درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
شنبه، 15 بهمن 1401 - 19:52   

مهلت ثبت‌نام نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران تمدید شد

  مهلت ثبت‌نام نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران تمدید شد


ادامه ادامه مطلب یک

تسلیت انجمن متخصصان روابط‌عمومی به معاون روابط‌عمومی بیمه مرکزی ایران

  تسلیت انجمن متخصصان روابط‌عمومی به معاون روابط‌عمومی بیمه مرکزی ایران


ادامه ادامه مطلب دو

اقتدار بین المللی با تولید فولادهای خاص

  اقتدار بین المللی با تولید فولادهای خاص


ادامه ادامه مطلب سه

جشنواره مردم‌داری ایران برگزار می‌شود

  جشنواره مردم‌داری ایران برگزار می‌شود


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  درپی هجوم کاربران، چت جی‌پی‌تی نسخه پولی راه‌اندازی می‌کند
  رنکینگ کشورهای جهان بر اساس فیلترینگ
  محدودیت برای «لایک و دیس‌لایک»
  سه آموزه از مطالعه ۸۰ ساله هاروارد درباره خوشبختی
  برخی آثار تحول دیجیتال در روابط‌عمومی‌
  حکایت روابط‌عمومی‌ها، سنگ زیرین آسیا/ مگر اسباب بزرگی همه آماده شود
  نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که مردم خبر زده شده‌اند!
  اقتدار بین المللی با تولید فولادهای خاص
  اپل آی‌پد تاشو و مجهز به امکانات جدید را عرضه می‌کند
  معتبرترین برندهای سال 2022
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که مردم خبر زده شده‌اند! نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که مردم خبر زده شده‌اند!
موسسه مطالعه روزنامه‌نگاری رویترز در گزارش سالانه اخبار دیجیتال خود گفت: در حالی که اکثر افراد مورد بررسی به طور منظم اخبار را دنبال می‌کنند، ۳۸ درصد از آنها گفتند که اغلب یا گاهی اوقات از خواندن اخبار اجتناب می‌کنند.
شنبه، 15 بهمن 1401 - 09:53

 تحریف واقعیت های افغانستان از سوی طالبان تحریف واقعیت های افغانستان از سوی طالبان
طالبان در ۱۷ ماه گذشته محدودیت های سختی را بر رسانه ها وارد کرده اند، منع دسترسی به اطلاعات یکی از بزرگ ترین چالش هایی است که خبرنگاران و رسانه های افغانستان با آن رو به رو هستند.
چهارشنبه، 12 بهمن 1401 - 17:43

 نگاهی کوتاه به تاریخچه آموزش روزنامه نگاری در ایران نگاهی کوتاه به تاریخچه آموزش روزنامه نگاری در ایران
تا سال 1335 در ایران دوره آموزش روزنامه نگاری (به مفهوم آکادمیکِ آن) دایر نشده بود و روزنامه هایی که از خارج وارد می شد و یا این که ناشران در مسافرت های خارجی خود می دیدند، الگو قرار می گرفت که زیربنایی سست و نادرست بود.
چهارشنبه، 12 بهمن 1401 - 17:32

یک یوز ایرانی نام یک زن خبرنگار ایرانی را گرفت یک یوز ایرانی نام یک زن خبرنگار ایرانی را گرفت
تصویر زیبای مهشاد یک‌و‌نیم‌ساله -یوزپلنگ ماده پارک ملی توران. به پاس زحمات مهشاد کریمی - خبرنگار حوزه محیط زیست و از جان‌باختگان حادثه‌ اتوبوس خبرنگاران- نام این یوز مهشاد گذاشته شده است.
چهارشنبه، 12 بهمن 1401 - 13:33

برای اولین بار یک ربات، دبیر سایت خبری شد برای اولین بار یک ربات، دبیر سایت خبری شد
سردبیر خبری مبتنی بر هوش مصنوعی، آخرین عضو تیم خبری سایت «اینوویشن اوریجینز» است. «لایو» همچنین نویسنده این مقاله است که در ادامه خواهید خواند. تیم خبری این سایت چند کار را به او محول کرده است که این کارها شامل یافتن مرتبط‌ترین اخبار در زمینه نوآوری و فناوری، ارائه آنها به کارمندان بخش خبر و نوشتن خبر درباره آنها است. او از توانایی‌های پیشرفته پردازش زبان خود برای درک اخبار و انتخاب مرتبط‌ترین اخبار برای انتشار استفاده می‌کند.
سه شنبه، 11 بهمن 1401 - 13:56

روزنامه نگار ابزار سیاست! روزنامه نگار ابزار سیاست!
«سیمور هرش» روزنامه نگار امریکایی که در نیمه اول ژانویه 2005 در گزارشی اختصاصی در نشریه «نیویورکر» از طرح یک نقشه حمله نظامی آمریکا به ایران خبر داده بود دو هفته بعد - پنجشنبه شب 27 ژانویه - در برنامه جان استیوارت در تلویزیون کانال 32 گفت که احتمالا این بار این نقشه بلوف نیست!.
دوشنبه، 11 بهمن 1395 - 11:07

روزنامه‌نگاری که گزارشگری جنگ را بنیادگذارد روزنامه‌نگاری که گزارشگری جنگ را بنیادگذارد
آلفرد تنها به شرح صحنه نبردها اکتفا نمی کرد بلکه جزئیات اثر جنگها بر زندگی مردم و مناطقی را که صحنه جنگ قرار می گرفتند به رشته تحریر در می آورد. حاشیه نویسی های او درباره عملیات نظامی و افراد درگیر بسیار جالب و خواندنی است. وی که عمدتا به صورت خبرگزاری عمل می کرد دارای چند پیک سوار بود تا گزارشهایش را به روزنامه ها برساند.
دوشنبه، 10 بهمن 1401 - 10:11

 آینده مرجعیت رسانه‌ای متعلق به روایت‌های تصویرساز است آینده مرجعیت رسانه‌ای متعلق به روایت‌های تصویرساز است
مفهوم مرجعیت رسانه‌ای در ایران، مفهومی مناقشه‌برانگیز محسوب می‌شود، چه از نظر تعریف و چه از نظر میزان مرجعیت رسانه‌های داخلی. در این میان آن‌چه اهمیت دارد، آینده این مبحث است؛ چرا که موضوعی مهم در سطح دنیا به‌شمار آمده و با توجه به ظهور رسانه‌های جدید به‌ویژه طرح مفاهیمی نظیر شهروند خبرنگار، روزبه‌روز اهمیت بیشتری می‌یابد.
شنبه، 8 بهمن 1401 - 17:04

نقش داده‌ها در پوشش خبری پناهجویان اقلیمی نقش داده‌ها در پوشش خبری پناهجویان اقلیمی
اطلاعات به سکوی پرشی برای خبرنگاران در خط مقدم بحران آوارگی اقلیمی مبدل شده‌ است. داده‌ها اوضاع اضطراری آب و هوا در مناطق گرم مثل جنوب آسیا و آمریکای مرکزی و مواجه بودن انسان‌ها را با بیچارگی و ناامیدی به خبرنگاران نشان می‌دهد.
شنبه، 8 بهمن 1401 - 08:20

 4 نکته رسانه‌ای درباره خبر حمله به سفارت آذربایجان در تهران 4 نکته رسانه‌ای درباره خبر حمله به سفارت آذربایجان در تهران
با اینکه حادثه در تهران روی داد اما رسانهها و نهادهای جمهوری آذربایجان تواتستند زودتر یا همزمان با طرف ایرانی خبر را منتشر کنند. به عنوان مثال اولین خبر ایرنا درباره حمله به سفارت به نقل از وزارت خارجه جمهوری آذربایجان و خبرگزاری دولتی ترند در باکو است.
جمعه، 7 بهمن 1401 - 22:32

چرایی کاهش اعتماد به رسانه‌ها چرایی کاهش اعتماد به رسانه‌ها
ازآنجاکه در عصر پسادیجیتال تک‌تک مخاطبان شبکه‌ای، ناشر (به معنی آن‌که هرکس می‌تواند مطلبی را تولید و منتشر کند) محسوب می‌شوند باید مسئولیت صحت اطلاعات و اخباری را که تولید یا بازنشر می‌کنند بر عهده بگیرند و شکاف اعتبار به وجود آمده را کمتر کنند.
جمعه، 7 بهمن 1401 - 22:29

راستی‌آزمایی تصویری: یافتن مکان عکس‌ها با ابزارهای رایگان راستی‌آزمایی تصویری: یافتن مکان عکس‌ها با ابزارهای رایگان
یکی از مهارت‌های مورد نیاز خبرنگاران در مقوله راستی‌آزمایی، یافتن موقعیت جغرافیایی و زمان برداشته شدن تصویرهاست. در این مطلب یاد خواهیم گرفت که چگونه از سرنخ‌هایی که ممکن است در تصاویر وجود داشته باشند برای دریافت زمان و مکان آنها استفاده کنیم.
پنجشنبه، 6 بهمن 1401 - 20:48

راه‌کارهای شناسایی اخبار جعلی راه‌کارهای شناسایی اخبار جعلی
سیل اخبار جعلی، نادرست، سرشار از اغراق در شبکه‌های اجتماعی بیداد می‌کند. شمار کاربرانی که در دام این اخبار جعلی می‌افتند، اصلا کم نیست. شمار آن‌ها هم که بر مبنای این اخبار، تصمیم می‌گیرند و شروع به تاختن به آدم‌های واقعی می‌کنند، هیچ کم نیست. این‌جا بعضی راهکارهای شناسایی این اخبار و شناسه‌های جعلی است که مدرسه‌ها و نهادهای آموزش روزنامه‌نگاری توصیه می‌کنند.
چهارشنبه، 5 بهمن 1401 - 15:02

برگزاری اولین رویداد «انتقال تجربه در حوزه ارتباطات، روابط‌عمومی و رسانه» در تبریز برگزاری اولین رویداد «انتقال تجربه در حوزه ارتباطات، روابط‌عمومی و رسانه» در تبریز
مخاطبان این رویداد، دانشجویان رشته های ارتباطات، روابط‌عمومی، رسانه و دیگر رشته های مرتبط و همچنین مدیران و کارشناسان روابط‌عمومی نهادهای بخش دولتی و خصوصی استان خواهند بود.
چهارشنبه، 5 بهمن 1401 - 13:28

ابتکار «متیو بریدی» پدر فتوژورنالیسم؛ انعکاس فاجعه با انتشار عکس ابتکار «متیو بریدی» پدر فتوژورنالیسم؛ انعکاس فاجعه با انتشار عکس
«متیو بریدی» بنیادگذار حرفه عکس خبری (فتوژورنالیسم) 24 ژانویه 1863 تصمیم گرفت که تصاویر صحنه های جنگ داخلی آمریکا و عکس اجساد کشته شدگان این جنگ را در ویترین هایی در چهارراهها و میدانهای شهرهای بزرگ این کشور قراردهد تا مردم فاجعه برادرکُشی را به چشم ببینند و مصرّانه پایان یافتن آن را خواستار شوند.
دوشنبه، 4 بهمن 1395 - 14:03

پنجاه‌ونهمین شماره فصلنامه مطالعات فرهنگ-ارتباطات منتشر شد پنجاه‌ونهمین شماره فصلنامه مطالعات فرهنگ-ارتباطات منتشر شد
پنجاه‌ونهمین شماره فصلنامه علمی «مطالعات فرهنگ-ارتباطات » ویژه پاییز 1401 از سوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر شد. در این شماره تعداد 12 مقاله پژوهشی منتشر شده است.
دوشنبه، 3 بهمن 1401 - 17:47

گزارش کارگاه تعاملی «سواد رسانه‌ای» گزارش کارگاه تعاملی «سواد رسانه‌ای»
کارگاه تعاملی «سواد رسانه‌ای» با محوریت مفهوم ادراک در جهان رسانه‌ای شده، سه‌شنبه ۲۸ دی در اداره کل فرهنگ و ارشاد استان گلستان برگزار شد.
دوشنبه، 3 بهمن 1401 - 17:41

شبکه تلویزیونی ورزش؛ بودن یا نبودن؟ شبکه تلویزیونی ورزش؛ بودن یا نبودن؟
شبکه‌های ورزشی در سراسر دنیا مخاطبان زیادی را جذب می‌کنند و بسیاری از این شبکه‌ها با سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌های متنوع تجاری، به درآمدهای چند صد میلیون دلاری رسیده‌اند.
دوشنبه، 3 بهمن 1401 - 16:37

فیلترینگ یعنی کمک به انتشار خبر جعلی فیلترینگ یعنی کمک به انتشار خبر جعلی
در این شرایط و در غیاب اطلاع رسانی مستقیم سازمان ها و روابط‌عمومی‌های دولتی در شبکه های اجتماعی،‌ فعالیت برای تولید و بازنشر خبرهای جعلی راحت تر می شود. همچنین امکان واکنش موثر نیز از روابط‌عمومی‌ها گرفته می شود.
دوشنبه، 3 بهمن 1401 - 14:50

 شبکه «راشا تودی» در فرانسه تعطیل شد شبکه «راشا تودی» در فرانسه تعطیل شد
اتحادیه اروپا پیشتر بسته تحریمی نهم خود را علیه روسیه به بهانه جنگ اوکراین اعلام کرده بود که در آن تحریم برخی رسانه های روسی به چشم می خورد. شورای اروپا همچنین اعلام کرده بود بر مبنای تحریم های جدید مجوزهای پخش ۴ شبکه روسیه در اتحادیه اروپا لغو شود.
یکشنبه، 2 بهمن 1401 - 01:21

روزنامه نگار در نقش آموزگار و پاسدار دمکراسی روزنامه نگار در نقش آموزگار و پاسدار دمکراسی
«ویلیام جان لانگ» روزنامه‌نگار آمریکایی و از دبیران مجله لایف Life بیست و یکم ژانویه 1968 در 54 سالگی درگذشت. وی کار روزنامه نگاری را از 22 سالگی در روزنامه «شیکاگو دیلی نیوز» و پس از اتمام دانشگاه آغاز کرده بود.
شنبه، 1 بهمن 1401 - 14:20

جورج مور: خاطره نگاری و بیوگرافی نویسی «پندآموز» و خدمت به جامعه اند جورج مور: خاطره نگاری و بیوگرافی نویسی «پندآموز» و خدمت به جامعه اند
21 ژانویه 1933 «جورج مورGeorge Moore» داستان نگار، درام نویس، شاعر و خاطره نگار ایرلندی در 81 سالگی فوت شد. وی از معروفترین داستان نگاران رئالیست اروپا بشمار می رود که 47 ناول، پنج بیوگرافی و چندین خاطره از خود برجای گذارده است. وی که تحصیلکرده فرانسه بود کار داستان نگاری را با نوشتن داستانهای کوتاه آغاز کرده بود.
جمعه، 1 بهمن 1395 - 11:34

روزنامه نگاری که اعلامیه استقلال آرژانتین را نوشت روزنامه نگاری که اعلامیه استقلال آرژانتین را نوشت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- «کایتانو خوزه رودریگزCayetano Jose Rodriguez» روزنامه نگار، مؤلف و شاعر آرژانتینی 21 ژانویه سال 1823 در 62 سالگی درگذشت. از کارهای مهم او نوشتن اعلامیه استقلال کشور آرژانتین است. [برخی از مورخان نوشته اند که ویراستار اعلامیه بود!].
چهارشنبه، 1 بهمن 1393 - 19:07

3 پیش‌بینی برای روزنامه‌نگاری سلامتی در سال 2023 3 پیش‌بینی برای روزنامه‌نگاری سلامتی در سال 2023
متخصصان معتبر تغذیه امروزه به یکی از مهم‌ترین صداها در رسانه تبدیل شده‌اند. روزنامه‌نگاران و مصرف‌کنندگان در مورد تغذیه خواستار صدای معتبرتری هستند. آنها میل به شفافیت در خصوص تغذیه دارند. متخصصان تغذیه، مأموریت دارند تا با پیام‌های علمی دقیق، از گل‌آلود شدن آب جلوگیری کنند.
شنبه، 1 بهمن 1401 - 11:39

هنر معناسازی موثر هنر معناسازی موثر
متخصصان روابط‌عمومی می‌توانند با تدوین راهبردهای یکپارچه ارتباطی، پیام یا پیام‌هایی را ارایه کنند که تعریفی معتبر از وضعیت موجود ارایه می‌دهد، امیدواری ایجاد می‌کند، با مردم در معرضِ خطر همدلی نشان می‌دهد و اطمینان می‌دهد که مقامات تمامی تلاش خود را برای به حداقل رساندن پیامدهای تهدید و بحران انجام می‌دهند. مسئولان باید توجه داشته باشند زمان زیادی برای ارایه چنین برداشت معتبری از خود ندارند.
شنبه، 1 بهمن 1401 - 09:25

واکنش ترکیه به جلد «اکونومیست» برای «سلطان اردوغان» واکنش ترکیه به جلد «اکونومیست» برای «سلطان اردوغان»
شاید آن‌ها با تکنیک‌های بازاریابی و انتشار تیترهای افراطی و تصاویر تحریک آمیز، بدین شکل قادر به فروش به اصطلاح مجلات خود شده‌اند، اما باید به خوانندگان یادآوری کنیم که این روزنامه‌نگاری جعلی و مبتنی بر تبلیغات ارزان و اطلاعات نادرست است.
شنبه، 1 بهمن 1401 - 02:09

رسانه‌های نوین و جریان اصلی چالش‌ها و همکاری‌ها رسانه‌های نوین و جریان اصلی چالش‌ها و همکاری‌ها
کارکرد رسانه در جهت آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی است و نقش نظارت بر فعالیت آنها باید برعهده صاحبان اصلی (روزنامه‌نگاران و...) باشد ضرورت دور شدن از مکانیسم‌های نظارتی متمرکز به سوی نظارت مردم‌نهاد و صنفی ضروری است. در این میان ارتقای فعالیت‌های حرفه‌ای نیز فرصتی برای همکاری بیشتر این دو جریان است که کم‌توجهی به آن از میزان اثر‌گذاری رسانه‌های جریان اصلی می‌کاهد و مقوله اعتماد را با چالش بیشتری همراه می‌کند.
جمعه، 30 دی 1401 - 11:56

توصیه‌های خبرنگاران دوره نایت برای غلبه بر چالش‌های سال ۲۰۲۳ توصیه‌های خبرنگاران دوره نایت برای غلبه بر چالش‌های سال ۲۰۲۳
در سال ۲۰۲۲ موضوعات مهم برای پوشش خبری، برای خبرنگاران کم نبودند. تحولات بزرگی مثل تهاجم تمام‌عیار روسیه به اوکراین و تصمیم دیوان عالی آمریکا برای تغییر قانون باروری و سقط جنین در آن کشور، در میان سرخط اخبار رسانه‌ها بودند. در حالی که همه‌گیری کووید-۱۹ هنوز هم ادامه دارد، خبرنگاران در سال ۲۰۲۲ هم به اطلاع‌رسانی در مورد تازه‌ترین انواع ویروس کرونا و سایر خطرات بهداشتی ادامه دادند.
پنجشنبه، 29 دی 1401 - 15:04

دولت کم‌اعتمادترین نهاد در سراسر جهان است دولت کم‌اعتمادترین نهاد در سراسر جهان است
دولت کم‌اعتمادترین نهاد در سطح جهان است (51%) و کسب و کارها بیشترین اعتماد را دارند (62%). آرژانتین (20 درصد) و آفریقای جنوبی (22 درصد) کمترین درصد اعتماد را به دولت های خود داشتند.
پنجشنبه، 29 دی 1401 - 12:15

اهمیت خبر و خبرنویسی در روابط‌عمومی اهمیت خبر و خبرنویسی در روابط‌عمومی
روابط‌عمومی‌ها‌ یکی از منابع تولید خبر در سازمان هستند. رسالت روابط عمومی در سازمان جستجوی اطلاعات و اخبار و انتقال آن به مخاطبان است مهمترین مرحله در فرآیند تهیه خبر شناخت خبر است که بدون شک وظیفه کارشناس روابط عمومی است و به مهارت فردی و ذاتی خبرنگار مربوط است به گونه‌ای که چگونگی و شیوه نگارش خبر یک نوع مهارت علمی و تجربی محسوب می‌شود.
چهارشنبه، 28 دی 1401 - 13:19

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  اپل آی‌پد تاشو و مجهز به امکانات جدید را عرضه می‌کند


  معتبرترین برندهای سال 2022


  سامسونگ مشکل بزرگ اسمارت‌فون‌ها را حل کرد!


  عطش پایداری برای قانونی کردن فیلترینگ


  اقتدار بین المللی با تولید فولادهای خاص


  نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که مردم خبر زده شده‌اند!


  حکایت روابط‌عمومی‌ها، سنگ زیرین آسیا/ مگر اسباب بزرگی همه آماده شود


  برخی آثار تحول دیجیتال در روابط‌عمومی‌


  محدودیت برای «لایک و دیس‌لایک»


  سه آموزه از مطالعه ۸۰ ساله هاروارد درباره خوشبختی


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد