درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
جمعه، 10 تیر 1401 - 09:23   

فراخوان جایزه برترین کمپین‌های روابط‌عمومی 1401

  فراخوان جایزه برترین کمپین‌های روابط‌عمومی 1401


ادامه ادامه مطلب یک

زادروز افلاتون ـ بیراهه افتادن دمکراسی

  زادروز افلاتون ـ بیراهه افتادن دمکراسی


ادامه ادامه مطلب دو

فراخوان جایزه ملی روابط‌عمومی دانش‌بنیان

  فراخوان جایزه ملی روابط‌عمومی دانش‌بنیان


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان مقاله  نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران

  فراخوان مقاله نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  چراغ راه روابط‌عمومی
  ویژه‌برنامه بزرگداشت روز جهانی روابط‌عمومی در کلاب‌هاوس "شارا"
  تأکید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر اهمیت ارتقای جایگاه روابط‌عمومی در واحدهای دانشگاهی
  روزنامه‌نگاری برند؛ ژورنالیسم در خدمت کسب‌وکار
  انتصاب سرپرست روابط‌عمومی استانداری سیستان و بلوچستان
  تقویم روز ارتباطات/ عقاید و اندرزهای مهم رابینسون درباره اهمیت آموزش تاریخ و یادآوری رویدادهای گذشته در رسانه ها
  پنج روش برای تقویت فعالیت‌هایی که مربوط به روابط‌عمومی است
  روز جهانی روابط‌عمومی
  انتصاب مدیرکل دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست
  باشگاه خبرنگاران جوان منحل شد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

روزنامه‌نگاری برند؛ ژورنالیسم در خدمت کسب‌وکار روزنامه‌نگاری برند؛ ژورنالیسم در خدمت کسب‌وکار
اصطلاح روزنامه‌نگاری برند یا Brand Journalism که چندان هم نوپدید نیست و تولد آن را به لری رایت، مدیر ارشد بازاریابی مک‌دونالد، در سال ۲۰۰۴ نسبت می‌دهند؛ روزنامه‌نگاری برند بین روزنامه‌نگاری سنتی و بازاریابی سنتی قرار می‌گیرد و به دنبال اطلاع‌رسانی بی‌طرفانه به مخاطب در راستای هدف برند است.
پنجشنبه، 9 تیر 1401 - 16:31

باشگاه خبرنگاران جوان منحل شد باشگاه خبرنگاران جوان منحل شد
با حکم رئیس خبرگزاری صدا و سیما «محمد حسین باقری» به عنوان سرپرست سردبیری ارشد رسانه‌های نوین منصوب شد که بر اساس مفاد این حکم عملا باشگاه خبرنگاران منحل و رسانه‌های نوین جایگزین آن شد.
پنجشنبه، 9 تیر 1401 - 03:08

پاسخ به بحران به‌مثابه امر پسینی پاسخ به بحران به‌مثابه امر پسینی
نگاه پسینی به ریسک‌ها و مسئله‌ها یعنی دولت بحران‌اندیش و بحران‌محور که هنوز از یک بحران برنخاسته، گرفتار بحران دیگری می‌شود. این امر به «پرونده‌های باز بحران» تبدیل می‌شود که نتیجه آن احساس ناامیدی و ناکارآمدی در جامعه نسبت به پاسخ دولت است.
دوشنبه، 6 تیر 1401 - 22:42

نکات ضروری در رابطه با برنامه ارتباطات نکات ضروری در رابطه با برنامه ارتباطات
مهمترین عنصر برنامه ارتباطات فرآیند ارتباط است. اگر فرآیند ارتباط به‌درستی صورت گیرد، شرکت‌ها می‌توانند با تمام چالش‌ها و مشکل‌هایی که ممکن است در آینده به آن‌ها صدمه وارد کند، مقابله کنند.
دوشنبه، 6 تیر 1401 - 09:00

کسب« رتبه برتر ارتباط مردمی» اداره کل صمت خراسان شمالی بین دستگاههای اجرایی
حاجی بگلو از کسب رتبه برتر ارتباط مردمی در بین دستگاههای اجرایی خبر داد و گفت: از صبح چهارشنبه یکم تیرماه که دکتر برادران نماینده تام الاختیار وزیر، بهمراه فرهیدزاده مدیر کل بازرسی این وزارت و همچنین شجاعی معاون شهرکهای صنعتی ایران، به محض ورود به مرکز استان کار خود را شروع و در دو روز پرکار بالغ بر ۳۹۵ درخواست مردمی را بررسی و رسیدگی نمودند.
یکشنبه، 5 تیر 1401 - 13:19

نکاتی در رابطه با مصاحبه‌های رسانه‌ای نکاتی در رابطه با مصاحبه‌های رسانه‌ای
کمک بگیرید. بدون تمرین رانندگی یاد نمی گیرید و بدون آموزش در کارتان حرفه ای نمی شوید. بدون آموزش کامل خیلی سخت است که بخواهید در مصاحبه های رسانه‌ای، فردی مسلط شوید. ما همیشه به افرادی که در حوزه آموزش فعالیت می کنند توصیه می کنیم به افراد تکنیک ها و ترفندها را آموزش دهند. با نگاهی انتقادی به ظاهر خود در رسانه ها نگاه کنید و از خود بپرسید "برای اینکه دفعه بعدی عملکرد بهتری داشته باشم، چه کار باید انجام دهم."
دوشنبه، 4 مهر 1401 - 12:36

قتل دست اندرکاران نشریات در باغ شاه قتل دست اندرکاران نشریات در باغ شاه
قتل دست اندرکاران نشریات در باغ شاه (پادگان حرّ) - سختگیری از طریق قانون مطبوعات
سه شنبه، 3 تیر 1393 - 17:09

انتشار شماره ۱۴۵ ماهنامه مدیریت ارتباطات انتشار شماره ۱۴۵ ماهنامه مدیریت ارتباطات
در این شماره صاحب‌نظران و نویسندگانی همچون، دکتر بابک زمانی، امیرحسن موسوی، مسعود زمانی، معصومه تقی‌زادگان، اشکان قشقایی، مصطفی سلیمانی، دکتر امیرحسین جلالی، منصور ساعی، دکتر علیرضا مقدسی، دکترمسعود سپهر، مریم بهریان، نیوشا طبیبی و... مطالبی اارئه کرده اند.
چهارشنبه، 1 تیر 1401 - 11:54

انتشار چهارمین شماره فصلنامه علمی – تخصصی پژوهش های نوین در علوم ارتباطات انتشار چهارمین شماره فصلنامه علمی – تخصصی پژوهش های نوین در علوم ارتباطات
چهارمین شماره فصلنامه علمی – تخصصی پژوهش های نوین در علوم ارتباطات منتشر شد.
چهارشنبه، 1 تیر 1401 - 00:28

17 استراتژی ارتباطات داخلی/ قسمت دوم و آخر 17 استراتژی ارتباطات داخلی/ قسمت دوم و آخر
شفافیت برای ارتباطات داخلی شما بسیار مهم است زیرا باعث اعتماد، پاسخگویی و گفتگوی آزاد می شود. اگر تیم شما احساس کنند برخی مسائل به آنها گفته نمی شود، ممکن است از پرسیدن و بیان نظرات خود در مورد این مسائل ترس داشته باشند.
شنبه، 17 آبان 1399 - 08:10

ارتباطات درون سازمانی چیست؟ ارتباطات درون سازمانی چیست؟
ارتباط درون سازمانی می تواند در جهات مختلفی حرکت کند و در طبیعت خود رسمی یا غیر رسمی باشد. راه آن می تواند رو به بالا، رو به پایین، افقی یا مورب باشد. شبکه های اجتماعی کمک می کنند الگوی ارتباطی در سازمان ها ایجاد شوند.
پنجشنبه، 22 اسفند 1398 - 23:27

رشد اخبار جعلی در بستر شبکه‌های اجتماعی رشد اخبار جعلی در بستر شبکه‌های اجتماعی
نتایج یک مطالعه که توسط پژوهشگران آمریکایی انجام‌شده بود، نشان می‌دهد که کاربران کهن‌سال فیس‌بوک که 65 سال یا بیشتر دارند، به میزان گسترده‌تری اخبار جعلی را اشتراک‌گذاری می‌کنند. نتایج یک مطالعه مشابه در کشور چین هم نشان می‌دهد که کاربران میان‌سال و سالخورده، به‌ویژه کسانی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند، بیشتر به نشر اخبار جعلی و اطلاعات نادرست اقدام می‌کنند. محققان معتقدند افراد مسن ممکن است سواد رسانه‌ای دیجیتالی کمتری داشته و همچنین کاهش و ضعف حافظه نیز در این مسئله دخیل است.
چهارشنبه، 3 بهمن 1397 - 15:32

 چگونه اخبار جعلی را شناسایی کنم؟ چگونه اخبار جعلی را شناسایی کنم؟
هنوز هم خلق اخبار جعلی، مناقشات زیادی را به وجود می ‎آورد و جای تعجب ندارد که «پساحقیقت»، عنوان واژه ‎ی برتر سال 2016 دیکشنری آکسفورد را به خود اختصاص داد. اگرچه بسیاری از منابع خبری، سوگیری‌های ذاتی یا گرایش ‎های سیاسی خودشان را دارند، اما برخی خروجی ‎ها هستند که اعتبارشان بیشتر از دیگران است.
دوشنبه، 1 اردیبهشت 1399 - 08:02

هوش مصنوعی و بازی‌های ویژه تشخیص اخبار جعلی هوش مصنوعی و بازی‌های ویژه تشخیص اخبار جعلی
بازی «فیک نیوز» یک بازی موبایلی است که قبل از اتمام وقت بازی باید بتوان اخبار جعلی را تشخیص داد. این بازی با دغدغه نسبت به سردرگمی مردم در مواجهه با اخبار جعلی ساخته‌شده است. نتایج تحقیقات پی ای دبلیو نشان می‌دهد که حدود دوسوم بزرگسالان آمریکا اخبار کاملاً ساختگی را نقل می‌کنند و این مسئله موجبات سردرگمی در تشخیص درستی و نادرستی اخبار را فراهم کرده است.
چهارشنبه، 10 مهر 1398 - 02:02

چالش روزنامه نگاران علم و پیشرفت های فناوری چالش روزنامه نگاران علم و پیشرفت های فناوری
هر چند روزنامه‌نگاری سنتی در مواجه با شایعات علمی و یا اخبار جعلی رنج می‌برد اما روزنامه‌نگاری علمی جدید در برابر چنین رخدادهایی احساس مسئولیت کرده و به دنبال راه‌حلی برای رفع آن است.
پنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 17:16

«فیک‌نیوز» چیست؟ «فیک‌نیوز» چیست؟
خبرهای جعلی به‌ظاهر خبر هستند اما به‌ شیوه‌ای سیستمی فریب‌آمیز و گمراه‌کننده اند طوری که همیشه نمی‌توان به‌آسانی فریب‌آمیز و گمراه‌کننده‌ بودنشان را تشخیص داد. برخلافِ انواع و اقسام مزخرف‌گویی و یاوه‌سرایی که با هیچ نگرانی برای صحت و درستی همراه نیستند، این طور نیست که هیچ قید و بندی از جهت صحت و درستی بر اخبار جعلی نباشد بلکه اخبار جعلی به حقیقت اهمیت می‌دهند فقط تا آن اندازه که بتوانند ما را از آن منحرف کنند و بر باورها و کنش‌های ما تأثیر بگذارند.
جمعه، 17 آبان 1398 - 21:37

راهنمای آن-لاین تشخیص اخبار جعلی راهنمای آن-لاین تشخیص اخبار جعلی
راهنمای مورد اشاره از جمله شامل توصیه ها و پرسش هایی است که کمک می کند بتوان اخبار، نوشتارها و مطالب آن-لاین جعلی را تشخیص داد. در عین حال چکیده ای از تاریخچه ریشه ها و چگونگی پیدایش اخبار جعلی و همچنین ترفندهایی که برای واقعی نشان دادن آنها انجام می شوند را، در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد.
دوشنبه، 11 اردیبهشت 1396 - 09:29

حضور خبرنگاران صنعت و معدن در ذوب آهن اصفهان حضور خبرنگاران صنعت و معدن در ذوب آهن اصفهان
خبرنگاران حوزه صنعت و معدن کشور در راستای افزایش تعامل و همکاری ذوب آهن اصفهان و رسانه ها و آشنایی نزدیک تر این خبرنگاران با خط تولید شنبه بیست و هشتم خردادماه در قالب برنامه تور رسانه ای از این مجتمع عظیم صنعتی بازدید نمودند.
یکشنبه، 29 خرداد 1401 - 13:51

تقویم روز ارتباطات/ رسانه ها در آمریکا و تاسیس اف.سی.سی FCC
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 19 ژوئن 1934 کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) برای نظارت و تنظیم امور رادیو، تلفن و تلگراف که بعدا تلویزیون هم بر آنها اضافه شده است آغاز بکار کرد ولی اجازه نیافت در امور رسانه های چاپی (Press) که قانون اساسی این کشور آزادی آنها را تضمین کرده است مداخله کند.
شنبه، 29 خرداد 1395 - 11:58

تقویم روز ارتباطات/ مسیری را که یک امپراتوری بزرگ رسانه ای پیموده است تقویم روز ارتباطات/ مسیری را که یک امپراتوری بزرگ رسانه ای پیموده است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- امروز، 19 ژوئن ـ زادروز «ادوارد ویلیس سکریپس Edward Willis Scripps» روزنامه نگار آمریکایی موسس یک امپراتوری بزرگ رسانه ای و خبرگزاری یونایتدپرس است
جمعه، 28 خرداد 1395 - 16:52

چگونه با اخبار جعلی مقابله کنیم؟ چگونه با اخبار جعلی مقابله کنیم؟
فناوری ما را به عصری رسانده که مشخصه‌اش اطلاعات غلط است. اما فیلسوفان، و نیز نگاهی دقیق‌تر به رفتارهای اجتماعی‌ِ خودمان، می‌توانند به ما کمک کنند این عصر را به سلامت طی کنیم.
سه شنبه، 20 آذر 1397 - 13:23

پژوهش‌های جدید: مردم از خبرهای ناامید‌کننده رویگردان شده‌اند پژوهش‌های جدید: مردم از خبرهای ناامید‌کننده رویگردان شده‌اند
بنابر گزارش جدید موسسه رویترز چهار‌نفر از هر ده نفر (٪۳۸) گفته‌اند بیشتر اوقات یا گاهی از اخبار پرهیز می‌کنند. در مقایسه با آمار سال ۲۰۱۷ این رقم ٪۲۹ بوده است. بر مبنای این آمار تعداد افرادی که در پنج سال گذشته از اخبار اجتناب کرده‌اند در بریتانیا (٪۴۶) و در برزیل (٪۵۴) دو برابر شده است.
پنجشنبه، 26 خرداد 1401 - 13:40

دعوت به ارسال خبر، یاداشت، مقاله و ... دعوت به ارسال خبر، یاداشت، مقاله و ...
شبکه اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی (شارا) از عموم استادان، مدیران، کارشناسان، دانشجویان و سایر علاقمندان به حوزه روابط‌عمومی، ارتباطات، تبلیغات، بازاریابی و فناوری اطلاعات دعوت می‌کند اخبار، مقالات، پایان‌نامه‌ها، کتاب‌ها، ایده‌ها، تجارب، فعالیت‌ها، دل‌نوشته‌ها و سایر مطالب علمی خود را جهت انتشار به نشانی الکترونیکی زیر ارسال فرمایند:
چهارشنبه، 25 خرداد 1401 - 08:15

به من اعتماد کن، من خبرنگارم به من اعتماد کن، من خبرنگارم
خبرنگاری نه تنها با بحران اعتماد بلکه با بحران مالی نیز روبه روست. اما بیشتر احتمال دارد که مردم برای خبری که به آن اعتماد دارند هزینه کنند. یک بحران را که حل کنیم، ممکن بحران بعدی نیز به خودی خود حل شود.
چهارشنبه، 25 خرداد 1401 - 08:11

زادروز «پیر سالینجر» روزنامه نگار آمریکایی زادروز «پیر سالینجر» روزنامه نگار آمریکایی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 14 ژوئن زادروز «پیر سالینجرPierre Salinger» روزنامه نگار معروف آمریکایی است
جمعه، 23 خرداد 1393 - 16:40

  آغاز بکار نخستین دوره آموزش روزنامه نگاری در ایران ـ چگونگی امتحان مسابقه و آموزش
نخستین دوره آموزش روزنامه‌نگاری در ایران 14 ژوئن 1956 (24خرداد 1335) با استفاده از استادان داخلی و خارجی در ساختمان مؤسسه مطبوعاتی اطلاعات (تهران - ابتدای خیابان خیام) آغاز به کار کرد.
پنجشنبه، 24 خرداد 1397 - 02:23

تقویم روز ارتباطات/ یکی شدن دستگاههای تبلیغات دولتی آمریکا - صدای آمریکا
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 13 ژوئن سال 1942 دولت آمریکا همه دفاتر تبلیغاتی خود از جمله اداره آمار و حقایق، اداره اخبار، و دفتر گزارشهای دولتی را در هم ادغام و سازمان اطلاعات و تبلیغات جنگ (O.W.I) را به وجود آورد.
جمعه، 21 خرداد 1395 - 02:02

تقویم روز ارتباطات/ روزنامه های آمریکا سِکشِن اخبار اقتصادی خودرا به یک صفحه کاهش دادند تقویم روز ارتباطات/ روزنامه های آمریکا سِکشِن اخبار اقتصادی خودرا به یک صفحه کاهش دادند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در جریان کار تطبیق روزنامه های چاپی با عصر اینترنت و آنلاین ها و نیاز مخاطبان قرن 21، بیشتر روزنامه های آمریکا از ژوئن 2009 (جز در روزهایی که به حد کافی اعلان تجاری و یا خبر پولی داشته باشند) سِکشِن اخبار اقتصادی (لایی B) خودرا که معمولا در چهار و یا هشت صفحه منتشر می شد به یک صفحه که چهل تا شصت درصد آن را هم آگهی پُر می کند کاهش داده اند.
یکشنبه، 24 خرداد 1394 - 11:17

 مدیر رسانه‌ای استقلال کناره گیری کرد مدیر رسانه‌ای استقلال کناره گیری کرد
محمد نوری‌فر معاون ارتباطات و مدیر رسانه‌ای آبی‌ها از سمت خود کناره‌گیری کرد.
دوشنبه، 23 خرداد 1401 - 10:30

 مدیرمسئول روزنامه «اطلاعات» معرفی شد مدیرمسئول روزنامه «اطلاعات» معرفی شد
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حکمی «سید عباس صالحی» را به عنوان نماینده ولی فقیه در موسسه اطلاعات و روزنامه اطلاعات و مدیرمسئول این روزنامه منصوب کردند.
چهارشنبه، 18 خرداد 1401 - 21:48

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تقویم روز ارتباطات/ عقاید و اندرزهای مهم رابینسون درباره اهمیت آموزش تاریخ و یادآوری رویدادهای گذشته در رسانه ها


  ویژه‌برنامه بزرگداشت روز جهانی روابط‌عمومی در کلاب‌هاوس "شارا"


  انتصاب مدیر روابط‌عمومی شورای شهر سیرجان


  چراغ راه روابط‌عمومی


  باشگاه خبرنگاران جوان منحل شد


  انتصاب مدیرکل دفتر ارتباطات و امور بین الملل شرکت ملی پست


  انتصاب سرپرست روابط‌عمومی بهزیستی استان بوشهر


  پنج روش برای تقویت فعالیت‌هایی که مربوط به روابط‌عمومی است


  انتصاب مدیرکل حوزه ریاست و روابط‌عمومی سازمان هواپیمایی کشوری


  مدیر امور روابط‌عمومی بانک ایران زمین: مرکز تماس دیجیتال اولویت اصلی مدیریت روابط‌عمومی است


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: روابط‌عمومی و دو رویداد بزرگ ملی و بین‌المللی