ای است. اگر تا دیروز مشتری یا نماینده هر از گاهی برای جلب و نوسازی اعتماد به سراغ هم می‌رفتند در شرایط همه‌گیری کرونا، برنامه‌ها و فعالیت‌های روابط‌عمومی یک شرکت باید فضایی از آرامش، دسترس‌پذیری و پاسخ‌گویی را برای مشتری ایجاد کند که بدون ارتباط دیداری یا حتی شنیداری با ارایه‌دهنده خدمت بیمه‌ای هم از اعتماد به او اشباع شده باشد.
دوشنبه، 3 خرداد 1400 - 20:22

مدیرعامل بیمه پارسیان: کارهای مشترک روابط عمومی ها به رشد صنعت بیمه کمک می کند مدیرعامل بیمه پارسیان: کارهای مشترک روابط عمومی ها به رشد صنعت بیمه کمک می کند
بیمه در جامعه ما موضوع پیچیده ای است و شاید برای همه افراد جامعه پیچیدگی های آن قابل درک نباشد، محاسبات بیمه ای، نوع محاسبه حق بیمه، محاسبات خسارت و غیره، لذا روابط عمومی ها می توانند این موضوعات پیچیده را به ساده ترین زبان برای عموم شرح داده و قابل فهم نمایند.
دوشنبه، 3 خرداد 1400 - 11:15

در گفتگو اختصاصی با پرفسور حسام الدین بیان عنوان شد: لزوم نگاه و درکی متفاوت نسبت به علم و حرفه روابط‌عمومی‌ در گفتگو اختصاصی با پرفسور حسام الدین بیان عنوان شد: لزوم نگاه و درکی متفاوت نسبت به علم و حرفه روابط‌عمومی‌
به نظر من باید به روابط‌عمومی‌ از دیدگاه عرفانی و در سطحی کلان‌تر نیز نگریست. در واقع پایداری اقوام و استحکام ملت‌ها متکی به علم، فن و هنری چون روابط‌عمومی‌ در سطح جهان است. به واقع بعد از آفرینش و خلقت انسان توسط آفریدگار عالم، جهان امروز یکی از مهمترین بخش زندگی خلایق را متکی به ارتباط و روابط دانسته است.
شنبه، 1 خرداد 1400 - 08:08

 میزگرد| چالش‌های روابط عمومی‌ها در عصر فضای مجازی میزگرد| چالش‌های روابط عمومی‌ها در عصر فضای مجازی
نقش روابط‌عمومی‌ها در عصری که به نام عصر سایبر و فضای مجازی نام گرفته است، کمی سنگین‌تر از قبل شده است و نقش موثری در همه ابعاد یک سازمان، ارگان یا نهاد دارند و به اصطلاح قلب تپنده هر سازمانی هستند.
پنجشنبه، 30 اردیبهشت 1400 - 11:06

 استاد محسن امینی درگفتگوی اختصاصی: برگزاری روز ملی روابط‌عمومی، نیازمند رویکردی نوآورانه استاد محسن امینی درگفتگوی اختصاصی: برگزاری روز ملی روابط‌عمومی، نیازمند رویکردی نوآورانه
نامگذاری روزی به عنوان "روز ملی ارتباطات و روابط‌عمومی" شاید فرصتی مناسب برای طرح مسائل و مشکلات این حرفه و ارائه راهکارهایی عملی برای رفع موانع بر سر فعالیت‌های حرفه‌ای روابط‌عمومی‌ها باشد؛ در همین رابطه گفتگویی را با استاد محسن امینی از مدرسین و پیشکسوتان این حرفه داشتیم، آنچه در پی می آید، حاصل این گفتگوست.
چهارشنبه، 29 اردیبهشت 1400 - 08:07

روز ملی روابط‌عمومی، نیازمند یک هدف‌گذاری مشخص در گفتگوی اختصاصی با دکتر افخمی روز ملی روابط‌عمومی، نیازمند یک هدف‌گذاری مشخص در گفتگوی اختصاصی با دکتر افخمی
در کنار نامگذاری روز روابط‌عمومی باید فلسفه واقعی این روز مشخص شود و بدانیم چه می‌خواهیم انجام دهیم. در واقع اگر روزی برای سلامت نامگذاری شده شاخص هایی در حوزه سلامت مشخص شده یا روزهای ملی و مذهبی و ... ماهیت آن برای افکارعمومی مشخص است اما در مورد نامگذاری روز روابط‌عمومی نیازمند معنی دار شدن هریک از واژه‌ها هستیم.
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 - 10:06

رونمایی مدیر روابط عمومی شستا از سند تحول این بخش رونمایی مدیر روابط عمومی شستا از سند تحول این بخش
این سند با عنوان "سند راهبردی اطلاع رسانی و روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)" اقدامی است در جهت بازآفرینی روابط عمومی در یکی از بزرگترین هلدینگ‌های اقتصادی کشور.
یکشنبه، 5 اردیبهشت 1400 - 15:56

 گفت و گو با چهره ماندگار مدیریت روابط عمومی: جـهان در حصـر خـانگـی اسـت گفت و گو با چهره ماندگار مدیریت روابط عمومی: جـهان در حصـر خـانگـی اسـت
او نخستین مدیر روابط عمومی بعد از انقلاب و چهره ماندگار مدیریت روابط‌عمومی است. او با ۵۰ سال حضور مداوم در مطبوعات از قدیمی‌ترین روزنامه‌نگاران به‌شمار می‌رود. ناصر بزرگمهر در کنار حرفه روزنامه‌نگاری مسئولیت‌های مختلفی در حوزه‌های گوناگون و متفاوت داشته است.
شنبه، 28 فروردین 1400 - 12:10

یک پژوهشگر ارتباطی: از ماسک به مثابه یک وسیله ارتباطی می توان بهره برد یک پژوهشگر ارتباطی: از ماسک به مثابه یک وسیله ارتباطی می توان بهره برد
در حال حاضر از ماسک در جهان با اهداف تبلیغاتی، سیاسی، اطلاع رسانی، آگاهی بخشی، اعتراضی و انتقادی، ابراز علایق و سلایق و حتی در راستای صنعت مد و لباس و... استفاده می شود.
شنبه، 7 فروردین 1400 - 15:48

آموزش، زیربنای توسعه و تحول‌گرایی در روابط‌عمومی‌ها آموزش، زیربنای توسعه و تحول‌گرایی در روابط‌عمومی‌ها
لزوم بهره‌گیری از دانش روز و انطباق سرفصل‌های درسی رشته دانشگاهی روابط‌عمومی‌ با تحولات پدید آمده در عصر ارتباطات و همچنین استانداردسازی و تالیف محتوای متناسب با شرایط به شدت در حال تغییر، از جمله موضوعاتی است که در کنار سایر چالش‌های پیش روی فعالیت روابط‌عمومی‌ها مطرح است.
پنجشنبه، 21 اسفند 1399 - 09:53

در گفتگو با مدیر گروه روابط‌عمومی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه: روابط‌عمومی نیازمند آموزش مهارت‌های کاربردی نیروی انسانی است در گفتگو با مدیر گروه روابط‌عمومی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه: روابط‌عمومی نیازمند آموزش مهارت‌های کاربردی نیروی انسانی است
در دنیا به حرفه‌های ارتباطی واژه "هنرهای آزاد " اطلاق می‌شود. در این رشته باید نوعی رقابت حرفه‌ای حاکم شود و ملاک سنجش افراد فقط مدارک دانشگاهی نبوده و استانداردهای حرفه‌ای و اخلاق و دانش و مهارت درکنار هم می‌تواند پروسه آموزش حرفه‌ای این رشته را تکمیل نماید.
پنجشنبه، 14 اسفند 1399 - 10:22

بررسی نقش و عملکرد روابط‌عمومی‌ها در دوران کرونا بررسی نقش و عملکرد روابط‌عمومی‌ها در دوران کرونا
علت اصلی عدم تحقق برخی کارکردهای روابط‌عمومی در دوران کرونا، این بوده که در ساختارهای اجرایی سازمان اعتقاد و اعتمادی به نقش روابط‌عمومی وجود ندارد، در چنین شرایطی روابط‌عمومی در دروان بحران کرونا اگر بخواهد به وظایف حساس خود بپردازد، به علت موانع ذکر شده با نقش تاخیری و تسلیمی وارد می‌شود.
چهارشنبه، 6 اسفند 1399 - 14:08

بدون روابط عمومی، تجارت سقوط خواهد کرد بدون روابط عمومی، تجارت سقوط خواهد کرد
نقش روابط عمومی و تشریفات علاوه بر شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در نهادهای دولتی دیگر بر کسی پوشیده نیست و در صورت نادیده گرفتن مهارت‌های مرتبط با این تخصص در سازمان، نهاد یاد شده با تبعات ناگواری مواجه خواهد شد.
سه شنبه، 5 اسفند 1399 - 11:59

استراتژی مدیریتی روابط‌عمومی‌ها در دوران کرونا استراتژی مدیریتی روابط‌عمومی‌ها در دوران کرونا
بروز بحران کرونا برای روابط‌عمومی‌ها فرصت بی نظیری است، همانند رنسانس باعث بروز تحولات گسترده ای در نوع فعالیت های این بخش شده است. طی حدود یکسال گذشته سازمان ها و ادارات دولتی و خصوصی مجبور به استفاده از فناوری های نوین ارتباطی و خدمات الکترونیک شده اند، چنانچه در شرایط عادی شاید اگر این بستر ایجاد نشده بود، تا پنج سال آینده نیز مسیری که در راستای توسعه ارتباطات دیجیتال پیموده شده، هرگز به این مرحله از رشد و توسعه دست نمی یافتند.
چهارشنبه، 22 بهمن 1399 - 14:11

در مصاحبه با دکتر عادل میرشاهی: محتوا در روابط‌عمومی تغییر جدی یافته است در مصاحبه با دکتر عادل میرشاهی: محتوا در روابط‌عمومی تغییر جدی یافته است
محتوا امروز از چند نظر با گذشته متفاوت است. اول بحث سرعت است که خبر نمی تواند منتظر طی مسیر بروکراسی تحریریه بماند. خبر یک جریان همزمان است که فرصت تحلیل نمی یابد و باید ضمن تولید، تحلیل و در صورت نیاز تعدیل و همزمان منتشر شود.
سه شنبه، 7 بهمن 1399 - 23:04

 مدیر روابط عمومی پرداخت الکترونیک سپهر: کلید موفقیت ما در ایجاد روابط عمومی پویا و خلاق بود مدیر روابط عمومی پرداخت الکترونیک سپهر: کلید موفقیت ما در ایجاد روابط عمومی پویا و خلاق بود
به نظر من جشنواره‌ها یکی از عرصه‌های سالم رقابت هستند که این فرصت را فراهم می‌کنند تا بتوانیم جایگاه خود را شناسایی کنیم و ضعف و قوت‌های خود را بهتر بشناسیم. خیلی وقت‌ها ما به‌عنوان روابط عمومی آنقدر غرق در فعالیت‌های روزمره هستیم که فرصت نمی‌کنیم خود را به درستی و کامل محک بزنیم. از طرفی موانع طبیعی ذهنی همه ما باعث می‌شود تا اگر هم فرصت خودارزیابی داشته باشیم، در اکثر موارد موفق به نقد عادلانه خودمان نباشیم.
شنبه، 20 دی 1399 - 13:28

داشتن سواد رسانه‌ای لازمه موفقیت روابط عمومی است داشتن سواد رسانه‌ای لازمه موفقیت روابط عمومی است
یکی از مشکلات سازمان‌ها، اطلاع ناکافی و نادرست مدیران ارشد از جایگاه و اهمیت روابط‌عمومی است، مشکل دیگر انتخاب افرادی که از نظر پست سازمانی جایگاهی ندارند به سمت روابط‌عمومی است که در نهایت آسیب جدی به کل مجموعه و سازمان وارد خواهد کرد.
شنبه، 13 دی 1399 - 14:49

نقش راهبردی روابط عمومی بانکها در اطلاع رسانی و تعاملات سازنده درون و برون سازمانی بررسی شد نقش راهبردی روابط عمومی بانکها در اطلاع رسانی و تعاملات سازنده درون و برون سازمانی بررسی شد
شناخت نیازهای مشتریان و تامین نظرات و خواسته های آنان منبع ارزشمندی از ذخایر علم و اگاهی کاربران بانکی و بمنظور ایجاد اعتمادافزایی سازمانی نیز محسوب می شوند؛ به موازات آن رفتارسنجی و کنش و واکنش مشتریان در هنگام دریافت خدمات بانکی نیز منابع ارزشمندی در بهبود عملکرد و آنالیز شیوه های نوین در ارایه خدمات بانکی قلمداد می شود.
دوشنبه، 17 آذر 1399 - 12:13

در گفت‌وگو با رئیس انجمن متخصصان روابط‌عمومی مطرح شد: مفاهیم نوین در انتشارات؛ نشر اجتماعی و نشر موبایلی در گفت‌وگو با رئیس انجمن متخصصان روابط‌عمومی مطرح شد: مفاهیم نوین در انتشارات؛ نشر اجتماعی و نشر موبایلی
در عصر شبکه‌های اجتماعی که بشر به سمت تعاملات آنلاین از طریق رسانه‌های نوین تمایل پیدا کرده است، برخی از صنایع نیز ناگزیر مجبور شدند خود را با آن تطابق بدهند، از جمله حوزه انتشارات. «رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی» معتقد است دیگر محتوای امروزی فقط متن نیست. آن‌چه در این دوران اهمیت پیدا کرده است محتوای مولتی مدیاست.
یکشنبه، 10 اسفند 1399 - 08:09

صنعت نمایشگاهی نیازمند نگرش اکوسیستمی‌ صنعت نمایشگاهی نیازمند نگرش اکوسیستمی‌
صنعت نمایشگاهی باید به گونه‌ای مدیریت شود که ضمن حضور موثر، معنادار و موجه از نظر بخش‌های حاکمیتی و ذی‌نفعان، حل دغدغه‌های حاکم بر همه ارکان فعال خصوصا سایت‌داران، مجریان، غرفه‌سازان، مشارکت‌کنندگان و مردم را مدنظر داشته باشد و برنامه‌ها نیز در مسیر استراتژی‌های تعریف‌شده این صنعت به انجام برسد.
دوشنبه، 24 شهریور 1399 - 00:16

صنعت روابط عمومی همواره در خط مقدم استفاده از پیشرفت های تکنولوژیکی قرار دارد صنعت روابط عمومی همواره در خط مقدم استفاده از پیشرفت های تکنولوژیکی قرار دارد
خلاقیت و تاکتیک همان چیزی است که همواره موجب موفقیت روابط‌عمومی می شود. به همین دلیل، صنعت روابط عمومی همواره در خط مقدم استفاده از پیشرفت های تکنولوژیکی و تجربه کار با ابزار ها و تکنیک های جدید برای تولید نتایج بهتر و توسعه یافته بوده است.
شنبه، 12 اسفند 1391 - 17:24

در گفت و گو با مجید رضائیان: آینده روزنامه نگاری را خوب نمی‌بینم در گفت و گو با مجید رضائیان: آینده روزنامه نگاری را خوب نمی‌بینم
مطبوعات و دولت مدرن پدیده‌هایی وارداتی محسوب می‌شوند که دست کم عمر دولت مدرن در ایران به ۱۰۰سال نمی‌رسد. شاید به همین دلیل است که این دو پدیده هنوز نتوانسته‌اند آن‌طور که باید و شاید با بافت تاریخی و اجتماعی ما پیوند بخورند. فراز و فرود دولت‌ها و رابطه ملت با آن را از همین زاویه می‌توان فهم کرد.
یکشنبه، 16 شهریور 1399 - 14:02

کیانوش جهانپور: دلم برای روابط‌عمومی بودن و هم‌زمان سخنگو نبودن تنگ شده بود کیانوش جهانپور: دلم برای روابط‌عمومی بودن و هم‌زمان سخنگو نبودن تنگ شده بود
سخنگوی پیشین وزارت بهداشت می‌گوید: نه تنها دلم برای سخنگویی تنگ نشده است که حس می‌کنم، دلم برای روابط‌عمومی بودن و هم‌زمان سخنگو نبودن تنگ شده بود. هرچه جلوتر می‌رود حس می‌کنم که مدیر روابط عمومی بودن و هم‌زمان سخنگو نبودن چقدر بهتر است.
دوشنبه، 6 مرداد 1399 - 14:30

چگونه بازاریابی محتوا و روابط عمومی می توانند همراه هم برای شما کار کنند چگونه بازاریابی محتوا و روابط عمومی می توانند همراه هم برای شما کار کنند
با توجه به مطالعه ای که اخیرا توسط Nielsen and inPowered صورت گرفته است، روابط عمومی در تاثیرگذاری بر یک خرید در مرحله نهایی و بررسی خرید، 80 درصد موثرتر از بازاریابی محتوا می باشد.
یکشنبه، 25 بهمن 1394 - 09:17

مدیر سیاست‌ها و استراتژی‌های مربوط به ارتباطات و اطلاعات در یونسکو: اخبار جعلی، جان‌های بسیاری را در دوره همه‌گیری کرونا در خطر قرار داده است مدیر سیاست‌ها و استراتژی‌های مربوط به ارتباطات و اطلاعات در یونسکو: اخبار جعلی، جان‌های بسیاری را در دوره همه‌گیری کرونا در خطر قرار داده است
یونسکو، پیش از شیوع ویروس کرونا نیز با اشاره به ایجاد آلودگی ناشی از برخی تلاش‌ها برای انتشار اطلاعات نادرست که تهدیدی برای روزنامه‌نگاریِ حقیقت‌محور و زندگی مردم بویژه در دوران همه‌گیری به شمار می‌آمدند، هشدارهایی را در این باره منتشر می‌کرد که چگونه تحولات سیاسی، فناوری، اقتصادی، و اجتماعی، بر نحوه تبادل اطلاعات میان ما تأثیر می‌گذارند.
سه شنبه، 24 تیر 1399 - 08:01

در گفتگو با گارلند استنسل، رئیس انجمن روابط عمومی آمریکا/ شفافیت در پیام‌‎رسانی و ارائه‎ حقایق بیشترین اهمیت را دارند در گفتگو با گارلند استنسل، رئیس انجمن روابط عمومی آمریکا/ شفافیت در پیام‌‎رسانی و ارائه‎ حقایق بیشترین اهمیت را دارند
اصل حاکم بر تمامی استراتژی‎ های ارتباطی، صحت را برتر از سرعت می‎ داند. در دنیای امروز که اتکای زیادی به رسانه‎ های اجتماعی دارد، اعتبار شخصی و سازمانی همواره در معرض خطر است. یک اشتباه می‌تواند عواقب بلندمدت و ماندگاری را داشته باشد. صرف‌نظر از موقعیت، راستی‌آزمایی می‌تواند یکی از مهمترین ابزارهای ما در مسیر آمادگی‎‏ مان برای ارائه‎ هر پیام باشد.
دوشنبه، 23 تیر 1399 - 08:07

در نشست روابط عمومی های قروه، مسئولان روابط عمومی‌ها از نداشتن اختیار عمل و موازی کار در انجام وظیفه انتقاد داشتند در نشست روابط عمومی های قروه، مسئولان روابط عمومی‌ها از نداشتن اختیار عمل و موازی کار در انجام وظیفه انتقاد داشتند
روابط عمومی را پیشانی سازمان می‌شناسند. اما تا زمانی که مدیران ادارات در قروه نمی‌توانند و نمی‌خواهند باور کنند که این پیشانی باید در اولویت قرار گیرد و نگاهشان را به این حرفه تغییر ندهند این پیشانی پر از چین و چروک‌های ناکارآمدی خواهد شد.
پنجشنبه، 1 خرداد 1399 - 12:41

در گفتگو با مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی سیرجان:  اگر مدیری، روابط عمومی را بفهمد و باور کند، فرد لایق و شایسته ای را بر مسند روابط عمومی‌اش می نشاند در گفتگو با مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی سیرجان: اگر مدیری، روابط عمومی را بفهمد و باور کند، فرد لایق و شایسته ای را بر مسند روابط عمومی‌اش می نشاند
مسئول روابط عمومی هرچقدر هم قوی و توانمند باشد اما اگر باور و اعتقاد به روابط عمومی در مدیران ارشد سازمان وجود نداشته باشد، روابط عمومی جایگاهی برایشان ندارد و بالعکس همین هم هست اگر مدیری بر اصل روابط عمومی معتقد باشد و مسئول روابط عمومی لایقی را انتخاب نکند و هزینه لازم برای امور روابط عمومی را در نظر نگیرد، باز هم روابط عمومی جایگاهی نخواهد داشت.
پنجشنبه، 1 خرداد 1399 - 11:59

در گفتگو با مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی بررسی شد: نقش روابط عمومی های صنعت بیمه در توسعه فرهنگ بیمه در گفتگو با مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی بررسی شد: نقش روابط عمومی های صنعت بیمه در توسعه فرهنگ بیمه
صنعت بیمه را می توان صنعتی برای تضمین فعالیت های اقتصادی و زندگی دانست. درنتیجه با چنین رویکردی نقش بیمه ها در تحقق جهش تولید، نقشی پررنگ خواهد بود و شاید بیش از گذشته مورد توجه مردم قرار می گیرد. اما حال این سوال مطرح است که درشرایط کنونی روابط‌عمومیهای این صنعت به عنوان پل ارتباطی میان مردم و بیمه چطور می توانند به تحقق این شعار کمک کنند.
یکشنبه، 28 اردیبهشت 1399 - 08:13

 در گفتگو با عباس مسیبی مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران/ تنویر افکارعمومی با روابط عمومی شفاف در گفتگو با عباس مسیبی مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران/ تنویر افکارعمومی با روابط عمومی شفاف
روابط عمومی علاوه بر تسهیل‌گری و تصمیم‌سازی، بر فرآیند تصمیم‌گیری نیز تأثیر می‌گذارد و بعضاً با ورود به جریان تصمیم‌گیری، تصمیمات را با انتظارات افکار عمومی هماهنگ می‌سازد و به این ترتیب به دموکراتیزه شدن نظام تصمیم‌گیری درسازمان کمک می‌‌‌کند. تلاش روابط عمومی با انجام این اقدامات، پیوستن به ائتلاف حاکم بر سازمان و عضویت در گروه تصمیم‌گیری سازمان است.
شنبه، 27 اردیبهشت 1399 - 10:39

  در گفتگو با مدیر کل روابط عمومی استانداری قم: متولی پاسخ‌گوئی روابط‌عمومی‌ها هستیم در گفتگو با مدیر کل روابط عمومی استانداری قم: متولی پاسخ‌گوئی روابط‌عمومی‌ها هستیم
دو شورا در استانداری قم مرتبط با کرونا، فعالیت‌ها و اقداماتی را در حوزه اطلاع رسانی برعهده داشت که شامل شورای اطلاع رسانی و شورای هماهنگی روابط عمومی‌هاست.
شنبه، 20 اردیبهشت 1399 - 11:12

 ارتباطات سلامتی در گفتگو با مدیر ارشد بازاریابی انجمن ریه آمریکا ارتباطات سلامتی در گفتگو با مدیر ارشد بازاریابی انجمن ریه آمریکا
جولیا فیتزجرالد، مدیر ارشد بازاریابی انجمن ریه آمریکا در گفتگو با ما، برخی از تاکتیک ها و استراتژی های ارتباطی را که برای جذب و راهنمایی مخاطبان مهم در طی بحران کرونا بکار بسته است، به اشتراک گذاشت.
شنبه، 23 فروردین 1399 - 08:20

رئیس دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد تهران مرکز: راهبرد مسئولان در اطلاع‌رسانی بحران انفعالی است رئیس دانشکده ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد تهران مرکز: راهبرد مسئولان در اطلاع‌رسانی بحران انفعالی است
در صورتی که همه بحران‌ها حتی زلزله هم قابل پیش‌بینی هستند و فقط اینکه دقیقا چه زمانی و با چه ریشتری اتفاق می‌افتد قابل پیش‌بینی نیست. بنابراین می‌توانند بخش اعظم عملیات در زمان وقوع بحران را پیش‌بینی و سیاست‌ها و امکانات لازم برای مواجهه با شرایط بحران را آماده کنند.
یکشنبه، 1 دی 1398 - 15:24

چالش اصلی رسانه های نوین در گفتگو با معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد چالش اصلی رسانه های نوین در گفتگو با معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد
در عصر حاضر قدرت حاکمیت و اقتدار از آن کسانی است که توان تولید، گردآوری، پردازش و تحلیل اطلاعات را دارند. چراکه، عملا از اطلاعات است که می توان به تصمیم رسید.
دوشنبه، 20 آبان 1398 - 11:52

گفتگو با دختر خبرنگار افغان که  برنده جایزه پرانگر سوئد شد گفتگو با دختر خبرنگار افغان که برنده جایزه پرانگر سوئد شد
او می‌گوید برای اینکه خبرنگار شود مسیر دشواری را طی کرده تا به این مرحله رسیده است. حتی در طول پنج سال گذشته که با رسانه‌ها کار را آغاز کرد نیز مشکلات و موانع زیادی را پشت سر گذاشته است. مشکلاتی که چند بار باعث شد تا مرز استعفا پیش برود ولی او تسلیم نشده است.
شنبه، 4 آبان 1398 - 16:43

ارتباطات کیفی؛ ضلع سوم موفقیت سازمانی ارتباطات کیفی؛ ضلع سوم موفقیت سازمانی
مولفه های قدرت یک شرکت بیمه با "کیفیت محصولات"، کیفیت "کارکنان" و مهمتر از همه کیفیت "ارتباطات" و"خدمات مشتریان" آن سنجیده می شود.
جمعه، 8 آذر 1398 - 01:42

باقریان: ناشران باید بهترین شیوه‌های تبلیغات کتاب را یاد بگیرند باقریان: ناشران باید بهترین شیوه‌های تبلیغات کتاب را یاد بگیرند
تربیت متخصصان تبلیغات کتاب بسیار ضروری است زیرا آن‌ها می‌توانند به ناشران کمک کنند تا دریابند که چه نوع تبلیغاتی برای دسترسی به مخاطبان و فروش کتاب‌هایشان موثرتر است.
یکشنبه، 7 مهر 1398 - 14:36

روابط عمومی مطلوب از دیدگاه قرآن و روایات  و بررسی تجریه عملی روابط عمومی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام روابط عمومی مطلوب از دیدگاه قرآن و روایات و بررسی تجریه عملی روابط عمومی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام
اهمیت روابط عمومی از دیدگاه اسلام دارای اهمیتی غیر قابل انکار است. توجه قرآن کریم و اهل‌البیت علیهم‌السلام به روابط عمومی از مواردی است که کمتر مورد توجه اهل فن قرار گرفته است. برای بررسی این موضوع سراغ حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی میرلوحی رفتیم. ایشان سالها به عنوان مسئول روابط عمومی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام به صورت عملی آموزه‌های اسلامی را در فعالیت خود به کار گرفته است. آنچه در ادامه می‌آید، ماحصل این گفتگوست.
جمعه، 12 مهر 1398 - 16:19

 تغییر انتقال پیام از حالت عمومی به افقی مزیت ارتباطات عصر جدید تغییر انتقال پیام از حالت عمومی به افقی مزیت ارتباطات عصر جدید
کارشناسان بر این باورند؛ فضای موجود در عصر ارتباطات اقتضا می کند تا روابط عمومیها برای تداوم حیات خود با همگرایی و بهره گیری از فضای مجازی، خود را به خِرد فناورانه مجهز کنند.
پنجشنبه، 2 خرداد 1398 - 14:21

روابط عمومی ها در اقناع افکارعمومی و اعتلای نظام ارتباطی نقش کلیدی دارند روابط عمومی ها در اقناع افکارعمومی و اعتلای نظام ارتباطی نقش کلیدی دارند
حمید شکری خانقاه مدرس دانشگاه با اشاره به نقش بالای روابط عمومی در ارتباطات انسانی، اجتماعی و رسانه ای گفت: این نهاد مهم باید فعالانه، هوشمندانه و منسجم در جهت اعتلای نظام ارتباطی کشور نقش آفرینی کنند تا با افزایش آگاهی عمومی در جهت اعتماد سازی میان مردم و دولت گام بردارند.
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398 - 14:50

کارشناس ارتباطات: روابط عمومی کشور دربند رزومه‌های نمایشی و روابط سیاسی است کارشناس ارتباطات: روابط عمومی کشور دربند رزومه‌های نمایشی و روابط سیاسی است
به‌هرحال در دوره فعلی ما به‌هیچ‌عنوان حتی به نزدیکی دروازه‌های یک دوره نیمه رؤیایی روابط عمومی هم نرسیدیم؛ یعنی نسبت به دوره قبل تحول خاصی سیاست‌ها و عملکردها پیش نیامد زیرا در همچنان بر پاشنه روابط سیاسی، شخصی و بده و بستان‌ها چرخید تا بر شایسته‌سالاری.
جمعه، 26 مهر 1398 - 12:26

کتابی برای فعالان روابط عمومی دوران پسابرجام کتابی برای فعالان روابط عمومی دوران پسابرجام
کتاب «روابط عمومی نوشتاری و فنون رسانه ای» اثر ویلکاکس و لارنس نولت دیگر کتاب آماده شده در سال 97 است که در نمایشگاه کتاب امسال عرضه می شود، این کتاب تا کنون 23 بار در آمریکا تجدید چاپ شده است و به عنوان یک منبع قابل اطمینان برای افرادی است که می خواهند وارد حرفه روابط عمومی شوند و همچنین توانایی نوشتاری و چگونگی استفاده از منابع را برای متخصصان روابط عمومی ارتقا می دهد.
جمعه، 6 اردیبهشت 1398 - 10:19

بشیر: «ژورنالیسم علمی» در ایران ناشناخته باقی مانده است بشیر: «ژورنالیسم علمی» در ایران ناشناخته باقی مانده است
عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق در خصوص دلایل جدی نگرفتن ژورنالیسم علمی در کشور، گفت: علی‌رغم توجه نسبتا خوب به مساله ترویج علم؛ اما هنوز موضوع ژورنالیسم علمی در ایران نه تنها ناشناخته باقی مانده ، بلکه توجه اساسی به آن در سطوح مختلف دانشگاهی، حرفه ای و رسانه ای نیز نشده است. یکی از دلایل آن احساس عدم نیاز به طرح مسائل علمی به مثابه یک عامل جذب کننده مخاطب است.
پنجشنبه، 2 اسفند 1397 - 19:19

ناصر بزرگمهر: یک شیوه جدید اداره روزنامه؛ خبرنگاران سهام‌داران روزنامه‌ها ناصر بزرگمهر: یک شیوه جدید اداره روزنامه؛ خبرنگاران سهام‌داران روزنامه‌ها
معتقدم که اداره روزنامه به شیوه سهام‌داری به کارکنان کمک کرد تا صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ای را راه‌اندازی کنند و بتوانند بخشی از مشکلاتشان را به این طریق مرتفع کنند.
یکشنبه، 28 بهمن 1397 - 14:57

نقش روابط عمومی راه‌آهن در زمان جنگ نقش روابط عمومی راه‌آهن در زمان جنگ
حمید صدیق پور هستم. در رشته روابط عمومی و تبلیغات درس خوانده‌ام و زمانی که فارغ التحصیل شدم سربازی رفتم و افسر وظیفه بودم و اتفاقا سربازی‌ام را هم در روابط عمومی شهربانی گذراندم.
چهارشنبه، 24 بهمن 1397 - 11:12

نگاه به روابط عمومی تغییر کرد/ نگاهی گذرا به سیر تطور روابط عمومی در ایران نگاه به روابط عمومی تغییر کرد/ نگاهی گذرا به سیر تطور روابط عمومی در ایران
روابط عمومی مسیر خود را پیدا کرده و همایش‌ها و سمینارها و انتشارات در حوزه روابط عمومی رو به رشد است و این وضعیت همچنان ادامه دارد. ما در حال حاضر تعداد قابل توجهی دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در رشته ارتباطات و روابط عمومی داریم...
یکشنبه، 30 دی 1397 - 13:24

دکتر باقر ساروخانی: برای آموزش سواد ابزاری از خود ابزار استفاده کنیم دکتر باقر ساروخانی: برای آموزش سواد ابزاری از خود ابزار استفاده کنیم
من از اینکه جامعه، تکنولوژی جدید را بپذیرد، هیچ ابائی ندارم، ولی می‌گویم این تکنولوژی وارداتی اگر فرهنگ خودش را نداشته باشد، به بلای تازه‌ای تبدیل می‌شود.
جمعه، 21 دی 1397 - 22:21

تصمیم تاریخی سازمان بنادر در ارتقای روابط عمومی؛ زمینه ساز "توسعه فرهنگ دریا محور در کشور" تصمیم تاریخی سازمان بنادر در ارتقای روابط عمومی؛ زمینه ساز "توسعه فرهنگ دریا محور در کشور"
این بخش ابتدایی از سخنان مجید فدایی؛ معاون اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل و رییس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط با اهمیت و جایگاه روابط عمومی ها در دستگاه ها و سازمان های مختلف اعم از دولتی و خصوصی است.
چهارشنبه، 19 دی 1397 - 00:08

افکار عمومی به‌عنوان فعل جامعه مدرن را چگونه مدیریت کنیم/ دکتر تقی آزاد ارمکی پاسخ می دهد افکار عمومی به‌عنوان فعل جامعه مدرن را چگونه مدیریت کنیم/ دکتر تقی آزاد ارمکی پاسخ می دهد
در دنیای پیشرفته به دلیل بحران‌هایی که در جهان مدرن وجود دارد، بحث مدیریت افکار عمومی، بحث پر دامنه و عمیقی است. هم سازمان‌های افکار عمومی‌سنج وجود دارند و هم مدیریت افکار عمومی امر مهم و قابل توجه تمامی دولت‌ها و سازمان‌های اجتماعی در کلیه جوامع است.
سه شنبه، 24 مهر 1397 - 01:38

گفتگو/ معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: روابط‌ عمومی یک حرفه علمی است گفتگو/ معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم: روابط‌ عمومی یک حرفه علمی است
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور از تدوین برنامه‌ای برای انعکاس اخبار دستاوردهای علمی دانشگاه‌ها در این مرکز خبر داد و تاکید کرد: حوزه‌های ارتباط دانشگاه‌ها با مردم و کار روابط عمومی‌ها کار بسیار سختی است، باید به این مهم علمی و حرفه‌ای نگاه و یک توفان فکری ایجاد کنیم تا بتوانیم به نقطه مطلوب در این حوزه برسیم.
دوشنبه، 16 مهر 1397 - 13:39

شورای اطلاع‌رسانی سمنان چالش‌ها وفرصت‌ها/ روابط عمومی‌ حلقه مفقوده شورای اطلاع‌رسانی سمنان چالش‌ها وفرصت‌ها/ روابط عمومی‌ حلقه مفقوده
با وجود تأکید به دولت الکترونیک، پاسخگویی، تکریم ارباب‌رجوع، ارتقای سیستم اداری و ده‌ها مورد دیگر همچنان بسیاری از ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌های استان سمنان هستند که اصلاً پست روابط عمومی را در درون خود تعریف نکرده‌اند و در جلساتی که قرار است روابط عمومی‌ها در آن حضور یابند نیز نیروی خدماتی یا راننده خود را فرستاده تا او در نشست حضور یابد!
سه شنبه، 3 مهر 1397 - 19:00

روابط عمومی ها باید از روش های علمی برای تحول و رشد استفاده کنند روابط عمومی ها باید از روش های علمی برای تحول و رشد استفاده کنند
اصول متعددی در این زمینه وجود دارند که می توان آنها را به عنوان عوامل موثر اجرایی برای برنامه ریزی بر پایه سناریو در روابط عمومی در نظر گرفت. همه این اصول یک اصول ثابت و تعیین شده نیستند. بسیاری از اصول در این زمینه را می توان وابسته به سازمان و نگاه مدیریتی آن دانست.
دوشنبه، 17 دی 1397 - 23:55

 در گفتگو با دکتر افخمی/ روابط عمومی‌ها هم می‌توانند عامل تولید خبرهای جعلی باشند در گفتگو با دکتر افخمی/ روابط عمومی‌ها هم می‌توانند عامل تولید خبرهای جعلی باشند
روابط عمومی‌ها هم می‌توانند عامل تولید خبرهای جعلی باشند. در شرایط فقدان حاکمیت قانون یا سلطه زر و زور هم می‌توانند با پاسخ‌گویی بموقع و رصد کردن اخبار جعلی و تصحیح و تکذیب آنها عاملی برای خنثی کردن اخبار جعلی باشند.
یکشنبه، 28 مرداد 1397 - 13:06

 سرگذشت شگفت انگیز جوان معلول ایرانی و دانشجوی ممتاز رشته روابط عمومی سرگذشت شگفت انگیز جوان معلول ایرانی و دانشجوی ممتاز رشته روابط عمومی
«شهربانو نواب زاده»، دختر ۳۶ ساله معلولی است که نه دستی برای حرکت نه پایی برای راه رفتن دارد. با زبان کتاب را ورق می‌زند. روزی ۱۴ ساعت مطالعه می‌کند. دوره تخصصی تفسیر قرآن را می‌گذراند و دانشجوی ممتاز رشته روابط عمومی و در یک کلام، نسخه تضمین‌شده امید است.
جمعه، 26 مرداد 1397 - 01:00

 روابط عمومی ها و چالش تعارض منافع بین سازمان و مخاطبان روابط عمومی ها و چالش تعارض منافع بین سازمان و مخاطبان
علم، فن و حرفه روابط عمومی با توجه به ماهیت، وظایف و ماموریتهای آن بویژه در نحوه ارتباط با رسانه ها، رهبران فکری جامعه و گروههای مختلف مخاطبان سازمانی همواره درمعرض چالشهای مختلف ارتباطی قرار داشته و در چند سال اخیر نیز حرفه روابط عمومی در ردیف 5 شغل سخت و پراسترس در دنیا مطرح شده است.
شنبه، 20 مرداد 1397 - 08:14

یک گفتگوی منتشر نشده از استاد مطهری نژاد/ هیچگاه معلمی را رها نکردم! یک گفتگوی منتشر نشده از استاد مطهری نژاد/ هیچگاه معلمی را رها نکردم!
... بعد از دو سال تعهد دبیری در قالب معلم وظیفه در شهرستان درگز، ‌تعهد معلمی خودم را خریدم،‌ اما همیشه تحت تاثیر آموخته ها و عمل دکتر شکوهی بودم و به نوعی هیچگاه معلمی را در قالب تدر یس و معلمی دردبیرستان های غیر دولتی و بعدها در مرکز آموزش مخابرات و مشاوره و مدرس امور فرهنگی و یا سخنرانی و آموزش در انجمن های اولیاء و مربیان در مدارس رها نکردم.
یکشنبه، 14 مرداد 1397 - 01:03

قربانعلی تنگ شیر عضو هیت مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی: نیروی انسانی متخصص موتورمحرکه روابط عمومی قربانعلی تنگ شیر عضو هیت مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی: نیروی انسانی متخصص موتورمحرکه روابط عمومی
در روابط عمومی تطمیع و ترفند کارساز نیست. اگرچه در مقاطعی زمینه رشد و شکوفایی روابط عمومی با امکان آموزشی نیروی های روابط عمومی در دانشگاه، انتشار کتاب ها و مجلات تخصصی در این زمینه و برگزاری جشنواره های روابط عمومی های برتر با معیارهای دانشگاهی و... فراهم شده است.
پنجشنبه، 4 مرداد 1397 - 08:52

دکتر داود زارعیان استاد دانشگاه: روابط عمومی با حرفه ای گرایی به حقو قش می رسد دکتر داود زارعیان استاد دانشگاه: روابط عمومی با حرفه ای گرایی به حقو قش می رسد
در کتابی که در حوزه روابط عمومی در اوایل هزاره سوم یعنی 2001 منتشر شده بر این نکته که ساختار کار روابط عمومی ها 24در7 است را جزء وظایف روابط عمومی مطرح کرده و اینکه روابط عمومی باید در ارتباط با رسانه های صوتی و تصویری و نوشتاری همیشه حاضر بوده و الزام به پاسخگویی داشته باشد.
چهارشنبه، 3 مرداد 1397 - 08:51

استاد هوشنگ عباس زاده عضوهیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی: روابط عمومی ها بپذیرند شغل سختی انتخاب کرده اند استاد هوشنگ عباس زاده عضوهیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی: روابط عمومی ها بپذیرند شغل سختی انتخاب کرده اند
اگر مدیران و کارشناسان روابط عمومی به خودباوری لازم دست پیدا کنند می توانند با خلاقیتها و نو آوریهای خود مدیران سازمان را مجاب نمایند که نسبت به عملکرد روابط عمومی اعتنا داشته باشند ، که این خود یکی از موانع و معضلاتی است که بر سر راه روابط عمومی هاست.
سه شنبه، 2 مرداد 1397 - 08:50

جواد قاسمی استاد وپیشکسوت روابط عمومی: آماده باش 24 ساعته روابط عمومی ها جواد قاسمی استاد وپیشکسوت روابط عمومی: آماده باش 24 ساعته روابط عمومی ها
انجمن های صنفی و تخصصی در صورت گسترش و تقویت می تواند نقش مهی در این راستا برعهده بگیرند و از طریق ارتباط با نهادهای قانونی نظیر مجلس و وزراتخانه ها و سازمانهای ذیربط در تقویت جایگاه قانونی بخش روابط عمومی و شاغلان آن تاثیر گذار باشند.
دوشنبه، 1 مرداد 1397 - 09:29

دکتراحمد یحیایی ایله ای استاددانشگاه: پنهان کاری درسازمانها بحران زاست دکتراحمد یحیایی ایله ای استاددانشگاه: پنهان کاری درسازمانها بحران زاست
اگر روابط عمومی نتواند رابطه سازمان با مردم و مشتریان را هماهنگ کند و نتواند ارتباط دوسویه برقرار کند در درازمدت بحرانهایی به سراغ سازمان می آید که حل کردن آنها کار دشواری است. همچنین اگر روابط عمومی دروغ پراکنی کند باز هم بحرانهایی ویرانگر به سراغ سازمان می آید حتی اگر روابط عمومی پنهانکاری کند و نه دروغ گویی؛ باز هم مشکلاتی گریبان سازمان را می کیرد که ممکن است تبدیل به بحران شود.
یکشنبه، 31 تیر 1397 - 09:27

در گفتگو با مهندس ابوذر حلوایی‌پور مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل گل‌گهر: روابط عمومی هنر مردم داری است در گفتگو با مهندس ابوذر حلوایی‌پور مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل گل‌گهر: روابط عمومی هنر مردم داری است
ما از ابتدای فعالیت خود همه تلاش خود را به کار گرفتیم تا دیدگاه بیرونی و کلیشه‌ای که به حوزه‌ی روابط عمومی وجود دارد را تغییر بدهیم. یعنی این دیدگاه که روابط عمومی تنها وظیفه دارد چند بنر و یا سیستم صوتی برای مراسم‌ها تهیه کند و یا صرفا یک آگهی دهنده باشد را تغییر دهیم.
یکشنبه، 31 تیر 1397 - 07:31

دکتر اکبر نصرالهی استاد ارتباطات: مناسب ترین ابزار برای مدیریت بحران، رسانه هاست دکتر اکبر نصرالهی استاد ارتباطات: مناسب ترین ابزار برای مدیریت بحران، رسانه هاست
اگر روابط عمومی ها کارشان را خوب انجام ندهند در واقع آغاز یک چالش و بحران و مساله جدیدی است که همان رواج شایعات و اخبار نا معتبر است که به تشدید بی نظمی ها و نگرانی ها دامن می زند و نگرانی افکار عمومی را تشدید می کند و سوء استفاده ها افزایش می یابند.
شنبه، 30 تیر 1397 - 09:24

دکتر اسماعیل قدیمی استاد دانشگاه: فلسه وجودی روابط عمومی غلبه بربحران است دکتر اسماعیل قدیمی استاد دانشگاه: فلسه وجودی روابط عمومی غلبه بربحران است
روابط عمومی واسطه سازمان و مردم و مصرف کنندگان و مشتریان است که این بخشها را وادرا می کند به یک گقتمان دموکراتیک و منطقی و عقلایی که مسائل را شفاف بیان کرده و آنها را حل کنند.
یکشنبه، 24 تیر 1397 - 10:08

درگفتگو با اساتید وصاحب نظران مطرح شد: پژوهش،اصل و زیر بنای فعالیت های یک روابط عمومی حرفه ای درگفتگو با اساتید وصاحب نظران مطرح شد: پژوهش،اصل و زیر بنای فعالیت های یک روابط عمومی حرفه ای
بدون تردید مطالعه، پژوهش و تحقیق به عنوان یکی از اصول و ارکان های فعالیتی یک روابط عمومی حرفه ای و استاندارد قلمداد می شود، مقوله ای اساسی و مهم که متاسفانه علیرغم تاکیدها و توصیه هایی که همواره از سوی اساتید و صاحب نظران این حرفه در ارتباط با اهمیت و تاثیر گذاری آن مطرح می گردد، هنوز هم از سوی بسیاری از روابط عمومی ها نسبت به انجام فعالیت های پژوهشی بی توجه و از آن غافل هستند.
دوشنبه، 12 آذر 1397 - 12:54

دکترسید شهاب سید محسنی عضوهیات مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی: پِژوهش، بسترسازتحقق روابط عمومی علمی و حرفه ای دکترسید شهاب سید محسنی عضوهیات مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی: پِژوهش، بسترسازتحقق روابط عمومی علمی و حرفه ای
پژوهش رسانه ای برای یک سازمان چون چراغی، راه صحیح و موثر در بهره گیری درست از رسانه ها را ممکن می سازد و برنامه ریزی و مدیریت رسانه ای روابط عمومی را با موفقیت بیشتر و مطمئن تری همراه می سازد.
دوشنبه، 12 آذر 1397 - 12:37

توانمندیها و دستاوردهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب توانمندیها و دستاوردهای شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
برنامه‌ریزی و راهبری کلیه فعالیت‌های روابط عمومی و حضور در جلسات اداری و فرهنگی استان، جلسات داخلی و هیئت مدیره به منظور اطلاع رسانی و کنترل و نظارت بر حسن انجام صحیح فعالیت بخش‌های مختلف روابط عمومی از وظایف مهم رئیس روابط عمومی است.
سه شنبه، 15 آبان 1397 - 11:38

حسن نصیری قیداری مدس دانشگاه: پژوهش، فعالیت های روابط عمومی را هدفمند می کند حسن نصیری قیداری مدس دانشگاه: پژوهش، فعالیت های روابط عمومی را هدفمند می کند
هیچ معرفتی جز با تحقیق هدفمند نیست. در واقع اینکه نظر مخاطب یا مشتری چیست و نیاز آن سنجیده و بر اساس آن فعالیت استراتژی سازمان را تنظیم کنیم حتی در زمینه مدیریت نیز براساس تحقیق، اهداف طراحی و بودجه و هدف گذار ی و سازماندهی انجام می شود.
شنبه، 12 آبان 1397 - 12:40

دکتر امیر مسعود مظاهری مدرس دانشگاه: روابط عمومی ها پژوهش محور نیستند دکتر امیر مسعود مظاهری مدرس دانشگاه: روابط عمومی ها پژوهش محور نیستند
در حال حاضر روابط عمومی ها پژوهش محور نیستند بلکه اگر هم پژوهشی انجام شود جنبه تزیینی دارد تا اینکه بخواهند آن را در تصمیم گیری ها و هدف گذاری مورد استفاده قرار می گیرد.
پنجشنبه، 12 مهر 1397 - 12:41

معاون دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه: روش های جدید پژوهش در روابط عمومی ها باید استفاده شود معاون دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه: روش های جدید پژوهش در روابط عمومی ها باید استفاده شود
نیازمند نظام نامه ای در امر تحقیق و روابط عمومی ها هستیم که بتواند بر اساس آن استانداردهای لازم و کافی را داشته باشد و تحقیقاتی کاربردی و توسعه ای تولید و اجرا شود تا هدفهای متعالی برای بازنگری در روابط عمومی ها ایجاد شود.
شنبه، 12 آبان 1397 - 12:49

دکتر مهدی منتظر قائم مدیر گروه ارتباطات دانشگاه تهران: پژوهش، ابزار اطلاع یابی روابط عمومی هاست دکتر مهدی منتظر قائم مدیر گروه ارتباطات دانشگاه تهران: پژوهش، ابزار اطلاع یابی روابط عمومی هاست
به اعتقاد من وضعیت پژوهش در روابط عمومی ها وابسته به چند مساله می باشد 1-شرح و وظایف و جایگاه روابط عمومی در کلیت سازمان است. 2-دانش موجود در بین مدیران و متخصصان روابط عمومی 3- دانش روش شناسی مرتبط با با انجام یا مدیریت واگذاری پروژه ها به محققان بیرون از سازمان محل بحث است که روابط عمومی ها برای اصلاح این سه دسته اشکال باید تلاش کنند.
پنجشنبه، 12 مهر 1397 - 12:52

دکتر باقر ساروخانی پدر علم جامعه شناسی ارتباطات: پژوهش ،جان مایه ی روابط عمومی است دکتر باقر ساروخانی پدر علم جامعه شناسی ارتباطات: پژوهش ،جان مایه ی روابط عمومی است
امروزه برای روابط عمومی ها نسخه های پژوهشی گذشته را نمی توان تجویز کرد. امروز روش"دلفی" که گفتگو با اصحاب تخصص است رواج دارد و هزاران سال تجربه و دانش را با خود حمل می کند و درعین مفید بودن راهکار ارائه می دهد.
پنجشنبه، 12 مهر 1397 - 12:34

  مهم‌ترین چالش‌های روابط عمومی در گفتگو با مدیر روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات مهم‌ترین چالش‌های روابط عمومی در گفتگو با مدیر روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
روابط عمومی از جایگاه ویژه‌ای در فعالیت‌های مختلف اقتصادی برخوردار است. هرچند که این جایگاه مورد توجه کافی قرار نگرفته و همین امر نشان از نارسایی جدی در نظام مدیریتی کشور است
پنجشنبه، 10 خرداد 1397 - 14:01

ویدیو/ آسیب شناسی کنفرانس روابط عمومی ویدیو/ آسیب شناسی کنفرانس روابط عمومی
کارکردهای روابط عمومی نه تنها در مقابل افکار عمومی بلکه به عنوان یک خرده سیستم در منظر سیستم بزرگ تر نیز نامطلوب به نظر می رسد.
دوشنبه، 9 بهمن 1396 - 09:10

ویدیو: نقش روابط عمومی در گردشگری ویدیو: نقش روابط عمومی در گردشگری
استراتژی روابط عمومی قوی برای حفظ روابط قوی به کار گرفته شده در نهایت کمک کرد که مقصد گردشگری در ذهن افراد باقی برای پوشش و بازدید بمانند.
شنبه، 30 دی 1396 - 07:41

استاد جامعه‌شناسی ارتباطات: برای آموزش سواد ابزاری می توان از خود ابزار استفاده کرد استاد جامعه‌شناسی ارتباطات: برای آموزش سواد ابزاری می توان از خود ابزار استفاده کرد
دکتر باقر ساروخانی استاد جامعه‌شناسی ارتباطات در رابطه با مقوله سواد ابزاری گفت: جامعه امروز ایران یک جامعه بدیع است، در سی یا چهل سال اخیر تحولات تکنولوژیکی را تجربه کرده‌ایم که در تاریخ بی‌نظیر است.
شنبه، 23 دی 1396 - 22:12

جای خالی گزارشگرهای ورزشی زن در تلویزیون ایران/ در گفتگو با مائده علاقه مند مجری و گزارشگر ورزشی جای خالی گزارشگرهای ورزشی زن در تلویزیون ایران/ در گفتگو با مائده علاقه مند مجری و گزارشگر ورزشی
مائده علاقه مند قبل از اینکه یک مجری و گزارشگر ورزشی باشد یک ورزشکار حرفه ایست، به همین دلیل هم وقتی سخن از ورزش و نقل رقابت ورزشی به میان می آید بی اراده حسی پر از شور و هیجان تمام فکر و ذکر این بانوی ورزشکار و ورزش دوست را در بر می گیرد.
جمعه، 22 دی 1396 - 19:56

پذیرش ایده‌های خلاقانه در روابط عمومی ها به چه میزان است؟/5 پذیرش ایده‌های خلاقانه در روابط عمومی ها به چه میزان است؟/5
من بالا آوردن ایده‌های قدیمی را به هیچ عنوان نمی‌پذیرم. اما از آنجا که این اتفاق گهگاه رخ می‌دهد، باید گفت که گاه اجرای دوباره ایده‌هایی که در گذشته کارکرد خوبی داشته‌اند، پاسخگو می‌باشد. اما به هر حال، من فکر می‌کنم آنچه مشتریان و کارگزاری‌ها را به هیجان می‌آورد، فرصت پرورش ایده‌های تازه و جدید است.
چهارشنبه، 20 دی 1396 - 07:44

پذیرش ایده‌های خلاقانه در روابط عمومی ها به چه میزان است؟/4 پذیرش ایده‌های خلاقانه در روابط عمومی ها به چه میزان است؟/4
ایده‌های خوب و خلاقیت می‌تواند از یک کارگزاری روابط‌عمومی نشأت گیرد و این اشکالی ندارد. بدین دلیل است که ما در جستجوی شرکای چابک، تیزهوش، انعطاف‌پذیر و کنجکاو هستیم که هدف آن‌ها به اشتراک‌گذاری این ارزش‌ها با ما باشد.
سه شنبه، 19 دی 1396 - 07:42

پذیرش ایده‌های خلاقانه در روابط عمومی ها به چه میزان است؟/3 پذیرش ایده‌های خلاقانه در روابط عمومی ها به چه میزان است؟/3
در هند تمرکز کارگزاری‌های روابط‌عمومی تاکنون روابط رسانه‌ای بوده است نه ضرورتا تولید دارایی که از کارزار حمایت کند، اما این روند به آرامی در حال تغییر است. به نظر من سرمایه‌گذاری مانع بزرگ‌تری است.
دوشنبه، 18 دی 1396 - 07:40

پذیرش ایده‌های خلاقانه در روابط عمومی ها به چه میزان است؟/2 پذیرش ایده‌های خلاقانه در روابط عمومی ها به چه میزان است؟/2
تفکر خلاق تنها به معنای ایده برای کارزار نیست – گرچه روشن است که کارزارها از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند – بلکه رویکرد کلی یک کارگزاری برای اداره کسب و کار و پروژه مشتری است. اغلب یک ایده خلاق ناب می‌تواند در کل مسیر تحول ایجاد کند.
یکشنبه، 17 دی 1396 - 07:37

پذیرش ایده‌های خلاقانه در روابط عمومی ها به چه میزان است؟/1 پذیرش ایده‌های خلاقانه در روابط عمومی ها به چه میزان است؟/1
ارتباطات از طریق رسانه‌های جدید به طور روزافزونی به عنوان وسیله‌ای قدرتمند برای ساختن اعتبار و اعتماد به کار می‌رود. کانال‌های روابط‌عمومی آن قدر تغییر کرده‌اند که شناخته نمی‌شوند – ما دیگر با رسانه‌های چاپی، رادیو و تلویزیون کار نمی‌کنیم.
شنبه، 16 دی 1396 - 07:34

رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی: محدودیت‌‎ها در بازتاب اعتراضات، مردم را به رسانه‌های خارجی سوق می‌دهد رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی: محدودیت‌‎ها در بازتاب اعتراضات، مردم را به رسانه‌های خارجی سوق می‌دهد
نقش رسانه‌ها عموماً در این شرایط مهم‌تر و پررنگ‌تر می‌شود که می‌توانند به‌صورت حساب‌شده و با تأمل، بازتابی از این رویدادها را منتشر کنند؛ زیرا چشم بستن بر روی اتفاقاتی که در حال روی دادن است باعث فاصله گرفتن رسانه و مخاطب از همدیگر می‌شود.
یکشنبه، 10 دی 1396 - 16:29

ماجرای کارگر ساده شدن مدیر روابط عمومی شهرداری انزلی ماجرای کارگر ساده شدن مدیر روابط عمومی شهرداری انزلی
مدیر روابط عمومی شهرداری انزلی، که از تعامل با خبرنگاران و همچنین انعکاس فعالیتهای این سازمان کارنامه خوبی در زمان مسئولیتش برجای گذاشته بود به یکباره استعفا داد و از همه مهمتر اینکه شهردار بندر انزلی نیز بدون فوت وقت و سریعا با این استعفا موافقت کرد.
دوشنبه، 20 آذر 1396 - 16:21

اربعین حرکت تقریبی و تجلی چند وجهی ارتباطی اربعین حرکت تقریبی و تجلی چند وجهی ارتباطی
حرکت اربعین باید به یک حرکت شیعی- اسلامی- انسانی تبدیل شود و به تناسب آن، آرمان‌ها، تبلیغات، مفاهیم و معانی مشترک میان این سه حوزه‌ی مهم، تولید و تبلیغ شود.
شنبه، 20 آبان 1396 - 13:30

  دبیر علمی چهاردهمین کنفرانس روابط عمومی: در سال جاری، ما شاهد یک «جریان وسیع گفتمانی» درباره روابط عمومی هستیم دبیر علمی چهاردهمین کنفرانس روابط عمومی: در سال جاری، ما شاهد یک «جریان وسیع گفتمانی» درباره روابط عمومی هستیم
با برگزاری چهاردهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی در سال جاری، ما شاهد یک «جریان وسیع گفتمانی» درباره روابط عمومی هستیم. این حرکت گفتمان سازی محصول کلیه زحماتی است که در این حوزه در سراسر کشور انجام می گیرد.
یکشنبه، 7 آبان 1396 - 09:17

فعال روابط عمومی استان گیلان: مدل سنتی مدیریت روابط عمومی در استانداری ها برچیده شود فعال روابط عمومی استان گیلان: مدل سنتی مدیریت روابط عمومی در استانداری ها برچیده شود
اگر مدیر آینده روابط عمومی استانداری گیلان، اخبار استان را به اخبار استاندار ترجیح دهد، ارتباط دوطرفه بین استاندار و مردم گیلان را فراهم خواهد کرد.
سه شنبه، 11 مهر 1396 - 15:52

گفتگویی در باب گسترش فعالیت شهروند خبرنگاران: جامعه همیشه به رسانه های رسمی نیاز دارد گفتگویی در باب گسترش فعالیت شهروند خبرنگاران: جامعه همیشه به رسانه های رسمی نیاز دارد
با گسترش اینترنت و ظهور شبکه های اجتماعی فضا برای فعالیت رسانه های غیررسمی آماده شد و همین دست به دست شدن اخبار و مطالب در فضای مجازی باعث شد تا پدیده ای به نام «شهروندخبرنگار» زاده شود.
سه شنبه، 27 تیر 1396 - 16:34

دکتر امیدعلی مسعودی استاد دانشگاه:     روابط عمومی معرفی خوب برای حقوق شهروندی دکتر امیدعلی مسعودی استاد دانشگاه:     روابط عمومی معرفی خوب برای حقوق شهروندی
شهروندان جامعه ما حقوقی دارند نظیر حق آموزش که طبیعاً در آموزش و پرورش و دانشگاه ها این حق بایستی محفوظ باشد و شهروندان از آن استفاده کنند یا اگر بگوییم حق بر استاندارد که حق استفاده به شهروندان از خدمات و کالاهای استاندارد است اشاره کنیم.
شنبه، 24 تیر 1396 - 08:14

 پایش رسانه‌ها معنی‌دار کردن فرایند دو سویه در روابط عمومی پایش رسانه‌ها معنی‌دار کردن فرایند دو سویه در روابط عمومی
با توجه به این که اساساً روابط عمومی فرآیندی دو طرفه ارتباطی است، کار پایش ورصد و تحلیل رسانه‌ها به نوعی این دو طرفه بودن را معنی‌دار می‌سازد. در واقع به هیچ شکل دیگری پیام دو طرفه در ارتباطات جمعی معنادار نمی‌شود.
سه شنبه، 13 تیر 1396 - 22:42

روابط عمومی ها و رسانه ها باید شفاف و پاسخگو عمل کنند روابط عمومی ها و رسانه ها باید شفاف و پاسخگو عمل کنند
این ایراد کمابیش همیشه به روابط عمومی ها وارد بوده است، به طورکلی کانالیزه کردن اخبار و اطلاعات به اسم مدیریت اخبار و اطلاعات یکی از مواردی است که فراوان به چشم می خورد. این به دو دلیل اتفاق می افتد: برای توضیح دلیل اول باید بدانیم که این واحد وظیفه دارد افکار عمومی را رصد و ارزیابی و براساس آن اهداف ارتباطی یک سازمان را طراحی و اجرا کند.
یکشنبه، 18 تیر 1396 - 21:41

نشانه‌های بلوغ ژورنالیسم در جامعه خبری ایران نشانه‌های بلوغ ژورنالیسم در جامعه خبری ایران
یک مسئول ضبط و میکروفن خبرنگار را از او می‌گیرد و دور می‌اندازد، یک نماینده مجلس بر سینه خبرنگار مشت می‌زند، هنرپیشه‌هایی در نشست‌های خبری هرتوهینی که به ذهن و زبانشان می‌رسد در واکنش به پرسش‌های انتقادی خبرنگاران به آنها نثار می‌کنند، پیگیری‌های فراوان یک خبرنگار برای طرح پرسش از یک مسئول تا آخر به بن‌بست می‌خورد و...
یکشنبه، 18 تیر 1396 - 12:08

دکتر امیر مسعود مظاهری استاددانشگاه: آشنایی با تصویر سازمان در افکار عمومی دکتر امیر مسعود مظاهری استاددانشگاه: آشنایی با تصویر سازمان در افکار عمومی
در مورد رصد و پایش رسانه‌ها و اهمیت این موضوع نزد روابط عمومی‌ها باید گفت با توجه به این که در حوزه‌ ارتباطات روابط عمومی‌ها در سازمان‌ها استفاده‌کنندگان از خدمات ارتباطی محسوب می‌شوند که طبیعتاً به دنبال آن هستند که از طریق فعالیت‌های ارتباطی سازمان خود را به جامعه معرفی کنند و بازخورد آن را در جامعه نیز داشته باشند.
سه شنبه، 13 تیر 1396 - 22:48

دکتر علیرضا امیرپور استاد دانشگاه: رسانه‌ها آیینه‌ تمام نمای افکار عمومی دکتر علیرضا امیرپور استاد دانشگاه: رسانه‌ها آیینه‌ تمام نمای افکار عمومی
روابط عمومی موفق است که بتواند با کاربران خود تعامل دو سویه ایجاد کند و بهترین خدمات را در سریع‌ترین زمان در اختیار آن‌ها قرار دهید و مقابل سرعت‌گیرهای حوزه‌های اجرایی که موانعی را ایجاد می‌کنند، مقابله کند و مطالبات و انتظارات کاربران را به مسئولین سازمان منعکس نماید.
سه شنبه، 13 تیر 1396 - 22:52

آگاهی از دیدگاه نخبگان جامعه با رصد وپایش رسانه ها آگاهی از دیدگاه نخبگان جامعه با رصد وپایش رسانه ها
چون رسانه‌ها نمایندگی افکار عمومی را در جامعه بر عهده دارند و خیلی از موضوعات و مباحثی که در رسانه‌ها مطرح می‌شود، دیدگاه عمومی مردم است. روابط عمومی می‌تواند با تحلیل آن و بازخوردی که دریافت می‌کند. در بعد کلان هم دیدگاه افکار عمومی را در نظر داشته باشد و در مورد آن اقدام مناسب را انجام دهد.
سه شنبه، 13 تیر 1396 - 22:54

شناسایی نیاز افکار عمومی از طریق رصد رسانه‌‌ها شناسایی نیاز افکار عمومی از طریق رصد رسانه‌‌ها
اگر روابط عمومی‌ها می‌خواهند موفق باشند باید بر موضوع رصد و پیمایش رسانه‌ها توجه خاص داشته باشند. متاسفانه در حاضر نگاه به این فضای رصد و پیمایش رسانه ها از سوی روابط عمومی نگاه قوی و جدی نیست که باید در این زمینه تغییر نگرش حاصل شود.
چهارشنبه، 14 تیر 1396 - 00:26

دکتر امیدعلی مسعودی استاددانشگاه: لزوم سنجش بازخورد مخاطبان بارصد وپایش رسانه ها دکتر امیدعلی مسعودی استاددانشگاه: لزوم سنجش بازخورد مخاطبان بارصد وپایش رسانه ها
روابط‌ عمومی‌ها وظایف متعددی دارند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها اطلاع‌رسانی است، و برای این که روابط عمومی بداند تا چه حد اطلاعیه‌ها و پیام‌هایی که روابط عمومی منتشر کرده به دست مردم رسیده و اثرگذاری داشته باید از راه‌های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهد.
چهارشنبه، 14 تیر 1396 - 08:50

مزایای تأسیس سازمان نظام روابط عمومی مزایای تأسیس سازمان نظام روابط عمومی
مدرس دانشگاه سوره گفت: به یاری سازمان نظام روابط عمومی، هر فرد می تواند صاحب یک شناسنامه ارتباطی و حرفه ای در طول فعالیت تحصیلی و شغلی خود شود. همچنین افراد به مدد آن می توانند مجوز فعالیت حرفه ای یافته و از حمایتهای آموزشی و شغلی و… برخوردار شوند.
چهارشنبه، 10 خرداد 1396 - 21:06

دکتر جلالی: حمایت قانون از روابط عمومی کمک بزرگی به جایگاه آنهاست دکتر جلالی: حمایت قانون از روابط عمومی کمک بزرگی به جایگاه آنهاست
مهمترین مشخصه روابط عمومی ها ارتباطات روانی و انسانی است و اگر بتوانند در شرایط مختلف از جمله بحران نقش خود را با برقراری ارتباطات موثر ایفاء کنند اجرای دستاوردهای سازمانی را ارتقاء بخشیدند.
پنجشنبه، 28 اردیبهشت 1396 - 16:23

استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی: عدم ارتباط دانشگاه و رسانه،مشکل رشته ارتباطات استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی: عدم ارتباط دانشگاه و رسانه،مشکل رشته ارتباطات
در زمینه زیرساخت ها و تسهیلات ارتباطی و فنی با کشورهای صاحب نام فاصله زیادی داریم و این موضوع برمی گردد به نگرشی که به ارتباطات و رسانه ها در کشورمان وجود دارد که متاسفانه گمان می رود که رسانه و فعالیت آن آثار تخریبی در جامعه برجای می گذارد.
پنجشنبه، 14 اردیبهشت 1396 - 21:54

دکتر حسینعلی افخمی: فضای انتخاباتی تاثیر زیادی بر رسانه ها دارد دکتر حسینعلی افخمی: فضای انتخاباتی تاثیر زیادی بر رسانه ها دارد
دکتر حسینعلی افخمی در رابطه با رسالت رسانه ها و مطبوعات در زمان انتخابات گفت: در انتخابات فضایی در کشور به وجود می آید تحت عنوان فضای انتخاباتی که در این زمان مطبوعات از حالت اطلاع رسانی خارج شده و به سمت تبلیغات می روند.
جمعه، 8 اردیبهشت 1396 - 20:37

چرا مبارزه با اخبار جعلی خطرناک تر از خود این اخبار هستند؟ چرا مبارزه با اخبار جعلی خطرناک تر از خود این اخبار هستند؟
معضل اخبار جعلی همیشه بوده و خواهد بود. اما نباید به شرکت های بزرگ و قدرتمند این اجازه داده شود که این نوع اخبار را تصحیح یا حذف کنند زیرا این عمل خطرناک تر از خود اخبار جعلی می باشد.
دوشنبه، 21 فروردین 1396 - 23:44

خبرخوان معروف: صداوسیما جمهوری اسلامی ایران هویت ندارد خبرخوان معروف: صداوسیما جمهوری اسلامی ایران هویت ندارد
یک رسانه وقتی بی‌شناسنامه شد و برندش را از دست داد بی‌هویت می‌شود، صداوسیما جمهوری اسلامی ایران هویت ندارد.
شنبه، 7 اسفند 1395 - 10:38

دوازدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی برگزار می‌شود دوازدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی برگزار می‌شود
دوازدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی در دو سطح ملی و استانی،مردادماه 1396 توسط انجمن متخصصان روابط عمومی برگزار می‌شود.
چهارشنبه، 27 بهمن 1395 - 17:18

به من لقب مادر روابط عمومی دادند به من لقب مادر روابط عمومی دادند
روابط عمومی برخلاف اسمش شغلی نیست که بتواند در پایه مدیریتی قرار بگیرد. چون اگر در پایه مدیریتی قرار بگیرد، شما فقط یک مدیر فرمانده هستید و نیروها با آن علاقه‏ ای که نیاز است در این فضا کار نمی‏ کنند و وقتی علاقه در کار نباشد گاه خطا می‏ کنند و این خطا نشان می ‏دهد علاقه شان به کار کم شده است.
دوشنبه، 11 بهمن 1395 - 07:56

 رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی: رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها تبیین‌ گر حقوق شهروندی باشند رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی: رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها تبیین‌ گر حقوق شهروندی باشند
رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی، حقوق شهروندی را از موضوعات تاثیرگذار در جهت توسعه فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: ضرورت آشنایی و آگاهی شهروندان با مفاد این منشور ایجاب می کند که رسانه ها و روابط عمومی ها تبیین گر این مهم باشند.
دوشنبه، 27 دی 1395 - 12:21

در گفتگو با امیر سرکندی، مدیر موسسه مطهرنت پارس مطرح شد: اشتراکات حوزه روابط عمومی و نرم افزارهای موبایل در گفتگو با امیر سرکندی، مدیر موسسه مطهرنت پارس مطرح شد: اشتراکات حوزه روابط عمومی و نرم افزارهای موبایل
واحد روابط عمومی قلب تپنده یک سازمان و هر تغییری که بخواهد در سازمان شکل بگیرد از روابط عمومی شروع می شود. با توجه به سابقه 18 ساله در زمینه IT، آنچه که می تواند باعث ترویج استفاده از نرم افزارهای کاربردی دستگاه های هوشمند در سازمان ها شود، واحد روابط عمومی است.
یکشنبه، 26 دی 1395 - 03:39

مدیرعامل گروه صنعتی دنیای اشانتیون: توجه به نیاز مخاطب هنر اصلی روابط عمومی هاست مدیرعامل گروه صنعتی دنیای اشانتیون: توجه به نیاز مخاطب هنر اصلی روابط عمومی هاست
پرسش مهم در این جا این است که با محتواترین کاری که در گسترش ارتقای روابط عمومی انجام داده اید چه بوده و انتخاب شما به عنوان روابط عمومی چیست؟
دوشنبه، 20 دی 1395 - 13:49

روابط عمومی گذشته حال آینده: نگاهی آینده پژوهانه به جایگاه و نقش روابط عمومی در موفقیت سازمان ها روابط عمومی گذشته حال آینده: نگاهی آینده پژوهانه به جایگاه و نقش روابط عمومی در موفقیت سازمان ها
برپایه نقش و کارکردهای تازه، روابط عمومی ها باید به دانش و مهارت های تازه ای مجهز شوند: ابزارهایی برای شناسایی پیش دستانه محیط، ابزارهایی برای گفت و گو با مخاطبان و تحلیل نیازها و رفتارهای آن ها، شناسایی ابزارهای تاثیر گذاری و مهندسی افکار عمومی از جمله این مهارت ها و ابزارهاست.
چهارشنبه، 15 دی 1395 - 08:26

تحقیقات در روابط عمومی تعطیل است تحقیقات در روابط عمومی تعطیل است
رشته و گرایش روابط عمومی در بین استادان روابط عمومی مهجور است و کمتر کسی علاقه‌مند به فعالیت علمی در این زمینه است. از طرفی دیگر تولید محتوا مورد تقدیر و تشویق قرار نمی‌گیرد، حمایت مالی نمی‌شود و کسی سراغ تولیدکنندگان محتوا را نمی‌گیرد.
سه شنبه، 14 دی 1395 - 08:23

مدیریت دانش حلقه‌ مفقوده‌ فعالیت های ارتباطی روابط عمومی هاست مدیریت دانش حلقه‌ مفقوده‌ فعالیت های ارتباطی روابط عمومی هاست
مدیریت دانش ابتدا باید به طور اجمالی تعریف شود که عبارت است از این که در یک سازمان یا بنگاه علاوه بر دانش تئوریک کارکنان تجربیات و مهارت‌ها و نوآوری‌ها و ایده‌های خلاقانه و هر مقوله‌ای که می‌تواند در ارتقای دانش سازمانی کمک کند، مرتب ثبت کنیم و طبقه‌بندی شود و از آن‌ها به عنوان یک تجربه‌ خلاقانه برای پیشبرد اهداف آن سازمان استفاده کنیم.
دوشنبه، 13 دی 1395 - 08:19

محتوای پیام و سواد رسانه ای محتوای پیام و سواد رسانه ای
«سواد رسانه‌ای» نقشی بی‌بدیل در تقویت توأمان نگاه نقاد و مدیریت مصرف رسانه‌ای ایفا می‌کند. مخاطب فعالی که مسلط به سواد رسانه‌ای و مسلح به فنون خلق و دریافت رسانه‌ای است، روابط عمومی را به چشم «چشم سوم» خود و در ساختاری «نیمه‌مستقل» توقع می‌کند
یکشنبه، 12 دی 1395 - 03:14

ارائه آخرین یافته های روابط عمومی دانش محور در سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ارائه آخرین یافته های روابط عمومی دانش محور در سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی
سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران روز 19 دیماه جاری با حضور جمعی از مسئولان فرهنگی و رسانه ای کشور، پیشکسوتان، اساتید دانشگاه علوم ارتباطات و روابط عمومی، کارشناسان، دست اندرکاران روابط عمومی، مدیران مسئول برخی رسانه ها در مرکز همایش های بین المللی المپیک تهران برگزار خواهد شد.
شنبه، 11 دی 1395 - 08:32

روابط عمومی دانش محور و گرافیک اطلاع رسان روابط عمومی دانش محور و گرافیک اطلاع رسان
گرافیک اطلاع رسان به جزئی جدایی‌ناپذیر از راهبرد روابط‌عمومی‌ها تبدیل شده که در انجام وظایف روابط عمومی، بخشی را به این نوع ارتباط اختصاص داده شده، بخشی که در حوزه‌های اطلاع‌رسانی، آموزش، تبلیغ، انتشار نتایج نظرسنجی و...، روابط‌عمومی‌ها و سازمان‌ها را یاری می‌رساند و منجر به تولید علم در قالب گرافیکی شده و باعث ترغیب و تشویق مخاطبان روابط عمومی، تولید علم و اقناع پیام های روابط عمومی می شود.
پنجشنبه، 9 دی 1395 - 02:15

حسن نصیری قیداری مدرس دانشگاه: تولید محتوا با انتشار مناسب آن کامل می شود حسن نصیری قیداری مدرس دانشگاه: تولید محتوا با انتشار مناسب آن کامل می شود
در شرایط فعلی روابط عمومی‌ها خیلی در بهره‌برداری از تکنولوژی‌های نوین و استراتژی‌های جدید ارتباطی و تولید محتوا موفق نبوده اند و دلیل آن شرایط حاکم بر سازمان‌ها و روابط عمومی‌ها به عنوان نهادها در دل سازمان‌ها بوده است.
یکشنبه، 5 دی 1395 - 18:20

بررسی «تاثیر رسانه های نوین بر تولید محتوا» در کنفرانس روابط عمومی ایران بررسی «تاثیر رسانه های نوین بر تولید محتوا» در کنفرانس روابط عمومی ایران
مقاله «تاثیر رسانه های نوین بر تولید محتوا و انتقال پیام روابط عمومی» به عنوان مقاله برگزیده در سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران ارائه می شود. این مقاله به قلم مهندس سید حسین قوامی کارشناس ارشد علوم ارتباطات و بر اساس یک پژوهش دانشگاهی به رشته تحریر درآمده و به واکاوی چگونگی تولید محتوا و انتشار پیام روابط عمومی توسط رسانه های نوین می پردازد.
دوشنبه، 6 دی 1395 - 09:04

سخنران سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران: وظیفه روابط عمومی‌ها ارتقاء دانش عمومی جامعه است سخنران سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران: وظیفه روابط عمومی‌ها ارتقاء دانش عمومی جامعه است
کیفیت ارتباطی مفهوم بسیار مهمی است که پیوند عمیقی با دانش دارد. دانش است که می‌تواند کیفیت ارتباطات را ارتقاء دهد و یک شهروندی رضایتمندی را تولید کند. لذا دستگاه‌ها عمیقاً نیازمند چنین سطح از دانش عمومی هستند...
یکشنبه، 5 دی 1395 - 08:18

دکتر باقر ساروخانی: روابط عمومی باید توان پردازش دانش راداشته باشد دکتر باقر ساروخانی: روابط عمومی باید توان پردازش دانش راداشته باشد
در حال حاضر یک سوء مدیریتی در دانش و پردازش محتوا وجود دارد و از سویی چگونگی به کار گرفتن آن در مدیریت سازمان و روابط عمومی که بتواند محتوای متناسب و هوشمندانه جهت اهداف مورد نظر تولید کند، در واقع اولین گام این است که پیام مورد ارزیابی قرار گیرد که اصلاً شایسته است چنین پیامی فرستاده شود یا خیر؟ که این دقیقاً مبتنی به مدیریت دانش است.
شنبه، 4 دی 1395 - 15:06

دکتر بشیر، دبیر علمی سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران: تولید محتوا اساس کار یک روابط عمومی است دکتر بشیر، دبیر علمی سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران: تولید محتوا اساس کار یک روابط عمومی است
تولید محتوا اساس کار یک روابط عمومی است. محتوا، تنها یک متن نوشتاری نیست، یا مجموعه ای از تصاویر و فیلم ها و تبلیغات گوناگون. اینها همه بخشی از محتوا هستند اما لازم است که نگاهی عمیقتر به محتوا داشته باشیم.
شنبه، 4 دی 1395 - 08:07

دکتر حسین افخمی استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی: تولید محتوای آموزشی روابط عمومی در اولویت است دکتر حسین افخمی استاد ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی: تولید محتوای آموزشی روابط عمومی در اولویت است
بخش خصوصی تکنیکی‌تر موضوع آموزش حرفه‌ای را مد نظر قرار داده و همچنین در تولید محتوای آموزشی و تغییراتی که به این اساس بایستی انجام می‌شود محوریت کار را در دست داشته است.
چهارشنبه، 1 دی 1395 - 11:43

تولید محتوای اثربخش برای شبکه های اجتماعی ضروری است تولید محتوای اثربخش برای شبکه های اجتماعی ضروری است
پیش از این که در جهت ارتقاء و رشد کمیت کار شود باید نگاه جدی در راستای ارتقای کیفی محتوا و جلسات نقد و بررسی آثار انجام شده در محتوا و عملکرد روابط عمومی‌ها و باز کردن فضای پژوهش و مطالعات و ارزیابی و نظارت بر تولید محتوای ویژه‌ خودمان در فرهنگ ما ایجاد شود.
سه شنبه، 30 آذر 1395 - 12:12

فعالیت‌های روابط عمومی بایدمبتنی بر معرفت‌شناسی محیط پیرامونی باشد فعالیت‌های روابط عمومی بایدمبتنی بر معرفت‌شناسی محیط پیرامونی باشد
مدیریت دانش همان معرفت‌شناسی است که نسبت به محیط و پدیده‌هایی که در درون آن وجود دارد و ما راجع به آن صحبت می‌کنیم و مخاطبان می‌باشد تعریف و تبیین می شودو روابط عمومی دقیقاً همین کار را، یعنی ایجاد پیام و ارسال آن را انجام می‌دهد.
سه شنبه، 30 آذر 1395 - 10:10

 فرید قاسمی: کارگزاران روابط عمومی باید به اهمیت تولید محتوا اعتقاد داشته باشند فرید قاسمی: کارگزاران روابط عمومی باید به اهمیت تولید محتوا اعتقاد داشته باشند
در حوزه روابط عمومی نباید افرادی به کار گرفته شوند که از سر رفع تکلیف یک سری فعالیت‌ها را انجام دهند بلکه باید از کسانی استفاده کرد که به اهمیت تولید محتوا اعتقاد داشته باشند.
یکشنبه، 28 آذر 1395 - 08:29

چهار گام دستیابی به دیپلماسی رسانه‌ای فعال چهار گام دستیابی به دیپلماسی رسانه‌ای فعال
دکتر حسن بشیر دانشیار دانشگاه امام صادق (ع) با بیان اینکه دیپلماسی گفتمانی برای ایجاد همگرایی میان ایران و کشورهای منطقه جهت تحقق دیپلماسی رسانه‌ای فعال ضروری است، چهار گام برای دستیابی به دیپلماسی رسانه‌ای فعال و مؤثر را تشریح کرد.
چهارشنبه، 19 آبان 1395 - 17:25

عصر روزنامه‌های کوچک و ساندویچی عصر روزنامه‌های کوچک و ساندویچی
به راستی آیا عصر رسانه مکتوب و کاغذی در روزگار ما گذشته است؟ اینکه دیگر روزنامه‌ها مشتری ندارد و روزنامه‌های کاغذی خوانده نمی‌شود، شائبه‌ای‌ است که از سوی برخی افراد مطرح می‌شود که چندان ریشه علمی و درستی ندارد.
یکشنبه، 18 مهر 1395 - 16:22

خبرگزاری ها در شرایط بحرانی می توانند نقش آفرینی کنند خبرگزاری ها در شرایط بحرانی می توانند نقش آفرینی کنند
یک استاد دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی در رابطه با جایگزینی رسانه های الکترونیکی و خبرگزاری ها به جای مطبوعات چاپی گفت: این امر تا حد زیادی به اقتصاد رسانه بستگی دارد.
شنبه، 27 شهریور 1395 - 15:31

گزارش/ حضور روابط عمومی ها در شبکه های اجتماعی چرا و چگونه؟ گزارش/ حضور روابط عمومی ها در شبکه های اجتماعی چرا و چگونه؟
وجود شبکه های اجتماعی و پدید آمدن نوع جدیدی از ابزارهای رسانه ای همه گیر، ارزان وسریع شرایط جدیدی را رقم زده است که واحدهای روابط عمومی را همانند سایر حرف و مشاغل ملزم به همگامی برای استفاده حداکثری از این رسانه ها کرده است.
یکشنبه، 21 شهریور 1395 - 08:47

 کارآفرینی در آی تی در گفتگو با دکتر علی‌اکبر جلالی کارآفرینی در آی تی در گفتگو با دکتر علی‌اکبر جلالی
دکتر علی‌اکبر جلالی، کارآفرین IT و استاد دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت، همچنان که شاید بسیاری از شما بدانید کارنامه‌ای پربار در کارآفرینی به خصوص در زمینه تکنولوژی‌های پیشرفته نظیر اینترنت دارد.
جمعه، 8 مرداد 1395 - 11:03

نیاز به خبرنگار آموزش دیده برای اطلاع رسانی بحران نیاز به خبرنگار آموزش دیده برای اطلاع رسانی بحران
واژه بحران در حرفه روزنامه‌نگاری معنای متفاوت و ویژه ای دارد. به این معنا که آنچه در این حرفه کار روزمره است، در بسیاری از حرفه‌های دیگر کار بحرانی تلقی می‌شود.
یکشنبه، 3 مرداد 1395 - 13:19

بررسی جایگاه رشته ارتباطات در گفتگو با رئیس دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد اسلامی بررسی جایگاه رشته ارتباطات در گفتگو با رئیس دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد اسلامی
تفکر و نقد از پایه های ورود به رشته علوم ارتباطات است که مجموع آنها می شود داشتن قدرت تفکر انتقادی نسبت به هرچیزی که می بینند و می خوانند. ضمن اینکه در کنار این ویژگی باید بتوانند دائما خود را به روز کنند و مطالب را بر حسب کمبودی که در خود احساس می کنند، مطالعه کرده و از منابع دست اول راجع به این رشته اطلاعات کسب کنند.
سه شنبه، 15 تیر 1395 - 16:37

گفت‎وگو با برایان تریسی/ موفقیت وظیفه شماست گفت‎وگو با برایان تریسی/ موفقیت وظیفه شماست
خیلی از آدم‎ها معتقدند تنها راهی که می ‎توانند پیشرفت کنند این است که بقیه مردم مالیات بپردازند یا بودجه دولتی هزینه شود تا به آن‎ها آموزش رایگان، تعلیم رایگان مشاغل، مراقبت رایگان از کودکان، حمل و نقل و ایاب و ذهاب یارانه ‎ای و هرچیز دیگری که پشتیبانان استخدام دولتی به آن فکر کرده ‎اند، ارائه شود.
یکشنبه، 13 تیر 1395 - 23:38

اساتید برجسته باید به دوره کارشناسی برگردند اساتید برجسته باید به دوره کارشناسی برگردند
چهره ماندگار کشور و پدر علم مدیریت رسانه در ایران با بیان اینکه رشته‌های علوم انسانی برنامه‌های سازنده‌ای ندارند، از شکل گرفتن شاکله شخصیتی دانشجویان در سال‌های اول دوره کارشناسی گفت و تأکید کرد اساتید برجسته باید به دوره کارشناسی بازگردند.
یکشنبه، 13 تیر 1395 - 23:29

آیا برای شفاف‌شدن روابط‌عمومی‌ها ماجرا باید از رسانه‌ها آغاز شود؟ آیا برای شفاف‌شدن روابط‌عمومی‌ها ماجرا باید از رسانه‌ها آغاز شود؟
از ابتدای شکل‌گیری واحدهای روابط‌عمومی در مؤسسات و سازمان‌ها، فرض بر این بوده که این واحدها ارتباط‌دهنده مدیران و رسانه‌ها به‌عنوان نمایندگان افکار عمومی باشند. در عمل اما آنچه در ایران دیده می‌شود آن است که این واحدها در بسیاری موارد نه‌تنها این ارتباط را برقرار نمی‌کنند، که سدی در برابر انتشار اخبار ایجاد می‌کنند یا خبرها را دست‌کاری می‌کنند.
پنجشنبه، 3 تیر 1395 - 20:27

مسئولیت اجتماعی در بوته آزمون و خطا مسئولیت اجتماعی در بوته آزمون و خطا
دکتر حسن ربیعی، مولف و پژوهشگر حوزه علوم ارتباطات در گفتگو با روزنامه "    تفاهم" گفته است امروزه شرکت های بزرگ، اهمیت مسئولیت اجتماعی، مشارکت اجتماعی و پاسخگویی اجتماعی را درک کرده اند و بر همین اساس فرا می گیرند چه کاری سودمند است و چه کاری نیست...
جمعه، 21 خرداد 1395 - 09:59

تحول در اطلاع رسانی با دانش روابط عمومی در حوزه علم و فناوری تحول در اطلاع رسانی با دانش روابط عمومی در حوزه علم و فناوری
اگر به تعداد دانشگاه های موجود در کشور، روابط عمومی ها و مراکز اطلاع رسانی کار خودشان را به درستی انجام می دادند، خیلی وضعیت ما از وضع موجود در زمینه اطلاع رسانی، ترویج و فرهنگ سازی علم و فناوری بهتر بود.
یکشنبه، 9 خرداد 1395 - 23:50

 روابط عمومی یک پل ارتباطی میان سازمان با جامعه و مخاطبان است روابط عمومی یک پل ارتباطی میان سازمان با جامعه و مخاطبان است
روابط عمومی ها یک پل ارتباطی میان سازمان با جامعه و مخاطبان است و یک روابط عمومی قدرتمند می تواند یک سازمان یا موسسه را در رسیدن به اهدافش یاری کند.
شنبه، 25 اردیبهشت 1395 - 15:48

کارگزاران روابط عمومی مسائل پساتحریم را با دید بین‏ المللی مورد توجه قرار دهند کارگزاران روابط عمومی مسائل پساتحریم را با دید بین‏ المللی مورد توجه قرار دهند
روابط  عمومی ‏ها باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که در عصر دانش زندگی می ‏کنیم و هر اقدامی در روابط عمومی‏ ها باید به گونه ‏ای برنامه‏ ریزی و اجرا شود که دانش بنیان باشد و قابل ارزیابی و اندازه ‏گیری از دیدگاه بین‏ المللی نیز باشد.  به عبارتی کارگزاران روابط عمومی باید دانش بنیان باشند و مسائل پساتحریم را با دید بین‏ المللی، در فضای رقابتی، منطقی و علمی مورد توجه قرار دهند.
دوشنبه، 20 اردیبهشت 1395 - 09:15

از بازنشستگان این حرفه تجلیل نمایید از بازنشستگان این حرفه تجلیل نمایید
بدون روابط عمومی توسعه کشور، نقش کمرنگی دارد لذا مسئولین ومتولیان امر خطیر اطلاع رسانی نباید کارهای آنان فراموش نمایند.
چهارشنبه، 26 اسفند 1394 - 14:21

دوران خوش روابط عمومی با چک سفید و کارت سبز دوران خوش روابط عمومی با چک سفید و کارت سبز
خاطرم هست که به ما گفته بودند شما چک سفید دارید، به این معنی که هر کجا تشخیص می دهید که باید هزینه کنید، می توانید هزینه کنید. این درحالی بود که در اغلب روابط عمومی ها در این خصوص مشکل وجود داشت و معمولا از لحاظ بودجه کمبود داشتند، اما ما کمبود بودجه و مشکلات مالی نداشتیم، بنابراین جذب نیرو به راحتی صورت می گرفت و کارشناسان زیادی را جذب کردیم.
سه شنبه، 27 بهمن 1394 - 10:34

رشته روابط عمومی را اتفاقی انتخاب کردم، اما اتفاقی دراین رشته نماندم رشته روابط عمومی را اتفاقی انتخاب کردم، اما اتفاقی دراین رشته نماندم
ما در بحث آموزش یک دروه طلایی را پشت سر گذاشتیم. دانشکده برای ما امکانات خوبی را ایجاد کرده بود و با حمایت هایی هم که از طرف شرکت نفت و روزنامه کیهان صورت می گرفت و دانشکده نیز دولتی شده بود، شرایط خوبی برای آموزش فراهم شده بود.
یکشنبه، 25 بهمن 1394 - 08:17

روابط عمومی پویا ترین تجارت در جهان است روابط عمومی پویا ترین تجارت در جهان است
سه حلقه اصلی در ارتباطات عمومی مدرن امروزی وجود دارد - روابط عمومی، تبلیغات و دیجیتال. جنگ امروز بین روابط عمومی و تبلیغات است که بسیاری از تجارت های دیجیتال را خواهد گرفت، اما یک حقیقت ساده آن است که این سه دایره در آینده بسیار نزدیک با هم ادغام خواهند شد و به اعتقاد و پیش بینی من، روابط عمومی پیروز خواهد شد.
یکشنبه، 18 بهمن 1394 - 11:20

مدیر عامل انتشارات سروش از جایگاه اطلاع رسانی در روابط عمومی ها می گوید: تعامل با رسانه مهمترین وظیفه روابط عمومی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مهدی فضائلی روزنامه‌نگار و مدیر عامل اسبق خبرگزاری فارس بوده که این روزها به عنوان مدیرعامل انتشارات سروش فعالیت می‌کند. برخی فضائلی را از پیشگامان روزنامه‌نگاری اسلامی می‌شناسند. وی هم‌اکنون دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان است.
پنجشنبه، 8 بهمن 1394 - 23:18

اقتدار مدیر روابط عمومی از به رسمیت شناختن جایگاه او توسط مدیران ارشد سرچشمه می گیرد اقتدار مدیر روابط عمومی از به رسمیت شناختن جایگاه او توسط مدیران ارشد سرچشمه می گیرد
دکتر سید محمد صحفی با داشتن بیش از 11 سال سابقه خدمت در پست مدیر کلی روابط عمومی و مشاورت وزیر نفت یکی از مدیران پر سابقه حوزه روابط عمومی است. در بخش دوم و در ادامه گفت و گوهای مربوط به پروژه تاریخ شفاهی روابط عمومی ایران با وی به گفت و گویی دوباره پرداخته ایم. آنچه می خوانید بخشی کوتاه از دیدار دوم با اوست.
دوشنبه، 5 بهمن 1394 - 08:15

مشکل روابط عمومی این است که همه خودشان را دراین زمینه صاحب نظرمی دانند! مشکل روابط عمومی این است که همه خودشان را دراین زمینه صاحب نظرمی دانند!
در ادامه گفت و گوهای مربوط به پروژه تاریخ شفاهی روابط عمومی ایران، به سراغ مجتبی آقایی رفته ایم و درخصوص به یادمانده هایش در دوران تصدی اداره کل تبلیغات واطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال های 1382 تا 1384 با او گفت و گو کرده ایم. مجتبی آقایی در حال حاضر مدیر کل آموزش های تخصصی دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی است
شنبه، 3 بهمن 1394 - 08:05

تغییر تولی گری روابط عمومی تجربه بسیار بد و ناموفقی بود تغییر تولی گری روابط عمومی تجربه بسیار بد و ناموفقی بود
این که بخشی از وظایف اداره کل تبلیغات و اطلاع رسانی دولت بخصوص در رابطه با روابط عمومی ها در سال 1384 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ریاست جمهوری منتقل شد تجربه بسیار بد و ناموفقی بود.
دوشنبه، 28 دی 1394 - 11:55

سیر تکاملی روابط عمومی حقوقی در سال 2016: سه نظر کارشناسی سیر تکاملی روابط عمومی حقوقی در سال 2016: سه نظر کارشناسی
با ایجاد روابط عمومیِ یک بخش جدایی ناپذیر از اقدامات توسعه تجاری به ارزش آن می افزاید، که این ارزش را روابط عمومی به ارمغان می آورد.
شنبه، 5 دی 1394 - 08:19

همیشه پای یک جشنواره درمیان است! همیشه پای یک جشنواره درمیان است!
یکی از اقداماتی که در همان سال ها و قبل از تأسیس انجمن متخصصان روابط عمومی انجام گرفت و درنوع خود موثر و ارزشمند بود، برگزاری "اولین همایش بررسی روابط عمومی در ایران" در روزهای 18 و 19 آبان ماه 1377 بود که در محل هتل انقلاب تهران برگزار شد.
دوشنبه، 30 آذر 1394 - 10:22

رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی: تقلیل جایگاه روابط عمومی ها حرکتی غیر حرفه ای است
رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی در واکنش به تقلیل جایگاه روابط عمومی در بعضی سازمان های دولتی اعلام کرد: بی توجهی به واحدی مهم و تاثیرگذار با عنوان روابط عمومی می تواند در روابط مردم و دولت اخلال ایجاد کند و کاری غیر کارشناسی و غیر حرفه ای است.
یکشنبه، 22 آذر 1394 - 09:01

از آموزش در پادگان داوطلبان جنگ چریکی تا مدیر کلی روابط عمومی وزارت نفت از آموزش در پادگان داوطلبان جنگ چریکی تا مدیر کلی روابط عمومی وزارت نفت
باید بگوییم که انگار جمهوری اسلامی ایران وضعیت و شرایط را تازه و شاداب از دست انگلیسی ها تحویل گرفته باشد همه کارهای اجرایی و عملیاتی در استاندارد فرنگی پیش می رفت. تعداد پرسنل خیلی اندک بود، شرح وظایف پرسنل معلوم بود. برای هر چیز آیین نامه و دستورالعمل وجود داشت و انجام کارها به شیوه هیاتی و بزن و در رو امکان نداشت و نیروهای شاغل هم به نسبت از کیفیت کاری بالایی برخوردار بودند ...
سه شنبه، 12 آبان 1394 - 10:02

 آقای روابط عمومی ایران انتخاب شد آقای روابط عمومی ایران انتخاب شد
در ادامه سلسه گفت و گوهای تاریخ شفاهی ایران به سراغ میرزابابا مطهری نژاد رفتیم و خاطرات و بیاد مانده های او را از روابط عمومی معاصر ایران پس از انقلاب اسلامی مرور کردیم. او دربخشی از این گفت و گو از دریافت لقب آقای روابط عمومی ایران و دریافت جایزه رتبه اول روابط عمومی برتر و تشکیل صندوق وام قرض الحسنه برای اعطای وام به همکاران گفت.
یکشنبه، 10 آبان 1394 - 10:10

نگرش ارتباطی مدیر به پیشرفت روابط عمومی کمک می‌کند نگرش ارتباطی مدیر به پیشرفت روابط عمومی کمک می‌کند
سکوت سازمانی همان پدیده‌ای است که مدیران خلاق از بروز آن در سازمان می‌ترسند؛ برای همین تلاش می‌کنند تا با ایجاد فضایی مثبت در مجموعه و بها دادن به نظر و ایده‌ی کارکنان، سازمان خود را از چنین فضایی دور کنند.
دوشنبه، 27 مهر 1394 - 11:10

ثبت عنوان "روابط عمومی" اولین بار توسط سازمان برنامه صورت گرفت ثبت عنوان "روابط عمومی" اولین بار توسط سازمان برنامه صورت گرفت
پروژه "تاریخ شفاهی روابط عمومی ایران" با مشارکت و همراهی پیشکسوتان، ‌صاحب نظران و اندیشمندان این حوزه در ماه های پایانی سال 1393 توسط موسسه کارگزار روابط عمومی کلید خورد و مرحوم استاد کاظم متولی از اولین کسانی بود که در گروه ده نفر اول این طرح، در تاریخ 21/11/1393 پای سخنانش نشستیم
چهارشنبه، 25 شهریور 1394 - 13:14

با بانکداری الکترونیک کارها آسان شده است،‌ مثل آب خوردن! با بانکداری الکترونیک کارها آسان شده است،‌ مثل آب خوردن!
در حالی که خوشه های خوش فرم و زیبای گندم در یک گردهمایی هنرمندانه و در هیات خورشیدی طلایی شهر را به تسخیر خود در آورده اند و کمپین تبلیغاتی و اطلاع رسانی آسان "مثل آب خوردن "در هر رسانه ای در افق نگاه مخاطبان قرار دارد، از رئیس اداره کل روابط عمومی بانک کشاورزی می خواهیم
یکشنبه، 22 شهریور 1394 - 09:10

دکتر "میشل وو" در یک گفنگوی اختصاصی: هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین ارتباطات فیزیکی بشود دکتر "میشل وو" در یک گفنگوی اختصاصی: هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین ارتباطات فیزیکی بشود
می‌توانم از طریق رسانه اجتماعی هر چیزی را درباره دوستان و خانواده‌ام بفهمم، اما هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین ارتباطات فیزیکی و احساسی با هم بودن بشود.
شنبه، 21 شهریور 1394 - 09:33

در همایش ها در حوزه محتوا چالش های بیشتری داریم! در همایش ها در حوزه محتوا چالش های بیشتری داریم!
بحث های اجرایی را می توان با چندبار تجربه نهادینه کرد، اما بحث های محتوایی به دلیل ماهیت نوشونده ای که دارند، نیاز به دانش و مهارت بیشتری دارند که خیلی هم قابل تجربه به طور ثابت نیستند و باید در هر همایش بنا بر مقتضیات و الزامات آن محتوایی نو و جدید را محور کار قرار داد که به نظر می رسد معمولا در همایش ها در این خصوص ضعف بیشتری مشاهده می شود.
چهارشنبه، 18 شهریور 1394 - 14:14

گفتگو/ راه های رسیدن به موفقیت اجتماعی گفتگو/ راه های رسیدن به موفقیت اجتماعی
ماهیت سمت من به من اجازه استفاده از اهرم روابط عمومی سنتی و کانال های بازاریابی اجتماعی و دیجیتال را می دهد، به علاوه من این اختیار را دارم که به کمپین های تبلیغاتی اجازه دهم به طور مداوم با یکپارچه سازی کانال های ارتباطی چندگانه به شیوه ای جامع به ما کمک نمایند.
شنبه، 14 شهریور 1394 - 09:13

مشکلات روابط عمومی ها با برگزاری جشنواره حل نمی شود مشکلات روابط عمومی ها با برگزاری جشنواره حل نمی شود
وقتی داوران جشنواره بر تغییر و پیشرفت در این زمینه صحه گذاشته و اعلام می کنند که درآثار رسیده شاهد تغییرات محسوس و مثبتی هستند این خود نشانه ای بر تاثیرگذاری این جشنواره است. ما نباید توقع داشته باشیم برگزاری یک جشنواره به تنهایی بتواند همه مسائل و مشکلات حوزه روابط عمومی را یکجا حل کند و اصلا رسالت جشنواره انتشارات روابط عمومی این نیست.
سه شنبه، 27 مرداد 1394 - 09:03

مهمترین نقش روابط عمومی کمک به ارتقاء وجهه نظام بانکی است مهمترین نقش روابط عمومی کمک به ارتقاء وجهه نظام بانکی است
رییس انجمن متخصصان روابط عمومی، معتقد است شهرت و اعتبار، تیغ دولبه ای است که اگر با هماهنگی و در تعامل با یکدیگر عمل نکند ممکن است به شان و اعتبار اجتماعی بنگاه های اقتصادی و از جمله بانک ها ضربه جبران ناپذیری وارد کند.
یکشنبه، 25 مرداد 1394 - 10:05

اهمیت تولید محتوا با تاکید بر نقش و جایگاه روابط عمومی اهمیت تولید محتوا با تاکید بر نقش و جایگاه روابط عمومی
فرصتی حاصل شد تا در آستانه برگزاری دهمین جشنواره انتشارات روابط عمومی، با مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی وامور بین الملل این سازمان دکتر حسن ربیعی که از سال 1388 تصدی این مسئولیت را بر عهده دارند، در خصوص اهمیت و جایگاه تولید محتوا و نقش روابط عمومی در این خصوص گفت و گو کنیم. آنچه می خوانید حاصل این گفت و گوی صمیمی است که در بعد از ظهر یکی ازروزهای آغازین تیرماه و در دفتر کار ایشان انجام شده است.
شنبه، 24 مرداد 1394 - 09:10

مهمترین نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری، توسعه اعتبار و افرایش شهرت است مهمترین نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری، توسعه اعتبار و افرایش شهرت است
  گفتگو از: محمد دشتی شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - قرار ملاقات ما در طبقه سوم ساختمان مرکزی
جمعه، 9 مرداد 1394 - 22:55

جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی در مسیر رشد و تعالی جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی در مسیر رشد و تعالی
ما در سیر برگزاری جشنواره همواره تلاش کرده ایم که بنیه علمی و حرفه ای جشنواره را تقویت کنیم و در همین زمینه ملاک ها و شاخص های ارزیابی مشخص و همه ساله مورد بازبینی قرار گرفته و کامل تر شده اند. به همین جهت تصور من این است مسیری رو به رشدی را دنبال کرده ایم و این موضوع در بحث آموزش و تقویت کیفی آثار انتشاراتی روابط عمومی ها موثر و نقش آفرین بوده است.
دوشنبه، 5 مرداد 1394 - 01:23

جزییات برنامه های جدید دانشکده ارتباطات اعلام شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- محمدمهدی فرقانی سرپرست دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی درباره جزییات انتقال دانشکده از سه راه ضرابخانه به پردیس همت دانشگاه گفت: زمان بندی ما این است که تا اواخر مردادماه ارکان دانشکده در محل جدید مستقر شده باشد تا بتوانیم برای ثبت نام ورودی های جدید و شروع کلاس های ترم آینده به موقع اقدام کنیم.
سه شنبه، 2 تیر 1394 - 14:45

مدیرکل روابط عمومی رسانه‌ ملی: به تخریب‌ها جواب نمی‌دهیم/ روابط عمومی‌ها حذف نشده‌اند مدیرکل روابط عمومی رسانه‌ ملی: به تخریب‌ها جواب نمی‌دهیم/ روابط عمومی‌ها حذف نشده‌اند
رویکرد جدید سازمان درخصوص روابط عمومی، تقویت فعالیت‌های اداره کل روابط عمومی و باز تعریف جایگاه آن در فعالیت‌های کلان رسانه ملی است. در واقع نباید فرض را بر این بگیریم که روابط عمومی‌ها حذف شده‌اند، بلکه آنچه که اتفاق افتاده و قرار است تکمیل شود، جلوگیری از پراکندگی و گستردگی مدیریتی روابط عمومی است
سه شنبه، 19 خرداد 1394 - 13:03

مصباحی مقدم: روابط عمومی ها باید صدای رسا و شفاف سازمان ها باشند مصباحی مقدم: روابط عمومی ها باید صدای رسا و شفاف سازمان ها باشند
حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در گفت وگو با خبرنگار شارا با بیان اینکه روابط عمومی ها بخش فعال در هر سازمان و نهادی به شمار می آید، افزود: روابط عمومی ها باید به عنوان چشم بینای مردم عمل کرده و مانع از لغزش سازمان ها و نهادها بشوند.
جمعه، 15 خرداد 1394 - 17:13

خوشحال باشیم؛ شهر روابط‌عمومی شلوغ شده است!
هر چه پیش می‌رویم، شهر روابط‌عمومی شلوغ‌تر می‌شود. کافیست قدری بیشتر روی تاریخ روابط‌عمومی در ایران تمرکز کنیم. شاید شما هم موافق باشید شهری که اولین بنایش در سال ۱۳۳۲ توسط مرحوم دکتر حمید نطقی در شرکت ملی نفت پی‌ریزی شد...
سه شنبه، 12 خرداد 1394 - 10:40

الزامات، اهداف و کارکردهای شبکه‌ای شدن روابط عمومی ها الزامات، اهداف و کارکردهای شبکه‌ای شدن روابط عمومی ها
یکی از مباحث جدید حوزه روابط عمومی آنلاین و استفاده روابط عمومی ها از ظرفیت های فضای مجازی و تکنولوژهای نوین اطلاعاتی، موضوع شبکه ای شدن است. بدین بهانه مناسب دیدیم گفتگویی با دکتر یونس شکر خواه استاد حوزه ارتباطات الکترونیک و روزنامه نگاری آنلاین داشته و با ابعاد گوناگون، الزامات و اهداف وکارکردهای شبکه ای شدن روابط عمومی ها آشنا شویم.
پنجشنبه، 7 خرداد 1394 - 19:41

نماینده استان آذربایجان شرقی: اغزاق گویی و تنبلی آفت روابط عمومی ها است نماینده استان آذربایجان شرقی: اغزاق گویی و تنبلی آفت روابط عمومی ها است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نماینده استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه روابط عمومی ها باید از به وجود آمدن اختلافات بین سازمانی جلوگیری کنند، گفت: روابط عمومی ها همچنین باید مراق باشند تا دچار اغراق گویی و افت تنبلی و سستی در مجموعه کارهای خود نشوند.
سه شنبه، 5 خرداد 1394 - 21:29

 روابط عمومی ها باید به دور از ابهام فعالیت های سازمان خود را انعکاس دهند روابط عمومی ها باید به دور از ابهام فعالیت های سازمان خود را انعکاس دهند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روابط عمومی حرفه ای است که نیاز دارد فعالیت های خود را به صورت آشکار و در فضای باز بدون ابهام انجام دهند، افزود: روابط عمومی ها باید به طور شفاف اطلاعات مربوط به عملکرد سازمان و مجموعه های خود را در اختیار مخاطبان قرار دهند.
یکشنبه، 3 خرداد 1394 - 21:44

 روابط عمومی ها باید صادقانه محاسن و معایب سازمان ها را مطرح کنند روابط عمومی ها باید صادقانه محاسن و معایب سازمان ها را مطرح کنند
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی تردید روابط عمومی ها آینه تمام نمای انعکاس وقایع و رخدادهای هر سازمان و مجموعه ای هستند، گفت: روابط عمومی ها در راستای انجام رسالت واقعی خود باید محاسن و معایب سازمان و نهادها را به طور دقیق انعکاس دهند.
جمعه، 1 خرداد 1394 - 13:10

در روابط عمومی کمبود قانون نداریم، مشکل در اجراست در روابط عمومی کمبود قانون نداریم، مشکل در اجراست
شاید بتوان گفت یکی از نقاط قوت مربوط به مسائل حقوقی در حوزه روابط عمومی قوانین و مقررات این حوزه است که حداقل از 40 سال پیش تاکنون در مقاطع مختلف تاریخی و شاید بتوان گفت در دهه های مختلف به مناسبت های گوناگون ابلاغ و تکلیف برخی مسائل اساسی را در حوزه تقنینی روشن کرده است. نگاهی اجمالی به مقررات و قوانین مصوب و ابلاغ شده دراین خصوص مبین همین معناست.
پنجشنبه، 31 اردیبهشت 1394 - 13:34

 آشنایی با قوانین روابط عمومی در ایران آشنایی با قوانین روابط عمومی در ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دکتر حسن بشیر استاد ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) در گفت‌وگویی ضمن تشریح ابعاد حقوقی نهاد روابط عمومی در ایران، تشکیل «سازمان نظام روابط عمومی» را به عنوان راهکاری برای ارتقای عملکرد روابط عمومی‌ها و نظارت بر رعایت قوانین و مقررات این حوزه پیشنهاد کرد. مشروح این گفت‌وگو در ادامه آمده است:
پنجشنبه، 31 اردیبهشت 1394 - 13:28

روابط عمومی‌های آموزش‌وپرورش در کما روابط عمومی‌های آموزش‌وپرورش در کما
با گذری به فضای مجازی و جست‌وجو در حوزه آموزش و پرورش پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ادارات جلب ‌توجه می‌کند؛ سایت‌هایی که اغلب کمترین کارکرد وجذابیت را ندارند و تعداد بازدید‌کنندگان از این سایت‌ها بسیار پایین است. معلمان، دانش‌آموزان و اولیا به عنوان مخاطبان بالقوه این رسانه‌ها عدد چندده میلیونی را شکل می‌دهند که نیازهای متعدد وپرسش‌های فراوانی دارند، نیازها و پرسش‌هایی که پاسخ آنها را نمی‌دانند باید از چه کسی وکجا دریافت کنند.
چهارشنبه، 30 اردیبهشت 1394 - 00:30

 روابط عمومی ها می توانند منجر به تحول و افزایش میزان موفقیت سازمان ها شوند روابط عمومی ها می توانند منجر به تحول و افزایش میزان موفقیت سازمان ها شوند
بیژن نوباوه در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه روابط عمومی که در محل دایمی نمایشگاه مجلس شورای اسلامی برپا شد، در گفت وگو با شارا با بیان اینکه مهمترین عنصر ارتباط انسان ها با یکدیگر روابط عمومی ها هستند، بیان داشت: هر شخصی چه به صورت فردی و چه سازمانی از قدرت ارتباطی بیشتری برخوردار باشد در حقیقت به دلیل روابط عمومی بالا از موفقیت بیشتری نسبت به دیگران بهره می برد.
دوشنبه، 28 اردیبهشت 1394 - 10:02

فراموش کردیم که هدف روابط عمومی چیست؟ فراموش کردیم که هدف روابط عمومی چیست؟
با تکامل اجتماعی و ترقی در افکار و پیدایش فضاهای مناسب تر، روابط عمومی به ماهیت و کارکردهای واقعی اش نزدیک تر می شود. روابط عمومی واقعی و اخلاقیات تفکیک ناپذیرند. در حرفه روابط عمومی، هنر، دانش و مهارت در کنار اخلاق معنا می یابد و مهم تراز همه اینکه همیشه به خاطر داشته باشیم روابط عمومی کار عاشقانه است. روابط عمومی عشق است.
شنبه، 26 اردیبهشت 1394 - 13:46

روابط عمومی بدون مردم معنی پیدا نمی کند روابط عمومی بدون مردم معنی پیدا نمی کند
مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با بیان این که روابط عمومی ها در 15-10 سال اخیر به مدد حضور تشکل های بخش خصوصی پیشرفت قابل توجهی داشته است، گفت: کارشناسان روابط عمومی با شناخت بیشتر از اهمیت و تاثیر گذاری روابط عمومی باید در فرآیند مسائل کلان کشور نقش آفرینی بهتر و بیشتری داشته باشند.
شنبه، 26 اردیبهشت 1394 - 13:24

اولین مشکل در خود روابط عمومی ها است اولین مشکل در خود روابط عمومی ها است
به گزارش شارا، دکتر حمید خادم قائمی در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه توانمندیها و دستاوردهای روابط عمومی ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شارا در خصوص موانع توسعه روابط عمومی در کشور، اظهار داشت: متاسفانه در ایران هنوز اهمیت و جایگاه واقعی روابط عمومی ها شناخته نشده است.
شنبه، 26 اردیبهشت 1394 - 12:19

رییس فراکسیون روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با شارا: روابط عمومی ها باید شناسنامه دار شوند رییس فراکسیون روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با شارا: روابط عمومی ها باید شناسنامه دار شوند
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت ساماندهی روابط عمومی ها بیان داشت: باید روابط عمومی ها به مانند سایر بخش ها دارای شناسنامه بشوند.
جمعه، 25 اردیبهشت 1394 - 15:36

 روابط عمومی ها همدلی و همزبانی میان دولت و ملت را فراهم آورند روابط عمومی ها همدلی و همزبانی میان دولت و ملت را فراهم آورند
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال بعنوان دولت و ملت، همدلی و همزبانی از سوی مقام معظم رهبری نقش رسانه ها، مطبوعات و روابط عمومی های را در تبیین و ترویج شعار سال در سطح جامعه مهم و تاثیر گذار برشمرد.
دوشنبه، 21 اردیبهشت 1394 - 15:42

 عمل به منشور اخلاقی انجمن متخصصان روابط عمومی، کشور را در مسیر توسعه قرار می دهد عمل به منشور اخلاقی انجمن متخصصان روابط عمومی، کشور را در مسیر توسعه قرار می دهد
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با "شارا" با تاکید بر اینکه آفت بزرگ روابط عمومی ها گرفتار شدن آنها به اغراق و بزرگنمایی است، گفت: عمل به منشور اخلاقی انجمن متخصصان روابط عمومی از سوی روابط عمومی سازمان ها و ارگان های مختلف، کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار می دهد.
دوشنبه، 21 اردیبهشت 1394 - 08:54

گفتگو / ارکان روابط عمومی در یک سازمان دینی گفتگو / ارکان روابط عمومی در یک سازمان دینی
روابط عمومی در هر سازمانی، چه دینی و چه غیردینی دو اصل اساسی دارد که باید به آن بپردازد، اطلاع‌رسانی و تبلیغ. البته هر روابط عمومی محدودیت‌هایی دارد اما اگر شیوه‌های تبلیغ و اطلاع‌رسانی و تبلیغ را بدانیم، می‌توانیم بر محدودیت‌‌ها غلبه کرده و مخاطبان خود را جذب کنیم.
یکشنبه، 30 فروردین 1394 - 23:28

اغراق و بزرگنمایی خدمات توسط روابط عمومی ها آفتی کشنده است
اغراق و بزرگنمایی در بازتاب خدمات توسط روابط عمومی ها آفتی کشنده برای اعتماد است.
دوشنبه، 17 فروردین 1394 - 10:21

بزرگنمایی در بازتاب خدمات توسط روابط عمومی ها آفتی کشنده برای اعتماد است بزرگنمایی در بازتاب خدمات توسط روابط عمومی ها آفتی کشنده برای اعتماد است
دکتر الهویردی حبیب پور فعال حوزه بانکی و مدرس علوم ارتباطات معتقد است روابط عمومی­ ها باید سعی کنند آنچه را که اطلاع­ رسانی و یا تبلیغ می­ کنند فراتر از توانایی­ های سازمان نباشد. وی اغراق و بزرگنمایی در بازتاب خدمات توسط روابط عمومی ها را آفتی کشنده برای اعتماد می­ داند.
یکشنبه، 16 فروردین 1394 - 16:28

روابط عمومی و ارتباطات درون سازمانی در گفتگو با دبیر انجمن روابط عمومی روابط عمومی و ارتباطات درون سازمانی در گفتگو با دبیر انجمن روابط عمومی
میرزابابا مطهری‌نژاد دبیر انجمن روابط عمومی و مدرس ارتباطات در این گفت‌وگو به تکنیک‌هایی می پردازد که روابط‌عمومی‌ها می‌توانند با استفاده از آن برای بهبود ارتباطات انسانی در سازمان تلاش کنند و  تحلیلی از نقش روابط عمومی‌ها در ارتباطات درون سازمانی‌ در ایران ارایه می‌دهد که در ادامه می‌خوانید.
دوشنبه، 27 بهمن 1393 - 13:04

 روابط عمومی تعیین کننده میزان موفقیت سازمان ها است روابط عمومی تعیین کننده میزان موفقیت سازمان ها است
انتظار می رود که ما برای به روز کردن مدیران و کارشناسان روابط عمومی خود برنامه ریزی کنیم و متاسفانه در کشور ما نگاه تخصصی و حرفه ای به این حوزه را کمتر داشتیم و افرادی که توانمندی ها و دانش و مهارت های لازم را ندارند، وارد این عرصه می شوند
دوشنبه، 29 دی 1393 - 17:37

روابط عمومی ها درب های خصوصی مدیران برای رسانه ها هستند روابط عمومی ها درب های خصوصی مدیران برای رسانه ها هستند
در گذشته در سازمان ها برای مدیران ارشد درب های خصوصی وجود داشت که معمولا مدیران ارشد از آن درب ها رفت و آمد می کردند. من معتقد هستم که روابط عمومی ها درب های خصوصی مدیران هستند.
دوشنبه، 22 دی 1393 - 16:43

مدرس دانشگاه: روابط عمومی ها باید در قبال رسانه ها پاسخگو باشند مدرس دانشگاه: روابط عمومی ها باید در قبال رسانه ها پاسخگو باشند
نامدار صداقت در گفتگوی اختصاصی با شارا عنوان کرد: روابط عمومی که بتواند با رسانه ها تعامل برقرار کند، روابط عمومی موفقی خواهد بود. وی افزود: «کار رسانه پرسشگری است و روابط عمومی ها باید در قبال رسانه ها پاسخگو باشند.»
یکشنبه، 21 دی 1393 - 15:50

مدیر فروش تولیدی فرات: تبلیغات بازوی قوی روابط عمومی است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- یاسمن موسوی در گفتگوی اختصاصی با شارا ابراز داشت: «روابط عمومی چندین بازوی قوی می خواهد که یکی از این بازوها تبلیغات و اطلاع رسانی است.»
یکشنبه، 21 دی 1393 - 15:46

مهارت ها و ویژگی های یک روابط عمومی شایسته مهارت ها و ویژگی های یک روابط عمومی شایسته
اگر به روابط ­عمومی اهمیت داده نشود مطمئن باشید سازمان­ ها در برقراری ارتباط سازنده و تعامل با مخاطبانشان با مشکلات جدی مواجه خواهند بود. این را «غلامرضا کاظمی ­دینان» رئیس «انجمن روابط ­عمومی ایران» می­ گوید.
جمعه، 19 دی 1393 - 19:56

زارعیان: بخشنامه های روابط عمومی کاربردی نیستند زارعیان: بخشنامه های روابط عمومی کاربردی نیستند
از ابتدای انقلاب زمانی­که دولت تغییر می­ کند، عده ­ای که به روابط ­عمومی علاقه دارند از دولت می خواهند بخشنامه ­ای را در خصوص اهمیت روابط­ عمومی و ضرورت توجه به آن در سازمان ها صادر کند. این بخشنامه ­ها ضمن اینکه خوب هستند بیشتر تبدیل به یک عادت شده ­اند تا اینکه کاربردی باشند. به ­نظر دکتر زارعیان بخشنامه به تنهایی نمی ­تواند کارآیی داشته باشد و بایستی در کنار آن اقدامات عملی در این حوزه صورت بگیرد.
پنجشنبه، 11 دی 1393 - 13:06

رادیو و فضای مجازی در گفت‌و‌گو با حسن بشیر رادیو و فضای مجازی در گفت‌و‌گو با حسن بشیر
فضای مجازی یک فضای دوسویه یا چند سویه است که اگر با ابعاد دیگر اجتماعی و فرهنگی و سیاسی یک جامعه همخوانی نداشته باشد معلوم نیست نقش اساسی در توسعه داشته باشد. این مسأله نیازمند مطالعات جدی‌تری است. آیا فضای مجازی همیشه توسعه دهنده جوامع است؟
چهارشنبه، 10 دی 1393 - 12:13

کاظمی دینان: متاسفانه بعضی از روابط عمومی‌ها درون سازمان را فراموش کرده‌اند کاظمی دینان: متاسفانه بعضی از روابط عمومی‌ها درون سازمان را فراموش کرده‌اند
ما اگر درون سازمان را نداشته باشیم، چه کسی می‌تواند مجری مصوبات و تصمیماتی باشد که مدیریت سازمان می‌گیرد، وقتی درون سازمان جایگاه واقعی خودش را پیدا نکند و انگیزه‌ای نداشته باشد، برخوردش با مخاطبان بیرون سازمان مناسب نخواهد بود
شنبه، 6 دی 1393 - 12:54

در گفت و گو با مجید رضائیان:  رسانه های ما باید استاندارد شوند در گفت و گو با مجید رضائیان: رسانه های ما باید استاندارد شوند
سیاست و مانیفست رسانه در همه جای دنیا تعریف دارد و این مشکل باید ساختاری حل شود. اگر این گونه شود، دیگر خبرنگار آلوده به آگهی نمی ­شود یا اینکه روابط ­عمومی او را تحقیر کند، از کنفرانس خبری آن ها را بیرون کنند و به آن ­ها توهین کنند. دیگر روابط عمومی تلفن نمی ­زند که این خبر را با همین تیتری که من می­گویم کار کن.
پنجشنبه، 4 دی 1393 - 11:45

مدیران ارشد باید از روابط عمومی ها حمایت کنند تا نقش آنها در جامعه پر رنگ تر شود
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- علیرضا مسلم در گفتگو با شارا عنوان کرد: «رسانه ها می توانند با معرفی توانمندی سازمان ها کمک شایانی به روابط عمومی ها کنند.»
یکشنبه، 23 آذر 1393 - 17:38

چرا روابط عمومی‌ها به بخش های حاشیه‌ای سازمان رانده می‌شوند؟ چرا روابط عمومی‌ها به بخش های حاشیه‌ای سازمان رانده می‌شوند؟
محسن امینی، مدرس روابط عمومی دانشگاه علامه‌ طباطبایی در گفت‌وگویش معتقد است: ما فاقد برنامه‌ریزی مشخصی برای پیشگیری این بحران‌ها هستیم و مهمتر از آن، نوع اطلاع رسانی این بحران‌هاست که در افکار عمومی چگونه بازتاب داده شوند. اما آیا سازمان‌های ما  استراتژی خاصی برای جلوگیری از بروز این بحران‌ها دارند؟
شنبه، 22 آذر 1393 - 16:46

غدیری ابیانه: روابط عمومی ها به واسطه رسانه ها می توانند بین دستگاه ها و افکار عمومی ارتباط برقرار کنند غدیری ابیانه: روابط عمومی ها به واسطه رسانه ها می توانند بین دستگاه ها و افکار عمومی ارتباط برقرار کنند
مشارکت مردم وابسته به آگاهی و آگاهی وابسته به عملکرد رسانه های گروهی و عملکرد رسانه های گروهی وابسته به عملکرد روابط عمومی ها هستند. لذا باید این تعامل باشد و روابط عمومی ها خوراک و اطلاعات لازم را در اختیار رسانه های گروهی قرار دهند.
سه شنبه، 18 آذر 1393 - 13:37

یکی از اشتراکات بین روابط عمومی و رسانه ها خبر رسانی است یکی از اشتراکات بین روابط عمومی و رسانه ها خبر رسانی است
روابط عمومی ها باید در انتخاب با مخاطبین، شیوه اطلاع رسانی و نوع رسانه ها دقت کنند تا هر پیامی را به چه رسانه ای و از چه طریقی انتقال دهند. خوشبختانه امروزه رسانه های مجازی و پایگاه های خبری به کمک روابط عمومی ها آمده اند و خبرهای آنها را به مخاطبین انتقال می دهند.
یکشنبه، 16 آذر 1393 - 11:39

افرادی که باید روابط عمومی را بشناسند مدیران ارشد کشور هستند افرادی که باید روابط عمومی را بشناسند مدیران ارشد کشور هستند
روابط عمومی دانش‏ جدیدی در کشور است که به لطف خدا حرکت هایی در این زمینه شروع شده است. کلاس ها و همایش هایی که برگزار می شود، تا حدودی توانسته روابط عمومی را معرفی کند، اما متأسفانه افرادی که باید روابط عمومی را بشناسند مدیران ارشد کشور هستند که شناخت محدودی نسبت به روابط عمومی دارند.
یکشنبه، 16 آذر 1393 - 11:37

باید جای روابط عمومی و رسانه عوض شود باید جای روابط عمومی و رسانه عوض شود
حمید ضیایی پرور در گفتگوی اختصاصی با شارا با اشاره به این مطلب اظهار داشت: «شاید این کار مقداری شوخی به نظر آید. اما اگر کارگزاران و کارشناسان روابط عمومی ها چند سال کار رسانه ای انجام دهند و بالعکس رسانه ها بیایند و پشت میز روابط عمومی ها بنشینند، شاید این آشتی صورت گیرد.»
چهارشنبه، 12 آذر 1393 - 01:15

وظیفه اصلی روابط عمومی ها پیوند دادن رسانه ها با یکدیگر است وظیفه اصلی روابط عمومی ها پیوند دادن رسانه ها با یکدیگر است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نماینده کهکیلویه در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شارا با بیان این مطلب عنوان کرد:«یکی از عواملی که می تواند با رسانه ها تعامل برقرار کند، روابط عمومی ها هستند.»
جمعه، 7 آذر 1393 - 13:17

روابط عمومی بدون رسانه معنا ندارد روابط عمومی بدون رسانه معنا ندارد
روابط عمومی های موفق آخرین اطلاعات و اخبار مربوط به موسسه خودشان را به رسانه ها ارایه می دهند. یک اتفاق خوب که در این نمایشگاه افتاد حضور برخی روابط عمومی ها بود که البته تاثیر چندانی در ارتباط با رابطه بین آنها با مطبوعات ندارد ولی می توان گفت بی تاثیر هم نبوده است.
چهارشنبه، 5 آذر 1393 - 16:45

روابط عمومی به معنی سازمان، رسانه و مردم است روابط عمومی به معنی سازمان، رسانه و مردم است
این روابط عمومی است که باید پل ارتباطی را برقرار کند و این هنر فردی است که در روابط عمومی کار می کند. روابط عمومی به سرعت در کشور در حال رشد است و این رشد غیر قابل مقایسه با چند سال پیش است. در واقع این مسئله به خاطر تلاش افرادی است که در روابط عمومی ها پل ارتباطی با بیرون هستند.
چهارشنبه، 5 آذر 1393 - 16:41

رسانه ها نباید در فضای احساسی عمل کنند رسانه ها نباید در فضای احساسی عمل کنند
وقتی به حضور مردم، طیف های گوناگون اقشار مختلف، جوان ها مسئولین نگاه می کنیم، این نشان می دهد که جامعه ما نیازمند و علاقه مند به موضوع اطلاع رسانی و رسانه است و یک تکلیف را برعهده مسئولین دارد و آن این است که مسئولین بای پاسخ این استقبال، حضور و تقاضا را با مطالعه چگونگی پاسخ به آن کار کنند. برای مثال نمایشگاه مطبوعات را شش ماه یکبار برگزار کنیم.
چهارشنبه، 5 آذر 1393 - 16:37

افکار عمومی و سیاست افکار عمومی و سیاست
افکار عمومی در ایران منابع و موتورهای محرکه مختلفی دارد. این مراجع از رسانه ملی گرفته تا مطبوعات و رسانه‌های داخلی و خارجی گسترده‌اند و افکار عمومی از یک مرجع خاص تغذیه نمی‌شود.
سه شنبه، 4 آذر 1393 - 17:54

پایان متن، آغاز عکس پایان متن، آغاز عکس
دیده شده که در پیج استار‌ها مردم بعضا واکنش‌های قهری نسبت به عکس‌ها نشان می‌دهند و نسبت به تصاویر و مطالبی که می‌گذارند، گارد می‌گیرند. مثلا الناز شاکر دوست در ونیز عکسی از میز صبحانه‌اش در یک رستوران انداخته و با واکنش تند کاربران روبه‌رو شده است و عکس‌العمل‌های خوبی نشان ندادند و با جملات و الفاظ نادرست عکس گذاشته شده را زیر سوال برده‌اند.
دوشنبه، 3 آذر 1393 - 23:07

 مطبوعات رسانه ای در اختیار روابط عمومی ها مطبوعات رسانه ای در اختیار روابط عمومی ها
اگر ما به اطلاع رسانی شفاف و صادقانه اعتقاد داشته باشیم و بتوانیم رابطه بین خبرنگار و روابط عمومی ها را شفاف تر کنیم، تعامل بین روابط عمومی ها و رسانه ها بهتر می شود.
دوشنبه، 3 آذر 1393 - 11:51

روابط عمومی: یک رسانه ی خوب منفعل نیست روابط عمومی: یک رسانه ی خوب منفعل نیست
محسن امینی در حاشیه بازدید از غرفه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگوی اختصاصی با شارا اظهار داشت: «یک رسانه ی خوب منفعل نیست. متاسفانه بساری از رسانه ها انفعالی رفتار می کنند. ارتباط بین روابط عمومی و رسانه ها یک ارتباط دو طرفه است که متاسفانه در برخی از جاها این ارتباط برعکس شده است.»
دوشنبه، 3 آذر 1393 - 11:26

روابط عمومی اصول اولیه یک رسانه است روابط عمومی اصول اولیه یک رسانه است
عبدالرضا عزیزی در حاشیه بازدید از غرفه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگو با شارا اظهار داشت: «رسانه ای که روابط عمومی نداشته باشد، تعامل ندارد. رسانه ای که روابط عموومی نداشته باشد، نمی تواند رسانه باشد.»
یکشنبه، 2 آذر 1393 - 13:38

فکر می کنم روابط عمومی ها باید به روز شوند فکر می کنم روابط عمومی ها باید به روز شوند
کامران نجف زاده در حاشیه بازدید از غرفه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شارا اظهار داشت: « به نظر می رسد خیلی از روابط عمومی ها برای ارتباط گرفتن با خبرنگاران از روش های سنتی استفاده می کنند.»
یکشنبه، 2 آذر 1393 - 13:24

 رسانه ها و روابط عمومی هر دو در کنار یکدیگر یک بال برای پرواز هستند رسانه ها و روابط عمومی هر دو در کنار یکدیگر یک بال برای پرواز هستند
علی کاشانی حیدری در حاشیه بازدید از غرفه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگو با خبرنگار شارا اظهار داشت: «رسانه ها و روابط عمومی هر دو در کنار یکدیگر یک بال برای پرواز هستند، به شرط اینکه هر دو بال یکدیگر را بشناسند و ایمان و اعتقاد داشته باشند.»
یکشنبه، 2 آذر 1393 - 13:16

حضور شارا در نمایشگاه مطبوعات می تواند در ارتقاء سطح روابط عمومی کمک کند حضور شارا در نمایشگاه مطبوعات می تواند در ارتقاء سطح روابط عمومی کمک کند
قطعاً تعامل بین روابط عمومی و رسانه در حال حاضر رو به بهبود است. روابط عمومی فرآیند ارایه دستاوردهای یک سازمان یا یک مجموعه است که می تواند عملکرد یا دستاوردهای آن سازمان را در رسانه ها انعکاس دهد. در نتیجه این تعامل در ارایه تصویر بهتری از سازمان می تواند اهمیت داشته باشد.
جمعه، 30 آبان 1393 - 13:30

روابط عمومی سازمان ها و دستگاه های دولتی باید در ارتباط با رسانه ها بیش از این فعال باشند روابط عمومی سازمان ها و دستگاه های دولتی باید در ارتباط با رسانه ها بیش از این فعال باشند
روابط عمومی سازمان ها و دستگاه های دولتی باید در ارتباط با رسانه ها بیش از این فعال باشند. زیرا در حال حاضر به اندازه کافی این پویایی در مجموعه روابط عمومی سازمان ها یا وزارتخانه ها دیده نمی شود. اگرچه این تعامل رو به توسعه است ولی جای کار بیشتری دارد
جمعه، 30 آبان 1393 - 12:49

 روابط عمومی و رسانه تفکیک ناپذیرند روابط عمومی و رسانه تفکیک ناپذیرند
دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روابط عمومی و رسانه را تفکیک ناپذیر از یکدیگر دانست و عنوان کرد: «ارتباط نزدیک و تنگاتنگی که بین مردم و مسئولین است، توسط روابط عمومی و رسانه برقرار می شود و این دو از یکدیگر تفکیک ناپذیر هستند. البته باید مسیر و هدف هر دو اطلاع رسانی درست و دقیق باشد.»
پنجشنبه، 29 آبان 1393 - 10:58

 روابط عمومی ها مظلوم واقع شده اند روابط عمومی ها مظلوم واقع شده اند
علیرضا دبیر در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگوی اختصاصی با شارا با بیان این مطلب افزود: « روابط عمومی ها مظلومترین بخش هر سازمان هستند. در واقع همه کارهای سازمان بر عهده این بخش است اما در نهایت همه تلاش ها به نام افراد دیگر تمام می شود.»
سه شنبه، 27 آبان 1393 - 23:58

 تعامل بین روابط عمومی و رسانه ها حرفه ای نیست تعامل بین روابط عمومی و رسانه ها حرفه ای نیست
اتفاق عجیبی که در حال حاضر می بینم این است که امروز در نمایشگاه، رسانه ها یکدست شده اند که بیشتر آنها خبرگزاری های دولتی هستند و خبرگزاری های خصوصی کمتر دیده می شوند. از جمله این بخش ها بخش های خصوصی روابط عمومی ها است که به ندرت می توان چنین بخش هایی مانند شارا را در نمایشگاه دید و متاسفانه یکی از اشکالاتی که در نمایشگاه وجود دارد این است که روابط عمومی ها در کنار رسانه ها دیده نمی شوند.
سه شنبه، 27 آبان 1393 - 23:49

نقش روابط عمومی در کاهش بحران‌ها نقش روابط عمومی در کاهش بحران‌ها
نقطه شکست یک سازمان ضعف روابط عمومی است یعنی اگر روابط عمومی لنگ بزند، سازمان لنگ می‌زند و در نهایت بحران‌هایی اتفاق می‌افتد که شاید سازمان را از بین ببرد.
سه شنبه، 27 آبان 1393 - 10:09

روابط عمومی به معنی سازمان، رسانه و مردم است روابط عمومی به معنی سازمان، رسانه و مردم است
این روابط عمومی است که باید پل ارتباطی را برقرار کند و این هنر فردی است که در روابط عمومی کار می کند. روابط عمومی به سرعت در کشور در حال رشد است و این رشد غیر قابل مقایسه با چند سال پیش نیست. در واقع این مسئله به خاطر تلاش افرادی است که در روابط عمومی ها پل ارتباطی با بیرون هستند.
دوشنبه، 26 آبان 1393 - 12:55

ارتباط بین روابط عمومی ها و رسانه ها می تواند به نفع دولت باشد ارتباط بین روابط عمومی ها و رسانه ها می تواند به نفع دولت باشد
حسین هاشمی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شارا با بیان این مطلب اظهار داشت: «ارتباط بین روابط عمومی ها و رسانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که هر دو حوزه به این اهمیت واقف هستند و به هر اندازه که ارتباط بین این دو بهتر و بیشتر باشد به نفع دولت است.»
دوشنبه، 26 آبان 1393 - 12:53

عزم و نگاه جدی برای فعالیت روابط عمومی ها وجود ندارد عزم و نگاه جدی برای فعالیت روابط عمومی ها وجود ندارد
آنچه که مسلم است، روابط‌‍‌عمومی‌ها متولی رسانه‌های اجتماعی در سازمان‌ها هستند. روابط عمومی‌های ایران اگر حساب‌ها و پروفایل‌های سازمان‌ها را در رسانه‌های اجتماعی ایجاد نکنند، کاربران به جای آنها اقدام می‌کنند. به جای آنها پیام منتشر می‌کنند و حتی خودشان نیز پاسخ می‌دهند.
دوشنبه، 26 آبان 1393 - 12:18

 رمز ماندگاری روابط عمومی های بانک و بیمه: اخلاق و رفتار حرفه ای  رمز ماندگاری روابط عمومی های بانک و بیمه: اخلاق و رفتار حرفه ای
رعایت و بکارگیری اخلاق و رفتار حرفه ای از سوی روابط عمومی ها ی بانک و بیمه و اصرار و پافشاری بر این دو مولفه رمز پایداری و ماندگاری در گفتگو با سعید معادی از پیش کسوتان و صاحب نظران عرصه روابط عمومی شبکه بانکی کشور
یکشنبه، 25 آبان 1393 - 23:50

 فضا برای رسانه و روابط عمومی ها در جامعه باز است فضا برای رسانه و روابط عمومی ها در جامعه باز است
سخنگوی قوه قضاییه در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با شارا با بیان این مطلب افزود: « حضور فعال روابط عمومی و رسانه ها در نمایشگاه نشان دهنده این است که فضا برای این دو بخش در جامعه باز است.»
شنبه، 24 آبان 1393 - 19:53

 عملکرد روابط عمومی ها و رسانه ها در نمایشگاه مطبوعات نوآورانه است عملکرد روابط عمومی ها و رسانه ها در نمایشگاه مطبوعات نوآورانه است
امیدواریم که روابط عمومی ها و رسانه ها بتوانند نقش خود را ارتقاء داده و وظیفه اطلاع رسانی و انتقال مشکلات و مسایل مردم را به خوبی انجام دهند، پل ارتباطی بین مردم ومسئولین باشند و اهداف مهم و ارزشمند رسانه ها را در حوزه ها ی مختلف به خوبی پیاده کنند.
شنبه، 24 آبان 1393 - 19:47

 روابط عمومی ها پل ارتباطی بین دولت و رسانه ها است روابط عمومی ها پل ارتباطی بین دولت و رسانه ها است
ما به عنوان دولت نیاز داریم که از مطالبات و خواسته های مردم مطلع شویم و از طرف دیگر مردم نیز علاقه مند هستند بدانند که برنامه ها و عملکرد دولت چگونه است. این مسئله تنها از طریق روابط عمومی ها و رسانه ها به ما می رسد.
شنبه، 24 آبان 1393 - 01:47

 رسانه تغذیه روحی و روانی جامعه است رسانه تغذیه روحی و روانی جامعه است
مصطفی پور محمدی در حاشیه بازدید از غرفه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگوی اختصاصی با شارا با بیان این مطلب اظهار داشت: «رسانه تغذیه روحی و روانی جامعه است. هر چه این حوزه فعال تر باشد، حیات انسانی بهبود می یابد.»
جمعه، 23 آبان 1393 - 03:58

 روابط عمومی ها در نمایشگاه مطبوعات نقش فعالی دارند روابط عمومی ها در نمایشگاه مطبوعات نقش فعالی دارند
مهدی کیایی در حاشیه بازدید از غرفه شارا در بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگوی اختصاصی با شارا تصریح کرد: «روابط عمومی ها و رسانه ها در نمایشگاه مطبوعات نقش فعالی دارند. سازمان ها برای نزدیک شدن به مردم چاره ای ندارند جزء اینکه به رسانه ها نزدیک شوند.»
جمعه، 23 آبان 1393 - 03:48

 روابط عمومی، پیشانی هر دستگاهی است روابط عمومی، پیشانی هر دستگاهی است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- علی مروی در حاشیه بازدید از غرفه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شارا، ارتباط روابط عمومی با دستگاه ها را با اهمیت دانست و عنوان کرد: «روابط عمومی، پیشانی هر دستگاه و انعکاس دهنده فعالیت های آن است.»
جمعه، 23 آبان 1393 - 03:35

رابطه روابط عمومی ها و رسانه ها جذاب نیست رابطه روابط عمومی ها و رسانه ها جذاب نیست
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هرمز شجاعی مهر در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در گفتگوی اختصاص با شارا اظهار داشت: «رابطه بین روابط عمومی ها و رسانه ها رابطه جذابی نیست. نمی دانم این کوتاهی از رسانه ها یا روابط عمومی هاست.»
پنجشنبه، 22 آبان 1393 - 20:10

 روابط عمومی در کشور توسط رسانه ها خوب تبیین نمی شود روابط عمومی در کشور توسط رسانه ها خوب تبیین نمی شود
حسن ربیعی در حاشیه بازدید از غرفه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با شارا با بیان این مطلب تصریح کرد: « گرچه روابط عمومی از ابزار رسانه برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کند و ابزار بسیار مناسبی هم است اما رسانه برای ترویج فرهنگ ارتباطات و روابط عمومی کمتر این موضوع را مورد توجه قرار می دهد.»
پنجشنبه، 22 آبان 1393 - 16:16

 اولین راهکار برای فعال شدن روابط عمومی ها حضور آنها در نمایشگاه مطبوعات است اولین راهکار برای فعال شدن روابط عمومی ها حضور آنها در نمایشگاه مطبوعات است
مدیر روابط عمومی و مسئول پی گیری پروژه های شرکت پتروپارس در حاشیه بازدید ازغرفه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شارا اظهار داشت: « اولین راهکار برای فعال شدن روابط عمومی ها حضور آنها در نمایشگاه مطبوعات است. روابط عمومی ها باید بستری فراهم کنند تا رسانه ها را متعاقد سازند که رکن اصلی نمایشگاه مطبوعات روابط عمومی ها هستند.»
پنجشنبه، 22 آبان 1393 - 14:13

تعامل بین روابط عمومی ها و رسانه ها ضعیف است تعامل بین روابط عمومی ها و رسانه ها ضعیف است
محمدرضا صادق در حاشیه بازدید از غرفه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات با بیان این مطلب تصریح کرد: «تعامل بین روابط عمومی ها و رسانه ها خیلی قوی نیست و چندین بار با نشست هایی که با مسئولین روابط عمومی ها داشتیم به این نکته اشاره کردم که ارتباطی نزدیکتر و پویاتری را با رسانه ها داشته باشیم.»
چهارشنبه، 21 آبان 1393 - 02:22

 روابط عمومی و رسانه ها باید به جایگاه درست خود توجه داشته باشند روابط عمومی و رسانه ها باید به جایگاه درست خود توجه داشته باشند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شهیندخت ملاوردی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با شارا عملکرد روابط عمومی و رسانه ها را در نمایشگاه مثبت ارزیابی کرد و گفت: « روابط عمومی و رسانه ها در نمایشگاه به خوبی عمل کرده اند و انتظار می رود تا به جایگاه درست خود توجه داشته باشند.»
چهارشنبه، 21 آبان 1393 - 02:17

 انتظار ارتباط بیشتری بین روابط عمومی و رسانه ها داریم انتظار ارتباط بیشتری بین روابط عمومی و رسانه ها داریم
مدیر عامل بیمه ایران در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با شارا با اشاره به این مطلب اظهار داشت: «ما به عنوان بیمه ایران از ارتباط با اصحاب رسانه و روابط عمومی ها استقبال می کنیم تا بتوانیم بهتر به مردم اطلاع رسانی کنیم. به همین دلیل است که انتظار ارتباط بیشتری بین این دو داریم.»
سه شنبه، 20 آبان 1393 - 16:17

نیاز به استقلال بیشتر در روابط عمومی ها و رسانه ها داریم نیاز به استقلال بیشتر در روابط عمومی ها و رسانه ها داریم
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با شارا اظهار داشت: «ما نیاز به استقلال بیشتر در روابط عمومی ها و رسانه ها داریم تا بتوانند به عنوان رکن چهارم عمل کنند.»
سه شنبه، 20 آبان 1393 - 15:55

مدیر مسئول روزنامه اطلاعات: تعامل روابط عمومی با رسانه می تواند برکاتی برای جامعه داشته باشد مدیر مسئول روزنامه اطلاعات: تعامل روابط عمومی با رسانه می تواند برکاتی برای جامعه داشته باشد
مدیر مسئولروزنامه اطلاعات در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شارا با بیان این مطلب اظهار داشت: « اگر روابط عمومی ها نقش خود را به خوبی ایفا کنند، می توانند بار سنگینی را از دوش رسانه ها بردارند.»
سه شنبه، 20 آبان 1393 - 00:33

مدیر روابط عمومی مؤسسه جام جم: روابط عمومی رسانه ای با روابط عمومی نهادی متفاوت است مدیر روابط عمومی مؤسسه جام جم: روابط عمومی رسانه ای با روابط عمومی نهادی متفاوت است
جنس کار وفعالیت روابط عمومی در مطبوعات با روابط عمومی نهادها، وزارتخانه ها و ارگان ها مقداری متفاوت است. دلیل ان هم از اینجا نشأت می گیرد که شاکله اصلی هر روزنامه، به دلیل اینکه هیات تحریریه باید به محتوای خبر دسترسی پیدا کند، باید از خروجی ارگان ها و نهادهای دولتی و خصوصی مطلع شوند.
سه شنبه، 20 آبان 1393 - 00:21

وزیر اسبق پست و تلگراف و تلفن: شارا؛ رسانه ای است که از دل مردم برخواسته است وزیر اسبق پست و تلگراف و تلفن: شارا؛ رسانه ای است که از دل مردم برخواسته است
وزیر اسبق پست و تلگراف و تلفن در بازدید از غرفه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات، با بیان این مطلب اظهار داشت: «با توجه به اینکه این شبکه وابسته به ارگان یا سازمان دولتی نیست می توان گفت این رسانه برخواسته از دل مردم است.»
دوشنبه، 19 آبان 1393 - 14:45

مشاور فرهنگی رییس جمهور: نمایشگاه مطبوعات باعث افتخار و حسرت است مشاور فرهنگی رییس جمهور: نمایشگاه مطبوعات باعث افتخار و حسرت است
می توان گفت نمایشگاه مطبوعات هم باعث افتخار و هم باعث حسرت است. افتخار از آن جهت که حضور جوانان بسیاری در این نمایشگاه به چشم می خورد و حسرت به دلیل اینکه می توانست کارهای بسیاری انجام داد که متاسفانه انجام نشده است.
دوشنبه، 19 آبان 1393 - 13:02

دستیار رییس جمهور: روابط عمومی و رسانه ها بسیار خوب عمل کرده اند دستیار رییس جمهور: روابط عمومی و رسانه ها بسیار خوب عمل کرده اند
دستیار رییس جمهور در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با شارا اظهار داشت: «امسال نمایشگاه مطبوعات بسیار خوب و عالی است. روابط عمومی و رسانه ها نیز به لحاظ اینکه حرص و طمع برای گرفتن خبر دارند، بسیار خوب عمل کرده اند.»
یکشنبه، 18 آبان 1393 - 20:59

روابط عمومی ها برای مردم ایجاد اطمینان می کنند روابط عمومی ها برای مردم ایجاد اطمینان می کنند
شبان شهیدی در حاشیه بازدید از غرقه شارا در بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار شارا با بیان این مطلب تصریح کرد: « روابط عمومی ها در مردم ایجاد اطمینان می کنند. مردم برای اینکه ارتباط برقرار کنند در ابتدا باید اعتماد کنند یکی از دلایلی که در کشورهایی نظیر کشور ما مردم حرف دل خود را به رسانه ها نمی زنند همین است.»
یکشنبه، 18 آبان 1393 - 20:39

روابط عمومی و رسانه؛ دو بال دانش ارتباطات روابط عمومی و رسانه؛ دو بال دانش ارتباطات
سردبیر روزنامه "صنعت ما" در بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با شارا، روابط عمومی و رسانه را مانند دو بال دانش ارتباطات دانست و تصریح کرد: « وقتی از دانش ارتباطات صحبت می کنیم، باید به این دوبال یعنی دانش روزنامه نگاری و روابط عمومی توجه کنیم. دانش ارتباطات نمی تواند تا زمانی که این دوبال هماهنگ با یکدیگر کار نکنند و پرواز خوبی را برای این علم داشته باشند، اوج بگیرد.»
یکشنبه، 18 آبان 1393 - 17:16

نمایشگاه مطبوعات، فرصت مناسبی برای تعامل بیشتر روابط عمومی ها و رسانه ها نمایشگاه مطبوعات، فرصت مناسبی برای تعامل بیشتر روابط عمومی ها و رسانه ها
عضو هیات مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفتگوی اختصاصی با شارا، با بیان این مطلب گفت: «رسانه و روابط عمومی نیازمند تعامل با یکدیگرند.» «نمایشگاه مطبوعات فرصت بسیار خوبی برای روابط عمومی هاست که به نمایشگاه بیایند و از نزدیک با توانمندی های بالقوه و بالفعل رسانه ها آشنا شوند و از آن در جهت منافع سازمان بهره برداری کنند.»
یکشنبه، 18 آبان 1393 - 00:45

مدیرعامل ایرنا در گفتگوی اختصاصی با شارا: روابط عمومی و رسانه یک پیکر واحدند مدیرعامل ایرنا در گفتگوی اختصاصی با شارا: روابط عمومی و رسانه یک پیکر واحدند
از نظر من روابط عمومی و رسانه دیگر تفاوتی با یکدیگر ندارند بلکه یک پیکر واحد به نام اطلاع رسانی هستند. این جریان رسانه ای در جایی به تناسب کار خود ارتباط برقرار می کند و در جای دیگر اطلاع رسانی می کند. بنابراین باید فکر جدیدی کرد زیرا تفکری که از روابط عمومی داریم، مربوط به دهه 70 می باشد،
یکشنبه، 18 آبان 1393 - 00:20

روابط عمومی‌ها با اخلاق‌مداری و تکیه بر منافع ملی در سطح مطلوب قرار می‌گیرند
دکتر حسن بشیر گفت: پیروی از اخلاق و فضیلت و تکیه بر منافع ملی و اساسی است که می‌تواند روابط عمومی‌ها را در سطح مطلوب قرار دهد.
سه شنبه، 6 آبان 1393 - 10:50

جایگاه روابط‌عمومی در عصر اینترنت جایگاه روابط‌عمومی در عصر اینترنت
این واقعیت در جامعه ما نیز باید به شکل مطلوب و بر اساس فرهنگ، اخلاق، امنیت و دین تعریف شود. با چنین وضعیتی می‌توان گفت حرکت روابط عمومی در جهان به یک حرکت همه گیر وسیع تبدیل شده است که ایران، تاکنون گرچه تلاش کرده است که در سطح مناسب و مطلوب قرار گیرد، اما هنوز گام‌های بلند دیگری مورد نیاز است
دوشنبه، 5 آبان 1393 - 15:32

 گفتگوی اختصاصی با دکتر یونس شکرخواه منتخب جایـزه روابط عمومی دکتـر نطقی گفتگوی اختصاصی با دکتر یونس شکرخواه منتخب جایـزه روابط عمومی دکتـر نطقی
من سعی کردم همیشه مانند یک دیده بان، تحولات تازه را در رسانه، روزنامه نگاری و در فضای روابط عمومی دنبال کنم. خاطرم است، اولین باری که راجع به روابط عمومی دیجیتال صحبت کردم، یک تلخی، واکنش های تند و برداشت های عجیبی صورت گرفت که چرا گفتم این نسل فرش زیر پای شما را می کشد زیرا آنها فکر می کردند روابط عمومی همان روابط عمومی سنتی است.
شنبه، 26 مهر 1393 - 11:25

 روابط عمومی سازمان استاندارد هر چه قوی تر عمل کند، کارآمدی سازمان بالاتر می رود روابط عمومی سازمان استاندارد هر چه قوی تر عمل کند، کارآمدی سازمان بالاتر می رود
نماینده مردم خرم آباد داشتن دانش کافی، مهارت و توانایی برقراری ارتباط را از الزامات روابط عمومی ها دانست و عنوان کرد: « روابط عمومی ها باید از دانش کافی برخوردار باشند و توانایی ها و مهارت های لازم را داشته باشند تا بتوانند اثرگذاری بیشتری در جامعه داشته باشند. روابط عمومی سازمان استاندارد نیز باید تلاش کند تا فعالیت های این سازمان را به افراد اثر گذار، مدیران و نمایندگان معرفی کنند تا دولت بتواند در این راستا هدفمند تصمیم گیری کند.»
یکشنبه، 20 مهر 1393 - 14:59

گفتگوی اختصاصی شارا با مدیر مرکز آموزش مؤسسه همشهری: یونس شکرخواه؛ بهترین استاد خبر در ایران گفتگوی اختصاصی شارا با مدیر مرکز آموزش مؤسسه همشهری: یونس شکرخواه؛ بهترین استاد خبر در ایران
آقای دکتر شکرخواه با زحمت بسیار زیاد دانش را به دست می آورد و به آسانی، سخاوت و بخشندگی بسیار زیاد آن را در اختیار هر کسی که متقاضی باشد، قرار می دهد. ایشان نه بخشی از دانش خود را بلکه تمام دانش خود را بدون هرگونه محدودیتی در اختیار افراد قرار می دهد.
یکشنبه، 20 مهر 1393 - 13:58

نماینده مردم شازند: روابط عمومی ها؛ اولین گام در حوزه تقویت استاندارد نماینده مردم شازند: روابط عمومی ها؛ اولین گام در حوزه تقویت استاندارد
اگر بین تمامی دستگاه هایی که به نوعی در اطلاع رسانی یا کنترل محصول و استاندارد دخالت دارند، ارتباط تنگاتنگی وجود داشته باشد، می توان از این گونه موارد جلوگیری کرد و در این زمینه این روابط عمومی ها هستند که می توانند نقش سازنده ای داشته باشند.
سه شنبه، 15 مهر 1393 - 12:08

اهمیت روابط عمومی در معرفی استاندارد به جامعه از منظر یک نماینده مجلس اهمیت روابط عمومی در معرفی استاندارد به جامعه از منظر یک نماینده مجلس
اگر در دنیا 90 درصد هزینه ها مختص تبلیغات و روابط عمومی ها است، به این دلیل است که این روابط عمومی ها هستند که توانمندی های یک سازمان را معرفی می کنند. روابط عمومی سازمان استاندارد نیز باید با مراکز مختلف تبلیغات از جمله رسانه ها، صدا و سیما، روحانیت، دانشگاه ها و آموزش و پرورش ارتباط داشته باشد و سازمان را به این مراکز معرفی کند.
یکشنبه، 13 مهر 1393 - 21:48

سید فرید قاسمی:دکتر شکرخواه، مدرن ترین سنتی سید فرید قاسمی:دکتر شکرخواه، مدرن ترین سنتی
او به خوبی می داند اکنون قطار ارتباطات در ایران در کدام ایستگاه روزگار می گذراند. به خاطر علم و پیشرفت جامعه دعوت ها را می پذیرد. رویه های تلخ را می فهمد اما چون دور از هیاهو است، خویشتن دارانه گاه سکوت و گاه دوری گزینی را پیشه می کند.ده ها پرسش دانشجویان و علاقه مندان را در خیابان و بیابان پاسخگو است و چون حرمت پرسنده را نگاه بان است، بر شمار دوستان و دوست دارانش افزوده می شود.
یکشنبه، 13 مهر 1393 - 00:43

فاطمه آلیا: روابط عمومی ها رکن اساسی برای انتقال پیام هستند فاطمه آلیا: روابط عمومی ها رکن اساسی برای انتقال پیام هستند
به نمایش گذاشتن محصولات مکشوفه غیر استاندارد و اطلاع رسانی آنها به مردم باعث می شود این محصولات به درون خانه ها راه پیدا نکنند و منجر به آسیب ها و ضرر و زیان برای محیط زیست و سلامتی افراد نشوند. در این راستا از آنجا که روابط عمومی ها زبان گویای سازمان هستند، می توانند بسیار مؤثر باشند.
چهارشنبه، 9 مهر 1393 - 11:56

روابط عمومی ها می توانند نقش مؤثری در ترویج فرهنگ استاندارد داشته باشند. روابط عمومی ها می توانند نقش مؤثری در ترویج فرهنگ استاندارد داشته باشند.
برای اینکه بتوانیم فرهنگ استاندارد را در جامعه گسترش دهیم، نیاز به روابط عمومی قوی داریم. هرچه روابط عمومی در سازمان استاندارد قوی تر باشد، می تواند در معرفی برنامه های سازمان به مردم مؤثرتر عمل کند.
سه شنبه، 8 مهر 1393 - 23:37

 روابط عمومی ها راز بقا و ماندگاری استاندارد در کشور هستند روابط عمومی ها راز بقا و ماندگاری استاندارد در کشور هستند
«عباس قائد رحمت» در حاشیه بازدید از نخستین نمایشگاه توانمندی ها و دستاورهای سازمان استاندارد در محل دائمی نمایشگاه ها در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت نقش روابط عمومی ها در حفظ و ماندگاری استاندارد در ایران، اظهار داشت: «روابط عمومی یعنی ارتباط برقرار کردن بین دستگاه ها، سازمان ها و مردم که اگر این ارتباط برقرار نشود و تعامل وجود نداشته باشد، قطعاً هر تلاشی از بین می رود.»
دوشنبه، 7 مهر 1393 - 22:42

شهین دخت خوارزمی: دکتر شکرخواه بنیانگذار روزنامه نگاری آنلاین است شهین دخت خوارزمی: دکتر شکرخواه بنیانگذار روزنامه نگاری آنلاین است
دکتر شکرخواه دو شخصیت دارند. یکی شخصیت ژورنالیستی و دیگری شخصیت علمی به عنوان استاد دانشگاه، محقق و نویسنده است. ایشان بنیانگذار روزنامه نگاری آنلاین هستند. شاید شما بسیار راحت از این مسئله بگذرید، اما من شاهد آن بودم که در چه شرایطی همشهری آنلاین راه اندازی شد و چه تأثیری بر روی روزنامه نگاری کشور گذاشت. دکتر شکرخواه از معدود افرادی است که امواج انقلاب دیجیتال مجازی را به خصوص در حوزه ی ارتباطات و روزنامه نگاری درک کرد و تحول بسیاری را به عنوان بنیانگذار برجا گذاشت.
دوشنبه، 7 مهر 1393 - 13:30

مشاور فرهنگی رییس جمهور: دکتر شکرخواه عین ارتباط است مشاور فرهنگی رییس جمهور: دکتر شکرخواه عین ارتباط است
دکتر حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رییس جمهوردر گفتگوی اختصاصی با شارا می گوید: دکتر یونس شکرخواه عین ارتباط است. دانشجویی که برای اولین بار کلاس آقای دکتر شکرخواه را تجربه می کند، احساس می کند که سالها، پیش او نه فقط تحصیل کرده بلکه رفاقت داشته اند. به سرعت با دانشجویان خود دوست می شود و دانشجویان دکتر شکرخواه بیشتر از آنکه از او بیاموزند، با او در می آمیزند.
جمعه، 4 مهر 1393 - 14:06

دکتر شکرخواه، آقای سیب دکتر شکرخواه، آقای سیب
در سالروز تولد 50 سالگی ایشان بود که مطلبی با عنوان آقای سیب نوشتم و هنوز هم معتقدم همچنان آقای سیب است. زیرا همیشه معطر و پرآب است و می توان او را گاز زد. یک سیب سفید که سایه ای از قرمزی دارد و به این معنی است که لذیذ و شیرین است. من عاشق این نوع سیب هستم.
چهارشنبه، 2 مهر 1393 - 17:50

نقش روابط عمومی و ارتباطات در توسعه مشاغل دانش بنیان بسیار موثر است نقش روابط عمومی و ارتباطات در توسعه مشاغل دانش بنیان بسیار موثر است
مشاغل دانش بنیان واژگانی است که اخیرا بر اساس توسعه اقتصاد و مدیریت دانش بنیان در ایران مطرح شده و در حال اجرا می ‏باشد. طرحی تحت عنوان مشاغل دانش بنیان، جهت فارغ ‏التحصیلان کارجوی استان گلستان در حال اجرا است که نقش روابط عمومی و ارتباطات در توسعه آن بسیار موثر می ‏باشد.
شنبه، 15 شهریور 1393 - 13:30

در گفتگو با  برکنریج /  روابط عمومی 2.0 در زمان رسانه های اجتماعی در گفتگو با برکنریج / روابط عمومی 2.0 در زمان رسانه های اجتماعی
یک استاد روابط عمومی می گوید: "رسانه های اجتماعی به تنهایی نمی توانند دوام بیاورند. من از آن به عنوان تاکتیک یاد نمی کنم بلکه به عنوان استراتژی به آن نگاه می نمایم". دیردر کی. برکنریج مدیر ارتباطات پی.اف.اس. مارکت وایز، می گوید: " این یکپارچه سازی ها سبب ایجاد شایستگی های جدید شده است".
پنجشنبه، 13 شهریور 1393 - 15:18

تاکید یک استاد ارتباطات:  برنامه ریزی سرلوحه کار روابط عمومی ‏ها باشد تاکید یک استاد ارتباطات: برنامه ریزی سرلوحه کار روابط عمومی ‏ها باشد
دکتر محمودرضا مرتضوی با اشاره به این که در حال حاضر نسبت به گذشته فارغ ‏التحصیلان بیشتری در روابط عمومی‏ های استان مشغول به کار شده ‏اند، اظهار داشت: خوشبختانه بخش ‏هایی همچون ارتباط با رسانه در روابط عمومی ‏های استان یزد فعال شده است، اما آن چیزی که قابل مشهود می ‏باشد عدم برنامه‏ ریزی منسجم در روابط عمومی‏ های استان یزد است.
سه شنبه، 11 شهریور 1393 - 15:28

روابط عمومی مدرن باید ماموریت خود را از درون بینش و نقشه عمل جامعه اطلاعاتی استخراج کند روابط عمومی مدرن باید ماموریت خود را از درون بینش و نقشه عمل جامعه اطلاعاتی استخراج کند
به گزارش شارا به نقل از ستاد خبری یازدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران، دکتر یونس شکرخواه از سخنرانان این کنفرانس با بیان این مطلب گفت: روابط عمومی‌ها بدون داشتن نقشه راه که مبتنی بر مناسبات رسانه‌ها و جامعه اطلاعاتی است قادر به ایفای نقش خود نخواهند بود.
یکشنبه، 26 مرداد 1393 - 16:32

روابط عمومی دولت و یا به تغییری وزارتخانه ها با نمایندگان مجلس بسیار ضعیف است روابط عمومی دولت و یا به تغییری وزارتخانه ها با نمایندگان مجلس بسیار ضعیف است
ما بارها این حرف را به معاون پارلمانی رئیس جمهور عرض کردیم که هنوز نمایندگان مجلس برخی از معاونین پارلمانی را نمی شناسند. شاید بتوان گفت روابط عمومی دولت و یا به تغییری وزارت خانه ها با نمایندگان مجلس بسیار ضعیف است.
سه شنبه، 21 مرداد 1393 - 11:48

روابط عمومی نقش بسیار مهمی در ایجاد بالندگی سازمان دارد روابط عمومی نقش بسیار مهمی در ایجاد بالندگی سازمان دارد
منصوری در گفتگوی اختصاصی با شارا به نقش بسیار مهم روابط عمومی در بالندگی سازمان اشاره کرد و گفت:" روابط عمومی نقش چشم را برای مدیر سازمان ایفا می کند در نتیجه یک روابط عمومی خوب می تواند سازمان را به سمتی ببرد که مردم از آن سازمان رضایتمندی داشته باشند. بنابراین روابط عمومی نقش بسیار مهمی در ایجاد بالندگی سازمان دارد."
شنبه، 18 مرداد 1393 - 12:57

روابط عمومی ها باید بر اساس الگوی علمی حرکت کنند روابط عمومی ها باید بر اساس الگوی علمی حرکت کنند
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با ابراز تأسف از اینکه در برخی ادرات، روابط عمومی ها با استفاه از تبلیغات، نقش مدیر را برجسته می کنند، عنوان کرد:" در بسیاری از ادارات روابط عمومی ها فقط برای مدیر کار می کنند و بیشتر از نقش تبلیغات برای برجسته کردن نقش مدیر استفاده می کنند. در صورتی که سازمان ها نیاز دارند تا کاری را که باید انجام دهند، به خوبی در جامعه مشخص شود."
چهارشنبه، 15 مرداد 1393 - 13:11

نقش روابط عمومی در طرح تکریم ارباب رجوع در گفتگوی اختصاصی شارا با نماینده مردم کرمانشاه نقش روابط عمومی در طرح تکریم ارباب رجوع در گفتگوی اختصاصی شارا با نماینده مردم کرمانشاه
به نظر من ارتباط کاری مدیران روابط عمومی با نمایندگان مجلس می تواند ارتباطی غیر مستقیم و از طریق دادن اطلاعات لازم به افرادی باشد که به ادرات مراجعه می کنند. از این طریق می توانیم تعامل بسیار خوبی با مدیران روابط عمومی داشته باشیم.
شنبه، 11 مرداد 1393 - 20:52

تعریف روابط عمومی در دستگاه ها دارای تعریفی نظام مند نیست تعریف روابط عمومی در دستگاه ها دارای تعریفی نظام مند نیست
مهمترین نقش روابط عمومی ها، آموزش است که در این زمینه می تواند بسیار کارساز باشد. روابط عمومی ها می توانند به کنشگران سازمانی و ادارات آموزش دهند که چگونه با مردم تعامل و برنامه ریزی کنند تا مردم بتوانند با مدیران و کارمندان در ارتباط باشند.
چهارشنبه، 8 مرداد 1393 - 15:26

روابط عمومی ها می توانند بهترین دوست برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشند روابط عمومی ها می توانند بهترین دوست برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) با بیان این مطلب، اظهار داشت:" روابط عمومی می تواند بهترین دوست برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشد تا نمایندگان بتوانند با انتقال تصمیم گیری ها به جامعه، هم عملکرد خود را بیان کنند و هم به نقش و جایگاه روابط عمومی ها احترام بگذارند."
یکشنبه، 5 مرداد 1393 - 20:28

روابط‌عمومی‌ها مسؤول ایجاد هویت سازمانی هستند
رئیس شورای سیاستگذاری دومین کنفرانس حرفه‌ای گرایی در روابط‌عمومی، روابط‌عمومی‌ها را مسؤول ایجاد، حفظ و ارتقای هویت سازمانی دانست و گفت: این مهم با همکاری بخش‌های مختلف سازمان و بویژه، حمایت مدیر ارشد ممکن است.
یکشنبه، 5 مرداد 1393 - 06:10

 یکی از دلایل زیاد بودن تعداد سؤالات از وزرا، ضعف برنامه های ارتباطی پارلمانی با نمایندگان مجلس است یکی از دلایل زیاد بودن تعداد سؤالات از وزرا، ضعف برنامه های ارتباطی پارلمانی با نمایندگان مجلس است
عضو کمیسیون صنعت و معدن در گفتگوی اختصاصی با شارا با اشاره به اهمیت نقش ارتباطات و روابط عمومی در برنامه های ارتباطی پارلمانی گفت:" یکی از دلایلی که تعداد سؤالات از وزرا به زعم دولت جدید زیاد است، ضعف برنامه های ارتباطی پارلمانی با نمایندگان مجلس است که یا باید مدیران فعلی توجیه شوند و یا ارتباطات خوبی بین این دو بخش برقرار شود."
شنبه، 4 مرداد 1393 - 09:11

ردپای کریس آتون و استوارت آلن در «گفتارهایی در روزنامه‌نگاری شهروندی»
کتاب «گفتارهایی در روزنامه‌نگاری شهروندی: ریشه‌ها، دیدگاه‌ها و چشم‌اندازها» دربردارنده هفت مقاله از صاحبنظران حوزه رسانه منتشر شد.
سه شنبه، 31 تیر 1393 - 10:33

مصاحبه اختصاصی با کارگزار روابط عمومی سال، مت تروچینیو مصاحبه اختصاصی با کارگزار روابط عمومی سال، مت تروچینیو
برای استفاده یک عبارت کلی، در این مورد «محتوا پادشاه است» وجود دارد و من فکر می کنم بیشتر شرکت ها درک کرده اند که بایستی شروع به تولید محتوای خودشان کنند و تنها در این صورت است که می توانند در میان مخاطبان خود محبوبیت کسب نمایند. ما خبرنگاران محدودی داریم که با آنها کار می کنیم و شما اطلاعات با ارزشی دارید و یک داده با ارزش که شما احتمالا می خواهید در میان محتوای ما باشد.
دوشنبه، 30 تیر 1393 - 12:47

مدیرکل روابط عمومی شرکت پست: کارت پستال، اثر گذاری بیشتری بر مخاطب دارد مدیرکل روابط عمومی شرکت پست: کارت پستال، اثر گذاری بیشتری بر مخاطب دارد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرکل روابط عمومی شرکت پست گفت: سرویس کارت پستال شرکت پست با آمیختن شیوه های سنتی و الکترونیکی هم پاسخگوی نیازهای جامعه امروز که فناوری بخش مهمی از زندگی او گشته است بوده و هم از بعد عاطفی و احساسی، اثر گذاری بیشتری بر مخاطب دارد.
یکشنبه، 29 تیر 1393 - 06:21

اصول دوگانه روابط عمومی در گفتگو با استاد کاظم متولی اصول دوگانه روابط عمومی در گفتگو با استاد کاظم متولی
با عنایت به اصل اصیل صداقت و صراحت که در شالوده و فرایند ارتباطات انسانی می‌باید ساری و جاری باشد، می‌توان گفت که متأسفانه مجموعه ادارات و دفاتر روابط عمومی‌های کشور نتوانسته‌اند به وظایف بدیهی خود برحسب آموزه‌های روشن علمی و تخصصی مربوطه دست یازند و توفیق چندانی را نصیب خود کنند.
یکشنبه، 22 تیر 1393 - 21:37

حضور نیروی متخصص باتجربه در روابط عمومی به پویایی و خلاقیت منجر می شود حضور نیروی متخصص باتجربه در روابط عمومی به پویایی و خلاقیت منجر می شود
دکتر مزیدی که در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته در یزد به پدر ارتباطات یزد شناخته می شود در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه آزاد میبد است. وقتی با او در مورد ورود این رشته به یزد به گفتگو می نشینیم می گوید: این رشته برای دکتر جندقی مهم بود برای همین دوستان من را به ایشان معرفی کردند تا برای گرفتن مجوز رشته ارتباطات اقدام کنیم.
یکشنبه، 22 تیر 1393 - 10:47

گفتگو با عباس ملکی، مولف کتاب «آینده پژوهی و انرژی»
«آینده‌پژوهی و انرژی»، تالیف «عباس ملکی»، از سوی انتشارات علمی دانشگاه صنعتی شریف، به چاپ رسیده و شایسته تقدیر در حوزه مدیریت در بیست‌وهفتمین دوره جایزه کتاب فصل، قرار گرفت.
شنبه، 21 تیر 1393 - 05:57

اهمیت نقش تفکر مدیریتی اهمیت نقش تفکر مدیریتی
من اعتقاد دارم خود رسانه‌ها بهترین مبلغ خودشان هستند. چون رسانه‌ها در ماهیت‌شان توانایی‌هایی را دارند که می‌توانند هم به افکار عمومی شکل بدهند و هم آنها را دگرگون کنند. رسانه‌ها بهترین ابزار برای «سازگاری» و «دگرگونی» هستند. اولین کاری که یک رسانه می‌تواند انجام دهد این است که مقبولیت و مشروعیت خود را به اثبات برساند.
جمعه، 20 تیر 1393 - 11:30

نقش روابط عمومی در توسعه ارائه خدمات مهندسی/ روابط عمومی در برنامه های‌ راهبردی‌ دخیل شود(2)
بدون شک روابط عمومی ها نقطه قوت واتکاء هرسازمانی هستند. ازاین روست که هر مدیر موفقی تلاش دارد تا ازکارآمدترین افراد در این بخش بهره بگیرد.
سه شنبه، 17 تیر 1393 - 09:55

نظام نامه واحد برای روابط عمومی استان ها تعریف شود/ نگاه عملگرایی به حوزه روابط عمومی وجود ندارد
بدون شک روابط عمومی ها نقطه قوت واتکاء هرسازمانی هستند. ازاین روست که هر مدیر موفقی تلاش دارد تا ازکارآمدترین افراد در این بخش بهره بگیرد. اما پرواضح است که زمانی یک مجموعه روابط عمومی کارآمد خواهد بود که شرایط مساعدی را برای ایجاد فعالیت حرفه ای خود داشته باشد تا از این رهگذر بتواند به وظایف اصلی و اساسی خود عمل کند، به طوری که در نهایت بتواند به یک پل ارتباطی بین شهروندان و سازمان متبوعش مبدل شود.
دوشنبه، 16 تیر 1393 - 07:23

نماینده مردم محلات و دلیجان در گفتگوی اختصاصی با شارا: امروزه روابط عمومی ها نقش نمایشی دارند نماینده مردم محلات و دلیجان در گفتگوی اختصاصی با شارا: امروزه روابط عمومی ها نقش نمایشی دارند
روابط عمومی ها یک مجموعه مؤثر و تأثیر گذارند. ولی امروزه از اوج به سطح آمده اند و به صورت یک اتاقک فرمایشی در آمده اند، این نشان می دهد که باید در بحث روابط عمومی ها یک تحول جدی ایجاد شود و امیدوارم با این تحول به ماهیت اصلی خوشان بر گردند.
پنجشنبه، 5 تیر 1393 - 13:39

نقش روابط عمومی ها در اقتصاد مقاومتی در گفتگوی اختصاصی با نماینده مردم سیستان و عضو هیأت کمیسیون امنیت ملی نقش روابط عمومی ها در اقتصاد مقاومتی در گفتگوی اختصاصی با نماینده مردم سیستان و عضو هیأت کمیسیون امنیت ملی
اگر روابط عمومی ها نقش خود را درست ایفا و به وظیفه خود عمل کنند و ارباب رجوع را در راستای حمایت از تولید ملی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی راهنمایی کند، قطعاً می توانیم پیشرفت های خوبی را در راستای تحقق اهداف نظام که در حال حاضر مهم ترین آن اقتصاد مقاومتی است، دست پیدا کنیم."
سه شنبه، 3 تیر 1393 - 07:56

مسئولین باید از روابط عمومی ها استقبال کنند مسئولین باید از روابط عمومی ها استقبال کنند
به گزارش شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران- شارا، «روح الله بیگی» با بیان اینکه مسئولین باید از روابط عمومی ها استقبال کنند، افزود:" روابط عمومی حلقه اتصال بین فرهنگ و اقتصاد و مردم و مسئولین است. مسئولین باید از روابط عمومی ها استقبال کنند و از طریق آن ارتباط خود را با این پل ارتباطی برقرار کنند."
یکشنبه، 1 تیر 1393 - 08:53

دکتر حسین امامی: نشر الکترونیک یک مکمل برای نشر چاپی است دکتر حسین امامی: نشر الکترونیک یک مکمل برای نشر چاپی است
برای کشورهای توسعه یافته سال ۲۰۱۲ سالی بود که نشر دیجیتال جایگاه خود را در صنعت نشر پیدا کرد. حتی در جایزه بهترین ناشر جهان بخش تازه‌ای به عنوان "جایزه بهترین استراتژی دیجیتال" افزوده شد. یعنی انتشاراتی ها و کتابفروشی ها به صورت حرفه ای بخش دیجیتال خود را فعال کرده اند.
پنجشنبه، 29 خرداد 1393 - 18:26

انگیزه نزدیک شدن به واقعیت را باید به روزنامه نگاران ایرانی بازگردانیم.
شکل‌گیری کتاب داستان خاصی دارد. نزدیک بیست سال پیش، در کنفرانس انجمن بین المللی تحقیق در ارتباط جمعی در کره جنوبی، در نشست آموزش روزنامه‌نگاری، هنگامی که مقاله‌ای با عنوان "آموزش روزنامه‌نگاری در ایران" ارائه می‌کردم و می‌گفتم: مسائل روزنامه‌نگاری در کشورهای در حال گذار متفاوت با مسائل روزنامه‌نگاری کشورهای پیشرفته است و بنابراین کتاب‌های درسی غربی به تنهایی نمی‌تواند مشکلات آموزشی روزنامه نگاران کشورهای در حال‌گذار را حل کند؛
یکشنبه، 14 اردیبهشت 1393 - 07:26

 آینده دولت یازدهم؛ مردم، رسانه ها و روابط عمومی در هفته نامه کوشا آینده دولت یازدهم؛ مردم، رسانه ها و روابط عمومی در هفته نامه کوشا
در شماره اخیر «هفته نامه کوشا»، یاداشتی از مهدی باقریان، عضو هییت مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی با موضوع « آینده دولت یازدهم؛ مردم، رسانه ها و روابط عمومی» به چاپ رسیده است.
چهارشنبه، 3 اردیبهشت 1393 - 10:31

کارکرد اجتماعی مهمترین وظیفه ی روابط عمومی ها در جهان کارکرد اجتماعی مهمترین وظیفه ی روابط عمومی ها در جهان
«حسین امامی» مدیر روابط عمومی بانک توسعه صادرات، یکی از وظایف مهم روابط عمومی ها در جهان را کارکرد اجتماعی دانست و اظهار داشت:" امروزه کارکرد اجتماعی به عنوان مهمترین کارکرد و وظیفه روابط عمومی ها در جهان شناخته می شود. همه چیز بر پایه مخاطب شکل گرفته است."
سه شنبه، 2 اردیبهشت 1393 - 06:10

غلامرضا کاظمی‌دینان: روابط‌عمومی‌های ما حرفه‌ای نیستند
روابط‌عمومی‌ها در کشور ما با چالش‌های متعددی روبه رو هستند و به گفته اغلب کارشناسان هنوز تا تبدیل شدن به روابط‌عمومی حرفه‌ای فاصله دارند. نقاط ضعف و چالش‌ها در مواقع بحران خود را بیشتر نشان می‌دهد و ضعف روابط‌عمومی‌ها بیشتر به چشم می‌آید.
چهارشنبه، 27 فروردین 1393 - 10:27

سیاستمداران روزنامه نگاری را از میان برده اند سیاستمداران روزنامه نگاری را از میان برده اند
وقتی شما به وزارتخانه ها برای روشن شدن مسائل جدی تماس می گیرید، آنها هیچ چیز نمی گویند. آنها سعی می کنند شما را به دیگری ارجاع دهند، و پیش از آنکه شما بدانید، موضوع می میرد. این چیزی است که آزادی رسانه را محدود می کند.
یکشنبه، 17 فروردین 1393 - 07:13

روابط عمومی یکپارچه و شیوه های کارآمد پیام رسانی روابط عمومی یکپارچه و شیوه های کارآمد پیام رسانی
"روابط عمومی یکپارچه" بر هماهنگ سازی فعالیت های ارتباطی سازمان متمرکز است. شیوه های کارآمدتر ساختن پیام رسانی و ایجاد هماهنگی میان پیام ها و اقدامات سازمان ها که قاعدتا سبب تقویت حرفه روابط عمومی نیز می شود،
شنبه، 9 فروردین 1393 - 17:21

۴ پرسش از مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دکتر بابک دربیکی مدیر کل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.
چهارشنبه، 28 اسفند 1392 - 07:41

آسیب شناسی تعامل روابط عمومی‌ها و روزنامه‌نگاران
روابط عمومی‌ها اطلاعات نمی‌دهند، مگر اطلاعات کنترل شده‌ای که کارکرد سازمان مربوطه را توجیه کند. روزنامه‌نگار هم هیچ کشفی انجام نمی‌دهد. در صورتیکه کار روزنامه‌نگار بررسی و کشف کردن است. هر وقت حادثه‌ای اتفاق بیفتد، بهانه‌ای به دست روزنامه‌نگار می‌افتد تا راجع به آن بنویسد و بعد آن موضوع زود رها می‌شود. حتی اگر نخواهند رها شود دسترسی به اطلاعات وجود ندارد و یا اطلاعات غلط داده می‌شود.
چهارشنبه، 28 اسفند 1392 - 07:37

روابط عمومی به عنوان ابزاری در دست صاحبان قدرت است روابط عمومی به عنوان ابزاری در دست صاحبان قدرت است
اگر هدف ما این است که جامعه را به سمت نیازهای مردم سوق دهیم، ملزم هستیم که به روابط عمومی اهمیت دهیم. اما متأسفانه این نگاه وجود ندارد و روابط عمومی از جایی به عنوان ابزاری در دست صاحبان قدرت و صاحبان سازمان ها قرار گرفته است به همین دلیل، روابط عمومی نمی تواند نقش اساسی خود را بازی کند.
دوشنبه، 26 اسفند 1392 - 23:58

آشتی روابط عمومی و رسانه ها در دولت تدبیر و امید آشتی روابط عمومی و رسانه ها در دولت تدبیر و امید
«حمید ضیایی پرور» خبرنگار روزنامه همشهری با بیان این مطلب اظهار داشت:" طبیعتاً با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید انتظار می رود که یک نوع آشتی بین حوزه روابط عمومی و حوزه رسانه ها بوجود آید. زیرا آقای دکتر روحانی در ابتدای کار خود اعلام کردند که همه دستگاه های دولتی شکایت های خود را از رسانه ها پس بگیرند."
یکشنبه، 25 اسفند 1392 - 22:17

باید نگاهی ارزشی به روابط عمومی ها داشته باشیم باید نگاهی ارزشی به روابط عمومی ها داشته باشیم
آنچه که در داخل مجموعه مدیران روابط عمومی کشور وجود دارد، این است که متأسفانه مدیران ما هنوز بعد از گذشت سالها مأمویت خود را به خوبی نمی دانند و این یکی از نقص های درون تشکیلاتی است. قطعاً این نقص به دلیل نبود شناخت و آگاهی است و اگر این شناخت به وجود بیاید، می توانیم این مشکل را در وضعیت مطلوب رفع کنیم و راه کارها را در این شرایط به خوبی ارائه دهیم.
پنجشنبه، 22 اسفند 1392 - 07:35

روابط عمومی ها جزء لاینفک زندگی اجتماعی و روزمره هستند روابط عمومی ها جزء لاینفک زندگی اجتماعی و روزمره هستند
«علی اکبر جلالی» پدر علم فناوری اطلاعات ایران در نخستین نشست کمیته علمی یازدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران با بیان این مطلب افزود: "روابط عمومی ها جزء لاینفک زندگی روزمره است. اما هنوز برخی از مدیران دستگاه های دولتی، مجموعه روابط عمومی ها را تشکیلات خیلی محدود می دانند در حالی که ما از نظر علمی به جایی رسیدیم که روابط عمومی ها می توانند نقش بسیار زیادی، حداقل در سطح معاونت سازمان ها را ایفا کنند. اگر یک مدیر سازمان بتواند بپذیرد که روابط عمومی جزو غیر قابل منفک از زندگی اجتماعی، روزمره و اداری است، همیشه موفق خواهد بود."
چهارشنبه، 21 اسفند 1392 - 11:40

مرزی بین حرفه‎ای گرایی و تخصص گرایی در روابط عمومی نمی‎بینم مرزی بین حرفه‎ای گرایی و تخصص گرایی در روابط عمومی نمی‎بینم
سال­هاست که بین معتقدین به «حرفه» بودن روابط عمومی با « علم» بودن این حوزه یا رشته، اختلافاتی اساسی وجود دارد. به طوری که حرفه­ای گرایان عموماً معتقدند که نسخه و اصول مشخصی در این حوزه وجود ندارد و شاغلین در این حوزه، بسته به مخاطبان و فضای سازمانی که در آن کار می کنند باید به دنبال پیاده کردن روش یا الگوی خاصی از «روابط عمومی» باشند. روش­هایی که بعضاً تفاوت میان آن­ها تا حد «اصول» نیز پیش می رود. اما علمی گرایان، عمدتاً معتقدند که علم روابط­عمومی نیز چون بسیاری از علوم دیگر دارای چارچوب و اصول محکمی است و نمی توان در علم بودن آن خدشه­ای وارد کرد. اما در این میان، عده ای نیز در موضع بینابینی قرار گرفته­ اند و معتقدند که روابط ­عمومی هم علم است و هم یک حرفه؛ و تفاوت میان روابط عمومی­ های ادارات و سازمان­های مختلف، را در تفاوت میان نحوه اجرایی کردن «اصول» علم روابط ­عمومی می­ دانند نه خودِ این اصول.
سه شنبه، 20 اسفند 1392 - 12:12

تنها روابط عمومی تخصصی و حرفه ای موجب رونق کسب و کار می شود
دکتر حسین وظیفه دوست رئیس انجمن علمی بازاریابی طی گفت و گویی با «ماهنامه روابط عمومی» و در پاسخ به سوال این نشریه در خصوص نحوه تعامل دو شاخه پر اهمیت دانش ارتباطات یعنی «روابط عمومی» و «بازاریابی» در سازمان­های امروزی، گفت: ما نباید به دنبال این باشیم که روابط عمومی مهمتر است یا بازاریابی و یا اینکه بازاریابی زیرشاخه روابط عمومی است یا روابط عمومی بخشی از بازاریابی؛ زیرا وقتی الزامات کارکرد تخصصی و حرفه­ای این دو در کشور فراهم نشده است، اساساً صحبت ازچنین موضوعاتی ضمن منحرف شدن مباحث از اهداف اصلی به هیچ نتیجه مشخص و اصولی نخواهد رسید.
دوشنبه، 19 اسفند 1392 - 12:10

ایجاد روابط عمومی یکپارچه؛ برنامه روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد روابط عمومی یکپارچه؛ برنامه روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دکتر بابک دربیکی مدیر کل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.
شنبه، 17 اسفند 1392 - 16:24

آسیب شناسی تعامل روابط عمومی ها و روزنامه نگاران      آسیب شناسی تعامل روابط عمومی ها و روزنامه نگاران     
به عقیده من این فضا متوازن نیست. چون روابط عمومی­ ها خود را پایبند به یک اصول تعریف شده و متداول می‌دانند، سخنگوی سازمان خود هستند و دست به تبلیغ آن نهاد یا سازمان می‌زنند. از طرفی روزنامه­ ها پرسشگر مسائلی هستند که مرتبط با نیاز مخاطب باشد.
شنبه، 17 اسفند 1392 - 06:42

بستری برای روابط عمومی یکپارچه مهیا نیست
«روابط عمومی یکپارچه» این روزها به یکی از مباحث اصلی محافل روابط عمومی کشور تبدیل شده و مقالات، سخنرانی‌ها و گفت‌وگوهای بسیاری پیرامون آن انجام می‌شود. در یک تعریف کوتاه به «یکپارچه‌سازی تمام فعالیت‌های ارتباطی سازمان» روابط عمومی یکپارچه گفته می‌شود.
یکشنبه، 11 اسفند 1392 - 08:40

 گفتگو با بنیانگذار حرفه روابط عمومی فیلم در سینمای ایران گفتگو با بنیانگذار حرفه روابط عمومی فیلم در سینمای ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- روشنایی، بازیگر و بنیانگذار حرفه روابط عمومی فیلم در سینمای ایران با اشاره به اهمیت پژوهش در روابط عمومی گفت که حرفه روابط عمومی در سینما فاقد کتاب‌های آموزشی و پژوهشی است.
چهارشنبه، 7 اسفند 1392 - 13:47

دیدگاهی یکپارچه به روابط عمومی دیدگاهی یکپارچه به روابط عمومی
کتاب روابط عمومی یکپارچه منتشر شد که گردآورنده، در فصول هشتگانه ای به تشریح و تبیین مولفه های نوینی در حوزه ارتباطات یکپارچه، روابط عمومی و ارتباطات بازاریابی، پیام رسانی یکپارچه و برنامه ریزی ارتباطات یکپارچه پرداخته است.
شنبه، 19 بهمن 1392 - 13:27

رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت فرهنگ در گفت و گوی اختصاصی با شارا: ما در وزارت فرهنگ با جزایر مختلف سروکار داریم رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت فرهنگ در گفت و گوی اختصاصی با شارا: ما در وزارت فرهنگ با جزایر مختلف سروکار داریم
باید در ابتدا به دنبال تخصصی کردن روابط عمومی ها برویم و روابط عمومی را صرفاً اطلاع رسانی ندانیم. در حال حاضر شورای سیاست گذاری دولت، روابط عمومی ها را صرفاً ابزاری برای اطلاع رسانی و عملکردهای دستوری می داند.
چهارشنبه، 2 بهمن 1392 - 10:20

گفتگوی اختصاصی با منتخب جایزه دکتر نطقی در خصوص روابط عمومی یکپارچه گفتگوی اختصاصی با منتخب جایزه دکتر نطقی در خصوص روابط عمومی یکپارچه
شاید جمع روابط عمومی متمرکز و روابط عمومی توزیع شده،رروابط عمومی جامعی را ایجاد کند که این نوع روابط عمومی آثار قوی تری را برای برند سازی، ایجاد عضویت فراگیر، توسعه علاقه و طرف داری نسبت به یک سازمان و اعتماد به یک سازمان و تولیدات آن و ایجاد رضایت مندی در بین پرسنل یک سازمان را فراهم می کند. نباید روابط عمومی را خلاصه و محدود کرد و در قالب یک دفتر روابط عمومی در یک سازمان قرار داد، روابط عمومی که مشارکت ارتباطی همه اعضاء خانواده سازمان را فراهم کند تبدیل به یک شبکه اجتماعی می شود که موجبات قویت همگان را فراهم می آورد.
دوشنبه، 16 دی 1392 - 10:57

در گفت وگو با مدیر روابط عمومی معاونت صدا: رادیو هنر هشتم دوباره متولد می شود در گفت وگو با مدیر روابط عمومی معاونت صدا: رادیو هنر هشتم دوباره متولد می شود
آنچه که تاکنون از گفتگو با استادان و صاحب نظران عرصه  روابط عمومی  کشور برداشت می شود نقش کمرنگ "صدا­­وسیما" در ترویج دانش روابط عمومی و ابعاد ارتباطی آن چه در سطح ارتباطات میان فردی و چه در سطوح ساختاری و سازمانی است. و این در حالی است که نگرش عمومی در میان فعالان این حوزه نشان از آن دارد که صداوسیما که کماکان به عنوان پر مخاطب ترین و تأثیرگذار ترین رسانه ارتباط جمعی در کشور شناخته می شود
یکشنبه، 15 دی 1392 - 22:26

در گفت و گو با دکتر احمد یحیایی ایله ­ای: برگزاری گردهمایی ها در توسعه مسائل آموزشی بسیار تأثیرگذارند در گفت و گو با دکتر احمد یحیایی ایله ­ای: برگزاری گردهمایی ها در توسعه مسائل آموزشی بسیار تأثیرگذارند
برگزاری سمینارها، گردهمایی ها و سمپوزیوم ها و حتی میزگردها و پنل های تخصصی؛ در توسعه مسائل آموزشی بسیار تأثیرگذار خواهد بود. زیرا در این برنامه ها مسائل مختلف حوزه های ارتباطی و روابط عمومی به چالش کشیده شده و نقاط ضعف و قوت آن در مرحله نقد و ارزیابی قرار خواهد گرفت.
شنبه، 14 دی 1392 - 11:15

مدیر گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی: طرح کارشناسی ارشد روابط عمومی در مراحل نهایی قرار دارد مدیر گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی: طرح کارشناسی ارشد روابط عمومی در مراحل نهایی قرار دارد
 در زمینه رشته روابط عمومی، نیاز جامعه حاکی از آن است که بخش های دولتی و خصوصی نیاز مبرم به روابط عمومی دارند و علت استقبال از رشته روابط عمومی در دانشگاه جامع علمی-کاربردی هم ناشی از همین است. بر این اساس سعی شده است برنامه هایی برای کارشناسی ارشد روابط عمومی پیش بینی شود؛ مراحل قانونی طی شده است و دانشکده سرفصل ها را به دانشگاه ارسال نموده است؛ دانشگاه نیز درخواست را به وزارت علوم ارائه کرده است. و در حال حاضر منتظر پاسخ وزارتخانه هستیم.
چهارشنبه، 11 دی 1392 - 06:47

اولین زن‌ گزارشگر لیگ فوتبال ایران اولین زن‌ گزارشگر لیگ فوتبال ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عادل فردوسی‌پور بانوان، همین که توانسته اولین زنی باشد که گزارش یک مسابقه لیگ فوتبال را روی آنتن زنده رادیویی تجربه کند، باعث می‌شود وی را متمایز بدانیم.
شنبه، 7 دی 1392 - 21:47

آسیب شناسی آموزش رشته «روابط عمومی» در کشور آسیب شناسی آموزش رشته «روابط عمومی» در کشور
در این میزگرد که حدوداً چهار ساعت به طول انجامید، مباحث مختلفی از جمله "لزوم تحول در مدیریت آموزشی حوزه علوم ارتباطات، ضرورت تربیت استادان مجرب و کارآزموده، نیاز به تغییر در سرفصل¬ها و دروس ارائه شده در رشته روابط عمومی بر اساس نیازهای روز جامعه و همسو با تحولات جهانی، ضرورت همسو نمودن مباحث نظری مطرح شده در دانشگاه ها با مباحث عملیاتی مطرح در صنعت و نظام کسب و کار، جلوگیری از انتشار کتاب های بی محتوای مرتبط با دانش علوم ارتباطات و ..... " مطرح گردید که شرح کاملی از آن را در ادامه خواهید خواند.
شنبه، 7 دی 1392 - 19:36

هدف اصلی کنفرانس، ایجاد فهم مشترک برای پذیرش ذهنی و عینی «روابط عمومی یکپارچه» است هدف اصلی کنفرانس، ایجاد فهم مشترک برای پذیرش ذهنی و عینی «روابط عمومی یکپارچه» است
اگر عناصر مختلف روابط عمومی در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری را به مثابه اجزائی جدا از همدیگر و غیر مکمل با یکدیگر نگاه کنیم نوعی از روابط عمومی خواهیم داشت که به آن می توان «روابط عمومی جزئی نگر و غیر توسعه ای» نامید و اگر به عناصر روابط عمومی در حوزه های مختلف به عنوان یک کل واحد مرتبط،‌ پیوسته و مستمر با همدیگر نگاه کنیم قطعا یک رویکرد دیگری خواهیم داشت که به آن می توان «روابط عمومی جامع و توسعه ای» نامید.
سه شنبه، 3 دی 1392 - 18:00

 یکپارچه سازی، یکی از ویژگی های اساسی روابط عمومی هاست یکپارچه سازی، یکی از ویژگی های اساسی روابط عمومی هاست
برای قدم گذاشتن به یک روابط عمومی یکپارچه که بتواند موثر واقع شود،ابتدا باید روابط عمومی ها را شناخت. سپس باید با برنامه های کامپیوتری و شبکه های نرم افزاری اجتماعی و بعضی از سیستم های یکپارچه سازی بستر آن را فراهم نمود. در قدم دوم باید تعامل بین کارگزاران روابط عمومی را ارتقاءداد و سیستم های موجود را فراهم نمود تا بتواند این تعامل را به صورت دوطرفه و یا چند طرفه به راحتی انجام دهد.
سه شنبه، 26 آذر 1392 - 07:12

گفت وگو با دکتر حسین افخمی: دیپلماسی قوی نیازمند رسانه قوی است گفت وگو با دکتر حسین افخمی: دیپلماسی قوی نیازمند رسانه قوی است
باید افکار عمومی غرب را با استفاده مناسب از فضای رسانه یی همان کشورها آگاه کرد. در شرایط کنونی فقط نقش سخنگویی را ارتقا یا بهبود داده ایم. در عرصه سیاست، ارتباطات هم هدفمند است و هم قدرت است. در دنیای رسانه های اجتماعی هم این دو اصل حاکم است. در عرصه سیاست بین المللی اصل منافع ملی هم اضافه می شود
دوشنبه، 18 آذر 1392 - 09:02

روابط‌عمومی حلقه واسط میان مردم و دولت روابط‌عمومی حلقه واسط میان مردم و دولت
صنعت روابط عمومی در طی دهه اخیر، تحولات پرشتابی را پشت سر گذاشته که عمدتاً به خاطر دسترسی به جوامع جدید یا رسانه اجتماعی و ابزارهای مرتبط به آن بوده است.
سه شنبه، 14 آبان 1392 - 10:31

دین و روابط عمومی دین و روابط عمومی
روابط عمومی می‌تواند یک سازمان دینی را معرفی کند. اگر بخواهیم دین را معرفی کنیم از طریق تکنیک‌های روابط عمومی می‌توانیم بهتر آن را معرفی کنیم. روابط عمومی می‌تواند در خدمت ایدئولوژی، اقتصاد و فرهنگ قرار بگیرد.
سه شنبه، 7 آبان 1392 - 07:32

بازار به مثابه پایگاه سنتی ارتباط بازار به مثابه پایگاه سنتی ارتباط
من قادر به نادیده انگاشتن رسانه‌های سنتی و تحلیل نکردنشان حتی با وجود فراگیری رسانه‌های جدید نیستم. قدرت بازار توزیع شده، اما بازار بدون قدرت نشده است. کارکرد ارتباطی بازار توزیع می‌شود...
پنجشنبه، 2 آبان 1392 - 18:05

کمپین از دیدگاه دکتر افخمی کمپین از دیدگاه دکتر افخمی
برای این که خواننده لذت بیشتر از این شنود و گفت ببرد، از نزدیک به 110 دقیقه نوار ضبط شده، خلاصه ای از مباحث مطرح شده از سوی دکتر حسینعلی افخمی انتخاب شد که در پی می آید:
دوشنبه، 29 مهر 1392 - 01:14

گفتگو با بلاگر شماره یک هند گفتگو با بلاگر شماره یک هند
آمیت آگاروال، از آگرا، بلاگر شماره یک هند است. بلاگ او هر ماه حدود 1.25 میلیون بازدید کننده به خود جذب می کند. او از شغل پول ساز خود برای اینکه یک بلاگر حرفه ای بشود و پول بیشتری در بیاورد، صرفنظر کرد.
پنجشنبه، 25 مهر 1392 - 01:03

رسانه‌ها نه توانای مطلق و نه ناتوان مطلق رسانه‌ها نه توانای مطلق و نه ناتوان مطلق
اگر دموکراسی را به مفهوم عام، از عمده‌ترین شاخصه‌های جامعه مدنی بدانیم، رسانه‌ها و به‌ویژه مطبوعات، ناگزیر در جایگاه یکی از ارکان اصلی جامعه مدنی می‌نشیند.
دوشنبه، 22 مهر 1392 - 09:54

اقناع و تبلیع اقناع و تبلیع
اقناع و تبلیغ جریانی است که از طریق آن شناخت یا رفتار یک فرد نسبت به چیزی تحت تأثیر ارتباط شخصی، اشخاص یا سازمان دیگری نسبت به همان چیز قرار گیرد.
جمعه، 19 مهر 1392 - 20:10

چند و چون همایش زن و روابط عمومی چند و چون همایش زن و روابط عمومی
سعی ما بر این است که محورهای اصلی همایش با توجه به جغرافیا و افق اسلامی و ایرانی آن در باب روابط عمومی طرح گردد
سه شنبه، 16 مهر 1392 - 22:45

روش نگارش گزارش خبری سئو شده روش نگارش گزارش خبری سئو شده
گزارش خبری سئو شده می تواند نتایج بی بدیلی در صفحه نتایج گوگل داشته باشد.
جمعه، 12 مهر 1392 - 22:54

نقش تاثیرگذار زنان در روابط عمومی نقش تاثیرگذار زنان در روابط عمومی
با دکتر مهدخت بروجردی عضو هیات علمی دانشکده ارتباطات علامه طباطبایی پیرامون همایش فوق به گفت و گو نشستیم.
دوشنبه، 1 مهر 1392 - 21:48

تمرین روزنامه‌نگاری تمرین روزنامه‌نگاری
روزنامه نگاری گفت‌و‌گو نوع تازه‌ای از روزنامه نگاری مبتنی بر معیارهای فلسفی متضاد با روزنامه نگاری متعارف است.
شنبه، 30 شهریور 1392 - 09:19

نقش برندها در ترویج فرهنگ نقش برندها در ترویج فرهنگ
یک شخصیت ملی و یا مبارز دفاع مقدس ابتدا باید از طریق مولتی مدیا به کودکان معرفی شود و سپس با یک کار فرهنگی از طریق تئاتر و ... فرهنگ‌سازی شود.
پنجشنبه، 28 شهریور 1392 - 07:43

آینده مدیران بدون روابط‌عمومی قدرتمند آینده مدیران بدون روابط‌عمومی قدرتمند
ما در این ملک، تازه باید ثابت بکنیم که  روابط‌عمومی یک امر لازم و مورد نیاز است، ما هنوز در مورد الزامی بودن یا نبودن روابط‌عمومی در کشور دارای اختلاف نظر هستیم
یکشنبه، 24 شهریور 1392 - 07:20

مدیریت نیازمند روابط عمومی موثر مدیریت نیازمند روابط عمومی موثر
هر مدیر برای موفقیت در کار خود نیازمند داشتن روابط عمومی موثر است و هر کسی هم که در روابط عمومی فعالیت می کند باید به دانش مدیریت آگاهی داشته باشد
جمعه، 15 شهریور 1392 - 14:30

پیش بینی؛ مهمترین مهارت عصر مدرن پیش بینی؛ مهمترین مهارت عصر مدرن
تغییر بایستی از جنس دیگری باشد. جنس این تغییر در سرعت تکنولوژی نهفته است. ما امروزه در جهانی با سرعت بالای اطلاع رسانی زندگی می کنیم
شنبه، 9 شهریور 1392 - 21:04

مدلی برای فعالیت در روابط عمومی ایران مدلی برای فعالیت در روابط عمومی ایران
این کار به نظر بنده یک کار ممتاز است بخصوص از نظر کاربردی. در حال حاضر می توان آن را به عنوان یک مدل، عملیاتی کرد.
دوشنبه، 4 شهریور 1392 - 09:04

روابط عمومی در دولت احمدی نژاد روابط عمومی در دولت احمدی نژاد
کارنامه دولت ها معمولاً پس از اتمام دوران تصدی گری آن ها توسط جامعه مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد و قضاوت هایی به دور از جهت گیری ها انجام می شود.
شنبه، 26 مرداد 1392 - 09:03

نیازهای متخصص روابط عمومی نیازهای متخصص روابط عمومی
هر کس چیزی دارد که بدون آن قادر به زندگی نیست. پی آر نیوز ازخوانندگان خود خواسته تا در فیسبوک به ما بگویند که دقیقا آن مورد برایشان چه چیزی است
سه شنبه، 22 مرداد 1392 - 12:50

تدوین فرآیندهای روابط‌عمومی مهم است؟ تدوین فرآیندهای روابط‌عمومی مهم است؟
انجام وظایف روابط عمومی در بخش های گوناگون کشور، در سال‌های متمادی بیشتر تحت تاثیر سلیقه فعالان این بخش تعریف می‌گردد که به ذات این حرفه آسیب می‌رساند
سه شنبه، 15 مرداد 1392 - 19:38

نمود حضور خاموش زنان در روابط عمومی نمود حضور خاموش زنان در روابط عمومی
در پژوهشی که در حوزه روابط‌عمومی در خصوص تجربیات زنان به آمده به موضوعاتی چون حقوق ...که بین زنان و مردان کارشناس در روابط‌عمومی اعمال می‌شود تاکید شد.
جمعه، 11 مرداد 1392 - 15:04

رنگ بنفش، ابتکار شخصی روحانی بود رنگ بنفش، ابتکار شخصی روحانی بود
«موج‌سازی در روزهای آخر»، این کلید برنده شدن تیم تبلیغاتی ستاد حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته بود. انتخابات خردادماه پیش...
سه شنبه، 8 مرداد 1392 - 10:50

وضعیت فعلی زنان در روابط عمومی وضعیت فعلی زنان در روابط عمومی
انجام صحیح و بهینه وظایف مدیریت روابط عمومی و شاخص های اصلی آن یعنی صداقت، شفافیت و مهمتر از همه قانونمندی از خصیصه هایی است که معمولا خانم ها بدان مقیدترند.
جمعه، 28 تیر 1392 - 19:34

این جایزه مردمی و با ارزش بود این جایزه مردمی و با ارزش بود
یکی از محسنات این همایش در سال 92 مردمی‌بودن آن بود و اینکه این همایش از سوی سازمان خاصی برگزار نشد. همایش امسال به صورت حرفه‌ای تر برگزار گردید.
شنبه، 22 تیر 1392 - 21:43

مصاحبه با مولف کتاب تیتر نویسی مصاحبه با مولف کتاب تیتر نویسی
تاکنون درسی به عنوان تیترنویسی تدریس نمی‌شده و بر همین اساس به چند دانشگاه پیشنهاد شده و در تلاش برای اضافه شدن به سرفصل دروس دانشگاهی است
یکشنبه، 16 تیر 1392 - 16:05

نقش کمرنگ زنان در پست های مدیریتی نقش کمرنگ زنان در پست های مدیریتی
انتخاب زنان برای مشاغل مختلف روابط عمومی که ارتباط مستقیم با مخاطبان دارد، افزایش یافته است اما نه در رده های مدیریتی.
یکشنبه، 9 تیر 1392 - 20:54

گفتگو بابرگزیده تقدیرنامه نشان عالی گفتگو بابرگزیده تقدیرنامه نشان عالی
اعتقاد دارم با اقدامات انجام یافته در حوزه روابط‌عمومی هم توسط N.G.O ها و هم سایر بخش‌ها امروز در کشور شاهد گذر از دوران تکمیلی این فن و هنر بزرگ هستیم
سه شنبه، 4 تیر 1392 - 10:35

نکاتی از سئو برای روابط عمومی ها نکاتی از سئو برای روابط عمومی ها
مردم جویای دریافت اطلاعات اند. آنها موتورهای جستجو نظیر گوگل و یاهو را که کانال های غالب به شمار می روند، برای دریافت اطلاعات استفاده می کنند.
پنجشنبه، 30 خرداد 1392 - 20:42

 اهمیت روانشناسی مذاکره اهمیت روانشناسی مذاکره
در یک سازمان دو فرد می ‏توانند مستقل عمل کنند در عین حال می‏ توانند وابستگی‏ های یکدیگر را در حوزه ‏های مختلف در نظر بگیرند. در مدیریت، فهم وابستگی‏ های یکدیگر به هدایت مذاکره کمک می‏ کند.
شنبه، 25 خرداد 1392 - 20:41

کسب رتبه ممتاز چگونه؟ کسب رتبه ممتاز چگونه؟
روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون نیز با طراحی فعالیت‌ها و برنامه‌هایی در حوزه‌های مختلف مرتبط با فعالیت‌های تخصصی، گامی بلند در راه اعتلای نام کانون برمی‌دارد.
شنبه، 18 خرداد 1392 - 11:21

مدیران و نقش روابط عمومی در انتخابات مدیران و نقش روابط عمومی در انتخابات
روابط عمومی ها با فعالیت های آگاهانه و هدفمند می توانند زمینه حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات را فراهم نموده و حماسه سیاسی بیافرینند.
پنجشنبه، 16 خرداد 1392 - 19:21

نقش فناوری در توسعه روابط عمومی نقش فناوری در توسعه روابط عمومی
من مانند همه کارگزاران روابط عمومی از خود می‌پرسم «چه کار باید کرد تا اطمینان حاصل کنیم که روابط عمومی‌های ما بتوانند به موقعیت پیشتاز جدید دست یابند؟» .
سه شنبه، 14 خرداد 1392 - 07:57

رویکرد مدیران به روابط عمومی در انتخابات رویکرد مدیران به روابط عمومی در انتخابات
روابط عمومی ها با فعالیت های آگاهانه و هدفمند می توانند زمینه حضور حداکثری مردم در صحنه انتخابات را فراهم نموده و حماسه سیاسی بیافرینند.
یکشنبه، 12 خرداد 1392 - 15:20

نکات مهم برای ارتقای مهارت‌های ارتباطی نکات مهم برای ارتقای مهارت‌های ارتباطی
مهارت برقراری ارتباط به معنی بیان تکنیکی و کامل یک مفهوم نیست، بلکه عبارت است از توانایی شما در تغییر نگرش افراد تا به نتیجه‌ای  که در ذهن دارید، برسید.
جمعه، 10 خرداد 1392 - 22:22

تغییر زیربنایی در جایگاه روابط عمومی تغییر زیربنایی در جایگاه روابط عمومی
دکتر اکبریان فاصله روابط عمومی ایران تا روابط عمومی استاندارد را قابل توجه دانست و شاخص های مهمی برای حرکت به سوی روابط عمومی حرفه ای بیان کردند.
شنبه، 4 خرداد 1392 - 15:50

روابط عمومی الکترونیکی روابط عمومی الکترونیکی
مشکل روابط عمومی ها نیست که نمی توانند از روابط عمومی دو استفاده کنند. مشکل اصلی نبود یک استراتژی مناسب در حوزه فناوری اطلاعات است.
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1392 - 13:36

دکتر لاریجانی و روابط عمومی دکتر لاریجانی و روابط عمومی
نقش روابط عمومی تنها خدمت رسانی است، یعنی برای روابط عمومی فرقی نمی کند که چه دولتی و چه مجلسی باشد. روابط عمومی باید تسهیل کننده ارتباط آنها باشد
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1392 - 13:27

همیاران روابط عمومی همیاران روابط عمومی
صفرلکی بکارگیری همیاران روابط عمومی در 800 شعبه بانک مهر اقتصاد از برنامه های محقق شده روابط عمومی بانک مهر اقتصاد در راستای مراقبت از برند در سال گذشته عنوان کرد.
یکشنبه، 15 اردیبهشت 1392 - 11:50

ویژگی های محتوی اثربخش ویژگی های محتوی اثربخش
اعضای هیات مدیره انجمن حساسیت بالایی در ارزیابی علمی آثار بدون هیچ گونه ملاحظه ای دارند برای همین سعی شده در هر رشته حداقل از دو داور استفاده شود.
سه شنبه، 10 اردیبهشت 1392 - 07:30

 وظایف رسانه‌ها در انتخابات وظایف رسانه‌ها در انتخابات
گزیده بیانات رهبر انقلاب درباره وظایف رسانه‌ها در انتخابات- سایت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در گزارشی ۲۰ توصیه معظم‌له به اصحاب رسانه را منتشر کرد.
پنجشنبه، 5 اردیبهشت 1392 - 20:54

پیرامون روزنامه‌نگاری الکترونیک پیرامون روزنامه‌نگاری الکترونیک
روزنامه‌نگاری الکترونیک رسانه‌ای است که ذات تعاملی دارد و به وسیله‌ آن، فرستنده و گیرنده به طور برابر، به صورت هم‌زمان و همچنین در یک زمان می‌توانند به ارسال و دریافت پیام بپردازند.
شنبه، 24 فروردین 1392 - 06:50

ما کجا؟ ۲۰۰ میلیون تیراژ کجا؟ ما کجا؟ ۲۰۰ میلیون تیراژ کجا؟
در دوره مشروطه، مطبوعات به «سلاح قاطع» انقلاب مشروطه بدل گشتند تا جایی که مطبوعات این دوره ریشه مطبوعات دلیر و انقلابی سال های بعد و دوره دوم انقلاب مشروطه را تشکیل دادند.
پنجشنبه، 22 فروردین 1392 - 06:39

 رسانه ها و نقش آنها درانتخابات رسانه ها و نقش آنها درانتخابات
در عصر کنونی،رسانه ها کانونی‌ترین کانال‌های انتقال و دریافت پیام‌های سیاسی هستند و ملاک ارزیابی و قضاوت افکار عمومی در مورد پیام‌های سیاسی همان درکی است که از رسانه‌ها پیدا کرده‌اند.
شنبه، 17 فروردین 1392 - 23:57

 روابط عمومی متولد شد روابط عمومی متولد شد
ارتباطات را جدی بگیریم که ما دموکراسی نداریم، ما مدیاکراسی داریم. اندیشه بکاریم، عادت درو کنیم، عادت بکاریم، فرهنگ درو کنیم.
پنجشنبه، 1 فروردین 1392 - 09:43

روابط عمومی به بازی گرفته نمی‌شود روابط عمومی به بازی گرفته نمی‌شود
روابط عمومی در سازمان‌ها در دو دهه گذشته رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند. اما ضعف‌های کارکردی و عملی این حوزه مانع کارآیی لازم آن می‌شود.
چهارشنبه، 23 اسفند 1391 - 15:12

آشنایی با نخستین پژوهشکده ارتباطات آشنایی با نخستین پژوهشکده ارتباطات
یکی از برنامه‏ های پژوهشکده این است که ضمن نقد و بررسی مباحث و نظریه‏ های ارتباطی جهانی، بتواند از دل مطالعات خود به یافته‏ های تازه‏ای دست یابد.
سه شنبه، 15 اسفند 1391 - 14:59

مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها
توانایی ساختن شبکه‌ای همراستا از کارمندان، تامین‌کنندگان و توزیع‌کنندگان و تبدیل آنها به یک تیم با انگیزه است که می‌تواند شرکتی را متمایز کند. در ادامه گفت‌وگو با فیلیپ کاتلر را می‌خوانیم.
شنبه، 5 اسفند 1391 - 23:52

برنامه محوری پیش نیاز روابط عمومی سرآمد برنامه محوری پیش نیاز روابط عمومی سرآمد
جایگاه و نقش یک روابط عمومی سرآمد در توسعه هر سازمان با اهداف و شرح وظایف خاص آن، موضوعی است که همواره مورد توجه متخصصان ارتباطات قرار داشته است.
یکشنبه، 29 بهمن 1391 - 08:42

اطلاع‌رسانی جزو ضرورت‌های جامعه اطلاع‌رسانی جزو ضرورت‌های جامعه
خبرنگاری که به هیچ ارزش پایداری ایمان ندارد، هیچ تکیه گاهی ندارد، خیلی زود به منجلاب سقوط اخلاقی می افتد. بنابراین توصیه می‌کنم خبرنگاران حتما اصول اخلاقی را درکارهای شان رعایت کنند.
سه شنبه، 24 بهمن 1391 - 19:30

افزایش مقاومت اقتصادی به کمک مردم و رسانه‌ها افزایش مقاومت اقتصادی به کمک مردم و رسانه‌ها
از وظایف مهم روابط عمومی‌های در سازمان‌ها این است که خواسته‌های جامعه را جمع‌آوری کرده و از مدیران آن سازمان پاسخگویی به مردم را تقاضا و پاسخ ارائه کنند.
یکشنبه، 22 بهمن 1391 - 20:19

روابط عمومی ها از اقتدار افتادند روابط عمومی ها از اقتدار افتادند
روابط عمومی، تبلیغات و بازار یابی هر سه هدف مشترک دارند و هر سه زاییده دوران صنعتی هستند. هدف مشترک هرسه تغییر نگرش مخاطب است. تفاوت اصلی در زمینه‌های فعالیت است.
چهارشنبه، 11 بهمن 1391 - 23:12

روابط عمومی ها را دریابیم! روابط عمومی ها را دریابیم!
مدرس دانشگاه و عضو هیات مدیره انجمن روابط عمومی ایران گفت:چالش ها و کمبودهای مهم حوزه روابط عمومی در کشورمان وجود دارد که می توان در سه بخش بودجه،اختیار و اعتبار خلاصه کرد.
شنبه، 7 بهمن 1391 - 19:47

رسانه ها و منافع قدرت ها رسانه ها و منافع قدرت ها
چه به رسانه ها باور داشته باشیم چه نداشته باشیم، رسانه ها اعم از سنتی، مدرن و تکنولوژی ها بالاخره باید با اینها زندگی کنیم. تصور جامعه ی بدون رسانه، واقع بینانه و ممکن و مطلوب نیست.
سه شنبه، 3 بهمن 1391 - 07:42

رابطه میان سانسورچی، سانسور و خودسانسوری رابطه میان سانسورچی، سانسور و خودسانسوری
سانسور جلوگیری از انتشار بخش یا تمام پیام است که می‌تواند در منافع کسی که دارد این فشار را اعمال می‌کند و حتی اختلال ایجاد کند.
چهارشنبه، 27 دی 1391 - 15:07

چگونه به ایده‌ها حیات ببخشیم؟ چگونه به ایده‌ها حیات ببخشیم؟
من در محیطی کارآفرینانه بزرگ شدم. پدر من یک کارآفرین در حوزه تکنولوژی بود و همیشه در مورد کسب وکارش صحبت می‌کردیم. فکر می‌کنم این موضوع تا حدی در خون من است.
یکشنبه، 24 دی 1391 - 22:04

روابط‌عمومی الکترونیک درمسیر توسعه روابط‌عمومی الکترونیک درمسیر توسعه
روابط‌عمومی الکترونیک دارای یک نگاه توسعه ای به روابط عمومی سنتی است تا با بهره گیری از فناوری های جدید بتواند فعالیت های سازمانی را بهتر محقق سازد.
چهارشنبه، 13 دی 1391 - 02:43

توجه به کارکرد سیاسی مهمترین مشکل شورای هماهنگی توجه به کارکرد سیاسی مهمترین مشکل شورای هماهنگی
در حال حاضر مهمترین مشکل شورای هماهنگی توجه صرف به کارکرد سیاسی است و این رویکرد اساسا نمی تواند شورا را توانمند کند.
چهارشنبه، 6 دی 1391 - 12:22

مسایل و مشکلات فرایند یک مصاحبه مسایل و مشکلات فرایند یک مصاحبه
اکنون یکی از فعالیت‌های واحدها و دفاتر روابط عمومی همه سازمان‌ها در جهان بهره‌برداری از مناسبت‌های موجود و یا ایجاد مناسبت ویژه برای تشریح و تبلیغ اهداف سازمان و شرکت است.
پنجشنبه، 23 آذر 1391 - 23:33

 حوزه عمل روابط عمومی کشورهای مسلمان گسترده است حوزه عمل روابط عمومی کشورهای مسلمان گسترده است
تشکیل روابط عمومی در دوره های جدید از آن جهت اهمیت دارد که حق حاکمیت اشخاص از طریق انتخابات به سازمان به عنوان نماینده نظام قدرت تفویض می شود.
یکشنبه، 5 آذر 1391 - 12:18

تأسیس یک روابط عمومی به نام خبرگزاری تأسیس یک روابط عمومی به نام خبرگزاری
وقتی تکنولوژی به مفهوم نوینش، نه سلانه سلانه که به یکباره از گرد راه رسید، زیراب بعضی از تحولات سنتی را زد و دستی هم به سر و روی بعضی های دیگر کشید!
پنجشنبه، 2 آذر 1391 - 00:02

روابط عمومی اسلامی و تعمیق اخلاق فضیلت محور روابط عمومی اسلامی و تعمیق اخلاق فضیلت محور
حوزه روابط عمومی با دیدگاه اسلامی نیازمند یک شناخت کامل از سویی نسبت به حوزه های مختلف روابط عمومی و از سوی دیگر زمینه های گوناگون اسلامی است.
چهارشنبه، 24 آبان 1391 - 11:30

نقش بیدارکنندگی روابط عمومی ها نقش بیدارکنندگی روابط عمومی ها
برگزاری کنگره کارگزاران مسلمان روابط عمومی در فاصله کوتاهی از برگزاری اجلاس سران جنبش غیر متعدها در کشور خواهد توانست گام بزرگی در جهت معرفی اصالت اسلام باشد.
چهارشنبه، 17 آبان 1391 - 16:32

کارگزاران روابط عمومی پیشتازان آگاهی و بیداری کارگزاران روابط عمومی پیشتازان آگاهی و بیداری
کارگزاران روابط عمومی را باید پیشتازان آگاهی و بیداری و رسوخ آرا و اندیشه های نو و نهادینه کردن و درونی سازی رفتارهای عقلانی و اقناع کننده دانست .
یکشنبه، 7 آبان 1391 - 12:39

 نمای نزدیک از روابط عمومی اسلامی نمای نزدیک از روابط عمومی اسلامی
رسانه هم می تواند حامل اندیشه های خوب، انسان ساز، تعالی بخش و کمال آفرین باشد و هم در بردارنده افکار نادرست، انحطاط آفرین و انحرافی، مانند سایر موضوعات اجتماعی...
شنبه، 29 مهر 1391 - 10:01

ثمرات ماندگار کنگره روابط عمومی ثمرات ماندگار کنگره روابط عمومی
برگزاری کنگره جهانی کارگزاران مسلمان روابط عمومی می تواند به طور قطع در روند فعالیت های نهادهای مدنی و حوزه های مرتبط با روابط عمومی کشورهای مسلمان تاثیر گذار باشد.
جمعه، 21 مهر 1391 - 17:42

الگویی جهانی برای روابط عمومی اسلامی الگویی جهانی برای روابط عمومی اسلامی
ایران یکی از مراکز تاثیرگذار در جهان اسلام و یکی از مراکز تاثیرگذار در جهان امروز است و برگزاری کنکره جهانی روابط عمومی اسلامی در ایران بسیار معنادار است.
یکشنبه، 16 مهر 1391 - 09:35

نقش رسانه‌ها در راهبرد مقاومت نقش رسانه‌ها در راهبرد مقاومت
با توجه به لزوم هم‌سویی رسانه‌های داخلی پیرامون منافع ملی که امروز راهبرد مقاومت سرآمد آن‌هاست، چگونه می‌توان با حفظ تفاوت‌ها، این هم‌راستایی را میان رسانه‌‌های مختلف ایجاد کرد؟
سه شنبه، 11 مهر 1391 - 07:15

کنگره کارگزاران مسلمان و ارائه الگوی اسلامی از روابط عمومی کنگره کارگزاران مسلمان و ارائه الگوی اسلامی از روابط عمومی
کنگره کارگزاران مسلمان روابط‌عمومی این ظرفیت را دارد که بر مبنای اصول اسلامی با توسعه‌ ارتباط با سایر کارگزاران، دانش، بینش و مهارت‌های آنان را توسعه بخشد.
جمعه، 7 مهر 1391 - 21:50

افق‌های نوین روزنامه‌نگاری به روایت دکتر شکرخواه افق‌های نوین روزنامه‌نگاری به روایت دکتر شکرخواه
در برخی روزنامه‌ها که وب سایت نیز دارند اتاق خبر چاپی و آنلاین یکی است و هر آن چه در تحریریه تهیه و تولید می‌شود، روی وب سایت هم قرار می‌گیرد...
شنبه، 1 مهر 1391 - 13:30

آسیب‌شناسی رسانه‌های مجازی و ماهواره‌ای آسیب‌شناسی رسانه‌های مجازی و ماهواره‌ای
رسانه‌های تصویری علاوه بر تأثیرگذاری قدرت کمتری در تغییر واقعیت‌ها دارند؛ چراکه برای بیان حرفی خلاف واقع، باید با تصاویر، آن حرف را به اثبات رسانند.
سه شنبه، 21 شهریور 1391 - 03:05

نگاهی نو به صنعت تبلیغات نگاهی نو به صنعت تبلیغات
امروزه صنعت تبلیغات دانش رو به رشد و گسترده‌ای است که بسیاری از کشورها هزینه‌های هنگفتی را به آن اختصاص می‌دهند. در کشور ما، همچنان نگاه کهنه بر تبلیغات حاکم است
جمعه، 17 شهریور 1391 - 18:45

ده وظیفه روابط عمومی ها در سال تولید ملی ده وظیفه روابط عمومی ها در سال تولید ملی
آنچه به عنوان خبر و اطلاع‌رسانی تهیه می‌شود، نباید خالی از اثربخشی باشد یعنی خبر باید دارای محتوایی باشد تا بتواند مشکلی از ذی‌نفعان را حل کند.
شنبه، 11 شهریور 1391 - 11:41

در آرزوی رسانه‌ی دینی در آرزوی رسانه‌ی دینی
رسانه همواره یکی از مهم‌ترین ابزارها در ترویج امر حجاب به شمار می‌رود. این ‌مسئله که چگونه می‌شود حجاب را در قاب رسانه‌ تعریف کرد مورد بحث فعالان فرهنگی این عرصه بوده است.
شنبه، 4 شهریور 1391 - 07:27

سواد رسانه‌ای چیست؟ سواد رسانه‌ای چیست؟
سواد رسانه‌ای به کمک توان‌مندی مخاطبان در فضای رسانه می‌آید و آن‌ها را در این فضای ارتباطی مجهز می‌سازد و آن‌ها را از مخاطبان منفعل، به مخاطبان هوشمند تبدیل می‌کند.
چهارشنبه، 18 مرداد 1391 - 06:22

توصیه‌های کاربردی برای استادان بازاریابی توصیه‌های کاربردی برای استادان بازاریابی
بازاریابی شامل دو عنصر است: استراتژی و تاکتیک. تاکتیک‌ها مدام در حال تغییر هستند و با رونق اینترنت شاهد پیدایش تاکتیک‌های متنوعی هستیم.
شنبه، 14 مرداد 1391 - 07:25

ضرورت تعریف مدل روابط عمومی اسلامی- ایرانی ضرورت تعریف مدل روابط عمومی اسلامی- ایرانی
در حال حاضر مشکلات روابط عمومی­ها از جنس دیگری است و به همین دلیل تأکید می­کنم خدمتی که دولت نهم با تصویب این آیین­نامه به روابط عمومی­ها کرد...
سه شنبه، 3 مرداد 1391 - 15:20

روابط عمومی پل ارتباطی جامعه و صنعت روابط عمومی پل ارتباطی جامعه و صنعت
بدون شک نقش روابط عمومی‌در بنگا‌های اقتصادی، بسیار پررنگ است و می‌تواند مدیران این شرکت‌ها را در توسعه و نیز رسیدن به اهداف تعیین‌شده یاری کند.
یکشنبه، 25 تیر 1391 - 14:18

محتوا باید غنی و موثر باشد محتوا باید غنی و موثر باشد
  در بحث تولید محتوا،  توجه به حوصله مخاطب بسیار مهم است. مخاطب ما در این عصر و زمانه، وقت و حوصله خواندن پیام هایی به بلندی کلیله و دمنه و موش و گربه عبید را ندارد.
شنبه، 24 تیر 1391 - 18:07

لزوم برگزاری نمایشگاه های دائمی چندمنظوره لزوم برگزاری نمایشگاه های دائمی چندمنظوره
در باب اهمیت نمایشگاه‌ها همین بس که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، برگزاری نمایشگاه‌ها در سال حداقل 300 میلیارد دلار عاید اقتصاد جهانی می‌نماید.
چهارشنبه، 14 تیر 1391 - 06:18

مراقب باشیم شایستگی های خود را زیر سئوال نبریم! مراقب باشیم شایستگی های خود را زیر سئوال نبریم!
شک نداریم که اگر روابط عمومی در جایگاه شایسته خود قرار نداشته باشد نخواهد توانست وظایف و رسالت های سازمانی خود را به خوبی انجام دهد.
شنبه، 3 تیر 1391 - 09:16

اختصاصی/ گفت و گو با مدیر سالن همایش های آفتاب اختصاصی/ گفت و گو با مدیر سالن همایش های آفتاب
سالن همایش آفتاب با داشتن مجموعه ای از سالن های مختلف، فضایی مناسب را برای برگزاری همایش های مراکز دولتی و غیردولتی فراهم آورده است.
شنبه، 27 خرداد 1391 - 13:44

آشنایی با انجمن متخصصان روابط عمومی آشنایی با انجمن متخصصان روابط عمومی
انجمن متخصصان روابط عمومی کانونی است برای حضور، مشارکت، اظهار نظر و ارائه دستاوردها و توانمندی های اساتید و صاحب نظران روابط عمومی.
چهارشنبه، 17 خرداد 1391 - 12:28

آیا رادیو هنوز جذاب است؟ آیا رادیو هنوز جذاب است؟
رادیو با خود یکسری سنت ها و عقبه فرهنگی قابل توجهی را به همراه دارد، اما آینده آن چندان هم خوب به نظر نمی رسد. به نظر من، ما باید از روش های تازه تر و جذاب تری استفاده کنیم.
چهارشنبه، 3 خرداد 1391 - 13:31

تحقق عدالت و آزادی در سایه تعامل رسانه‌ها با روابط عمومی‌ها تحقق عدالت و آزادی در سایه تعامل رسانه‌ها با روابط عمومی‌ها
روابط عمومی‌ها با اعتماد سازی و شفاف سازی خبر‌ها می‌توانند تعادلی میان خواسته‌ها و انتظارات و داشته‌ها برقرار کنند.
یکشنبه، 31 اردیبهشت 1391 - 08:55

اختصاصی/ آینده روابط عمومی با ابهام روبرو است اختصاصی/ آینده روابط عمومی با ابهام روبرو است
چسباندن یکی از وظایف اصلی روابط عمومی به روابط عمومی، کمک چندانی به ارتقای جایگاه آن نمی کند همان طور که آیین نامه جامع فعالیت ها کارساز نبود.
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1391 - 08:04

چه سازمانی از روابط عمومی الکترونیک، بی نیاز است؟! چه سازمانی از روابط عمومی الکترونیک، بی نیاز است؟!
امسال و در هفتمین همایش روابط عمومی الکترونیک، موضوع اصلی بررسی تجارب و کارکردهای روابط عمومی الکترونیک در وزارتخانه ها و سازمان ها است.
جمعه، 22 اردیبهشت 1391 - 19:34

نظریه سواد رسانه ای در گفتگو با دکتر هاشمی نظریه سواد رسانه ای در گفتگو با دکتر هاشمی
از زمانی که رسانه‌های جمعی جایگاه خود را به عنوان گسترده‌ترین مرجع معتبر یافته‌اند، کمتر کسی را می‌توان یافت که در نگرش و رفتار خود از آن‌ تأثیر نپذیرفته باشند
یکشنبه، 17 اردیبهشت 1391 - 05:55

برای مقابله با جنگ سابیری باید به دنبال یک برنامه ملی مناسب باشیم برای مقابله با جنگ سابیری باید به دنبال یک برنامه ملی مناسب باشیم
باید آن قدر مردم به این فناوری تسلط پیدا کنند که خودشان بتوانند در مقابل حمله ‏های سایبری که در آینده بیشتر و پیچیده ‏تر می‏ شود مقابله کنند.
جمعه، 8 اردیبهشت 1391 - 08:10

اختصاصی/ ارزیابی رسانه اجتماعی؛ مصاحبه‌ای با مارتی لوین در پروسینا اختصاصی/ ارزیابی رسانه اجتماعی؛ مصاحبه‌ای با مارتی لوین در پروسینا
کار با تعیین اهداف قابل اندازه‌گیری شروع می‌شود. این موضوع برای روابط‌عمومی همیشه یک چالش بزرگ بوده است.
چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1391 - 22:24

نشانه های بحر ان در روابط عمومی ایران نشانه های بحر ان در روابط عمومی ایران
این یک دفتر مطبوعات سری نیست همه کارهای ما به طور آشکار انجام می شود هدف ما این است که خبر و اطلاعات را در ا ختیار مردم قرار دهیم
جمعه، 1 اردیبهشت 1391 - 19:20

استاد کمالی پور: با روابط عمومی ایده آل فاصله زیادی داریم
در ایران منظور از روابط عمومی، تبلیغات است. روابط عمومی در ایران زمانی به صورت علمی انجام می شود که روابط عمومی از تبلیغات و بازاریابی تفکیک شود
دوشنبه، 28 فروردین 1391 - 16:01

استاد کمالی پور: با روابط عمومی ایده آل فاصله زیادی داریم استاد کمالی پور: با روابط عمومی ایده آل فاصله زیادی داریم
در ایران منظور از روابط عمومی، تبلیغات است. روابط عمومی در ایران زمانی به صورت علمی انجام می شود که روابط عمومی از تبلیغات و بازاریابی تفکیک شود
دوشنبه، 28 فروردین 1391 - 16:01

رسانه ای به نام اشانتیون در دستان روابط عمومی رسانه ای به نام اشانتیون در دستان روابط عمومی
اشانتیون نیز به عنوان هدیه ای که از سوی موسسات مختلف به مناسبت های گوناگون اهدا می شود، تبلور اندیشه و اهداف انتخاب کنندگان و اهدا کنندگان است.
چهارشنبه، 23 فروردین 1391 - 14:29

دریچه های نو برای تعمیق تعامل روابط عمومی ها و رسانه ها دریچه های نو برای تعمیق تعامل روابط عمومی ها و رسانه ها
اگر بر این باور باشیم که دو نهاد روابط عمومی و رسانه در انجام رسالت حرفه ای خود همکار هستند، دریچه هایی نو در تعامل رسانه و روابط عمومی خواهیم دید.
جمعه، 18 فروردین 1391 - 09:12

نقاط مثبت و منفی روابط عمومی در سال90 نقاط مثبت و منفی روابط عمومی در سال90
رکود اساساً به ذات روابط عمومی برنمی‌گردد چرا که از پویایی ذاتی برخوردار است اما در کشورهایی که به این هنر توجه اساسی ندارند امکان رکود وجود دارد.
شنبه، 5 فروردین 1391 - 15:47

دریچه های نو برای تعمیق تعامل در روابط عمومی دریچه های نو برای تعمیق تعامل در روابط عمومی
هر گاه رسانه بر اساس رسالتی که بر عهده دارد حرکت نماید، در واقع در پی راه های ایجاد تفاهم و درک متقابل ارکان جامعه از یکدیگر خواهد بود.
جمعه، 4 فروردین 1391 - 18:54

اقدامات موثر بخش خصوصی در توسعه تجارت الکترونیکی اقدامات موثر بخش خصوصی در توسعه تجارت الکترونیکی
پیشرفت و توسعه روزافزون فناوری اطلاعات در سطح جهانی باعث تغییر و تحولات بنیادین در ساختار های گوناگون کشورها شده است
چهارشنبه، 2 فروردین 1391 - 09:20

فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد
حجت‌الاسلام‌ حمید شهریاری، رییس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و عضو شورای عالی فضای مجازی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای به بیان دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره فضای مجازی پرداخته است.
سه شنبه، 1 فروردین 1391 - 16:44

رشته ارتباطات نیازمند عمق بیشتر رشته ارتباطات نیازمند عمق بیشتر
در حــاشیه بــرگـزاری دومیـــن همایش «فلسفه رسانه» که 14 اسفندماه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد دکتر غلامرضا آذری مشکل تدریس ارتباطات به‌عنوان یک رشته تحصیلی و حوزه مطالعاتی در کشور را اولویت نخست در بعد ساختار ‌دانست. به این معنی که آموزش، آموزشی تدوینی و تجویزی است.
چهارشنبه، 17 اسفند 1390 - 23:04

ظهور وب منشاء مهم‌ترین تحولات عصر ظهور وب منشاء مهم‌ترین تحولات عصر
شبکه اینترنت در سال 1991، با هدف به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات فیزیک‌دانان نقاط مختلف جهان به وجود آمد و امروز یکی از کارآمد‌ترین و جامع‌ترین ابزار‌ها برای تبادل اطلاعات در اینترنت، شبکه جهانی وب است.
سه شنبه، 16 اسفند 1390 - 15:30

شبکه ملی اطلاعات و تجارت الکترونیک شبکه ملی اطلاعات و تجارت الکترونیک
پیشرفت و توسعه روزافزون فناوری اطلاعات در سطح جهانی باعث تغییر و تحولات بنیادین در ساختار های گوناگون کشورها شده است که می توان به یکی از این زیربناها یعنی اقتصاد که شامل بازرگانی، بانکداری، رسانه های گروهی و بسیاری از زیرمجموعه های خدمات فناوری است، اشاره کرد.
سه شنبه، 16 اسفند 1390 - 15:18

مسئولیت‌های زنان درروابط عمومی مسئولیت‌های زنان درروابط عمومی
  بابازادگان از برگزاری نخستین همایش ملی'زن و روابط عمومی' در سال 91 به منظور تبیین رسالت حرفه‌ روابط عمومی در دوران پرشکوه انقلاب اسلامی خبرداد و
شنبه، 6 اسفند 1390 - 16:01

مکمل اطلاع‌رسانی هستیم مکمل اطلاع‌رسانی هستیم
نهاد نظارتی بازار سرمایه 5 سال پیش سایتی را با هدف اطلاع‌رسانی رسمی در این حوزه راه‌اندازی کرد، تا به‌این ترتیب در کنار سامانه کدال که به اطلاع‌رسانی
شنبه، 6 اسفند 1390 - 15:49

نخستین همایش تولید محتوا نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 16:09

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 16:00

نخستین همایش تولید محتوا نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 16:00

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:59

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:59

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:59

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:59


یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:41

   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  سه درس روابط‌عمومی از مدیریت بحران


  چگونه رسانه‌ها و روابط‌عمومی می‌توانند در شرایط جنگی به پیروزی کمک کنند؟


  بهترین راه برای تحقق رویاهای‌تان این است که از خواب بیدار شوید


  گیمیفیکیشن در روابط‌عمومی


  راهنمای کوتاه بحران


  6 مشکل پیش روی روابط‌عمومی در جهان معاصر


  نقش روابط‌عمومی‌‌ دیجیتال در برند سازی


  4 رفتار کمتر شناخته شده رهبری برای تسلط بر موفقیت


  نحوه استفاده از گردشگری در روابط‌عمومی


  ارتباطات ترکیبی


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: معرفی کتاب «هوش مصنوعی روابط‌عمومی در عمل» منتشر شد