درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 23 اردیبهشت 1400 - 20:08   

مدیرعامل خانه مطبوعات خوزستان: رسانه کم لطفی روابط عمومی ها را بر نمی تابند

  مدیرعامل خانه مطبوعات خوزستان: رسانه کم لطفی روابط عمومی ها را بر نمی تابند


ادامه ادامه مطلب یک

تقدیر سه نهاد حقوقی از ایفای مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه

  تقدیر سه نهاد حقوقی از ایفای مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه


ادامه ادامه مطلب دو

فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400

  فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400


ادامه ادامه مطلب سه

وسیله‌ای که افکار انسان را مستقیم برای کامپیوتر ترجمه می‌کند

  وسیله‌ای که افکار انسان را مستقیم برای کامپیوتر ترجمه می‌کند


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  مدیرعامل بانک رفاه کارگران: عید فطر پاداش بندگان صالح خداوند است
  معرفی کتاب: مثبت اندیشی در روابط عمومی
  اینستاگرام چگونه معروف شد؟
  وسیله‌ای که افکار انسان را مستقیم برای کامپیوتر ترجمه می‌کند
  تاثیر نوآوری در برنامه‌های وفاداری
  رابطه فرهنگ سازمانی و رهبری عالی در روابط عمومی
  تاکید فرماندار شهرستان اشکذر بر نقش مهم روابط عمومی‌ها در دنیای امروز ارتباطات
  نشست همفکری روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی با روابط عمومی سازمان منطقه آزاد ارس
  مدیرعامل خانه مطبوعات خوزستان: رسانه کم لطفی روابط عمومی ها را بر نمی تابند
  تقدیر سه نهاد حقوقی از ایفای مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

چگونه روابط عمومی می تواند به شیوع کرونا پاسخ دهد؟ چگونه روابط عمومی می تواند به شیوع کرونا پاسخ دهد؟
کرونا مسئله ای است که هم مربوط به سلامت عمومی و هم مربوط به روابط عمومی می باشد. مشاغل و سازمان ها در طیف وسیعی از صنایع آسیب دیده از پیروی از توصیه های سازمان های بهداشت عمومی مانند مراکز کنترل بیماری، برای ارائه اطلاعات به موقع و دقیق و محافظت از کارمندان خود و تصمیم گیری های تجاری متفکرانه برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری بهره می گیرند.
جمعه، 2 اسفند 1398 - 11:55

شعار روز جهانی ارتباطات اعلام شد شعار روز جهانی ارتباطات اعلام شد
هولین ژائو با بیان اینکه فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات هدایتگر جوامع به سوی تحول دیجیتالی بوده، عنوان کرد: این فناوری‌ها، سرآغاز شکل‌گیری اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی شده، که در شرایط حاضر، جامعه اطلاعاتی، به عنوان یکی از محورهای اصلی مبارزه با بیماری کووید-۱۹ شناخته شده است.
چهارشنبه، 22 اردیبهشت 1400 - 16:30

گزارش| بحرانِ ارتباطات در جهان کرونایی/ عملکرد متناقض رسانه‌ها موجب بی‌اعتمادی مردم گزارش| بحرانِ ارتباطات در جهان کرونایی/ عملکرد متناقض رسانه‌ها موجب بی‌اعتمادی مردم
در ایران رویکرد رسانه‌های داخلی در مواجهه با ویروس کرونا بسیار متناقض بود که همین مسئله یکی از عوامل تشدید بحران و بی‌اعتمادی مخاطبان به اطلاعات آن رسانه است.
سه شنبه، 27 اسفند 1398 - 17:31

نگاهی به وضعیت مطبوعات در سال ۱۳۹۸ نگاهی به وضعیت مطبوعات در سال ۱۳۹۸
«وضعیت مطبوعات در سال ۱۳۹۸»، عنوان گزارش رصد فرهنگی است که از سوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شده است.
سه شنبه، 21 اردیبهشت 1400 - 09:14

تقویم روز ارتباطات/ شجاعت یک روزنامه نگار قرن هجدهم تقویم روز ارتباطات/ شجاعت یک روزنامه نگار قرن هجدهم
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دهم ماه می سال 1768 جان ویلکس John Wilkes روزنامه نگار رادیکال انگلیسی به خاطر سرمقاله ای که در نشریه «North Briton نورث بریتون» نوشته بود به دستور شخص پادشاه انگلستان در ارگ لندن (برج لندن) بازداشت شد.
دوشنبه، 20 اردیبهشت 1395 - 10:30

روزنامه‌نگاری پیش‌گیرانه یا پس‌گیرانه؟ روزنامه‌نگاری پیش‌گیرانه یا پس‌گیرانه؟
در مجموع انتظار می‌رود، بیش از پیش نگاه پیشگیرانه، به بشقاب وظایف رسانه‌ای اضافه شود، پیش از آنکه نتوان علاج واقعه کرد. همچنانکه فعالان رسانه‌ای باید از برخی افکار سمی همچون احساس بی‌تاثیر بودن فعالیت‌هایشان، نبودن گوش شنوا در توجه‌دهی پیشگیرانه و… دوری کنند.
دوشنبه، 20 اردیبهشت 1400 - 14:33

عصر بحران ژورنالیسم عصر بحران ژورنالیسم
پروفسور دال دوران معاصر را عصر بحران ژورنالیسم می داند که هر روز نسبت به روز پیش از هدفهایی که انتظار بود دور می شود و به جای اهل حرفه (روزنامه نگار)، سیاستبازان، قدرت طلبان، کمپانی های خارج از این حرفه و صاحبان منافع مالکیّت آنهارا به دست می آورند و زمینه ساز سیاست ها و برنامه های خاص می شوند. با این روش و روند، رسانه ها مسئول بخشی از مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جوامع بشری باید بشمار آورده شوند.
چهارشنبه، 14 اسفند 1398 - 15:19

دولت ترامپ تماس‌های تلفنی چند روزنامه‌نگار را کنترل کرده است
این که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده با رسانه‌ها و روزنامه‌نگارانی که از او انتقاد می‌کردند سر دشمنی داشت و با آنها توهین‌آمیز رفتار می‌کرد امر واضحی بود. اکنون وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است که این وزارتخانه از آوریل تا ژوئیه ۲۰۱۷ سوابق تلفنی سه همکار واشنگتن پست را کنترل کرده است.
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 - 16:52

مدیر روابط عمومی انستیتو پاستور: رسالت متخصصان امر، تفکیک اخبار جعلی از مطالب صحیح و اطلاع رسانی به مردم است مدیر روابط عمومی انستیتو پاستور: رسالت متخصصان امر، تفکیک اخبار جعلی از مطالب صحیح و اطلاع رسانی به مردم است
احسان مصطفوی مدیر پروژه کارآزمایی بالینی واکسن ایران -کوبا، عضو هیئت علمی و مدیر روابط عمومی انستیتو پاستور با بیان اینکه رسالت متخصصان امر، تفکیک اخبار جعلی از مطالب صحیح و اطلاع رسانی به مردم است اظهار داشت: رسانه می‌تواند افراد متخصص واقعی را شناسایی و حرف‌های آنها را به جامعه منتقل کند.
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 - 16:44

یادی از استاد نعیم بدیعی؛ درخشش میراث ارزشمند علمی یادی از استاد نعیم بدیعی؛ درخشش میراث ارزشمند علمی
دکتر بدیعی را در طول هشت سال معاونت پژوهشی و نیز ۱۸ سال مدیریت گروه ارتباطات اجتماعی دانشکده، به‌عنوان مدیری جدی، منظم، دوراندیش و درعین‌حال استادی دلسوز و مهربان شناختم. علاوه بر آن به نظرم «جوانمردی» ویژگی برجسته این استاد فرزانه است؛ زیرا بارها شاهد بودم که با وجود پایبندی بر اصول و مقررات آموزشی و پژوهشی دانشگاه که در مواردی با نهیب‌های مشفقانه همراه بود، در جهت گره‌گشایی از مشکلات دانشجویان خالصانه گام برمی‌داشت.
شنبه، 18 اردیبهشت 1400 - 10:24

هفته نامه «کمبریج کرونیکل» 170 ساله شد
هفته نامه «کمبریج کرونیکل» که هنوز در شهر کمبریجِ ایالت ماساچوست آمریکا منتشر می شود هفتم ماه می 1846 [روزی چون امروز] نخستین شماره خود را به توزیع داد. با این حساب، این هفته نامه در هفتم ماه می 2016 یکصد و هفتاد ساله شد.
یکشنبه، 17 اردیبهشت 1396 - 09:32

حقیقت را مدیریت نکنید،‌ حقیقت را بگویید حقیقت را مدیریت نکنید،‌ حقیقت را بگویید
از نظر من، مهم‌ترین درس از ۱۹۱۸ گفتن حقیقت است. اگرچه این ایده در تار و پود هر طرح آماده‌سازی که من از آن خبر دارم، تنیده شده است، کاربرد واقعی آن بستگی به شخصیت و رهبری افراد مسئول در زمان وقوع بحران دارد.
چهارشنبه، 21 اسفند 1398 - 08:02

عکاسی مستند عکاسی مستند
معروف‌ترین عکسش «مادر مهاجر» است؛ پرتره‌ای نزدیک از یک کارگر رنجور مزرعه، در حالی که دو کودک ژنده‌پوشش صورتشان را در شانه‌های او فرو برد‌ه‌اند. مادر مهاجر، که در سال ۱۹۳۶ ثبت شد، به یکی از مشهورترین عکس‌های تاریخ تبدیل شده، و نشریه تایم درباره‌اش گفته است: «بیش از هر عکس دیگری، به بهای رکود بزرگ اقتصادی، بُعد انسانی بخشیده است.» پس از آن که عکس برای اولین بار در یک روزنامه منتشر شد، بازتابش چنان بود که به فاصله یک روز، اداره امدادرسانی دولت فدرال برای دو هزار کارگر مهاجر بسته‌های خوراکی فرستاد.
شنبه، 24 اسفند 1398 - 12:21

گزارشگری از همه گیری بیماری های عفونی گزارشگری از همه گیری بیماری های عفونی
زمانی که یک بیماری عمومی شیوع پیدا می کند، اینکه در فشار تماس های رسانه ها از طریق کانال ها و منابع رسمی بتوانید اطلاعات کارآمدی را از این منابع به دست آورید می تواند نفس گیر و حتی غیر ممکن باشد. اما روش هایی برای سرعت بخشیدن به دسترسی به منابع وجود دارد. انجام مطالعات مقدماتی و پیش نیاز درباره یک بیماری به شما کمک می کند که بتوانید سوال های هوشمندانه تری را مطرح کنید. سوال هایی که منبع مورد نظر را تشویق به همراهی با شما و انجام بهترین مصاحبه ممکن با شما می کند.
سه شنبه، 13 اسفند 1398 - 08:09

شش قانون ایلان ماسک برای کارمندان تسلا شش قانون ایلان ماسک برای کارمندان تسلا
گفته می‌شود ده‌ها هزار نفر در تاسیسات تسلا مشغول به کارند که انتظار می‌رود همگی به شش دستور ماسک که به شرح زیر است، عمل کنند:
سه شنبه، 14 اردیبهشت 1400 - 21:28

اروپا به حمایت از روزنامه‌نگاران مستقل ادامه می‌دهد اروپا به حمایت از روزنامه‌نگاران مستقل ادامه می‌دهد
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید آزادی مطبوعات به شدت در معرض تهدید قرار دارد و روزنامه‌نگاران با افزایش فشارهای مالی و سیاسی، شرایط سختی را تجربه می‌کنند.
دوشنبه، 13 اردیبهشت 1400 - 23:11

روز جهانی آزادی مطبوعات روز جهانی آزادی مطبوعات
مجمع عمومی سازمان ملل ضمن تصویت یک قطعنامه در سال 1993، سوم ماه می (روزی چون امروز) در هر سال را «روزجهانی آزادی مطبوعات» اعلام کرد. از 186 سال پیش آن، روز اول ماه می «روز آزادی مطبوعات» بود.
یکشنبه، 14 اردیبهشت 1393 - 04:53

نظر جالب این روزنامه نگار اینوستیگیتیو درباره فقر و فقیر نظر جالب این روزنامه نگار اینوستیگیتیو درباره فقر و فقیر
در تاریخ عمومی ژورنالیسم آمده است که چون جیکوب در آغاز کار بر زبان انگلیسی مسلط نبود به دوربین و عکس روی آورده بود که خود ـ کاری جالب و ابتکاری بود.
چهارشنبه، 13 اردیبهشت 1396 - 15:30

«میرزاده عشقی» ناشر روزنامه شد «میرزاده عشقی» ناشر روزنامه شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 12 اردیبهشت 1300 خورشیدی (دوم ماه می 1921) در تهران اعلام شده بود که میرزاده عشقی از 4 روز بعد روزنامه منتشر خواهد کرد که شامل خبر، مقاله، طنز و نیز شعر خواهد بود.
سه شنبه، 12 اردیبهشت 1396 - 09:52

 آغاز انتشار مجله «خانه داری خوب» در 1885 آغاز انتشار مجله «خانه داری خوب» در 1885
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دوم ماه می سالروز انتشار مجله ویژه بانوان به نام «خانه داری خوب» است که در سال 1885 انتشار یافته است.
سه شنبه، 12 اردیبهشت 1396 - 10:54

ابداع جدید ارتش آمریکا برای تشخیص ویدیوهای جعلی ابداع جدید ارتش آمریکا برای تشخیص ویدیوهای جعلی
محققان ارتش آمریکا روشی برای تشخیص «دیپ فیک»‌ یا «جعل عمیق»‌ ابداع کرده‌اند که ممکن است به ایجاد یک تکنولوژی فوق‌العاده برای سربازان منتهی شود و به آنان در انجام وظایفی مانند شناسایی تهدید دشمنان و تشخیص چهره کمک کند.
شنبه، 11 اردیبهشت 1400 - 10:41

سایبر استراتژی سایبر استراتژی
اعمال نظر در انتشار اطلاعات و عقاید و نیز هرگونه تلقین و بزرگ و کوچک سازی نوعی مغز شویی است و خطری است جهانی و برای انسان.
دوشنبه، 11 اردیبهشت 1396 - 11:04

روزی که «تلویزیون» با برنامه های منظم آغاز بکار کرد روزی که «تلویزیون» با برنامه های منظم آغاز بکار کرد
سی ام اپریل 1931 شبکه ان. بی. سی (نشنال برادکستینگ کامپنی) متعلق به کمپانی آر. سی. آ (رادیو کورپوریشن آو امریکا) کار پخش منظم برنامه های تلویزیونی را آغاز کرد و نخستین برنامه ای که پخش شد جریان بازدید روزولت رئیس جمهور وقت آمریکا از یک نمایشگاه بین المللی در نیویورک بود.
دوشنبه، 11 اردیبهشت 1396 - 10:59

زادروز پراودا زادروز پراودا
22 اپریل (دوم اردیبهشت) را زادروز «پراودا» نوشته اند که نقشی بس موثر در انقلاب 1917 روسیه و نوسان قدرت حزب کمونیست در شوروی برای 75 سال داشت. پراودا به عنوان ناشر افکار بلشویکها و صدای کارگران و زحمتکشان در 22 اپریل 1912 در پتروگراد (سن پترزبورگ) کار انتشار خود را آغاز کرد. این روزنامه قبلا هم وجود داشت ولی، نه به این صورت. [قبلا ناشر افکار همه چپگرایان و انقلاب طلبان روسیه بود].
جمعه، 10 اردیبهشت 1395 - 11:56

قانون برزیل برای مقابله با انتشار اخبار جعلی قانون برزیل برای مقابله با انتشار اخبار جعلی
نمایندگان مجلس قانون گذاری برزیل در حال بررسی قانون جدیدی هستند که به موجب آن تهیه و انتشار اخبار جعلی جرم تلقی شده و به خصوص در ایام برگزاری انتخابات در این کشور با چنین اقدامی برخورد جدی می‌شود.
سه شنبه، 7 اردیبهشت 1400 - 21:52

ژورنالیسم راه‌حل‌محور ژورنالیسم راه‌حل‌محور
سازمان‌های خبری اگر بتوانند توازنی ایجاد کنند در اطلاعاتی که باید در روایتِ داستان‌های واقعی مخابره گردد تا آن اطلاعات منجر به تغییرات مثبت شود، آنگاه خواهند توانست رسالت خود را هم در امر اطلاع‌رسانی و هم در تقویتِ روحیۀ پیشرفت و ترقی عملی کنند. این امر بدین معناست که گاهی هم باید بپذیریم که استانداردهای زندگی در بلندمدت در مقیاس جهانی بهبود یافته‌اند.
دوشنبه، 6 اردیبهشت 1400 - 11:39

بازنگری و ارزیابی مجدد واحدها و فرآیندهای کلیدی کسب‌وکارها بازنگری و ارزیابی مجدد واحدها و فرآیندهای کلیدی کسب‌وکارها
بازنگری و تغییر برنامه‌های تجاری می‌تواند اندکی خیال شما را از آینده آسوده سازد. با این حال، دوره‌های تغییر و تحول معمولا برای سرمایه‌گذاران، مشتریان یا کارکنان شما دشوار خواهد بود. در این دوران نیاز است با واحدهای بازاریابی و روابط‌عمومی خود همکاری کنید تا اطمینان یابید تمام ذی‌نفعان نسبت به این تغییرات آگاهی کافی دارند و نیازی به نگرانی‌شان نیست.
یکشنبه، 5 اردیبهشت 1400 - 13:12

تقویم روز روابط عمومی: سالروز تاسیس رادیو ایران تقویم روز روابط عمومی: سالروز تاسیس رادیو ایران
پنجم اردیبهشت 1319 (25 اپریل 1940) رادیو تهران در محل بی سیم پهلوی (باغ بی سیم ـ خیابان شمیران ـ چهارراه سید خندان و در آن زمان خارج از تهران) و با استفاده از دو فرستنده 20 کیلو واتی و دو کیلو واتی موجود ویژه ارسال تلگرام آغاز بکار کرد و سه بار در شبانه روز به فاصله هشت ساعت از هم، اخبار داخله و خارجه و تفسیرهای مربوط را پخش می کرد.
یکشنبه، 5 اردیبهشت 1395 - 08:02

تحولات رسانه ها؛ سه قرن و اندی پس از انتشار نخستین روزنامه در آمریکا ... تحولات رسانه ها؛ سه قرن و اندی پس از انتشار نخستین روزنامه در آمریکا ...
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مهاجران انگلیسی آمریکای شمالی درست یک قرن دیرتر از اروپاییان به انتشار روزنامه به مفهوم امروز دست زدند. نخستین روزنامه آمریکای شمالی 24 اپریل سال 1704 در شهر بوستون ماساچوست به نام «نیوزلتر» انتشار یافت.
پنجشنبه، 4 اردیبهشت 1393 - 13:44

دانشگاه سوره در دوره دکتری ارتباطات دانشجو می‌پذیرد دانشگاه سوره در دوره دکتری ارتباطات دانشجو می‌پذیرد
رئیس دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره از پذیرش دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه سوره، برای نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۰ خبرداد و گفت: دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره نخستین دانشگاه غیر انتفاعی است که در مقطع دکتری ارتباطات، دانشجو می‌پذیرد.
جمعه، 3 اردیبهشت 1400 - 08:58

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  عید آمد و عید آمد وان بخت سعید آمد


  4 راه برای اجرای صحیح استراتژی روابط‌عمومی برنامه تلفن همراه


  8 برنامه روابط عمومی در استفاده از رسانه های اجتماعی


  چگونه روابط عمومی می تواند به شیوع کرونا پاسخ دهد؟


  صعود از نردبان روابط عمومی — 5 مهارت اساسی برای عملکرد مثبت در روابط عمومی


  معرفی کتاب: مثبت اندیشی در روابط عمومی


  کمپین ابزارهای ایرانی روابط عمومی


  تنبیه به شیوه راکفلر


  شعار روز جهانی ارتباطات اعلام شد


  اجرای برنامه گفتگوی مجازی و برخط با موضوع "ارتباطات و روابط‌عمومی" در خوی


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400