درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1403 - 06:44   

حسن عمیدی به عنوان سرپرست دفتر رسانه وزارت صمت منصوب شد

  حسن عمیدی به عنوان سرپرست دفتر رسانه وزارت صمت منصوب شد


ادامه ادامه مطلب یک

گوگل دوباره پایان کوکی‌های شخص ثالث را در کروم به تعویق انداخت

  گوگل دوباره پایان کوکی‌های شخص ثالث را در کروم به تعویق انداخت


ادامه ادامه مطلب دو

برنامه‌های انجمن متخصصان روابط‌عمومی به مناسبت روز روابط‌عمومی

  برنامه‌های انجمن متخصصان روابط‌عمومی به مناسبت روز روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان دومین اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی

  فراخوان دومین اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  متا در حال قرار دادن ربات‌های چت در همه جاست تا شما به جایی نروید
  متا در حال قرار دادن ربات‌های چت در همه جاست تا شما به جایی نروید
  جوایز، مسئولیت اجتماعی شرکتی و جنجال به عنوان آهن‌ربای رسانه‌ای
  عکس ریش فتوشاپ شده مارک زاکربرگ در فضای مجازی وایرال شد
  فراتر از تبلیغات: بن‌بست پایداری در تبلیغات دیجیتال
  روابط‌عمومی و ارتباطات در روز زمین 2024: مسئولیت‌ها، کارکردها و نقش‌ها
  پیش‌بینی 2024: هفت روند روابط‌عمومی که امسال اهمیت خواهند داشت
  فراخوان دومین اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی
  برنامه‌های انجمن متخصصان روابط‌عمومی به مناسبت روز روابط‌عمومی
  دنیای روابط‌عمومی فراتر از کنفرانس‌های مطبوعاتی
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  اخبار بانک و بیمه  

سرپرست جدید مدیر امور حوزه مدیریت و روابط‌عمومی بانک ملی ایران معارفه شد سرپرست جدید مدیر امور حوزه مدیریت و روابط‌عمومی بانک ملی ایران معارفه شد
در مراسمی که روز سه‌شنبه 21 فروردین 1403 با حضور دکتر ابوالفضل نجارزاده مدیرعامل بانک، اعضای هیات مدیره و هیات عامل برگزار شد، فرشاد شهیدزاده نائینی به عنوان سرپرست مدیر امور حوزه مدیریت و روابط‌عمومی بانک ملی ایران معرفی شد.
شنبه، 25 فروردین 1403 - 14:36

دومین هم‌اندیشی سراسری رؤسای دوایر روابط‌عمومی مناطق بانک سینا برگزار شد دومین هم‌اندیشی سراسری رؤسای دوایر روابط‌عمومی مناطق بانک سینا برگزار شد
این نشست با محوریت موضوعات مرتبط با طرح راهبردی کسب‌وکار بانک با تمرکز بر افزایش اثربخشی فعالیت‌های روابط‌عمومی‌ها و انجام اقدامات بر مبنای نظام بازاریابی به صورت کارگاهی برگزار شده است.
دوشنبه، 30 بهمن 1402 - 14:03

 نگاه مثبت، توجه علمی؛ رمز موفقیت برای ارتباط بین بیمه مرکزی و رسانه‌ها نگاه مثبت، توجه علمی؛ رمز موفقیت برای ارتباط بین بیمه مرکزی و رسانه‌ها
باتوجه‌به سرعت فزاینده تحولات در جامعه بین‌المللی و عقب نماندن از کورس رقابت در صحنه اطلاعاتی و ارتباطی، تدوین ساختارهای جدید در راستای برنامه‌های بلندمدت با عنایت به گسترش روزافزون شبکه‌های اجتماعی و اطلاعاتی، موضوعی است که اکنون به‌عنوان یک «ضرورت» برای بیمه تبدیل شده است، ضرورتی که دیگر نگاه سنتی تجملی را بر خود بر نمی‌تابد و با حاکمیت نگاه‌های مثبت و تمرکز بر بهره‌گیری از توجه دانش و تجربه فعالان این بخش قطعاً آرزوی دست‌نیافتنی هم نیست.
یکشنبه، 23 مهر 1402 - 19:07

بانک‌های اتحادیه اروپا اولین بازنویسی قوانین سرمایه ESG در جهان را دریافت کردند بانک‌های اتحادیه اروپا اولین بازنویسی قوانین سرمایه ESG در جهان را دریافت کردند
سازمان بانکداری اروپا (EBA) اولین بازنویسی قوانین سرمایه ESG (راهبرد زیست‌محیطی و اجتماعی و حاکمیتی) در جهان را برای بانک‌ها در اتحادیه اروپا منتشر کرده است. این الزامات جدید بانک‌ها را ملزم می‌کند تا ریسک‌های زیست‌محیطی و اجتماعی را در ستون 1، حداقل الزامات سرمایه‌گذاری، لحاظ کنند.
یکشنبه، 23 مهر 1402 - 10:45

نکاتی برای بهبود روابط‌عمومی‌ در صنعت بیمه نکاتی برای بهبود روابط‌عمومی‌ در صنعت بیمه
روابط‌عمومی یک ابزار قدرتمند برای شرکت‌های بیمه است. روابط‌عمومی می‌تواند به شرکت‌های بیمه کمک کند تا اهداف خود را در زمینه بازاریابی، آگاهی از برند و اعتماد مشتری محقق کنند.
چهارشنبه، 19 مهر 1402 - 08:01

قدردانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیرعامل بانک رفاه کارگران قدردانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیرعامل بانک رفاه کارگران
دکتر سید صولت مرتضوی با اهدای تقدیرنامه‌ای به دکتر اسماعیل للـه‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران از حسن همکاری و تلاش‌های صورت گرفته در راستای تحقق کمی و کیفی اهداف دولت در برنامه زیست‌بوم ملی اشتغال و اعطای تسهیلات اشتغالزایی از منابع تکلیفی و بودجه سنواتی و حمایت از مشاغل خانگی تقدیر و تشکر کرد.
سه شنبه، 11 مهر 1402 - 00:32

وضعیت رسانه‌های اجتماعی در بانکداری در سال 2023 وضعیت رسانه‌های اجتماعی در بانکداری در سال 2023
بانک ها به طور فزاینده ای در رسانه‌های اجتماعی فعال هستند. در سال 2023، 88% از بانک ها تا حدودی یا بسیار فعال در رسانه های اجتماعی بودند، که از 75% در سال 2021 بیشتر است.
دوشنبه، 20 شهریور 1402 - 15:52

روابط‌عمومی، کلید ایجاد تصویر مثبت بیمه مرکزی روابط‌عمومی، کلید ایجاد تصویر مثبت بیمه مرکزی
نقش روابط‌عمومی در بیمه مرکزی، ایجاد و حفظ تصویری مثبت و قابل اعتماد از این نهاد در نزد مخاطبان است. این تصویر باید بر اساس واقعیت و عملکرد واقعی بیمه مرکزی باشد.
دوشنبه، 13 شهریور 1402 - 10:32

نگاهی به نقش فناوری در روابط عمومی‌های حوزه پرداخت بانکی نگاهی به نقش فناوری در روابط عمومی‌های حوزه پرداخت بانکی
استفاده هوشمندانه از فناوری در حوزه پرداخت بانکی هم می‌تواند به بهبود عملکرد روابط عمومی، افزایش رضایت مشتریان، افزایش اعتماد و وفاداری و ایجاد مزیت رقابتی برای بانک‌ها کمک کند. به همین دلیل، بانک‌ها باید با استفاده از نوآوری‌های تکنولوژیک، بهبود مستمر در روابط عمومی خود را تداوم بخشند و با تغییرات بازار و نیازهای مشتریان همگام شوند.
یکشنبه، 21 خرداد 1402 - 16:45

 قدردانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی از بانک رفاه کارگران قدردانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی از بانک رفاه کارگران
اقدامات اثربخش مدیران عالی و کارکنان بانک رفاه کارگران در آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد استان خراسان جنوبی، مورد قدردانی مقام عالی قضایی و رئیس انجمن حمایت زندانیان مرکز این استان قرار گرفت.
چهارشنبه، 10 خرداد 1402 - 18:59

پیام تبریک مدیر عامل بانک توسعه تعاون به مناسبت روز روابط‌عمومی‌‌ و ارتباطات پیام تبریک مدیر عامل بانک توسعه تعاون به مناسبت روز روابط‌عمومی‌‌ و ارتباطات
محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون همزمان با فرارسیدن روز روابط‌عمومی‌‌ و ارتباطات، طی پیامی این مناسبت را به همکاران حوزه روابط‌عمومی‌‌ بانک تبریک گفت.
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1402 - 16:32

سرپرست بانک مسکن: تلاشگران عرصه ارتباطات مسیر توسعه را هموار کنند سرپرست بانک مسکن: تلاشگران عرصه ارتباطات مسیر توسعه را هموار کنند
روابط عمومی‌ها در دنیای امروز به مدد ارتقای روز افزون فناوری‌های ارتباطی و رشد فکری آحاد بشری، بسیار توسعه یافته و از جمله مجموعه‌های پیشرو در هر سازمانی محسوب می‌شوند.
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1402 - 14:55

«اعتمادسازی عمومی»، هدف غایی روابط‌عمومی‌ در صنعت بیمه است «اعتمادسازی عمومی»، هدف غایی روابط‌عمومی‌ در صنعت بیمه است
اگر نگاهی عمیق‌تر به فعالیت روابط‌عمومی‌ داشته باشیم و پا را از خصوصیات ذاتی و نگرش‌های عموم فراتر بگذاریم می‌توان روابط‌عمومی‌ را در قالب یک فرآیند استراتژیک بلندمدت ارزیابی کرد و از آن با عناوینی همچون «مدیریت اعتماد عمومی» و یا «مدیریت برند» نام برد.
سه شنبه، 26 اردیبهشت 1402 - 13:09

روش‌های نوین برای روابط عمیق با مشتری روش‌های نوین برای روابط عمیق با مشتری
مفهوم تشویق مشتریان به پس‌‌‌انداز برای یک خرید بزرگ برای بانکداران مفهوم جدیدی نیست. اکثر بانک‌ها طیف وسیعی از ویژگی‌‌‌ها را برای تشویق جذب پس‌‌‌انداز مشتریان دارند. از جمله این ویژگی‌‌‌های می‌توان به قوانینی برای پس‌‌‌انداز خودکار، ابزارهایی برای نظارت بر الگوهای مخارج و هدف‌‌‌گذاری اشاره کرد. چالش همیشگی این بوده است که چگونه می‌توان این برنامه‌‌‌های پس‌‌‌اندازی را به درآمدزایی تبدیل کرد.
پنجشنبه، 17 فروردین 1402 - 23:30

 نخستین نشست صمیمانه و کارشناسی مدیر روابط‌عمومی بیمه سرمد با نخبگان رسانه‌ای صنعت بیمه نخستین نشست صمیمانه و کارشناسی مدیر روابط‌عمومی بیمه سرمد با نخبگان رسانه‌ای صنعت بیمه
در نخستین نشست مشورتی رسانه‌ای بیمه سرمد با حضور رسانه‌های دغدغه‌مند صنعت بیمه در محل این شرکت برگزار و پیرامون راهکارها و توصیه‌ها راهگشای رسانه‌ای بحث و تبادل نظر شد.
چهارشنبه، 19 بهمن 1401 - 15:36

بازدید مدیرکل روابط‌عمومی‌ بیمه مرکزی از بیمه ملت بازدید مدیرکل روابط‌عمومی‌ بیمه مرکزی از بیمه ملت
مدیرکل روابط‌عمومی‌ بیمه مرکزی جمهوری اسلامی در بازدید از بیمه ملت گفت: استفاده از ظرفیت رسانه‌‌ها برای ارتقای جایگاه صنعت بیمه در افکار عمومی ضروری است. شرکت‌های بیمه باید از رسانه‌های تخصصی صنعت بیمه و همچنین رسانه‌های عمومی کشور، برای ارائه برنامه‌ها، ظرفیت‌ها و کارنامه موفق خود به جامعه استفاده کنند.
سه شنبه، 1 آذر 1401 - 13:35

روابط‌عمومی‌ آینه است؛ نه دکور! روابط‌عمومی‌ آینه است؛ نه دکور!
روابط‌عمومی‌ یک هنر است، هنر مردم‌داری، هنر آینده‌پژوهشی، هنر تعامل سازنده و شفاف، هنر تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها. هنرمندان روابط‌عمومی‌ را ارج نهید. باور کنید روابط‌عمومی‌ آینه تمام‌نماست که می‌توان خود را در آن دید و تضعیف روابط‌عمومی‌ یعنی شکستن آینه. چه اینکه گفته‌اند آینه چون نقش تو بنمود راست؛ خود شکن، آینه شکستن خطاست. لطفا روابط‌عمومی‌ را دکور نکنید!
یکشنبه، 22 آبان 1401 - 19:53

مراسم تودیع و معارفه مدیر روابط‌عمومی‌ بانک ملت برگزار شد مراسم تودیع و معارفه مدیر روابط‌عمومی‌ بانک ملت برگزار شد
در مراسمی که با حضور مدیرعامل، اعضای هیات عامل و همچنین مهدی محمدی رئیس مرکز روابط‌عمومی‌ و اطلاع‌رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، حمید یادروج به عنوان مشاور مدیرعامل و رئیس جدید اداره کل روابط‌عمومی‌ بانک ملت معرفی و از زحمات علی‌اکبر صابریان در طول تصدی مدیریت امور اداره کل دفتر مدیریت و روابط‌عمومی‌، تجلیل شد.
دوشنبه، 24 مرداد 1401 - 15:01

چرا بسیاری از بانک‌ها دومین پلتفرم رسانه اجتماعی و موتور جستجوی بزرگ جهان را نادیده می‌گیرند؟ چرا بسیاری از بانک‌ها دومین پلتفرم رسانه اجتماعی و موتور جستجوی بزرگ جهان را نادیده می‌گیرند؟
بر اساس تحقیقات هوروویتز، یوتیوب در حال حاضر دومین موتور جستجوی بزرگ جهان و دومین پلتفرم بزرگ رسانه های اجتماعی با بیش از 2.2 میلیارد کاربر فعال ماهانه است که 81 درصد از بزرگسالان ایالات متحده را تشکیل می دهند.
دوشنبه، 3 مرداد 1401 - 15:41

دو انتصاب در بیمه کوثر دو انتصاب در بیمه کوثر
طی احکام جداگانه‌ای از سوی مدیرعامل بیمه کوثر محمدسجاد میرزاخانی و سیروس صدقی به ترتیب به عنوان مدیران آموزش و پژوهش و بیمه‌های کشتی و هواپیمای شرکت منصوب شدند.
چهارشنبه، 31 فروردین 1401 - 10:49

28هزار کارمند جدید بانک سپه مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری شدند 28هزار کارمند جدید بانک سپه مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری شدند
طرح ملی ادغام بانک‌ها به منظور اصلاح و ساماندهی شبکه بانکی از سال 1397 آغاز و پس از تصویب در فروردین ماه سال 1398 به بانک سپه ابلاغ شد.
دوشنبه، 29 فروردین 1401 - 12:40

اسامی ابربدهکاران بانک رفاه کارگران اعلام شد اسامی ابربدهکاران بانک رفاه کارگران اعلام شد
در راستای اجرای قوانین جاری کشور و دستور ریاست محترم جمهوری به وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر اعلام اسامی بدهکاران کلان بانکی، بانک رفاه کارگران فهرست بخشی از بدهکاران دارای بدهی مطالبات مشکوک‌الوصول بالای ۱۰۰۰میلیارد ریال این بانک تا پایان اسفند ماه سال ۱۴۰۰ را به شرح زیر اعلام کرد.
یکشنبه، 21 فروردین 1401 - 23:31

زادروز سلفون و ورود «موبایل تلویزیونی» به بازار و «موبایل بانکینگ» و ... زادروز سلفون و ورود «موبایل تلویزیونی» به بازار و «موبایل بانکینگ» و ...
زادروز سلفون و ورود «موبایل تلویزیونی» به بازار و «موبایل بانکینگ» و ...
پنجشنبه، 14 فروردین 1393 - 21:08

بانک ها در متاورس: چرا باید زودتر شروع کرد و سه راه برای شروع؟ بانک ها در متاورس: چرا باید زودتر شروع کرد و سه راه برای شروع؟
چیزی که متاورس را برای بانکداری جالب می کند این است که این جهان های مجازی مدرن بر روی بلاک چین ها، ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده اند. آنها فرصت های جدید و هیجان انگیز زیادی را ارائه می دهند.
شنبه، 14 اسفند 1400 - 00:45

نوسازی داده ها در بانکداری فوریت جدیدی پیدا می کند نوسازی داده ها در بانکداری فوریت جدیدی پیدا می کند
بیشتر سازمان‌ها یک پلتفرم نوسازی داده را از ابتدا ایجاد نمی‌کنند. این نه تنها گران است، بلکه فرآیند آزمایش و یادگیری پیاده سازی مسیری را دنبال می کند که قبلاً توسط بسیاری از مؤسسات مالی طی شده است. در نتیجه، بیشتر سازمان ها کار با یک ارائه دهنده خدمات شخص ثالث را بررسی می کنند.
سه شنبه، 19 بهمن 1400 - 13:15

روندهای بانکداری برای سال 2022 (6): تحول بانکداری دیجیتال هرگز متوقف نمی‌شود روندهای بانکداری برای سال 2022 (6): تحول بانکداری دیجیتال هرگز متوقف نمی‌شود
گزارش بانکداری دیجیتال تحقیقات قابل توجهی در مورد روندهای بانکداری پس از همه گیری انجام داد و دریافت که بزرگترین چالش اکثر مؤسسات مالی، فناوری قدیمی نیست. بزرگترین نیاز، رهبری، چشم انداز و فرهنگی خواهد بود که تغییرات را در بر می گیرد، مایل به ریسک است و آماده است تا سازمان خود را به چیزی کاملاً متفاوت با آنچه از زمان شکل گیری آنها بوده تبدیل کند.
دوشنبه، 27 دی 1400 - 11:04

روندهای بانکداری برای سال 2022 (5): افزایش تمرکز بر امنیت سایبری روندهای بانکداری برای سال 2022 (5): افزایش تمرکز بر امنیت سایبری
در حالی که حملات سایبری به طور قابل توجهی در روزهای اولیه همه‌گیری افزایش یافت، آسیب واقعی زمانی رخ داد که موسسات مالی و بانکی برای اجرای سیاست کار از راه دور و افزایش دو برابری طرح‌های تحول بانکداری دیجیتال عجله کردند.
یکشنبه، 26 دی 1400 - 11:01

روندهای بانکداری برای سال 2022 (4): اتوماسیون فرآیند هوشمند روندهای بانکداری برای سال 2022 (4): اتوماسیون فرآیند هوشمند
ابزارهای اتوماسیون فرآیند مانند اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA) و اتوماسیون فرآیند دیجیتال (DPA) همچنان در سال 2022 از رشد بیشتری برخوردار خواهند بود زیرا موسسات مالی مزایایی فراتر از بهبود کارایی را درک می کنند.
شنبه، 25 دی 1400 - 11:58

روندهای بانکداری برای سال 2022 (3): حرکت به سمت «ابر» روندهای بانکداری برای سال 2022 (3): حرکت به سمت «ابر»
برای ایجاد ظرفیت‌های جدید و سرعت در ارائه خدمات، بانکها و اتحادیه های اعتباری باید به دنبال راه حل های رایانش ابری برای ذخیره داده ها و پشتیبانی از تحلیل های کاربردی باشند. زیرساخت های مبتنی بر ابر می تواند به سازمان های بانکی کمک کند تا در یک لحظه نسبت به تغییرات بازار واکنش نشان دهند.
جمعه، 24 دی 1400 - 11:56

روندهای بانکداری برای سال 2022 (2): بانکداری باز روندهای بانکداری برای سال 2022 (2): بانکداری باز
مصرف کنندگان به طور فزاینده ای خواستار تجربیات مرتبط، به موقع و شخصی هستند که می تواند در زمان و هزینه آنها صرفه جویی کند. بیماری همه‌گیر نشان داد که کسب و کارها در هر صنعتی تا چه حد می‌توانند به فرصتی برای تحول دیجیتال برای برآوردن نیازهای مصرف‌کننده تبدیل شوند.
پنجشنبه، 23 دی 1400 - 10:54

روندهای بانکداری برای سال 2022 (1): هوش مصنوعی و تحلیل های کاربردی روندهای بانکداری برای سال 2022 (1): هوش مصنوعی و تحلیل های کاربردی
کسب و کارها هیچ زمانی به اندازه امروز نیازمند استفاده از داده ها، هوش مصنوعی و تحلیل های کاربردی نبوده اند. داده‌ها، اطلاعات و تحلیل‌ها باید برای شناسایی فرصت‌ها، تسهیل نوآوری، اصلاح تصمیم‌ها و حمایت از ارتباطات استفاده شوند.
چهارشنبه، 22 دی 1400 - 10:52

بانکداری و فناوری مدرن بانکداری و فناوری مدرن
برای اینکه موسسات مالی آماده آینده شوند، باید از فناوری های مدرن برای حمایت از چابکی، کارایی، امنیت و نوآوری استفاده کنند. فناوری هایی مانند تصمیم گیری هوشمند، API های بانکداری باز، محاسبات ابری، روباتیک و اتوماسیون.
سه شنبه، 21 دی 1400 - 12:41

اهمیت اخلاق در صنعت بانکداری اهمیت اخلاق در صنعت بانکداری
تعریف من این است: تلاش برای یک شهروند شرکتی خوب بودن؛ در مقام یک سازمان،‌ تلاش برای پایبند بودن به مجموعه‌ای از ارزش‌های اخلاقی معین؛ و تلاش برای برخورد مناسب با همه گروه‌های ذی‌نفع- مشتریان، کارمندان، تأمین‌کنندگان و سهام‌داران- هر سازمان. به نوشته یک نویسنده، به معنی "مرجح دانستن خوب به بد، درست به غلط، انصاف به بی‌انصافی".
سه شنبه، 18 آبان 1400 - 17:26

بانکداری الکترونیک در بنگلادش: آیندۀ بانکداری بانکداری الکترونیک در بنگلادش: آیندۀ بانکداری
با توسعۀ تأسیسات زیربنایی تکنولوژی جهانی اطلاعات و ارتباطات (آی‌سی‌تی) و اینترنت، بانکداری الکترونیک نقشی محوری در اقتصاد ملی ایفا خواهد کرد و بدین لحاظ نرم‌افزار مناسب، تأسیسات زیربنایی، نیروی انسانی ماهر در زمینۀ اینترنت برای اجرای بانکداری الکترونیک در کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.
دوشنبه، 17 آبان 1400 - 17:38

مدیرعامل بیمه تعاون: وظیفه اصلی روابط عمومی‌های صنعت بیمه جلب اعتماد مردم است مدیرعامل بیمه تعاون: وظیفه اصلی روابط عمومی‌های صنعت بیمه جلب اعتماد مردم است
مهمترین مساله به اعتقاد من حفظ اعتماد و باور ذینفعان صنعت بیمه است. ما باید یادآوری کنیم که صنعت بیمه تنها دست گیرنده ندارد بلکه ما حامی و همراه مشتریان خود در شرایط سخت هستیم. بعنوان مثال اجرای طرح های مختلف توسط شرکت های بیمه ای در حمایت از مشتریان خود نظیر بیمه توقف کسب و کار، بیمه کرونا، تخفیف ها و تسهیلات در نظر گرفته شده برای خدماتی نظیر بیمه درمان و غیره می تواند جامعه را به نقش پررنگ بیمه در ایفای نقش حامی و آینده نگر به مشتریان معرفی کند.
سه شنبه، 11 خرداد 1400 - 20:54

جایگاه ویژه روابط عمومی در صنعت بیمه جایگاه ویژه روابط عمومی در صنعت بیمه
روابط‌عمومی جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برای بنگاه‌های اقتصادی خصوصاً در صنعت بیمه دارد به همین دلیل علاوه بر فراهم کردن بستر فعالیت برای توسعه آن، باید نقش بیشتری به این واحد سازمانی داده شود تا در جهت حداکثر کردن منافع ذینفعان تلاش کرده و با بهره‌گیری از ابزارهای متنوع ارتباطی، آگاهی جامعه را نسبت به خدمات صنعت بیمه افزایش داده و یک نگرش تازه از این صنعت در اذهان مخاطبان ایجاد کند.
چهارشنبه، 5 خرداد 1400 - 08:21

نقش و وظایف روابط عمومی در سال 1400 نقش و وظایف روابط عمومی در سال 1400
امروز مشتریان بانک‌ها با بسیاری از سرویس‌های بانکی و نحوه استفاده از آنها آشنایی ندارند. بنابراین در شرایطی که در سال 1400 نیز کرونا همچنان در کنار ما وجود دارد بهتر است تا روابط عمومی بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت با تولید محتوای فاخر مورد نیاز مشتریان در حوزه فرهنگ‌سازی و آموزش، از طریق کانال‌های متنوع اطلاع‌رسانی، به دیده شدن اقدامات بانک‌ها و شرکت‌های فعال در این حوزه کمک کنند...
شنبه، 28 فروردین 1400 - 10:08

5 گرایش متداول در صنعت بیمه 5 گرایش متداول در صنعت بیمه
گرایش‎ های پنجگانه نشان می‌دهند که امکان خلق میلیاردها دلار ارزش جدید برای صنعت بیمه وجود دارد. کلید این ماجرا در درک چگونگی و زمان بهره‌گیری از پتانسیل فناوری‎ های موجود و جدید است.
شنبه، 28 فروردین 1400 - 10:00

مدیر عامل بیمه آسیا: تبلیغات در صنعت بیمه نباید گمراه‌کننده باشد مدیر عامل بیمه آسیا: تبلیغات در صنعت بیمه نباید گمراه‌کننده باشد
هدف از تبلیغات بیمه‌ای، معرفی صحیح خدمات بیمه‌ای با هدف ایجاد تقاضا در جامعه و تاثیر مثبت بر فروش بیمه‌نامه است.
سه شنبه، 28 بهمن 1399 - 14:33

اصلاح فرهنگ بیمه ای، وظیفه روابط عمومی ها اصلاح فرهنگ بیمه ای، وظیفه روابط عمومی ها
وظیفه روابط‌عمومی‌ها در صنعت بیمه با وجود همه کاستی‌ها و ضعف‌ها و نوع معیشت مردم چیست؟ اگر از من بپرسید که راهکار و چاره چیست شاید اولین چیزی که به ذهن خطور کند و پاسخی برای آن بیایم اصلاح فرهنگ بیمه‌ای است. اصلاح فرهنگ بیمه‌ای آن هم به شکل بنیادی و پایه‌ای می‌تواند دریچه‌ای باشد برای باز شدن مسیر پر پیچ و خم بیمه.
پنجشنبه، 13 آذر 1399 - 22:07

 مدیرعامل بانک سینا: روابط عمومی یک ضرورت مهم سازمانی به شمار می رود مدیرعامل بانک سینا: روابط عمومی یک ضرورت مهم سازمانی به شمار می رود
مدیرعامل بانک سینا در دیدار کارکنان مدیریت امور حوزه مدیرعامل و روابط‌عمومی که مقارن با روز روابط عمومی انجام شد؛ روابط عمومی را آغازگر حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه سازمانی برشمرد.
چهارشنبه، 7 خرداد 1399 - 14:01

سرپرست امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک دی معرفی شد سرپرست امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک دی معرفی شد
برات کریمی، مدیرعامل بانک دی، طی حکمی سید‌حسین میناکار را به سمت سرپرست امور روابط‌عمومی و حوزه مدیریت بانک دی منصوب کرد.
چهارشنبه، 7 خرداد 1399 - 12:10

روابط عمومی کارآمد، موتور محرک توسعه بنگاه
روابط عمومی با تحلیل و پیش بینی سرو کار دارد و یک واحد عملیاتی است که تفاهم و منافع سازمان و ذی نفعان را در حوزه عملکردی خود دنبال می کند و می بایست مستقیماً با مدیران ارشد سازمان در ارتباط باشد.
دوشنبه، 29 اردیبهشت 1399 - 16:01

 روابط عمومی و توسعه فرهنگ بیمه درکشور روابط عمومی و توسعه فرهنگ بیمه درکشور
روابط‌عمومی در دوران کرونا و پساکرونا با چالش های بسیار بزرگی روبرو خواهد بود. دورانی که جامعه در رفتار خود تجدید نظر کرده است، تماس ها به حداقل رسیده و فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول سلامتی از اجزاء اصلی آداب اجتماعی گردیده است.
دوشنبه، 29 اردیبهشت 1399 - 13:58

 مدیرعامل بانک صادرات ایران تأکید کرد: روابط‌عمومی بخش مهمی از زنجیره ارزش بانک است مدیرعامل بانک صادرات ایران تأکید کرد: روابط‌عمومی بخش مهمی از زنجیره ارزش بانک است
مدیرعامل بانک صادرات ایران در دومین روز از هفته روابط‌عمومی طی نشستی صمیمی با همکاران اداره‌کل روابط‌عمومی، بر تبیین هر چه بیشتر دستاوردها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بانک صادرات ایران و تقویت ارتباط با همکاران و مشتریان تأکید کرد.
یکشنبه، 28 اردیبهشت 1399 - 22:58

لزوم اعتمادسازی روابط عمومی برای توسعه بیمه لزوم اعتمادسازی روابط عمومی برای توسعه بیمه
اساساً روابط عمومی در صنعت بیمه مسئولیتی به مراتب بیشتر و در عین حال گسترده تر از سایر بخشها دارد چرا که متاسفانه تصویر ذهنی افکار عمومی از بیمه همچنان مبهم و کلی بوده و خدمات متنوع و بااهمیت آن کمتر برای آنها بازگو شده است.
یکشنبه، 28 اردیبهشت 1399 - 09:13

 به مناسبت روز روابط عمومی بررسی شد/ روابط عمومی بانک ها مصداق روابط عمومی هوشمند به مناسبت روز روابط عمومی بررسی شد/ روابط عمومی بانک ها مصداق روابط عمومی هوشمند
روز ارتباطات و روابط عمومی نقطه عطفی در توجه و توسعه نقش روابط عمومی ها در سازمان های کشور باشد. بنابراین در نخستین گام باید پذیرفت که کار روابط عمومی تسهیل و خدمت به مدیریت سازمان بوده نه مدیر و برای دستیابی به منافع برای سازمان تلاش می کند و نمی توان ادعا کرد که مدیریت در محور آن قرار دارد.
شنبه، 27 اردیبهشت 1399 - 23:34

پیام مدیرعامل بانک سینا به مناسبت روز روابط عمومی: روابط عمومی مدرن و منسجم عامل موفقیت سازمانهاست پیام مدیرعامل بانک سینا به مناسبت روز روابط عمومی: روابط عمومی مدرن و منسجم عامل موفقیت سازمانهاست
مدیرعامل بانک سینا در پیامی، فرا رسیدن هفته ارتباطات و روز روابط‌عمومی را تبریک گفت و از فعالان این عرصه به ویژه همکاران روابط عمومی این بانک قدردانی کرد.
شنبه، 27 اردیبهشت 1399 - 23:32

در گفتگو با مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی بررسی شد: نقش روابط عمومی های صنعت بیمه در توسعه فرهنگ بیمه در گفتگو با مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی بررسی شد: نقش روابط عمومی های صنعت بیمه در توسعه فرهنگ بیمه
صنعت بیمه را می توان صنعتی برای تضمین فعالیت های اقتصادی و زندگی دانست. درنتیجه با چنین رویکردی نقش بیمه ها در تحقق جهش تولید، نقشی پررنگ خواهد بود و شاید بیش از گذشته مورد توجه مردم قرار می گیرد. اما حال این سوال مطرح است که درشرایط کنونی روابط‌عمومیهای این صنعت به عنوان پل ارتباطی میان مردم و بیمه چطور می توانند به تحقق این شعار کمک کنند.
یکشنبه، 28 اردیبهشت 1399 - 08:13

 کلید واژه روابط عمومی در شرکت های بیمه کلید واژه روابط عمومی در شرکت های بیمه
جایگاه روابط عمومی جایگاه ویژه ای است. اما در کشور ما بخصوص در نهادهای مالی، انتظاراتی که از روابط عمومی ها وجود دارد، انتظارات تبلیغاتی و بازاریابی است تا فرهنگ سازی. به این معنا که در روابط عمومی ها وجه تبلیغاتی به نسبت فعالیت های اطلاع رسانی غالب است.
شنبه، 27 اردیبهشت 1399 - 17:10

روابط عمومی و بهره گیری از دانش روز جهانی روابط عمومی و بهره گیری از دانش روز جهانی
صنعت بیمه علی رغم پیشرفت در این حوزه در سال‌های اخیر، نیازمند تدوین استراتژی های مناسب تری برای بهره گیری موثرتر از فضای جدید ارتباطات است. روابط‌عمومی به عنوان متولی این حوزه، نقش حساس و بی بدیلی در شرایط کنونی دارد.
شنبه، 27 اردیبهشت 1399 - 15:42

مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون: نقش روابط عمومی صیانت از شأنیت و اعتبار سازمان است مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون: نقش روابط عمومی صیانت از شأنیت و اعتبار سازمان است
اشراف و تسلط فعال روابط عمومی بر وظایف و کارکردهای محیط حرفه‌ای خود، بستر لازم برای مدیریت بحران در شرایط دشوار را فراهم می‌سازد و امکان تبدیل تهدید به فرصت را برای سازمان ایجاد می‌نماید.
شنبه، 27 اردیبهشت 1399 - 14:01

 رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: روابط عمومی تبیین‌کننده اهداف و راهبردهای سازمان است رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: روابط عمومی تبیین‌کننده اهداف و راهبردهای سازمان است
استفاده از مکانیزم های جدید ارتباطی و اطلاع‌رسانی در ایجاد ارتباط مؤثر با مشتریان و اعتلای سطح خدمات بانک بسیار تأثیرگذار است و ازاین‌رو روابط عمومی بانک می‌تواند به‌عنوان مزیت رقابتی و همچنین تقویت‌کننده نقش توسعه‌ای بانک مطرح باشد.
شنبه، 27 اردیبهشت 1399 - 13:57

  مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی: مدیران روابط عمومی تلاش کنند تا مردم نسبت به عملکرد شرکت های بیمه آگاه شوند مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی: مدیران روابط عمومی تلاش کنند تا مردم نسبت به عملکرد شرکت های بیمه آگاه شوند
مصطفی زندی مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی در اولین نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه نیز با اشاره به حادثه سیل اخیر از مدیران روابط عمومی خواست تا درباره عملکرد شرکت های بیمه در این مناطق اطلاع رسانی دقیق و سریع داشته باشند تا مردم نسبت به عملکرد شرکت های بیمه آگاه شوند.
یکشنبه، 21 اردیبهشت 1399 - 22:24

 درخواست دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران از مدیران روابط عمومی های شرکت های بیمه درخواست دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران از مدیران روابط عمومی های شرکت های بیمه
دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با تاکید براینکه شرکت های بیمه برای رفع آلام و مشکلات مردم مناطق سیل زده باید خود را بجای آسیب دیدگان قرار دهند، گفت: نباید احساس شود که شرکت های بیمه از پرداخت خسارت شانه خالی می کنند.
یکشنبه، 21 اردیبهشت 1399 - 22:23

دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران: روابط عمومی ها در افزایش ضریب نفوذ بیمه نقش کلیدی برعهده دارند دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران: روابط عمومی ها در افزایش ضریب نفوذ بیمه نقش کلیدی برعهده دارند
دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با اشاره به اهداف کلان صنعت بیمه در خصوص افزایش ضریب نفوذ بیمه نقش روابط عمومی ها را در این راستا اساسی دانست.
یکشنبه، 21 اردیبهشت 1399 - 22:00

دبیر جدید کارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه گران معرفی شد دبیر جدید کارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه گران معرفی شد
داود شکری مدیر روابط عمومی بیمه "ما" با رای اکثریت مدیران روابط عمومی شرکت های بیمه بعنوان دبیر جدید کارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران انتخاب شد.
یکشنبه، 21 اردیبهشت 1399 - 12:40

دفترچه راهنمای بانکی برای عبور از بحران کروناویروس دفترچه راهنمای بانکی برای عبور از بحران کروناویروس
کارشناسان به بانکها توصیه می کنند تا افق برنامه ریزی استراتژیک خود را به یک پنجره 21 ماهه تا ماه دسامبر 2021 گسترش دهند. علاوه بر این، جیم ماروس، ناشر گزارش بانکداری دیجیتال، نوشت: "در این مواقع، اهمیت راه حل های بانکی دیجیتال، از افتتاح حساب و درخواست وام گرفته تا پرداخت وجه مشخص می شود."
پنجشنبه، 7 اسفند 1399 - 02:52

اجرای مسئولیت های اجتماعی با ایده خلاقانه بیمه دی اجرای مسئولیت های اجتماعی با ایده خلاقانه بیمه دی
در این طرح گرافیکی از نشانه تصویری تخم مرغ های رنگی سفره هفت سین و همچنین ماسک برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا که در برگیرنده سال جدید و مراقبت های بهداشتی است استفاده شده است.
دوشنبه، 11 فروردین 1399 - 21:38

رئیس اداره روابط عمومی بانک رفاه منصوب شد رئیس اداره روابط عمومی بانک رفاه منصوب شد
طی حکمی از سوی اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، بهرام فرهی به سمت رئیس اداره روابط عمومی این بانک منصوب شد.
شنبه، 17 اسفند 1398 - 13:41

مرکز تماس کاشف برای اطلاع رسانی به مردم راه اندازی شد مرکز تماس کاشف برای اطلاع رسانی به مردم راه اندازی شد
بانک مرکزی در اطلاعیه شماره ۹ که امروز منتشر شد، از راه اندازی مرکز تماس کاشف برای پاسخگویی به سوالات احتمالی در مورد رمز پویا خبر داد.
چهارشنبه، 18 دی 1398 - 23:10

 مدیر امور بازاریابی و روابط‌عمومی بانک صادرات منصوب شد مدیر امور بازاریابی و روابط‌عمومی بانک صادرات منصوب شد
مدیرعامل بانک صادرات ایران طی حکمی مدیر امور بازاریابی و روابط‌عمومی این بانک را منصوب کرد
چهارشنبه، 18 دی 1398 - 22:50

تفاوت بین پروژه ها و برنامه ها تفاوت بین پروژه ها و برنامه ها
افرادی هستند که ممکن است یک برنامه را فقط یک پروژه بزرگ تلقی کنند. در واقعیت، برنامه ها و پروژه ها هر دو تفاوت و ویژگی های مشترک دارند. برای جلوگیری از سوء تفاهم احتمالی، تجزیه و تحلیل تفاوت بین پروژه ها و برنامه ها می تواند مفید باشد.
چهارشنبه، 18 دی 1398 - 11:18

کارگاه آموزشی دوروزه کارشناسان روابط عمومی بانک توسعه تعاون کارگاه آموزشی دوروزه کارشناسان روابط عمومی بانک توسعه تعاون
کارگاه آموزشی کاربردی کارشناسان روابط‌عمومی ستاد و صف بانک توسعه تعاون باهدف کمک به افزایش مهارت‌های تخصصی و ارتقاء سطح آگاهی و توانمندی آنان با بهره‌گیری از تجارب اساتید دانشگاهی طی روزهای 9 و 10 دی‌ماه سال جاری با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضاء هیات مدیره و برخی از مدیران ستادی در سالن همایش‌های مرکز آموزش و پژوهش این بانک برگزار می‌گردد.
یکشنبه، 8 دی 1398 - 12:54

اخلاق حرفه‌ای و مشتری‌مداری ضرورت هر سازمان است اخلاق حرفه‌ای و مشتری‌مداری ضرورت هر سازمان است
در دنیای رقابتی امروز سازمان‌ها برای رقابت‌پذیری و ایجاد مزیت رقابت‌پذیری موظف به رعایت و اجرای تمام و کمال مقوله اخلاق حرفه‌ای و مشتری‌مداری هستند.
پنجشنبه، 5 دی 1398 - 19:56

ایجاد نظام یکپارچه شبکه‌های ارتباطی و اطلاع‌رسانی در بانک سینا ایجاد نظام یکپارچه شبکه‌های ارتباطی و اطلاع‌رسانی در بانک سینا
مراسم تقدیر از مدیر منطقه فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد بانک سینا با حضور مدیرکل حوزه مدیریت عامل و روابط‌عمومی، مدیر امور شعب و بازاریابی، روسای شعب و همکاران منطقه برگزار شد.
پنجشنبه، 28 آذر 1398 - 22:27

فرهنگ سازی در جوامع، مهمترین نقش نظام های آموزش عالی فرهنگ سازی در جوامع، مهمترین نقش نظام های آموزش عالی
از آن جایی که فرهنگ سازی یک فعل اجتماعی است که در ارتباط با گستره وسیعی از انسانها سروکار دارد و می خواهد بر رفتار و ذهنیت تعداد زیادی از آدمیان تأثیر بگذارد یک عمل روابط عمومی نیز هست زیرا شناخت افکار عمومی و تأثیرو نفوذ در آن یکی از وظایف و شاید مهمترین وظیفه روابط‌عمومی است.
شنبه، 23 آذر 1398 - 15:51

آموزش؛ کلید واژه موفقیت صنعت بیمه آموزش؛ کلید واژه موفقیت صنعت بیمه
صنعت بیمه به عنوان یکی از اضلاع مهم نهادهای پولی ومالی کشور نقش و تاثیر تعیین‌کننده ای در رشد و اعتلای اقتصاد کشور ایفا می‌کند.
شنبه، 23 آذر 1398 - 15:46

جای خالی آموزش بیمه به کودکان در رسانه های جمعی جای خالی آموزش بیمه به کودکان در رسانه های جمعی
اگر تعریف فرهنگ را شیوه زندگی ای بدانیم که الگوهای رفتاری را شکل می دهد، متعاقب آن باید درنظر داشته باشیم که الگوهای رفتاری بر مبنای باورهای نهادینه شده افراد شکل می گیرد. به این معنی که اگر افراد به رفتاری باور و اعتقاد داشته باشند، بدون توسل به اجبار یا قانون، آن را انجام خواهند داد.
چهارشنبه، 20 آذر 1398 - 14:48

برگزیدگان هفتمین جشنواره روابط عمومی های برتر صنعت بیمه برگزیدگان هفتمین جشنواره روابط عمومی های برتر صنعت بیمه
صنعت بیمه برترین روابط عمومیهای خود را در حوزه‌های گوناگون رسانه‌های تبلیغی و حوزه‌های پژوهشی و آموزشی شناخت.
پنجشنبه، 14 آذر 1398 - 22:21

معرفی بیمه‌ کوثر به‌‌ عنوان روابط‌‌عمومی برتر معرفی بیمه‌ کوثر به‌‌ عنوان روابط‌‌عمومی برتر
این شرکت در هفتمین جشنواره روابط عمومی‌های صنعت بیمه کشور که هم‌زمان با بیست‌وششمین همایش بیمه و توسعه و با حضور رییس‌کل بیمه مرکزی، رییس پژوهشکده بیمه، مدیرکل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی و همچنین مدیران عامل و جمعی از مدیران و کارشناسان و نمایندگان شرکت‌های بیمه برگزار شد، به‌عنوان روابط‌عمومی برتر معرفی شد.
پنجشنبه، 14 آذر 1398 - 22:19

نگهبانی از سرمایه اجتماعی نگهبانی از سرمایه اجتماعی
با ظهور و گسترش این فناوری‌ها و رسانه‌های گروهی، آموزش کارشناسان روابط عمومیها برای حضور فعال و تولید محتوای مناسب و تاثیرگزار در این فضا به شدت احساس می‌شود. سرعت تکثیر و توزیع پیام در این محیط‌ها با هیچ‌یک از سایر رسانه‌های مرسوم قابل مقایسه نیست. همچنین نوع ادبیات و ساختار پیام‌های متنی و چند رسانه‌ای باید متناسب با سلیقه و حوصله مخاطبان این نوع رسانه‌ها باشد.
دوشنبه، 4 آذر 1398 - 15:47

رییس کل بیمه مرکزی: جایگاه روابط عمومی های صنعت بیمه پاسخگویی صرف به انتقادات نیست رییس کل بیمه مرکزی: جایگاه روابط عمومی های صنعت بیمه پاسخگویی صرف به انتقادات نیست
رییس کل بیمه مرکزی با ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران روابط عمومی از خلق خبر به عنوان یکی از مهمترین ماموریت های مجموعه روابط عمومی ها یاد کرد و افزود: رسانه های صنعت بیمه می توانند با حرکت بر روی ریل امیدواری از حجم اخبار ناامیدکننده بکاهند و در افزایش ضریب امید به آینده و سطح شادابی جامعه نقش موثری را ایفا کنند.
دوشنبه، 13 آبان 1398 - 08:43

چرا مدیریت یک باشگاه مشتری باعث افزایش وفاداری و رضایت مشتریان می شود؟ چرا مدیریت یک باشگاه مشتری باعث افزایش وفاداری و رضایت مشتریان می شود؟
باشگاه مشتریان با رضایت و وفاداری مشتری و تجربیات مثبت رابطه مستقیمی دارد. "سامانتا لوید" می گوید حتی وقتی مشتریان از تجربه خود راضی هستند، ممکن است 60تا80 درصدشان هرگز باز نگردند. با این حال یک باشگاه وفاداری یک راه عالی برای مقابله با این آمار و حفظ وفاداری مشتریان برای بازگشت آنهاست.
شنبه، 11 آبان 1398 - 21:57

ضرورت آموزش عمومی بیمه درسطح جامعه ضرورت آموزش عمومی بیمه درسطح جامعه
در دنیایی که ضرورت توجه به نفش و رضایت مردم یکی از بزرگترین سرمایه های اجتماعی هر کشور محسوب می شود، روابط عمومیها در توسعه و آگاه سازی افکارعمومی و همچنین رضایت مندی و جلب مخاطب، نقش روشنگر و اساسی دارند.
دوشنبه، 15 مهر 1398 - 17:37

نشست مهرماهی شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه برگزار شد نشست مهرماهی شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه برگزار شد
نشست مهرماهی شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه امروز ۷ مهرماه به میزبانی بیمه تجارت‌نو برگزار شد.
دوشنبه، 8 مهر 1398 - 00:24

ششمین نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه برگزار شد ششمین نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه برگزار شد
ششمین نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه در سال ۱۳۹۸ به میزبانی این شرکت برگزار گردید .
یکشنبه، 17 شهریور 1398 - 11:27

برسیم/ نگاهی مسئولانه به برنامه‌های ارتباطی برسیم/ نگاهی مسئولانه به برنامه‌های ارتباطی
برنامه ارتباطی «برسیم» این پیام را با سه طرح مختلف و با بهره‌گیری از عناصر بصری بسترهای پیام‌رسان در تلفن همراه انتقال می‌دهد: (1) من نزدیک خونه‌ام، (2) تو راهم دارم میام و (3) چند دقیقه دیگه می‌رسیم. در هریک از این طرح‌ها، پیام موردنظر به‌نحوی مخدوش شده تا تداعی‌کننده ریسک بروز تصادف و نرسیدن باشد؛ هم نرسیدن پیام فرستاده‌شده از تلفن همراه به دست گیرنده و هم نرسیدن خود فرستندۀ پیام به مقصد.
شنبه، 16 شهریور 1398 - 08:15

راه‌اندازی باشگاه مشتریان بیمه کوثر راه‌اندازی باشگاه مشتریان بیمه کوثر
احمدرضا عصاری گفت: بیمه‌گذاران شرکت که در این باشگاه عضو می‌شوند، خدمت ویژه‌ای دریافت می‌کنند و فرصت استفاده از مزایای منحصربه‌فردی همچون بهره‌مندی از تخفیف خرید و دریافت درصدی از مبلغ خرید به‌عنوان اعتبار برایشان ایجاد می‌شود.
چهارشنبه، 30 مرداد 1398 - 13:00

 نشست هیأت رییسه شورای روابط عمومی های کردستان نشست هیأت رییسه شورای روابط عمومی های کردستان
دومین نشست هیأت رییسه شورای روابط عمومیهای استان کردستان در سال جاری با حضور مدیر شعب استان، مدیر کل روابط عمومی استانداری کردستان و اعضای هیأت رییسه شورای روابط عمومی های استان کردستان به میزبانی بانک مسکن برگزار شد.
سه شنبه، 15 مرداد 1398 - 15:07

مدیر روابط عمومی بیمه کوثر: یکی از کلیدهای موفقیت در هر سازمانی، رضایت مشتری از نحوه خدمت‌رسانی و محصول‌های آن سازمان است مدیر روابط عمومی بیمه کوثر: یکی از کلیدهای موفقیت در هر سازمانی، رضایت مشتری از نحوه خدمت‌رسانی و محصول‌های آن سازمان است
نتیجه بررسی مدل‌های مختلف ارزیابی میزان رضایت مشتریان برون سازمانی و اخذ بازخورد از آنان؛ طراحی "مدل ارزیابی رضایت از مشتریان شرکت بیمه کوثر" (CSM) بوده است که هدف آن، درک میزان واقعی رضایت مشتریان این شرکت است.
دوشنبه، 14 مرداد 1398 - 21:59

روابط عمومی بانک توسعه تعاون در مسیر تحول و توسعه روابط عمومی بانک توسعه تعاون در مسیر تحول و توسعه
گشودگی بیشتر فضای ارتباطی و تعامل با رسانه ها در دوره جدید تصدی مدیریت روابط عمومی بانک توسعه تعاون، در دورانی که برخی مدیران خود را در شکاف دیوارهای اتاق های شان محبوس کرده و خبرنگاران را صرفا در پشت درهای بسته اتاق و دیوارهای بلند میزهای خود می پسندند، دستاورد قابل توجهی است.
یکشنبه، 13 مرداد 1398 - 11:40

تجلیل از پیشکسوت روابط عمومی صنعت بیمه تجلیل از پیشکسوت روابط عمومی صنعت بیمه
ظهر امروز آئین تجلیل از کریم همتی پیشکسوت روابط عمومی صنعت بیمه با حضور آقایان زندی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، بیانیان رئیس هیئت مدیره و پیکارجو مدیرعامل شرکت بیمه آرمان برگزار شد.
چهارشنبه، 9 مرداد 1398 - 16:46

مدیر روابط عمومی بیمه تجارت‌نو؛ همکاری کارشناسان روابط عمومی با رسانه ها می تواند به جلب رضایت مشتریان این شرکت منجر شود مدیر روابط عمومی بیمه تجارت‌نو؛ همکاری کارشناسان روابط عمومی با رسانه ها می تواند به جلب رضایت مشتریان این شرکت منجر شود
مدیرروابط عمومی بیمه تجارت‌نو اظهارداشت: صنعت بیمه کشور زمانی مسیر توسعه را در پیش خواهد گرفت که رسانه‌ها با جریان سازی و نقدهای منصفانه ضعف‌های این صنعت را به گوش مسئولان برسانند تا با اصلاح ساختار رضایت مردم از خدمات این صنعت مهم به خوبی جلب شود.
سه شنبه، 25 تیر 1398 - 23:32

دیدار مدیر روابط عمومی بیمه دی از فاش نیوز
مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی بیمه دی با حضور در دفتر فاش نیوز، با مدیر مسئول و هیئت تحریریه این پایگاه خبری دیدار و گفت و گو کرد.
چهارشنبه، 22 خرداد 1398 - 14:20

برگزاری جلسه کارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران برگزاری جلسه کارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران
روابط عمومی شرکت بیمه آرمان -ساعت 14 روز یکشنبه نوزدهم خردادماه سالجاری جلسه ی کارگروه روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران با حضور مدیران روابط عمومی شرکت های بیمه ،دبیر کارگروه تخصصی بیمه های اتومبیل سندیکا و با دعوت از مدیران بیمه های خودرو چند شرکت به صورت مشترک در سالن جلسات سندیکا برگزار گردید.
دوشنبه، 20 خرداد 1398 - 10:38

مدیرعامل پست‌ بانک‌ ایران: روابط عمومی باید برای تأمین اهداف بانک و انتظارات ذینفعان آن تلاش کند مدیرعامل پست‌ بانک‌ ایران: روابط عمومی باید برای تأمین اهداف بانک و انتظارات ذینفعان آن تلاش کند
دکتر شیری مدیرعامل پست‌بانک‌ایران در نشست با مدیران و کارشناسان روابط عمومی این بانک که به‌مناسبت بیست‌وهفتم اردیبهشت‌ماه روز ارتباطات‌وروابط‌عمومی برگزارشد ضمن تبریک این روز گفت: سهامداران، مشتریان و مدیران و کارکنان به عنوان ذینفعان بانک هستند و روابط عمومی باید نظرات و انتظارات آنان را به مدیران ارائه و اقدامات بانک را برای دستیابی به اهداف تعیین‌شده بطورمناسبی اطلاع‌رسانی کند.
یکشنبه، 29 اردیبهشت 1398 - 14:13

مدیر عامل بانک صادرات ایران: نقش روابط‌ عمومی در رشد سازمان مدیر عامل بانک صادرات ایران: نقش روابط‌ عمومی در رشد سازمان
مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: روابط عمومی می‌تواند با ایجاد توازن و اطلاع‌رسانی به‌موقع در جریان اطلاعات از داخل سازمان به بیرون و بالعکس، در میان چهار بخش ذینفعان بانک از جمله مشتریان، سهامداران، کارکنان و سایر نهادهای مدنی جامعه، رشد و بالندگی سازمان را رقم بزند.
شنبه، 28 اردیبهشت 1398 - 14:54

پیام مدیر عامل بانک رفاه کارگران به مناسبت گرامیداشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی پیام مدیر عامل بانک رفاه کارگران به مناسبت گرامیداشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی
فرا رسیدن 27 اردیبهشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی را به تمامی فعالان عرصه روابط عمومی و اطلاع رسانی تبریک و تهنیت عرض می کنم.
جمعه، 27 اردیبهشت 1398 - 12:22

مدیر روابط عمومی بانک ایران‌زمین:اعتماد مردم به شبکه‌ بانکی بزرگترین دستاورد روابط عمومی بانکها است مدیر روابط عمومی بانک ایران‌زمین:اعتماد مردم به شبکه‌ بانکی بزرگترین دستاورد روابط عمومی بانکها است
مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین، ضمن تبریک روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی اعتماد مردم به شبکه بانکی را بزرگترین دستاورد روابط عمومی بانکها دانست.
پنجشنبه، 26 اردیبهشت 1398 - 13:14

مدیرعامل بانک صنعت و معدن روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت مدیرعامل بانک صنعت و معدن روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت
حسین مهری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت 27 اردیبهشت ، روز ارتباطات و روابط عمومی با صدور پیامی، این روز را به همه فعالان این عرصه و به همکاران خود در این بانک تبریک گفت.
پنجشنبه، 26 اردیبهشت 1398 - 11:16

روابط عمومی صنعت بیمه؛ مطالبه گر و هوشیار روابط عمومی صنعت بیمه؛ مطالبه گر و هوشیار
وقت آن رسیده است که هر عضو روابط عمومی در صنعت بیمه چراغی شود در ذهن جامعه در جهت فرهنگ سازی و آگاه سازی نسبت به بیمه، تعاریف آن، حقوق بیمه گذار و فرآیند خسارت دهی و نیز لزوم وجود بیمه در سبد خانوار را برای چندمین بار و این بار در شکل هایی تاثیر گذارتر متذکر شود.
پنجشنبه، 26 اردیبهشت 1398 - 10:05

مدیرعامل خانه کتاب: ناشران تجربه و خاطرات بسیار خوبی از بانک صادرات ایران دارند مدیرعامل خانه کتاب: ناشران تجربه و خاطرات بسیار خوبی از بانک صادرات ایران دارند
مدیرعامل خانه کتاب از غرفه بانک صادرات ایران در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید و با مدیران و مسئولان این بانک گفت‌وگو کرد.
پنجشنبه، 26 اردیبهشت 1398 - 09:05

روابط‌عمومی؛ متهم ردیف اول روابط‌عمومی؛ متهم ردیف اول
افکار عمومی کشور در‌حال‌حاضر به‌شدت نگران و ملتهب است. به نظر می‌رسد در چنین فضایی رویکرد روابط‌عمومی‌ها باید به سمت اعتمادسازی باشد و به‌جای هزینه کردن بودجه خود در تبلیغات محض، روی راهکارهای نوین ارتباطی مؤثر که بتواند اهداف و آسیب‌های ذکر شده را جبران کند تمرکز کنند.
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 16:37

 لزوم توسعه روابط عمومی الکترونیک در صنعت بیمه لزوم توسعه روابط عمومی الکترونیک در صنعت بیمه
اگر بخواهیم ضرورت روابط عمومی الکترونیک را در صنعت بیمه بررسی کنیم باید بگوییم که با توجه به ماهیت خاص خدمات بیمه ای و طیف گسترده مخاطبان این صنعت در رشته های مختلف، ضرورت حرکت روابط عمومی به سمت ابزارهای نوین ارتباطی بیش از سایر بخش ها باید در صنعت بیمه مد نظر قرار بگیرد.
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 15:15

ایجاد آگاهی بیمه ای، بایسته ای برای این صنعت ایجاد آگاهی بیمه ای، بایسته ای برای این صنعت
واقعیت این است که اطلاع رسانی دقیق، مناسب و درست از هر طریقی و به هر صورتی، باعث انباشت دانش و متعاقب آن ایجاد آگاهی در جامعه می شود و مسلم است که اطلاع رسانی منطقی، و متاثراز حقیقت نه تنها موجد و موجب ایجاد دانش و زایش معرفت می شود بلکه با تکرار و تداوم این فرایندمی توان به ایجاد و تشکیل هنجارهای درست در جامعه امیدوار بود.
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 13:49

تعاونی‌ها و روابط عمومی - ضرورت رفتار حرفه‌ای در عصر ارتباطات تعاونی‌ها و روابط عمومی - ضرورت رفتار حرفه‌ای در عصر ارتباطات
ترسیم چهره‌ای مطلوب از سازمان‌بخشی از وظایف ذاتی روابط عمومی به شمار می‌رود. هر تشکیلات تجاری در این عصر رقابت آزاد، به رشد، کامیابی و تسلط بر بازار میل دارد و شک نیست که امروز روابط عمومی بر فایده رفتار حرفه‌ای در مواجه با فرصت‌ها، محدودیت‌ها و تقاضاهای مطرح واقف است، منش و رفتاری که خود مستلزم تعمق در راهبردهای اتخاذی نسبت به ارتباطات درون و برون‌سازمانی است.
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 13:28

گزارش نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه گزارش نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه
نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه با حضور مدیر کل محترم روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی ج.ا.ا، هیئت همراه و مدیران روابط عمومی صنعت بیمه به میزبانی شرکت بیمه تعاون برگزار شد.
دوشنبه، 16 اردیبهشت 1398 - 15:53

انتخاب «بله» به عنوان پیام رسان داخلی برتر توسط شورای عالی فضای مجازی کشور
شورای عالی فضای مجازی کشور، پیام رسان بله را به عنوان یکی از سه پیام رسان داخلی برتر برای انجام مکاتبات، ارایه خدمات اداری، تبلیغات و استفاده نهادها و موسسات دولتی، عمومی و غیر دولتی اعلام کرد.
دوشنبه، 16 اردیبهشت 1398 - 15:38

مشتری نقطه تمرکز شرکت‌های بیمه‌ مشتری نقطه تمرکز شرکت‌های بیمه‌
در حال حاضر شرکت‌های بیمه و شبکه فروش به دنبال بیمه‌گذاران کلان و پذیرش ریسک‌های پایین هستند در حالی که با یک تغییر نگاه و تمرکز بر روی برنامه‌های مشتری‌مداری و جذب بیمه‌گذاران خرد علاوه بر کاهش ریسک، فروش شرکت افزایش می‌یابد.
یکشنبه، 15 اردیبهشت 1398 - 14:35

شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه کشور برگزار کرد
صنعت بیمه کشور همزمان با دوزادهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه کارگاههای آموزشی را برای بازدیدکنندگان نمایشگاه برگزار می کند.
چهارشنبه، 4 اردیبهشت 1398 - 00:21

اعلام شماره حساب ویژه بانک صادرات برای کمک‌ به سیل‌زدگان اعلام شماره حساب ویژه بانک صادرات برای کمک‌ به سیل‌زدگان
بانک صادرات ایران اعلام کرد حساب ویژه‌ای را برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان استان‌های مختلف کشور اختصاص داده است.
سه شنبه، 6 فروردین 1398 - 14:43

شماره حساب 99999 بانک سپه برای کمک به هموطنان سیل زده شماره حساب 99999 بانک سپه برای کمک به هموطنان سیل زده
بانک سپه شماره حساب 99999 را برای کمک هموطنان به سیل زدگان اعلام کرد.
سه شنبه، 6 فروردین 1398 - 14:38

 انجمن بانکداران کانادا: بیش ازسه چهارم کانادایی‌ها کارهای بانکی‌شان را آنلاین انجام می دهند انجمن بانکداران کانادا: بیش ازسه چهارم کانادایی‌ها کارهای بانکی‌شان را آنلاین انجام می دهند
این نظرسنجی آنلاین انجمن بانکداران کانادا که دو سال به طول انجامیده است نشان می‌دهد که پس از خدمات آنلاین نرم افزارهای موبایلی بیشترین کاربرد 23 درصدی، را در بین کاربران دارند و بیش ازسه چهارم کانادایی‌ها کارهای بانکی‌شان را آنلاین (از طریق بانکداری آنلاین) انجام می دهند که این رقم در مقایسه با دو سال پیش 68 درصد رشد داشته است.
جمعه، 24 اسفند 1397 - 17:50

بانکداری باز، روشی سودآور برای شهروندان بانکداری باز، روشی سودآور برای شهروندان
در تعریف بانکداری باز آمده که این روش، شکلی از بانکداری است که بر پایه استفاده از تکنولوژی و اپلیکشین‌های آنلاین، و با ارائه‌ شفافیت مالی بیشتر از سوی بانک‌ها و برای مشتریان، عمل می‌کند.
چهارشنبه، 22 اسفند 1397 - 14:55

​مدیر عامل بانک صادرات ایران: تلاش‌های خاموش روابط عمومی‌ها و اصحاب رسانه در جامعه اثرات ارزشمند و ماندگاری دارد. ​مدیر عامل بانک صادرات ایران: تلاش‌های خاموش روابط عمومی‌ها و اصحاب رسانه در جامعه اثرات ارزشمند و ماندگاری دارد.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با تأکید بر اینکه روابط عمومی در زنجیره ارزش یک سازمان جایگاه مهم و تعیین‌کننده‌ای دارد و آگاهی‌بخشی بهترین هدیه به مردم است، گفت: وظیفه داریم با اطلاع‌رسانی صحیح به کاهش مشکلات و نگرانی‌های مردم کمک کنیم و در این راستا باید همواره نیمه پر لیوان را هم دید.
یکشنبه، 19 اسفند 1397 - 12:53

روابط عمومی و استراتژی تمرکز بر ارزش‌ها روابط عمومی و استراتژی تمرکز بر ارزش‌ها
در حرفه روابط عمومی پنج نوع رابطه اخلاقی وجود دارد که شامل: وظیفه نسبت به خود، نسبت به مخاطب، نسبت به کارفرما، نسبت به حرفه و سرانجام نسبت به جامعه که مورد تأکید است؛ بنابراین توفیق روابط عمومی در انجام رسالت حرفه‌ای و اخلاقی مستلزم بهره‌گیری از قدرت تلفیقی قانونی، اطلاعاتی، تخصصی، ارتباطاتی و مرجعیت است.
یکشنبه، 5 اسفند 1397 - 15:15

"عملکرد صندوق پس انداز مسکن علامت چیست؟" در صدر اخبار پربازدید این هفته شارا "عملکرد صندوق پس انداز مسکن علامت چیست؟" در صدر اخبار پربازدید این هفته شارا
"خدمات قابل ارایه در بستر اینترنت ‌بانک مسکن و "پیام مدیر کل روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مهر اقتصاد" به ترتیب در صدر اخبار و مطالب پربازدید این هفته شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) قرار دارد.
پنجشنبه، 2 اسفند 1397 - 23:28

پنجمین همایش تخصصی مدیران و کارشناسان بازاریابی موسسه اعتباری کوثر
پنجمین همایش تخصصی مدیران و کارشناسان بازاریابی موسسه اعتباری کوثر با محوریت ایده پردازی و خلق محصول در شهر شیراز برگزار شد.
سه شنبه، 30 بهمن 1397 - 21:51

مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین: انتشار اخبار و شفافیت، اولین اولویت ما در روابط عمومی است مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین: انتشار اخبار و شفافیت، اولین اولویت ما در روابط عمومی است
براساس آمار اعلامی سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، بانک ایران زمین با انتشار ۳ سند بیشترین میزان اطلاعات منتشر شده در بین بانکهای خصوصی را داشته است.
پنجشنبه، 25 بهمن 1397 - 23:04

پنج روش موثر برای آموزش موفقیت مالی به کودکان پنج روش موثر برای آموزش موفقیت مالی به کودکان
پنج روش موثر برای آموزش موفقیت مالی به کودکان – پنچ روش برای این که به فرزندانمان بیاموزیم که چطور حساب بانکی خود را پر کنند و موفقیت مالی بدست بیاورند.
پنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 12:31

"برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بازاریابی و فروش محصولات بانکداری دیجیتال در بانک ایران زمین" در صدر اخبار پربازدید این هفته شارا "برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بازاریابی و فروش محصولات بانکداری دیجیتال در بانک ایران زمین" در صدر اخبار پربازدید این هفته شارا
"پرداخت 42 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری توسط بانک ملی ایران"، "قدردانی مرکز حراست وزارت امور اقتصادی و دارایی از مدیر حراست بیمه دانا" و "" به ترتیب در صدر اخبار و مطالب پربازدید این هفته شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) قرار دارد.
پنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 09:27

مدیرعامل بانک رفاه/ وجود روابط عمومی قدرتمند و فعال، زمینه ساز ایجاد توسعه سازمانی و مدیریت افکار عمومی است مدیرعامل بانک رفاه/ وجود روابط عمومی قدرتمند و فعال، زمینه ساز ایجاد توسعه سازمانی و مدیریت افکار عمومی است
مدیر عامل بانک رفاه در جمع آموزشی- تخصصی روابط عمومی ها اظهار داشت: وجود یک روابط عمومی قدرتمند، فعال و همراه با ارتباطات گسترده درون و برون سازمانی زمینه ساز ایجاد توسعه سازمانی و مدیریت افکار عمومی به نفع سازمان است.
شنبه، 29 دی 1397 - 21:10

"موسسه اعتباری کوثر" در صدر اخبار پربازدید این هفته شارا "موسسه اعتباری کوثر" در صدر اخبار پربازدید این هفته شارا
"بانکداری دیجیتال صنعتی بی حد و مرز است"، "مدیر روابط عمومی پژوهشکده بانک مرکزی منصوب شد" و "بازدید عضو هیئت ‌مدیره بانک توسعه تعاون از هشت شعبه استان سیستان و بلوچستان" به ترتیب در صدر اخبار و مطالب پربازدید این هفته شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) قرار دارد.
پنجشنبه، 27 دی 1397 - 22:13

مدیر روابط عمومی پژوهشکده بانک مرکزی منصوب شد مدیر روابط عمومی پژوهشکده بانک مرکزی منصوب شد
علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی طی حکمی مینا ساعتچی را به سمت مدیریت روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی منصوب کرد.
یکشنبه، 23 دی 1397 - 20:24

برای نخستین بار در شبکه بانکی کشور انجام شد؛ انتشار بروشورخدمات بانک پارسیان ویژه نابینایان برای نخستین بار در شبکه بانکی کشور انجام شد؛ انتشار بروشورخدمات بانک پارسیان ویژه نابینایان
برای نخستین بار در شبکه بانکی کشور، بانک پارسیان در راستای پاسخگویی به نیازهای تمامی اقشار جامعه و تحقق مسوولیت های اجتماعی، بروشور خدمات مالی و بانکی خود را به زبان بریل و همراه با روزنامه ایران سپید منتشرکرد.
یکشنبه، 23 دی 1397 - 19:13

"ستاره بخت "پالایشگاه ستاره خلیج فارس" چگونه روشن شد؟" در صدر اخبار پربازدید این هفته شارا "ستاره بخت "پالایشگاه ستاره خلیج فارس" چگونه روشن شد؟" در صدر اخبار پربازدید این هفته شارا
"رکورد احداث ٢٠٠ واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به نام خیرین بانک صادرات ایران ثبت شد"، "مدیر امور مالی بیمه دانا خبر داد: تقویت شاخص‌های عملکردی با استفاده از داشبورد مدیریتی" و "تقدیر از بانک صنعت و معدن در همایش تکریم خیرین مدرسه ساز" به ترتیب در صدر اخبار و مطالب پربازدید این هفته شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) قرار دارد.
جمعه، 14 دی 1397 - 21:08

مدیرعامل پست بانک ایران: روابط عمومی‌ها مسئولیت خطیری را در سازمان‌ها عهده‌دار می‌باشند مدیرعامل پست بانک ایران: روابط عمومی‌ها مسئولیت خطیری را در سازمان‌ها عهده‌دار می‌باشند
روابط عمومی‌ها مسئولیت خطیری را در سازمان‌ها عهده‌دار می‌باشند که هم‌افزائی و همدلی مجموعه‌های اطلاع رسانی وزارت اقتصاد و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه آن درر استای تعامل سازنده با مردم بسیار ضروری است و باید نسبت به آن اهتمام ویژه‌ای داشت.
دوشنبه، 3 دی 1397 - 19:55

عضو هیأت مدیره بانک توسعه تعاون: روابط عمومی دیدبان ارزش های سازمان است عضو هیأت مدیره بانک توسعه تعاون: روابط عمومی دیدبان ارزش های سازمان است
عضو هیأت مدیره بانک توسعه تعاون گفت: ارزش آفرینی در برنامه‌های حرفه ای روابط عمومی به عنوان یک شاخص تلقی می‌گردد و بر این اساس روابط عمومی دیده بان ارزش های سازمان است.
یکشنبه، 2 دی 1397 - 22:34

مدیرکل روابط عمومی بانک صادرات: «در خدمت مردم» بودن فقط ناشی از کار اقتصادی نیست مدیرکل روابط عمومی بانک صادرات: «در خدمت مردم» بودن فقط ناشی از کار اقتصادی نیست
مدیرکل روابط‌عمومی بانک صادرات ایران در آیین رونمایی از نماهنگ «آوای ایران» گفت: امروز همکاری دو هنرمند بزرگ کشور موجب شده تا پیوندی نوستالژیک بین دو تا سه نسل از مردم ایران برقرار شود و حاصل این همکاری منجر به خلق اثری ماندگار برای حال و آینده شده است.
شنبه، 10 آذر 1397 - 22:06

تقویت«سواد بیمه ای» با تولید ادبیات بیمه ای تقویت«سواد بیمه ای» با تولید ادبیات بیمه ای
براستی مشکل چیست؟ : آموزش؟ اطلاع رسانی؟ شبکه فروش؟ شیوه خدمت رسانی؟ نبود کانال ارتباطی؟ نحوه پاسخگویی؟ ارتباط یا بی ارتباطی با دیگر حوزه ها؟ مدیریت؟ نگاه تعمدی به قرنطینه کردن و یا درخوش بینانه ترین حالت استریلیزه کردن بیمه ؟ همه ی اینها؟ هیچکدام؟ بستگی داره؟
شنبه، 3 آذر 1397 - 14:27

روابط عمومی بانک رفاه روابط عمومی بانک رفاه
برای شفافیت باید حقایق و واقعیت ها توسط روابط عمومی منعکس شود. برای این منظور روابط عمومی باید بتواند بین نیازهای مشتریان و توانمندی های بانک همسویی و تناسب ایجاد کند. در غیر این صورت ممکن است برای مشتریان انتظاراتی به وجود آید که از توان سازمان خارج باشد.
دوشنبه، 28 آبان 1397 - 12:32

نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های صنعت بیمه نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های صنعت بیمه
نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های صنعت بیمه با حضور مدیرکل، معاون و مسئولان روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مدیران روابط عمومی های شرکت های بیمه در روز ۲۲ آبان ماه به میزبانی شرکت بیمه پاسارگاد برگزار شد.
چهارشنبه، 23 آبان 1397 - 00:54

برگزاری اولین جلسه شورای روابط عمومی بانک کشاورزی برگزاری اولین جلسه شورای روابط عمومی بانک کشاورزی
اولین جلسه شورای روابط عمومی واطلاع رسانی بانک کشاورزی و شرکت های تابعه با حضور عبداله سلیمانی مدیر امور حوزه مدیریت بانک کشاورزی، صدرالدین کاظمی رییس اداره کل روابط عمومی و همکاری های بین الملل این بانک و مسئولان روابط عمومی شرکت های تابعه بانک کشاورزی برگزار شد.
سه شنبه، 22 آبان 1397 - 22:07

چند و چون سواد مالی در گفتگو با مدیر روابط عمومی سازمان بورس ایران چند و چون سواد مالی در گفتگو با مدیر روابط عمومی سازمان بورس ایران
موضوع سواد مالی یک بحث فرابخشی است و امیدوارام روزی برسد که این نگاه در سطح کلان کشور شکل بگیرد و سازمانی با هدف پرداختن به معقوله سواد مالی در جامعه ایجاد شود.
چهارشنبه، 9 آبان 1397 - 18:31

سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری مرکزی: خدمات روابط عمومی بانک مسکن، قابل تحسین است سرپرست اداره کل روابط عمومی استانداری مرکزی: خدمات روابط عمومی بانک مسکن، قابل تحسین است
خدمات روابط عمومی بانک مسکن در اطلاع رسانی شایسته و آگاه سازی هموطنان، تکریم ارباب رجوع و تعامل با دیگر دستگاه های استان قابل تحسین است.
چهارشنبه، 9 آبان 1397 - 02:51

شیخ الاسلامی: تخصص و مهارت پیش نیاز یک روابط عمومی موفق است شیخ الاسلامی: تخصص و مهارت پیش نیاز یک روابط عمومی موفق است
دوره آموزشی مدیران دوایر روابط عمومی سراسر کشور با حضور مدیر کل روابط عمومی و حوزه مدیریت و مدیر کل حراست بانک مهر اقتصاد به مدت سه روز در مرکز آموزش حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.
یکشنبه، 6 آبان 1397 - 23:56

اولین نشست شورای روابط عمومی های منتخب بیمه ایران برگزار شد اولین نشست شورای روابط عمومی های منتخب بیمه ایران برگزار شد
به گزارش شارا، در این جلسه، منتخبان روابط عمومی شرکت در سطح کشور در قالب دبیران مناطق پنجگانه به همراه مدیرکل امور روابط عمومی و بین الملل، برنامه های پیشبرد و توسعه فعالیتهای روابط عمومی شرکت را درسطح کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.
شنبه، 21 مهر 1397 - 19:03

مطالبات مدیران عامل شرکت‌های بیمه از روابط عمومی‌ها قوت گرفت مطالبات مدیران عامل شرکت‌های بیمه از روابط عمومی‌ها قوت گرفت
اظهارات مدیران عامل شرکت‌های بیمه در نشست‌ ‎ های اخیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های صنعت بیمه نشان می‌دهد که موضوع انعکاس مناسب عملکرد شرکت‌های بیمه و مدیریت فضای رسانه‌ای از جمله مطالبات مدیران صنعت از روابط عمومی‌هاست.
سه شنبه، 17 مهر 1397 - 10:51

نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه کشور نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه کشور
نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه کشور با حضور دکتر غلامحسین چایچی مدیر عامل بیمه حکمت، مصطفی زندی مدیر کل روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و مدیران روابط عمومی صنعت بیمه کشور برگزار شد.
چهارشنبه، 14 شهریور 1397 - 15:24

پل مستقیم ارتباطی مشتریان و مسولان بانک مسکن پل مستقیم ارتباطی مشتریان و مسولان بانک مسکن
رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن ارتباط تلفنی مشتریان با مسوولان را پل مستقیم ارتباطی دانست، که هم مسوولان را از دغدغه مشتریان آگاه می کند و هم به چالش های مشتریان پاسخ مناسب داده می شود.
چهارشنبه، 7 شهریور 1397 - 01:38

رییس کل بانک مرکزی: جایگاه روابط عمومی بانک ها باید احیا شود رییس کل بانک مرکزی: جایگاه روابط عمومی بانک ها باید احیا شود
رییس کل بانک مرکزی خطاب به مدیران روابط عمومی بانک ها، گفت: معتقدم باید جایگاه روابط عمومی بانک ها احیا شود و این نهاد به نقش اصلی خود که همان بررسی انعکاس مسائل و مشکلات مردم و تنویر افکار عمومی و برقراری ارتباط دو سویه بین مردم و مدیران است، بازگردد.
دوشنبه، 5 شهریور 1397 - 19:53

برگزاری گردهمایی رابطان آموزشی و روابط عمومی‌شعب ایران معین بیمه برگزاری گردهمایی رابطان آموزشی و روابط عمومی‌شعب ایران معین بیمه
گردهمایی رابطان آموزشی و روابط عمومی‌شعب شرکت بیمه ایران معین 24 و 25 مرداد در دفتر ارتباطی تهران برگزار شد.
یکشنبه، 28 مرداد 1397 - 13:05

مدیرعامل بانک کشاورزی: روابط عمومی بانک کشاورزی در خدمت افزایش رضایتمندی و همدلی در جامعه است مدیرعامل بانک کشاورزی: روابط عمومی بانک کشاورزی در خدمت افزایش رضایتمندی و همدلی در جامعه است
شانزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی روز چهارشنبه ۲۴ مرداد به میزبانی بانک کشاورزی و با حضور سید مالک حسینی مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی، روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی ومدیران روابط عمومی بانک ها و شرکت های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.
چهارشنبه، 24 مرداد 1397 - 17:13

افزایش اعتماد عمومی و رشد سرمایه‌گذاری در بانک شهر افزایش اعتماد عمومی و رشد سرمایه‌گذاری در بانک شهر
برنامه رسانه ای این بانک با توجه به ضرورت ها و شرایط خاص کشور ، بهره گیری و استفاده از ظرفیت مشاوره و اطلاع رسانی تمام فعالان این حوزه است و در این زمینه از تمام اصحاب رسانه درخواست می شود بانک مرکزی را همراهی کنند.
سه شنبه، 23 مرداد 1397 - 20:03

بازدید کریمی از اداره کل روابط عمومی بانک ملّی ایران در روز خبرنگار بازدید کریمی از اداره کل روابط عمومی بانک ملّی ایران در روز خبرنگار
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر نقش موثر روابط عمومی در معرفی خدمات و فعالیت های بانک به رسانه ها و جامعه، گفت: ما در عصر ارتباطات به سر می بریم و اهمیت روابط عمومی، بیش از پیش نمایان است.
چهارشنبه، 17 مرداد 1397 - 16:19

تبریک مدیرعامل بانک ملّی ایران به مناسبت روز خبرنگار تبریک مدیرعامل بانک ملّی ایران به مناسبت روز خبرنگار
تبریک مدیرعامل بانک ملّی ایران به مناسبت روز خبرنگار مدیرعامل بانک ملی ایران طی پیامی فرا رسیدن 17 مردادماه و روز خبرنگار را به اهالی رسانه تبریک گفت.
چهارشنبه، 17 مرداد 1397 - 10:29

پیام مدیرعامل بانک کارآفرین به مناسبت روز خبرنگار پیام مدیرعامل بانک کارآفرین به مناسبت روز خبرنگار
مدیرعامل بانک کارآفرین طی پیامی ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و فعالان عرصه اطلاع‌رسانی تبریک گفت.
چهارشنبه، 17 مرداد 1397 - 10:27

تشکیل شورای اطلاع‌رسانی برای انعکاس اثرگذاری سیستم بانکی تشکیل شورای اطلاع‌رسانی برای انعکاس اثرگذاری سیستم بانکی
عضو هیئت‌مدیره بانک سپه خواستار فرماندهی و تشکیل شورای اطلاع‌رسانی از سوی روابط عمومی‌های مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تبیین و تشریح نقش‌آفرینی و حضور اثرگذار بانک در عرصه کلان اقتصادی شد.
چهارشنبه، 17 مرداد 1397 - 10:25

روابط‌ عمومی‌ و رعایت اصول حرفه‌ای روابط‌ عمومی‌ و رعایت اصول حرفه‌ای
روابط عمومی و رعایت اصول حرفه‌ای از «اخلاق حرفه‌ای»، به‌عنوان مدیریت رفتار و کردار افراد و منابع انسانی هنگام انجام دادن یک کار حرفه‌ای یاد می‌شود.
یکشنبه، 7 مرداد 1397 - 11:33

بانک شهر برگزیده سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی بانک بانک شهر برگزیده سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی بانک
در سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، بانک شهر در بخش تبلیغات، ارائه آثار و کارشناسان برتر، برگزیده و حائز رتبه شناخته شد.
چهارشنبه، 27 تیر 1397 - 14:56

اهدای دیپلم افتخار به روابط عمومی بانک توسعه تعاون اهدای دیپلم افتخار به روابط عمومی بانک توسعه تعاون
دیپلم افتخار سیزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی در سطح ملی به اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون اهدا شد.
چهارشنبه، 27 تیر 1397 - 14:15

 اهمیت حمایت رسانه ها در مسیر اصلاح نظام بانکی اهمیت حمایت رسانه ها در مسیر اصلاح نظام بانکی
رئیس کل بانک مرکزی در دیدار جمعی از مدیران مسئول رسانه ها و کارشناسان ارتباطات به تشریح روند ساماندهی موسسات غیرمجاز، اصلاح نظام بانکی، اتفاقات بازار ارز و آینده روابط بانکی ایران در برجام اروپایی پرداخت. وی خواستار حمایت رسانه ها در مسیر اصلاح ساختار نظام بانکی و تشریح اهمیت این موضوع در افکار عمومی شد.
یکشنبه، 30 اردیبهشت 1397 - 21:49

نشست مدیرعامل با اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی نشست مدیرعامل با اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی
به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشستی صمیمی با کارکنان این امور این روز را به همکاران روابط عمومی تبریک گفت.
یکشنبه، 30 اردیبهشت 1397 - 21:38

روابط عمومی؛ نقطه تلاقی علم ، فرهنگ و هنر روابط عمومی؛ نقطه تلاقی علم ، فرهنگ و هنر
روابط عمومی ها را شاید بتوانیم نقطه تلاقی علم ، فرهنگ و هنر بدانیم. جایی که هم دانش لازم دارد هم اخلاق و هنرمندی می خواهد تا موفقیت یک سازمان را شکل دهد.
شنبه، 29 اردیبهشت 1397 - 07:44

روابط عمومی نتیجه تحولات جوامع و نظام‌های ارتباطی سازمان‌ها روابط عمومی نتیجه تحولات جوامع و نظام‌های ارتباطی سازمان‌ها
17می، روز ملی جهانی ارتباطات است. این روز که مصادف با 27 اردیبهشت ماه است، در ایران نیز به عنوان«روز ملی ارتباطات و روابط عمومی» ثبت شده است. این روز فرصتی است تا نقش و جایگاه روابط عمومی را در این دنیای جدید فناورانه و الکترونیک مورد توجه قراردهیم.
پنجشنبه، 27 اردیبهشت 1397 - 00:19

بانک پارسیان میزبان نشست هم اندیشی روابط عمومی بانک‌ها بانک پارسیان میزبان نشست هم اندیشی روابط عمومی بانک‌ها
نشست هم اندیشی روابط عمومی بانک‌ها باموضوع پیام‌رسان های داخلی به میزبانی بانک پارسیان برگزار گردید.
چهارشنبه، 12 اردیبهشت 1397 - 00:13

بهره گیری از ظرفیت های فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق ایجاد شفافیت باعث ارتقا و تقویت اعتماد بین بیمه گرو بیمه گذارمی شود بهره گیری از ظرفیت های فناوری اطلاعات و ارتباطات از طریق ایجاد شفافیت باعث ارتقا و تقویت اعتماد بین بیمه گرو بیمه گذارمی شود
حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی به عنوان بزرگترین سرمایه صنعت بیمه،با بهره گیری از قابلیتها و ظرفیت های تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات ممکن است.
جمعه، 7 اردیبهشت 1397 - 00:15

 کانال های پر مخاطب تلگرامی هم به انتخاب مردم «بله» گفتند کانال های پر مخاطب تلگرامی هم به انتخاب مردم «بله» گفتند
پس از قرار گرفتن نام «بله» در فهرست پیام رسان های مورد تایید و حمایت شورای عالی فضای مجازی در کنار پنج پیام رسان دیگر داخلی ، روند اقبال و علاقه عمومی برای حضور و فعالیت در این پیام رسان داخلی شدت گرفته است.
چهارشنبه، 5 اردیبهشت 1397 - 22:35

کوچه روابط عمومی در صنعت بیمه بن بست است کوچه روابط عمومی در صنعت بیمه بن بست است
هر چند در این مسیر در برخی نهادها و صنایع، روابط عمومی و اهمیت آن پذیرفته شده اما هنوز صنایعی در کشور هستند، اهمیت این هنر را درک نکرده اند. صنعت بیمه در ایران بالغ بر 80 سال قدمت دارد. در این صنعت شعار این است بیمه خریدنی نیست بلکه فروختنی است.
سه شنبه، 4 اردیبهشت 1397 - 12:02

ماموریت ویژه دکتر جباری به روابط عمومی صندوق تامین خسارت بدنی ماموریت ویژه دکتر جباری به روابط عمومی صندوق تامین خسارت بدنی
بحمداله سال گذشته کمیته کاهش تلفات جاده ای و گسترش فرهنگ بیمه در صندوق راه اندازی شد، که این کمیته مسئولیت تببین و اجرای تبصره 5 ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث را برعهده دارد. امیدواریم در سال 97 بصورت مستمر و کاربردی این کمیته فعال و پویا پیش برود.
دوشنبه، 3 اردیبهشت 1397 - 22:03

صدرالدین کاظمی سرپرست روابط عمومی بانک کشاورزی شد صدرالدین کاظمی سرپرست روابط عمومی بانک کشاورزی شد
صدرالدین کاظمی طی حکمی ازسوی دکتر خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی به عنوان سرپرست روابط عمومی بانک کشاورزی منصوب شد.
یکشنبه، 19 فروردین 1397 - 00:47

بانک بانک
واژهٔ بانک در زبان انگلیسی میانه از زبان فرانسوی میانه (banque)، و آنهم از واژه ایتالیایی قدیمی banca، و آن نیز از واژه آلمانی بسیار قدیمی banc,bank,"bench.counter" گرفته شده‌است.
یکشنبه، 5 فروردین 1397 - 15:03

جلسه کمیسیون هماهنگی روابط عمومی بانک‌های دولتی برگزار شد
جلسه کمیسیون هماهنگی روابط عمومی بانک های دولتی با حضور مدیران، کارشناسان و نمایندگان روابط عمومی بانک های کشور در ساختمان ادارات مرکزی بانک قرض الحسنه مهر ایران برگزار شد.
پنجشنبه، 17 اسفند 1396 - 11:33

لزوم حفظ «امید» و «اعتماد» به شبکه بانکی لزوم حفظ «امید» و «اعتماد» به شبکه بانکی
با مرور تجربیات گذشته که پایگاه و جایگاه «اعتماد عمومی» به شبکه بانکی کشور را ارتقا و تعمیق می‌بخشد، چشم به‌راه آینده‌ای داریم که با تلاش بیشتر بتوانیم رضایت خاطر هموطنان از بانک و خدمات بانکی را روزافزون کنیم.
دوشنبه، 14 اسفند 1396 - 03:01

کانال ایجاد کنید، عضو بگیرید و جایزه ببرید کانال ایجاد کنید، عضو بگیرید و جایزه ببرید
بانک ملی ایران به 12 کانال دارای بیشترین عضو در پیام رسان «بله» جوایز ارزنده ای اهدا خواهد کرد.
دوشنبه، 7 اسفند 1396 - 13:03

گزارش ویژه Readers Digest/ با پول‌هایمان چه کنیم؟ گزارش ویژه Readers Digest/ با پول‌هایمان چه کنیم؟
بسیاری ترجیح می‌دهند سرمایه‌های خود را صرف کارهایی کنند که بتوانند علاوه بر حفظ آن، بر میزان آن پول هم بیفزایند و به‌نوعی با یک تیر دو نشان بزنند. مجله Readers Digest در جدیدترین شماره خود (فوریه 2018) به بررسی این موضوع می‌پردازد.
چهارشنبه، 2 اسفند 1396 - 12:44

پیام تسلیت مدیرعامل بانک ملی ایران به بازماندگان سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج پیام تسلیت مدیرعامل بانک ملی ایران به بازماندگان سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج
در پی وقوع سانحه سقوط هواپیمای مسافربری در مسیر تهران – یاسوج، مدیرعامل بانک ملی ایران پیام تسلیتی صادر کرد.
یکشنبه، 29 بهمن 1396 - 23:16

دهمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت اقتصاد در بانک ملی ایران دهمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت اقتصاد در بانک ملی ایران
دهمین جلسه شورای اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی امروز 18 بهمن ماه در بانک ملی ایران برگزار شد.
چهارشنبه، 18 بهمن 1396 - 11:32

روابط عمومی بحران و بانکداری روابط عمومی بحران و بانکداری
روابط عمومی نقشی را در اجرای تمامی اصول ایفا می کند، به گونه ای که آن تنها از طریق ارتباطاتی که بانک می تواند پیام خود را به مشتریان و مشتریان اساسی بفهماند که یک سازمان قابل اعتماد برای سپردن پول یا وام گرفتن است، ایفای نقش می کند.
شنبه، 14 بهمن 1396 - 08:21

پیام رسان ملی «بله» حلقه اتصال 13 بانک پیام رسان ملی «بله» حلقه اتصال 13 بانک
پیام رسان بومی و ملی «بله» که برای نخستین بار زمینه انجام خدمات بانکی بر بستر شبکه های مجازی در کشور را فراهم ساخت، اکنون قابلیت انجام خدمات بانکی از مبدا 13 بانک مختلف را دارد و دیگر بانک ها نیز در حال اتصال به این شبکه هستند.
شنبه، 7 بهمن 1396 - 11:13

تسهیلات حمایتی بانک ملی ایران برای خانوارها تسهیلات حمایتی بانک ملی ایران برای خانوارها
بانک ملی ایران در سال جاری تسهیلات متنوعی را برای خانوارها از فروش اقساطی کالای مصرفی بادوام داخلی گرفته تا رفع نیازهای اساسی تخصیص داده است.
شنبه، 7 بهمن 1396 - 11:11

توجه به اشتغال، سیاست محوری بانک ملی ایران است توجه به اشتغال، سیاست محوری بانک ملی ایران است
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر لزوم پایبندی بانک ها به نرخ سود بانکی مصوب بانک مرکزی گفت: بانک ملی ایران خود را ملزم به رعایت نرخ مصوب بانک مرکزی می داند، چون این موضوع باعث ایجاد تعادل در بازار می شود.
شنبه، 7 بهمن 1396 - 11:04

مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین: همه در قبال رفع آلودگی هوا مسئولیم مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین: همه در قبال رفع آلودگی هوا مسئولیم
مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین، با اشاره به کمپین محیط زیستی این بانک با عنوان #همین_یک_زمین اظهار داشت: رفع آلودگی هوا وظیفه یک ارگان یا سازمان نیست، بلکه موضوعی است که همه در مقابل آن مسئولیم و باید برای رفع آن تلاش کنیم.
جمعه، 6 بهمن 1396 - 13:10

سرپرست جدید روابط عمومی بانک پارسیان معرفی شد سرپرست جدید روابط عمومی بانک پارسیان معرفی شد
مراسم تودیع و معارفه مدیر پیشین و سرپرست جدید روابط عمومی بانک پارسیان اول بهمن ماه 96 برگزار و مریم وحیدنیا به عنوان سرپرست جدید روابط عمومی بانک پارسیان معرفی شد.
دوشنبه، 2 بهمن 1396 - 13:02

رواج بانکداری اسلامی در آلمان رواج بانکداری اسلامی در آلمان
در کنار مسجد مرکزی مسلمانان در شهر کلن، یک بانک اسلامی نیز به تازگی کار خود را شروع کرده است؛ کسب و کاری منطبق با موازین اسلامی و تحت کنترل یک شورای نظارتی شرعی. تنها چند هفته پس از شروع به کار این بانک، بیش از هزار مشتری پول‌های خود را به آن سپرده‌اند.
دوشنبه، 2 بهمن 1396 - 11:28

دکتر حسین زاده مطرح کرد: آغاز تحولات بنیادین در بانک ملی ایران دکتر حسین زاده مطرح کرد: آغاز تحولات بنیادین در بانک ملی ایران
مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر آغاز تحولات بنیادین در این بانک گفت: با توجه به تدوین راهبردها و برنامه ریزی های صورت گرفته، این بانک به یک بانک مدرن، روزآمد و کارآمد درسطح ملی و بین المللی تبدیل خواهد شد.
چهارشنبه، 27 دی 1396 - 15:51

یادداشت/ طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران، فرصت ها و مزیت ها* یادداشت/ طرح ویژه مسکن بانک ملی ایران، فرصت ها و مزیت ها*
طی سال های گذشته، ایجاد تنوع در بانک ها و نوع تسهیلات خرید مسکن به یک مطالبه عمومی تبدیل شده بود.
یکشنبه، 24 دی 1396 - 14:27

 احمدی آذر مدیر روابط عمومی بانک تجارت شد احمدی آذر مدیر روابط عمومی بانک تجارت شد
به گزارش شارا، رضا دولت آبادی مدیرعامل بانک تجارت در حکمی احمدی آذر را به عنوان مدیر روابط عمومی این بانک منصوب کرد.
یکشنبه، 24 دی 1396 - 00:11

جدیت روابط عمومی‌ها در پیگیری اخبار جدیت روابط عمومی‌ها در پیگیری اخبار
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد با تاکید بر لزوم جدیت روابط عمومی‌ها در پیگیری اخبار، گفت: فعالیت بانک‌های استان بعد از برجام و خبر نادرست خروج چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی از یزد از مهمترین اخباری است که باید مورد توجه جدی روابط عمومی‌ها باشد.
چهارشنبه، 20 دی 1396 - 21:10

موسسه اعتباری کوثر میزبان مدیران و کارشناسان روابط عمومی نظام بانکی کشور موسسه اعتباری کوثر میزبان مدیران و کارشناسان روابط عمومی نظام بانکی کشور
نشست مدیران و کارشناسان روابط عمومی نظام بانکی کشور با حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی شبکه بانکی کشور برگزار گردید.
چهارشنبه، 20 دی 1396 - 20:57

"بله" تحولی جدی در بومی سازی شبکه های اجتماعی "بله" تحولی جدی در بومی سازی شبکه های اجتماعی
در راستای تاکید برنامه های توسعه پنج ساله کشور بر تحقق دولت الکترونیک و نقش غیرقابل انکار نظام بانکی در این زمینه، نرم افزار "بله" توانسته تحولی جدی در بانکداری الکترونیک و بومی سازی شبکه های اجتماعی ایجاد کند.
سه شنبه، 19 دی 1396 - 12:35

چرا خرید اوراق سپرده بانک آینده یک سرمایه گذاری مطمئن است؟ چرا خرید اوراق سپرده بانک آینده یک سرمایه گذاری مطمئن است؟
برای بسیاری از افراد "اوراق گواهی سپرده سرمایه گذاری"، یکی از آن مواردی است که بارها و در جاهای مختلف شنیده اند، اما شایدکمتر کسی ویژگی های دقیق و مفصل آن را بداند.
جمعه، 15 دی 1396 - 22:34

به پیام رسان «بله» بله بگویید! به پیام رسان «بله» بله بگویید!
هر چه زمان به جلوتر می رود، لزوم استفاده همگانی و فراگیر شدن استفاده از پیام رسان های بومی بیشتر حس می شود.
دوشنبه، 11 دی 1396 - 12:22

بانک آینده بانک آینده
بانک آینده، در تلاش است؛ در قالب یک بانک تجاری پای‌بند به اصول و اخلاق حرفه‌ای و تخصصی بانکداری، در سطح جهانی و در داخل کشور، در چارچوب قانون عملیات بانکی بدون ربا، در طول یک دوره برنامه‌ریزی، در جمع بانک‌های تراز اول خصوصی کشور قرار گیرد.
یکشنبه، 10 دی 1396 - 14:12

در مراسمی با حضور مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین برگزار شد
در مراسمی با حضور سید محمد حسین استاد مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین، مهندس علی اکبر اولیاء، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران برگزیدگان سومین مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان سازمان ملی بهره‌وری ایران با موضوع بهره وری آب معرفی شدند و از آنها تجلیل شد.
شنبه، 2 دی 1396 - 18:22

نوآوری؛ حلقه مفقوده روابط عمومی ها برای پیشبرد اهداف سازمانی بانکها نوآوری؛ حلقه مفقوده روابط عمومی ها برای پیشبرد اهداف سازمانی بانکها
نوآوری در هر سازمانی نیاز به استقلال رای، اعتماد به نفس و درک درست از سیستم دارد و تا زمانی که مدیران روابط عمومی به این باور نرسند که آنها می توانند ناجی بنگاه اقتصادی خود باشند این مهم میسور نخواهد شد.
دوشنبه، 27 آذر 1396 - 15:06

تقدیر از روابط عمومی بانک صادرات قم تقدیر از روابط عمومی بانک صادرات قم
اداره کل روابط عمومی بانک صادرات ایران در ارزیابی عملکرد واحد روابط عمومی استان‌های این بانک در سراسر کشور طی شش ماه ابتدای سال ٩٦، روابط عمومی بانک صادرات استان قم را به عنوان واحد منتخب برگزید.
یکشنبه، 26 آذر 1396 - 13:34

بانک آینده موفق به دریافت گواهینامه استاندارد رسیدگی به شکایات مشتریان گردید بانک آینده موفق به دریافت گواهینامه استاندارد رسیدگی به شکایات مشتریان گردید
بانک آینده موفق به دریافت گواهینامه استاندارد رسیدگی به شکایات مشتریان گردید.
شنبه، 25 آذر 1396 - 11:44

جایگاه جدید روابط عمومی ها در شرکت های بیمه جایگاه جدید روابط عمومی ها در شرکت های بیمه
استفاده از نیروهای غیر حرفه ای معمولا باعث روز ضررهای جبران ناپذری می شود. چرا که تغییر یک برداشت و احساس منفی که در اثر یک ارتباط اشتباه در یک مخاطب ایجاد می شود چندین بار مشکل تر از ایجاد یک اثر مطلوب در یک مخاطب بدون پیش گزینه است.
چهارشنبه، 22 آذر 1396 - 14:08

واقعیت این است... واقعیت این است...
با دمیدن سرنا از سر گشاد آن فقط ثابت می کنیم که نه درست کار می کنیم و نه کار درست و نتیجه قهری این عادت نامالوف، صرف انرژی بسیار زیاد و بازدهی بسیار کم یا بهتر بگویم"هیچ "خواهد بود.
چهارشنبه، 22 آذر 1396 - 14:05

جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی سازمان‌های زیرمجموعه وزارت تعاون برگزار شد. جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی سازمان‌های زیرمجموعه وزارت تعاون برگزار شد.
به‌منظور افزایش تعامل، هماهنگی، هم‌اندیشی و هم‌افزایی بیشتر در خصوص موضوعات مشترک جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی سازمان‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کارورفاهاجتماعی در ساختمان مرکزی بانک توسعه تعاون برگزار گردید.
سه شنبه، 21 آذر 1396 - 23:50

نقش روابط عمومی و رسانه در توسعه صنعت بیمه کشور نقش روابط عمومی و رسانه در توسعه صنعت بیمه کشور
هدف صنعت بیمه ایجاد آرامش و امنیت و کمک به رفاه مردم در هنگام حوادث است و هرچه در این حوزه بیشتر اطلاع رسانی شود، تعداد افرادی که از مزایای بیمه استفاده می کنند در جامعه افزایش می یابد.
سه شنبه، 21 آذر 1396 - 23:27

روابط عمومی؛ فرآیند مدیریت هدفمند روابط عمومی؛ فرآیند مدیریت هدفمند
یکی از عناصر تاثیر گذار در ارتقای فرهنگ بیمه و افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور هنر روابط عمومی است که می تواند با خلاقیت و کارآمدی و بهره مندی از ابزارهای ارتباطی در حوزه های بازاریابی و مشتری مداری جایگاه شایسته صنعت بیمه در کشور را ارتقا داده و تثبیت کند.
سه شنبه، 21 آذر 1396 - 15:16

کار مشترک روابط عمومی و رسانه در توسعه صنعت بیمه کار مشترک روابط عمومی و رسانه در توسعه صنعت بیمه
مدیران روابط عمومی در واقع مدیران افکار عمومی اند و در بهترین حالت رسانه را برای فرایند اطلاع رسانی در اختیار می گیرند و به جلب افکار عمومی می‌پردازند و از این طریق ضمن آگاهی بخشی به جامعه و مسئولان، بازاری مناسب برای محصولات خود ایجاد می کنند.
دوشنبه، 20 آذر 1396 - 15:16

روابط عمومی و استفاده از نوآوری در ارتقاء حس رضایتمندی ذینفعان روابط عمومی و استفاده از نوآوری در ارتقاء حس رضایتمندی ذینفعان
روابط عمومی می تواند با تکیه بر تجارب گذشته پر افتخار علمی، قابلیتها و توانمندیهای بالقوه و بالفعل شایان توجه و در راستای همگونی و همخوانی با تحولات جدید سیستم های اقتصادی و اجتماعی، روشهای علمی نوین و اجرایی را به چرخه نظام اطلاع رسانی وارد نماید.
سه شنبه، 21 آذر 1396 - 16:09

خلاقیت و نوآوری در بانکداری ایرانی؛ موانع و فرصت‌ها خلاقیت و نوآوری در بانکداری ایرانی؛ موانع و فرصت‌ها
نوآوریها و خلاقیت بیشماری که در کشورهای دیگر هر روز اخبار و گزارشهای آنها را در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه پرداخت و بانکداری الکترونیک می‌شنویم، بخوبی نشان‌می‌دهد این مسیر، حد و مرز مشخصی ندارد و می‌توان سالها در آن حرکت کرد و خدمات متنوع و جدیدی ارائه داد.
شنبه، 18 آذر 1396 - 07:54

تخصیص هزینه چاپ تقویم و سررسید سال آینده بانک های دولتی به مردم کرمانشاه تخصیص هزینه چاپ تقویم و سررسید سال آینده بانک های دولتی به مردم کرمانشاه
رییس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: بانک های دولتی در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود، از چاپ تقویم و سررسید سال 1397 صرف نظر می کنند و هزینه های آن را برای کمک به آسیب دیدگان ناشی از حادثه زلزله کرمانشاه اختصاص می دهند.
یکشنبه، 12 آذر 1396 - 14:04

پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی روابط عمومی های وزارت اقتصاد برگزار شد پنجمین جلسه شورای اطلاع رسانی روابط عمومی های وزارت اقتصاد برگزار شد
علی رغم اطلاع رسانی مناسب، باید با رصد اخبار منتشر شده اجازه انتشار اطلاعات نادرست در خصوص نحوه خدمات رسانی به زلزله زدگان توسط مجموعه وزارت اقتصاد گرفته شود زیرا این موضوع خود باعث تضعیف روحیه و تشدید آلام زلزله زدگان خواهد شد.
پنجشنبه، 9 آذر 1396 - 00:35

​عیادت رییس روابط عمومی بانک صادرات ایران از پیشکسوت عرصه خبر
رییس اداره کل روابط عمومی بانک صادرات ایران از ناصر یمینی مردوخی کردستانی، خبرنگار پیشکسوت، عیادت کرد.
دوشنبه، 6 آذر 1396 - 13:09

آغاز ‎حراج سکه بهار آزادی در بانک کارگشایی از روز شنبه آغاز ‎حراج سکه بهار آزادی در بانک کارگشایی از روز شنبه
رییس بانک کارگشایی از حراج سکه های تمام بهار و نیم بهار آزادی در این بانک، از روز شنبه چهارم آذرماه خبر داد.
شنبه، 4 آذر 1396 - 10:59

رئیس شوراى هماهنگى بانک هاى دولتى اعلام کرد: تسهیلات حداکثری و ضمانت های حداقلی برای مردم آسیب دیده از زلزله در کرمانشاه رئیس شوراى هماهنگى بانک هاى دولتى اعلام کرد: تسهیلات حداکثری و ضمانت های حداقلی برای مردم آسیب دیده از زلزله در کرمانشاه
رئیس شوراى هماهنگى بانک هاى دولتى با یادآوری رشادت ها و مقاومت های مردم کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس، گفت: امروز زمان جبران آن خدمات است و به همین دلیل مردم و نظام بانکی در این خدمت رسانی پیش قدم شده اند.
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 15:30

تعالی سازمانی،همبستگی درونی و میراثی برای فردا تعالی سازمانی،همبستگی درونی و میراثی برای فردا
بانک ملی ایران،از این منظر سرمایه های گرانقدری دارد که می توانند دستمایه علوم روانشناسانه و جامعه شناسانه قرار گیرند و تحت یافته های این علوم، پرداخته شوند و تعالی یابند و سنگ بنای مستحکم و رفیع تعالی فرهنگ سازمانی را بنهند.
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 13:24

با دستور ویژه مدیرعامل، بانک ملی ایران به کمک زلزله زدگان کرمانشاه شتافت با دستور ویژه مدیرعامل، بانک ملی ایران به کمک زلزله زدگان کرمانشاه شتافت
با دستور ویژه مدیرعامل بانک ملی ایران، امکانات بیمارستان بانک برای کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه بسیج شد.
دوشنبه، 22 آبان 1396 - 13:30

پاسخگویی آنلاین به مخاطبان کانال تلگرامی بانک ملی ایران پاسخگویی آنلاین به مخاطبان کانال تلگرامی بانک ملی ایران
کانال تلگرامی بانک ملی ایران به عنوان یکی از سریعترین و به روزترین راه های ارتباطی با مخاطبان، تنها به اطلاع رسانی یک طرفه اکتفا نکرده و به صورت آنلاین در هفت روز هفته پاسخگوی سوالات مشتریان نیز بوده است.
سه شنبه، 16 آبان 1396 - 15:26

گزارش برگزاری همایش کارشناسان روابط عمومی بانک ملی ایران گزارش برگزاری همایش کارشناسان روابط عمومی بانک ملی ایران
همایش کارشناسان روابط عمومی بانک ملی ایران نهم آبان ماه 1396 در سالن همایش حافظ این بانک برگزار شد.
سه شنبه، 9 آبان 1396 - 23:24

نهمین جلسه کمیسیون هماهنگی روابط عمومی بانکها برگزار شد
دکتر مجتبی لشکر بلوکی عضو هیات مدیره این بانک در نهمین جلسه کمیسیون هماهنگی روابط عمومی بانک ها که به میزبانی بانک صادرات ایران برگزار شد، گفت: تجهیز منابع گران هم به زیان بانک ها است هم به زیان مشتریان و از این رو حمایت روابط عمومی بانکها در تبعیت از مقررات شورای پول و اعتبار و رعایت نرخ های سود مصوب می تواند بسیار راهگشا باشد.
جمعه، 5 آبان 1396 - 01:11

ضرورت تشکیل شورای روابط عمومی و رسانه در صنعت بیمه ضرورت تشکیل شورای روابط عمومی و رسانه در صنعت بیمه
اعتماد سازی و ایجاد باور مثبت در مورد بیمه؛ معرفی خدمات بیمه ای به مردم و اقناع افکار عمومی برای خرید بیمه به منظور جبران خسارت ها، باید در دستور کار شورای هماهنگی روابط عمومی های صنعت بیمه قرار بگیرد و با حساسیت و ظرافت بیشتری دنبال و پیگیری شود.
چهارشنبه، 3 آبان 1396 - 12:31

معرفی روابط عمومی بانک مسکن معرفی روابط عمومی بانک مسکن
روابط عمومی بانک مسکن وظیفه برقراری ارتباط ساده و سریع میان مشتریان و مخاطبان بانک با مسئولان و دوایر مختلف این بانک را بر عهده دارد. این امر از طریق سامانه های مختلفی مانند مرکز مشاوره، پایگاه اطلاع رسانی، نظرسنجی، وبلاگ، تالار گفتگو و خبرنامه الکترونیک صورت می گیرد.
جمعه، 28 مهر 1396 - 02:56

بانک شهر صدر نشین شبکه‌های اجتماعی بین بانک های کشور شد بانک شهر صدر نشین شبکه‌های اجتماعی بین بانک های کشور شد
بانک شهر بر اساس ارزیابی و آنالیز فعالیت بانک‌های ایران در شبکه‌های اجتماعی، که این ارزیابی به تایید بانک مرکزی نیز رسیده است، به عنوان بانک اول در سیستم بانکی کشور در سه ماهه دوم سالجاری معرفی شد.
جمعه، 21 مهر 1396 - 23:23

حسین زاده تاکید کرد: استفاده از همه ظرفیت های بانک ملی ایران برای کمک به توسعه شهر مقدس مشهد
مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه شهر مشهد متعلق به همه مردم ایران و شیعیان جهان است، گفت: توسعه شهر مشهد موجب افتخار همه ماست و بانک ملی ایران نیز از هر گونه کوششی برای کمک به این شهر دریغ نخواهد کرد.
چهارشنبه، 19 مهر 1396 - 11:36

تقدیر مدیرعامل بانک ملی ایران از اقدامات شرکت داده ورزی سداد
مدیرعامل بانک ملی ایران در راس هیاتی متشکل از مسئولان حوزه فناوری اطلاعات بانک، از شرکت داده ورزی سداد بازدید کرد.
یکشنبه، 16 مهر 1396 - 13:12

وب اپلیکیشن باشگاه مشتریان بانک ایران زمین منتشر شد وب اپلیکیشن باشگاه مشتریان بانک ایران زمین منتشر شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مشتریان بانک ایران زمین از این پس می توانند از طریق این اپلیکیشن به سایت باشگاه مشتریان این بانک دسترسی داشته باشند.
شنبه، 15 مهر 1396 - 23:04

تاریخچه تاسیس و سابقه فعالیت بانک ایران زمین تاریخچه تاسیس و سابقه فعالیت بانک ایران زمین
بانک ایران زمین (سهامی عام) به موجب مجوز شماره 283592/89 مورخ 1389/12/21 صادره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 1389/12/24 تحت شماره 399279 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در تهران به ثبت رسیده است.
شنبه، 15 مهر 1396 - 23:00

برگزاری مراسم قرعه کشی جشنواره «یک بام و چند برنده» بانک ملی ایران برگزاری مراسم قرعه کشی جشنواره «یک بام و چند برنده» بانک ملی ایران
قرعه کشی جشنواره «یک بام و چند برنده» بانک ملی ایران امروز با حضور مدیرعامل، تنی چند از اعضای هیات مدیره، جمعی از مدیران امور و مسئولان ارشد بانک برگزار و برندگان دو هدیه ویژه آن شامل یک دستگاه خودروی «نیسان جوک» ویژه مشتریان و یک دستگاه «هیوندای i10 » ویژه همکاران مشخص شدند.
شنبه، 15 مهر 1396 - 22:53

توسعه روابط کارگزاری بانک ملی ایران در آمریکای جنوبی توسعه روابط کارگزاری بانک ملی ایران در آمریکای جنوبی
عضو هیات مدیره و معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران اعلام کرد: در راستای توسعه روابط کارگزاری به منظور حمایت و پشتیبانی از تجارت خارجی کشور، بانک ملی ایران موفق به برقراری روابط کارگزاری با بانک های برزیلی شد.
چهارشنبه، 12 مهر 1396 - 15:47

رونمایی از لوگوی جدید کانون جوانه های بانک ملی ایران رونمایی از لوگوی جدید کانون جوانه های بانک ملی ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- لوگوی جدید کانون جوانه های بانک ملی ایران پس از گذشت چهار سال از راه اندازی آن، بازطراحی شد.
چهارشنبه، 12 مهر 1396 - 12:08

پرداخت بیش از 271 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک ملی ایران در پنج ماه نخست امسال پرداخت بیش از 271 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک ملی ایران در پنج ماه نخست امسال
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک ملی ایران در پنج ماه نخست امسال 623 هزار و 752 فقره تسهیلات به مبلغ 271 هزار و 281 میلیارد ریال پرداخت کرده است.
چهارشنبه، 12 مهر 1396 - 12:07

تاکید عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر ضرورت ارتقای استانداردهای مبارزه با پولشویی تاکید عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر ضرورت ارتقای استانداردهای مبارزه با پولشویی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر ضرورت ارتقای استانداردهای مبارزه با پولشویی تاکید کرد.
سه شنبه، 11 مهر 1396 - 16:57

حمایت 42 میلیارد ریالی بانک ملی ایران از تجهیز مدارس حمایت 42 میلیارد ریالی بانک ملی ایران از تجهیز مدارس
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک ملی ایران طی دو سال گذشته 42 میلیارد ریال برای تجهیز مدارس کمک کرده است.
سه شنبه، 11 مهر 1396 - 16:56

موزه بانک ملی ایران میزبان نمایندگان مجلس بود موزه بانک ملی ایران میزبان نمایندگان مجلس بود
یک عضو هیات رئیسه به همراه دو تن دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، امروز با حضور در بانک ملی ایران و دیدار با مدیرعامل، از موزه بانک بازدید کردند.
چهارشنبه، 5 مهر 1396 - 15:57

تقدیر استاندار اصفهان از بانک ملی ایران به دلیل کمک به اجرای طرح ملی رونق تولید تقدیر استاندار اصفهان از بانک ملی ایران به دلیل کمک به اجرای طرح ملی رونق تولید
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- استاندار اصفهان از کمک بانک ملی ایران به اجرای طرح ملی رونق تولید در این استان تقدیر کرد.
چهارشنبه، 5 مهر 1396 - 15:55

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی: بانک ملی ایران بخشی از هویت تاریخی ماست عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی: بانک ملی ایران بخشی از هویت تاریخی ماست
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از بانک ملی ایران برای راه اندازی موزه بانک تقدیر کرد و گفت: بانک ملی ایران دارای هویت اجدادی و بخشی از هویت تاریخی ماست.
چهارشنبه، 5 مهر 1396 - 15:55

یادداشت/ مدرسه سازی، مسئولیت اجتماعی بانک ملی ایران* یادداشت/ مدرسه سازی، مسئولیت اجتماعی بانک ملی ایران*
آغاز هر سال تحصیلی، موضوع کمبود مدرسه یا تجهیزات مدارس بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. طبیعی است که وزارت آموزش و پرورش با حجم گسترده فعالیت ها و محدودیت منابع رو به روست و حل برخی مشکلات به عهده شرکای اجتماعی اوست.
سه شنبه، 4 مهر 1396 - 13:05

مشارکت بانک ملی ایران در آزادسازی سه زندانی معسر مشارکت بانک ملی ایران در آزادسازی سه زندانی معسر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک ملی ایران زمینه آزادی سه زندانی معسر را فراهم کرد.
دوشنبه، 3 مهر 1396 - 14:27

نجات 65 بنگاه اقتصادی بحرانی با تسهیلات بانک ملی ایران نجات 65 بنگاه اقتصادی بحرانی با تسهیلات بانک ملی ایران
بانک ملی ایران طی چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید با پرداخت تسهیلات بانکی تنها در پنج استان کشور، 65 بنگاه اقتصادی را از مرحله بحران به مرحله تولید فعال رساند.
دوشنبه، 3 مهر 1396 - 11:19

بانک ملی ایران آماده تخصیص منابع مالی خارجی به سرمایه گذاران* بانک ملی ایران آماده تخصیص منابع مالی خارجی به سرمایه گذاران*
بانک ملی ایران به تازگی در چند قرارداد بزرگ مالی میان کشور جمهوری اسلامی ایران با کشورهای چین، کره جنوبی، اتریش و دانمارک مشارکت کرده است.
یکشنبه، 2 مهر 1396 - 11:32

بازدید رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران از موزه بانک ملی ایران بازدید رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران از موزه بانک ملی ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران از موزه بانک ملی ایران بازدید کرد.
یکشنبه، 2 مهر 1396 - 11:00

پرداخت 6600 میلیارد ریال تسهیلات ضربتی قرض الحسنه ازدواج توسط بانک ملی ایران پرداخت 6600 میلیارد ریال تسهیلات ضربتی قرض الحسنه ازدواج توسط بانک ملی ایران
بانک ملی ایران از ابتدای طرح پرداخت ضربتی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تا کنون بیش از 6 هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است.
یکشنبه، 2 مهر 1396 - 10:57

جزئیات امضای دو قرارداد مهم تأمین مالی بانک های کشور با بانک های اروپایی جزئیات امضای دو قرارداد مهم تأمین مالی بانک های کشور با بانک های اروپایی
عضو هیات مدیره و معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران که برای امضای دو قرارداد تأمین مالی میان مدت و بلند مدت با دو بانک «اوبر» اتریش و «دانسکه» دانمارک و نیز انجام برخی مذاکرات به همراه هیات بانکی جمهوری اسلامی ایران به اتریش سفر کرده بود، جزئیاتی از این قرارداد را اعلام کرد.
شنبه، 1 مهر 1396 - 22:02

توسعه حضور بانک ملی ایران در آسیا و همکاری آموزشی با اروپا در اخبار این هفته توسعه حضور بانک ملی ایران در آسیا و همکاری آموزشی با اروپا در اخبار این هفته
بانک ملی ایران در هفته ای که گذشت، حضور خود را در هنگ کنگ بار دیگر تثبیت کرد، میزبان چند مدرس و متخصص حوزه مبارزه با پولشویی از کشور هلند بود واز سوی دیگر هماهنگی های نهایی برای اجرای طرح مدیر خدمات ویژه که از آن به عنوان انقلاب در خدمت رسانی به مشتریان بانک یاد می شود، انجام شد.
جمعه، 31 شهریور 1396 - 14:21

پرداخت 5760 میلیارد ریال تسهیلات خروج از بحران تنها در پنج استان از سوی بانک ملی ایران پرداخت 5760 میلیارد ریال تسهیلات خروج از بحران تنها در پنج استان از سوی بانک ملی ایران
تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران در طول چهار سال دولت تدبیر و امید صدها بنگاه اقتصادی را از خطر ورشکستگی نجات داده است.
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 - 13:13

بازدید مدرسان شرکت فیلیپ سیدنی هلند از موزه بانک ملی ایران بازدید مدرسان شرکت فیلیپ سیدنی هلند از موزه بانک ملی ایران
مدرسان دوره « تطبیق و مبارزه با پولشویی» شرکت فیلیپ سیدنی هلند که به منظور برگزاری این دوره در بانک حضور داشتند، از موزه بانک ملی ایران بازدید کردند.
چهارشنبه، 29 شهریور 1396 - 12:58

اختلال موقت در تماس های تلفنی اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران اختلال موقت در تماس های تلفنی اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران
به علت انجام عملیات کابل برگردان، خطوط تلفنی اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران به مدت 48 ساعت دچار قطعی خواهد بود.
سه شنبه، 28 شهریور 1396 - 16:58

پیشرفت قابل ملاحظه بانک ملی ایران در اجرای قوانین مبارزه با پولشویی پیشرفت قابل ملاحظه بانک ملی ایران در اجرای قوانین مبارزه با پولشویی
مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به پیشرفت قابل ملاحظه این بانک در اجرای قوانین مبارزه با پولشویی، گفت: تلاش ما این است که مقررات تطبیق و مبارزه با پولشویی در ذهن همه کارکنان بانک نهادینه شود.
سه شنبه، 28 شهریور 1396 - 16:54

پروانه فعالیت موزه بانک ملی ایران صادر شد پروانه فعالیت موزه بانک ملی ایران صادر شد
مدیرکل موزه ها و اموال منقول تاریخی – فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، پروانه فعالیت موزه بانک ملی ایران را صادر کرد.
چهارشنبه، 22 شهریور 1396 - 13:01

گام های بلند بانک ملی ایران در مسیر مبارزه با پولشویی گام های بلند بانک ملی ایران در مسیر مبارزه با پولشویی
مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک جهان اسلام و در راستای تاکید نهادهای ذیربط، گامی بلند در جهت عملیاتی کردن مقررات مبارزه با پولشویی را برداشت.
سه شنبه، 21 شهریور 1396 - 13:13

89 سالگی/ بانک ملی ایران چگونه بانک ملی ایران شد؟* 89 سالگی/ بانک ملی ایران چگونه بانک ملی ایران شد؟*
بانک ملی ایران تحقق آرزوی دیرینه ایرانیان برای داشتن بانکی ملی و وطنی است. ابتدا زمزمه تشکیل این بانک توسط حاج امین الضرب،تاجر پیشرو عصر ناصری آغاز شد.
دوشنبه، 20 شهریور 1396 - 13:42

صف تسهیلات ازدواج در بانک ملی ایران از بین رفت صف تسهیلات ازدواج در بانک ملی ایران از بین رفت
مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: با اجرای طرح پرداخت ضربتی تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، صف این تسهیلات در بانک ملی ایران حذف شد.
دوشنبه، 20 شهریور 1396 - 13:41

/89 سالگی/ پرداخت تسهیلات 17 طرح اقتصادی توسط بانک ملی ایران /89 سالگی/ پرداخت تسهیلات 17 طرح اقتصادی توسط بانک ملی ایران
مصوبه پرداخت تسهیلات 17 فقره طرح اقتصادی واحدهای تولیدی در 4 ماهه اول سالجاری توسط بانک ملی ایران تایید شد.
یکشنبه، 19 شهریور 1396 - 21:54

مدیر جدید امور بازرسی و حسابرسی بانک ملی ایران معرفی شد مدیر جدید امور بازرسی و حسابرسی بانک ملی ایران معرفی شد
امروز با حضور جمعی از اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک ملی ایران، «حسن سعیدی اصل» به عنوان مدیر امور بازرسی و حسابرسی بانک معرفی و از خدمات «فرهاد حمزه» که این سمت را عهده دار بود، تقدیر شد.
یکشنبه، 19 شهریور 1396 - 21:53

گامی دیگر در جهت توسعه فعالیت های برون مرزی؛ آغاز به کار فعالیت آزمایشی شعبه نجف اشرف بانک ملی ایران گامی دیگر در جهت توسعه فعالیت های برون مرزی؛ آغاز به کار فعالیت آزمایشی شعبه نجف اشرف بانک ملی ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعاملب انک ملی ایران گفت: شعبه این بانک در شهر نجف اشرف عراق، فعالیت آزمایشی خود را آغاز کرد.
یکشنبه، 19 شهریور 1396 - 21:52

«اعتبارسنجی مطلوب» در دستور کار بانک ملی ایران «اعتبارسنجی مطلوب» در دستور کار بانک ملی ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عضو هیات مدیره انک ملی ایران گفت: مقدمات «اعتبارسنجی مطلوب» در بانک ملی ایران در حال پیاده سازی است.
یکشنبه، 19 شهریور 1396 - 10:18

/89 سالگی/ بهره برداری از 13 طرح بزرگ کشوری با مشارکت بانک ملی ایران /89 سالگی/ بهره برداری از 13 طرح بزرگ کشوری با مشارکت بانک ملی ایران
مدیر عامل بانک ملی ایران گفت: طی سال گذشته 13 طرح بزرگ کشوری با تسهیلات کلان بانک ملی ایران به بهره برداری رسید.
چهارشنبه، 15 شهریور 1396 - 16:20

امضای قرارداد فاینانس بانک ملی ایران با اگزیم بانک کره جنوبی امضای قرارداد فاینانس بانک ملی ایران با اگزیم بانک کره جنوبی
مدیرعامل بانک ملی ایران خبر داد: این بانک به همراه 11 بانک دیگر ایرانی با همکاری و تحت نظارت بانک مرکزی و تضمین سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی کشور، قراردادی به ارزش 8 میلیارد یورو با اگزیم بانک کره جنوبی منعقد کردند.
سه شنبه، 14 شهریور 1396 - 15:37

/89 سالگی/ افزایش 34 درصدی مصوبات استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در بانک ملی ایران /89 سالگی/ افزایش 34 درصدی مصوبات استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی در بانک ملی ایران
میزان تسهیلات ارزی مصوب بانک ملی ایران از محل منابع صندوق توسعه ملی در سال مالی جاری نسبت به سال مالی 1394 بیش از 34 درصد افزایش یافته است.
دوشنبه، 13 شهریور 1396 - 11:01

غرامت حادثه دیدگان اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی چهارشنبه پرداخت می شود غرامت حادثه دیدگان اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی چهارشنبه پرداخت می شود
نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه دانا از سفر به استان هرمزگان برای پرداخت خسارت حادثه‌دیدگان واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان دختر در چهارشنبه هفته جاری خبر داد.
دوشنبه، 13 شهریور 1396 - 10:58

ارتباط بیمه ها با گمرک الکترونیکی شد ارتباط بیمه ها با گمرک الکترونیکی شد
فاز اول اتصال سامانه های بیمه با پنجره واحد تجارت فرامرزی در راستای توسعه خدمات الکترونیکی گمرک ایران و به منظور تسهیل فرآیند ترانزیت برای شرکت های حمل و نقل بین المللی، به بهره برداری رسید.
یکشنبه، 12 شهریور 1396 - 18:25

تمجید نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی از اقدامات بانک ملی ایران تمجید نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی از اقدامات بانک ملی ایران
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با تمجید از اقدامات بانک ملی ایران در کمک به ایجاد اشتغال و تولید، تاکید کرد: پس از برجام، نقش بانک ملی ایران در توسعه روابط ارزی و بین المللی بسیار چشمگیر بوده است.
یکشنبه، 12 شهریور 1396 - 12:16

بازدید نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی از بانک ملی ایران بازدید نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی از بانک ملی ایران
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی امروز با مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک ملی ایران دیدار و از ادارات مرکزی و موزه بانک بازدید کرد.
یکشنبه، 12 شهریور 1396 - 12:11

بیمه دانا غرامت مصدومین و جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی را پرداخت می کند بیمه دانا غرامت مصدومین و جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی را پرداخت می کند
دکتر بیژن صادق، نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا در پیامی حادثه جان باختن دانش آموزان نخبه هرمزگانی را به خانواده هایشان تسلیت گفت.
شنبه، 11 شهریور 1396 - 17:05

تاکید همتی بر شفافیت صورت های مالی شرکت های بیمه تاکید همتی بر شفافیت صورت های مالی شرکت های بیمه
رییس کل بیمه مرکزی در همایش پیاده سازی استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی صنعت بیمه بر لزوم شفافیت صورتهای مالی شرکتهای بیمه تاکید کرد.
شنبه، 11 شهریور 1396 - 17:03

واکنش عضو هیات مدیره بانک ملی ایران به تبلیغ پرداخت تسهیلات در روزنامه ها واکنش عضو هیات مدیره بانک ملی ایران به تبلیغ پرداخت تسهیلات در روزنامه ها
بانک ملی ایران به عنوان تامین کننده مالی طرح ها و پروژه های کلان کشور، استفاده از تسهیلات با رعایت ساز و کارهای قانونی و ضوابط و مقررات بانکی را به مردم پیشنهاد می کند.
شنبه، 11 شهریور 1396 - 09:49

مدیرعامل بانک رفاه: مهمترین ریسک نظام بانکی ریسک اعتباری است مدیرعامل بانک رفاه: مهمترین ریسک نظام بانکی ریسک اعتباری است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک رفاه گفت: در نظام بانکی، ریسک اعتباری مهم ترین ریسک است و باید به صورت مستمر رصد و پایش شود.
پنجشنبه، 9 شهریور 1396 - 19:12

تصویب مشارکت بانک ملی ایران در 23 پروژه بزرگ
بانک ملی ایران طی یک سال منتهی به مرداد ماه سال جاری، مشارکت در تامین مالی اجرای 23 پروژه بزرگ گردشگری، صنعتی و خدماتی را مصوب کرده است.
چهارشنبه، 8 شهریور 1396 - 13:13

کنترل بانکها و رسانه ها در جهان غرب در دست یهودیان است کنترل بانکها و رسانه ها در جهان غرب در دست یهودیان است
میکیس تئودوراکیسMikis Theodorakis آهنگساز بلندآوازه یونانی که در 1964 با ساختن آهنگهای فیلم «زُربای یونانی» به شهرت دست یافت
جمعه، 7 شهریور 1393 - 12:25

دکتر صادق خبر داد: رشد مناسب بازده سرمایه‌گذاری‌های بیمه دانا دکتر صادق خبر داد: رشد مناسب بازده سرمایه‌گذاری‌های بیمه دانا
مدیرعامل بیمه دانا از افزایش ۵۵ درصدی پرتفو و همچنین افزایش بازده سرمایه‌‌گذاری‌های این شرکت به رقم ۱۸٫۷۶ درصد در سال ۹۵ خبر داد.
سه شنبه، 7 شهریور 1396 - 22:43

انواری دبیر کمیسیون مبارزه با پولشویی شورای هماهنگی بانک ها شد انواری دبیر کمیسیون مبارزه با پولشویی شورای هماهنگی بانک ها شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سید رضا انواری با بیشترین آرای کسب شده به عنوان دبیر کمیسیون مبارزه با پولشویی شورای هماهنگی بانک ها انتخاب شد.
سه شنبه، 7 شهریور 1396 - 22:42

معاون اول رئیس جمهور از بانک ملی ایران تقدیر کرد معاون اول رئیس جمهور از بانک ملی ایران تقدیر کرد
معاون اول رئیس جمهور از بانک ملی ایران به جهت بالاترین پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی و بیشترین مساعدت با خانواده های کمیته امداد امام خمینی(ره) تقدیر کرد.
سه شنبه، 7 شهریور 1396 - 22:41

برگزاری بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی برگزاری بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی
نخستین روز بیست و هشتمین همایش تخصصی بانکداری اسلامی با رویکرد نقش نظام اعتباری بانک ها در حمایت از تولید و اشتغال در چارچوب بانکداری اسلامی، امروز در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
سه شنبه، 7 شهریور 1396 - 22:40

پرداخت حدود 90 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه در چهار ماه نخست امسال توسط بانک ملی ایران پرداخت حدود 90 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه در چهار ماه نخست امسال توسط بانک ملی ایران
بانک ملی ایران در چهار ماه نخست امسال، حدود 90 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ بیش از 8 هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.
دوشنبه، 6 شهریور 1396 - 14:28

حمایت بی دریغ بانک ملی ایران از اشتغال و ازدواج جوانان حمایت بی دریغ بانک ملی ایران از اشتغال و ازدواج جوانان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بیش از 21 درصد تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران در چهار ماه نخست امسال به اشتغال و ازدواج تخصیص یافته است.
یکشنبه، 5 شهریور 1396 - 16:13

«عکس بفرست، جایزه بگیر» «عکس بفرست، جایزه بگیر»
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک ملی ایران به مناسبت هشتاد و نهمین سالگرد تاسیس، یک مسابقه اینستاگرامی برگزار می کند.
دوشنبه، 30 مرداد 1396 - 21:47

توسعه حضور بانک ملی ایران در عراق توسعه حضور بانک ملی ایران در عراق
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت: بانک ملی ایران با توسعه شعب خود در شهرهای نجف، بغداد و بصره کشور عراق، آماده ارائه خدمات بانکی به مشتریان است.
دوشنبه، 30 مرداد 1396 - 16:34

پیام تبریک مدیرعامل بانک ملی ایران به وزیر امور اقتصادی و دارایی پیام تبریک مدیرعامل بانک ملی ایران به وزیر امور اقتصادی و دارایی
در پی رای اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به دکتر مسعود کرباسیان به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی، دکتر محمد رضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران طی پیامی، این مسئولیت را به ایشان تبریک گفت. متن پیام به این شرح است:
دوشنبه، 30 مرداد 1396 - 16:33

صندوق سرمایه گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران از بورس مجوز گرفت صندوق سرمایه گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران از بورس مجوز گرفت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مجوز فعالیت صندوق سرمایه گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار صادر شد.
یکشنبه، 29 مرداد 1396 - 16:22

 حسین زاده اعلام کرد: پرداخت بیش از 25 هزار فقره تسهیلات ضربتی قرض الحسنه ازدواج توسط بانک ملی ایران حسین زاده اعلام کرد: پرداخت بیش از 25 هزار فقره تسهیلات ضربتی قرض الحسنه ازدواج توسط بانک ملی ایران
مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: در 25 روز نخست ماه مرداد، بیش از 25 هزار فقره تسهیلات ضربتی قرض الحسنه ازدواج در بانک ملی ایران پرداخت شد.
یکشنبه، 29 مرداد 1396 - 11:30

بیمه دانا به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)25 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد بیمه دانا به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)25 میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد
شرکت بیمه دانا به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خراسان شمالی مبلغ 25.000.000.000 ریال خسارت پرداخت کرد.
شنبه، 28 مرداد 1396 - 16:40

واگذاری 47 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی توسط بانک ملی ایران در فصل بهار واگذاری 47 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی توسط بانک ملی ایران در فصل بهار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک ملی ایران طی سه ماه نخست امسال بیش از 47 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه واگذار کرده است.
شنبه، 28 مرداد 1396 - 15:34

نرم افزار همراه بام بانک ملی ایران به روز شد نرم افزار همراه بام بانک ملی ایران به روز شد
- نرم‌افزار موبایلی همراه بام بانک ملی ایران تحت سیستم عامل اندروید با هدف تسریع و تسهیل در امور بانکی مشتریان، بروزرسانی و برای به خدمت گیری از آن عرضه شد.
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 - 14:13

بازدید کارشناسان وزارت امور اقتصادی و دارایی از مراکز دیدنی بانک ملی ایران بازدید کارشناسان وزارت امور اقتصادی و دارایی از مراکز دیدنی بانک ملی ایران
موزه بانک ملی ایران که این روزها به مرکزی برای حضور علاقه مندان به تاریخ و میراث فرهنگی تبدیل شده، امروز میزبان جمعی از کارشناسان حوزه بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی بود.
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 - 14:12

یادداشت/ روان سازی صدور انواع ضمانتنامه در بانک ملی ایران در پسا برجام* یادداشت/ روان سازی صدور انواع ضمانتنامه در بانک ملی ایران در پسا برجام*
اقتصاد ایران، اقتصادی بانک محور است و بخش های مختلف آن برای تامین حساب در گردش و منابع پروژه های خود به بانک ها وابسته هستند.
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 - 14:02

از تشکر «جهانگیری» تا تقدیرنامه «فتاح» در اخبار هفته گذشته بانک ملی ایران از تشکر «جهانگیری» تا تقدیرنامه «فتاح» در اخبار هفته گذشته بانک ملی ایران
در هفته ای که گذشت، مدیرعامل بانک ملی ایران از روان سازی صدور انواع ضمانتنامه در این بانک گفت و رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز از خدمات بانک تقدیر کرد.
پنجشنبه، 26 مرداد 1396 - 14:00

برگزاری نشست هم‌اندیشی مسئولان روابط عمومی شبکه بانک صادرات ایران برگزاری نشست هم‌اندیشی مسئولان روابط عمومی شبکه بانک صادرات ایران
نشست هم‌اندیشی مسئولان روابط عمومی شبکه بانک صادرات ایران با نگاهی به «نقش روابط عمومی در تحقق اهداف نقشه راه استراتژیک بانک» با حضور دکتر تهرانفر قائم‌مقام مدیرعامل و نایب ‌رئیس هیأت ‌مدیره، دکتر لشکر بلوکی عضو هیأت مدیره و جمعی از مسئولان و کارشناسان روابط عمومی این بانک در شهر مقدس مشهد برگزار شد.
سه شنبه، 24 مرداد 1396 - 14:13

"به همین نزدیکی" بانک ملی آگهی برتر شد "به همین نزدیکی" بانک ملی آگهی برتر شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- آگهی «به همین نزدیکی» بانک ملی ایران توانست عنوان آگهی برتر «سوم» روزنامه های سراسری کشور را کسب کند.
سه شنبه، 24 مرداد 1396 - 14:10

انتخاب اعضای جدید شورای اطلاع رسانی و تبلیغات نظام بانکی انتخاب اعضای جدید شورای اطلاع رسانی و تبلیغات نظام بانکی
شبکه بانکی از امکانات مناسبی در فضای مجازی و محیطی برخوردار است که با استفاده از این ظرفیت و انسجام هرچه بیشتر می توان به تحقق اهداف نظام بانکی و در نتیجه اقناع افکار عمومی کمک کرد.
دوشنبه، 23 مرداد 1396 - 20:51

حمایت از اشتغال، راهبرد مهم بانک ملی در حوزه مسئولیت های اجتماعی حمایت از اشتغال، راهبرد مهم بانک ملی در حوزه مسئولیت های اجتماعی
حمایت از اشتغال یکی از راهبردهای مهم بانک ملی ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی است. بانک ملی ایران در طول نزدیک به 9 دهه از حیات خود، پیوندی ناگسستنی با آحاد جامعه یافته و از همین رو نسبت به مشکلات بخش های مختلف جامعه احساس مسئولیت می کند.
یکشنبه، 22 مرداد 1396 - 15:42

معاون اول رئیس جمهور، کاهش مطالبات معوق بانک ملی ایران را مطلوب ارزیابی کرد معاون اول رئیس جمهور، کاهش مطالبات معوق بانک ملی ایران را مطلوب ارزیابی کرد
مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: معاون اول رئیس جمهور در بازدید اخیر از بانک ملی ایران، پس از استماع گزارش وصول مطالبات معوق و کاهش NPL بانک، این روند را تحسین برانگیز و مطلوب ارزیابی کرد.
یکشنبه، 22 مرداد 1396 - 15:40

وصول مطالبات معوق در بانک ملی ایران، روندی مستمر است وصول مطالبات معوق در بانک ملی ایران، روندی مستمر است
دو عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم کاهش مطالبات معوق بانک با رعایت همه دستورالعمل های ابلاغی و تلاش برای تحقق اهداف تعیین شده در این بخش تاکید کردند.
یکشنبه، 22 مرداد 1396 - 15:39

با مشارکت بانک ملی ایران؛ کلنگ احداث مدرسه شش کلاسه در بیرجند به زمین زده شد با مشارکت بانک ملی ایران؛ کلنگ احداث مدرسه شش کلاسه در بیرجند به زمین زده شد
آیین کلنگ زنی احداث مدرسه شش کلاسه در مهرشهر بیرجند با حضور مسئولان بانک ملی استان خراسان جنوبی، جمعی از مدیران استانی و محلی و جمعی از مردم منطقه به زمین زده شد.
چهارشنبه، 18 مرداد 1396 - 19:40

با حضور دکتر فرهادی و دکتر حسین زاده؛ تفاهمنامه همکاری بین وزارت علوم و بانک ملی ایران امضا شد با حضور دکتر فرهادی و دکتر حسین زاده؛ تفاهمنامه همکاری بین وزارت علوم و بانک ملی ایران امضا شد
تفاهمنامه همکاری میان بانک ملی ایران و وزارت علوم با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر محمد رضا حسین زاده مدیر عامل بانک ملی ایران به امضا رسید.
چهارشنبه، 18 مرداد 1396 - 19:36

مدیرعامل بانک رفاه روز خبرنگار را تبریک گفت مدیرعامل بانک رفاه روز خبرنگار را تبریک گفت
خبرنگاران وجدان بیدار، چشمان بینا، زبان گویای جامعه و طلایه داران جبهه آگاهی هستند که با تعمق و نکته سنجی خود به کشف حقایق می‌پردازند و آن را در کمترین زمان به اطلاع مخاطبان می‌رسانند.
سه شنبه، 17 مرداد 1396 - 13:53

تیزر رادیویی تبریک ماه رمضان بانک کشاورزی به عنوان بهترین آگهی رادیویی خرداد ماه ١٣٩٦ برگزیده شد تیزر رادیویی تبریک ماه رمضان بانک کشاورزی به عنوان بهترین آگهی رادیویی خرداد ماه ١٣٩٦ برگزیده شد
تیزر رادیویی تبریک ماه رمضان بانک کشاورزی به عنوان بهترین آگهی رادیویی خرداد ماه ١٣٩٦ برگزیده شد.
سه شنبه، 27 تیر 1396 - 15:55

مدیر شعب بانک توسعه تعاون آذربایجان شرقی: روابط عمومی ها ویترین دستگاه های اجرایی هستند
“غفور اصغر رضایی” که در چهارمین نشست اعضای هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های دستگاه های اجرایی آذربایجان شرقی سخن می گفت، افزود: مدیران روابط عمومی در دستگاه های اجرایی در ایجاد ارتباط درون و برون سازمانی دستگاه های اجرایی نقشی بی بدیل و غیر قابل انکار دارند.
سه شنبه، 27 تیر 1396 - 14:54

ماهنامه عصر تراکنش اولین نشریه چاپی فین‌تکِ ایران منتشر شد ماهنامه عصر تراکنش اولین نشریه چاپی فین‌تکِ ایران منتشر شد
اولین شماره از ماهنامه چاپی «عصر تراکنش» منتشر شد. ماهنامه عصر تراکنش به مدیرمسئولی مینا والی و سردبیری رضا قربانی نخستین نشریه چاپی است که در حوزه فین‌تک ایران منتشر می‌شود
جمعه، 9 تیر 1396 - 13:25

 آئین‌نامه پیشنهادی بیمه مرکزی درباره بازاریابی برخط آئین‌نامه پیشنهادی بیمه مرکزی درباره بازاریابی برخط
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- آئین‌نامه بازاریابی محصولات بیمه برخط (آنلاین) و بدون مراجعه مستقیم در کارگروه تخصصی شبکه فروش و بازاریابی سندیکا بررسی شد.
چهارشنبه، 7 تیر 1396 - 16:46

تیزر تبلیغاتی "شهر در اندیشه نشر" بهترین آگهی در اردیبهشت‌ماه
تیزر تبلیغاتی بانک شهر با عنوان شهر در اندیشه نشر به عنوان بهترین آگهی تلویزیونی در اردیبهشت‌ماه برگزیده شد.
یکشنبه، 21 خرداد 1396 - 20:11

نقش روابط عمومی در توسعه اقتصادی نقش روابط عمومی در توسعه اقتصادی
گسترش صنعت روابط عمومی، راه حلی جهت جلب اعتماد و حمایت مردم، و در نتیجه فروش و درآمد بالا است، که خود به افزایش نرخ سهام شرکت ها و در نتیجه جذب سرمایه گذار خارجی منتهی می گردد. حمایت مصرف کننده داخلی و جذب سرمایه گذار خارجی، در دنیایی که با رکود اقتصادی مواجه است، خود نشان از حرکت یک کشور به سمت مسیر توسعه و خودکفایی اقتصادی است.
چهارشنبه، 10 خرداد 1396 - 08:24

روابط عمومی؛ پایگاه اطلاعاتی و ارتباطی روابط عمومی؛ پایگاه اطلاعاتی و ارتباطی
روابط عمومی در بسیاری از کشورهای پیشرفته و صنعتی در جایگاه واقعی خود قرار گرفته، ولی در جوامع درحال گذار این ساختار بیشتر تقلیدی و دچار روزمرگی و پراکنده کاری شده است.
سه شنبه، 9 خرداد 1396 - 08:26

" مهدی ابراهیم بای " از روابط عمومی موسسه کاسپین رفت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مهدی ابراهیم بای سلامی از مدیریت روابط عمومی موسسه اعتباری کاسپین کناره گیری کرد.
دوشنبه، 8 خرداد 1396 - 14:03

روابط عمومی اثرگذار و کل نگر روابط عمومی اثرگذار و کل نگر
واحدهای روابط عمومی در مجموعه های بزرگ حضور پررنگ تری در بازار رقابت های تجاری پیدا می کنند و مسئولیت های مهم و مهمتری متوجه این سازمان ها خواهد شد.
دوشنبه، 8 خرداد 1396 - 08:22

برگزاری کمپین مجازی بانک شهر در ماه مبارک رمضان برگزاری کمپین مجازی بانک شهر در ماه مبارک رمضان
درماه مبارک رمضان با یکی از بستگان یا دوستان خود که او را به عنوان یکی از مردمان خوب شهر خود می دانید،عکس سلفی گرفته و با شرکت درکمپین مجازی بانک شهر برنده جایزه شوید.
یکشنبه، 7 خرداد 1396 - 20:17

تقدیر وزارت امور اقتصادی و دارایی از مدیریت امور مشتریان و روابط عمومی بانک صنعت و معدن
محمد شرفشاهی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی با ارسال تقدیرنامه ای برای داریوش سهرابی، مشاور مدیرعامل در امور مجلس و مدیرامور مشتریان و روابط عمومی بانک صنعت و معدن از عملکرد مطلوب این مدیریت در حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی در دوره فعالیت دولت یازدهم قدردانی کرد.
یکشنبه، 7 خرداد 1396 - 20:14

نقش روابط عمومی و تبلیغات در توسعۀ فرهنگ بیمه نقش روابط عمومی و تبلیغات در توسعۀ فرهنگ بیمه
روابط عمومی ها باید ظرفیت ها و قابلیت های صنعت بیمه را با تاًکید بر واقع گرایی اطلاع رسانی کرده و برای نهادینه سازی بیمه، موانع و آسیب‌های آن را شناسایی و برای رفع آنها برنامه‌ریزی کنند.
یکشنبه، 7 خرداد 1396 - 08:19

بازنگری در حوزه های ارتباطات، بازنمایی عملکردها وآینده پژوهی بازنگری در حوزه های ارتباطات، بازنمایی عملکردها وآینده پژوهی
توجه به مقوله پژوهش و تحقیق و اعمال روش های علمی برای توانمندسازی نیروهای انسانی با رویکرد تقویت توانمندی و بهره گیری از فنون مناسب ارتباطات برای پیشبرد اهداف از جمله عواملی خواهدبود که تاثیر زیادی را بر افزایش سطح توانمندی فرهنگی صنعت بیمه و متعاقب آن توانگری شرکت های بیمه گر خواهدگذاشت.
شنبه، 6 خرداد 1396 - 09:10

مدیرعامل بانک سپه در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کل روابط عمومی: روابط عمومی پنجره بانک است مدیرعامل بانک سپه در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کل روابط عمومی: روابط عمومی پنجره بانک است
مدیرعامل بانک سپه از برنامه جامع عملیاتی و عزم جدی ارکان بانک سپه برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال در سال جاری خبر داد.
دوشنبه، 1 خرداد 1396 - 19:00

 پیام مدیرعامل بانک شهر به مناسبت فرارسیدن روز ارتباطات و روابط عمومی پیام مدیرعامل بانک شهر به مناسبت فرارسیدن روز ارتباطات و روابط عمومی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر عامل بانک شهر همزمان با فرارسیدن روز ارتباطات و روابط عمومی پیام تبریکی را صادر کرد.
دوشنبه، 1 خرداد 1396 - 18:51

ارائه خدمات جدید و مورد انتظار مشتریان در دستور کار بانک ملی ایران ارائه خدمات جدید و مورد انتظار مشتریان در دستور کار بانک ملی ایران
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با بیان این که نظام بانکداری دنیا از شعار «حق با مشتری است» عبور کرده است، گفت: اکنون دوره جدیدتری در مشتری مداری آغاز شده و آن هم ارائه خدمات جدید و مورد انتظار مشتری است.
یکشنبه، 31 اردیبهشت 1396 - 17:06

پیرایش چهره سازمان شما مهم است پیرایش چهره سازمان شما مهم است
اگر سازمانی به دنبال موفقیت در بازار رقابتی پر چالش امروزی است می بایست با تکیه بر تیم روابط عمومی خبره و آگاه به مسائل روز خود تصویر ذهنی مناسبی از سازمان در بازار ایجاد کند و بیشترین بهره برداری را از پتانسیل تمامی کانالهای ارتباطی خود بویژه کانالهای ارتباطی نوین دنیای امروزی (نظیر شبکه های اجتماعی) حاصل نماید.
شنبه، 30 اردیبهشت 1396 - 07:57

نقش تأثیرگذار روابط عمومی‌های بانک‌ها در بحران‌های احتمالی سیستم بانکی نقش تأثیرگذار روابط عمومی‌های بانک‌ها در بحران‌های احتمالی سیستم بانکی
استفاده یک بانک از یک روابط عمومی خلاق، کارآمد و به‌روز می‌تواند ارتباط بین بانک و کلیه مخاطبان اعم از خاص و عام را به نحوی دوسویه و مطلوب مدیریت کند.
یکشنبه، 24 اردیبهشت 1396 - 20:18

با رونمایی از دومین کمپین اطلاع رسانی نظام بانکی / «دوران ثبات» کلید خورد
دومین کمپین اطلاع رسانی نظام بانکی کشور روز گذشته با شعار دوران ثبات، توسط مدیر روابط عمومی بانک مرکزی و با حضور مدیران روابط عمومی شبکه بانکی کشور و نمایندگان رسانه های جمعی در ساختمان لاجوردی میرداماد رونمایی شد.
دوشنبه، 18 اردیبهشت 1396 - 09:54

رونمایی از دومین کمپین اطلاع رسانی نظام بانکی رونمایی از دومین کمپین اطلاع رسانی نظام بانکی
دومین کمپین اطلاع رسانی نظام بانکی کشور با محوریت ثبات اقتصادی در دوره ٤ ساله اخیر در مراسمی در سالن الزهرا (س) بانک مرکزی و با حضور مدیران روابط عمومی نظام بانکی کشور رونمایی شد.
یکشنبه، 17 اردیبهشت 1396 - 11:47

شورای هماهنگی روابط عمومی بانک‌ها با حضور مدیران روابط عمومی سیستم بانکی برگزار شد
در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی بانک‌های کشور که به میزبانی پست‌بانک برگزار شد بر نقش‌آفرینی هرچه بیشتر روابط عمومی‌هادر ایجاد تعامل گسترده درون و برون‌سازمانی تأکید شد.
یکشنبه، 10 اردیبهشت 1396 - 11:41

اختلال در سامانه ساپتا در بانک ملی ایران اختلال در سامانه ساپتا در بانک ملی ایران
سامانه ارسال پیامک تراکنش های مالی مشتریان (ساپتا) در بانک ملی ایران از ساعت 9:00 تا 9:20 روز جمعه 8 اردیبهشت ماه جاری ( فردا ) به مدت حداکثر 20 دقیقه دچار اختلال موقت در سرویس‌دهی خواهد شد.
پنجشنبه، 7 اردیبهشت 1396 - 17:33

 ظهور و بروز عملکرد بانک از طریق روابط عمومی صورت می‌گیرد ظهور و بروز عملکرد بانک از طریق روابط عمومی صورت می‌گیرد
مدیرعامل بانک توسعه تعاون ضمن تقدیر از عملکرد روابط عمومی و حوزه مدیریت در سال 95 گفت: ظهور و بروز عملکرد بانک از طریق روابط عمومی صورت می‌گیرد.
دوشنبه، 4 اردیبهشت 1396 - 22:38

فراخوان مهم بانک ملی ایران به منظور تکمیل اطلاعات مشتریان
براساس بخشنامه بانک مرکزی، ارائه خدمات به مشتریانی که اطلاعات شناسنامه‌ای آنها ناقص باشد از تاریخ 15 اردیبهشت‌ماه در شعب بانکی امکان‌پذیر نخواهد بود.
دوشنبه، 4 اردیبهشت 1396 - 13:01

بیمه پارسیان محبوب ترین برند بیمه ای کشور به انتخاب مشتریان
در چهارمین جشنواره انتخاب محبوب ترین برندهای شرکت ، بیمه پارسیان بعنوان محبوب ترین برند بیمه ای کشور شناخته شد .
یکشنبه، 3 اردیبهشت 1396 - 11:06

قدردانی انجمن صنفی نشریات تخصصی و صنایع غذایی از روابط عمومی بانک کشاورزی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دبیر انجمن صنفی نشریات تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی کشور با ارسال نامه ای به دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک کشاورزی از رئیس روابط عمومی این بانک قدردانی کرد.
شنبه، 26 فروردین 1396 - 17:07

نخستین نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های شبکه بانکی برگزار شد نخستین نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های شبکه بانکی برگزار شد
شبکه بانکی باید تلاش کند با هماهنگی هر چه بیشتر در رسانه ها و جامعه حضور فعال داشته باشد چراکه این امر به شفافیت و پاسخگویی به افکار عمومی و نیز کاهش و رفع ابهام ها، کمک می کند.
چهارشنبه، 23 فروردین 1396 - 18:59

بانک رفاه موفق به کسب رتبه دوم مدیریت عملکرد شد بانک رفاه موفق به کسب رتبه دوم مدیریت عملکرد شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سازمان های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان تهران شد.
پنجشنبه، 26 اسفند 1395 - 10:23

برگزاری نشست پایان سال کارکنان روابط عمومی بانک کشاورزی با حضور مدیرعامل برگزاری نشست پایان سال کارکنان روابط عمومی بانک کشاورزی با حضور مدیرعامل
مدیرعامل بانک کشاورزی در نشست پایان سال کارکنان روابط عمومی، این بخش را شاخصه مهم و تابلوی این بانک دانست و از زحمات نیروهای متخصص و مجرب این حوزه قدردانی کرد.
سه شنبه، 24 اسفند 1395 - 13:45

مدیر روابط عمومی بانک شهر مدیر برتر شد مدیر روابط عمومی بانک شهر مدیر برتر شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر روابط عمومی بانک شهر در سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی برتر کشور به عنوان مدیر برتر روابط عمومی معرفی شد.
شنبه، 21 اسفند 1395 - 23:47

روابط عمومی بانک شهر اعتبارنامه اقتصادی گرفت روابط عمومی بانک شهر اعتبارنامه اقتصادی گرفت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- رئیس مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر موفق به دریافت اعتبار نامه رهبران اقتصادی کشورهای اسلامی شد.
شنبه، 21 اسفند 1395 - 23:45

انتخاب دبیر کمیسیون روابط عمومی بانک های خصوصی کشور انتخاب دبیر کمیسیون روابط عمومی بانک های خصوصی کشور
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین، دبیر کمیسیون روابط عمومی بانک های خصوصی کشور شد.
سه شنبه، 17 اسفند 1395 - 17:20

انتصاب مدیر روابط عمومی پیشین بیمه ایران به معاونت توسعه بازار بیمه سرمد انتصاب مدیر روابط عمومی پیشین بیمه ایران به معاونت توسعه بازار بیمه سرمد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به گزارش شارا، اسماعیل دلفراز مدیرعامل بیمه سرمد، طی حکمی رسول ساجدی مدیر روابط عمومی پیشین بیمه ایران را به سمت سرپرست معاونت توسعه بازار این شرکت منصوب کرد.
سه شنبه، 10 اسفند 1395 - 18:53

برنامه هوشمندانه مدیریت روابط عمومی برنامه هوشمندانه مدیریت روابط عمومی
روابط عمومی مجال انجام رسالت اصلی خود را نداشته است، همچنین انتظار می رود پس از دریافت مجوز حرکت شانه‌به‌شانه با رقبا و سبقت گرفتن از آنان را دربرنامه هوشمندانه مدیریت روابط عمومی شاهد باشیم.
یکشنبه، 8 اسفند 1395 - 23:11

مدیرعامل بانک توسعه صادرات: روابط عمومی حوزه ای تخصصی و راهبردی در هر سازمان است مدیرعامل بانک توسعه صادرات: روابط عمومی حوزه ای تخصصی و راهبردی در هر سازمان است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: روابط عمومی حوزه ای راهبردی و پر اهمیت در هر سازمان است و لازم است نگاه تخصصی برای اداره آن داشته باشیم.
شنبه، 7 اسفند 1395 - 19:31

تقدیر معاون اول رئیس جمهور از عملکرد شورای هماهنگی بانکهای دولتی تقدیر معاون اول رئیس جمهور از عملکرد شورای هماهنگی بانکهای دولتی
دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در پیامی به محمدرضا حسین زاده رییس شورای هماهنگی بانک ها، از بانک های عضو این شورا در خصوص اجرای مطلوب سیاست های اقتصاد مقاومتی، حمایت از صنایع کوچک و متوسط و رفع موانع تولید، تقدیر کرد.
پنجشنبه، 5 اسفند 1395 - 21:05

آشنایی اجمالی با موضوعات اقتصادی؛ ویژه کارشناسان روابط عمومی بانک‌ها
آشنایی اجمالی با موضوعات اقتصادی
یکشنبه، 1 اسفند 1395 - 11:42

بانک شهر در میان ۵ بانک محبوب کشور بانک شهر در میان ۵ بانک محبوب کشور
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک شهر به انتخاب مردم، در میان ۵ بانک محبوب کشور قرار گرفت.
پنجشنبه، 28 بهمن 1395 - 00:53

انتصاب سرپرست مدیریت روابط عمومی بانک توسعه تعاون انتصاب سرپرست مدیریت روابط عمومی بانک توسعه تعاون
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- طی حکمی از سوی حجت‌الله مهدیان مهران حسین زاده به سمت سرپرست مدیریت امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون منصوب شد.
چهارشنبه، 27 بهمن 1395 - 16:21

حمایت از روابط عمومی بیمه ایران باهدف توسعه خدمات
نشست تخصصی مسئولان روابط عمومی شعب ومراکز سراسرکشور بیمه ایران با حضور آقای پورکیانی رییس هیات مدیره و مدیرعامل، آقای رحیمی باغ ابریشمی عضو هیات مدیره و آقای نعمت اللهی معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت، صاحب نظران و متخصصان علوم ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد.
یکشنبه، 10 بهمن 1395 - 12:11

در نشست تخصصی مسئولان روابط عمومی سراسر کشور بیمه ایران عنوان شد: حمایت از روابط عمومی بیمه ایران باهدف توسعه خدمات در نشست تخصصی مسئولان روابط عمومی سراسر کشور بیمه ایران عنوان شد: حمایت از روابط عمومی بیمه ایران باهدف توسعه خدمات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نشست تخصصی مسئولان روابط عمومی شعب و مراکز سراسرکشور بیمه ایران با حضور پورکیانی رییس هیات مدیره و مدیرعامل، رحیمی باغ ابریشمی عضو هیات مدیره و نعمت اللهی معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت، صاحب نظران و متخصصان علوم ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد.
یکشنبه، 10 بهمن 1395 - 11:04

دستگاه خودپرداز پنجاه ساله شد دستگاه خودپرداز پنجاه ساله شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- پنجاه سال پیش اولین خود‌پردازهای بانکی (ATM) راه‌اندازی شد. پاول ولکر، رئیس سابق فدرال رزرو ایالات متحده آمریکامی‌گوید‌، خودپردازها "تنها ابداع مفید صنعت بانکداری در چند دهه گذشته بوده‌اند."
جمعه، 8 بهمن 1395 - 11:39

بانک ملی ایران در صدر ۵۰۰ شرکت برتر ایران قرار گرفت بانک ملی ایران در صدر ۵۰۰ شرکت برتر ایران قرار گرفت
در نوزدهمین رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران، بانک ملی ایران علاوه بر کسب چند رتبه برتر، در صدر ۵۰۰ شرکت برتر ایران از نظر میزان فروش قرار گرفت.
دوشنبه، 4 بهمن 1395 - 14:32

بررسی بانک های ایرانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام
حضور بانک های خصوصی ایرانی در شبکه های اجتماعی سریع تر از بانک های دولتی اتفاق افتاد. بانک سامان یکی از نخستین بانک هایی بود که در شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی فعالیت خود را شروع کرد و نخستین کمپین دیجیتال مارکتینگ بانکی را در ایران به نام «#شادهستیم» در اینستاگرام اجرا کرد.
چهارشنبه، 29 دی 1395 - 12:03

مدیرعامل بانک ملی ایران: روابط عمومی و بازاریابی باید مسلط به دانش روز باشد مدیرعامل بانک ملی ایران: روابط عمومی و بازاریابی باید مسلط به دانش روز باشد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک ملی تاکید کرد : مشتری مداری و بازاریابی نوین در الویت است و روابط عمومی و بازاریابی باید مسلط به دانش روز باشد.
شنبه، 25 دی 1395 - 01:36

تشکیل کمیسیون هماهنگی روابط عمومی بانک ها به میزبانی بانک کشاورزی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کمیسیون هماهنگی روابط عمومی بانک ها روز سه شنبه 14 دی به میزبانی بانک کشاورزی برگزار شد.
چهارشنبه، 15 دی 1395 - 03:53

تقدیراز مدیراسبق روابط عمومی بانک صادرات
در جلسه شورای تبلیغات و اطلاع رسانی بانک از زحمات و تلاش های امیر صفری مدیراسبق روابط عمومی بانک صادرات تقدیر و تشکر شد.
چهارشنبه، 8 دی 1395 - 13:53

نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های مجموعه وزارت اقتصاد نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های مجموعه وزارت اقتصاد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور مدیران روابط عمومی دستگاههای تابعه، بانکها و بیمه ها برگزار شد.
چهارشنبه، 1 دی 1395 - 16:18

سهولت و سرعت خدمات با بانکداری اجتماعی
مدیر انفورماتیک بانک پاسارگاد معتقد است: بانکداری اجتماعی می‌تواند اقدام مهمی در سهولت و سرعت ارائه خدمات بانکی به مشتریان باشد و با توجه به اینکه شبکه‌های مجازی جای خود را میان مردم بازکرده است، فعالیت این نوع بانکداری آینده خوبی خواهد داشت.
دوشنبه، 22 آذر 1395 - 14:41

معرفی مدیران روابط عمومی برتر صنعت بیمه
بیست و سومین همایش ملی و نهمین همایش بین المللی بیمه و توسعه با معرفی مدیران روابط عمومی برتر صنعت بیمه به کار خود پایان داد.
یکشنبه، 14 آذر 1395 - 12:10

رسانه؛ ابزار مهم فرهنگ سازی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دکتر علیرضا ابراهیم پور، مدیرعامل بیمه ملت، روز سه شنبه مورخ 95/09/02 در جمع خبرنگاران برنامه های راهبردی بیمه ملت را تشریح کرد.
جمعه، 5 آذر 1395 - 13:57

برگزاری نشست هم اندیشی روابط عمومی های شبکه بانکی
نشست هم اندیشی روابط عمومی های شبکه بانکی با رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی (ایپرا) بارت دوفریس (Bart de Vries) به میزبانی بانک مرکزی روز پنجشنبه ٢٧ آبان در باشگاه بانک مرکزی برگزار شد. هدف این نشست، بررسی ارتباطات بین بانکی و روابط شبکه بانکی و بانک مرکزی از منظر شبکه ارتباطی بود.
شنبه، 29 آبان 1395 - 16:20

بانک صادرات میزبان روابط عمومی بانک ها
دومین جلسه شورای هماهنگی نمایشگاه روابط‌عمومی صبح یکشنبه شانزدهم آبانماه، به میزبانی اداره کل روابط‌عمومی بانک صادرات و با حضور مدیران و صاحبنظران حوزه‌های روابط‌عمومی و تبلیغات برگزار شد.
دوشنبه، 17 آبان 1395 - 16:19

نشست تشریح اهداف صندوق بین المللی پول با مدیران روابط عمومی نظام بانکی برگزار شد
به منظور آشنایی و تعامل هرچه بیشتر نظام بانکی کشور با سیاست های ارتباطی و اطلاع رسانی صندوق بین المللی پول (IMF ) ، کریستف رزنبرگ معاون ارتباطات و وفا عمر مسئول ارتباطات رسانه ای بخش خاورمیانه این صندوق با مدیران، کارشناسان و روسای دوایر روابط عمومی های بانکها دیدار و گفتگو کرد.
چهارشنبه، 12 آبان 1395 - 16:28

بازاریابی صحیح، زمینه‌ساز جذب مشتری است
معاون امور مناطق بانک مهر اقتصاد در بازدید از شعب استان ایلام که با همراهی معاون پشتیبانی و مهندسی و مدیرکل روابط عمومی و حوزه مدیریت صور گرفت، بازاریابی صحیح را زمینه ساز جذب مشتری عنوان کرد.
دوشنبه، 10 آبان 1395 - 17:43

زیر بنای اصلی بانکداری جامع مشتری مداری است
در بانکداری جامع، زیربنای اصلی مبتنی بر پاسخگویی و مشتری‌ مداری است.
یکشنبه، 9 آبان 1395 - 15:26

مدیر عامل بانک ملی ایران: روابط عمومی و بازاریابی باید مسلط به دانش روز باشد مدیر عامل بانک ملی ایران: روابط عمومی و بازاریابی باید مسلط به دانش روز باشد
مدیر عامل بانک ملی ایران گفت: مسئولان روابط عمومی و بازاریابی باید مسلط به دانش روز باشند و هرقدر این دانش بالاتر رود و آگاهی‌ها بیشترشود، به همان میزان توانایی برای پیشبرد اهداف بانک، بیشتر و قوی‌تر خواهد شد.
چهارشنبه، 5 آبان 1395 - 12:16

تقدیر سیف از همکاری بانک سینا در اجرای نخستین کمپین اطلاع رسانی نظام بانکی
رئیس کل بانک مرکزی از همکاری و مشارکت بانک سینا در اجرای نخستین کمپین اطلاع رسانی نظام بانکی قدردانی کرد.
سه شنبه، 4 آبان 1395 - 15:55

برگزاری همایش مسوولان و کارشناسان روابط عمومی و بازاریابی بانک ملی
با حضور مدیر عامل بانک ملی ایران ٬همایش مسوولان و کارشناسان روابط عمومی و بازاریابی این بانک آغاز شد.
سه شنبه، 4 آبان 1395 - 13:04

روابط عمومی پشتیبان بازاریابی است
روابط عمومی به عنوان یک صنعت، هنر و تکنیک همواره پشتیبان بازاریابی درک شده است.
دوشنبه، 3 آبان 1395 - 12:57

تقدیر سیف از اجرای کمپین اطلاع‌رسانی نظام بانکی
روابط عمومی بانک مرکزی در نامه ای از جانب «ولی‌الله سیف»، رئیس کل این بانک به «محمدعلی مشکیان»، مدیرعامل شرکت هم وطا آریا، از اجرای «موفق» و «مؤثر» نخستین کمپین اطلاع‌رسانی نظام بانکی کشور تشکر کرد.
پنجشنبه، 29 مهر 1395 - 15:07

جلسه هم‌ اندیشی نمایشگاه روابط‌ عمومی به میزبانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع
جلسه هم‌ اندیشی نمایشگاه روابط‌ عمومی به میزبانی سازمان گسترش و نوسازی صنایعنخستین جلسه هم‌ اندیشی نمایشگاه روابط‌ عمومی صبح روز یکشنبه هفدهم مهرماه به میزبانی اداره ارتباطات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و با حضور جمعی از اساتید و مدیران حوزه روابط‌ عمومی برگزار شد.
دوشنبه، 19 مهر 1395 - 11:28

تبلیغات بانک ملی فقط از رسانه‌های مجاز پخش می‌شود تبلیغات بانک ملی فقط از رسانه‌های مجاز پخش می‌شود
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- روابط عمومی بانک ملی ایران اعلام کرد: تبلیغات این بانک تنها از طریق رسانه‌های داخلی مجاز پخش می‌شود و در غیر این صورت، ارتباطی با این بانک ندارد.
یکشنبه، 18 مهر 1395 - 16:04

بایدها و نبایدهای تدوین استراتژی های بانکی / جای خالی استراتژی بازاریابی در بانک های ایرانی
استراتژی بازاریابی بانک های معتبر دنیا روی این موضوع است که روی ایده پردازی و کارآفرینی سرمایه گذاری کنند، اما بانک های ایرانی متاسفانه روی این موضوع تمرکز نمی کنند و حتی به نظر می رسد احساس نیاز هم نمی کنند که باید به کارآفرینان کشور کمک کنند چون بر این باورند که خودمان بهتر از سایرین می توانیم از این سرمایه ها به سودآوری دست یابیم که عملا این اتفاق نیز نیفتاده است.
چهارشنبه، 7 مهر 1395 - 11:15

پرداخت حدود 8 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج توسط بانک ملی ایران
مدیر عامل بانک ملی ایران از پرداخت حدود 8 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج توسط این بانک از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه خبر داد.
سه شنبه، 6 مهر 1395 - 18:43

خداحافظی صفرلکی از روابط‌عمومی بانک دی
ابراهیم صفرلکی، مدیرکل روابط عمومی بانک دی در مراسمی از بانک دی خداحافظی کرد و جای خود را به اسماعیل امیرحسینی داد.
دوشنبه، 5 مهر 1395 - 11:57

ضرورت تغییر ساختار هرمی روابط عمومی ها
فاصله گرفتن روابط عمومی در نظام بانکی کشور از آگاهی بخشی به جامعه به عنوان ماموریت اصلی آن و حرکت به سمت فعالیت های تبلیغ محوری، چالشی است که از نظر کارشناسان روابط عمومی سبب ناکارآمدی آن در حوزه اطلاع رسانی صحیح شده است.
سه شنبه، 23 شهریور 1395 - 14:36

بانکداری اسلامی با رویکرد روابط عمومی و ارتباطات بانکداری اسلامی با رویکرد روابط عمومی و ارتباطات
حفظ حقوق و شان مشتری،‌ ایجاد جایگاه حقوقی مشخص با حقوق قانونی معین و روشن، نگاه مشاوره ای در خدمت به مشتریان و سرمایه گذاران و کمک به آنان برای تشخیص موقعیت های ممتاز و درست برای سرمایه گذاری در چنین نظامی می تواند از اولویت های کاری آن بانک باشد.
سه شنبه، 16 شهریور 1395 - 15:51

بیمه آسیا میزبان مسئولان روابط‌ عمومی‌های پایگاه‌های بسیج تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی
در این گردهمایی، کاردگر مدیرعامل و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج بیمه آسیا با تبیین جایگاه روابط‌ عمومی در سازمان‌ها و شرکت‌ها پرداخته و بیان عملکرد شرکت بیمه آسیا در سه سال گذشته، به نقش تفکر بسیجی در ارایه خدمت مطلوب به مردم براساس موارد تبیینی مقام معظم رهبری در سال جاری به عنوان اقدام و عمل پرداخته و آن را در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری دانست.
سه شنبه، 16 شهریور 1395 - 13:31

مدیر عامل بانک شهر چهره ماندگار مدیریت مدیر عامل بانک شهر چهره ماندگار مدیریت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک شهر به عنوان چهره ماندگار مدیریت در بین ده ها شرکت و سازمان کشوری برگزیده شد.
شنبه، 13 شهریور 1395 - 01:00

کمپین اطلاع رسانی نظام بانکی کشور رونمایی شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نخستین کمپین اطلاع رسانی نظام بانکی کشور توسط رئیس کل بانک مرکزی و با حضور مدیران عامل بانک ها و موسسات اعتباری رونمایی شد.
پنجشنبه، 11 شهریور 1395 - 09:50

نشست صمیمانه مدیران ارشد بانک ایران زمین با اصحاب رسانه
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نشست صمیمانه عبدالمجید پورسعید مدیرعامل، مجید شایسته عضو هیات مدیره و هادی قدیمی عضو هیات مدیره و معاونت برنامه ریزی و سرمایه انسانی بانک ایران زمین صبح چهارشنبه دهم شهریور در هتل لاله تهران برگزار شد.
چهارشنبه، 10 شهریور 1395 - 23:58

جهانی مدیر روابط عمومی بانک صادرات شد جهانی مدیر روابط عمومی بانک صادرات شد
با حکم مدیرعامل، علی جهانی به عنوان مدیر روابط عمومی بانک صادرات ایران منصوب شد.
چهارشنبه، 10 شهریور 1395 - 10:25

تقدیر بانک ملی ایران از نفر اول کنکور سراسری در رشته علوم انسانی
مدیرعامل بانک ملی ایران در جلسه هیأت مدیره این بانک از زهرا سادات موسوی نفر اول کنکور سراسری سال 1395 در رشته علوم انسانی تقدیر کرد.
چهارشنبه، 10 شهریور 1395 - 10:12

اعطای نشان برترین روابط عمومی به بانک صادرات
در هفتمین اجلاس مدیران و روسای شرکت‌های بزرگ تولیدی و خدماتی نمونه سراسر کشور (آیتک)، که در مرداد ماه سال جاری برگزار شد، نشان ملی برترین روابط عمومی دانش محور و کارآمد در صنعت بانکداری به روابط عمومی بانک صادرات ایران اعطا گردید.
سه شنبه، 9 شهریور 1395 - 12:08

بیست و پنجمین شماره نشریه داخلی بانک شهر منتشر شد بیست و پنجمین شماره نشریه داخلی بانک شهر منتشر شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بیست و پنجمین شماره نشریه داخلی بانک شهر (شهرآوا)، ویژه خرداد و تیرماه، منتشر شد.
جمعه، 5 شهریور 1395 - 23:48

اعطای نشان ملی به روابط عمومی بانک سینا
نشان ملی برترین روابط عمومی دانش محور و کارآمد در صنعت بانکداری به روابط عمومی بانک سینا اعطا شد.
سه شنبه، 2 شهریور 1395 - 12:05

انتصاب کریم همتی به عنوان مدیر روابط عمومی و تبلیغات بیمه آرمان
با حضور اعضای هیئت مدیره، مدیرعامل و مدیران ستادی شرکت بیمه آرمان، کریم همتی به عنوان مدیر روابط عمومی و تبلیغات این شرکت منصوب شد.
دوشنبه، 1 شهریور 1395 - 12:58

 نشان ملی برترین روابط عمومی دانش محور نصیب بانک صنعت و معدن شد نشان ملی برترین روابط عمومی دانش محور نصیب بانک صنعت و معدن شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیریت امور مشتریان و روابط عمومی بانک صنعت و معدن در هفتمین اجلاس مدیران و روسای شرکت های بزرگ تولیدی و خدماتی نمونه سراسر کشور (ITEC) نشان ملی برترین روابط عمومی دانش محور و کارآمد در صنعت بانکداری را دریافت کرد.
چهارشنبه، 27 مرداد 1395 - 16:07

 پاسداشت روز خبرنگار در بانک شهر پاسداشت روز خبرنگار در بانک شهر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مراسم گرامی داشت روز خبرنگار با حضور جمعی از خبرنگاران به میزبانی بانک شهر برگزار شد.
پنجشنبه، 21 مرداد 1395 - 23:56

مدیران روابط عمومی شبکه بانکی میهمان آسایشگاه کهریزک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیران روابط عمومیشبکه بانکی کشور روز جاری ضمن بازدید از آسایشگاه کهریزک و بخش های مختلف آن در جلسه ای که با حضور اعضای هیات مدیره این موسسه خیریه برگزار شد، شرکت کردند .
چهارشنبه، 20 مرداد 1395 - 01:34

مدیر کل روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مهراقتصاد روز خبرنگار را تبریک گفت
منصور شیخ الاسلامی مدیرکل روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مهر اقتصاد در پیامی روز خبرنگار را به اهالی قلم و رسانه تبریک گفت.
دوشنبه، 18 مرداد 1395 - 14:47

موفقیت بانک شهر در بانکداری بدون بنگاه‌داری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر نتایج مثبت فعالیت‌های بانک شهر، گفت: این بانک توانسته به رسالت بانکداری خود بدون بنگاه‌داری عمل کند.
شنبه، 16 مرداد 1395 - 00:02

پیام سرپرست بانک توسعه تعاون به مناسبت سالگرد تأسیس بانک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به گزارش روابط عمومی بانک توسعه تعاون متن کامل پیام آقای مهدیان بدین شرح است:
جمعه، 15 مرداد 1395 - 23:56

لازمه ارتباطات بین المللی، مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم است
معاون نظارتی بانک مرکزی با تاکید بر اهمیت اجرای دو قانون مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم گفت: اجرای درست این قوانین، یکی از الزامات مهم در برقراری روابط بانکی بین‌المللی است ولازم است دولت با ارائه لایحه مربوطه و مجلس شورای اسلامی با تکمیل قانون و مراجع قضایی و نیز بانک ‌ها با اجرای درست این قانون، نقش خود را در این باره ایفا کنند.
چهارشنبه، 13 مرداد 1395 - 13:34

روابط عمومی نقش کلیدی در فرایند های مدیریتی سازمان دارد
روابط عمومی در فرایندهای مدیریتی سازمان ها نقش مهم و کلیدی را ایفا می کند و این نقش می بایستی با توجه به تحولات سازمان تعالی و رشد پیدا کند.
چهارشنبه، 13 مرداد 1395 - 12:01

بانک اقتصادنوین؛ میزبان دومین نشست شورای هماهنگی روابط عمومی شبکه بانکی کشور
بانک اقتصادنوین؛ میزبان دومین نشست شورای هماهنگی روابط عمومی شبکه بانکی کشوردومین جلسه نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های شبکه بانکی کشور با هدف افزایش انسجام و هماهنگی اقدامات روابط عمومی‌های نظام بانکی، به میزبانی بانک اقتصادنوین برگزار شد.
چهارشنبه، 13 مرداد 1395 - 11:20

برگزاری جلسه انجمن روابط عمومی ایران با حضور کمال خرازی
جلسه ماهانه انجمن روابط عمومی ایران با حضور کمال خرازی، وزیر امور خارجه دولت هفتم و هشتم و به میزبانی پژوهشکده پولی وبانکی برگزار شد.
چهارشنبه، 6 مرداد 1395 - 15:31

تقدیر از روابط عمومی بانک صنعت و معدن توسط بانک مرکزی
در دومین جلسه هماهنگی نظام بانکی کشور که در محل بانک اقتصاد نوین و با حضور کریمی ، مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی ، معتمدی مدیرعامل بانک اقتصاد نوین و مدیران روابط عمومی های بانک های دولتی و خصوصی برگزار شد روابط عمومی بانک صنعت و معدن مورد تقدیر قرار گرفت.
چهارشنبه، 6 مرداد 1395 - 10:48

اولین گردهمایی روابط عمومی های بانک قرض الحسنه رسالت
اولین گردهمایی روابط عمومی های بانک قرض الحسنه رسالت به مدت 2 روز در محل دفتر مرکزی بانک قرض الحسنه رسالت برگزار شد.
یکشنبه، 3 مرداد 1395 - 12:14

بانک ملی ایران از سامانه املاک تملیکی رونمایی کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- با هدف ساماندهی، مدیریت بهینه و شفاف‌سازی عملکرد بانک در زمینه املاک تملیکی، سامانه الکترونیکی املاک تملیکی بانک ملی ایران (سات) رونمایی شد .
شنبه، 26 تیر 1395 - 22:37

کسب سه رتبه برتر روابط عمومی بانک توسعه تعاون
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در یازدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط عمومی، بانک توسعه تعاون در بخش های مصاحبه ، مقاله و پوستر به ترتیب حائز رتبه های دوم وسوم شد .
شنبه، 26 تیر 1395 - 22:35

سکوت روابط ‌عمومی‌های شبکه بانکی!
شبکه بانکی کشور در دوره‌های مختلف درمعرض نقدهای بسیاری بوده و از این راه آسیب‌های مختلفی را نیز دیده است. اوج ماجرا آنجا بود که در دولت‌های نهم و دهم، هجمه عظیمی‌ برعلیه بانک‌ها شکل گرفت. از یک طرف جابه‌جایی‌های گسترده مدیران با تجربه و سپردن سکان هدایت به دست برخی مدیران بی‌تجربه غیربانکی و ازسوی دیگر خروج مبالغ هنگفتی از منابع بانک‌ها به سمت اجرای طرح‌های شکست‌خورده‌ای مانند طرح بنگاه‌های زود بازده برای اشتغالزایی و به دنبال آن افزایش چشمگیر مطالبات معوق، بانک‌ها را با کمبود شدید منابع مواجه کرد؛ اما این پایان ماجرا نبود.
سه شنبه، 15 تیر 1395 - 11:13

روابط عمومی در آیینه فردا روابط عمومی در آیینه فردا
روابط عمومی به موازات جامعه و تغییرات تکنولوژی های ارتباطاتی می بایست رشد و تغییر کند. هنگامی که خدمات دهی روابط عمومی می تواند به صورت الکترونیک انجام شود،می بایست ارتباط با مخاطب و رفع نیاز های ارتباطی ایشان به صورت غیرحضوری امکان پذیر باشد.
یکشنبه، 13 تیر 1395 - 01:10

روابط عمومی احیاگر بانکداری اسلامی روابط عمومی احیاگر بانکداری اسلامی
اگر روابط عمومی ها بتوانند تبیین کنند که در بانکداری اسلامی انسان محوری جای سود محوری را می گیرد و به جای نقش آفرینی پول، کالا و سود، این انسان است که محور اصلی قلمداد می شود، نه تنها خود روابط عمومی در قامت یک روابط عمومی کاملا اخلاقی ظاهر خواهد شد بلکه در این قاموس، موجبات احیاگری ارزش های اعتقادی و انسانی را فراهم خواهد نمود.
چهارشنبه، 16 تیر 1395 - 08:03

انتصاب مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی بیمه کوثر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- طی حکمی ازسوی مدیرعامل بیمه کوثر، احمدرضا عصار به عنوان سرپرست مدیریت روابط عمومی و امور فرهنگی معرفی شدد.
سه شنبه، 8 تیر 1395 - 00:27

بازدید مدیر عامل بانک ملی از روند بازسازی بخش هایی از بیمارستان بانک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر عامل بانک ملی به صورت سرزده از روند بازسازی در برخی بخش‌های بیمارستان این بانک بازدید کرد.
یکشنبه، 6 تیر 1395 - 13:49

 مجمع عمومی عادی سالانة شرکت بیمه پارسیان برگزارشد مجمع عمومی عادی سالانة شرکت بیمه پارسیان برگزارشد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمة پارسیان به عنوان بزرگترین بیمه خصوصی کشوربرای سال مالی منتهی به 29/12/94با حضورحدود80 درصد صاحبان سهام درسالن همایش های نیایش برگزارگردید.
سه شنبه، 1 تیر 1395 - 12:43

برگزاری دومین قرعه کشی جشنواره خودپردازهای بانک ملی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- قرعه‌کشی مرحله دوم جشنواره خودپردازهای بانک ملی امروز برگزار می‌شود.
یکشنبه، 30 خرداد 1395 - 12:29

تعداد کاربران سامانه بام بانک ملی ایران از مرز ۲۰۰ هزارنفرگذشت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-با گذشت حدود پنج ماه از راه‌اندازی سامانه اینترنتی جدید بانک ملی ایران (بام)، تعداد کاربران این سامانه از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت.
پنجشنبه، 27 خرداد 1395 - 00:39

موسسه اعتباری عسکریه رسما ملل شد
در صحبت تلفنی که با مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی داشته ام، ایشان این موضوع را تایید کردند و گفتند تغییر نام مؤسسه در جلسه روز گذشته شورای پول و اعتبار مطرح و تصویب شده است.
چهارشنبه، 26 خرداد 1395 - 12:13

انصراف رئیس بانک ملی از عضویت در هیئت مدیره باشگاه استقلال
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک ملی ایران از عضویت در هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران عذرخواهی کرد.
سه شنبه، 25 خرداد 1395 - 17:06

رکورد کاهش مطالبات غیرجاری نظام بانکی در اختیار بانک ملی ایران رکورد کاهش مطالبات غیرجاری نظام بانکی در اختیار بانک ملی ایران
عملکرد بسیار موفق بانک ملی ایران در زمینه کاهش مطالبات غیرجاری در سال 94 باعث شد نسبت مطالبات غیرجاری به تسهیلات این بانک (NPL)در مدت مذکور به 6/8 درصد برسد که یک رکورد در سیستم بانکی کشور محسوب می‌شود.
یکشنبه، 23 خرداد 1395 - 15:53

خدمت جدید بانک ملی به مشتریان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک ملی ایران با هدف تسهیل هر چه بیشتر امور بانکی مشتریان، سامانه درخواست اینترنتی کارت اعتباری را راه‌اندازی کرد.
سه شنبه، 18 خرداد 1395 - 23:36

تقدیر استاندار کردستان از روابط عمومی بانک ملی استان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در اولین همایش مشترک روسای ادارات، سازمان‌ها و روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان کردستان، از روابط عمومی بانک ملی استان تقدیر شد.
سه شنبه، 18 خرداد 1395 - 23:35

اولین نشست مشترک انجمن صنفی بیمه نویسان و روابط عمومی بیمه مرکزی برگزار شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی در اولین نشست مشترک با اعضای انجمن صنفی بیمه نویسان حمایت خود را از این انجمن اعلام کرد.
یکشنبه، 16 خرداد 1395 - 20:51

لزوم حضور و فعالیت بانک‌ها در شبکه‌های اجتماعی
مدیریت ارتباط با مشتریان یا در اصطلاح CRM یکی از بخش‌های مهم در چارت سازمانی است، چراکه نحوه ارتباط و پاسخگویی به مشتریان از مهم‌ترین عوامل موفقیت برای جلب نظر ایشان است.
یکشنبه، 16 خرداد 1395 - 10:47

غلط‌ نویسی شیرین
طراح در آگهی با به تصویر کشیدن اسکناس‌های شبیه به چشم و به‌کار بردن شعار «در ارز یک چشم بهم زدن!» سعی داشته سرعت خدمات‌‌رسانی بانک را به مخاطبان نشان دهد.
چهارشنبه، 12 خرداد 1395 - 10:34

نگاهی به کارنامة ادارة کل روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی نگاهی به کارنامة ادارة کل روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی
روابط عمومی را ویترین هر سازمان قلمداد می کنند و آن را آینة تمام نمای مجموعه و دروازة ارتباطی درونی و برونی می خوانند. واقعیت اما این است که روابط عمومی و اطلاع رسانی، چیزی فراتر از اینهاست...
سه شنبه، 11 خرداد 1395 - 10:10

برنامه های بانک ملی ایران در سال جاری
مدیرعامل بانک ملی ایران اعلام کرد: یکی از برنامه های مهم امسال بانک ملی ایران، توسعه اشتغال در کشور با حمایت از صنایع کوچک، متوسط ، طرح های نیمه تمام و افزایش ظرفیت فعالیت واحدهای تولیدی است.
دوشنبه، 10 خرداد 1395 - 23:16

نشست مشترک مدیران ارشد بانک ملی ایران و اگزیم بانک روسیه
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- لوان زولتاریف معاون مدیرعامل اگزیم بانک روسیه با مدیرعامل و معاون ارزی بانک ملی ایران دیدار کرد.
یکشنبه، 9 خرداد 1395 - 21:05

حسین‌زاده، مدیرعامل جدید بانک ملی ایران شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- حسین‌زاده، مدیرعامل جدید بانک ملی ایران شدبه گزارش خبرداغ به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، به موجب صورتجلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده بانک‌ها در تاریخ 8 خرداد ماه 1395، حسین زاده سرپرست فعلی بانک ملی ایران به سمت مدیرعامل جدید این بانک منصوب شد.
یکشنبه، 9 خرداد 1395 - 21:03

نسخه موبایلی بام بانک ملی ایران ویژه ” اندروید “رونمایی شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- با هدف تسهیل امور بانکی مشتریان، نسخه موبایلی (همراه بانک) بام بانک ملی ایران ویژه Android رونمایی شد.
یکشنبه، 9 خرداد 1395 - 13:51

قرعه‌کشی بانک ملی؛ 95 جایزه کمک‌هزینه خرید مسکن
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک ملی ایران از برگزاری سی و هفتمین مرحله قرعه‌کشی جوایز حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز خود خبر داد.
شنبه، 8 خرداد 1395 - 13:56

چهره‌های ماندگار و رسانه‌های برگزیده صنعت بانکداری معرفی شدند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بیست و ششمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی با تقدیر از سه چهره ماندگار در حوزه بانکی ، خبرنگاران و گزارشگران برگزیده مسابقه پول ، ارز و رسانه در حوزه بانک تقدیر کرد.
پنجشنبه، 6 خرداد 1395 - 11:41

بانک ملی ایران بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد را آغاز کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- برای اولین بار در کشور با هدف ایجاد انضباط مالی و شفاف سازی عملکرد ها ، پروژه بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد به صورت آزمایشی در بانک ملی ایران آغاز شد.
پنجشنبه، 6 خرداد 1395 - 11:37

سرپرست بانک ملی خبر داد: پرداخت تسهیلات خرد و اشتغال‌زا در دستور کار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک ملی ایران با پیروی از فرمایشات رهبری، کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی را مهم‌ترین هدف خود دانسته و براساس برنامه‌های تعیین شده، پرداخت تسهیلات خرد و اشتغال‌زا و کمک به تسهیل صادرات و افزایش تولیدات داخلی را در دستور کار خود قرار داده است.
دوشنبه، 3 خرداد 1395 - 22:47

سیدمحمدحسین استاد مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین شد سیدمحمدحسین استاد مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- از سوی پور سعید مدیرعامل بانک ایران زمین، مدیر روابط عمومی این بانک منصوب شد.
دوشنبه، 3 خرداد 1395 - 14:15

تأکید سرپرست بانک ملی ایران بر ضرورت حرکت به سمت آموزش های کاربردی و نوین
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سرپرست بانک ملی ایران بر نقش مهم آموزش در نیل به اهداف بانک تأکید کرد.
پنجشنبه، 30 اردیبهشت 1395 - 14:09

تقدیر وزارت امور اقتصادی و دارایی از روابط عمومی بانک تجارت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به گزارش شارا از ایسنا، همایش روابط عمومی های مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به بهانه روز ارتباطات و روابط عمومی و با رویکرد بررسی و تبیین نقش آن ها در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با حضور مدیران و مشاوران روابط عمومی بانک ها، بیمه ها، سازمان های تابعه و ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها در محل سالن جهاد اقتصادی این وزارتخانه برگزار شد. در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از روابط عمومی بانک تجارت قدردانی شد.
چهارشنبه، 29 اردیبهشت 1395 - 16:25

روابط‌عمومی بانک‌ها؛ نقش‌ها و چالش‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مروری بر نقش‌های روابط عمومی در شرکت‌ها و سازمان‌ها براساس رسالت این حرفه و تجربیات بیش از یکصدسال گذشته، حکایت از آن دارد که هرگاه توانمندی‌های تخصصی (نظیر درک، تشخیص، هوش، هنر، خلاقیت و مهارت‌های ارتباطی) با اقتضائات اجتماعی وتعهدات حرفه‌ای و اخلاقی(مسئولیت‌های اجتماعی) عجین شده و مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها (به اتکای بسترهای اقتصادی و سیاسی مناسب، فضای رقابتی و مدیریت راهبردی) زمینه را برای شکوفایی استعدادهای منابع انسانی کارشناس در روابط عمومی فراهم کرده‌اند، اثربخشی و کارایی این رشته آشکار شده است.
سه شنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 00:33

پیام بانک کشاورزی به مناسبت روزارتباطات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی ، طی پیامی ۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی را به فعالان این عرصه تبریک گفت.
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1395 - 16:52

پیام مدیر عامل و عضو هیات مدیره بانک سرمایه به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی
بی شک اولین مبدعان نظریات نوین در حوزه ارتباطات و خالقان روابط عمومی در سازمان ها با نگریستن به وضعیت پیچیده و غامض ارتباطات انسانی در دهه های اخیر که محصول رشد و گسترش غیرقابل تصور ابزارهای ارتباطی است به شگفت در می آمدند.
یکشنبه، 26 اردیبهشت 1395 - 15:28

راه‌اندازی صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام بانک شهر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام بانک شهر به طور رسمی راه‌اندازی شد.
چهارشنبه، 22 اردیبهشت 1395 - 13:44

رئیس کل بیمه مرکزی استعفا کرد رئیس کل بیمه مرکزی استعفا کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- محمد ابراهیم امین امروز از سمت ریاست کل بیمه مرکزی استعفا کرد. روابط عمومی بیمه مرکزی متن استعفای امین را منتشر کرده که به شرح زیر است:
چهارشنبه، 22 اردیبهشت 1395 - 13:15

دیدارمدیرعامل بانک ملی با مراجع دیدارمدیرعامل بانک ملی با مراجع
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک ملی و هیأت همراه با مراجع عظام تقلید در قم دیدار و گفت‌وگو کردند.
سه شنبه، 21 اردیبهشت 1395 - 16:24

بانک‌ ها و تگ‌ لاین‌ها، همیشه در اندیشه
من سعی می‌کنم برای بررسی تگ لاین جدید بانک ملت وارد راهبردهای کسب‌و‌کار، بازاریابی یا تبلیغات نشوم و فرض را بر این بگذارم که بریف بدون اشکال بوده است.
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1395 - 09:55

بهترین شرکت‌ های بانکداری در سرتاسر جهان
در حال حاضر هزاران بانک در سراسر جهان وجود دارند که صاحبان‌شان خصوصی یا دولتی هستند.
سه شنبه، 14 اردیبهشت 1395 - 10:42

در رویای اندیشه جهانی
هر چند سال یک‌بار سازمان‌ها شعار اصلی برند خود را تغییر می‌دهند و این تغییر شعار معمولا براساس تغییراتی در سازمان و شرایط آن ایجاد می‌شود اما کارشناسان بازاریابی بر این باور هستند که تنها با تغییر یک شعار و تبلیغ برای آن فعالیت‌های بازاریابی انجام نمی‌شود.
دوشنبه، 13 اردیبهشت 1395 - 10:52

جزئیات کارت اعتباری بانک ملی برای فرهنگیان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در راستای فراهم‌سازی تسهیلات لازم برای کارکنان دولت، کارت اعتباری خرید کالای مصرفی بادوام تولید داخل برای فرهنگیان و کارکنان آموزش و پرورش توسط بانک ملی ایران صادر و تحویل می‌شود.
یکشنبه، 5 اردیبهشت 1395 - 20:54

دسترسی به خدمات بانکی همراه با استفاده از اثر انگشت
از این به بعد کاربران گوشی‌های هوشمند نکسوس می‌توانند برای دسترسی به خدمات بانکی و ورود به حساب خود از اثر انگشت‌شان استفاده کنند.
یکشنبه، 5 اردیبهشت 1395 - 11:57

ایران فقط یک شهر دارد؟
در روزهای اول سال، گستردگی کمپین مناسبتی نوروزی بانک شهر توجه‌ بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرد.
شنبه، 4 اردیبهشت 1395 - 10:23

پیامک‌های بانکی نباید قطع شود
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- معاون رگولاتوری گفت: با ساماندهی خدمات پیامکی و امکان غیرفعال سازی پیامک های ناخواسته، پیامک‌های بانکی جزو پیامکی‌های کنشی محسوب می‌شود و نباید قطع شود.
یکشنبه، 29 فروردین 1395 - 23:05

اعلام اسامی برندگان اولین مرحله جشنواره خودپردازهای بانک ملی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اولین مرحله قرعه‌کشی جشنواره خودپردازهای بانک ملی ایران برگزار شد.
یکشنبه، 29 فروردین 1395 - 20:37

برگزاری جشنواره وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی بانکی
دکتر حمید ضیایی پرور مسئول ستاد اجرایی این جشنواره با اعلام این خبر افزود: ستاد اجرایی جشنواره مذکور در بانک مسکن مستقر بوده و فرآیندهای اجرایی جشنواره با نظارت روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد و پیگیری امور جشنواره در راستای ترویج روابط عمومی الکترونیک در بانک ها درچارچوب اهداف تعیین شده دنبال می شود.
یکشنبه، 29 فروردین 1395 - 10:47

برگزاری جلسه هم اندیشی کارشناسان روابط عمومی بانک کشاورزی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- جلسه هم اندیشی کارشناسان روابط عمومی بانک کشاورزی باهدف تبیین و تشریح برنامه ها و اولویت‌های این بانک در حوزه روابط عمومی و امور بین‌الملل عصر روز چهارشنبه بیست و پنجم فروردین ماه در مرکز آموزش بابلسر برگزار شد.
پنجشنبه، 26 فروردین 1395 - 13:04

بستر سازی ایجاد شهر الکترونیک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک شهر با اشاره به اقدامات این بانک در حوزه بانکداری الکترونیک اظهار کرد: هوشمندسازی و شهر الکترونیک از اولویت‌هایی است که از سوی بانک شهر با جدیت دنبال می‌شود.
یکشنبه، 22 فروردین 1395 - 23:55

آغاز مسابقات روبوکاپ با مشارکت بانک ملی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- یازدهمین دوره مسابقات بین المللی روبوکاپ آزاد ایران آغاز شد.
سه شنبه، 17 فروردین 1395 - 12:32

ایده‌سوزی و ایده‌گریزی
بانک اقتصاد نوین اواخر سال گذشته روزهای پرکاری را پشت سر گذاشت و علاوه بر توزیع هر ساله اسکناس نو در شعب مختلف این بانک و مشارکت در آلبوم چهارشنبه سوری زنده‌یاد باغچه‌بان و عرضه نخستین اپلیکیشن بازی در شبکه بانکی کشور، به مناسبت هفته جهانی پول، کارتی اختصاصی برای جامعه هدفی خاص یعنی نوجوانان ارائه کرد.
سه شنبه، 17 فروردین 1395 - 10:09

عجیب‌ترین آگهی‌های تبلیغاتی یک موسسه مالی عجیب‌ترین آگهی‌های تبلیغاتی یک موسسه مالی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- برند پرداخت تجارت الکترونیکی سوئدی «Klarna» در کمپین جدید خود از خشکی متداول آگهی‌های همتایانش بیرون آمده است. آژانس تبلیغاتی DDB استکهلم، با ساخت سه آگهی جذاب راحتی و لطافت استفاده از خدمات Klarna را نمایش می‌دهد.
یکشنبه، 15 فروردین 1395 - 10:11

نگاهی به آگهی چاپی بانک اقتصاد نوین
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- طرح آگهی بانک اقتصاد نوین ساده و به دور از شلوغی بسیاری از آگهی‌های چاپی و مطبوعاتی بود. گروه طراحی برای رساندن پیام تبلیغاتی برند تنها از دو المان آشنا استفاده کرده‌ بود؛ المان‌هایی که مخاطبان هر روز با آنها سروکار دارند و به خوبی آنها را می‌شناسند.
شنبه، 14 فروردین 1395 - 19:00

نقش مدیریت فروش و روابط عمومی در دفاتر کارگزاری و نمایندگی بیمه
سوالی که مطرح می شود اینست که برای جلب توجه مردم به سمت یک دفتر فروش بیمه بخصوص در زمانیکه آن دفتر جدیدا افتتاح شده و یا اینکه دفتر بیمه وابسته به یک شرکت بیمه جدید است که تازه وارد بازار شده و هیچ جایگاه ذهنی در اذهان مردم در جامعه ندارد! در این شرایط چگونه می توان در بازار موضع یابی کرد و مشتریانی بدست آورد؟
شنبه، 14 فروردین 1395 - 09:00

تقدیر روابط عمومی بانک دی از رسانه‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اداره کل روابط عمومی بانک دی در پیام تبریکی به رسانه‌ها به مناسبت فرارسیدن سال جدید از همراهی خبرنگاران با شبکه بانکی کشور به ویژه بانک دی تقدیر کرد.
چهارشنبه، 26 اسفند 1394 - 13:46

سه روابط عمومی برتر بیمه ای از دیدگاه خبرنگاران انتخاب شدند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- طبق نظرسنجی به ترتیب آرا بیمه پارسیان، بیمه آسیا و بیمه رازی رتبه اول تا سوم را کسب کردند و نسبت به سایر روابط عمومی های شرکتهای بیمه حایز شاخص های مورد نظر بودند.
سه شنبه، 25 اسفند 1394 - 11:50

خداحافظی با روش‌های سنتی بازاریابی
هشتمین نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ها و سازمان های با حضور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این وزارت برگزار شد.  
چهارشنبه، 19 اسفند 1394 - 16:10

آگهی برتر معرفی شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- روابط عمومی آگهی بانک گردشگری به عنوان آگهی برتر مطبوعات کشور در فصل پاییز شناخته شد
دوشنبه، 17 اسفند 1394 - 13:29

ساعات کاری شعب بانک سپه در ایام نوروز ۹۵ اعلام شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مشاور مدیرعامل و رئیس اداره کل روابط عمومی بانک سپه ساعات کاری شعب بانک سپه در اسفند ۹۴ و نوروز ۹۵ را اعلام کرد.
شنبه، 15 اسفند 1394 - 18:24

252 هزار و 616 نفر با تسهیلات بانک ملی به خانه بخت رفتند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک ملی ایران از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، بیش از هفت هزار و 653 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه به مزدوجین کشور پرداخت کرد.
شنبه، 15 اسفند 1394 - 18:20

انتشار شماره بیست و سوم هفته‌نامه بانک شهر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شماره بیست و سوم هفته‌نامه الکترونیک بانک شهر با عنوان "هفت شهر"، منتشر شد.
شنبه، 15 اسفند 1394 - 13:20

درخشش بانک شهر در دومین همایش نظام پیشنهادهای شبکه بانکی کشور
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک شهر به لحاظ تعداد مقالات پذیرفته شده دومین همایش نظام پیشنهادهای شبکه بانکی کشور در جایگاه دوم قرار گرفت.
دوشنبه، 10 اسفند 1394 - 00:28

بانک پارسیان درمیان بانک‌های خصوصی اول شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر روابط عمومی بانک پارسیان از کسب جایگاه اول این بانک درمیان بانک های خصوصی بر اساس رتبه بندی انجام شده از سوی سازمان مدیریت صنعتی خبر داد.
پنجشنبه، 6 اسفند 1394 - 10:32

قدرت بانک ها در تولید درآمد است نه در دارایی
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران؛ عبدالناصر همتی در مراسم روز مهندس،گفت: باید از دارایی درآمد ساخت و اگر غیر از این باشد زیان های بزرگ و غیرقابل جبرانی متوجه بانک خواهد بود.
چهارشنبه، 5 اسفند 1394 - 15:17

کارت‌هایی برای توسعه گردشگری
طراحان کمپین برای انتقال پیام تبلیغاتی‌شان از تصاویر مکان‌هایی استفاده کرده‌اند که این روزها بسیاری از مخاطبان دائم به آنها فکر می‌کنند.
سه شنبه، 4 اسفند 1394 - 12:35

عملکرد بانک ملی ایران در زمینه ترویج فرهنگ اقامه نماز عملکرد بانک ملی ایران در زمینه ترویج فرهنگ اقامه نماز
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عملکرد مطلوب بانک ملی ایران درخصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سال 1393، از سوی ستاد اقامه نماز استان تهران شایسته تقدیر ویژه شناخته شد و در همایش دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان تهران، لوح و تندیس ویژه را دریافت کرد.
یکشنبه، 2 اسفند 1394 - 17:00

دوره آموزش تخصصی مدیران روابط عمومی بانک مهراقتصاد برگزار شد
دوره آموزش تخصصی مدیران روابط عمومی با حضور مدیر کل روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک مهر اقتصاد در استان قم برگزار شد.
شنبه، 1 اسفند 1394 - 14:49

اتصال بانک ملی ایران به شبکه جهانی سوییفت
بانک ملی ایران از امروز دوشنبه (26ر11ر1394) رسماً به شبکه جهانی سوییفت متصل شد و عملاً از ابتدای روز سه‌شنبه 27ر11ر1394 این بانک می‌تواند پیام‌های مالی خود را از طریق سوییفت به سراسر دنیا مخابره نماید.
سه شنبه، 27 بهمن 1394 - 14:52

محدود به مرزها
فراتر از مرزها قدم زدن در ارائه خدمات برای بانک‌های ایرانی همواره با مشکلات زیادی همراه است؛ بانک‌هایی همچون بانک گردشگری در چند سال گذشته با چنین شعارهایی فعالیت‌های خود را آغاز کردند و درصدد شکستن مرزهای خدمات در کشور بودند.
سه شنبه، 27 بهمن 1394 - 12:04

رویترز: ایران خارج از محدوده فعالیت بانک‌های آمریکایی می‌ماند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های بانکی و سیاسی می‌گوید هرچند تحریم‌های اتمی رفع شده‌اند، اما تحریم‌های مربوط به «تروریسم» و «حقوق بشر»، ایران را همچنان از محدوده فعالیت‌های بانک‌های آمریکایی دور نگه می‌دارد.
یکشنبه، 25 بهمن 1394 - 22:10

چشم‌ انداز بیمه‌ گرها در پساتحریم از سرمایه‌ گذاری مشترک تا بازارهای هدف چشم‌ انداز بیمه‌ گرها در پساتحریم از سرمایه‌ گذاری مشترک تا بازارهای هدف
شرکت‌ ها در سال‌های اخیر زیاد در این حوزه فعال نبودند هرچند محدود شرکت هایی همچون شرکت بیمه "ما" توانستند برای زائران اربعین و دیگر مسافران زیارتی بیمه گری داشته باشند اما به‌ عنوان سرمایه‌ گذاری در کشورهای دیگر فعالیت وسیعی نداشتند و در کشورهایی که ریسک سرمایه‌گذاری پایین است ورود کنند.
یکشنبه، 25 بهمن 1394 - 20:37

شعبه‌داری بانکی»؛ ایران رتبه پنجم جهانی!
این روزها وارد هر خیابانی که می‌شوی چندین شعبه بانکی وجود دارد که در کنار هزینه‌های سنگین بنای آنها، به نظر نمی‌رسد در شرایطی که رفته‌رفته بانکداری سنتی جای خود را به بانکداری الکترونیک می‌دهد، کارایی و بهره‌وری چندانی داشته باشند.
شنبه، 24 بهمن 1394 - 13:05

قدردانی بانک مرکزی از مدیرعامل بانک پارسیان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر اداره نظارت برمؤسسات پولی غیر بانکی بانک مرکزی ازمدیرعامل بانک پارسیان برای باز پرداخت منظم وجوه سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج درمرحله اول قدردانی کرد.
دوشنبه، 19 بهمن 1394 - 18:11

بانک‌ها و شبکه‌های اجتماعی
استقبال از این شبکه‌های ارتباطی توجه کسب‌و‌کارهای گوناگون را به سوی خود جلب کرده است. بانک‌ها نیز که حیاتشان به وجود مشتریان بستگی دارد، به این حوزه ارتباطی به‌عنوان یک فرصت می‌نگرند اگرچه متوجه تهدید‌های آن نیز هستند.
یکشنبه، 18 بهمن 1394 - 12:03

روابط عمومی بیمه "ما" نشان ویژه گرفت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شرکت سهامی بیمه "ما" در دومین اجلاس توسعه کیفیت حمل و نقل، ساختمان و راه و شهرسازی مفتخر به دریافت نشان ویژه مدیریت روابط عمومی درتوسعه واطلاع رسانی.،لوح تقدیرو دواستانداردبین المللی شد.
یکشنبه، 18 بهمن 1394 - 10:14

رتبه «بانک شهر» در کنکور شرکت‌های ایرانی رتبه «بانک شهر» در کنکور شرکت‌های ایرانی
«بانک شهر» سال گذشته در بین 500 شرکت برتر ایران با جهش 16 پله‌ای، از رتبه 56 به رتبه 40 صعود کرد و در بین 10 شرکت موفق که بیشترین رشد را داشته‌اند، قرار گرفت که البته اگر این ارزیابی را صرفاً به شرکت‌هایی که از رتبه دو رقمی یعنی زیر 100 برخوردار بوده‌اند متمرکز کنیم، «بانک شهر» در بین 5 شرکت موفق که بیشترین رشد را داشته‌اند، قرار می‌گیرد.
چهارشنبه، 14 بهمن 1394 - 14:51

نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه کشور به میزبانی بیمه "ما" برگزار شد. نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه کشور به میزبانی بیمه "ما" برگزار شد.
با حضور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی؛نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های صنعت بیمه کشور به میزبانی بیمه "ما" برگزار شد
سه شنبه، 13 بهمن 1394 - 16:34

روابط‌عمومی‌ها نقش ارزنده‌ای درایجاد فضا برای توسعه فکری دارند
روابط‌عمومی‌ها نقش ارزنده‌ای در معرفی کردن هر سازمان و نهاد و ایجاد فضا برای توسعه فکری دارند.
سه شنبه، 13 بهمن 1394 - 10:35

مدیر روابط عمومی بانک پارسیان خبر داد : ﺑﺎﻧﮏ پارسیان ﻣﻘﺎم اول ﺑﺎﻧﮏ ﻫﺎی ﺧﺼﻮﺻﻲ و ششم ﺻﺪ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﺮﺗﺮ را ازآن ﺧﻮد ﮐﺮد
مدیر روابط عمومی بانک پارسیان خبر داد : ﺑﺎﻧﮏ پارسیان ﻣﻘﺎم اول ﺑﺎﻧﮏ ﻫﺎی ﺧﺼﻮﺻﻲ و ششم ﺻﺪ ﺷﺮﮐﺖ ﺑﺮﺗﺮ را ازآن ﺧﻮد ﮐﺮد
چهارشنبه، 7 بهمن 1394 - 10:37

من و این همه بانک؟!
برند و برندسازی مقوله‌ای است که این روزها نگاه جدی‌تری به آن می‌شود، حتی در شرایطی که یک جایگاه خوب برای یک برند تدوین شده است.
دوشنبه، 5 بهمن 1394 - 12:56

چشم‌ نواز و کارآمد
کسب وکارها این روزها دائم در پی اجرای شیوه‌های تبلیغاتی‌ می‌گردند که با اجرای آنها از لحاظ عاطفی به مشتریان‌شان نزدیک‌تر شوند.
شنبه، 3 بهمن 1394 - 13:36

بانک شهر پیشتاز در توسعه بانکداری مجازی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کتر حسین محمدپورزرندی گفت: در گذشته شعارهای بسیاری در خصوص گسترش بانکداری مجازی مطرح می‌شد اما امروز بانک شهر، توانسته این شعار را عملیاتی کند.
چهارشنبه، 16 دی 1394 - 16:22

برگزاری جشن اهدای جوایز حساب‌های پس‌انداز بانک ملی ایران/ توسعه قرض‌الحسنه در دستور کار بانک ملی ایران
مراسم اهدای جوایز سی و ششمین مرحله قرعه‌کشی حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک ملی ایران با حضور مسئولان ارشد این بانک و همچنین کمیته امداد امام خمینی (ره) و بالغ بر 1000 نفر از برندگان و مشتریان این بانک در باشگاه آجودانیه برگزار شد.
دوشنبه، 14 دی 1394 - 18:13

بانک شهر برگزیده رسانه مانیتورینگ تبلیغات کشور
تبلیغ بانک شهر با عنوان "کارت شهروندی" به عنوان تبلیغ برتر از نگاه رسانه مانیتورینگ تبلیغاتی کشور معرفی شد.
دوشنبه، 14 دی 1394 - 13:19

بانک‌های محلی کوچک اما رقیب بانک‌های سراسری
بانک‌های مدرن در دنیا از قرن 14 میلادی تاسیس شدند و نقش‌شان در اقتصاد هر روز پررنگ‌تر شد. در گوشه و کنار جهان، هر کشوری برای بانک‌های خود ضوابط و مقررات متفاوتی تعریف کرد.
دوشنبه، 14 دی 1394 - 12:00

بام کلید خورد / بانک ملی ایران پیشرفته ترین سیستم بانکداری اینترنتی کشور را رونمایی کرد
پس از گذشت 8سال از راه اندازی سامانه بانکداری اینترنتی بانک ملی ایران (سبا)، بانک ملی ایران با هدف ارائه کامل ترین مجموعه خدمات بانکداری الکترونیک به مشتریان و استفاده از جدیدترین تکنولوژی های حوزه فناوری اطلاعات و یکپارچه نمودن خدمات قابل ارائه به آنها، سامانه بانکداری اینترنتی جدید خود با عنوان «بام» را راه اندازی کرد.
یکشنبه، 13 دی 1394 - 14:37

اعلام آمادگی بانک ملی ایران برای کمک به توسعه اقتصادی صادرات محور استان سیستان و بلوچستان
مدیر عامل بانک ملی ایران اعلام داشت : این بانک آمادگی کامل دارد برای توسعه اقتصادی استان سیستان و بلوچستان اقدامات اساسی و اثرگذار انجام دهد.
چهارشنبه، 9 دی 1394 - 15:15

آینده  پژوهی در روابط عمومی آینده  پژوهی در روابط عمومی
درتصمیم گیری های راهبردی سازمان ها معمولا در مورد چشم انداز و اهداف بلندمدت تاکید بسیاری می شود که در واقع همان آینده نگری است که در این راستا نقش روابط عمومی درآینده نگری سازمان ها، بسیار مهم و تاثیرگذار است.
دوشنبه، 30 آذر 1394 - 08:08

مدیر عامل بانک ملی ایران:مدیریت بودجه بر مبنای عملکرد و داشتن اختیار کافی مدیران دو شرط لازم کارآمدی است مدیر عامل بانک ملی ایران:مدیریت بودجه بر مبنای عملکرد و داشتن اختیار کافی مدیران دو شرط لازم کارآمدی است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر عامل بانک ملی ایران تاکید کرد: مدیریت بودجه بر مبنای عملکرد و داشتن اختیار کافی مدیران دو شرط لازم برای کارآمدی و کارآیی سیستم‌ها در کشور است.
یکشنبه، 29 آذر 1394 - 16:20

موج جدید تبلیغات "خودبانک" بانک شهر در رسانه ملی موج جدید تبلیغات "خودبانک" بانک شهر در رسانه ملی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مرحله جدید تبلیغات تلویزیونی بانک شهر با موضوع "خودبانک" آغاز شد.
پنجشنبه، 26 آذر 1394 - 13:03

بانکداری‌اجتماعی و آینده بانک‌ها بانکداری‌اجتماعی و آینده بانک‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک‌اجتماعی، بانکی است که در انجام فعالیت‌های حرفه‌ای خود میان منافع صاحبان بانک و ذینفعان آن، از یک سو و سازمان‌ها و شرکت‌های‌عمومی، دولتی وخصوصی جامعه، از سوی دیگر، تناسب منطقی و مبتنی برمنافع‌عمومی برقرارمی‌کند.
پنجشنبه، 26 آذر 1394 - 11:55

«اعتماد آفرینی» و «اعتماد بخشی» وظیفه روابط عمومی هاست
وظیفه روابط عمومی«اعتماد آفرینی»و«اعتماد بخشی»
چهارشنبه، 25 آذر 1394 - 10:22

واگذاری 10 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی توسط بانک ملی ایران
واگذاری 10 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی از طریق شعبه بازار بانک ملی ایران انجام می‌شود.
سه شنبه، 17 آذر 1394 - 13:25

شروع همکاری استراتژیک دو برند برتر خدمات الکترونیک بانکی ایرانی و سوئیسی
یک شرکت مطرح ایرانی و یک شرکت مطرح سوئیسی در حوزه خدمات الکترونیک بانکی قرارداد انحصاری همکاری استراتژیک امضا کردند.
سه شنبه، 17 آذر 1394 - 12:26

بانک شهر پیشتاز در استقرار سیستم مدیریت یکپارچه HSE در نظام بانکی بانک شهر پیشتاز در استقرار سیستم مدیریت یکپارچه HSE در نظام بانکی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر عامل بانک شهر با اشاره به استقرار سیستم مدیریت یکپارچه HSE در این بانک اظهار کرد: استقرار این سیستم در بانک‌شهر در راستای توجه به منابع انسانی و افزایش کیفیت در خدمات رسانی این بانک صورت گرفته است.
یکشنبه، 15 آذر 1394 - 17:51

بانک سپه بانک سپه
تصویر شعبه مرکزی بانک سپه - تهران، میدان امام خمینی(ره) در آغاز سال 1304 شمسی که هنوز آرامش در سراسر کشور و فعالیتهای عمومی در شئون مختلف اجتماعی محسوس نشده بود و تأثیر شگرف عوامل اقتصادی و بازرگانی در حیات سیاسی مملکت نمودی نداشت.
شنبه، 14 آذر 1394 - 20:08

اعلام نتایج قرعه کشی بانک سپه اعلام نتایج قرعه کشی بانک سپه
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مشاور مدیرعامل و رئیس اداره کل روابط عمومی بانک سپه از اعلام نتایج سی و هفتمین مرحله قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز این بانک خبر داد.
شنبه، 14 آذر 1394 - 20:00

انعکاس مسئولیت اجتماعی بانک مسکن در تبلیغات انعکاس مسئولیت اجتماعی بانک مسکن در تبلیغات
مسعود ایزدی رییس روابط عمومی بانک مسکن طی سخنانی هدف از اجرای این کمپین تبلیغاتی در 3 فاز را استفاده صحیح از بانکداری الکترونیکی به منظور بیشتر در کنار هم بودن اعضای خانواده ها دانسته و به اجرای وظیفه مسوولیت اجتماعی بانک مسکن با هدف در کنار هم بودن اعضای خانواده های ایرانی با توجه به استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی و وسایل الکترونیکی تاکید کرد.
شنبه، 14 آذر 1394 - 15:15

تعداد کارت های الکترونیکی بانک صادرات ایران از مرز ٥٣ میلیون کارت گذر کرد
​تعداد کارتهای الکترونیکی صادره توسط بانک صادرات ایران به دنبال استقبال هموطنان از خدمات این بانک تا پایان مهرماه امسال از مرز٥٣ میلیون کارت الکترونیکی گذر کرد.
شنبه، 14 آذر 1394 - 13:36

خدمات‌رسانی گستره بانک شهر به زائران حسینی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک شهر در راستای تسهیل در ارائه خدمات بانکی به زائران حسینی با تمام توان اقدام کرده است.
چهارشنبه، 11 آذر 1394 - 16:04

اﻣﻀﺎی ﺗﻔﺎهم نامه همکاری بانک پارسیان ﺑﺎ بیمه ساچه ایتالیا
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- معاون بین الملل بانک پارسیان از امضای تفاهم نامه همکاری در رابطه با ایجاد ﺧﻄﻮط اﻋﺘﺒﺎریﮐﻮﺗﺎه ﻣﺪت توسطﺷﺮﮐﺖ ﺑﯿﻤﻪ دولتی ﺳﺎﭼﻪ اﯾﺘﺎﻟﯿﺎ و بانک پارسیان خبر داد.
چهارشنبه، 11 آذر 1394 - 16:03

مدیرعامل تجارت الکترونیک پارسیان خبر داد؛ اپلیکیشن تاپ به بازار آمد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شرکت تجارت الکترونیک پارسیان اپلیکیشن جدید موبایل به نام تاپ را روانه بازار کرد.
چهارشنبه، 11 آذر 1394 - 15:07

راه اندازی باجه صرافی بانک پارسیان درکاظمین و کربلا
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک پارسیان به منظور تسهیل درارایه خدمات بانکی به زائران کربلای معلی در ایام اربعین، 2باجه ویژه ارزی خود را در کاظمین وکربلا راه اندازی کرد.
دوشنبه، 9 آذر 1394 - 18:45

وب سایت جدید اطلاع رسانی بانک گردشگری رونمایی شد
وب سایت جدید اطلاع‌رسانی بانک گردشگری با حضور مدیرعامل محترم، جمعی از مدیران و کارشناسان مربوطه بانک گردشگری امروز، هشتم آذر در سالن کنفرانس این بانک رسما رونمایی شد.
دوشنبه، 9 آذر 1394 - 10:36

حضور فعال بانک ملی ایران در نمایشگاه ایران پروژه باکو حضور فعال بانک ملی ایران در نمایشگاه ایران پروژه باکو
نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اهمیت تعامل مثبت با رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: تعامل با رسانه‌ها همواره در دستور کار بنیاد قرار دارد.
دوشنبه، 9 آذر 1394 - 08:23

مذاکره با بانک‌های معتبر جهانی در فرآیند ارزی بانک شهر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- معاون بین‌الملل و امور ارزی بانک شهر از آغاز مذاکره با بانک‌های معتبر جهانی در فرآیند ارزی این بانک خبر داد.
جمعه، 6 آذر 1394 - 21:09

راهکارهای توسعه فعالیت‌های بانک ملی ایران بررسی شد راهکارهای توسعه فعالیت‌های بانک ملی ایران بررسی شد
نسبت مطالبات معوق به تسهیلات همانند سال گذشته زیر ده درصد است لذا وضعیت وصول مطالبات در بانک ملی ایران با توجه به شرایط اقتصادی کشور و سایر بانک‌ها مناسب بوده و با عزم جدی همکاران این روند باید مطلوب‌تر شود.
چهارشنبه، 4 آذر 1394 - 16:44

جلسه هم اندیشی مدیران روابط عمومی نظام بانکی برگزار شد
جلسه هم اندیشی مدیران روابط عمومی نظام بانکی برگزار شد.
چهارشنبه، 4 آذر 1394 - 11:23

استفاده از خدمات پیامکی بانک تجارت تنها در صورت تمایل مشتری استفاده از خدمات پیامکی بانک تجارت تنها در صورت تمایل مشتری
سخنگوی بانک تجارت تاکید کرد : استفاده از خدمات ارسال پیامک بانک تجارت کاملا اختیاری بوده و بدون اطلاع و رضایت مشتریان هیچگونه برداشتی از حساب آنان صورت نخواهد گرفت.
سه شنبه، 3 آذر 1394 - 14:43

برگزاری نشست تبلیغات بانک مسکن
نشست بررسی ونقد کمپین تبلیغاتی بانک مسکن باحضور مسوولان روابط عمومی،شرکت مشاور تبلیغاتی بانک وتعدادی از اصحاب رسانه برگزار شد.
سه شنبه، 3 آذر 1394 - 10:19

نقد حرفه‌ای نظام بانکی با داوری خبرگان بانک و مطبوعات
نشست تبیین وجوه تخصصی نخستین جشنواره تخصصی «نقد صنعت بانکداری - با محوریت بانک اقتصادنوین» با حضور دو تن از داوران، رئیس اداره روابط عمومی بانک اقتصادنوین و دبیر جشنواره و صاحب‌نظران و نمایندگان رسانه‌های گروهی برگزار شد.
یکشنبه، 1 آذر 1394 - 12:39

جامعه و مشتری، بانکی را می شناسد که خدمات بیشتری ارائه کند
دکتر نتاج در جمع روسای شعب تهران بزرگ (شرق و غرب ) اذعان کرد: رویکرد جدید ما باید بر تقویت بازار و هدف گذاری در راستای جذب بیشتر مجموعه مخاطبان باشد ، امروز جامعه ، بازار و مشتری بانکی را بیشتر می شناسد که بیشتر ارائه خدمات می دهد؛ لذا بانک بایستی در خدمت همه آحاد جامعه باشد نه قشر خاص.
شنبه، 30 آبان 1394 - 17:38

رئیس اداره روابط‌عمومی بانک تجارت مدیر برتر شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- لوح مدیر برتر روابط‌عمومی دوازدهمین دوره جشنواره برترین‌های روابط‌عمومی به بانک تجارت اعطا شد.
دوشنبه، 25 آبان 1394 - 13:04

اهمیت جایگاه روابط عمومی در بانکها
توجه به افکار عمومی و ارزیابی آن و نیز پاسخگویی به ذی نفعان دو فرآیند مهم در روابط عمومی است که عدم توجه به آن بقای سازمان را به خطر می اندازد.
دوشنبه، 25 آبان 1394 - 12:27

اجرای پروژه کارت شهروندی بانک شهر در تمام تاکسی‌های خطی تهران؛ تا پایان سال
معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات، از اجرای طرح پرداخت کرایه تاکسی در همه تاکسی‌های خطی تهران تا پایان سال خبر داد و گفت: این طرح به زودی در تاکسی‌های خطی صادقیه به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.
دوشنبه، 25 آبان 1394 - 11:35

تاکید مدیرعامل بانک تجارت بر مشارکت بیشتر واحدهای روابط عمومی در فرآیندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری
مدیرعامل بانک تجارت در دیدار با رئیس انجمن بین المللی روابط عمومی بر لزوم مشارکت بیشتر واحدهای روابط عمومی در فرآیندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری در سازمانها تاکید کرد.
یکشنبه، 24 آبان 1394 - 16:13

جشنواره تخصصی رسانه ای «نقد صنعت بانکداری» برگزار شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نشست نقد صنعت بانکداری با حضور حسین عبده تبریزی و مجید رضائیان در ششمین روز از نمایشگاه مطبوعات برگزار شد.
جمعه، 22 آبان 1394 - 12:48

بانک شهر همگام با نیاز مشتریان در حوزه بانکداری الکترونیک بانک شهر همگام با نیاز مشتریان در حوزه بانکداری الکترونیک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- رویکرد نسل جوان به سمت بانکداری مدرن و الکترونیک است و به همین منظور بانک شهر در این مسیر پیش‌قدم بوده است.
جمعه، 22 آبان 1394 - 11:36

برداشت مستقیم بانک‌ها از حساب‌های مردم مجاز شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در طرح خرید کالای ایرانی با وام ۱۰ میلیونی، طبق ابلاغیه دولت، حسب قرارداد صدور کارت بین بانک عامل و دارنده کارت، بانک عامل مجاز است در صورت عدم پرداخت وجه اقساط صورتحساب کارت خرید، راساً از حساب مشخص شده یا هرگونه سپرده دیگر دارنده کارت برداشت کند.
جمعه، 22 آبان 1394 - 11:10

وام‌های بانکی و اضافه برداشت‌ها به عنوان تأمین منابع مالی وام‌های بانکی و اضافه برداشت‌ها به عنوان تأمین منابع مالی
ذیلاً نگاهی تفصیلی به وام‌های بانکی و اضافه‌برداشت‌های از حساب های بانکی می‌اندازیم تا به شما کمک شود که تصمیم بگیرید که آیا اینها نوع صحیحی از کسب درآمد مالی برای مؤسّسه تجاری شما هستند یا خیر.
جمعه، 22 آبان 1394 - 02:51

سرعت ویژگی‌ متمایز خدمات ارزی بانک شهر
ارائه خدمات ارزی با سرعت بالا در بانک شهر، به عنوان ویژگی ‌رقابتی این بانک نسبت به سایر بانک‌های کشور عنوان شد.
دوشنبه، 18 آبان 1394 - 16:52

بانک ملی: آغاز نظارت بانک بر کنترل نرخ­ های سود
مدیر عامل بانک ملی ایران اعلام کرد: از اول آذر ماه اقدامات خود نظارتی سیستم بانکی جهت کنترل نرخ­های مصوب سود آغاز خواهد شد.
دوشنبه، 18 آبان 1394 - 16:49

مدیرعامل شرکت توسعه و نوآوری شهر؛ امنیت بالا مهم‌ترین مزیت دستگاه‌های خودبانک شهر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مهندس مسیح قائمیان، با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی دستگاه‌های خودبانک(VTM)، ارائه همه سرویس های بانکی به صورت 24ساعته است، اظهار کرد: امنیت بالا مهم‌ترین مزیت دستگاه‌های خودبانک شهر است.
پنجشنبه، 14 آبان 1394 - 11:57

قدردانی بانک اقتصادنوین از تیم ملی تیر و کمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- لوح تقدیر مدیر عامل بانک اقتصادنوین به اعضای تیم ملی تیر و کمان اهدا شد.
سه شنبه، 12 آبان 1394 - 13:59

راهبرد روابط عمومی‌ها برای اقتصادمقاومتی
اگر بپذیریم که اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد خودکفا، مولد و مستقل است که در برابر همه فشارها مقاومت می کند و ستون های جامعه را با استواری محافظت می نماید؛ بنابراین خود باوری و اعتماد جامعه را باید از مهمترین مولفه ها و شاخصه های اقتصاد مقاومتی دانست.
دوشنبه، 11 آبان 1394 - 10:47

روابط عمومی ها راهبران حس گر سازمان ها هستند
روابط عمومی ها راهبران حس گر سازمان هستند که فرایند تاثیر گذاری و تاثرپذیری هوشمندانه وعاقلانه را در جریان برقراری ارتباطات دوسویه میان سازمان و ذینفعان مدنظر قرار می دهند .
دوشنبه، 11 آبان 1394 - 10:34

مسیر آینده کسب‌وکار بانک‌ها
به گفته مسوولان بانک مرکزی، طرح نقشه راه 1400 نظام بانکی در حوزه فناوری و زیرساخت‌ها در دستور کار قرار گرفته که چند ویژگی مهم در این طرح راهبردی، آن را از طرح‌های پیشین متمایز می‌کند.
یکشنبه، 10 آبان 1394 - 11:21

چهره بانک صنعت و معدن در حال دگرگونی است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دوران تحریم موجب گسستگی تعامل ما با فضای بین‌المللی شده و برای ورود دوباره به این فضا باید به دنبال کسب دانش و مهارت‌های لازم باشیم.
یکشنبه، 10 آبان 1394 - 09:58

بانک شهر خدمات ارزی گسترده به مشتریان خود ارائه می دهد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به گزارش شارا به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، دکتر حسین محمدپورزرندی با اشاره به دریافت مجوز مرحله سوم ارزی اظهار کرد: حدود یک سال‌ پیش بانک شهر موفق به دریافت مجوز مرحله دوم فعالیت‌های ارزی شد و این موفقیت را کسب کرد تا مانند بسیاری از بانک‌‌های مطرح کشور، علاوه بر سایر فعالیت‌های ریالی، افتتاح حساب ارزی، حوالجات ارزی، واردات و صادرات کالا را نیز انجام دهد.
سه شنبه، 5 آبان 1394 - 15:51

تاریخچه بانک تجارت تاریخچه بانک تجارت
بانک تجارت به عنوان یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین بانک های تجاری فعال در شبکه بانکی کشور که نقش انکارناپذیری در رشد و اعتلای اقتصاد ملی داشته است، به موجب مصوبه مورخ 1358/7/25 مجمع عمومی بانک ها از ادغام 11 بانک ایران و انگلیس، بین المللی ایران و ژاپن، تجارتی ایران و هلند، ایران و خاورمیانه، اعتبارات ایران، بازرگانی ایران، ایرانشهر، صنایع ایران، شهریار، ایرانیان و کار با سرمایه ای بالغ بر 39 میلیارد ریال در تاریخ 1358/9/29تاسیس و در قالب شرکت سهامی خاص با مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید و سپس در سال 1360 بانک ایران و روس نیز به آن ملحق گردید.
دوشنبه، 4 آبان 1394 - 17:44

مقدم: آماده سازی برای جهش بزرگ در بانکداری الکترونیک مقدم: آماده سازی برای جهش بزرگ در بانکداری الکترونیک
با حضور معاون رئیس جمهور، رییس کل بانک مرکزی، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک ها و تعدادی از سفرای کشورهای خارجی در ایران نخستین همایش و نمایشگاه بین المللی تراکنش آغاز شد.
دوشنبه، 4 آبان 1394 - 17:36

 تقدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) از عملکرد بانک ملی ایران تقدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) از عملکرد بانک ملی ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کمیته امداد امام خمینی (ره) طی نامه ای به امضای سید پرویز فتاح رئیس این نهاد، از عملکرد بانک ملی ایران در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال‌زایی به نیازمندان تقدیر کرد.
چهارشنبه، 29 مهر 1394 - 17:35

بهترین درگاه بانکداری اینترنتی بهترین درگاه بانکداری اینترنتی
فایدۀ این نوع فروش در سایت ایمن بانکداری اینترنتی چیست؟ دو دلیل اصلی وجود دارد؛ اوّل، نتایج آسان فروش متقاطع و ارتقاء معاملات را که جذب عایدات می‌کند نصیب خود می‌سازید، و تقریباً هیچ مساله ‏ای در بارۀ انطباق شرایط ندارید زیرا اینها روابط با مشتریان موجود هستند. به این ترتیب، انجام کار برای بانک و نیز مشتری بسیار سریع و آسان است.
چهارشنبه، 29 مهر 1394 - 17:26

مدیرعامل بانک شهر چهره ماندگار مدیریت ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک شهر چهره ماندگار مدیریت ایران از سوی انجمن مدیریت ایران، مدیرعامل بانک شهر به عنوان چهره ماندگار مدیریت کشور معرفی شد.
یکشنبه، 26 مهر 1394 - 19:31

بانک تجارت با استانداردهای بین المللی منطبق می شود
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک تجارت با استانداردهای بین المللی منطبق می شودبانک تجارت نخستین همایش "الزامات بانکها در عملیات بانکی و تامین مالی تجارت در دوران پساتحریم" را برگزار کرد.
یکشنبه، 26 مهر 1394 - 19:26

محور اصلی بسته اقتصادی، تحریک تقاضا و کاهش سود بانکی است
دکتر عبد الناصر همتی مدیرعامل بانک ملی ایران، در برنامه دیشب گفت و گوی ویژه خبری شبکه 2 که به بررسی بسته اقتصادی دولت برای خروج از رکود می پرداخت، تاکید کرد: بعد از رشدی که در سال 93 داشتیم به خاطر شرایط خاص اقتصادی کشور و کاهش تقاضا و انباشت تدریجی کالا تولیدات افت کرده و به تدریج میزان رشد کاهش یافت.
یکشنبه، 26 مهر 1394 - 17:35

رونمایی از صدور آنی پیوند کارت بانک ملی ایران
با حضور دکتر عبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی ایران و دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، مراسم رونمایی از صدور آنی پیوند کارت بانک ملی ایران برگزار شد.
یکشنبه، 26 مهر 1394 - 17:25

بانک ملی ایران بانک ملی ایران
تشکیل بانک به شکل جدید نخستین بار در سال 1258 هجری شمسی ( 1296 ه‍ - ق ) ده سال قبل از بوجود آمدن بانک شاهی از سوی حاج محمد حسن امین دارالضرب یکی از صرافان بزرگ تهران به ناصرالدین شاه قاجار پیشنهاد شد. متاسفانه این پیشنهاد با دخالت های بیگانگان و عوامل آنان جامه عمل نپوشید و بجای آن بانک شاهی در ایران مستقر گردید.
شنبه، 25 مهر 1394 - 23:58

قدردانی شهردار تهران از مدیرعامل بانک شهر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شهردار تهران از زحمات مدیرعامل بانک شهر در حمایت از احداث طولانی‌ترین خط متروی تهران قدردانی کرد.
شنبه، 25 مهر 1394 - 23:52

وبلاگ بانک تجارت رونمایی شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک تجارت با هدف فراهم‌آوردن نظرگاهی برای کارشناسان و ایده‌پردازان حوزه اقتصادی و بانکی کشور وبلاگ این بانک را به نشانی blog.tejaratbank.ir راه‌اندازی کرد.
جمعه، 24 مهر 1394 - 23:08

حجم عملکرد بانک پارسیان درمسئولیت اجتماعی ۳ برابر شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک پارسیان گفت: هم اکنون میزان حجم عملکرد صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان، معادل ۱۴۰۰ میلیارد ریال ارزیابی می شود که نسبت به سال گذشته ۳ برابر رشد داشته است.
جمعه، 24 مهر 1394 - 23:06

راه اندازی شبکه همیاران روابط عمومی راهبردی موثر در فرایند فروش خدمات است
موج - رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد از شعب و ستاد سرپرستی استان مرکزی نظارت به عمل آورد.
سه شنبه، 14 مهر 1394 - 13:57

روابط‌عمومی‌های بانک کشاورزی در حاشیه اجلاس آپراکا گردهم می‌آیند
شایان ذکر است شصت و ششمین اجلاس کمیته اجرایی آپراکا و همایش بین المللی توانمندسازی بانوان و توسعه پایدار در آسیا و اقیانوسیه ، ۱۵ تا ۱۸ مهرماه سال جاری با حضور ۵۴ نماینده از ۱۲ کشور جهان به میزبانی بانک کشاورزی در مرکز آموزشی رفاهی بابلسر برگزار خواهد شد .
دوشنبه، 13 مهر 1394 - 12:43

روند صعودی توسعه بانکداری الکترونیک از سوی بانک شهر
مدیرعامل بانک شهر با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی این بانک در حوزه توسعه بانکداری الکترونیک، از روند صعودی فعالیت‌های بانک شهر در این حوزه خبر داد.
یکشنبه، 12 مهر 1394 - 10:56

راه اندازی واحد ارتباط بامشتریان موسسه کوثر
همزمان با ششمین روز از هفته دفاع مقدس "سامانه پاسخگوی کوثر" به بهره برداری رسید.
شنبه، 11 مهر 1394 - 11:12

تقدیر بانک آینده از دانشجویان و استادان برتر رشته ارتباطات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک آینده در همایشی با ‌عنوان «مهرانه فرهنگ و ارتباطات» که هم‌زمان با نخستین سالگرد آغاز فعالیت دانشکده علوم ارتباطات اجتماعی و خبر دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، از دانشجویان برتر و استادان ممتاز این حوزه، تقدیر کرد.
شنبه، 11 مهر 1394 - 00:47

سرمایه بانک دی 100 درصد افزایش می‌یابد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هیات مدیره بانک دی افزایش سرمایه بانک به میزان 100 درصد را به مجمع صاحبان سهام پیشنهاد کرد.
چهارشنبه، 8 مهر 1394 - 23:16

اهداء لوح تقدیر به روابط عمومی بانک ایران زمین
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- لوح تقدیر سومین اجلاس معدن و صنایع معدنی کشور به بانک ایران زمین اهدا شد.
چهارشنبه، 8 مهر 1394 - 15:53

به کارگیری همیاران روابط عمومی، موجب رضایتمندی مشتریان می شود به کارگیری همیاران روابط عمومی، موجب رضایتمندی مشتریان می شود
رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد در کارگروه بازنگری طرح همیاران روابط عمومی استان اصفهان، گفت: به کارگیری همیاران روابط عمومی، موجب تکریم، پاسخگویی مناسب و افزایش سطح رضایتمندی مشتریان در شعب سراسر کشور است.
چهارشنبه، 8 مهر 1394 - 11:00

(TOPEX) تندیس و نشان برترین بانک ایرانی به بانک صادرات ایران اعطا شد
در سومین جشنواره ملی سالیانه برترین شرکت‌های ایران (TOPEX) که با حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاون ارتباطات بین‌المللی رهبری و عضو مجلس خبرگان رهبری و جمعی از فعالان اقتصادی و مدیران عامل شرکت‌ها و سازمان‌های برتر بخش خصوصی تندیس و نشان ویژه برترین بانک ایرانی در سال ١٣٩٤ به بانک صادرات ایران اهدا شد.
سه شنبه، 7 مهر 1394 - 12:18

بانک شهر بانک شهر
سال87 موسسه مالی و اعتباری شهر با مجوز بانک مرکزی و با سهام‌داری شهرداری‌های تهران و سایر کلانشهرهای کشور، با سرمایه ای معادل یک هزار و پانصد میلیارد ریال تاسیس و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و بدین ترتیب شهرداری ها، چهره ‌نوینی را به خود گرفتند.
جمعه، 3 مهر 1394 - 19:30

“شهر تعطیل نیست” آگهی برتر بهار۹۴ “شهر تعطیل نیست” آگهی برتر بهار۹۴
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- آگهی کمپین تبلیغاتی “شهر تعطیل نیست” به عنوان آگهی برتر بهار۹۴ در میان روزنامه‌های سراسری کشور معرفی شد.
جمعه، 3 مهر 1394 - 19:14

برگزاری همایش روابط عمومی و بازاریابی بانک قرض الحسنه مهر ایران
سیامک دولتی مدیرعامل بانک، تیمور غفاری و محمدتقی صمدی اعضای هیات مدیره، توکلی مدیر امورشعب استان ها، پیرهادی مدیر امور IT و سایر روسای ادارات مرکزی و نمایندگان روابط عمومی و بازاریابی سراسر کشور بانک در این همایش دو روزه شرکت داشتند.
دوشنبه، 30 شهریور 1394 - 15:47

اعطای جوایز دوازدهمین همایش زنجیره موفقیت سازمانی به بانک تجارت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک تجارت موفق به کسب جایزه نشان عالی رهبری برتر در صنعت بانکداری و نشان استاندارد بین المللی کیفیت برتر در خدمات بانکداری شد.
شنبه، 28 شهریور 1394 - 01:36

مدیر عامل بانک شهر برگزیده نشان عالی رهبری برتر در صنعت بانکداری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر عامل بانک شهر در دوازدهمین همایش زنجیره‌ای موفقیت سازمانی، به عنوان بزرگ ترین گردهمایی معتبرترین شرکت‌های پیشرو ، نشان عالی رهبری برتر در صنعت بانکداری را به خود اختصاص داد.
شنبه، 28 شهریور 1394 - 00:43

بانک کشاورزی با "طلوعی دوباره" برتر شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- طرح تبلیغاتی کمپین «طلوعی دوباره ...» مربوط به اطلاع رسانی آغاز مجدد خرید تضمینی گندم پس از 10 سال با عاملیت بانک کشاورزی که به سفارش روابط عمومی این بانک، توسط شرکت تبلیغاتی هم وطا طراحی و اجرا شده بود، از سوی هیأت داوران به عنوان یکی از سه آگهی برتر فصل بهار 94 در روزنامه های سراسری انتخاب شد.
چهارشنبه، 25 شهریور 1394 - 21:49

بانکداری واقعی یعنی فروش خدمات
بانک‌ها در مرکز هر نوع فعالیت مالی قرار دارند. بحران اقتصادی اخیر نشان داد، فاصله گرفتن این موسسات مالی از کسب‌و‌کار اصلی آنها می‌تواند نتایج مخربی در مقیاس جهانی به همراه داشته باشد.
دوشنبه، 23 شهریور 1394 - 10:07

رویکرد روابط عمومی در بانکداری اسلامی رویکرد روابط عمومی در بانکداری اسلامی
در بانکداری اسلامی و روابط عمومی و حوزه مدیریت ارتباط با مشتری توجه به اصول و ارزش های اخلاقی محور همه امور است و در فرآیندی توسعه یافته و در صحنه های خدمت مبتنی بر گفتگو، در واقع مدیریت تکامل اخلاقی است که خود را در رفتار و گفتار تک تک مشتریان، تک تک کارکنان و تک تک مدیران نشان می دهد.
یکشنبه، 22 شهریور 1394 - 10:18

با بانکداری الکترونیک کارها آسان شده است،‌ مثل آب خوردن! با بانکداری الکترونیک کارها آسان شده است،‌ مثل آب خوردن!
در حالی که خوشه های خوش فرم و زیبای گندم در یک گردهمایی هنرمندانه و در هیات خورشیدی طلایی شهر را به تسخیر خود در آورده اند و کمپین تبلیغاتی و اطلاع رسانی آسان "مثل آب خوردن "در هر رسانه ای در افق نگاه مخاطبان قرار دارد، از رئیس اداره کل روابط عمومی بانک کشاورزی می خواهیم
یکشنبه، 22 شهریور 1394 - 09:10

 تاثیر رسانه در بانکداری اسلامی تاثیر رسانه در بانکداری اسلامی
مدیرکل روابط عمومی بانک دی در یادداشتی به مناسبت هفته بانکداری اسلامی ضمن بررسی تاثیر مطبوعات بر معرفی فعالیت‌های نظام بانکی تاکید کرده است که ترویج بانکداری اسلامی در گرو ارتباط نزدیک بانک و رسانه است.
سه شنبه، 17 شهریور 1394 - 11:48

راه اندازی نظام پیشنهادات بیمه دی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- راه اندازی نظام پیشنهادات بیمه دیبانک و بیمه: مشاور برنامه ریزی مدیر عامل از اجرای پروژه استقرار نظام پیشنهادات خبر داد.
سه شنبه، 17 شهریور 1394 - 10:13

کتاب «نظام‌های پرداخت و بانکداری الکترونیک» به بازار کتاب آمد
کتاب «نظام های پرداخت و بانکداری الکترونیک در ایران» توسط پژوهشکده پولی و بانکی به بازار کتاب‌های اقتصادی عرضه شد.
شنبه، 14 شهریور 1394 - 11:01

مردم ولی نعمت ما هستند
یک عبارت جاودانه، کامل و گویا از امام راحل (ره) در حافظه‌ی تاریخ انقلاب اسلامی نقش بسته است، با وجودی که می‌توانست چهره‌ی فرهنگ رفتاری تعامل بین قدرت و مردم را عوض کند، لیکن بعضی از کارگزاران در هاله‌ای از غفلت فرورفته‌اند.
شنبه، 14 شهریور 1394 - 01:59

شبکه بانک تجارت در آپارات راه‌اندازی شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- روابط عمومی بانک تجارت به منظور معرفی آخرین خدمات خود، شبکه رسمی بانک تجارت در سایت آپارات را راه‌اندازی کرد.
چهارشنبه، 11 شهریور 1394 - 17:12

تبریک مدیرعامل بانک تجارت به مناسبت هفته بانکداری اسلامی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک تجارت در پیامی فرا رسیدن هفته بانکداری اسلامی را به کلیه فعالان اقتصادی و کارکنان شریف شبکه بانکی کشور تبریک گفت.
سه شنبه، 10 شهریور 1394 - 16:28

تبلیغات بانک ها، تصویر سازی یا رسانه فروشی؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- تبلیغات بانکها نه تنها برای خودشان بلکه بصورت مستقیم و غیر مستقیم کسب و کارهای مختلفی را متاثر می سازد. بانکها بعنوان اصلی ترین کارفرمای تبلیغات در صدا و سیما، بانکها در نقش کارفرمایان سرمایه دارِ آژانس های تبلیغاتی و صاحبان رسانه و بانکها یکی از بزرگترین سفارش دهندگان چاپخانه ها همیشه مورد توجه مارکت تبلیغات توجه بوده اند.
شنبه، 7 شهریور 1394 - 16:29

نقش روابط عمومی در بانکداری اسلامی نقش روابط عمومی در بانکداری اسلامی
حسینی مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دیدار با سیامک دولتی مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بیان داشت: نقش روابط عمومی در ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی به منظور تحقق بانکداری اسلامی، بسیار مهم است.
چهارشنبه، 4 شهریور 1394 - 10:01

تبلیغات بانک‌ها باید به سمت فرهنگ عمومی سوق داده شود
مدیر روابط عمومی بانک پارسیان گفت: نیاز اساسی و مهم امروز روابط عمومی‌ها، تقویت سیستم اطلاع‌رسانی است. باید تبلیغات مستقیم و توی چشم را به تبلیغات نرم، غیرمستقیم و اثرگذار تبدیل کنیم تا بتوانیم پایداری و وفاداری را در مشتریان به وجود بیاوریم و خدمات متنوعی را به آنها ارائه کنیم.
سه شنبه، 3 شهریور 1394 - 10:31

دیپلماسی بانکی تهران و لندن
رییس کل بانک مرکزی و مسئولان این بانک با وزیر امورخارجه انگلیس و هیئت بلندپایه اقتصادی – تجاری دیدار و دو طرف بر گسترش همکاری‌های بانکی تهران و لندن تاکید کردند.
دوشنبه، 2 شهریور 1394 - 11:09

از شعار جدید بانک ایران زمین رونمایی شد
سرود و شعار جدید بانک ایران زمین با نام “ایران زمین خانه ماست” رونمایی شد.
یکشنبه، 1 شهریور 1394 - 10:49

عضویت بانک سینا در اتحادیه بانکداران آسیایی
بانک سینا به اتحادیه بانکداران آسیایی پیوست.
یکشنبه، 1 شهریور 1394 - 10:46

بانک سپه اعتماد مردم به خود را مرهون تلاش های صادقانه رسانه ها می داند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مشاور مدیرعامل و رئیس اداره کل روابط عمومی بانک سپه با بیان اینکه نباید تنها یک روز را بنام خبرنگار دانست بلکه همه ایام سال متعلق به مجاهدت و تلاش خبرنگاران است گفت: بانک سپه بزرگترین سرمایه خود که اعتماد مردم است را مرهون تلاش های صادقانه و مجاهدت فعالان رسانه ای در انعکاس درست و واقعی این تلاش ها می داند.
چهارشنبه، 28 مرداد 1394 - 15:05

توجه به مسئولیت اجتماعی فلسفه وجودی روابط عمومی است توجه به مسئولیت اجتماعی فلسفه وجودی روابط عمومی است
اساسا روابط عمومی یعنی مسئولیت اجتماعی و فلسفه وجودی روابط عمومی در سازمان ها و نهادهای مختلف، پاسخگویی به مسئولیت های اجتماعی است و این موجب خرسندی است که همکاران صادق و تلاشگر ما تصمیم گرفته اند که برای این امر مهم دور هم جمع بشوند و عالمانه و حرفه ای در این زمینه با هم گفت و گو کنند
سه شنبه، 27 مرداد 1394 - 12:48

رونمایی از سرود و شعار بانک ایران زمین
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سرود و شعار جدید بانک ایران زمین با حضور جمعی از هنرمندان سرشناس، اصحاب رسانه و مدیران ارشد بانک در روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه رونمایی خواهد شد.
دوشنبه، 26 مرداد 1394 - 23:54

مدیریت اطلاع‌رسانی در صنعت بانکداری با تمرکز بر نیاز مشتری مدیریت اطلاع‌رسانی در صنعت بانکداری با تمرکز بر نیاز مشتری
بانک‌ها با توجه به اصل مشتری‌مداری باید اخبار و اطلاعات را به گونه‌ای به مخاطبان خود منتقل کنند که به طور کامل پذیرفتنی باشد. اولویت‌بندی انتشار اخبار و گزارش‌ها از سازمان نیز از دیگر مسائلی است که باید مدنظر تصمیم‌گیران قرار گیرد. در این اولویت‌بندی، علاوه بر توجه به خواسته‌های مشتریان باید به زمان انتشار اخبار نیز توجه کرد.
چهارشنبه، 21 مرداد 1394 - 00:52

قدردانی از بانک تجارت در همایش بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری
اداره روابط عمومی بانک تجارت در نخستین همایش «بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری» مورد تقدیر قرار گرفت .
دوشنبه، 26 مرداد 1394 - 11:22

جلب رضایت مشتریان بهترین و مؤثرترین تبلیغ است
دیدار همکاران شعبه بیمه دی بجنورد با امام جمعه شهرستان بجنورد در محل دفتر ایشان برگزار شد.
دوشنبه، 26 مرداد 1394 - 10:56

 برنامه عمل"فرهنگ سـازی اقتصـاد مقاومتـی" در بانک ها برنامه عمل"فرهنگ سـازی اقتصـاد مقاومتـی" در بانک ها
اقتصاد مقاومتی که از تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری است و سرانجام در سیاست¬های 24 گانه متبلور شد، به گفتمان سازی برای تبدیل شدن به یک باور عمومی و درک مشترک ملی نیازمند است. همچنین در بند 21 سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، معظم له صراحتا خواستار تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن و تبدیل به گفتمان فراگیر و رایج ملی شده اند.
دوشنبه، 26 مرداد 1394 - 10:30

وظیفه روابط عمومی بانک ها دفاع از عملکرد نظام بانکی است وظیفه روابط عمومی بانک ها دفاع از عملکرد نظام بانکی است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دکتر کمیجانی در نخستین همایش « نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری»، روابط عمومی‌ها را به ایفای وظایف روشنگری و تنویر افکار عمومی از طریق ابزارهای اطلاع رسانی فراخواند.
یکشنبه، 25 مرداد 1394 - 20:42

پاورپوینت/ اقتصاد مقاومتی با رویکرد روابط عمومی
اقتصاد مقاومتی که از تدابیر و رهنمودهای مقام معظم رهبری است و سرانجام در سیاست­های 24 گانه متبلور شد، به گفتمان سازی برای تبدیل شدن به یک باور عمومی و درک مشترک ملی نیازمند است تا امکان عبور از فشارها، سختی ها، تحریم ها و جنگ اقتصادی دشمن را برای ایران اسلامی به خوبی فراهم سازد.
یکشنبه، 25 مرداد 1394 - 17:58

شبکه بانکی، تفکرات قالبی را جدی بگیرد شبکه بانکی، تفکرات قالبی را جدی بگیرد
از نمودهای این کاهش اعتماد، تقویت تفکرات قالبی منفی در خصوص سیستم بانکی کشور در اذهان عمومی است. انگاره¬هایی چون "بانک¬ها عامل مشکلات اقتصادی کشورند"،"بانک¬ها مرکز تخلف و اختلاسند"، "بانک-ها در پی تامین منافع ثروتمندانند"، " کارکنان بانک¬ها اهل زد و بند هستند"
یکشنبه، 25 مرداد 1394 - 13:23

چهره های ماندگار روابط عمومی شبکه بانکی تجلیل شدند چهره های ماندگار روابط عمومی شبکه بانکی تجلیل شدند
به گزارش شارا، در این همایش از سیدغلامرضا کاظمی دینان رییس انجمن روابط عمومی ایران، ابوالقاسم حکیمیان عضو هیئت مدیره انجمن روابط عمومی ایران، سعید معادی مدیرعامل صندوق قرض الحسنه بانک توسعه تعاون، سید جواد مهدوی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری کارکنان بانک اقتصاد نوین، علی جهانی مدیر روابط عمومی صندوق اعتباری هنر و محمدرضا غفوری مدیر امور مشتریان و بانکداری عمومی بانک کشاورزی تقدیر شد.
چهارشنبه، 21 مرداد 1394 - 00:00

مهمترین نقش روابط عمومی کمک به ارتقاء وجهه نظام بانکی است مهمترین نقش روابط عمومی کمک به ارتقاء وجهه نظام بانکی است
رییس انجمن متخصصان روابط عمومی، معتقد است شهرت و اعتبار، تیغ دولبه ای است که اگر با هماهنگی و در تعامل با یکدیگر عمل نکند ممکن است به شان و اعتبار اجتماعی بنگاه های اقتصادی و از جمله بانک ها ضربه جبران ناپذیری وارد کند.
یکشنبه، 25 مرداد 1394 - 10:05

اولین نشست خبری مهندس فرحی مدیرعامل پست بانک ایران با خبرنگاران رسانه‌ها برگزار شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اولین نشست خبری مهندس فرحی مدیرعامل پست بانک ایران، امروز بیست‌و‌چهارم مردادماه سال جاری با خبرنگاران رسانه‌های خبری در محل سالن کنفرانس ساختمان مرکزی این بانک برگزار شد.
شنبه، 24 مرداد 1394 - 18:47

نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری فردا افتتاح می‌شود نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری فردا افتتاح می‌شود
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری فردا 25 مردادماه سال جاری با سخنرانی دکتر اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در هتل المپیک برگزار می‌شود.
شنبه، 24 مرداد 1394 - 09:00

روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی بانک ها روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی بانک ها
توجه به مسئولیت اجتماعی، تأثیرات قابل توجهی در جلب نظر ذینفعان کلیدی هر سازمان دارد، به شرط آنکه آن سازمان در تعریف مسئولیت اجتماعی خود دقیق، مسئولانه و با خلاقیت عمل کرده باشد. مجموعه این نکات باعث شده است که سازمان‌های بزرگ به اهمیت مسئولیت اجتماعی پی ببرند و کم کم آن را در فعالیت‌های خود لحاظ کنند. این چنین است که سازمانی پایدار در جامعه‌ای پایدار خواهیم داشت.
پنجشنبه، 22 مرداد 1394 - 11:37

«اعتمادسازی»؛ دستاورد روابط‌عمومی خلاق و اثربخش در صنعت بانکداری «اعتمادسازی»؛ دستاورد روابط‌عمومی خلاق و اثربخش در صنعت بانکداری
روابط‌عمومی، مجموعه فعالیت‌هایی است که با هدف حفظ و توسعه خوش‌نامی سازمان صورت می‌پذیرد. در واقع مدیریت برند، همان مدیریت خوش‌نامی و اعتبار مجموعه است که روابط‌عمومی با ارزیابی صحیح و به‌موقع و نیز هشدارهای به‌جا می‌تواند از اعتبار سازمان مورد نظر صیانت نماید. اطلاعات درست به‌موقع و جامع، اساس و ابزار تصمیم‌گیری صحیح است. روابط‌عمومی با حضور شایسته در بازار و با ارتباطات تنگاتنگ با تحقیقات بازاریابی، اطلاعات موردنیاز برای بهبود و ارتقا روابط با عموم مخاطبان را افزایش می‌دهد.
چهارشنبه، 21 مرداد 1394 - 11:41

روابط عمومی و طراحی تبلیغات در حوزه اقتصاد روابط عمومی و طراحی تبلیغات در حوزه اقتصاد
تحقیقات و پژوهش های مختلفی که صورت گرفته نشان می دهد نیمی از تبلیغات به هدر می رود و فقط نیمی از آن ها تاثیر مناسب می گذارد، پس روابط عمومی نمی بایست بدون برنامه وارد محیطی شود که احتمال اینکه نتیجه رضایت بخش را بگیرد نصف باشد.
چهارشنبه، 21 مرداد 1394 - 09:09

انتظارات بانک ها از حرفه روابط عمومی و چالش های پیش رو انتظارات بانک ها از حرفه روابط عمومی و چالش های پیش رو
بی تردید، کارشناسان و صاحبنظران مرتبط با موضوع، روابط‌عمومی‌ها را به عنوان متولیان اصلی مدیریت ارتباطات‌سازمانی و جریان‌های‌اطلاعاتی درونی و بیرونی سازمان‌ها یا شرکت‌ها پیشنهاد می‌کنند و براین واقعیت نظری تأکید می‌ورزند که روابط عمومی‌ها به عنوان یک حرفه ارتباطی– اطلاعاتی و آشنایی کاملشان با فضاهای رسانه‌ای قادرند تا نیازهای بانک ها را در این عرصه برآورده سازند.
سه شنبه، 20 مرداد 1394 - 09:29

روابط عمومی و اعتماد سازی مخاطبان در نظام بانکی روابط عمومی و اعتماد سازی مخاطبان در نظام بانکی
اگر بپذیریم که هدف روابط عمومی درک شدن، جلب حمایت و تاثیرگذاری برعقاید و رفتار مخاطبان اصلی به منظور دست یافتن به یک اعتماد ماندگار است این هدف از طریق یک سری اقدامات برنامه¬ریزی شده ومستمر قابل حصول خواهد بود.
دوشنبه، 19 مرداد 1394 - 14:27

نقش روابط‌عمومی در توسعه نهادهای اقتصادی نقش روابط‌عمومی در توسعه نهادهای اقتصادی
تعامل با مشتریان رابطه مستقیمی با این نوع بصیرت دارد. زیرا تمامی منابع پایان می‌یابد، اما «تعامل» منبعی است که انتها ندارد و این تعامل سازی هم از وظایف روابط عمومی‌ها به حساب می‌آید و اما اگر بخواهم از بصیرت پنجمی نام ببرم آن عقل یا بصیرت منابع انسانی است.
یکشنبه، 18 مرداد 1394 - 11:23

پیام روابط عمومی بانک دی به مناسبت روز خبرنگار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- روابط عمومی بانک دی به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه، از تلاش‌های خبرنگاران و روزنامه‌نگاران تقدیر کرده است.
شنبه، 17 مرداد 1394 - 13:58

چهره های ماندگار روابط عمومی شبکه بانکی معرفی می شوند چهره های ماندگار روابط عمومی شبکه بانکی معرفی می شوند
در نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری که 25 مردادماه سال جاری برگزار خواهد شد از چهره های ماندگار روابط عمومی شبکه بانکی تجلیل بعمل می آید. به گزارش شارا، در این همایش از پنج نفر از مدیران شایسته که طی دوران خدمت خود، خدمات قابل اعتنایی در جهت تقویت روابط عمومی شبکه بانکی داشته اند، تقدیر می شود.
جمعه، 16 مرداد 1394 - 20:02

برگزاری هفتمین نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه در بیمه آرمان برگزاری هفتمین نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه در بیمه آرمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هفتمین نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه در بیمه آرمان در سالن کنفرانس بیمه آرمان برگزار گردید.
دوشنبه، 12 مرداد 1394 - 13:15

بانکداری الکترونیکی گامی بلند در جهت تحقق شعار مشتری مداری بانکداری الکترونیکی گامی بلند در جهت تحقق شعار مشتری مداری
بانکداری الکترونیکی گامی بلند و موثر در جهت تحقق شعار مشتری مداری است. بانکداری الکترونیکی یکی از بزرگترین ابزارهای موثر در فرآیند تجارت الکترونیک است. از همین روگسترش کمی و کیفی در بانکداری الکترونیکی نقش به سزایی در تجارت الکترونیک بر جای خواهد گذاشت.
یکشنبه، 11 مرداد 1394 - 14:44

چالش سئو پی آر در روابط عمومی بانک و بیمه چالش سئو پی آر در روابط عمومی بانک و بیمه
چالش سئو پی آر در روابط عمومی بانک و بیمه یک مساله ساده نیست. بلکه در صورتی که بحرانی در سازمان شما بوجود آید، شرایطی ایجاد می شود که هیچ کاری از دستتان بر نمی آید و اعتبار سازمان شما به راحتی از بین می رود.
یکشنبه، 11 مرداد 1394 - 09:30

مدیر عامل بانک توسعه تعاون: ادغام حوزه روابط عمومی و بازاریابی نقطه عطفی در برجسته شدن نقش این حوزه است مدیر عامل بانک توسعه تعاون: ادغام حوزه روابط عمومی و بازاریابی نقطه عطفی در برجسته شدن نقش این حوزه است
مدیر عامل بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه روابط عمومی فقط بیان نقاط قوت سازمان نیست بلکه ضعف ها نیز باید به موقع شناسایی و گزارش گردند افزود: آگاهی از نقاط ضعف سازمان و اقدام سریع در آن خصوص سبب جلوگیری از مواجه شدن سازمان با مشکلات و بحران های آتی خواهد شد.
شنبه، 10 مرداد 1394 - 14:32

مهمترین نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری، توسعه اعتبار و افرایش شهرت است مهمترین نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری، توسعه اعتبار و افرایش شهرت است
  گفتگو از: محمد دشتی شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - قرار ملاقات ما در طبقه سوم ساختمان مرکزی
جمعه، 9 مرداد 1394 - 22:55

گزارش برگزاری چهارمین نشست هم اندیشی شورای سیاست گذاری نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری گزارش برگزاری چهارمین نشست هم اندیشی شورای سیاست گذاری نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری
به گزارش خبرنگار شارا، دراین نشست که با حضور دکتر غلامحسین نتاج مدیر عامل بانک مهر اقتصاد، دکتر سید غلامرضا کاظمی دینان مشاور عالی ارتباطات دبیر کل بانک مرکزی، محمد علی کریمی مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر مهدی باقریان رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی و مدیران کل روابط عمومی شبکه بانکی برگزارشد، در خصوص برگزاری نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری بحث و گفت و گو شد.
چهارشنبه، 7 مرداد 1394 - 17:01

برگزاری چهارمین نشست شورای عالی همایش بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- چهارمین نشست شورای عالی همایش بررسی نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری فردا هفتم مرداد ماه در ساختمان مرکزی بانک مهر اقتصد برگزار می شود.
سه شنبه، 6 مرداد 1394 - 19:49

روزنامه تفاهم ، شماره 2610 با تیتر رییس انجمن متخصصان روابط عمومی
روزنامه تفاهم ، یکشنبه 4 مرداد94، شماره 2610 با مصاحبه ای از دکتر مهدی باقریان، رییس انجمن متخصصان روابط عمومی به نقش روابط عمومی درنظام بانکی پرداخت.
سه شنبه، 6 مرداد 1394 - 11:33

تلاش عسکریه برای آشنایی مشتریان با بانکداری اسلامی
رئیس روابط عمومی موسسه اعتباری عسکریه گفت: روابط عمومی سعی دارد با تبلیغات صحیح مردم را با روش‌های بانکداری اسلامی آشنا کند.
سه شنبه، 6 مرداد 1394 - 10:47

مدیر عامل بانک صارات ایران بر تداوم نهضت مدرسه سازی تاکید کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- همزمان با سفر رییس جمهور محترم و هیات دولت به استان کردستان، با حضور مدیر عامل، جمعی از مدیران بانک صادرات ایران و مقامات محلی عملیات ساخت مدرسه ولایت ١٢در شهرستان سقز آغاز شد.
دوشنبه، 5 مرداد 1394 - 11:55

ابراهیم کاظم‌پور رئیس اداره روابط عمومی بانک تجارت: توانمندی ها و جایگاه واقعی خود را باور کنیم ابراهیم کاظم‌پور رئیس اداره روابط عمومی بانک تجارت: توانمندی ها و جایگاه واقعی خود را باور کنیم
متاسفانه باید اذعان داشت که تاکنون هیچ تلاش موثر و نظام مندی از سوی بانک ها برای تصحیح و تغییر این نگاه صورت نگرفته و خدمات بزرگ بانک ها برای توسعه و پیشرفت کشور از طریق اعطای هزاران هزار میلیارد ریال تسهیلات به پروژه های مختلف هیچگاه انعکاس درست و مناسبی در فضای رسانه ای کشور نداشته است.
یکشنبه، 4 مرداد 1394 - 14:37

رونمایی از «دانشنامه علوم بانکی» در نخستین همایش «نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری» رونمایی از «دانشنامه علوم بانکی» در نخستین همایش «نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری»
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کتاب «دانشنامه علوم بانکی» در نخستین همایش بررسی «نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری» رونمایی می‌شود. این همایش 25 مردادماه در هتل المپیک برگزار می‌شود.
یکشنبه، 4 مرداد 1394 - 13:52

آینده درخشانی در انتظار بانک صادرات ایران است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-​اسماعیل لـله گانی مدیر عامل بانک صادرات ایران در جریان سفر رییس محترم جمهور و هیات دولت به استان کردستان بر آینده درخشان این بانک تاکید کرد.
یکشنبه، 4 مرداد 1394 - 13:51

بایدها و نبایدهای شبکه بانکی در دوران پساتحریم
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مرکز فابا شصت‌ و دومین شماره ماهنامه بانکداری الکترونیک را با موضوع « بایدها و نبایدهای شبکه بانکی در دوران پساتحریم» منتشر می‌کند.
یکشنبه، 4 مرداد 1394 - 01:08

ضرورت مهارت های ارتباطی در صنعت بانکداری ضرورت مهارت های ارتباطی در صنعت بانکداری
در کاری سخت و پیچیده مانند بنگاه داری مالی و اقتصادی، مهارت های بسیار زیادی مورد نیاز است تا فرد بتواند نقش و ماموریت خود را به خوبی ایفا کند. اما اگر بنا باشد با اولویت و آن هم در حوزه روابط عمومی و بازاریابی از مهارت های مورد نظر یاد کنیم، شاید بتوان گفت مهارت برقراری ارتباط با مشتری و ایجاد و حفظ اعتماد یکی از اولین و مهمترین مهارت هایی است که می تواند در شکل گیری یک رابطه موثر، دوسویه و پویا بین یک موسسه و نهاد پولی و مالی و مشتریان آن برقرار شود.
شنبه، 3 مرداد 1394 - 20:46

آموزش در تبلیغات، اولویت فعالیت های روابط عمومی عسکریه آموزش در تبلیغات، اولویت فعالیت های روابط عمومی عسکریه
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- رئیس روابط عمومی موسسه اعتباری عسکریه می گوید: روابط عمومی سعی دارد با تبلیغات صحیح مردم را با روش های بانکداری اسلامی آشنا کند.
شنبه، 3 مرداد 1394 - 20:38

رییس انجمن متخصصان روابط عمومی: مهمترین نقش روابط عمومی کمک به ارتقاء وجهه نظام بانکی است رییس انجمن متخصصان روابط عمومی: مهمترین نقش روابط عمومی کمک به ارتقاء وجهه نظام بانکی است
رییس انجمن متخصصان روابط عمومی با بیان این مطلب که مهمترین نقش روابط عمومی ها در صنعت بانکداری، کمک به تثببت و ارتقاء وجهه حرفه ای نظام بانکی است، افزود: شهرت و اعتبار تیغ دولبه ای است که اگر با هماهنگی و در تعامل با یکدیگر عمل نکنند ممکن است به شان و اعتبار بنگاه های اقتصادی و از جمله بانک ها ضربه های جبران ناپذیری وارد کنند.
جمعه، 2 مرداد 1394 - 17:07

اصول «اقتصاد مقاومتی»
با پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی در کشور، تدوین الگوی اسلامی– ایرانی و نگرش اسلامی به حل مسائل و مشکلات اقتصادی، به‌عنوان یک نیاز اصلی جامعه مطرح گردید. با گذشت بیش از سی‌و اندی سال از پیروزی انقلاب اسلامی، به‌رغم برداشتن گام‌های مؤثر در اسلامی کردن اقتصاد ایران، اما هنوز جامعه، شاهد کاستی‌های فراوانی در این زمینه است.
پنجشنبه، 1 مرداد 1394 - 23:38

احیای عملیات بین‌المللی نظام بانکی با رفع تحریم‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر عامل بانک ملی ایران گفت: با رفع شدن تحریم‌ها، عملیات بین‌المللی نظام بانکی به سرعت احیا می‌شود.
چهارشنبه، 31 تیر 1394 - 15:38

مجمع عمومی عادی سالانه بانک دی برگزار شد
مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بانک دی روز سه‌شنبه 30 تیرماه 94 با حضور حدود 76 درصد سهامداران برگزار شد.
چهارشنبه، 31 تیر 1394 - 14:25

باشگاه مشتریان و خدمات پشتیبانی الکترونیکی باشگاه مشتریان و خدمات پشتیبانی الکترونیکی
در تعریف کلی "باشگاه مشتری" هدف و منطق راه اندازی آن بطور کلی می توان گفت "باشگاه مشتری"، یک سازمان برقرار کننده ارتباط با افراد و مشتریان است که بالفعل و بالقوه می باشد، و عموما به وسیله یک واحد سازمانی مستقل در شرکت ها و به منظور ایجاد ارتباطات مستقیم و منظم بین آنها و اعضا ایجاد شده است.
یکشنبه، 21 تیر 1394 - 11:40

مدیران و دست اندرکاران صنعت بیمه از فیلتر تعیین صلاحیت‌ها عبور کنند
بیمه مرکزی تعیین صلاحیت‌ها در حوزه‌های مختلف صنعت بیمه را کاری بسیار عظیم و مهم دانست.
شنبه، 20 تیر 1394 - 11:26

بانک دی به شبکه جهانی سوئیفت پیوست بانک دی به شبکه جهانی سوئیفت پیوست
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک دی در مراسمی با حضور مدیرعامل و معاونان بانک رسما عضو بزرگترین شبکه پیام رسانی بین‌المللی سوئیفت (SWIFT) شد.
جمعه، 19 تیر 1394 - 23:42

حضور رئیس روابط عمومی و بازاریابی بانک قرض الحسنه مهر ایران در اداره کل دامپزشکی استان ایلام
رئیس اداره روابط عمومی و بازاریابی بانک قرض مهر ایران و مدیر بانک قرض الحسنه مهر ایران استان ایلام با حضور در اداره کل دامپزشکی با مدیر کل و مسئول روابط عمومی دامپزشکی استان ایلام دیدار نمود.
سه شنبه، 16 تیر 1394 - 11:06

صنعت بانکداری و فرصتی به نام فضای مجازی صنعت بانکداری و فرصتی به نام فضای مجازی
طبق آمارهای سال 2014 میلادی، رتبه شاخص جهانی شدن ایران 156 در بین 181 کشور جهان است. طبق همین آمار تاثیر ایران در جهانی شدن اقتصاد، رتبه 150 و از نظر تاثیر ایران در مسائل اجتماعی جهانی شدن 146 و نهایتا تاثیر ایران در جنبه‏ های سیاسی جهانی شدن رتبه 91 می‏ باشد. این چند آمار نشان می‏ دهد که صنعت بانکداری ایران نقشی در اقتصاد جهانی شدن ندارد. اگر واقعیت جهانی شدن را نپذیریم، همواره تحت تاثیر اقتصاد جهانی قرار داشته و مصرف کننده کالاهای خارجی کشورهایی خواهیم بود که جهانی شدن را پذیرفته ‏اند.
دوشنبه، 15 تیر 1394 - 16:56

لوح تقدیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به مدیر عامل بانک صادرات اعطا شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- ​لوح تقدیر و سپاس ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور به مدیرعامل و نائب رئیس هیأت مدیره بانک صادرات ایران اعطا شد.
شنبه، 13 تیر 1394 - 12:46

ضرورت «مدیریت تجربه مشتری» در بانک‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در سال‌های گذشته در مورد مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بسیار صحبت شده است و تکنیک‌ها، روش‌ها و نرم‌افزارهای بسیاری هم در این حیطه خلق شده‌اند تا سازمان‌ها را در این زمینه بیش از پیش یاری رسانند.
شنبه، 13 تیر 1394 - 11:28

روابط عمومی موتور محرکه صنعت بانک‌داری روابط عمومی موتور محرکه صنعت بانک‌داری
امروزه روابط عمومی با فرهنگ سازی صحیح علاوه بر تغیر در سبک و روش بهره گیری از خدمات و محصولات بانکی، می تواند منافع مناسبی را در شرایط برد برد و یا برد به نفع مشتریان با استفاده از مولفه کاهش زمان، تسهیل و تسریع در خدمات رسانی، کاهش قیمت تمام شده پول، کاهش هزینه، سهولت در دسترسی و مواردی از این دست از خود به ارمغان بیاورد.
چهارشنبه، 10 تیر 1394 - 18:15

بانک دی و بانک قرض‌الحسنه رسالت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
بانک دی و بانک قرض‌الحسنه رسالت با هدف گسترش سطح همکاری‌های دو طرفه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
چهارشنبه، 10 تیر 1394 - 11:12

رشد ٤٩درصدی تعداد تراکنش های پایانه های فروش بانک صادرات ایران
​شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مجموع تعداد تراکنش‌های بانکی دستگاه‌های پایانه فروش متصل به حسابهای بانک صادرات ایران در اردیبهشت ماه سالجاری نسبت به مقطع زمانی مشابه در سال قبل ٤٩ درصد رشد را نشان می‌دهد.
سه شنبه، 9 تیر 1394 - 12:15

جلسه شورای عالی بازاریابی و تبلیغات بانک قرض الحسنه مهر ایران
چهارمین جلسه شورای عالی بازاریابی و تبلیغات بانک قرض الحسنه مهر ایران به ریاست مدیرعامل بانک برگزار شد
دوشنبه، 8 تیر 1394 - 13:40

ارتقاء جایگاه کوثر در میان مشتریان
ارتقاء هشت‌درصدی شرکت بیمۀ‌کوثر در میان مشتریان صنعت بیمه با توسعۀ سطح مطالعاتی و پژوهشی بازاریابی و نیز ایجاد بانک اطلاعاتی مشتریان کوثر در سراسر کشور تحقق می‌یابد.
دوشنبه، 8 تیر 1394 - 13:37

تعریف مدیرعامل بانک رفاه از مشتری‌مداری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: برای افزایش سودآوری بانک، باید به سوی کاهش هزینه‌ها گام برداریم.
یکشنبه، 7 تیر 1394 - 17:33

بانک های ایرانی پس از توافق هسته ای
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دیدگاه محمد ابراهیم مقدم مدیر عامل بانک تجارت درباره شرایط فعالیت بانک‌های ایرانی پس از توافق هسته‌ای احتمالی.
یکشنبه، 31 خرداد 1394 - 23:03

آموزش مشتری مداری مهم ترین وظیفه روابط عمومی بانک ها
مهم ترین وظیفه روابط عمومی بانک ها چیست
یکشنبه، 31 خرداد 1394 - 11:39

تلاش بانک پارسیان برای احیای سنت قرض الحسنه
مدیر روابط عمومی بانک پارسیان از تفاهم صورت گرفته با سازمان صدا و سیما برای مشارکت در تولید و پخش سریال دردسرهای عظیم ۲ در ماه مبارک رمضان خبر داد.
یکشنبه، 31 خرداد 1394 - 09:44

عضویت مؤسسه عسکریه در کانون بانکها و موسسات خصوصی
مؤسسه عسکریه به عضویت کانون بانک ها و مؤسسات اعتباری خصوصی درآمد.
سه شنبه، 26 خرداد 1394 - 10:22

موردکاوی راهبردهای بانک سامان در عرصه مسئولیت های اجتماعی موردکاوی راهبردهای بانک سامان در عرصه مسئولیت های اجتماعی
ورزش در دنیای امروز گذشته از مقوله توسعه سلامت و شادابی عمومی به عنوان یکی از مهمترین ابزارها در عرصه های اقتصادی و سیاسی محسوب می شود. کسب میزبانی یا ورود به مسابقات جهانی یا المپیک برای هر کشوری منافع و دستاوردهای زیادی به همراه دارد که منجر به ایجاد تعریفی نو از ورزش به نام صنعت ورزش شده است که ناخواسته با مقوله ورزش قهرمانی و حرفه‌ای گره می خورد.
یکشنبه، 24 خرداد 1394 - 11:53

تقدیر معاون اول رییس‌جمهور از مدیرعامل بانک دی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- معاون اول رییس جمهور در مراسم رونمایی از سامانه چکاوک در بانک مرکزی ضمن تشکر از دست‌اندرکاران اجرای این سامانه از مدیر عامل بانک دی تقدیر کرد.
جمعه، 15 خرداد 1394 - 17:22

نشست هم‌اندیشی نایب رئیس هیأت مدیره و کارشناسان روابط عمومی و بازاریابی پست بانک ایران نشست هم‌اندیشی نایب رئیس هیأت مدیره و کارشناسان روابط عمومی و بازاریابی پست بانک ایران
در حاشیه همایش سراسری مدیران و کارشناسان روابط عمومی‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجموعه‌های وابسته، نشست هم‌اندیشی بین دکتر فریبرز شعبانیان نایب رئیس هیأت مدیره، مسئولان روابط‌عمومی و بازاریابی با کارشناسان روابط‌عمومی و بازاریابی مدیریت شعب استان‌ها و مناطق در سالن آفتاب برگزار شد.
یکشنبه، 10 خرداد 1394 - 18:43

پاسخ روابط عمومی بانک ملی ایران در خصوص کسر آبونمان ارسال پیامک به مشتریان
با توجه به کسر مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال تحت عنوان آبونمان ساپتا از حساب برخی از مشتریان دریافت کننده سرویس پیامکی بانک ملی ایران در چند روز اخیر، جهت آگاهی مشتریان و تنویر افکار عمومی درخصوص جزئیات و نحوه کسر مبلغ یادشده مواردی به شرح ذیل اعلام می گردد:
جمعه، 8 خرداد 1394 - 23:04

آیت‌اللهی مدیرعامل بانک کارآفرین شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عطاء­الله آیت­ اللهی، با تأیید بانک مرکزی به عنوان مدیرعامل بانک کارآفرین انتخاب شد.
جمعه، 8 خرداد 1394 - 23:01

ارتباط بین مهارتهای ارتباطی، مشتری مداری و بازاریابی در بانکداری نوین ایران ارتباط بین مهارتهای ارتباطی، مشتری مداری و بازاریابی در بانکداری نوین ایران
با توجه به این که صنعت بانکداری از ارکان اصلی هر اقتصادی به حساب می‌آید و مشتریان نقش کلیدی در آن دارند. بنابراین می‌توان ابراز توجه ویژه به نیازها و خواسته‌های مشتریان را از جمله موضوعات پر اهمیت ایران و جهان محسوب نمود.
چهارشنبه، 6 خرداد 1394 - 10:13

"همدلی و هم‌زبانی راهی به وادی روشنی است" "همدلی و هم‌زبانی راهی به وادی روشنی است"
انسان به ذات، اجتماعی و نیازمند تعامل است و به تعبیری، همدلی و هم‌زبانی، جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی انسان‌هاست‌. در این مسیر، احساسات ما یکی از مهم‌ترین ابزارها در رفع این نیاز اولیه است.
چهارشنبه، 6 خرداد 1394 - 09:45

کمپین فرهنگ سازی بیمه: مبتنی بر تحقیق، آموزش، تبلغات و اطلاع رسانی کمپین فرهنگ سازی بیمه: مبتنی بر تحقیق، آموزش، تبلغات و اطلاع رسانی
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران وظیفه ایجاد تحرک و گردش اطلاعات و ارتباطات را در این صنعت برعهده داشته و با تکیه براین اطلاعات است که وظایف پنجگانه «تنظیم»، «تعمیم»، «حمایت»، «هدایت»، «نظارت» بر فعالیت‏ های بیمه ‏ای در ایران را برعهده گرفته است.
دوشنبه، 4 خرداد 1394 - 10:22

همیاران روابط عمومی حس گرهای سازمان هستند
همزمان با هفته ارتباطات، نشست هم اندیشی همیاران روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان تهران با حضور دکتر نتاج مدیر عامل بانک، شیخ الاسلامی رئیس اداره کل روابط عمومی، دکتر کاظمی دینان رئیس انجمن روابط عمومی ایران و دکتر باقریان رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی برگزار شد.
یکشنبه، 3 خرداد 1394 - 10:11

تقدیر رئیس بانک مرکزی از مدیران منتخب روابط عمومی بانکها
رئیس کل بانک مرکزی در نامه ای به مدیران عامل 5 بانک ، از زحمات مدیران روابط عمومی این بانکها تشکر و قدردانی کرد.
شنبه، 2 خرداد 1394 - 15:19

روابط عمومی و استفاده از ابزارهای جدید روابط عمومی و استفاده از ابزارهای جدید
امروزه با گستردگی فراوان ارتباطات بین سازمان‌ها و مخاطبان، نقش و کارکرد روابط عمومی‌ها اهمیت بسیار بالاتری یافته است. روابط عمومی بر حسب وظیفه خود باید بتواند حجم وسیعی از اطلاعات را در کمترین زمان در اختیار آنها قرار دهد. از سوی دیگر توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و ارتباطات و سیر سریع تحولات در فضای رقابتی ، شرایطی را به وجود آورده که دیگر نمی‌توان به ابزارهای سنتی روابط عمومی اکتفا کرد؛ لذا ضرورت استفاده از ابزارهای جدید اجتناب‌ناپذیر است.
شنبه، 2 خرداد 1394 - 10:03

مدیرعامل بانک تجارت: بانکداری شرکتی را توسعه می‌دهیم
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نشست هم‌اندیشی مدیرعامل بانک تجارت با صاحبان صنایع در استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
جمعه، 1 خرداد 1394 - 19:20

بانک شهر برنده تندیس زرین برترین مدیر روابط‌عمومی
با کسب بیشترین آرای در اجلاس متخصصین باینکس(Bainex)، تندیس زرین برترین مدیر روابط عمومی در سیستم بانکی، بورس و بیمه به پاس تلاشهای مستمر به بانک شهر اعطاء شد.
چهارشنبه، 30 اردیبهشت 1394 - 11:22

تقدیر وزارت اقتصاد از روابط عمومی بانک صادرات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- وزارت امور اقتصادی و دارایی به مناسبت ٢٧ اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی با اهداء لوح از عملکرد و دستاوردهای روابط‌ عمومی بانک صادرات ایران تقدیر کرد.
سه شنبه، 29 اردیبهشت 1394 - 22:02

مراسم گرامیداشت روز روابط عمومی در بانک رفاه کارگران برگزار شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به مناسبت 27 اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی و آغاز هفته روابط عمومی، مراسم گرامیداشت این روز و هفته در بانک رفاه کارگران برگزار شد.
سه شنبه، 29 اردیبهشت 1394 - 21:38

پیام مدیرعامل بانک انصار به مناسبت روز روابط عمومی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک انصار به مناسبت روز روابط عمومی پیامی را منتشر کرد.
شنبه، 26 اردیبهشت 1394 - 23:43

پیام مدیرعامل بانک رفاه به مناسبت روز ارتباطات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک رفاه به مناسبت روز روابط عمومی پیامی را منتشر کرد. به گزارش شارا، متن پیام به این شرح است:
شنبه، 26 اردیبهشت 1394 - 23:26

فضای متفاوت تبلیغات جدید بانک کشاورزی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هدف کمپین «طلوع دوباره» بانک کشاورزی معرفی خدمات، اطلاع‌رسانی به مخاطب و برندینگ است.
شنبه، 19 اردیبهشت 1394 - 22:59

مرکز اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران (فراد) در محل جدید فعالیت خود را آغاز کرد.
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به گزارش شارا از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، مرکز اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران از تاریخ 17/2/94 در محل ساختمان ولیعصر بانک رفاه کارگران به نشانی «خیابان ولیعصر- نرسیده به میدان ونک- شماره 2584-کدپستی 1435694831» و با شماره تماس 8525-021 طبق روال گذشته، آماده پاسخگویی به مشتریان و هم میهنان گرامی در خصوص امور بانکی است.
پنجشنبه، 17 اردیبهشت 1394 - 23:10

نشست مدیران روابط عمومی بانک های استان یزد برگزار شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نشست مدیران و مسئولان روابط عمومی بانک های استان یزد به میزبانی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان در محل سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد.
چهارشنبه، 16 اردیبهشت 1394 - 11:48

اعطای نشان مسئولیت‌ پذیری اجتماعی به بانک دی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک دی موفق به دریافت «نشان مسئولیت پذیری اجتماعی» در کنفرانس ملی برند پایدار شد.
شنبه، 5 اردیبهشت 1394 - 15:40

فعالیت مجدد کمپین تبلیغاتی بانک شهر؛ "زندگی به توان شهر" در سراسر کشور
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- پس از موفقیت کمپین نوروزی بانک شهر با شعار "شهر تعطیل نیست" و استقبال شهروندان، بار دیگر این کمپین جدید با شعار "زندگی به توان شهر"، فعالیت خود را آغاز کرد.
شنبه، 5 اردیبهشت 1394 - 01:06

 درهای بسته روابط عمومی بانک سینا به روی افکار عمومی باز می شود درهای بسته روابط عمومی بانک سینا به روی افکار عمومی باز می شود
با انتصاب اصغر شمس نظری، درهای بسته روابط عمومی بانک سینا به روی افکار عمومی باز می شود. به گزارش شارا، نظری از افراد خوشنام عرصه روابط عمومی نظام بانکی محسوب می شود که تجربه سال ها تعامل مطلوب با اهالی رسانه را در کارنامه خویش دارد.
سه شنبه، 1 اردیبهشت 1394 - 15:04

بانک ملی ایران، توریست کارت ملی را رونمایی کرد
به گزارش شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران طی مراسمی با حضور سیدولی‌اله فاطمی اردکانی و غلامرضا پناهی اعضای هیأت مدیره این بانک ، رحمانی موحد معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و افشار معاون تسهیلات شهر فرودگاهی امام خمینی ( ره ) از توریست کارت ملی رونمایی شد.
پنجشنبه، 20 فروردین 1394 - 12:51

مدیرعامل بانک تجارت تاکید کرد: تقویت سبددرآمدی از محل ارایه خدمات نوین بانکی
امیدواریم در سال "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" و در چارچوب منویات رهبر با برنامه های دولت جهت بازسازی اقتصاد کشور همراه بوده و در کنار آن بتوانیم یک بنگاه اقتصادی سودآور و روزآمد برای سهامداران و مشتریان بانک باشیم.
پنجشنبه، 20 فروردین 1394 - 12:38

استقبال از خودپردازهای بانک صادرات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک صادرات ایران تا پایان سال ٩٣، مجموعأ ٤ هزار و٦٩١ دستگاه خودپرداز را در سطح کشور نصب و راه اندازی نموده که این دستگاهها در خلال اسفند ماه به طور متوسط بیش از ٩٢ درصد سرویس دهی به هموطنان داشته اند.
چهارشنبه، 19 فروردین 1394 - 18:18

گرند موسسه مالی و اعتباری آرمان را خرید
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) هلدینگ گرند موسسه مالی و اعتباری آرمان را خرید.
سه شنبه، 18 فروردین 1394 - 22:14

صندوق نوآوری و شکوفایی پایه‌گذار بانکداری دانش‌بنیان باشد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با کارکنان صندوق نوآوری و شکوفایی دیدار کرد.
سه شنبه، 18 فروردین 1394 - 15:10

نکاتی مهم هنگام استفاده از دستگاه‌های کارت خوان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک صادرات ایران در راستای حفظ صیانت از حقوق مشتریان و دارندگان کارت بانکهای عضو شتاب نکات حائز اهمیت به هنگام استفاده از دستگاه های کارت خوان را اعلام می نماید.
سه شنبه، 18 فروردین 1394 - 13:23

راه اندازی کلید شکایات در مرکز ارتباط ملت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مرکز ارتباط ملت با همکاری اداره کل بازرسی و نظارت بانک ملت، کلید شکایات را راه اندازی کرد.
دوشنبه، 17 فروردین 1394 - 18:24

بانک رفاه وام 100میلیون تومانی می‌دهد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک رفاه کارگران تسهیلات با شرایط ویژه در قالب طرح رفاه ایرانیان اعطا می‌کند.
دوشنبه، 17 فروردین 1394 - 14:09

پیام نوروزی مدیرعامل بانک تجارت به مشتریان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک تجارت با صدور پیامی فرا رسیدن سال ۱۳۹۴ را به مشتریان و سهامداران این بانک تبریک گفت.
سه شنبه، 11 فروردین 1394 - 14:55

اکران گسترده تبلیغات بانک شهر در سطح کشور؛"شهر تعطیل نیست
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کمپین تبلیغات نوروزی بانک شهر با شعار "شهر تعطیل نیست"، در سطح شهرهای بزرگ کشور، به صورت گسترده اکران شد.
پنجشنبه، 28 اسفند 1393 - 01:11

مدیرعامل بانک دی: سازمان‌های موفق برنامه‌محور هستند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک دی در جمع معاونان و مدیران بانک دی اظهار کرد: برنامه‌ریزی جزو ارکان مدیریت است و سازمان‌هایی که برنامه‌محور هستند میزان موفقیت آنها بالاتر است.
دوشنبه، 25 اسفند 1393 - 14:12

پول بدهید خبر منفی نرویم پول بدهید خبر منفی نرویم
متولیان امر در وزارت ارشاد دقت بیشتری به خرج دهند و مسائل و موضوعات این حوزه را به دقت رصد کنند. قوانین باید سختگیرانه تر باشد و از همه مهم تر مدیران عامل بانک ها و بیمه ها دست روابط عمومی ها را در برخورد با این پدیده زشت بازگذارند و به جاب منکوب و شماتت نیروهای خود، با آنها در رسوا کردن افکار شوم و نیت ناصواب برخی خبرنگاران سودجو هم آوا شوند.
یکشنبه، 24 اسفند 1393 - 00:23

بانک تجارت منتشر کرد: ویژه نامه اقتصاد مقاومتی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به منظور مرور سیاست‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و بررسی آخرین نظریه‌های مطرح شده در این حوزه و تبیین برنامه‌ها اجرایی بانک تجارت در حوزه اقتصاد مقاومتی، این بانک ویژه‌نامه "اقتصاد مقاومتی، شاهراه استقلال و پیشرفت"را منتشرکرد.
سه شنبه، 19 اسفند 1393 - 15:06

اعطای نشان زرین نوآوری به بانک سرمایه
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در سیزدهمین اجلاس سران و مدیران معتبرترین شرکت‌ها و سازمان‌های عالی‌رتبه ایرانی (MITEC 2015) نشان زرین نوآوری در طراحی و تامین خدمات مدرن بانکی در سال 1393 و نشان استاندارد بین‌المللی مدیریت خلاق و موفق در صنعت بانکداری، از سوی اتحادیه اروپا، به مدیرعامل بانک سرمایه اهدا شد.
دوشنبه، 18 اسفند 1393 - 10:05

اعطای نشان زرین مدیریت برتر بانکداری به مدیرعامل پست بانک ایران
به گزارش شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران: در مراسم اختتامیه این اجلاس که سیزدهم اسفندماه سال جاری در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد، نشان و لوح مذکور به فاتح کیاست مدیرامور پشتیبانی و توسعه منابع انسانی این بانک به نمایندگی از مهندس حسن‌زاده اعطاء گردید.
یکشنبه، 17 اسفند 1393 - 12:15

ارزشمندترین برندهای بانکی جهان
نشریه بنکر در دومین ماه سال 2015 میلای اقدام به معرفی 500 برند برتر بانکی دنیا کرده است. در این گزارش ارزش بنگاههای ارایه دهنده خدمات مالی، بانک‌ها و موسسات مالی مورد ارزیابی قرار گرفته و این رتبه بندی بر مبنای ارزش برند بانک در بازار جهانی صورت گرفته است.
پنجشنبه، 14 اسفند 1393 - 11:29

مدیر عامل بانک صادرات ایران تغییر کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- براساس تصمیم جلسه مورخ ۹۳/۱۲/۰۶ هیات مدیره بانک صادرات ایران اسماعیل لـله گانی مدیرعامل این بانک شد.
شنبه، 9 اسفند 1393 - 00:01

مدیریت ارتباط موثر؛ ابزاری مهم در ارتقاء برند بانک مدیریت ارتباط موثر؛ ابزاری مهم در ارتقاء برند بانک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مهر اقتصاد از شعب استان خراسان رضوی بازدید به عمل آورد.
چهارشنبه، 6 اسفند 1393 - 13:51

اسامی ۴۰۰ مشتری برتر بانک رفاه کارگران اعلام شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-اسامی برندگان جوایز پایانه های فروشگاهی مرحله دهم مربوط به ۴۰۰ مشتری برتر بانک رفاه کارگران اعلام شد.
یکشنبه، 3 اسفند 1393 - 17:57

بانک ملی برندگان جشنواره «بانک و خاطره » را اعلام کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عصر دیروز بانک ملی ایران میزبان بالغ بر ۶۰۰ نفر از اعضای کانون جوانه‌های بانک ملی ایران، مدیران و دانش‌آموزان مناطق مختلف تهران در سالن همایش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود.
شنبه، 2 اسفند 1393 - 14:30

نخستین‌همایش نظام ‌پیشنهادها در شبکه‌بانکی
به گزارش شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) روابط عمومی بانک مرکزی، در این همایش که توسط موسسه عالی آموزش بانکداری ایران و با شرکت جمعی از مدیران عامل شبکه بانکی و اعضای هیئت مدیره و مدیران بانک مرکزی از ساعت 9 الی 17 برگزار می شود،
شنبه، 2 اسفند 1393 - 14:27

داراترین بانک ایران معرفی شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در شاخص بیشترین دارایی هم بانک ملت عنوان شرکت نخست را در بین شرکت های برتر کشور به خود اختصاص داد و با داشتن یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۴۱۸ میلیارد ریال دارایی، در صدر فهرست شرکت‌های برتر ایران قرار گرفت.
پنجشنبه، 30 بهمن 1393 - 02:50

آزمون پایان دوره تخصصی خبرنگاران حوزه صنعت بیمه برگزار شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- صبح امروز نخستین آزمون حرفه ای و تخصصی صنعت بیمه با شرکت خبرنگاران این حوزه در محل پژوهشکده بیمه برگزار شد.
چهارشنبه، 29 بهمن 1393 - 18:14

بانک تجارت هشتمین شرکت برتر ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک تجارت در جمع صد شرکت برتر ایران رتبه هشتم را به دست آورد.
چهارشنبه، 29 بهمن 1393 - 13:05

هشت چرخش ضروری در مدل کسب و کار سنتی بانک های ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر عامل بانک ملت تاکید کرد: در مدل کسب و کار سنتی در بانک های ایران باید چرخش هایی صورت گیرد و این مدل بیش از این برای بانک ها ایجاد ارزش نمی کند.
یکشنبه، 26 بهمن 1393 - 17:43

مرگ تبلیغات در دنیای بانک دو مرگ تبلیغات در دنیای بانک دو
واقعیت این است که امروزه در اکثر بانک‌ها، بخش بازاریابی با واقعیت بازار هماهنگی کاملاً نادرستی دارند. مهارت‌های نادرست، روش‌ها غلط، و مردم در خطا هستند. این بخشی است که نیاز دارد با تعصّبی بلافصل از بیخ و بُن مجدّداً مهندسی شود.
یکشنبه، 26 بهمن 1393 - 16:31

بانک رفاه کارگران "طرح تکریم" ویژه مستمری بگیران را ارائه کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک رفاه کارگران"طرح تکریم" ویژه مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی را ارائه کرد.
یکشنبه، 26 بهمن 1393 - 11:55

ضرورت نگرش یکنواخت به همه ذینفعان و فعالیت های بانک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر عامل بانک ملت با بیان اینکه باید به همه ذینفعان و فعالیت های بانک به طور یکنواخت نگاه کنیم، گفت: در سیاست های خود باید به مصالح دولت و جامعه حساس باشیم و نیازهای دولت وجامعه برای ما محترم است.
شنبه، 25 بهمن 1393 - 14:06

تجلیل وزیر امور اقتصاد از روابط عمومی بانک صادرات
به گزارش شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-، وزیر امور اقتصادی و دارایی، ضمن تشکر از کارکنان مستقر در غرفه بانک صادرات ایران، گفت: بانک صادرات، علاوه بر مشارکت در امور اجتماعی و اقتصادی و امور خیریه، با حضور در بین مردم، در افزایش شادی های ملت ایران و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حضور فعال داشته است
چهارشنبه، 22 بهمن 1393 - 19:31

اعتراف برای جلب اعتماد اعتراف برای جلب اعتماد
فارغ از چگونگی و چرایی ترسیم این مقدمات،سوالی که می توان طرح کرد اینکه اگر در جریان هر ارتباطی یکی از این عناصر دستخوش تغییرات و یا تحولات مثبت ویا منفی شود، چه اتفاقی می افتد؟ فرضا اگردر ابتدای این فرایند از طرف فرستنده – که احتمالا می تواند یک شخصیت حقیقی و یا حقوقی دارای ارزش خبری هم باشد- از ابتدا مطلبی بصورت ناآگاهانه و یا حتی اگاهانه،نادرست و یا معکوس، جلوه داده شود چه اتفاقی می افتد؟
سه شنبه، 14 بهمن 1393 - 17:32

آمادگی پست بانک برای ارائه خدمات به هموطنان در ماه‌های پایانی سال
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مجموعه کارکنان و کارگزاران پست بانک ایران با توجه به حضور گسترده درسطح کشور، آماده خدمت‌رسانی شایسته و مطلوب به هموطنان به‌ویژه در ماه‌های پایانی سال هستند.
سه شنبه، 14 بهمن 1393 - 13:39

روابط عمومی‌ها سپر بلا یا بایگان اخبار؟!
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- ضعف روابط عمومی‌های ادارات و سازمان‌های استان خوزستان معضلی است که متاسفانه هنوز کار جدی بر روی آن انجام نشده است و بی‌برنامگی در روابط عمومی‌های این استان به خوبی مشهود است.
یکشنبه، 12 بهمن 1393 - 13:15

نسخه جدید همراه بانک سپه چه ویژگی هایی دارد؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- رئیس اداره کل خدمات فناوری اطلاعات و توسعه بانکداری نوین از ارائه جدیدترین نسخه همراه بانک سپه با 13 مزیت ویژه خبر داد.
شنبه، 11 بهمن 1393 - 16:03

تجدید بیعت مدیرعامل اقتصادنوین با آرمان‌های انقلاب
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در آستانه 12 بهمن سالروز ورود تاریخی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی به کشور، مدیرعامل بانک اقتصادنوین به همراه جمعی از مدیران ارشد بانکی با حضور در حرم مطهر امام راحل، با آرمان‌های انقلاب تجدید بیعت کرد.
شنبه، 11 بهمن 1393 - 14:17

تفاهم‌نامه بین پست بانک ایران و پست عراق
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه بین پست و پست بانک ایران و پست و پس‌انداز کشور عراق به‌منظور استفاده بهینه از امکانات و توانمندی‌های یکدیگر جهت ارائه خدمات متنوع پستی و مالی به یکدیگر با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان و حسن‌کاظم الراشد وزیر ارتباطات عراق و مدیران عامل این مجموعه‌ها، هفتم بهمن‌ماه در تهران امضاء شد.
شنبه، 11 بهمن 1393 - 14:15

استقرار مدل تعالی EFQM در بانک دی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک دی گفت: بانک دی در چهار سال اخیر به‌دنبال ایجاد بستر و زیرساخت‌های مناسب به‌منظور استقرار سیستم‌های نوین مدیریتی و کیفی بوده و تا حد بسیار زیادی موفق شده است.
شنبه، 11 بهمن 1393 - 12:59

بانک اقتصادنوین رتبه برگزیده جشنواره دکتر "نوربخش" را کسب کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- برای سومین سال متوالی بانک اقتصادنوین رتبه برگزیده جشنواره دکتر "نوربخش" را کسب کرد
پنجشنبه، 9 بهمن 1393 - 19:35

کسب رتبه نخست موبایل بانک تجارت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک تجارت رتبه نخست سرویس موبایل بانک را در چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت کسب کرد.
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 - 16:46

موسسه میزان از عوامل شایعه ساز شکایت کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانکی دات آی آر: موسسه اعتباری میزان با ارسال نامه ای به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گناباد از شایعه پراکنان به دلیل نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی شکایت کرد.
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 - 15:48

نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری نقش روابط عمومی در صنعت بانکداری
روابط عمومی نه تنها در معرفی موثر بانک و خدمات آن و ایجاد تقاضا بسیار موثر است بلکه نقش بسیار مهم و موثری در ایجاد وفاداری در مشتریان و حفظ و ارتقاء بازارهای هدف دارد. روابط عمومی با ایجاد تفاهم اجتماعی میان سازمان ها، درون سازمان ها و بین سازمان ها و مخاطبان می تواند عملکرد موثری را بر توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ارتباطی به همراه داشته باشد.
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 - 15:30

رییس اداره بازاریابی بانک انصار منصوب شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در راستای توسعه منابع انسانی، هدایت بهینه و ارتقای کارایی نیروی انسانی در مدیریت بازاریابی، دکتر محمد آزادی، مشاور پیشین بازاریابی بانک انصار به سمت رییس اداره بازاریابی اداره کل بازاریابی و تبلیغات بانک انصار منصوب و مشغول به کار شد.
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 - 14:16

فرهنگ‌سازی برای مدیران، کارکنان و مشتریان؛ پیش نیاز بانکداری الکترونیک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک تجارت ارائه آموزش‌ و مزایای محصولات به مشتریان را رکن فرهنگی و اجتماعی بانکداری الکترونیک دانست و گفت: اگر نتوانیم رفتار و بینش مشتریان به بانکداری الکترونیک را عوض کنیم نخواهیم توانست بستر مناسب را برای اجرای صحیح بانکداری الکترونیک آماده کنیم.
سه شنبه، 7 بهمن 1393 - 18:44

روابط‌ عمومی: موسسه مالی و اعتباری میزان هیچ‌گونه مشکلی ندارد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- روابط‌ عمومی موسسه مالی و اعتباری میزان، علی رسولیان درباره شایعات بی‌اساس موجود نسبت به موسسه مالی و اعتباری میزان اظهار داشت: مسئولان ارشد بانک مرکزی اعلام کرده‌اند که موسسه میزان جزء پنج موسسه‌ای است که در حال اجازهساماندهی و صدور مجوز نهایی دارد.
سه شنبه، 7 بهمن 1393 - 14:40

تشکیل سرمایه از طریق سیستم بانکی و کاربرد آن در بورس اوراق بهادار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- امروزه اقتصاددانان بر این باورند که مقامات ذی‌ربط در کشورهای در حال توسعه می‌توانند سطح پس‌انداز داخلی و نهایتاً تجهیز منابع سرمایه‌ای را با کمک سرمایه‌های خارجی تأمین نمایند که نتیجه آن امکان افزایش سرمایه‌گذاری ثابت در این کشورها خواهد بود.
دوشنبه، 6 بهمن 1393 - 22:19

اولین اجلاس کشوری حامیان محیط زیست
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اولین اجلاس کشوری حامیان محیط زیست با رویکرد HSB برگزار می‌شود
دوشنبه، 6 بهمن 1393 - 17:51

خارج شدن بانک تجارت از فهرست تحریم های اروپا
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دادگاه عمومی اتحادیه اروپا رای به خروج بانک تجارت از فهرست تحریم های این اتحادیه داد.
جمعه، 3 بهمن 1393 - 15:33

بانکداری موبایل
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- استفاده از بانکداری موبایل ممکن است در حال افزایش باشد، اما همزمان با آن، تلاش هکرها نیز افزایش یافته و باعث می‏شود بسیاری از مصرف‏کنندگان امنیت و محرمانه بودن این کانال ارتباطی را زیر سوال ببرند.
سه شنبه، 30 دی 1393 - 09:36

بانک دی مدل ارزش‌آفرینی سرمایه‌های انسانی در نظام بانکی را فردا رونمایی می‌کند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به گزارش اداره کل روابط عمومی بانک دی، در این پنل که با ریاست دکتر اسدالله گنجعلی ـ عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) ـ از ساعت 14 در سالن شماره چهار برج میلاد برگزار خواهد شد، سه سخنرانی انجام می‌شود.
دوشنبه، 29 دی 1393 - 17:47

اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی، دو عقل از شش عقل مدیریت اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی، دو عقل از شش عقل مدیریت
اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی، شامل دو عقل از شش عقل مدیریت هر سازمان، یعنی عقل محیطی و بازاریابی است و به خوبی می‌تواند آن‌ها را پوشش دهد.
یکشنبه، 28 دی 1393 - 07:52

استراتژی پست بانک ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- استراتژی پست بانک ایران در دو سطح با عاملیت بانکی بخش فناوری اطلاعات کشور از طریق شعب و عاملیت بانکی توسعه روستائی بر بستر دفاتر ICT است.
شنبه، 27 دی 1393 - 20:58

روابط عمومی ها باید به روز شوند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرکل بیمه ایران گفت: شرایط امروز و سرعت تغییرات و تحولات در دنیا ایجاب می کند که روابط عمومی ها از وضعیت سنتی و روزمرگی خارج شده و به روز شوند
جمعه، 26 دی 1393 - 22:54

نقش ارتباطات در اطلاع رسانی بانک ها و موسسات اعتباری نقش ارتباطات در اطلاع رسانی بانک ها و موسسات اعتباری
بی تردید نظام بانکی یکی از ضروری ترین نیازهای جاامعه محسوب می شود. امروزه فعالیتی نیست که یک سر آن در گرو خدمات بانکی نباشد. باید اهمیت بانک و بانکداری برای همگان روشن گردد. بانک ها و موسسات مالی نه تنها نگهبان پول و سرمایه مشتریانشان هستند بلکه نقش ارزنده ای در استفاده صحیح از منابع و هدایت آن به سمت تولید و خورج از تورم خواهند داشت.
سه شنبه، 23 دی 1393 - 16:01

آیین نامه "گزارشگری و افشای اطلاعات موسسات بیمه" تصویب شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شورای عالی بیمه «آیین نامه گزارشگری و افشای اطلاعات مؤسسات بیمه» را برای استقرار نظام حاکمیت شرکتی در صنعت بیمه تصویب کرد.
سه شنبه، 23 دی 1393 - 15:30

راه اندازی مدیریت بازاریابی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- از رویدادهای سی امین همایش سراسری مدیران ستادی و اجرایی بیمه دانا مراسم تودیع و معارفه معاونت امور استانها بود.
دوشنبه، 22 دی 1393 - 13:54

نگاهی به کمپین تبلیغاتی شرکت بیمه دانا نگاهی به کمپین تبلیغاتی شرکت بیمه دانا
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اکثر کمپین‌های تبلیغاتی شرکت‌های بیمه ای از یک شیوه تبلیغاتی استفاده می‌کنند. اغلب این شرکت‌ها در کمپین‌های تبلیغاتی خود برای شروع، آگهی‌های کدگذاری شده‌ای را اکران و بعد از مدتی رمزگشایی می‌کنند؛ شیوه‌ای که اگر به‌درستی اجرا نشود نه‌تنها مورد توجه مخاطبان قرار نخواهد گرفت بلکه تا زمان رمزگشایی به‌طور کلی مشتریان پیام را فراموش خواهند کرد .
دوشنبه، 22 دی 1393 - 13:53

تبلیغات تکراری برای شرکت‌های بیمه‌ی داخلی!
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بررسی تبلیغات شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای نشان می‌دهد که آنها سعی دارند به مخاطب و احساسات وی نزدیک شده، جلب اعتماد کنند و در‌نهایت خدمت خود را به فروش برسانند.
دوشنبه، 22 دی 1393 - 13:52

همیاران روابط عمومی نقش برجسته ای در تعامل هدفمند با مشتریان دارند همیاران روابط عمومی نقش برجسته ای در تعامل هدفمند با مشتریان دارند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- همایش همیاران روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان خراسان رضوی با حضور رئیس اداره کل روابط عمومی و با رویکرد ایجاد ارتباطات موثر و هماهنگی در جهت اطلاع رسانی مفید به مشتریان برگزار شد.
دوشنبه، 22 دی 1393 - 00:48

نقش فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در مبارزه با پول شوئی
مقوله پول شوئی به عنوان یک پدیده شوم و با هدف حداکثر سازی انتفاع از طرق غیر قانونی و مجرمانه بتدریج گستره آن بیشر و شیوه های اعمال آن پیچیده تر و فنی تر می شود،بنا براین پرداختن به این موضوع برای مبارزه و جلوگیری از بروز این رخداد از دو منظر قابل تامل و در مقابل مستلزم ارائه راهکار علمی و عملی در این زمینه می باشد:
سه شنبه، 9 دی 1393 - 15:58

رییس شورای سیاستگزاری "نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانکداری": باید از جایگاه روابط عمومی صیانت کنیم رییس شورای سیاستگزاری "نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانکداری": باید از جایگاه روابط عمومی صیانت کنیم
باید از جایگاه روابط عمومی صیانت کنیم و این صیانت یعنی داشتن دغدغه. مادامی که به روابط عمومی دغدغه نداریم، مسلم است که توفیقی در این زمینه نخواهیم داشت.
دوشنبه، 8 دی 1393 - 03:23

مشاور رییس کل بانک مرکزی: ساکنان محله روابط عمومی باید مثبت نگر و زیبا نگر باشند مشاور رییس کل بانک مرکزی: ساکنان محله روابط عمومی باید مثبت نگر و زیبا نگر باشند
مشاور رییس کل بانک مرکزی طی سخنانی گفت: ما محله ای به نام روابط عمومی داریم که هر کس از در این محله وارد می شود ناچار است که مثبت نگر و زیبا نگر باشد. زیرا غیر از این اگر بخواهد فکر کند نمی تواند نقش خود را ایفا کند.
دوشنبه، 8 دی 1393 - 02:20

بانک دی جایزه سلامت اداری دریافت کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک دی به عنوان بنگاه اقتصادی پیشرو در حوزه سرمایه انسانی جایزه مدیریت سلامت اداری را دریافت کرد.
یکشنبه، 7 دی 1393 - 23:48

مدیر روابط عمومی بانک کشاورزی منصوب شد مدیر روابط عمومی بانک کشاورزی منصوب شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک کشاورزی در حکمی لیاقت ورز را به سمت مدیر روابط عمومی این بانک منصوب کرد.
یکشنبه، 7 دی 1393 - 12:48

آینده بانکداری جایگزین به عنوان یک خدمت آینده بانکداری جایگزین به عنوان یک خدمت
فرصتی داریم همان شیوه‌ای شویم که بانکداری خُرد است، واقعاً وضعیت فعلی را تکانی بدهیم و مایلیم بانکها را به تولید کنندگان واگذار کنیم، قدرت باید مانند خودمان در دست توزیع کنندگان باشد. این واقعاً چشم‌انداز رقابتی حقیقی ایجاد خواهد کرد و به مشتریان حق انتخاب واقعی می‌دهد.
جمعه، 5 دی 1393 - 21:45

مدیر عامل بیمه دانا: روابط عمومی آیینه تمام نمای ارایه خدمت به مردم و بیمه گذاران است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نایب رییس هیات مدیره ومدیرعامل بیمه دانا، روابط عمومی را آیینه تمام نمای ارایه خدمت به مردم و بیمه گذاران توصیف کرد.
شنبه، 29 آذر 1393 - 18:13

جدیدترین خدمات الکترونیکی بیمه ایران جدیدترین خدمات الکترونیکی بیمه ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عضو هیات مدیره و معاون طرح و برنامه بیمه ایران با اشاره به آمادگی این شرکت برای توسعه بسترهای الکترونیکی، از ارائه خدمات جدید الکترونیکی به بیمه گذاران خبرداد.
جمعه، 28 آذر 1393 - 21:44

رونمایی از کارت شهروندی بانک شهر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کارت شهروندی بانک شهر، با حضور مدیران این بانک و مدیران شهری برای نخستین بار در شیراز رونمایی شد.
چهارشنبه، 26 آذر 1393 - 18:18

رسالت اصلی بانک توسعه تعاون ارتقاء جایگاه تعاونی هاست
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: رسالت اصلی این بانک ارتقاء جایگاه تعاونی هاست که در این خصوص بحث توسعه مدیریت تعاونی ها در دستور کار قرار دارد.
سه شنبه، 25 آذر 1393 - 14:46

رسالت اصلی بانک توسعه تعاون ارتقاء جایگاه تعاونی هاست
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: رسالت اصلی این بانک ارتقاء جایگاه تعاونی هاست که در این خصوص بحث توسعه مدیریت تعاونی ها در دستور کار قرار دارد.
سه شنبه، 25 آذر 1393 - 14:46

رضا جعفری عضو هیات مدیره بیمه دانا: بیمه یوز پلنگ ایرانی یک اقدام فرهنگی است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- عضو هیات مدیره بیمه دانا پوشش بیمه یوز پلنگ ایرانی را یک اقدام فرهنگی توصیف کرد.
سه شنبه، 25 آذر 1393 - 14:45

سعید شیرزادی عضو هیات مدیره:سهام بیمه دانا برای صنعت بیمه یک شاخص است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سعید شیرزادی عضو هیات مدیره بیمه دانا گفت: سهام این شرکت برای صنعت بیمه یک شاخص است.
سه شنبه، 25 آذر 1393 - 14:44

 انتصاب رییس ستاد خبری نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانکداری انتصاب رییس ستاد خبری نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانکداری
پی آر بنکینگ- طی حکمی از سوی هادی کمرئی دبیر نخستین همایش بررسی نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانکداری، سیدعبدالله میرحسینی به عنوان رئیس رییس ستاد خبری این همایش منصوب گردید.
دوشنبه، 24 آذر 1393 - 18:14

انتصاب سرپرست روابط عمومی بانک ایران زمین انتصاب سرپرست روابط عمومی بانک ایران زمین
مدیر عامل بانک ایران زمین، سرپرست اداره روابط عمومی را منصوب کرد. به گزارش شارا، سید کمال سید علی،مدیر عامل بانک ایران زمین،طی حکمی شمیم حسین مستقیمی را به سمت مشاور مدیر عامل و سرپرست اداره روابط عمومی بانک ایران زمین،منصوب کرد.
دوشنبه، 24 آذر 1393 - 12:53

ضرورت حمایت بانک ها از توسعه اقتصادی و توجه به مسئولیت های اجتماعی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرعامل بانک رفاه کارگران بر ضرورت حمایت بانک ها از رشد و توسعه اقتصادی و همچنین توجه به مسئولیت های اجتماعی تاکید کرد و گفت : بانک رفاه کارگران علاوه بر مدرسه سازی تا آنجایی که در توان دارد به زندانیان جرایم غیرعمد و معسر که در بند هستند همواره کمک کرده است و کمک خواهد کرد.
یکشنبه، 23 آذر 1393 - 16:11

برگزاری نشست نظام پیشنهادات بانک ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نشست تخصصی نظام پیشنهادات شبکه بانکی کشور به منظور بررسی راهکارها و ایجاد هماهنگی‌های لازم جهت برگزاری همایش سراسری نظام پیشنهادات شبکه بانکی کشور،برگزار شد.
یکشنبه، 23 آذر 1393 - 15:32

بانک توسعه صادرات - چرا افزایش سرمایه؟
براساس اسناد بالادستی نظام و سند چشم انداز، باید در افق 1404 گام های عملی به سوی اقتصاد غیرمتکی به نفت کامل شده باشد که این موضوع هیچ راهی جز افزایش صادرات غیرنفتی و تبعا تولید و اشتغال در کشور نخواهد داشت.
یکشنبه، 23 آذر 1393 - 11:37

تکریم و احترام؛ مهم‌ترین عامل رضایتمندی مشتریان بانک شهر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر‌، علیرضا محمودی با بیان این مطلب گفت‌: بر اساس نظر سنجی صورت گرفته‌ از مشتریان این بانک‌، تکریم و احترام مهم‌ترین ویژگی بانک شهر است و 68 درصد از پاسخگویان ،علت مراجعات خود به بانک شهر را تکریم و احترام مـــــــدیران و کارکنان به مشتریان می دانند.
پنجشنبه، 20 آذر 1393 - 22:16

اطلاعیه بانک تجارت در خصوص تخلف مالی در این بانک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- روابط عمومی بانک تجارت با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص بروز تخلف مالی اخیر در این بانک اعلام کرد: هیجگونه آسیبی به منافع سپرده گذاران و سهامداران بانک وارد نشده است.
پنجشنبه، 20 آذر 1393 - 21:10

شعب برتر بانک بانک دی معرفی شدند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هم زمان با برگزاری چهارمین همایش تحول در نگاه دی که با حضور کلیه  روسای شعب تهران و شهرستان‌ها برگزار شد، روسای شعب برتر تقدیر شدند.
چهارشنبه، 19 آذر 1393 - 14:24

مجمع عمومی عادی بانک شهر‌، به طور فوق العاده تشکیل شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مجمع عمومی عادی بانک شهر‌ با موضوع ‌ انتخاب کارشناس به منظور افزایش سرمایه این بانک‌، به طور فوق العاده تشکیل شد.
چهارشنبه، 19 آذر 1393 - 13:01

اعطای گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت به بانک صادرات ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک صادرات ایران گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت از شرکت بین المللی توف نورد آلمان دریافت کرد.
دوشنبه، 17 آذر 1393 - 15:21

امکان گزارش‌گیری وضعیت دسته‌چک مشتریان ازطریق سایت پست‌بانک‌
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در راستای توسعه بانکداری الکترونیکی و ترویج فرهنگ بانکداری الکترونیک درسطح جامعه و فراهم نمودن دسترسی آسان مشتریان به آن، امکان گزارش‌گیری وضعیت دسته چک‌های پست بانک ایران از طریق درگاه اینترنتی این بانک فراهم شد.
دوشنبه، 17 آذر 1393 - 15:20

بانک اقتصادنوین عضو هیات مدیره انجمن بانکداران آسیایی شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک اقتصادنوین برای سومین دوره متوالی به عنوان عضو هیات مدیره انجمن بانکداران آسیایی انتخاب شد.
دوشنبه، 17 آذر 1393 - 15:19

مسئولیت اجتماعی در موسسه بانکی FINANS BANK مسئولیت اجتماعی در موسسه بانکی FINANS BANK
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- FINANS BANK پنجمین بانک بزرگ ترکیه از لحاظ دارایی می باشد این بانک تصمیم گرفت در فعالیت های مسئولانه بر مبنای توسعه پایدار مشارکت داشته باشد.
یکشنبه، 16 آذر 1393 - 15:59

پایگاه خبری نقدینه شروع به کار کرد پایگاه خبری نقدینه شروع به کار کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- پایگاه خبری نقدینه به عنوان سایت تخصصی عرصه بانک، بیمه و بورس در فضای مجازی شروع به کار کرد.
یکشنبه، 16 آذر 1393 - 13:11

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون تغییر کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- با نظر اعضای هیات مدیره، مدیرعامل شرکت بیمه تعاون تغییر کرد.
شنبه، 15 آذر 1393 - 12:39

اولتیماتوم دولت به بانک مرکزی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دولت به بانک مرکزی درباره بدهکاران بانکی اولتیماتوم داده است.
شنبه، 15 آذر 1393 - 12:38

بانک شهر: ارائه خدمات بانکی ویژه به معلولان بانک شهر: ارائه خدمات بانکی ویژه به معلولان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک شهر برای نخستین بار در کشور، خدمات ویژه بانکی به معلولان ارائه می‌دهد.
شنبه، 15 آذر 1393 - 12:02

ابلاغ اهداف کلیدی و تعهدات راهبردی بانک های دولتی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مشاور وزیر در حوزه مدیریت راهبردی به این نکته نیز اشاره کرد که تحقق اهداف و پیشرفت اقدامات به صورت منظم توسط سامانه مدیریت استراتژیک وزارت امور اقتصادی پایش می شود و به طیب نیا گزارش تحلیلی می دهد.
چهارشنبه، 12 آذر 1393 - 10:12

بررسی تأثیر کیفیت خدمات، رضایتمندی رابطه، اعتماد و تعهد بر وفاداری مشتری بررسی تأثیر کیفیت خدمات، رضایتمندی رابطه، اعتماد و تعهد بر وفاداری مشتری
افزایش روز افزون رقابت در بین بانک ها واهمیت حفظ مشتریان موجب شده تا آن ها به تدریج به سمت ایجاد، حفظ و ارتقای رابطه با مشتریان گام بردارند و براساس یافته های پژوهشگران، هدف این تحقیق بررسی تأثیر کیفیت خدمات، رضایتمندی رابطه، اعتماد و تعهد بر وفاداری مشتری و ادغام مفاهیم کیفیت خدمات (محصول)، رضایتمندی از رابطه ی مشتری، اعتماد و تعهد بر وفاداری در یک الگوی منسجم و بررسی تجربی مبنای نظری آن است.
سه شنبه، 11 آذر 1393 - 12:04

حجت الاسلام خلیلی عضو شورای اطلاع رسانی شبکه بانکی شد
مدیر روابط عمومی مؤسسه اعتباری عسکریه به عنوان عضو شورای اطلاع رسانی و تبلیغات شبکه بانکی کشور منصوب شد.
سه شنبه، 11 آذر 1393 - 11:01

چرا این روزها بانکداری آنلاین بسیار پرطرفدار است؟ چرا این روزها بانکداری آنلاین بسیار پرطرفدار است؟
تمامی مراحل بانکداری اینترنتی به گونه ای طراحی شده است که به مقدار زیادی در وقت و انرژی صرفه جویی می کند. بانکداری آنلاین 24 ساعت در 7 روز هفته کار می کند و بنابراین دیگر مجبور نخواهید بود تا زمان خود را برای ساعت های بانکی متعارف برنامه ریزی کنید و تعهدات حرفه ای خود را به خطر بیاندازد.
دوشنبه، 10 آذر 1393 - 17:02

چرایی همایش های تخصصی روابط عمومی چرایی همایش های تخصصی روابط عمومی
هر چیزی را می توان با نگاهی منتقدانه و از دیدگاهی زیر سوال برد. حتی چیزهایی که حقیقتا مفید هستند نیز از منظری می توانند زیر سوال باشند به عنوان مثال یک سایت تخصصی فضایی برای توسعه دیالوگ و دانش است، اما همین سایت می تواند زیر سوال برده شود که چرا بدون رعایت حق مولف محتوایی را منتشر می کند که دیگران بدون اینکه هزینه ای برای آن پرداخت کنند، از آن استفاده کنند.
یکشنبه، 9 آذر 1393 - 21:12

کاظمی دینان از بانک کارآفرین رفت
سیدغلامرضا کاظمی دینان پس از حدود دو سال فعالیت، از سمت مدیریت ارتباطات و بازاریابی بانک کارآفرین استعفا کرد،وی در حال حاضر مشاور رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و رئیس انجمن روابط عمومی ایران است.
یکشنبه، 9 آذر 1393 - 12:02

میزان ریسک تراکنش های تجارت الکترونیک، خدمات مالی و رسانه ای
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هفت درصد از کل تراکنش ها که مربوط به ایجاد حساب در بانک است، ۵.۲ درصد در معرض خطر هستند، از ۱۴ درصد از کل تراکنش ها که مربوط به ورود به حساب بانکی است، ۵.۵
چهارشنبه، 5 آذر 1393 - 13:39

نخستین جلسه شورای سیاستگذاری همایش «نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانکداری» برگزار شد نخستین جلسه شورای سیاستگذاری همایش «نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانکداری» برگزار شد
نخستین جلسه شورای سیاستگذاری همایش «نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانکداری» به میزبانی اداره کل روابط عمومی بانک دی برگزار شد. به گزارش شارا، در این نشست مدیران روابط عمومی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ضمن استقبال از برگزاری این همایش، به بررسی بخش های مختلف طرح پیشنهادی همایش پرداختند.
چهارشنبه، 5 آذر 1393 - 13:16

حضور متخصصان روابط عمومی رویکردهای نوینی را در نظام بانکی رقم خواهد زد حضور متخصصان روابط عمومی رویکردهای نوینی را در نظام بانکی رقم خواهد زد
نخستین نشست همایش «نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانکداری» با حضور مدیران روابط عمومی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری سه شنبه شب به میزبانی بانک دی برگزار شد.
چهارشنبه، 5 آذر 1393 - 12:57

قرعه‌کشی رسانه‌ها در نشست روابط عمومی‌های بیمه
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- روز یکشنبه جلسه شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی بیمه های بازرگانی به میزبانی بیمه ایران تشکیل شد.
سه شنبه، 4 آذر 1393 - 17:39

بانکداری اسلامی تنها برای مسلمانان نیست بانکداری اسلامی تنها برای مسلمانان نیست
اهمیت بانکداری و امور مالی اسلامی در حال افزایش است و ادغام آن در جریان اصلی اقتصاد، آنقدر بزرگ است که نمی توان از آن اجتناب کرد. حالا زمان آن رسیده است که سیاست گذاران هند برای یکپارچه سازی بانکداری اسلامی و امور مالی در سیستم اقدام کنند. اگر زیرساخت های هند توسعه یابد، همه مردم این کشور بدون در نظر گرفتن اعتقادات مذهبی افراد از آنها بهره مند خواهند شد.
دوشنبه، 3 آذر 1393 - 18:17

خُبرگان صنعت بانکی و اقتصاد ایران از چالش‌ها و فرصت‌ها می‌گویند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در اولین روز دومین کنفرانس بین‌المللی ایکوبیگ یک میزگرد تخصصی با عنوان «چالش‌ها و فرصت‌های نظام بانکی ایران» برگزار شد.
دوشنبه، 3 آذر 1393 - 08:23

مدیرعامل بانک کشاورزی: 4 توصیه و اولویت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مرتضی شهیدزاده رئیس جدید هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورز چهار اولویت این نهاد بانکی را اعلام کرد و گفت : باید گامهای بزرگتری را برای توسعه بخش کشاورزی و اعتلای اقتصاد کشور عزیزمان برداریم و می دانیم که توجه به مشتری مداری و افزایش رضایت مشتریان رمز موفقیت سازمانهاست.
یکشنبه، 2 آذر 1393 - 16:40

گزارش بانک جهانی درباره ارزش ریال ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- ارزش ریال ایران طی سال های گذشته روندی نزولی را طی کرده است. در سال 2010 ارزش ریال در برابر دلار افت 2 درصدی داشته است. در سال های 2011 تا 2013 نیز ارزش ریال به ترتیب 5.1 درصد، 13 درصد و 32.1 درصد کاهش یافته است.
یکشنبه، 2 آذر 1393 - 16:36

انتصاب نائب رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی به عنوان عضو شورای اطلاع‌رسانی و تبلیغات شبکه بانکی کشور
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نائب رئیس انجمن متخصصان روابط عمومی به عنوان عضو شورای اطلاع رسانی و تبلیغات شبکه بانکی کشور منصوب شد.
چهارشنبه، 28 آبان 1393 - 16:48

انتشار نخستین شماره ماهنامه بانک صنعت و معدن
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نخستین شماره نشریه خبری، تحلیلی بانک صنعت ومعدن منتشر شد.
چهارشنبه، 28 آبان 1393 - 14:45

سالروز تاسیس بانکهای مرکزی 12 گانه آمریکا
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- تاسیس بانکهای 12گانه مرکزی آمریکا در شانزدهم نوامبر سال 1914 و در اجرای قانون «فدرال رزرو سیستم» مصوّب سال 1913 صورت گرفت و معمولا در سالروز تاسیس آنها و به این مناسبت، اقتصاد دانان و مفسران تحولات مربوط به انتشار نظرات خود می پردازند.
دوشنبه، 26 آبان 1393 - 16:06

 رمز ماندگاری روابط عمومی های بانک و بیمه: اخلاق و رفتار حرفه ای  رمز ماندگاری روابط عمومی های بانک و بیمه: اخلاق و رفتار حرفه ای
رعایت و بکارگیری اخلاق و رفتار حرفه ای از سوی روابط عمومی ها ی بانک و بیمه و اصرار و پافشاری بر این دو مولفه رمز پایداری و ماندگاری در گفتگو با سعید معادی از پیش کسوتان و صاحب نظران عرصه روابط عمومی شبکه بانکی کشور
یکشنبه، 25 آبان 1393 - 23:50

رسانه‌ها بازوی توانمند روابط عمومی‌ها هستند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر روابط عمومی بانک پارسیان با حضور در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها از غرفه‌های حاضر در این نمایشگاه بازدید کرد.
چهارشنبه، 21 آبان 1393 - 02:12

بانکداری تلفن همراه: روبرو شدن خدمات مالی با کیف پول الکترونیکی بانکداری تلفن همراه: روبرو شدن خدمات مالی با کیف پول الکترونیکی
بانکداری تلفن همراه یک انقلاب با جنبه های بسیار و بازیکنان بسیاری در میدان جنگ است. بازیکنان اصلی به غیر از بانک ها هستند؛ شرکت مخابرات، شرکت های اینترنت و فن آوری، خرده فروشان، و دیگران همه بخشی از این میدان جنگ در بانکداری تلفن همراه هستند.
سه شنبه، 20 آبان 1393 - 13:21

گزارش عملکرد بازار بیمه در شش ماهه اول امسال
عملکرد بازار بیمه کشور در6 ماهه اول سال 1393 نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 35.8 درصدی حق بیمه های تولیدی و رشد 19.3 درصدی پرداخت خسارت برخوردار شد.
چهارشنبه، 14 آبان 1393 - 15:16

فصلنامه توسعه بانکداری و مالیه اسلامی در بانک دی منتشر شد
شماره نخست فصلنامه علمی ـ تخصصی "توسعه بانکداری و مالیه اسلامی" از سوی بانک دی منتشر شد.
یکشنبه، 11 آبان 1393 - 16:25

پست بانک ایران، بانک عامل وزارت ارتباطات شد
مجوزهای مربوطه در این راستا از وزارت امور اقتصادی و دارائی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت شده و از این پس همه عملیات بانکی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ها و سازمان های تابعه از طریق پست بانک ایران انجام می‌گیرد.
یکشنبه، 11 آبان 1393 - 12:15

روابط عمومی بانک رفاه عنوان برتر « مدیریت راهبردی » را به دست آورد
براساس ارزیابی هیأت داوران دهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی های ایران، روابط عمومی بانک رفاه کارگران در بخش مدیریت راهبردی به عنوان روابط عمومی برتر شناخته شد.
یکشنبه، 11 آبان 1393 - 11:18

کاربران بانکداری تلفن همراه تا سال 2017 چهار برابر می شوند کاربران بانکداری تلفن همراه تا سال 2017 چهار برابر می شوند
بیش از 80 میلیون نفر از مردم شرق میانه و آفریقا تا سال 2017 به کاربران بانکداری تلفن همراه تبدیل می شوند. کاربران بانکداری تلفن همراه شرق میانه و آفریقا تا سال 2017 به چهار برابر یعنی حدود 82.1 میلیون کاربر تبدیل خواهند شد. این گزارش همه آنچه که شما در مورد بانکداری تلفن همراه می خواهید مانند چالش های، فرصت ها و چگونگی راهنمایی استفاده از آن را نشان می دهد.
جمعه، 9 آبان 1393 - 12:23

مهلت ارسال مقالات به همایش بیمه و توسعه تمدید شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مهلت ارسال مقالات داخلی بیست و یکمین همایش بیمه و توسعه تا ۱۷ آبان ماه تمدید شد.
پنجشنبه، 8 آبان 1393 - 19:51

سومین همایش بازاریابی و فروش بیمه های زندگی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سومین همایش سراسری بازاریابی و فروش بیمه های زندگی هفته اول آذر ماه جاری با حضورکارشناسان ، متخصصان و فروشندگان حرفه ای بیمه های زندگی در تهران برگزار می شود.
دوشنبه، 5 آبان 1393 - 15:39

چهارمین همایش منطقه ای مدیریت ارتباط با مشتری در مشهد مقدس برگزار شد
در نخستین روز این همایش ، محمد ابراهیم علی سمیر رئیس اداره کل ارتباط با مشتریان این بانک در سخنان خود ، ضمن تبیین هویت اقتصادی بانک کشاورزی و نقش و ماموریت آن در بخش کشاورزی ، خواسته های مشتریان از شعب را تشریح کرد.
دوشنبه، 5 آبان 1393 - 14:08

از دست دادن موقعیت ارتباطی نوعی فرصت سوزی است
ساده سازی مفاهیم پیچیده بیمه ای، مسیر اطلاع رسانی صنعت بیمه را شفاف می کند و سبب می شود قابلیت ها و ظرفیت های این صنعت به درستی شناسایی و شناسانده شود.
دوشنبه، 5 آبان 1393 - 12:59

نقش بیمه در توسعه اقتصادی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بیمه یکی از موسسات مالی است که توانایی جمع کردن وجوه برای سرمایه گذاری در بخش صنعتی را دارد امروزه در تمامی جوامع توسعه یافته بیمه راعامل مهمی در توسعه کشورها می دانند زیرا متعقد ند بیمه در رشد بخشهای مختلف اقتصادی نقش بر جسته ای را ایفا می کند
یکشنبه، 4 آبان 1393 - 15:06

مدیرعامل بانک تجارت: روابط عمومی هنر است مدیرعامل بانک تجارت: روابط عمومی هنر است
روابط‌ عمومی‌ها در قامت یک مجموعه متخصص و دیده‌بان پردازش‌های اطلاعاتی و ارتباطی در این جهان شبکه‌ای شده، با مهارت و هنر خود، حافظ منافع سازمان بوده و به طور همزمان، منافع جامعه را نیز در داخل سازمان پاسداری می‌کنند. مسئولیتی که رعایت آن مستلزم هنر و تخصص و مهارتی است که با رعایت ملاحظات متعدد، تعادل و پایداری متقابل را برای مجموعه و سازمان متبوع به ارمغان می‌آورد.
چهارشنبه، 23 مهر 1393 - 07:34

شبکه روابط عمومی/ نگاهی به تلویزیون‌های اطلاع رسانی داخل شعب بانک تجارت شبکه روابط عمومی/ نگاهی به تلویزیون‌های اطلاع رسانی داخل شعب بانک تجارت
روابط عمومی بانک تجارت از ابتدای سال 1392 پروژه تلویزیون‌های هوشمند اطلاع‌رسانی داخل شعب را راه‌اندازی کرده است. این پروژه به نوعی اطلاع‌رسانی مستقیم به مخاطب با استفاده از سیستم یکپارچه الکترونیکی محسوب می‌شود، حال آنکه در گذشته همین اطلاع‌رسانی با روش‌های سنتی مثل تقویم‌های دیجیتالی به صورت زیرنویس یک سری خدمات و خبرها انجام می‌شد.
یکشنبه، 20 مهر 1393 - 13:30

روابط عمومی دانش بنیان؛ روابط عمومی دیجیتال روابط عمومی دانش بنیان؛ روابط عمومی دیجیتال
دانش روابط عمومی زمانی که مهارت های اجرایی و تخصص های کلیدی و حرفه ای را کنار هم قرار می دهد در پی آن است که استراتژی روابط عمومی را در درون و بیرون از سازمان پشتیبانی کند. چنانچه هر یک از مدل های نوین روابط عمومی ازجمله مدل منسجم 8 عاملی را جهت برنامه ریزی شبکۀ ارتباطات یکپارچۀ سازمان مدنظر قرار دهیم فرصتی برای بررسی زمینه های توسعه و ارتقای اثربخشی و کارآمدی روابط عمومی حرفه ای در سازمان پدید می آید.
پنجشنبه، 17 مهر 1393 - 17:18

برگزاری همایش تخصصی بانک ها و شرکت های فناوری اطلاعات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک تجارت همایش تخصصی "بانکها و شرکت های فناوری اطلاعات با رویکرد برنامه ششم توسعه" را برگزار می کند.
پنجشنبه، 17 مهر 1393 - 16:20

مبارزه قدرت در جهان با جنگ افزاری به نام «پول» مبارزه قدرت در جهان با جنگ افزاری به نام «پول»
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هشتم اکتبر 2010 (جمعه) دومینیک استراوس کان Dominique Strauss Kahn، رئیس پیشین و فرانسوی صندوق بین المللی پول (آی. ام. اف.) International Monetary Fund (IMF) که این سمت را از سال 2007 تا نیمه اول سال 2011 بر عهده داشت
چهارشنبه، 16 مهر 1393 - 13:24

شبکه روابط عمومی/ مسوولیت اجتماعی راهبرد مدنی میزان شبکه روابط عمومی/ مسوولیت اجتماعی راهبرد مدنی میزان
موفقیت بسیاری از سازمان های بزرگ با درنظر گرفتن حرکت آنها به سمت و سوی اهداف و آرمان های خود، مرهون انجام اقدامات اجتماعی در راستای افزایش سطح آگاهی ها ی علمی‏، فرهنگی و ‌هنری جامعه است. با چنین نگاهی موسسه مالی و اعتباری میزان با توجه به پیشینه و نیز نیات خیرخواهانه پایه گذاران و موسسین خود همواره تلاش کرده است، جدا از رسالت اقتصادی، نگاهی به خدمات اجتماعی داشته باشد.
چهارشنبه، 16 مهر 1393 - 11:53

سید فرید قاسمی:دکتر شکرخواه، مدرن ترین سنتی سید فرید قاسمی:دکتر شکرخواه، مدرن ترین سنتی
او به خوبی می داند اکنون قطار ارتباطات در ایران در کدام ایستگاه روزگار می گذراند. به خاطر علم و پیشرفت جامعه دعوت ها را می پذیرد. رویه های تلخ را می فهمد اما چون دور از هیاهو است، خویشتن دارانه گاه سکوت و گاه دوری گزینی را پیشه می کند.ده ها پرسش دانشجویان و علاقه مندان را در خیابان و بیابان پاسخگو است و چون حرمت پرسنده را نگاه بان است، بر شمار دوستان و دوست دارانش افزوده می شود.
یکشنبه، 13 مهر 1393 - 00:43

مدیریت بازاریابی در بانک ها و بازاریابی خدمات بانکی
واژه ی بازاریابی را امروزه مقدم بر تبلیغات می دانند، بر این اساس بازاریابی عبارت است از: شناخت طرف های معاملاتی و احراز معرفت کامل بر اوضاع و احوال و شرایط حاکم بر آنان و جلب توجه و اعتماد و ایجاد انگیزه برای معامله با بانک در آنان
سه شنبه، 18 شهریور 1393 - 23:55

تقدیر از «اقتصادنوین» برای تلاش درجهت ارتقای سلامت مالی و اداری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- تندیس و لوح سپاس اولین کنفرانس علمی «بررسی راه‌های ارتقای سلامت مالی و اداری» به مدیرعامل بانک اقتصادنوین اهدا شد.
شنبه، 15 شهریور 1393 - 18:01

پیام مدیرعامل بانک صادرات ایران به مناسبت هفته بانکداری اسلامی و شصت و دومین سالگرد تاسیس بانک پیام مدیرعامل بانک صادرات ایران به مناسبت هفته بانکداری اسلامی و شصت و دومین سالگرد تاسیس بانک
پیام مدیرعامل بانک صادرات ایران به مناسبت هفته بانکداری اسلامی و شصت و دومین سالگرد تاسیس بانک
سه شنبه، 11 شهریور 1393 - 14:03

تأثیر بیمه الکترونیک در رضایتمندی مشتریان صنعت بیمه
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اکنون که در اقتصاد جهانی مشتریان بقای شرکت را رقم می‌زنند، دیگر شرکتها نمی‌توانند به انتظارات و خواسته‌های مشتریان بی‌تفاوت باشند. آنها باید همه ی فعالیت‌ها و توانمندی ‌های خود را متوجه رضایت مشتری کنند.
یکشنبه، 9 شهریور 1393 - 23:16

انفجار تبلیغاتی در موسسه اعتباری کوثر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر عامل موسسه اعتباری کوثر از نیروهای بازاریابی خود خواست با تمام توان و به صورت شبانه روزی به معرفی این موسسه اقدام کنند.
چهارشنبه، 29 مرداد 1393 - 16:41

نظام دریافت و پرداخت در بیمه ایران الکترونیکی شد
عضو هیات‌مدیره و سرپرست معاونت طرح و برنامه بیمه ایران گفت: نظام دریافت و پرداخت در بیمه ایران الکترونیکی شد و با راه‌اندازی این سیستم دیگر برای خسارت‌دیدگان چک صادر نمی‌شود.
چهارشنبه، 29 مرداد 1393 - 09:58

مدیر روابط عمومی بانک پارسیان منصوب شد مدیر روابط عمومی بانک پارسیان منصوب شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مجتبی مالکی به عنوان مدیر روابط عمومی بانک پارسیان منصوب شد.
سه شنبه، 28 مرداد 1393 - 17:01

بیست و پنجمین همایش بین‌المللی بانکداری اسلامی
موسسه عالی آموزش بانکداری ایران، بیست‌و‌پنجمین همایش بانکداری اسلامی را با عنوان «نقد و بررسی سه دهه بانکداری بدون ربا در ایران و جهان» برگزار می‌کند.
شنبه، 25 مرداد 1393 - 10:23

رسانه‌ها و نظام بانکی دو روح در یک کالبد رسانه‌ها و نظام بانکی دو روح در یک کالبد
بانک‌ها یکی از شریان‌های اقتصادی و اجتماعی جوامع مدرن هستند که بخش عمده‌ای از امور زندگی روزمره مردم را به دست گرفته‌اند و با عملکرد خود می‌توانند به ارتقای سطح زندگی و ایجاد جو سالم اجتماعی و اقتصادی کمک کنند.
سه شنبه، 21 مرداد 1393 - 12:28

 نخستین همایش همیاران روابط عمومی بانک دی برگزار شد نخستین همایش همیاران روابط عمومی بانک دی برگزار شد
ابراهیم صفرلکی، مدیر کل روابط عمومی بانک دی، با خیر مقدم به همیاران روابط عمومی سراسر کشور و ابراز خرسندی از تشکیل نخستین همایش همیاران در گزارشی با عنوان "کارکردها و برنامه‌های روابط‌عمومی در بانکِ ارزش‌آفرینِ دی" اظهار کرد: خوشحالیم که امروز با حضور بیش از 110 نفر به عنوان همیار روابط عمومی، بانک دی را در مسیر پیشرفت و توسعه همراهی می‌کنیم.
شنبه، 18 مرداد 1393 - 12:26

بررسی عوامل موثر بر مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در شرکتهای بیمه
در دنیای رقابتی امروز، مشتری نقش کلیدی و مهمی در حفظ جایگاه و نهایتا بقای سازمان ها دارد. مدیریت ارتباط با مشتری یاری رسان سازمان ها در ایجاد ارتباط اثربخش با مشتریان است.
یکشنبه، 12 مرداد 1393 - 06:33

شعبه همدان بیمه دانا رتبه دوم مشتری‌مداری را کسب کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شعبه همدان بیمه دانا رتبه دوم مشتری‌مداری را از آن خود کرد.
شنبه، 11 مرداد 1393 - 07:22

حسینی مدیرکل روابط عمومی وزارت اقتصاد شد حسینی مدیرکل روابط عمومی وزارت اقتصاد شد
مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی امروز در این وزارتخانه برگزار می شود.
دوشنبه، 23 تیر 1393 - 06:54

بانک انصار در نهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی در مقام نخست ایستاد بانک انصار در نهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی در مقام نخست ایستاد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک انصار در نهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی مقام نخست این جشنواره را در بخش برنامه انتشاراتی به دست آورد تا در یکی از زیربنایی‌ترین فعالیت‌های روابط‌عمومی، دارای مقام نخست کشوری شود.
پنجشنبه، 5 تیر 1393 - 14:04

مدیر روابط عمومی بانک صادرات به عضویت هیات رییسه روابط عمومی های کلانشهر تهران در آمد
رییس اداره کل روابط عمومی بانک صادرات ایران در نشست مجمع عمومی روابط عمومی دستگاههای اجرایی دولتی و خصوصی شهرستان تهران در محل فرمانداری این شهرستان به عنوان عضو هیات رییسه روابط عمومی های این شهرستان انتخاب شد
چهارشنبه، 4 تیر 1393 - 10:35

بررسی رابطه بین متغیرهای جمعیت شناختی و رضایت از کیفیت خدمات بانک کشاورزی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هدف مقاله حاضر، بررسی این موضوع است که ویژگی های جمعیت شناختی مشتریان چه ارتباطی با رضایت آن ها از کیفیت خدمات بانکی دارد. بدین منظور براساس مدل سروکوال، 5 بعد موارد محسوس، اعتباری، پاسخگویی، همدلی و اطمینان در بین 361 نفر از مشتریان مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است.
شنبه، 24 خرداد 1393 - 18:30

یک اثر علمی در بانک شهر رونمایی می شود
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر امور مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر از رو نمایی یک اثر علمی این بانک تا روز چهارشنبه، پایان نمایشگاه بورس، بانک و بیمه خبر داد.
یکشنبه، 18 خرداد 1393 - 20:34

مدیر کل روابط عمومی بانک دی:  گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی مدیر کل روابط عمومی بانک دی: گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- گروه مالی دی با توجه به برگزاری نمایشگاه بورس بانک و بیمه پیگیر اجراء برنامه‌های ویژه از جمله افتتاح طرح‌های جدید بانکداری اسلامی است.
یکشنبه، 18 خرداد 1393 - 12:48

روابط عمومی نماد ارتباطی بانک است
کارکنان اداره کل روابط عمومی بانک کشاورزی به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی با دکتر محمد طالبی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل این بانک دیدار و گفت وگو کردند.
دوشنبه، 5 خرداد 1393 - 06:50

مجمع عمومی عادی سالانة شرکت بیمه پارسیان ( سهامی عام ) برگزار شد
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمة پارسیان صبح روز شنبه سوّم خرداد ماه با حضور 88 درصد سهامداران برگزار گردید .
یکشنبه، 4 خرداد 1393 - 11:23

مصوبه تاسیس بانک ملی
در تاریخ 30 اردیبهشت ماه سال 1307، قانون اجازه تاسیس بانک ملی ایران که در پانزده ماده تدوین شده بود و به تصویب مجلس شورای ملی رسیده بود در دستور کار وزارت مالیه قرار گرفت.
چهارشنبه، 31 اردیبهشت 1393 - 08:47

بررسی ارتباط بین ارزش ویژه برند و قصد خرید مجدد بیمه گذاران بیمه های عمر (مطالعه موردی : بیمه آسیا)
برند به عنوان با ارزش ترین دارایی ناملموس هر شرکت به دلیل مزیت های فوق العاده ای که ایجاد می کند نقش مهمی در موفقیت شرکت ها و بر قراری ارتباط مؤثر با مشتری دارد. لذا ایجاد و حفظ موقعیت مناسب ان در اذهان مشتریان جهت تاثیر در تصمیم گیری و قصد خرید آنها یکی از اهداف بزرگ بازاریابان به شمار می رود.
چهارشنبه، 31 اردیبهشت 1393 - 06:43

مطالعه تجربی کارامد عناصر آمیخته ی بازاریابی در صنعت بیمه
هدف این مقاله جلب توجه به سمت اهمیت عناصر آمیخته ی بازاریابی در ایجاد درآمد حق بیمه و حجم کسب و کار بیمه در صنعت بیمه می باشد. به ویژه این مقاله به دنبال توصیف اهمیت دسته بندی شده عنصر ارتباط آمیخته ی بازاریابی مورد نظر می باشد: تبلیغات تجاری، فروش شخصی، پیشبرد فروش، تبلیغ و روابط عمومی ، حمایت مالی و بازاریابی مستقیم در بهبود ارائه خدمات سازمان های بیمه قابل تحسین تصور می شود.
چهارشنبه، 31 اردیبهشت 1393 - 06:41

توسعه ورزش در گرو تلاش روابط عمومی هاست
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: توسعه ورزش و گسترش فرهنگ آن در گرو فعالیت های فرهنگی و اطلاع رسانی و تلاش روابط عمومی هیات های مختلف است .
سه شنبه، 30 اردیبهشت 1393 - 08:11

روابط عمومی بانک پاسارگاد ایزو 10004:2012 گرفت
دریافت استاندارد ISO ۱۰۰۰۴:۲۰۱۲ در زمینه سنجش رضایتمندی مشتریان توسط روابط‌ عمومی بانک‌ پاسارگاد، نشان‌دهنده توجه ویژه و نگاه خاص این بانک به مشتریان است.
دوشنبه، 29 اردیبهشت 1393 - 10:45

تمامی کارکنان بانک باید همیار روابط عمومی باشند
برای نیل به اهداف عالیه بانک مهر اقتصاد و کسب بیشترین سهم از بازار، باید تمامی کارکنان بانک در سراسر کشور همیار روابط عمومی باشند.
دوشنبه، 29 اردیبهشت 1393 - 06:50

روابط عمومی و اقتصاد مقاومتی روابط عمومی و اقتصاد مقاومتی
روابط عمومی باید با نقش آفرینی خود در تنظیم ارتباطات درون و برون سازمانی همواره افکار عمومی را رصد کرده و با جامعه و افکار عمومی تعامل سازنده ای ایجاد نماید و با ترویج اخلاق و فرهنگ و مبانی اندیشه اسلامی به عنوان یک الگو، نقش خود را در دستیابی به بالاترین معیارهایی اقتصادمقاومتی ایفا کند.
یکشنبه، 28 اردیبهشت 1393 - 08:52

"شیدا" رئیس روابط عمومی ایران زمین شد "شیدا" رئیس روابط عمومی ایران زمین شد
طی حکمی از سوی دکتر امیرحسنخانی رئیس هیات مدیره، محمد شیدا به عنوان رئیس اداره روابط عمومی بانک ایران زمین منصوب شد.
چهارشنبه، 10 اردیبهشت 1393 - 10:46

کاهش نرخ سود سپرده‌ها
بانک مرکزی با ارسال نامه‌ای به شبکه بانکی، توافق اخیر بانک‌ها و موسسات اعتباری در زمینه «کاهش سقف نرخ‌های سود سپرده»
چهارشنبه، 10 اردیبهشت 1393 - 07:34

استفاده بانک‌ها از دانش مشتریان برای توسعه خدمات بانکداری الکترونیک
بانک‌ها از دانش مشتریان برای توسعه خدمات بانکداری الکترونیک استفاده کنند چرا که مدیریت دانش تاکنون بیشترین سهم و تاثیر را بر تجارت الکترونیک داشته است.
دوشنبه، 8 اردیبهشت 1393 - 07:56

بررسی تاثیر بازاریابی عصبی بر نظام بانکی
بازاریابی عصبی، یک رویکرد نظری و مفهومی نسبتاً جدید است با این ایده‌ که یک واقعیت عینی وجود نداشته و درواقع، کل جهان درون ذهن ما قرار دارد و منحصراً محصول ادراکات ذهنی ماست. علم مطالعه‌ی این جنبه‌ها در سطح زیست‌شناختی و نظری، علم اعصاب است. اخیراً علوم اعصاب و بازاریابی در مطالعاتی برخاسته از حس کنجکاوی دانش باهم تلاقی داشته‌اند که پیامد آن تولد اصطلاح بازاریابی عصبی است. به‌کمک بازاریابی عصبی می‌توان امیال، انتظارات و محدودیت‌های پنهان مشتریان را با به‌کارگیری فناوری شبیه‌سازی پزشکی کشف کرد که تغییری عمده در روابط سازمان و مشتریانش ایجاد می‌کند.
دوشنبه، 8 اردیبهشت 1393 - 05:46

حمایت شورای اسلامی شهر تهران از طرح افزایش سرمایه بانک شهر
دکتر پورزرندی در جریان پنجاه و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: بانک شهر به عنوان موتور محرک تامین مالی حرفه‌ای پروژه‌های شهر به صورت حرفه‌ای و با رعایت مقررات و ضوابط بانک مرکزی، نیازمند افزایش سرمایه بوده و این مهم با حمایت شورای اسلامی شهر ممکن خواهد شد.
شنبه، 6 اردیبهشت 1393 - 10:49

تقدیر معاون اجرائی رئیس جمهور از پست بانک ایران
محمد شریعمتداری معاون اجرائی رئیس جمهور با ارسال تقدیرنامه‌ای از مجموعه پست بانک ایران به جهت همکاری در ثبت‌نام مرحله دوم یارانه‌ها تقدیر نمود.
شنبه، 6 اردیبهشت 1393 - 10:46

به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن از بانوان بانک دی تجلیل شد
مقارن با سالروز ولادت با سعادت سبط نبی مکرم اسلام ،‌ حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته گرامیداشت مقام زن از بانوان بانک دی تقدیر شد.
شنبه، 6 اردیبهشت 1393 - 10:35

ارتقای سامانه های الکترونیکی بانک صادرات ایران
بانک صادرات ایران به منظور افزایش ظرفیت و قابلیت ارائه خدمات بانکداری الکترونیک، سامانه‌های نرم افزاری و سخت‌افزاری خود را ارتقاء می‌دهد.
شنبه، 6 اردیبهشت 1393 - 10:30

روابط‌عمومی بانک شهر پل ورود به این بانک است
مهندس جعفر سلیمانی شهردار کاشمر، صبح امروز با حضور در دفتر مرکز ارتباطات و روابط‌عمومی بانک شهر، روابط‌عمومی‌ها را پلی به سوی تعامل با محیط و روابط‌عمومی بانک شهر را پل ورود به این بانک عنوان کرد.
دوشنبه، 1 اردیبهشت 1393 - 07:14

ارزشمندترین نام‌های تجاری بانکی در سال 2014 / رمز موفقیت شرکت‌های حرفه‌ای
اکنون پس از نگاهی کوتاه به باارزش‌ترین نام‌های تجاری بانکی در سال 2014 و مقایسه روند پنج ساله آنها که در جدول زیر آمده شاهد آن هستیم که با وجود بحران‌های گوناگون مالی و اقتصادی در سطح جهان که مشخصا یکی از بزرگ‌ترین کانون‌های اثرش شبکه بانکی بوده است، همچنان این نهادهای مالی یکی از سکان‌های اقتصادی قابل اتکا در دنیا هستند و با وجود خطرات و ریسک‌های گوناگون، محکم و استوار پای در کسب‌وکار دارند.
شنبه، 30 فروردین 1393 - 07:23

بررسی علل مقاومت در برابر پذیرش بانکداری تلفن همراه (نرم ‏افزار همراه بانک)
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- این تحقیق در راستای بررسی علل مقاومت در برابر پذیرش همراه بانک در شعب بانک صادرات انجام شده است. در این تحقیق 500 نفر از طریق نمونه گیری تصادفی به عنوان جامعه آماری انتخاب شده
چهارشنبه، 27 فروردین 1393 - 20:01

دکتر فخیمی مدیر روابط عمومی بانک شهر شد دکتر فخیمی مدیر روابط عمومی بانک شهر شد
با تغییرات صورت گرفته در بانک شهر و تفکیک حوزه مدیریت از روابط عمومی، مدیر امور مرکز اطلاع‌رسانی وروابط عمومی بانک شهر منصوب شد.
سه شنبه، 26 فروردین 1393 - 05:40

رویکردهای جدید روابط عمومی بانک دی رویکردهای جدید روابط عمومی بانک دی
نشست مدیرعامل و بانک دی با تنی چند ازاصحاب رسانه، اعضای انجمن روابط عمومی و شرکت های همکار بانک دی روز چهارشنبه مورخ بیستم فروردین ماه در محل ستاد مرکزی برگزار شد.
شنبه، 23 فروردین 1393 - 10:58

بررسی تاثیر مدیریت سرمایه در گردش بر عملکرد مالی شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- این تحقیق به بررسی رابطه بین مدیریت سرمایه در گردش و عملکرد مالی در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران پرداخته است.
پنجشنبه، 21 فروردین 1393 - 08:53

جهاد اقتصادی کمتر از دفاع مقدس نیست جهاد اقتصادی کمتر از دفاع مقدس نیست
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، آقای مهندس بهمن وکیلی در این دیدار با تبریک سال جدید به کارکنان این بانک افزود: سال گذشته برای انجام فعالیت‌های بانکی سال دشواری بود
دوشنبه، 18 فروردین 1393 - 06:55

بانک‌های خاورمیانه و شمال آفریقا ۸. ۱۲ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه می‌‏کنند
شرکت گارتنر پیش‌‏بینی کرده است صنعت بانکداری و اوراق بهادار خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۸. ۱۲ میلیارد دلار در بازار آی تی هزینه خواهند کرد.
یکشنبه، 17 فروردین 1393 - 09:03

مورگان استنلی بنگاهی با ریشه 150 ساله
بانک سرمایه‌گذاری مورگان استنلی امروزه یکی از نام‌های شناخته شده در بازارهای مالی جهان است.
شنبه، 16 فروردین 1393 - 06:31

ترکیب مدیریتی بانک تجارت تغییر کرد ترکیب مدیریتی بانک تجارت تغییر کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- جلسه هیأت مدیره بانک تجارت با حضور مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره پیشین و جدید بانک تجارت برگزار شد و محمدابراهیم مقدم به عنوان مدیرعامل، سیدمجتبی فهیم هاشمی به عنوان رئیس هیأت مدیره و علیرضا اکبری ماسوله، سیاوش زراعتی سندیانی و سیدعباس حسینی به عنوان اعضای جدید هیأت مدیره این بانک معرفی شدند.
یکشنبه، 10 فروردین 1393 - 07:33

نشست هم‌اندیشی روابط عمومی وزارت ارتباطات با خبرنگاران رسانه‌ها نشست هم‌اندیشی روابط عمومی وزارت ارتباطات با خبرنگاران رسانه‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سومین نشست هم‌اندیشی روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعا ت با خبرنگاران رسانه‌ها درسال92
دوشنبه، 26 اسفند 1392 - 22:16

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران: روابط عمومی بانک حلقه اتصال بین مسولین بانک و مردم است مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران: روابط عمومی بانک حلقه اتصال بین مسولین بانک و مردم است
در کشوری با گستره متنوع فرهنگی، مذهبی، آداب و رسوم اهمیت نقش روابط عمومی ها بیشتر است. نمایندگان روابط عمومی استانها در عین اینکه یک هدف واحد را دنبال می کنند و اتحادی نسبی در عملکرد ها دارند باید عملکرد ها و استراتژی های متفاوتی داشته باشند.
سه شنبه، 20 اسفند 1392 - 07:40

گفت و گو با مدیر روابط عمومی بانک پارسیان
علی جهانی مدیر روابط عمومی بانک پارسیان و مدرس دانشگاه است. وی که دانش آموخته رشته علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری می‌باشد در بین سال‌های ۸۲ تا ۸۷ سمت مدیریت امور فرهنگی و روابط عمومی بانک مرکزی را بر عهده داشت است.
دوشنبه، 12 اسفند 1392 - 10:03

استراتژی اقیانوس آبی ; راهکارموفقیت در صنعت بانکداری
صنعت بانکداری در ایران تبدیل به یک صنعت رقابتی شده است . تمرکز بیش از حد بر روی استراتژی رقابتی باعث می شود تا بانک ها مهمترین جنبه استراتژی را نادیده بگیرند . آفرینش یک بازار جدید که در آن هیچ رقیبی وجود ندارد و بدین ترتیب رقابت را بی معنی کردن و این همان اقیانوس آبی است.
یکشنبه، 11 اسفند 1392 - 06:06

بررسی میزان گرایش و تمایل سازمان به فعالیت های بازاریابی (مطالعه موردی: شعب بانک کشاورزی تهران) بررسی میزان گرایش و تمایل سازمان به فعالیت های بازاریابی (مطالعه موردی: شعب بانک کشاورزی تهران)
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- یکی از نیازهای ضروری مدیران سازمان ها ، درک و توسعه ی برنامه های بازاریابی برای محصولات و خدماتشان است. یکی از دلایل عمده ی شکست سازمان ها نداشتن برنامه ای مدون و چشم انداز نسبت به آینده و بازر و محیط رقابتی می باشد.
جمعه، 9 اسفند 1392 - 07:09

ارزیابی رضایت مشتریان در سیستم های بانکداری ارزیابی رضایت مشتریان در سیستم های بانکداری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- همۀ سازمان ها به دنبال کیفیت هستند، علی الخصوص سازمان های خدماتی. این امر به ویژه در بخش بانکداری صادق است. با این حال بانک ها هیچ مقیاس استاندارد و مشخصی برای سنجش کیفیت خدمات دریافتی مشتریان خود ندارند. در این مقاله ضمن تشریح ابعاد رضایت مشتریان از کیفیت خدمات، ابزاری استاندارد برای این کار معرفی می شود.
جمعه، 9 اسفند 1392 - 07:05

مدیر روابط عمومی بانک مسکن تغییر کرد
مدیر عامل بانک مسکن در حکمی ایزدی را به عنوان سرپرست جدید روابط عمومی بانک مسکن منصوب کرد.
سه شنبه، 6 اسفند 1392 - 11:42

بانک صادرات ایران با ارزش ترین برند انتخاب شد بانک صادرات ایران با ارزش ترین برند انتخاب شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نشریه تخصصی بنکر با انتشار فهرست ٥٠٠ برند برتر در حوزه بانکداری بانک صادرات ایران را به عنوان با ارزش‌ترین برند در بین بانک های داخلی اعلام کرد .
دوشنبه، 5 اسفند 1392 - 13:00

گزارش تصویری/ نشست مسئولان روابط‌عمومی ‌های بانک صادرات ایران گزارش تصویری/ نشست مسئولان روابط‌عمومی ‌های بانک صادرات ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- گزارش تصویری/ نشست مسئولان روابط‌عمومی ‌های بانک صادرات ایران در خراسان رضوی
شنبه، 3 اسفند 1392 - 14:41

برگزاری دوره آموزشی ویژه مسوولان و کارشناسان روابط عمومی بانک صادرات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-مدیران روابط عمومی بانک صادرات کشور عصر چهارشنبه از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز خراسان رضوی در مشهد بازدید کردند.
چهارشنبه، 30 بهمن 1392 - 20:18

تقدیر از رؤسای شعب برتر پست بانک تقدیر از رؤسای شعب برتر پست بانک
به گزارش شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در چهارمین همایش رؤسای شعب موفق شبکه بانکی کشور که با حضور مسئولان بانک مرکزی، مدیران عامل، اعضای هیأت مدیره و رؤسای برتر بانک‌ها روز 28بهمن‌ماه سال جاری در موسسه عالی آموزش بانکداری بانک مرکزی برگزار شد از رؤسای شعب برتر بانک‌ها از جمله پست بانک ایران با لوح و تندیس تقدیر شد.
سه شنبه، 29 بهمن 1392 - 15:54

جلب اعتماد مشتریان؛ مهمترین وظیفه روابط عمومی
حجت الاسلام خلیلی گفت: جلب اعتماد مردم برای سپرده گذاری کار بسیار مشکلی است و نقش روابط عمومی در این کار بسیار پیچیده است.
سه شنبه، 29 بهمن 1392 - 08:58

روابط عمومی بانک،عرصه شخصی نیست!
صندلی روابط عمومی این روزها سکوی مهمی برای سازمان هایی اعم از بانک ها و بیمه و ... شده است . آنجا که با هدف مسئولیت های اجتماعی سازمان خود را غرق در معرفت می کنند.
دوشنبه، 28 بهمن 1392 - 10:27

روابط عمومی باید شفافیت و زلال بودن کار شبکه مالی را به مشتریان ثابت کند روابط عمومی باید شفافیت و زلال بودن کار شبکه مالی را به مشتریان ثابت کند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- جلب اعتماد مردم برای سپرده‌گذاری کار بسیار مشکلی است و نقش روابط عمومی در این کار بسیار پیچیده است. روابط عمومی باید شفافیت و زلال بودن کار شبکه مالی را به مشتریان ثابت کند.
یکشنبه، 27 بهمن 1392 - 14:10

بررسی رابطه ی بین ارزش ویژه برند و رضایت مشتریان بیمه ایران در شهر مشهد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- امروزه در بازارهای رقابتی، برند تنها یک ابزار کارآمد در دست مدیران نیست. برند یک الزام استراتژیک است که سازمان ها را در جهت خلق ارزش بیشتر برای مشتریان و همچنین ایجاد مزیت های رقابتی پایدارو کسب رضایت مشتریان،کمک می کند.
جمعه، 25 بهمن 1392 - 07:44

اعزام کارشناسان بیمه کوثر به مناطق برفی استان گیلان
مدیر شعبه گیلان گفت: کارشناسان بیمه کوثر در حال بازدید و برآورد خسارات وارده در گیلان هستند. محمدرضا قدیرپور با اشاره به بارش برف سنگین در روزهای اخیر و اعلام خسارت تعدادی از بیمه‌گذاران افزود: کارشناسان این سرپرستی در حال بازدید و برآورد خسارات وارده در گیلان هستند.
دوشنبه، 21 بهمن 1392 - 07:36

انتشار پول کاغذی در ایران هفت قرن پیش انتشار پول کاغذی در ایران هفت قرن پیش
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)، نوشیروان کیهانی زاده- انتشار پول کاغذی در ایران هفت قرن پیش ـ فساد اداری (دولتی) ارث مغول ها برای ایران، روسیه و ...
شنبه، 19 بهمن 1392 - 08:09

بانک مرکزی به موسسه اعتباری عسکریه مجوز فعالیت داد بانک مرکزی به موسسه اعتباری عسکریه مجوز فعالیت داد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک مرکزی مجوز فعالیت موسسه اعتباری عسکریه را صادر کرد.
چهارشنبه، 16 بهمن 1392 - 09:14

بررسی عوامل موثر بر مالکیت روانی برند و رفتار شهروندی برند بررسی عوامل موثر بر مالکیت روانی برند و رفتار شهروندی برند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- موضوع حفظ و تقویت وفاداری مشتریان و عوامل مؤثّر بر آن برای شرکتها که دغدغه حفظ و توسعه جایگاه رقابتی خویش را در بازار دارند به عنوان یک چالش استراتژیک مطرح بوده و هزینه های بسیاری برای درک و شناخت این مهم و دستیابی به راهکار های کاربردی برای تقویت آن، صرف می کنند چرا که با شدّت گرفتن رقابت و نزدیک شدن به سطوح کیفی و کمّی خدماتی که در حوزۀ انتخابی مشتریان قرار دارد،
جمعه، 11 بهمن 1392 - 09:04

جلسه هم‌اندیشی مدیران روابط‌عمومی بانک‌ها جلسه هم‌اندیشی مدیران روابط‌عمومی بانک‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- جلسه هم‌اندیشی مدیران روابط‌عمومی بانک‌ها با حضور جمعی از مدیران روابط‌عمومی شبکه بانکی به میزبانی بانک صادرات ایران برگزار شد.
سه شنبه، 8 بهمن 1392 - 13:20

ارتباط پایدار ارتباط پایدار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هرسازمانی برای بقا، تداوم فعالیت و ماندگاری بجز فروش محصولات و ارایه خدمات، نیازمند برقراری نوعی رابطه و پیوند پایدار با مشتریان است که نتیجه ی آن تعهد و وفاداری مشتری نسبت به سازمان خواهد بود.
سه شنبه، 8 بهمن 1392 - 10:54

بررسی ورتبه بندی عناصر آمیخته ترفیع بر جذب مشتریان بانک سپه بررسی ورتبه بندی عناصر آمیخته ترفیع بر جذب مشتریان بانک سپه
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- یکی از مهمترین منابع سازمانها بودجه در اختیار آنها است که معمولاً یکی از اقلام این بودجه به فعالیتهای ترفیعی شرکتها اختصاص می‌یابد.
یکشنبه، 6 بهمن 1392 - 13:17

تاسیس نخستین بانک غیر دولتی ایران به نام «بانک بازرگانی» تاسیس نخستین بانک غیر دولتی ایران به نام «بانک بازرگانی»
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 1950: (1328 خورشیدی) نخستین بانک غیر دولتی ایران به نام «بانک بازرگانی» تاسیس شد که در ساختمان سابق بانک شاهی انگلستان در میدان توپخانه مستقر گردید و آغاز بکار کرد. بانک بازرگانی پس از انقلاب سال 1357 بمانند سایر بانک ها ملی شد.
جمعه، 4 بهمن 1392 - 08:48

بررسی تاثیرنقش واسطه ای تعهدسازمانی درارتباط بین بازاریابی داخلی و بازارمداری بانک ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کارکنان تاثیربسزایی درارائه خدمات ومحصولات دارند واین امر درسازمانهای خدماتی تاثیر بسزایی دارنددر راستای توسعه استراتژی های بازاریابی، بازاریابان بانک ها، نیاز دارند بدانند ویژگی هایی که مصرف کنندگان در انتخاب بانک استفاده می کنند، کدامند اگر بازاریابان بتوانند درک کنند که چه ویژگی هایی در ارزیابی خدمت از سوی مشتریان آنان مورد استفاده قرار می گیرد
پنجشنبه، 3 بهمن 1392 - 23:01

خدمات بانکداری الکترونیک در بانک توسعه صادرات ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سامانه بانکداری اینترنتی اشخاص حقوقی یا BIB با نقش مدیریت مالی و ایجاد کننده تراکنش می باشد که در حال حاضر فقط انتقال وجوه بین بانکی در سیستم یاد شده پیش بینی شده است.
پنجشنبه، 3 بهمن 1392 - 14:59

سیدعلی جلالی نظری رئیس اداره کل روابط عمومی و بازاریابی بانک سپه شد سیدعلی جلالی نظری رئیس اداره کل روابط عمومی و بازاریابی بانک سپه شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- با حکم مدیر عامل دکتر سید علی جلالی نظری رئیس اداره کل روابط عمومی و بازاریابی بانک سپه شد.
چهارشنبه، 2 بهمن 1392 - 10:46

دستاوردهای بانکداری الکترونیک انصار به نمایش گذاشته شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک انصار با حضور در نمایشگاه سومین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت که از سوی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی روزهای 16 و17 دی ماه در مرکز همایش های برج میلاد برگزارشد، با به نمایش گذاشتن فناوری، طرح ها، نرم افزارها و قابلیت های فنی و مدیریتی در غرفه مربوطه، دستاوردهای بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت خود را به نمایش گذاشت.
چهارشنبه، 18 دی 1392 - 12:43

بانک صادرات ایران رتبه اول را در زمینه محصولات نوین بانکی کسب کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بانک صادرات ایران در جشنواره دکتر نوربخش که همزمان با سومین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت برگزار شد براساس ارزیابی کمیته داوران رتبه اول را در زمینه محصولات نوین بانکی به خود اختصاص داد.
چهارشنبه، 18 دی 1392 - 12:32

علی دیواندری مدیرعامل بانک پارسیان شد علی دیواندری مدیرعامل بانک پارسیان شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اعضای هیئت مدیره بانک پارسیان به اتفاق آراء دکتر علی دیواندری را به سمت مدیرعامل تیم بانک برگزیدند.همچنین غلامرضا سلیمانی امیری نیز به ریاست هیات مدیره بانک پارسیان منصوب شد
پنجشنبه، 12 دی 1392 - 07:58

ارزیابی نقش تحقیقات در برندسازی بانک ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- ساختن برندهای قوی نقش بسیار مهمی در  بخش خدمات دارد و تعداد معدودی از سازمان ها می دانند که چگونه می توان برندهای قدرتمندی در بخش خدمات ایجاد کرد.
جمعه، 6 دی 1392 - 07:21

پیام مدیرعامل پست‌ بانک‌ ایران به مشتریان پیام مدیرعامل پست‌ بانک‌ ایران به مشتریان
مهندس ضیائی مدیرعامل پست‌بانک‌ایران به مناسبت آغاز هیجدهمین سال فعالیت این بانک پیامی برای مشتریان ارسال نموده است. به گزارش بیما، در این پیام آمده است: با استعانت از درگاه حق، اینک در طلیعه موسم زمستان، فصل پیروزی و فصل کسب افتخارات بزرگی قرار داریم که مصادف با سالروز شروع رسمی فعالیت پست‌بانک‌ایران در عرصه بانکداری و خدمتگزاری به ملت شریف و بزرگوار این مرز و بوم می باشد.
یکشنبه، 1 دی 1392 - 08:41

برگزاری دوره آموزشی روابط عمومی بانک صادرات در شیراز
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دوره آموزشی ویژه مسئولان روابط عمومی بانک صارات جنوب کشور در شیراز برگزار شد
جمعه، 29 آذر 1392 - 08:07

اقتصاد بانک محور اقتصاد بانک محور
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کسانی که بانک را به عنوان سازمان خود برگزیدند و یا از قضای حادثه و گذر روزگار در این وادی قرار گرفته اند چه با میل و خواست خود و یا بی اراده، بالاخره در محیطی به کار مشغولند که لازم است الفبای اولیۀ فعالیت در بنگاه های مالی را به عنوان اصول پایه ای و تخصصی و اخبار مرتبط با فضای کسب و کار به خوبی دنبال کرده و دست کم بر آن آگاهی عمومی داشته باشند.
یکشنبه، 24 آذر 1392 - 09:06

مسئولیت اجتماعی روابط عمومی شرکت‌های بیمه مسئولیت اجتماعی روابط عمومی شرکت‌های بیمه
کارشناسان و اساتید علوم اجتماعی، در خصوص مسئولیت اجتماعی روابط عمومی معتقدند، روابط عمومی نه تنها نسبت به سیستم مدیریتی سازمان و یا شرکت خود، بلکه باید در قبال کلیه ارکان و ذینفعان شرکت پاسخگو باشد.
شنبه، 23 آذر 1392 - 18:40

کارگزار روابط عمومی: پایان ممیزی نهایی پیاده سازی استانداردهای 10015 و10002 ISOدربانک انصار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- طی مراسمی با حضور آقای فروتن قائم مقام بانک انصار ممیزی نهایی پیاده سازی استانداردهای 10015ISO و ISO10002 در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی بانک انصار پایان یافت.
پنجشنبه، 21 آذر 1392 - 19:24

سرمایه فکری و تبلیغات فرهنگی در صنعت بیمه سرمایه فکری و تبلیغات فرهنگی در صنعت بیمه
یکی از مصادیق سرمایه فکری در شرکت های بیمه، بحث تبلیغات و نهادینه سازی فرهنگ بیمه در میان آحاد جامعه است زیرا موضوع خرید بیمه نامه در همه شاخه های آن قبل از آنکه یک اقدام اقتصادی باشد، یک حرکت فرهنگی است.
سه شنبه، 19 آذر 1392 - 10:38

کلید توسعه فرهنگ بیمه در دست اصحاب رسانه است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی: توسعه فرهنگ بیمه در گرو نگاه حرفه ای، تخصصی و ساده سازی ادبیات صنعت بیمه است.
سه شنبه، 19 آذر 1392 - 10:34

ضرورت تقویت دیپلماسی بانکی در کشور
رییس مجمع واردات کشور گفت: در شرایط فعلی که در محدودیت های بین المللی مبادلات تجاری و تبادلات پولی قرار داریم، توجه به نرخ بهره وری نظام بانکی و تقویت دیپلماسی بانکی از اهمیت مضاعفی برخوردار است.
دوشنبه، 18 آذر 1392 - 11:05

بررسی عوامل مرتبط بر اعتماد مشتری و تمایل به استفاده از خدمات بانکداری
امروزه صنعت خدمات در دنیا در حال تغییر است تکنولوژیهای جدید روش ارائه خدمات به مشتری را در بسیاری از سازمانهای خدماتی تغییر داده است. می توان گفت قوی ترین نیرو برای ایجاد تغییر در محیط رقابتی امروز تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات است
یکشنبه، 10 آذر 1392 - 20:53

برگزاری همایش سراسری مدیران ارشد بانک ملی
صبح امروز، همایش سراسری مدیران ارشد بانک ملی ایران با حضور دکتر عبدالناصر همتی مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و روسای ادارات امور شعب این بانک در تهران آغاز شد.
چهارشنبه، 6 آذر 1392 - 09:15

کتاب حقوق بانکداری اینترنتی منتشر شد
در کتاب حقوق بانکداری اینترنتی جنبه‌های قراردادی بانکداری الکترونیک و حقوق مسئولیت‌های بانک‌ها و مشتریان، احکام حقوقی مرتبط با اختلالات و مغایرت‌ها در تراکنش‌های الکترونیک و جنبه‌های حقوقی انتقال الکترونیک وجه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
یکشنبه، 3 آذر 1392 - 08:11

بانکداری الکترونیک ایران به روایت آمار
براساس آمار بانک مرکزی، مجموع تعداد تراکنش‌های انجام شده در سوئیچ شاپرک که شامل پایانه‌های فروشگاهی، تلفن همراه و اینترنتی می‌شود، در مردادماه امسال به ۳۹۳ میلیون و ۹۹۰ هزار و ۳۴ تراکنش رسیده است.
سه شنبه، 28 آبان 1392 - 08:00

درگاه اینترنتی بانک‌ها تعطیل می‌شود
از ابتدای آذرماه سال‌جاری پذیرش کلیه پرداخت‌های اینترنتی در شبکه شتاب از طریق بانک‌ها متوقف می‌شود و تمام پرداخت‌ها در شبکه الکترونیک پرداخت کارت «شاپرک» متمرکز و تراکنش‌های مذکور صرفاً از طریق این شبکه انجام می‌شود.
یکشنبه، 12 آبان 1392 - 11:35

کسب رتبه برتر در نوآوری در مدیریت روابط عمومی توسط بانک رفاه کسب رتبه برتر در نوآوری در مدیریت روابط عمومی توسط بانک رفاه
  شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - بانک رفاه کارگران با دریافت دو نشان برتر بین المللی «رضایت مندی مشتریان» و «نوآوری
یکشنبه، 12 آبان 1392 - 08:53

برگزاری همایش بازاریابی پست بانک در جنوب
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - اولین همایش منطقه ای بازاریابی پست بانک ناحیه جنوب کشور امروز هشتم آبان ماه سال جاری با حضور مهندس
جمعه، 10 آبان 1392 - 15:08

شبکه همیاران روابط عمومی؛ طرحی نوآورانه
ش بکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - قضایی خاطر نشان کرد: روابط عمومی بانک مهر اقتصاد اقدامات بزرگی در راستای تقویت برند بانک انجام
جمعه، 10 آبان 1392 - 11:52

ارزیابی کارایی بانک ها با تلفیق دو نظام اندازه گیری DEA-BSC (مورد:شعب ممتازو درجه یک شمال تهران)
ارزیابی کارایی بانک ها با تلفیق دو نظام اندازه گیری DEA-BSC (مورد:شعب ممتازو درجه یک شمال تهران)  
چهارشنبه، 8 آبان 1392 - 16:53

 محمد متین مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت اقتصاد شد محمد متین مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت اقتصاد شد
وزیر اقتصاد در حکمی محمد متین را به سمت مشاور خود و مدیرکل روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارائی منصوب کرد.
چهارشنبه، 8 آبان 1392 - 10:43

گزارش الجزیره از بانکداری زنان فقیر در هندوستان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - بانک تعاونی زنان در شهر کونوکلوتا به زنان بیسواد کمک می کند تا ضمن سرمایه گذاری به لحاظ اقتصادی
دوشنبه، 6 آبان 1392 - 10:53

حسن معتمدی مدیرعامل بانک اقتصادنوین شد
حسن معتمدی از مدیران با سابقه نظام بانکی و دارای بیش از 35 سال سابقه در عرصه بانکداری کشور می‌باشد. وی با تحصیلات MBA از آمریکا بعنوان بورسیه
دوشنبه، 6 آبان 1392 - 10:01

دستورالعمل جدید ال سی به بانکها ابلاغ شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - معاون ارزی بانک مرکزی با اعلام صدور دستورالعمل جدید ال سی به بانکها، گفت: هم اکنون قیمت دلار در
یکشنبه، 5 آبان 1392 - 12:56

شعار تبلیغاتی بانک ملی باز هم تغییر کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - پس از فساد مالی بزرگ یانک که سال گذشته روی داد شعار تبلیغاتی این بانک تغییر
شنبه، 4 آبان 1392 - 10:05

انتصاب رئیس جدید روابط عمومی بانک تجارت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مراسم تودیع و معارفه رئیس پیشین و رئیس جدید اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک تجارت طی مراسمی با حضور
دوشنبه، 29 مهر 1392 - 11:02

شرایط جدید ممنوع‌الخروجی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - بانک مرکزی بخشنامه 14 بندی جدید ممنوعیت خروج بدهکاران بانکی را با امضای ولی الله
دوشنبه، 29 مهر 1392 - 01:34

اتحاد زنانه علیه بانک‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) -- مدت‌هاست که ارائه وام‌های خرد در شبکه بانکی کشور دچار اختلالات مشهودی شده و به قول
یکشنبه، 28 مهر 1392 - 22:32

جدیدترین فهرست بانک‌ها و موسسات مجاز(+جدول)
  شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) -- مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی ضمن اینکه در این بخشنامه خواستار عدم ارائه خدمات بانکی
یکشنبه، 28 مهر 1392 - 22:16

بررسی کیفیت خدمات در صنعت بانکداری
بررسی کیفیت خدمات در صنعت بانکداری   نویسندگان : سید مجید سید حسینی  m.hoseini1@yahoo.com 
یکشنبه، 28 مهر 1392 - 22:01

فرهنگ‌سازی حلقه مفقوده بانکداری الکترونیک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- تلاش برای گسترش بانکداری الکترونیک در کشور که سال‌هاست در دستور‌کار بانک مرکزی و مسئولان بانک‌ها
یکشنبه، 28 مهر 1392 - 12:13

اثربخشی در آگهی های محیطی؛ هرچه کوتاهتر بهتر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-  آگهی محیطی جشنواره خدمات الکترونیکی بانک صادرات ایران تغییر می کند. این یک اتفاق خوش است.
جمعه، 26 مهر 1392 - 07:34

سرپرست اداره روابط عمومی و رسانه های مؤسسه اعتباری توسعه منصوب شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سرپرست اداره روابط عمومی و رسانه های مؤسسه اعتباری توسعه منصوب شد.   به گزارش اکو ویژن به
چهارشنبه، 24 مهر 1392 - 07:08

نظام پیشنهادها به منظور بهره‌گیری از خرد جمعی با مشارکت روابط عمومی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-  مدیرکل امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی، از فعال شدن کمیته نظام پیشنهادها در ستاد مرکزی
سه شنبه، 23 مهر 1392 - 08:04

 بازاریابی عصبی و نقش آن در بانکداری نوین جهان
باتوجه به رقابت تنگاتنگ بین بانک ها در جذب منابع و ارایه خدمت به مردم، لزوم ترویج فرهنگ اطلاع رسانی و تبلیغات مؤثر در سطح وسیع و به طور شفاف به نحوی که برای آحاد جامعه قابل درک باشد.
جمعه، 19 مهر 1392 - 09:36

هرگونه تبلیغات رسانه‌ای بانک‌ها و مؤسسات اعتباری فاقد مجوز در قم ممنوع شد
به منظور محافظت از سپرده‌های مردمی و جلوگیری از بروز بحران‌های احتمالی، هرگونه تبلیغات رسانه‌ای بانک‌ها و مؤسسات اعتباری فاقد مجوز، ممنوع است.  
پنجشنبه، 18 مهر 1392 - 18:56

انتصاب در روابط عمومی مؤسسه توسعه
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سرپرست اداره روابط عمومی و رسانه های مؤسسه اعتباری توسعه منصوب شد. به گزارش شارا به نقل از
سه شنبه، 16 مهر 1392 - 14:59

ابراهیم کاظم‌پور مدیر روابط عمومی بانک تجارت شد ابراهیم کاظم‌پور مدیر روابط عمومی بانک تجارت شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-  مراسم تودیع و معارفه رئیس پیشین و رئیس جدید اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک تجارت طی مراسمی با
دوشنبه، 15 مهر 1392 - 10:29

برگزاری همایش همیاران روابط عمومی بانک مهر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-   همایش همیاران روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان خوزستان با حضور رئیس اداره کل روابط عمومی برگزار
دوشنبه، 15 مهر 1392 - 06:03

تاخیر روابط عمومی تامین اجتماعی در انتشار انتصابات وزیر در هیات امناء
در حالیکه روز گذشته از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعضاء هیات امناء سازمان تامین اجتماعی معرفی شدند و بسیاری از سایت های خبری نسبت به درج این اخبار اقدام کردند، اما متاسفانه اسامی این افراد، امروز با تاخیر زیاد در سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی منتشر شد!
یکشنبه، 14 مهر 1392 - 10:35

برگزاری اولین همایش منطقه ای بازاریابی پست بانک
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اولین همایش منطقه ای بازاریابی پست بانک ناحیه غرب کشور با حضور مهندس ضیائی مدیرعامل، اعضای هیات مدیره،
چهارشنبه، 10 مهر 1392 - 13:48

دومین هم‌اندیشی مدیران روابط‌ عمومی‌ها برگزار شد دومین هم‌اندیشی مدیران روابط‌ عمومی‌ها برگزار شد
دومین هم‌اندیشی مدیران روابط‌ عمومی‌ها با شورای سیاست‌ گذاری و دبیرخانه کنفرانس حرفه‌ ای‌ گرایی، به میزبانی سازمان راهداری و حمل‌ و‌ نقل جاده‌ای کشور برگزار شد.
چهارشنبه، 10 مهر 1392 - 13:11

مراسم تقدیر از حمید تهرانفر در بانک اقتصادنوین
شکه اطلاع رسانی روابط عموم ایران (شارا)- مدیرعامل بانک اقتصادنوین گفت: با انتخاب آقای تهرانفر به عنوان معاون نظارتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران،
دوشنبه، 8 مهر 1392 - 09:29

مجمع عمومی فوق العاده بانک انصار
مجمع عمومی فوق العاده بانک انصار افزایش سرمایه بانک انصار از 4,000میلیارد ریال به 8,000 میلیارد ریال را تصویب کرد    
دوشنبه، 8 مهر 1392 - 08:47

رئیس بیمه مرکزی: فرهنگ سازی و توسعه دانش کار ما نیست!
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- رئیس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی بیمه وظیفه بیمه مرکزی نیست و فرهنگ سازی مختص نهادهایی است
یکشنبه، 7 مهر 1392 - 10:15

فراخوان سمینار «بیمه و توسعه»
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایرانر (شارا)- فراخوان بیستمین سمینار ملی و ششمین سمینار بین‌المللی بیمه و توسعه با عنوان «نظارت مطلوب بر
شنبه، 6 مهر 1392 - 14:52

مدیر کل روابط عمومی عضو کمیته نظارت بر حسن اجرای تفاهم نامه دارویی شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو طی حکمی اعضای کمیته نظارت بر حسن اجرای تفاهمنامه دارویی بین وزارتخانه
چهارشنبه، 3 مهر 1392 - 05:56

بیمه مرکزی به مدیر جدید روابط عمومی خوش آمد گفت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- امروز با حکم رییس کل بیمه مرکزی، شهریار شیبانی به عنوان مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی معرفی شد. به
سه شنبه، 2 مهر 1392 - 05:04

ایجاد بانکداری سبز در ایران با 1.1 میلیارد تومان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سند پروژه مشترک بانک کشاورزی و دفتر عمران ملل متحد با اعتبار ۱. ۱ میلیارد تومانی برای همکاری ۳ ساله
دوشنبه، 1 مهر 1392 - 22:26

بانک اقتصادنوین به جای دلار به مردم ریال می هد آنهم1226 تومان!
اقتصادایران آنلاین: همین چند روز پیش سخنگوی اقتصادی دولت با انتقاد از بانک‌هایی که در گذشته ارزهای مردم را گرفتند و پول آنها را با محاسبه
یکشنبه، 31 شهریور 1392 - 21:29

بنیاد شهید از بانک ملی تقدیر کرد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران(شارا) - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران و مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان
یکشنبه، 31 شهریور 1392 - 20:56

ضریب نفوذ بیمه تا دو ماه دیگر اعلام شود ضریب نفوذ بیمه تا دو ماه دیگر اعلام شود
رئیس کل بیمه مرکزی ایران با دادن ماموریت به پژوهشکده بیمه گفت: ضریب نفوذ بیمه بر اساس بررسی جدید تا دو ماه دیگر اعلام ‌شود.
شنبه، 30 شهریور 1392 - 12:41

مهدوی رئیس پژوهشکده بیمه مرکزی شد مهدوی رئیس پژوهشکده بیمه مرکزی شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم پژوهشکده بیمه مرکزی امروز با حضور محمد ابراهیم امین رئیس کل
شنبه، 30 شهریور 1392 - 10:20

لیست کامل سازمان های پولی و مالی بین الملل
  شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران(شارا) - سازمان های پولی و مالی بین المللی به منظور تعامل بیشتر کشورهای جهان در راستای بهبود نظام
جمعه، 29 شهریور 1392 - 10:54

ضوابط تبلیغات در ناوگان حمل و نقل عمومی کشور (ابلاغی وزارت کشور به شماره 121930/1/3/37 مورخ 89/8/11)
ماده 207 آیین‌نامه ‌راهنمایی و رانندگی: نصب هر نوع علائم و پلاکهای متفرقه و همچنین الصاق یا نصب یا نقش هر نوع آگهی، نوشته، عکس و
سه شنبه، 26 شهریور 1392 - 22:51

راه اندازی خدمات جدید بانکداری الکترونیکی دربانک ایران زمین
شارا - قابلیت خرید سرویس شارژ سیم کارتهای اعتباری ( همراه اول و رایتل ) از طریق بانکداری الکترونیکی بانک ایران زمین راه اندازی شد . به
سه شنبه، 19 شهریور 1392 - 11:45

عزیزی ها، مدیر روابط عمومی بیمه پارسیان شد عزیزی ها، مدیر روابط عمومی بیمه پارسیان شد
شارا - روز گذشته اتفاق جالبی در روابط عمومی بیمه پارسیان افتاد و بر اساس حکم مدیر عامل این شرکت، مهدی عزیزی‌ها بعنوان مدیر جدید روابط عمومی
سه شنبه، 19 شهریور 1392 - 11:36

عملکرد روابط عمومی مؤسسۀ مالی و اعتباری میزان تشریح شد
شارا - مراسم رونمایی از دو خدمت روابط عمومی موسسه مالی و اعتباری میزان با حضور مدیران موسسه انجام شد. به گزارش شارا به نقل از روابط
دوشنبه، 18 شهریور 1392 - 06:49

ارتباطات بانکداری اسلامی ارتباطات بانکداری اسلامی
«ارتباطات بانکداری اسلامی» می تواند فرصت های مناسبی را برای ارایه پیام های درست و بی نقص به تمامی کسانی که به نوعی درگیر نظام بانکداری اسلامی هستند، فراهم آورد.
جمعه، 15 شهریور 1392 - 16:05

روابط عمومی و بازاریابیِ بانکی روابط عمومی و بازاریابیِ بانکی
 کارکنان بخش روابط عمومی و بخش بازاریابی در یک سازمان در خط مقدم ارتباط با مشتریان سازمان یعنی مصرف کننده نهایی خدمات و کالا هستند.
چهارشنبه، 13 شهریور 1392 - 10:48

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین: تعداد دولتی‌ها در شورای پول و اعتبار باید کاهش یابد مدیرعامل بانک اقتصاد نوین: تعداد دولتی‌ها در شورای پول و اعتبار باید کاهش یابد
مدیرعامل بانک اقتصاد نوین کاهش اعضای دولتی شورای پول و اعتبار و تغییر برخی شاخص‌ها را زمینه‌ساز استقلال بانک مرکزی دانست و گفت: استقلال نهاد پولی می‌تواند به کاهش تورم منجر شود.
چهارشنبه، 13 شهریور 1392 - 08:06

یک انتخاب خوب یک انتخاب خوب
انتخاب رییس کل بانک مرکزی در تمامی اقتصادهای سامانمند دنیا، یکی از حساس‌ترین و مهم ترین و کلیدی‌ترین گزینش‌هایی است که مسوولان ارشد نهاد مسوول این کار با آن مواجه هستند.
چهارشنبه، 13 شهریور 1392 - 08:03

بانکداری صحیح فقط بانکداری بدون ربا نیست بانکداری صحیح فقط بانکداری بدون ربا نیست
ظرفیت بانکداری اسلامی فقط نفی ربا نیست بلکه در نهادسازی و نظام سازی باید به همه ابعاد الگوی اسلامی از جمله بانکداری اخلاقی و اقامه اخلاق و رفتار نیکو و عملکرد شایسته توجه داشته باشیم.
یکشنبه، 10 شهریور 1392 - 09:17

معرفی اقدامات بانک رفاه در حوزۀ بانکداری اسلامی
با توجه به اینکه یکی از اهداف کلان درنظر گرفته شده در برنامه¬ریزی استراتژیک بانک (راه رفاه)، راهیابی به تحقق کامل بانکداری اسلامی بوده است، "گروه کارشناسی توسعه بانکداری اسلامی" با مصوّبۀ هیأت مدیرۀ بانک رفاه در اداره برنامه¬ریزی و تحقیقات تشکیل شدکه برخی از اهمّ وظایف این گروه عبارتند از:
شنبه، 9 شهریور 1392 - 11:06

مزیت ها و تنگناهای بانکداری اسلامی/ در رویارویی با بحران های بانکی
مقدمه بانک اسلامی یکی از ابداعات ارزشمند دانشمندان مسلمان در حوزۀ نهادهای اقتصادی و تأمین مالی است که بنابر منع معاملات ربوی در تعالیم اسلامی،
شنبه، 9 شهریور 1392 - 11:04

نقش پست بانک ایران در گسترش بانکداری اسلامی نقش پست بانک ایران در گسترش بانکداری اسلامی
شارا - بانکداری اسلامی به عنوان بستری سالم و مناسب با هدایت سرمایه های جامعه به بخش های مولد و زیربنائی نقش مهمی در تولید و اشتغال زائی دارد. بانکداری
شنبه، 9 شهریور 1392 - 05:19

بانکداری اسلامی و نقش آن در توسعه جامعه بانکداری اسلامی و نقش آن در توسعه جامعه
شارا - مؤسسات پولی و مالی از جمله بانک ها به عنوان تامین کننده بخش اعظمی از سرمایه های نقدی طرح ها و پروژه های ملی و همچنین کارگاه های کوچک تولیدی
شنبه، 9 شهریور 1392 - 05:16

کلاهبرداری اینترنتی 48 درصد پرونده های پلیس فتا را تشکیل می دهد
شارا - مدیرعامل شرکت فناوری توسعه ناجی گفت: در حال حاضر 48 درصد از پرونده های پلیس فتا در حوزه بانکداری به سرقتها و کلاهبرداریهای اینترنتی مرتبط
چهارشنبه، 6 شهریور 1392 - 10:32

خبرنگاران اخلاق حرفه ای را در کار خود رعایت کنند
شارا - مدیرعامل بانک کارآفرین با تاکید براینکه خبرنگاران اخلاق حرفه ای را در کار خود رعایت کنند، گفت: احساس مسئولیت در مقابل تضییع شدن حقی در
شنبه، 2 شهریور 1392 - 21:06

استودیو بورس، رسانه شنیداری فعالان بورس
شارا - مدیر روابط عمومی سازمان بورس با بیان اینکه کاربران تالار مجازی بورس از 155 هزار نفر گذشت، گفت: در نظرسنجی از 2300 کاربر، بیش از 75 درصد
شنبه، 2 شهریور 1392 - 21:01

بهترین و بدترین شعارهای تبلیغاتی از نظر یک کارشناس بازاریابی
دکتر محمود محمدیان   /// در خصوص شعار تبلیغاتی مطلبی نوشتم و قرار بود آن را پی بگیریم . آقای جواد حسینی کارشناس بازاریابی خرده فروشی
سه شنبه، 29 مرداد 1392 - 22:17

انتخاب رییس شورای عالی سیاستگذاری نخستین همایش نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانک و بیمه انتخاب رییس شورای عالی سیاستگذاری نخستین همایش نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانک و بیمه
شارا - در نخستین نشست شورای عالی سیاستگذاری همایش بررسی نقش روابط عمومی و تبلیغات در صنعت بانکداری و بیمه، مهندس محمدرضا غفوری با اکثریت
سه شنبه، 29 مرداد 1392 - 00:16

روابط عمومی قوی عامل مهمی برای تحقق بانکداری اخلاقی
عضو هیئت مدیره بانک توسعه صادرات گفت: روابط عمومی های قوی در بانک ها عامل مهمی در فضاسازی مناسب برای تحقق بانکداری اخلاقی هستند.
دوشنبه، 28 مرداد 1392 - 19:51

دیدار اصحاب رسانه با سرپرست بانک شهر
شارا - ظهر امروز مهندس مظفری سرپرست جدید بانک شهر با اصحاب رسانه و خبرنگاران دیدار کرد. در این مراسم که به مناسبت
یکشنبه، 27 مرداد 1392 - 13:22

جوایز بانک ها از دیروز تا امروز
یکی از اصلی ترین مشوق بانک ها برای جذب سرمایه های سرگردان جوایز حساب های قرض الحسنه است که طی سالیان متمادی تحولات جالب و پی در پی را تجربه کرده است. به گزارش شارا بانکی، هریک از شما در این مورد خاطرات و تجربه های متفاوتی دارید و می توان گفت به نوبه خودتان کارشناس هستید.
شنبه، 26 مرداد 1392 - 17:11

بررسی نقش روابط عمومی در افزایش فروش بیمه عمر
بررسی نقش روابط عمومی در افزایش فروش بیمه عمر
جمعه، 25 مرداد 1392 - 11:35

بانک‌ها با شعارهای تبلیغاتی شان چه می‌گویند
شارا - شعارهای تبلیغاتی را می‌توان کوتاه‌ترین و ظریف‌ترین شکل از بزرگترین ادعاها در مورد موضوعی خاص دانست.  به گزارش پایگاه
چهارشنبه، 23 مرداد 1392 - 21:48

سخنان غفوری رئیس اداره روابط عمومی بانک تجارت
اصحاب رسانه می‌توانند در احیای اعتماد و خوش‌بینی کارآفرینان ایرانی و پیشبرد برنامه‌های اقتصادی دولت یازدهم نقشی کلیدی ایفاء کنند.
سه شنبه، 22 مرداد 1392 - 09:41

مدیرعامل جدید مؤسسه اعتباری توسعه معرفی شد
شارا - علیرضا هادیان همدانی به سمت مدیرعاملی مؤسسه اعتباری توسعه منصوب شد.   به گزارش شارا به نقل از امور روابط
سه شنبه، 22 مرداد 1392 - 08:13

بانک های دنیا از چه شعارهایی استفاده می کنند؟!
بانک ها در هر کشوری برای اینکه خود را بیشتر به مشتریانشان بشناسانند و از فرصت تبلیغات به بهترین نحو استفاده کنند، برای خود شعارهایی را برمی گزینند.
دوشنبه، 21 مرداد 1392 - 20:38

شبکه بانکی کشور باید نقش واقعی در مسئولیت های اجتماعی داشته باشد
  شارا - عضو هیئت مدیره بانک رفاه کارگران از شبکه بانکی کشور خواست همچون همیشه نقش واقعی خود را در بحث مسئولیت های اجتماعی و به ویژه در حمایت
دوشنبه، 21 مرداد 1392 - 14:05

ارتقا خدمات موبایل بنکینگ در خدمت بانکداری آسان سریلانکا
شارا - بزرگ‌ترین شبکه شعبات بانک مردم سریلانکا قصد دارد با قدرتمندتر کردن پایه‌های مشتری خود در خدمات موبایل و آنلاین بنکینگ بین ۱۳ میلیون
چهارشنبه، 16 مرداد 1392 - 07:11

تغییر مدیرعامل بانک شهر با حکم قالیباف
شارا - صبح امروز طی مراسمی با حضور معاون مالی و اداری شهرداری تهران، سرپرست جدید بانک شهر معرفی شد. در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل
سه شنبه، 15 مرداد 1392 - 23:02

عکس/اولین دستگاه عابربانک ایران عکس/اولین دستگاه عابربانک ایران
عکس/اولین دستگاه عابربانک ایران  
سه شنبه، 15 مرداد 1392 - 22:59

رتبه نخست بانک صادرات در اطلاع‌رسانی مناسب به بورس
  شارا - براساس رتبه‌بندی اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، از منظر کیفیت افشا و اطلاع‌رسانی مناسب، بانک صادرات ایران در سه ماهه
یکشنبه، 13 مرداد 1392 - 21:01

گسترش و توسعه فرهنگ بیمه در کشور
توسعه فرهنگ بیمه در کشور، در برگیرنده مفاهیم متعددی از دیدگاه‌های گوناگون است. از جمله این موارد، درک جامعه از استفاده از بیمه است.
جمعه، 11 مرداد 1392 - 19:44

تولید ملی وروابط عمومی
شارا - توجه به تولید ملی و حمایت از سرمایه ایرانی بطور حتم ثمرات قابل ملاحظه ای را در راستای رشد و توسعه سطح اشتغال کشور در بر خواهد داشت.  ضمن آنکه
جمعه، 11 مرداد 1392 - 15:25

نقش روابط عمومی درحماسه سیاسی و اقتصادی                                 
شارا - امسال سال حماسه سیاسی و اقتصادی نام گذاری شده است.انتخاب این نام از سوی مقام معظم رهبری بی شک با توجه به شاخصه های سال جاری که برگزاری انتخابات
جمعه، 11 مرداد 1392 - 15:23

رشد ۹۴۵ درصدی سرمایه‏‌گذاری صنعت بانکداری در بازار راهکارهای آنلاین احراز هویت رشد ۹۴۵ درصدی سرمایه‏‌گذاری صنعت بانکداری در بازار راهکارهای آنلاین احراز هویت
شارا - شرکت پژوهشی اِی‏‌بی‏‌آی ‏ریسرچ پیش‌‏بینی کرده است بازار راهکار‌ها و فناوری‏‌های
دوشنبه، 7 مرداد 1392 - 06:55

دارایی های بانک ملی از یک هزار تریلیون ریال گذشت
شارا - در مجمع عمومی سالانه بانکی ملی که با حضور وزیر اقتصاد به عنوان رئیس مجمع، دکتر محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی و نمایندگان اعضای مجمع
جمعه، 4 مرداد 1392 - 08:58

امتیازات هیئت مدیره بانک رفاه به مازندران واگذار شد
شارا - معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: در جلسه کارگروه تخصصی ستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحدهای تولیدی امتیازات هیات
جمعه، 4 مرداد 1392 - 08:57

چالش‌های صحنه بانکداری ایران
در گفت‌و‌گو با حسین عبده تبریزی بررسی شد چالش‌های صحنه بانکداری ایران حسین عبده تبریزی در یادداشتی سال قبل نسبت به بروز
پنجشنبه، 3 مرداد 1392 - 19:07

شناسایی و استفاده ی مسیرهای ارائه خدمات به مشتریان در بانک ها
نتایج اکتسابی از تحقیق مزبور در کنار کانال های قبلی توزیع خدمات بانکی , افزایش کانال های جدید درحوزه های جدید همراه با پیشرفت سازمان در تماس با مشتریان و نقش های کارمندان و فشارهای موجود یک مبحث استراتژیک مهم است.
شنبه، 29 تیر 1392 - 18:32

نظامنامه مدیریت پاسخگویی به شکایات مردمی
بسمه تعالی   کلیه وزارتخانه ها،سازمانها،موسسات،شرکتهای دولتی، شهرداری ها،  بانک ها و شرکت های بیمه، کلیه شرکتهایی که شمول
پنجشنبه، 27 تیر 1392 - 22:26

آیین‌نامه نحوه فعالیت، وظایف و اختیارات روابط عمومی دستگاههای اجرایی
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور شورای اطلاع‌رسانی دولت   هیئت وزیران
پنجشنبه، 27 تیر 1392 - 10:19

بازدید مدیر روابط عمومی بانک پارسیان از موسسه خیریه بهشت امام رضا (ع) بازدید مدیر روابط عمومی بانک پارسیان از موسسه خیریه بهشت امام رضا (ع)
علی جهانی، مدیر روابط عمومی بانک پارسیان به نمایندگی از سوی مدیرعامل بانک از موسسه خیریه بهشت امام رضا (ع) بازدید و با کودکان و نوجوانان تحت پوشش این مرکز که یکی از مراکز موفق نگهداری کودکان استثنایی و بی سرپر ست بهزیستی است دیدار واز آنان دلجویی کرد.
چهارشنبه، 26 تیر 1392 - 16:07

مراسم افطاری بانک سامان با حضور اصحاب قلم و رسانه مراسم افطاری بانک سامان با حضور اصحاب قلم و رسانه
به گزارش شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)، روابط عمومی بانک سامان در نظر دارد به شکرانه پایبندی به فرمان الهی در ماه متبرک رمضان، میهمانی
سه شنبه، 25 تیر 1392 - 21:03

تاثیر تبلیغات اینترنتی در دیده شدن بانک ها تاثیر تبلیغات اینترنتی در دیده شدن بانک ها
یکی از دلایل این حجم از تبلیغات را می توان در تلاش بانک ها برای تشویق مردم به سمت استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک جستجو کرد.  همچنین تبلیغات
شنبه، 22 تیر 1392 - 20:42

وزارت دفاع و بانک رفاه تفاهم نامه همکاری امضا کردند وزارت دفاع و بانک رفاه تفاهم نامه همکاری امضا کردند
شارا - به منظورگسترش تعاملات و تحکیم روابط، تفاهم نامه همکاری بانک رفاه و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منعقد شد.  به گزارش روابط عمومی
شنبه، 22 تیر 1392 - 09:47

تبلیغات جالب 2 بانک قدیمی ایران تبلیغات جالب 2 بانک قدیمی ایران
شارا - کمتر کسی نام این بانک به گوشش خورده. در فرهنگ علوم اقتصادی فقط دو خط درباره این بانک توضیح داده شده است:
یکشنبه، 16 تیر 1392 - 15:11

حسینی از روابط عمومی بانک سپه تقدیر کرد حسینی از روابط عمومی بانک سپه تقدیر کرد
شارا - وزیر اقتصاد از مدیر روابط عمومی بانک سپه در بخش اطلاع رسانی و تبلیغات تقدیر کرد. به گزارش شارا، سید شمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی
یکشنبه، 16 تیر 1392 - 14:03

 تقدیر  وزیر اقتصاد از عملکرد روابط عمومی بانک ملی ایران تقدیر وزیر اقتصاد از عملکرد روابط عمومی بانک ملی ایران
سید شمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی به جهت عملکرد موفق تبلیغی و اطلاع‌رسانی روابط عمومی بانک ملی ایران، از حبیب‌ا... رشید ارده رئیس این اداره کل تقدیر کرد. در این تقدیر نامه عملکرد روابط عمومی بانک ملی ایران در پیشبرد اهداف تبلیغی و اطلاع‌رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی در ابعاد دستگاهی و بخشی موفق ارزیابی شده است.
دوشنبه، 10 تیر 1392 - 12:27

روابط عمومی بانک رفاه، تندیس بلورین سرآمدی دریافت کرد روابط عمومی بانک رفاه، تندیس بلورین سرآمدی دریافت کرد
شارا - بانک رفاه در دومین آیین معرفی سرآمدان روابط عمومی های کشور موفق به دریافت تندیس بلورین شد.  به گزارش شارا، در مراسمی که با حضور
دوشنبه، 10 تیر 1392 - 12:25

روابط عمومی در سازمان های تجاری روابط عمومی در سازمان های تجاری
یک روابط عمومی موفق با ظرفیتی که دارد، چنان نقش مهمی می تواند در رونق فضای کسب و کار ایفا کند که بعضا به آن پل پیروزی گفته اند.
دوشنبه، 10 تیر 1392 - 04:59

روابط عمومی و شعار سال روابط عمومی و شعار سال
وجود روابط عمومی اثرگذار در سازمان ها موجب گسترش فعالیت ها و افزایش کیفیت خدمات از یکسو و جلب رضایت افکار عمومی از سوی دیگر می شود.
دوشنبه، 10 تیر 1392 - 04:53

روابط عمومی بانک تجارت جایزه نوآوری گرفت روابط عمومی بانک تجارت جایزه نوآوری گرفت
شارا - ششمین اجلاس مدیران و روسای شرکت‌های بزرگ تولیدی و خدماتی نمونه راسرکشور(آیتک) جایزه نوآوری در مدیریت روابط عمومی را به بانک
یکشنبه، 9 تیر 1392 - 11:54

ایجاد نظم بصری در شعب پست بانک مسکن و تاثیر آن بر رفتار مشتریان ایجاد نظم بصری در شعب پست بانک مسکن و تاثیر آن بر رفتار مشتریان
ایجاد نظم بصری در شعب پست بانک مسکن و تاثیر آن بر رفتار مشتریان
پنجشنبه، 6 تیر 1392 - 16:50

بررسی میزان اثربخشی تبلیغات پست بانک در میان مشتریان خود در شهر تهران بررسی میزان اثربخشی تبلیغات پست بانک در میان مشتریان خود در شهر تهران
بررسی میزان اثربخشی تبلیغات پست بانک در میان مشتریان خود در شهر تهران
پنجشنبه، 6 تیر 1392 - 16:48

تجارت الکترونیک و امنیت
تجارت الکترونیک و به تبع ، مدل های تجارت الکترونیک اولین بار در اوایل دهه 70 ( میلادی) ارایه شدند. در این دوره استفاده از مدل های تجارت الکترونیک بسیار گران بود و عموم کاربران آن را،  شرکت های بزرگ مالی و بانک ها و گاهی شرکت های بزرگ صنعتی تشکیل می دادند.
پنجشنبه، 6 تیر 1392 - 15:38

بانک توسعه تعاون نشان تعالی گرفت بانک توسعه تعاون نشان تعالی گرفت
دومین دوره آیین معرفی و تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران با حضور مدیران عامل ، مدیران روابط عمومی، اساتید و کارشناسان این حوزه در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.
چهارشنبه، 5 تیر 1392 - 09:32

سی و چهارمین قرعه‌کشی جوایز حساب‌های پس‌انداز بانک ملی ایران برگزار شد سی و چهارمین قرعه‌کشی جوایز حساب‌های پس‌انداز بانک ملی ایران برگزار شد
با حضور اعضای هیأت نظارت بر قرعه‌کشی متشکل از نمایندگان دادستانی کل کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و اعضای هیأت مدیره بانک ملی ایران، سی و چهارمین قرعه‌کشی جوایز حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز این بانک برگزار شد.
چهارشنبه، 5 تیر 1392 - 09:01

قابلیت اجرای سامانه رعد ملی بر روی سیم‌کارت‌های همراه اول و ایرانسل قابلیت اجرای سامانه رعد ملی بر روی سیم‌کارت‌های همراه اول و ایرانسل
شارا - سامانه رعد ملی بانک ملی ایران بر روی سیم‌کارت‌های همراه اول و ایرانسل قابل اجراست.    به گزارش شارا، بر این اساس مشتریان بانک
چهارشنبه، 5 تیر 1392 - 08:59

تندیس سیمین تعالی برای روابط عمومی بانک مهراقتصاد تندیس سیمین تعالی برای روابط عمومی بانک مهراقتصاد
شارا - در دومین دوره آیین معرفی و تقدیر از سرآمدان روابط عمومی ایران، از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد به دلیل دستیابی به کمال نسبی، عملکرد برجسته
چهارشنبه، 5 تیر 1392 - 08:44

دریافت نشان تعالی روابط عمومی توسط روابط عمومی پست بانک دریافت نشان تعالی روابط عمومی توسط روابط عمومی پست بانک
شارا - روابط عمومی این بانک با توجه به ارزیابی عملکردش براساس شاخص های سرآمدی تعالی روابط عمومی توسط هیات داوران نشان مذکور را دریافت کرد.  
چهارشنبه، 5 تیر 1392 - 08:34

بانک شهر نشان تعالی روابط عمومی گرفت بانک شهر نشان تعالی روابط عمومی گرفت
شارا - روابط عمومی بانک شهر، همزمان با دومین دوره آئین معرفی و تقدیر از سرآمدان روابط عمومی، نشان تعالی روابط عمومی را دریافت کرد. به گزارش شارا،
چهارشنبه، 5 تیر 1392 - 08:33

تقدیر استاندار کردستان از روابط عمومی اداره امور شعب استان تقدیر استاندار کردستان از روابط عمومی اداره امور شعب استان
شارا - در جلسه شورای روابط عمومی های استان کردستان که با حضور رئیس و دیگر مسئولان اداره امور شعب و مدیران و مقامات استانی حضور داشتنتد استاندار
چهارشنبه، 5 تیر 1392 - 08:19

شناسایی و استفاده ی مسیرهای ارائه خدمات به مشتریان در بانک ها شناسایی و استفاده ی مسیرهای ارائه خدمات به مشتریان در بانک ها
درنظام این تحقیق به منظور شناسایی و نحوه استفاده از مسیر های مختلف ارائه خدمات به مشتریان بانکی صورت پذیرفته است.
سه شنبه، 4 تیر 1392 - 16:36

ایجاد نظم بصری درشعب بانک مسکن و تاثیر آن بر رفتار مشتریان ایجاد نظم بصری درشعب بانک مسکن و تاثیر آن بر رفتار مشتریان
نویسندگان : دکتر شهباز برآهویی استاددانشگاه عذرامرادی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت تحول دانشگاه آزادقشم   چکیده
سه شنبه، 4 تیر 1392 - 16:28

هزاره ارتباطات، مهندسی اطلاعات هزاره ارتباطات، مهندسی اطلاعات
در اواخر هزاره دوم تعاریف علمی ارتباطات در کشور فراگیر شد و روابط عمومی ها یک رقابت جدی را تجربه کردند. یعنی دیگر دست و بازوی توانا به کار نمی آمد و به جای آن مغزهای ارتباطی در سازمان به کار افتادند.
سه شنبه، 4 تیر 1392 - 10:48

نگاهی به زندگانی امام زمان (عج) نگاهی به زندگانی امام زمان (عج)
 ولادت و زندگی مهدی موعود(عج)، از رخدادهای مهم است و ریشه در باور دینی مسلمانان دارد. اعتقاد به تولد، حیات طولانی، ظهور و امامت آن حضرت، مسأله ای است اساسی که نقش سرنوشت ساز و جهت بخشی را به زندگی و رفتاردین باوران، بویژه شیعیان داده است.احادیث فراوانی از پیامبر(ص) و امامان معصوم(ع) از طریق سنّی و شیعه رسیده که بیانگر ویژگیهای شخصی امام زمان(عج) است: از خاندان رسالت، از فرزندان فاطمه(ع)، نهمین فرزند امام حسین(ع)، دوازدهمین پیشوای شیعیان و...1
یکشنبه، 2 تیر 1392 - 11:35

نشانه ‏هاى ظهور نشانه ‏هاى ظهور
یکى از باورهاى مشترک میان همه ادیان الهى، اعتقاد به ظهور منجى و رهاننده ‏اى است که مى ‏آید و جهان را مملو از نور و نیکى مى ‏کند. ظهور این منتظر نیز با وقایع و حوادثى خاص توام است که در منابع ادیان مختلف، کم و بیش مشابهت‌هایى میان آنها دیده مى ‏شود. این مقاله نگاهى تطبیقى به برخى نشانه‏ هاى ظهور در اسلام و مسیحیت دارد که مورد بررسی قرار می‌گیرد.
یکشنبه، 2 تیر 1392 - 11:29

پویایی روابط عمومی نشانه حیات و نشاط سازمان است پویایی روابط عمومی نشانه حیات و نشاط سازمان است
در شرایط بازار رقابتی حال حاضر دنیا، بنگاه های اقتصادی نیازمند برخورداری از یک روابط عمومی کارآمد و اثرگذار هستند چرا که کمک به ایجاد خلق ارزش افزوده یکی از مهم ترین کارکردهای روابط عمومی در سازمان است.
یکشنبه، 2 تیر 1392 - 05:23

پرداخت های الکترونیکی در بنادر تجاری پرداخت های الکترونیکی در بنادر تجاری
با توسعه روز افزون شبکه های ارتباطی و فناوری اطلاعات، شاهد ظهور واژه های نو، ایده های نو و شکل های بدیعی از فعالیت های مرتبط با اینترنت و فناوری اطلاعات در حوزه های مختلف می باشیم. مفاهیمی همچون  E-commerc ، E-business ،E-government  ، E-payment  و... از حوزه های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات وحوزه تجارت الکترونیک می باشد که موضوع پرداخت الکترونیکی از مباحث اساسی آن به شمار می رود.
شنبه، 1 تیر 1392 - 18:22

حضور مدیرعامل بانک صنعت و معدن درنشست مطبوعاتی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن حضور مدیرعامل بانک صنعت و معدن درنشست مطبوعاتی به مناسبت روز ملی صنعت و معدن
با نزدیک شدن روز دهم تیرماه ، روز ملی صنعت و معدن ، مهندس دانیالی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن در یک نشست مطبوعاتی به تشریح عملکرد این بانک پرداخت .
پنجشنبه، 30 خرداد 1392 - 22:33

اعتمادسازی و تغییر نگرش مردم به مفهوم بیمه ،وظیفه ای فرابخشی با مسوولیت بیمه مرکزی اعتمادسازی و تغییر نگرش مردم به مفهوم بیمه ،وظیفه ای فرابخشی با مسوولیت بیمه مرکزی
یکی از محورهای اساسی سند چشم انداز صنعت بیمه، بحث توسعه فرهنگ بیمه است که در فرمان ده ماده ای رییس جمهور برای تحول در صنعت بیمه بر آن تاکید شده و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز لزوم توجه به این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.
پنجشنبه، 30 خرداد 1392 - 22:25

نقش تحقیق و پژوهش در روابط عمومی نقش تحقیق و پژوهش در روابط عمومی
هر روابط عمومی برای برنامه ریزی و اجرای فعالیت های خود در سطوح مختلف و برای موفقیت در جامعه... باید قبل از هر فعالیتی اثر بخشی آن را تحقیق و پژوهش کند.
پنجشنبه، 30 خرداد 1392 - 21:34

روابط عمومی ها به عنوان بخش پاسخگوئی شناخته می شوند روابط عمومی ها به عنوان بخش پاسخگوئی شناخته می شوند
روابط عمومی ها به عنوان بخش پاسخگویی در نهادها، موسسات، سازمان ها و وزارتخانه ها شناخته می شوند لذا هر گونه تضعیف جایگاه روابط عمومی به معنای تضعیف پاسخگویی به مردم است.
پنجشنبه، 30 خرداد 1392 - 21:28

معاون اجرایی بانک پارسیان در بازدید از شعب حوزه 55 گیلان عنوان کرد : تلاش مضاعف روسای جوان شعب موجب دستیابی به اهداف عالیه بانک است. معاون اجرایی بانک پارسیان در بازدید از شعب حوزه 55 گیلان عنوان کرد : تلاش مضاعف روسای جوان شعب موجب دستیابی به اهداف عالیه بانک است.
توده فلاح، معاون اجرائی بانک با حضوردرحوزه 55 گیلان، طی بازدید از تمامی شعب این حوزه با تمامی کارکنان بصورت تک به تک به گفت وگو پرداخت و در جریان تلاش همکاران و نظرات و پیشنهادهای آنان قرار گرفت. در جلسه ای که به همین منظور با تمامی روسای شعب و معاونین این حوزه برگزار شد، معاون اجرائی بانک ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه از زحمات کلیه کارکنان حوزه قدردانی کرد .
چهارشنبه، 29 خرداد 1392 - 22:18

انجام تبلیغات توسط صندوق‌های قرض‌الحسنه ممنوع است انجام تبلیغات توسط صندوق‌های قرض‌الحسنه ممنوع است
  شارا - بانک مرکزی در زمینه ممنوعیت انجام تبلیغات توسط صندوق‌های قرض‌الحسنه به کلیه این صندوق‌ها و هموطنان عزیز هشدار داد. روابط عمومی بانک مرکزی
چهارشنبه، 29 خرداد 1392 - 21:49

آغاز به کار مرکز مطالعات بانکداری اسلامی آغاز به کار مرکز مطالعات بانکداری اسلامی
اکو ویژن - مرکز تخصصی مطالعات بانکداری اسلامی به همت بانک دی تأسیس و همزمان با اعیاد شعبانیه آغاز بکار کرد.
چهارشنبه، 29 خرداد 1392 - 06:17

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان شارژ اتوماتیک (TOPUP) سیم کارت های اعتباری را برروی کارتخوانهای خود فعال کرد شرکت تجارت الکترونیک پارسیان شارژ اتوماتیک (TOPUP) سیم کارت های اعتباری را برروی کارتخوانهای خود فعال کرد
علاوه بر امکان خرید تمامی تعرفه های اپراتورهای تلفن همراه ، امکان شارژ آنلاین سیم کارت همراه اول و ایرانسل از طریق دستگاههای کارتخوان بانک های طرف قرارداد پککو فراهم شد.
دوشنبه، 27 خرداد 1392 - 09:58

برنامه تدوین شده بر اساس به روزترین و معتبرترین متدولوژی جهان است برنامه تدوین شده بر اساس به روزترین و معتبرترین متدولوژی جهان است
مدیر عامل بانک ملت در مراسم رونمایی از برنامه استراتژیک بیمه "ما": برنامه تدوین شده بر اساس به روزترین و معتبرترین متدولوژی جهان است شارا
شنبه، 25 خرداد 1392 - 19:00

تمرکز حساب ها در بانک رفاه منطقی است تمرکز حساب ها در بانک رفاه منطقی است
جلسه شورای هماهنگی سازمان های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به میزبانی بانک رفاه در محل مجتمع ولنجک این بانک برگزار شد.
چهارشنبه، 22 خرداد 1392 - 13:09

کاظمی دینان:بدهکاران در بانک کارآفرین جایی ندارند کاظمی دینان:بدهکاران در بانک کارآفرین جایی ندارند
کاظمی دینان با اشاره به حساسیت فراوان مدیران بانک کارآفرین در اعطای تسهیلات به متقاضیان گفت:این بانک با دقت فراوانی تسهیلات خود را در اختیار مشتریان قرارمی دهد و برهمین اساس باید تاکید کرد که بدهکاران در این بانک جایی ندارند.
چهارشنبه، 22 خرداد 1392 - 11:26

   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  سه درس روابط‌عمومی از مدیریت بحران


  چگونه رسانه‌ها و روابط‌عمومی می‌توانند در شرایط جنگی به پیروزی کمک کنند؟


  بهترین راه برای تحقق رویاهای‌تان این است که از خواب بیدار شوید


  گیمیفیکیشن در روابط‌عمومی


  راهنمای کوتاه بحران


  6 مشکل پیش روی روابط‌عمومی در جهان معاصر


  نقش روابط‌عمومی‌‌ دیجیتال در برند سازی


  4 رفتار کمتر شناخته شده رهبری برای تسلط بر موفقیت


  نحوه استفاده از گردشگری در روابط‌عمومی


  ارتباطات ترکیبی


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: معرفی کتاب «هوش مصنوعی روابط‌عمومی در عمل» منتشر شد