درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
چهارشنبه، 9 خرداد 1403 - 05:24   

فراخوان دومین اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی

  فراخوان دومین اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

گوگل در تلاشی برای خرید هاب‌اسپات در بزرگترین معامله خود، مایکروسافت را به چالش می‌کشد

  گوگل در تلاشی برای خرید هاب‌اسپات در بزرگترین معامله خود، مایکروسافت را به چالش می‌کشد


ادامه ادامه مطلب دو

ربات‌ها در استارباکس ناور 1784: 100 ربات به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند

  ربات‌ها در استارباکس ناور 1784: 100 ربات به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند


ادامه ادامه مطلب سه

رئیس هوش مصنوعی متا می‌گوید مدل‌های زبان بزرگ به هوش انسان نمی‌رسند

  رئیس هوش مصنوعی متا می‌گوید مدل‌های زبان بزرگ به هوش انسان نمی‌رسند


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  ربات‌ها در استارباکس ناور 1784: 100 ربات به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند
  گوگل در تلاشی برای خرید هاب‌اسپات در بزرگترین معامله خود، مایکروسافت را به چالش می‌کشد
  هوش مصنوعی صنعت بزرگسالان را تکان می‌دهد، اما برخی سازندگان نگران فرار مخاطبان هستند
  طوفان رسانه‌ای چیست؟
  جستجوی هوش مصنوعی گوگل خشم آنلاین را برمی‌انگیزد
  سه نکته برای بازسازی گذشته خود
  چرا ثبات در بازاریابی ویدیویی و تناسب اندام مهم است؟
  ارتباطات بحران: وجه اشتراک جنجال‌های تبلیغاتی اپل، بامبل و سوئل
  قطعی بینگ نشان می‌دهد که جستجوی گوگل چقدر واقعاً رقیب کمی دارد
  چگونه تیم روابط‌عمومی می‌تواند به شما در متعادل کردن رشد و فرهنگ شاد کمک کند؟
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  مدیریت روابط عمومی  

چگونه یک طرح کسب‌وکار اساسی بنویسیم چگونه یک طرح کسب‌وکار اساسی بنویسیم
یک طرح کسب‌وکار خوب سرمایه گذاری برای موفقیت شماست و برای ایجاد یک کسب‌وکار بادوام ضروری است. با اختصاص زمان و تلاش برای ایجاد یک برنامه قوی، می توانید شانس خود را برای دستیابی به اهدافتان به طور قابل توجهی افزایش دهید.
جمعه، 4 خرداد 1403 - 09:24

چگونه یک رییس ناامن را شناسایی و مدیریت کنیم چگونه یک رییس ناامن را شناسایی و مدیریت کنیم
یکی از سخت‌ترین انواع رییس برای کارکردن، رییس ناامن است. این به این دلیل است که نگرانی‌های یک رییس ناامن می‌تواند آن‌ها و شما را از موفقیت باز دارد.
دوشنبه، 8 آبان 1402 - 08:24

 شش اولویت جدید مدیران عامل شش اولویت جدید مدیران عامل
در چند سال اخیر، مدیران عامل شرکت‌ها دائما از یک شوک بیرون آمده‌‌‌اند و تا کمی پا گرفته‌‌‌اند وارد شوک بعدی شده‌‌‌اند و حالا سال جدیدی از عدم‌قطعیت شروع شده که می‌‌‌گوید شرایط پایدار همچنان دور از دسترس است.
دوشنبه، 28 فروردین 1402 - 11:29

اگر خیلی‌‌‌ها می‌‌‌گویند رئیس بدی هستید حتما هستید! اگر خیلی‌‌‌ها می‌‌‌گویند رئیس بدی هستید حتما هستید!
اگر تعداد کافی از افراد فکر می‌کنند شما رئیس بدی هستید، پس رئیس بدی هستید. اگر کارکنان سعی می‌کنند از شما دوری کنند، منبع استعدادهایی که در اختیار دارید، با کمبود مواجه می‌شود. خود آقای تالی که با وسواس شدید سعی کرده کار عادلانه‌‌‌ای انجام دهد، به وضوح متوجه شد که معاون نخست‌وزیر در حال تلاش برای اثبات خودش است. او رویکرد راب نسبت به این بررسی‌‌‌ها را «تا حدی استبدادگرایانه» توصیف می‌کند.
چهارشنبه، 13 اردیبهشت 1402 - 09:24

چطور تشخیص دهیم که کارکنان چه می‌خواهند؟ چطور تشخیص دهیم که کارکنان چه می‌خواهند؟
استاد مدرسه کسب‌وکار هاروارد، راه «حفظ ستاره‌ها و جذب استعدادها» را متفاوت از مسیر کلیشه‌ای برخی مدیران معرفی می‌کند. تحقیقات او نشان می‌دهد واکنش مثبت کارفرما به مطالبه «دستمزد بالا و انعطاف‌پذیری در ضوابط»، شرط لازم برای جلب رضایت نیروهای مفید شرکت است، نه شرط کافی. او در یک گفت‌وگو، توضیح می‌دهد، «وفاداری» کارکنان خریدنی نیست و به دو فاکتور وابسته است.
سه شنبه، 9 اسفند 1401 - 10:46

4 رفتار کمتر شناخته شده رهبری برای تسلط بر موفقیت 4 رفتار کمتر شناخته شده رهبری برای تسلط بر موفقیت
در این مقاله، پیج فرانسیس، مدیر ارشد فناوری اطلاعات، چهار رفتار رهبری کمتر شناخته شده را که می توانند به رهبران کمک کنند تا بر موفقیت تسلط یابند، شناسایی می‌کند.
چهارشنبه، 3 آبان 1402 - 09:53

چگونه از قدرت و رهبری به‌طور موثر استفاده کنیم چگونه از قدرت و رهبری به‌طور موثر استفاده کنیم
ارتباطات را در اولویت قرار دهید. اگر با افراد مناسب ارتباط برقرار نکنید، توانایی شما برای استفاده از قدرت روابط به خطر می‌افتد. بنابراین، افرادی را که نیاز به برقراری یا توسعه رابطه با آنها دارید، شناسایی کنید و زمان و انرژی خود را برای روابط فعلی خود صرف کنید.
شنبه، 13 اسفند 1401 - 09:20

راز رهبری مؤثر: الهام بخشیدن، توانمندسازی و ایجاد ارزش راز رهبری مؤثر: الهام بخشیدن، توانمندسازی و ایجاد ارزش
رهبران موثر برخلاف روسا، بر افراد، پتانسیل ها و امکانات تمرکز می کنند. آنها با برقراری ارتباط شفاف و حمایتی، تقویت مثبت، توانمندسازی، مسئولیت پذیری، ایجاد ارزش، گوش دادن فعال، انصاف و برابری و پرورش رهبران آینده، الهام بخش، توانمندسازی و نیرو بخشیدن به تیم خود می شوند.
پنجشنبه، 16 آذر 1402 - 09:27

 پیمایش سونامی نقره‌ای: تطبیق استراتژی‌های بازاریابی و روابط‌عمومی برای تغییر نسل‌ها پیمایش سونامی نقره‌ای: تطبیق استراتژی‌های بازاریابی و روابط‌عمومی برای تغییر نسل‌ها
جمعیت ایالات متحده در حال پیر شدن است و سونامی نقره‌ای به موج عظیمی از بازنشستگی بومرها و ورود نسل Z به نیروی کار اشاره دارد. این تغییر نسلی به معنای تغییر در رفتار مصرف‌کننده و تصمیم‌گیری است.
پنجشنبه، 16 فروردین 1403 - 12:06

طرح جامع روابط‌عمومی: نقشه راهی برای موفقیت طرح جامع روابط‌عمومی: نقشه راهی برای موفقیت
برای نوشتن یک طرح جامع روابط‌عمومی، ابتدا باید اهداف، مخاطبان هدف، پیام‌های کلیدی، استراتژی‌ها، تاکتیک‌ها، برنامه زمانی و ارزیابی را تعیین کنیم.
جمعه، 17 فروردین 1403 - 08:52

بازسازی تصویر آنلاین متلاشی شده: 7 استراتژی اثبات شده بازسازی تصویر آنلاین متلاشی شده: 7 استراتژی اثبات شده
در دنیای امروز، شهرت آنلاین شما بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. زمانی که خدشه‌دار می‌شود، نه تنها بر کار شما، بلکه بر زندگی شخصی شما نیز تأثیر می‌گذارد. بازسازی تصویر آنلاین شما فقط به معنای وصله کردن نیست، بلکه به معنای به دست آوردن مجدد کنترل روایت شماست. این یک سفر دلهره‌آور است که نیازمند صبر، تعهد و یک استراتژی دقیق است.
یکشنبه، 29 بهمن 1402 - 17:33

سازمان‌ها چگونه رشد یافته و بالغ می‌شوند؟!؟ سازمان‌ها چگونه رشد یافته و بالغ می‌شوند؟!؟
به نظر می‌رسد سازمان‌ها و شرکت‌هایی نظیر: بنز، اپل، تویوتا، جنرال الکتریک و... از بدو شکل‌گیری تا به امروز یک استراتژی مشخصی داشته‌اند به‌نام سرآمدی. سرآمدی یعنی اینکه دیگران چه نقاط ضعفی دارند و ما چکار کنیم که هم آن نقاط ضعف را نداشته باشیم هم اینکه یک پله از دیگران و رقبا بالاتر باشیم. سرآمدی یعنی به وضع موجود راضی نبودن و همواره خود را در حال بهبود مستمر قرار دادن.
دوشنبه، 18 دی 1402 - 17:47

نخستین راهنمای اخلاقی هوش مصنوعی در روابط‌عمومی منتشر شد نخستین راهنمای اخلاقی هوش مصنوعی در روابط‌عمومی منتشر شد
متخصصان روابط‌عمومی باید از هوش مصنوعی به‌گونه‌ای استفاده کنند که با قوانین حفاظت از داده‌ها، قوانین ضدتبعیض و قوانین ایمنی مطابقت داشته باشد. این راهنما برای کمک به متخصصان روابط‌عمومی در استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی توسط موسسه کارگزار روابط‌عمومی طراحی شده است.
سه شنبه، 12 دی 1402 - 20:01

تفویض اختیار در مدیریت: چالش‌ها و فرصت‌ها تفویض اختیار در مدیریت: چالش‌ها و فرصت‌ها
تفویض اختیار، ابزاری قدرتمند برای افزایش کارایی و رضایت شغلی در سازمان است. با وجود چالش‌هایی که وجود دارد، می‌توان با ایجاد اعتماد، ترویج فرهنگ تفویض اختیار و ایجاد سیستم‌های شفاف، این چالش‌ها را برطرف کرد و از مزایای تفویض اختیار بهره‌مند شد.
دوشنبه، 21 اسفند 1402 - 13:45

 5 دلیل برای اینکه چرا سازگاری کلید رهبری در سال 2024 است 5 دلیل برای اینکه چرا سازگاری کلید رهبری در سال 2024 است
هوش مصنوعی به سرعت در حال تغییر نحوه انجام کارها در همه صنایع است. - رهبران باید برای عبور از بحران‌ها برنامه‌های پیشگیرانه داشته باشند.
پنجشنبه، 26 بهمن 1402 - 10:36

عدم همسویی رهبری ارشد و مدیران میانی، عامل اصلی شکست استراتژی عدم همسویی رهبری ارشد و مدیران میانی، عامل اصلی شکست استراتژی
در این مقاله، نویسنده استدلال می‌کند که عدم همسویی بین رهبری ارشد و مدیران میانی یکی از دلایل اصلی شکست استراتژی است. مدیران میانی اغلب احساس می‌کنند که نادیده گرفته شده‌اند و از توسعه استراتژی کنار گذاشته شده‌اند. این می‌تواند منجر به رفتارهای منفی از جمله کشیدن پا و احتکار اطلاعات شود.
چهارشنبه، 4 آبان 1418 - 21:53

پنج اولویت اصلی سازمانی برای رهبران منابع انسانی در سال 2024 پنج اولویت اصلی سازمانی برای رهبران منابع انسانی در سال 2024
بر اساس نظرسنجی گارتنر از 520 رهبر منابع انسانی در ژوئیه 2023، پنج اولویت اصلی سازمانی برای رهبران منابع انسانی در سال 2024 معرفی شدند:
دوشنبه، 22 آبان 1402 - 08:24

مرگ سازمان یا توسعه سازمان مرگ سازمان یا توسعه سازمان
نبود یک سازمان مستقل به عنوان ارزیاب و ناظر بر فعالیت مدیران دستگاه ها و بازخواست آنها در پایان مدت مدیریت ها به آنها این اجازه را می دهد که دل بخواهی یک سازمان را بر اساس سلایق خود رهبری نمایند و در پایان هم پاسخگوی کسی نباشند.
شنبه، 6 خرداد 1402 - 11:03

چرا برخی کارکنان ادارات خسته و بی‌حال هستند؟!؟ چرا برخی کارکنان ادارات خسته و بی‌حال هستند؟!؟
کارکنان ما دل خوشی از محیط کار و روابط کاری و شرایط مادی و معنوی شغل خود ندارند. خوب مسلم است که متهم ردیف اول چنین اوضاع رقت انگیزی حقوق و مزایا و مسائل معیشتی و اقتصادی کارکنان دولت است. تا چند سال پیش وضع بخش خصوصی از بخش دولتی بهتر بود ولی الان متاسفانه بخش خصوصی هم کارکنانش خسته و کوفته هستند. کلاسیک‌های عرصه مدیریت را اعتقاد بر آن بود که کارگر شاد؛ کارگر مولد است.
چهارشنبه، 13 اردیبهشت 1402 - 14:00

 غلبه بر «آتلوفوبیا» در محیط‌کار غلبه بر «آتلوفوبیا» در محیط‌کار
فشار برای ارائه عملکرد بالا می‌تواند به اشتباهات و عادات ناکارآمد منجر شود. از اشتباهات خود درس بگیرید و مسوولیت آنها را بپذیرید. آنها را به شکلی آزادانه و صادقانه، مطرح کنید. در زمان نیاز، درخواست یا پیشنهاد کمک کنید و یادتان نرود که هر اشتباه جدید، فرصتی برای بهبود عملکرد است.
چهارشنبه، 13 اردیبهشت 1402 - 08:21

روابط‌عمومی‌ها‌ و لزوم توجه به توسعه فردی کارکنان روابط‌عمومی‌ها‌ و لزوم توجه به توسعه فردی کارکنان
از آنجایی‌که کار روابط‌عمومی‌ها‌ ماهیت مردم‌محوری و مردم‌داری دارد، بنابراین بسیار لازم و ضروری است که کارکنان و فعالان این حوزه انسان‌هایی توسعه‌یافته باشند، چرا که کارکنان روابط‌عمومی‌ افرادی چندوجهی هستند که از جنبه‌های مختلف اداری، مالی، فنی و حرفه‌ای می‌بایست تسلط و اشراف بر امور سازمان داشته باشند.
چهارشنبه، 30 فروردین 1402 - 12:00

 نیاز به سازمان‌های همدل نیاز به سازمان‌های همدل
شواهد نشان از تغییرات فراوان در احساسات و خواسته‌‌‌های شاغلان دارد تا مدیران و رهبران سازمانی را وادار سازد رفتارهای زیردستان خود را هم بشناسند و از طریق همدلی، به حمایت عاطفی از آنها پرداخته و تیم‌‌‌های کاری خود را به سمت یک هدف مشترک سوق دهند.
دوشنبه، 28 فروردین 1402 - 07:48

مدیران سه‌بعدی مدیران سه‌بعدی
بیشتر آدم‌‌‌ها تک‌بعدی هستند. ما می‌‌‌خواهیم کمک کنیم که رهبران، سه‌‌‌‌بعدی باشند. اولین بعد، پاسخ به این سوال است که «چه کار باید انجام دهم؟» دومی که معمولا از آن غفلت می‌شود، این است که «چه باید باشم؟ منابع درونی من چیستند تا با کمک آنها بتوانم فضا و گزینه ایجاد کنم؟» و سومی این است که «چطور با دیگران ارتباط برقرار کنم.» چون قانون طلایی به ما می‌‌‌گوید با دیگران همان‌طوری رفتار می‌‌‌کنیم که دوست داریم با ما رفتار شود؛ در حالی که قانون پلاتینی به ما می‌‌‌گوید با دیگران طوری رفتار کنیم که دوست دارند با آنها رفتار شود.
سه شنبه، 23 اسفند 1401 - 09:31

نگاه به دورکاری از لنزی متفاوت نگاه به دورکاری از لنزی متفاوت
طبیعی است که یک شوک عظیم به شرایط کاری مانند کار از خانه باعث اختلاف‌نظر بین کارمندان و مدیران شود، اما ما بیش از دو سال فرصت داشته‌‌‌ایم تا این تغییر را راهگشایی کنیم و خطوط کلی عصر جدید در کانون توجه قرار گرفته است. بهترین شواهدی که ما داریم نشان می‌دهد که اعمال کار ترکیبی سازمان‌‌‌یافته، بهره‌‌‌وری کارکنان و شرکت را افزایش می‌دهد. مدیران و کارمندان باید با هم در مورد این رویکرداتفاق نظر داشته باشند.
شنبه، 13 اسفند 1401 - 09:26

«مدیریت دولتی» در ایران دوران ساسانیان «مدیریت دولتی» در ایران دوران ساسانیان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بیستم فوریه 1932 «تاراپور J. Tarapore» در شهر بمبئی هند «آیین مدیریت و نامه نگاری دولتی ایران» در دوران ساسانیان را از روی یک نسخه اصل دوباره نویسی کرد و منتشر ساخت.
شنبه، 2 اسفند 1393 - 10:44

عصر اختلال: مدیران عامل می گویند که باید مدل های کسب‌وکار خود را ظرف سه سال اصلاح کنند عصر اختلال: مدیران عامل می گویند که باید مدل های کسب‌وکار خود را ظرف سه سال اصلاح کنند
تأثیر بحران کووید همچنان دنیای تجارت را تکان می دهد و تحقیقات جدید شرکت مشاوره جهانی AlixPartners نشان می دهد که مدیران عامل می‌دانند و آگاه هستند که شرکت های‌شان باید با محیط کسب‌وکار امروزی که دائماً مختل می شود وفق دهند – و نگران این هستند که با سرعت کافی این کار را انجام دهند. اما 85 درصد فقط نمی دانند از کجا شروع کنند.
جمعه، 30 دی 1401 - 09:55

 تعریف رهبری سازمانی در دورکاری تعریف رهبری سازمانی در دورکاری
در طول دوران کاری‌‌ام، شاهد فروپاشی تیم‌‌های مجازی زیادی بوده‌‌ام. معمولا یک شرکت منابع قابل توجهی را برای تشکیل گروه پراکنده‌‌ای از کارشناسان، در جهت یک هدف خاص - مثل تولید یک محصول مهم یا اصلاح یک استراتژی - سرمایه‌‌گذاری می‌کند، اما مشکلات به‌زودی ظاهر می‌شوند. دینامیک‌‌های گروه نامساعد می‌شوند. نارضایتی زیاد می‌شود و افراد دیگر به چیزی گوش نمی‌دهند.
یکشنبه، 14 اسفند 1401 - 14:23

به کارکنان اعتماد کنید، حتی اگر اعتماد کردن سخت است به کارکنان اعتماد کنید، حتی اگر اعتماد کردن سخت است
یافته‌های استاد روان‌شناسی «استنفورد» درباره عوارض «بدبینی در محیط کار»، اتاق نشر این نگاه سمی را دفتر مدیر ارشد شرکت می‌داند. این بررسی که در مجله کسب‌وکار هاروارد به چاپ رسیده، حاکی است: وقتی رهبر سازمانی به «تله بدبینی» می‌افتد، جهان‌بینی او به همه کارکنان سرایت پیدا می‌کند. بدبینی «جذاب» است اما راه هوشمندانه مواجهه با ناشناخته‌های محیط کار، «تردید در اوضاع» است.
یکشنبه، 21 اسفند 1401 - 00:24

10 تکنیک مرسوم چانه زنی 10 تکنیک مرسوم چانه زنی
فرق چانه زدن و التماس: چانه زدن با التماس کردن و عشوه گری فرق می کند اگر درست و حسابی از قدرت مذاکره استفاده کنید خواهید توانست بهترین ها را به بهترین قیمت بخرید البته نباید مغبون شد.
دوشنبه، 11 شهریور 1392 - 19:47

پیشنهاد فوربز برای طرز فکر کارآفرینان پیشنهاد فوربز برای طرز فکر کارآفرینان
هر شرکتی می تواند با پیروی از مراحل ساده به یک شرکت کارمندمحور تبدیل شود. در اینجا مواردی که باید برای تغییر برنامه کارکنان خود بدانید، پذیرفتن آینده کار و برنده شدن در جنگ برای جذب با استعدادهاست.
چهارشنبه، 26 مرداد 1401 - 13:24

 ۴ مهارت مدیران دنیای جدید کار ۴ مهارت مدیران دنیای جدید کار
دنیای جدید کار با «نه» به مدیران «سنتی‌نگر»، مدیران دارای «مهارت نرم» را می‌طلبد. نیروی کار فعلی، تجربه عصر کرونا را پشت سر گذاشته و نمی‌تواند با مدیرانی که فقط به دنبال تحقق «انجام وظیفه» هستند تا توجه به «چگونگی انجام کار توسط نیروها»، به‌کار ادامه دهد. «هوش هیجانی»، «به‌کارگیری زنان در مدیریت»، «توجه به رشد» و «حمایت سازمانی از نیروها» چهار مهارت مدیران امروزی است.
دوشنبه، 24 مرداد 1401 - 16:12

تغییر مدیران کسب و کار با تغییر جهان تغییر مدیران کسب و کار با تغییر جهان
پیشرفت‌های هوش مصنوعی، کسب و کار موجود را تهدید می‌کند. همه این تحولات ممکن است به رهبران کسب و کاری نیاز داشته باشد که آینده کار را دوباره بازنگری کنند.
سه شنبه، 21 تیر 1401 - 22:07

ایجاد انگیزه در کارکنان به چه درد می خورد؟ ایجاد انگیزه در کارکنان به چه درد می خورد؟
وقتی روحیه کاری کارکنان بالا باشد بازدهی آنها بالا می رود، پرانرژی در کار خود ظاهر می شوند، دقت شان در کار بالا می رود و احساس امنیت شغلی می کنند و از نظر روانشناسی اجتماعی این انرژی را به خانه منتقل می کنند و همین طور از خانه در جامعه منتشر می شود.
سه شنبه، 21 تیر 1401 - 11:03

چطور استعدادها را جذب کنیم و نگه داریم؟ چطور استعدادها را جذب کنیم و نگه داریم؟
بهترین روش برای جذب و حفظ استعدادها در گروه، ایجاد محیط کاری مناسب و فرهنگ سازمانی خوب است. هرچند چیزهای دیگری در نگاه مثبت مردم به برندها و کسب وکارها هم نقش دارد، اما آنچه به حفظ کارکنان با استعداد می انجامد، محیط کاری و فرهنگ سازمانی است که صاحب کسب وکار، آن را خلق می کند.
جمعه، 10 تیر 1401 - 19:17

زندگی تان را برنامه ریزی کنید زندگی تان را برنامه ریزی کنید
شما سزاوار بهترینها هستید. شاید بگویید آدم باید واقع بین باشد. قبوله، اما یک بازیگر ماهر و هوشیار چشم به بی نهایت دارد و به دنبال بهترین های زندگی است.
یکشنبه، 2 دی 1397 - 07:40

7 اصل راهنما برای برنامه ریزی استراتژیک 7 اصل راهنما برای برنامه ریزی استراتژیک
شرکت‌هایی که یک «روش بازی» را همراستا با مجموعه قابلیت‌های کلیدی متمایز برای ارائه پیشنهاد ارزشی تعریف می‌کنند، از مزیت رقابتی مشخصی برخوردارند.
شنبه، 27 مهر 1392 - 20:39

اول برنامه ریزی بعد اقدام اول برنامه ریزی بعد اقدام
یادگرفتن برنامه ریزی ضروری است. اگر نتوانیم برنامه ریزی کنیم قادر نخواهیم بود از وقت و امکانات خود به خوبی استفاده کنیم. بدون برنامه ریزی دوباره کارهای زیادی پیش می آید و ممکن است به علت عدم تدارک وسایل لازم، انرژی زیادی صرف شود. برای مثال آیا تهیه کبریت کار سختی است؟ مسلما نه.
دوشنبه، 15 بهمن 1397 - 07:35

برنامه ریزی شرکتی؛ ماهیت و چالش ها برنامه ریزی شرکتی؛ ماهیت و چالش ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- زمانی که یک فعالیت اقتصادی را در قالب یک شرکت طراحی می کنیم لاجرم از سطحی وسیع تر از یک فعالیت اقتصادی سخن می گوییم که نیازمند در نظر گرفتن شاخص های بسیار متنوعی است و معمولا با یک فعالیت اقتصادی بازرگانی یا تولیدی فردی بسیار متفاوت است.
سه شنبه، 5 مرداد 1395 - 14:55

محدودیت های کلی برنامه ریزی مبتنی بر سناریو محدودیت های کلی برنامه ریزی مبتنی بر سناریو
با وجود آنکه برنامه ریزی مبتنی بر سناریو، شهرت زیادی پیدا کرده است اما ماهیت ذهنی و اکتشافی آن موجب شده جوامع دانشگاهی هنگام کار با آن حس راحتی نداشته باشند.
پنجشنبه، 2 اسفند 1397 - 21:49

چرا مدیریت خوب مهم است؟ چرا مدیریت خوب مهم است؟
ارزش و اهمیت مدیریت خوب در شرکت‌‌ها و تاثیر غیرقابل‌‌انکار آن بر قدرت پیش‌‌بینی‌کنندگی شرکت‌‌ها هنگامی بیشتر نمایان می‌شود که ما به وضعیت نابسامان و نامطلوب شرکت‌‌هایی نگاه کنیم که از مدیریت مطلوبی برخوردار نیستند و همین ضعف‌‌های مدیریتی است که از توان آنها برای پیش‌‌بینی آینده و استفاده از فرصت‌‌های آتی می‌کاهد.
جمعه، 6 خرداد 1401 - 08:19

چه‌کنیم تا قدرت پیش‌‌بینی شرکت بالاتر برود چه‌کنیم تا قدرت پیش‌‌بینی شرکت بالاتر برود
هنگامی که شما به عملکرد درخشان شرکت‌‌های مشهوری همچون گوگل، آمازون و مایکروسافت درزمینه بهبود قدرت پیش‌‌بینی آینده از طریق ارتقای سطح مدیریتی نگاه می‌کنید درمی‌‌یابید که پیش‌‌بینی درست آینده همان شاه‌‌کلیدی است که در دستان این شرکت‌‌ها قرار داشته و آنها توانسته‌‌اند به کمک آن به بهترین شکل ممکن از فرصت‌‌هایی که در آینده انتظارشان را می‌‌کشید بهره ببرند
پنجشنبه، 5 خرداد 1401 - 08:16

ترفندهای شرکت‌‌هایی که خیلی خوب مدیریت می‌شوند ترفندهای شرکت‌‌هایی که خیلی خوب مدیریت می‌شوند
شرکت‌‌هایی که بهتر مدیریت‌‌شده بودند و کیفیت مدیریتشان از سطح متوسط صنعت بالاتر بود، بیشتر و بهتر از سایر شرکت‌‌ها توانسته بودند آینده را پیش‌‌بینی کرده و برای استفاده از فرصت‌‌های آتی برنامه‌‌ریزی و عمل کنند و به این‌ترتیب هم به اهداف خرد خود ازجمله رشد فروش دست پیدا کنند و هم در بهبود شاخص‌‌های کلان اقتصادی ازجمله تولید ناخالص داخلی کشورشان تاثیرگذار باشند. شرکت‌‌هایی با مدیریت برتر خودشان می‌‌دانند که از چه جایگاه تعیین‌‌کننده‌‌ای برخوردارند.
چهارشنبه، 4 خرداد 1401 - 22:23

۱۰ ویژگی یک مدیر دلسوز ۱۰ ویژگی یک مدیر دلسوز
مدیران دلسوز به‌‌‌خوبی می‌‌‌دانند که چگونه می‌توان در درون یک سازمان «احساس ما بودن» ایجاد کنند و به همین دلیل افرادشان را تشویق می‌کنند تا با سایر کارکنان در سراسر سازمان ارتباط و تعامل داشته باشند و از منیت بگذرند و ما شوند. درنتیجه مدیران دلسوز قادرند در درون سازمان‌هایی که در آنجا مشغول فعالیت هستند، تیم‌سازی و جامعه‌سازی کرده و احساس ما بودن را به معنای واقعی کلمه در تمام سازمان رواج دهند.
یکشنبه، 11 اردیبهشت 1401 - 08:14

جزوه آموزشی: فن مذاکره
یکی از تعاریفی که در مورد انسان به کرات گفته می شود این است که انسان مخلوقی است ناطق و اجتماعی . لازمۀ زندگی اجتماعی ، برقراری و حفظ ارتباط با دیگران است .به همین دلیل مطلب این هفته را به این موضوع اختصاص دادم و به بررسی دلایل اهمیت مذاکره و فراگیری اصول آن برای سازمان ها و رقابت جهانی می پردازم.
جمعه، 23 خرداد 1393 - 13:07

پنج استراتژی برای انگیزه دادن به کارمندان پنج استراتژی برای انگیزه دادن به کارمندان
برای حفظ کارمندان خوبتان یا انگیزه دادن به آنها، اگرچه پاداش دادن مساله مهمی است، اما ارتباط داشتن با آنها کلیدی‌تر است. ایجاد ارتباط منظم و پیوسته بین مدیریت و کارمندان و همچنین در میان اعضا، به خصوص در شرکت‌هایی که علاوه بر کارمندان معمولی، کارمندان مجازی نیز دارند، امری ضروری است.
جمعه، 6 دی 1392 - 11:06

رهبران سازمانی عصر دیجیتال رهبران سازمانی عصر دیجیتال
هیچ‌گاه و تحت هیچ شرایطی از ریسک کردن و اشتباه کردن نترسید، چراکه در عصر دیجیتال فردا، برد با رهبران سازمانی است که دل به دریای پرتلاطم و ناشناخته و به‌‌شدت متغیر دیجیتال خواهند زد و از محافظه‌‌کاری و دلبستگی نسبت به الگوهای سنتی و جاافتاده تا حد امکان دوری خواهند جست.
سه شنبه، 16 فروردین 1401 - 13:12

متاورس و مدیریت: واقعیت مجازی چه اثری بر کسب‌وکارها دارد؟ متاورس و مدیریت: واقعیت مجازی چه اثری بر کسب‌وکارها دارد؟
با توجه به گستردگی نامحدود متاورس در تمام ابعاد، شرکت ها و سازمان های پیشرو به دنبال این خواهند بود که برند خود را در این بستر جدید معرفی کرده و جایگاه مناسبی برای عرضه محصولاتشان به بازارهای هدف که در متاورس به صورت آواتارهای اختصاصی در دسترس هستند، بیابند. این اتفاق بدون تردید رخ خواهد داد؛ همچنان که با ظهور اینترنت و توسعه استفاده از آن به ویژه در دوران همه گیری اخیر رخ داد.
شنبه، 13 فروردین 1401 - 12:57

 راهبرد مشارکت آمیز و راهبرد سلطه آمیز راهبرد مشارکت آمیز و راهبرد سلطه آمیز
«نظریه زمینه مشترک در موفقیت رهبری» همانند یک عصای سحر آمیز فرد را به یک رهبر بزرگ تبدیل نمی‌کند، بلکه در عوض همچون ستارة قطبی برای هدایت و کمک به رهبری سالم و تلاش‌های انجام شده در زمینة ارتباطات در روابط عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
دوشنبه، 20 اسفند 1414 - 22:26

نتایج یک نظرسنجی جدید: ایجاد یک برند کارفرمای قوی نتایج یک نظرسنجی جدید: ایجاد یک برند کارفرمای قوی
محققان رابطه بین شیوه های ارتباطی داخلی و برند کارفرما را بررسی کردند. نظرسنجی از 1805 کارمند در کرواسی انجام شد.
پنجشنبه، 4 فروردین 1401 - 17:26

 مولفه‌‌‌های کلیدی یک استراتژی دیجیتال باکیفیت مولفه‌‌‌های کلیدی یک استراتژی دیجیتال باکیفیت
در حال حاضر، باید متقاعد شده باشید که یک استراتژی دیجیتال برای موفقیت کسب و کار شما حیاتی است. وقتی تصمیم گرفتید که می‌‌‌خواهید یک استراتژی دیجیتال ایجاد کنید، باید مطمئن شوید که این چهار جزء را شامل می‌شود:
پنجشنبه، 26 اسفند 1400 - 07:29

سه روش مطلوب برای هدف‌‌گذاری سه روش مطلوب برای هدف‌‌گذاری
در حرکت رو به جلو، سازمان‌ها باید در فرآیند هدف‌‌گذاری انعطاف‌‌پذیری ایجاد کنند تا کارکنان بتوانند اهداف خود را با تغییر نقش‌‌ها و کسب‌‌وکار تغییر دهند. از کارکنان بخواهید اهداف خود را حداقل هر سه ماه یک‌بار و همچنین در ابتدای سال با مدیر خود مرور کنند. به مدیران و کارکنان کمک کنید تا محرک‌‌های تنظیم اهداف، از جمله تغییرات در عملکرد مالی شرکت یا واحد تجاری، ترک شغل کارکنان یا پیشرفت‌های فناوری را شناسایی کنند.
یکشنبه، 15 اسفند 1400 - 13:21

۵ توصیه و رهنمون برای تبدیل‌‌شدن به یک مدیر موثر و کاربلد ۵ توصیه و رهنمون برای تبدیل‌‌شدن به یک مدیر موثر و کاربلد
یک مدیر هنگامی می‌تواند دیگران را به‌‌خوبی مدیریت کند که در ابتدا مدیریت درست و موفقی روی خودش داشته باشد و ضمن آگاهی داشتن از نقاط قوت و ضعف خود نسبت به برطرف‌سازی ضعف‌‌ها و ناکارآمدی‌‌های خود اقدام کند و بعد از موفقیت درزمینه خود‌مدیریتی است که او خواهد توانست در مسیر مدیریت و هدایت دیگران، عملکرد درخشانی داشته باشد.
یکشنبه، 15 اسفند 1400 - 13:05

از لحظه های سرنوشت ساز زندگی، به نفع خود استفاده کنید از لحظه های سرنوشت ساز زندگی، به نفع خود استفاده کنید
زمانی که دچار یکنواختی و روزمره گری های کاری شده ایم، ناگهان فرصتی پیش می آید. این لحظه های سرشار از فعالیت های جدی یا شهرت همان لحظه های سرنوشت ساز زندگی شما است که اگر به موقع شکار نشود شما را از موفقیت فرسنگها دور می سازد. این لحظه های مهم می تواند:
یکشنبه، 6 آبان 1397 - 09:18

پنج نکته برای محافظت از شهرت یک موسسه پنج نکته برای محافظت از شهرت یک موسسه
اگر شما اذعان به بحران کنید و علل آن را توضیح دهید بلافاصله با واکنش خوب رسانه ها و شبکه های مختلف اجتماعی و همچنین مشتریان مواجه خواهید شد.
چهارشنبه، 10 آبان 1391 - 08:40

چرا درک استراتژی برای ارتباطات آینده بسیار مهم است چرا درک استراتژی برای ارتباطات آینده بسیار مهم است
برخی ارتباطات استراتژیک را زاییده زیرکی تجاری و توانایی پیوند دادن ارتباطات به نتیجه نهایی می دانند. دیگران آن را یک اقدام پیشگیرانه می دانند که در آن مدیریت بحران و روابط رسانه ای تلاش می‌کنند تا در برابر تغییرات و نگرانی های آتی بازار قرار گیرند.
دوشنبه، 21 آبان 1414 - 22:32

5 راه‌ متداول استفاده متخصصان روابط عمومی از شبکه‌های اجتماعی 5 راه‌ متداول استفاده متخصصان روابط عمومی از شبکه‌های اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی می‌تواند هدف‌های روابط عمومی را دنبال کنند. شبکه‌های اجتماعی به‌خصوص ابزارهای جانبی آن مثل ابزارهای مانیتورینگ و Social listening به متخصصان روابط عمومی کمک می‌کنند تا مدیریت بهتری نسبت به فرایند حسن شهرت و برندینگ کسب‌وکار خود داشته باشند.
یکشنبه، 14 مهر 1398 - 13:07

قانون شکنی؛ ضربه مهلک به اعتبار شرکت قانون شکنی؛ ضربه مهلک به اعتبار شرکت
اعتبار یک سازمان فراتر از شهرت آن به سختی به دست می آید و به آسانی از دست می رود و یکی از وظایف عمده روابط عمومی حفظ اعتبار است.
دوشنبه، 27 مهر 1394 - 08:28

کلیپ فعالیت های روابط عمومی برای شهرت برند کلیپ فعالیت های روابط عمومی برای شهرت برند
روابط عمومی یک تلاش یکپارچه برای رسیدن به شهرت سازمان است. در این راستا آژانس های روابط عمومی در دنیا فعالیت های فراوانی را انجام می دهند. کلیپی که در ذیل مشاهده می کنید، برخی از فعالیت هایی که آژانس های روابط عمومی در دنیا برای ایجاد آگاهی از برند، انجام می دهند را نشان می دهد.
سه شنبه، 10 دی 1392 - 11:07

برنامه ریزی در روابط عمومی برنامه ریزی در روابط عمومی
روابط عمومی نیز با شیوه های مختلفی اعم از تبلیغ، ترغیب، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم، زمینه حضور فعال سازمان را فراهم می آورد آنگاه می توان بر پایه اهداف مشخص، پی ریزی اولیه سازمان را انجام داد و برای گامهای بعدی برنامه ریزی کرد.
دوشنبه، 8 آذر 1395 - 09:12

31 دلیل عمدۀ شکست و ناکامی از منظر هیل 31 دلیل عمدۀ شکست و ناکامی از منظر هیل
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 31 دلیل عمدۀ شکست و ناکامی. نکات مهم بدین قرار است: (هیل، 1379، ص 128 ـ 122)
چهارشنبه، 28 آذر 1397 - 15:18

مزایای ابتدا شروع به صحبت کردن در جلسه مزایای ابتدا شروع به صحبت کردن در جلسه
وقتی که در چنین جلسه ای پیش از طرف مقابل شروع به صحبت کردن می کنید، می توانید با مطرح کردن و رد کردن موضوعاتی که می دانید مشتری به آنها می پردازد، در عمل وی را خلع سلاح کنید.
چهارشنبه، 3 مرداد 1397 - 19:57

18 عذر و بهانۀ مشهور برای اشخاص ناموفق 18 عذر و بهانۀ مشهور برای اشخاص ناموفق
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 55 عذر و بهانۀ مشهور برای اشخاص ناموفق. بخشی از آنها که با بحث حاضر مرتبط است، به این قرار است: (هیل، 1376، ص 246 - 244)
دوشنبه، 28 آبان 1397 - 15:21

 مشروعیت و اعتماد مشروعیت و اعتماد
این تمایز بین مشروعیت رژیم و اعتماد و اطمینان به نهادهای ویژه یا دست‌اندرکاران، برای دموکراسی های کثرت‌گرا مناسب است. روشن است که هیچ نظام سیاسی، حتی یک نظام دموکراتیک نیز، کامل نیست. هیچ نهادی نمی‌تواند از انتقاد بخشی از جامعه فرار نماید. اتفاق آراء، تظاهری مضحک و مسخره از سوی رژیم‌های توتالیتر است.
شنبه، 31 شهریور 1397 - 08:47

منظور از کار و کسب های کوچک چیست؟ منظور از کار و کسب های کوچک چیست؟
کار و کسب های کوچک را به صورت کار و کسب هایی تعریف می کند که توسط بخش خصوصی با هدف کسب سود شکل گرفته و در صنعت و حوزه خودش یک کار و کسب غالب بازار برشمرده نمی شود.
دوشنبه، 8 مرداد 1397 - 13:28

استراتژی سکوت بعد از گل استراتژی سکوت بعد از گل
این استراتژی تاکید دارد که هر فرد یا سازمانی پیش از عبور از یک مرحله مهم استراتژیک و موفقیت در آن باید به زمینه‌های اجتماعی و سیاسی اعلام خبر این موفقیت (شادی بعد از گل) فکر کند و سپس بر اساس رویکردهای رفتاری دشمنان و بدخواهان احتمالی خود، این شادی و تاثیرات آن را افزایش یا کاهش دهد.
یکشنبه، 21 آذر 1400 - 11:51

روابط با سرمایه‌گذاران در روابط عمومی بین المللی روابط با سرمایه‌گذاران در روابط عمومی بین المللی
بدیهی‌ترین اهداف مالی یک برنامة روابط با سرمایه‌گذاران در خارج از کشور، اطلاع رسانی و حفظ وفاداری سهامداران فعلی، جذب حمایت بیشتر برای سهام، گسترش تعداد سهامداران، و سهولت تأمین بودجه است
شنبه، 14 مهر 1397 - 08:48

مقایسه پاسخ‌گویی عمومی در ایران و اروپا مقایسه پاسخ‌گویی عمومی در ایران و اروپا
پاسخ‌گویی عمومی از ‏نشانه‌‌های اداره مدرن و دموکراتیک است. اگر دولت‌هایی که قدرت دارند در رابطه با اعمال، ‏اشتباهات و تصمیم‌گیری‌های خود به مردم پاسخگو نباشند، دموکراسی و مردم‌سالاری در حد حرف ‏و شعار باقی می‌ماند.
پنجشنبه، 1 شهریور 1397 - 17:36

عوامل موثر در ایجاد خلاقیت در واحدهای روابط‌عمومی عوامل موثر در ایجاد خلاقیت در واحدهای روابط‌عمومی
واحدهای روابط‌عمومی سازمان‌ به لحاظ ضرورت داشتن تعامل مستمر با جامعه باید زمینه‌هایی را مهیا سازند تا شاغلان امکان بروز خلاقیت خود را داشته و بتوانند روابط مطلوبی را با جامعه برقرار سازند.
پنجشنبه، 19 مهر 1397 - 07:32

چالاکی مهارت کلیدی نرم افزاری برای موفقیت در دنیای امروز چالاکی مهارت کلیدی نرم افزاری برای موفقیت در دنیای امروز
برای اینکه خود را با این تغییرات پرشتاب هماهنگ کنیم، باید چست و چالاک باشیم. چراکه سازمان ها نیز متوجه شده اند که نیاز به استخدام افرادی دارند، که دارای این ویژگی باشند. یعنی کسانی که سرعت عمل دارند، زود خود را با محیط تطبیق می دهند، و سریع تر به نتایج موردنظر می رسند.
یکشنبه، 11 شهریور 1397 - 23:25

تاثیر انواع خلاقیت و نوآوری بر وظایف روابط‌عمومی تاثیر انواع خلاقیت و نوآوری بر وظایف روابط‌عمومی
جمع آوری اطلاعات و اخبار مربوط به فعالیت‌ها، طرح‌ها و برنامه‌های سازمان، به منظور تنظیم سیاست‌های خبری، تبلیغاتی و اجرای طرح‌های انتشاراتی و آماده نمودن اذهان عمومی با توجه به خط مشی کلی به عنوان یکی از وظایف اصلی روابط‌عمومی تحت تاثیر خلاقیت علمی و هنری کارگزاران روابط‌عمومی قرار دارد. فراهم آوردن حسن ارتباط متقابل بین مخاطبان و مدیران سازمان و سایر سازمان‌ها نیز متاثر از خلاقیت‌های علمی و روزانه مسئولان روابط‌عمومی است.
جمعه، 20 مهر 1397 - 07:34

نظریه‌های خلاقیت و نوآوری سازمانی و فناورانه نظریه‌های خلاقیت و نوآوری سازمانی و فناورانه
یکی از جامع‌ترین نظریه‌ها برای خلاقیت و نوآوری سازمانی و فناورانه نظریه سیستم اجتماعی فنی است. مبانی اولیه این نظریه را مؤسسه تحقیقاتی تاویستاک عرضه کرده و هالدمن، فرانیس و پمور از پیشگامان آن هستند.
شنبه، 21 مهر 1397 - 07:36

اصول ۴۰گانه تریز (TRIZ) اصول ۴۰گانه تریز (TRIZ)
برای استفاده از این اصول باید مسئله را مشخص و سپس نتیجه نهایی مطلوب (ایده آل) را تعیین کرد و در ادامه دلایلی را که نمی‌توان به آن نتیجه مطلوب رسید، روشن کرد. بعد از مشخص شدن مشکل و موانع حل آن می‌توان برای دستیابی به راه‌حل‌هایی جهت رفع این مشکلات از این اصول۴۰گانه استفاده کرد:
دوشنبه، 23 مهر 1397 - 07:42

شش عنصر کلیدی برای خلاقیت شش عنصر کلیدی برای خلاقیت
یک سازمان خلاق که خلاقیت و نوآوری را به عنوان یکی از اهداف مهم خود ترسیم می ‏کند، در حقیقت در حوزه توسعه انسانی گام بر می ‏دارد. در این زمینه باید گفت که سازمان خلاق، سازمانی است که بتواند ایده ‏های جدید را خلق کند و توانایی به کارگیری مناسب آنها را داشته باشد.
یکشنبه، 25 اسفند 1398 - 23:30

سازمان خلاق سازمان خلاق
سازمان و گروه خلاق به رهبری نیاز دارند که در ایجاد و نگهداری فرهنگ خلاق داخلی و در ترغیب و ایجاد انگیزه برای رفتار خلاق افراد و گروه‌های درون سازمانی کوشا باشد. رهبر سازمان خلاق باید متواضع و آزاد اندیش باشد و عرضه اندیشه‌ها و تفکرات بدیع را تشویق و ترغیب کند.
چهارشنبه، 25 مهر 1397 - 07:28

مهارت‌ها و الزامات یک مدیر روابط عمومی مهارت‌ها و الزامات یک مدیر روابط عمومی
شغل مدیر روابط عمومی یک نقش مدیریتی در سطح متوسط ​​برای کسی است که ۶ الی ۸ سال تجربه در این زمینه را داشته باشد. مدیر روابط‌عمومی باید بتواند یک تصویر مناسب از برنامه‌ها، دستاورد‌ها یا دیدگاه‌ها را برای کارفریان یا مشتریان ایجاد کرده تا ارتباط خوبی بین آنها و کسب‌وکار شما ایجاد شود.
یکشنبه، 1 مهر 1397 - 17:12

انواع خلاقیت و نوآوری سازمانی و فناورانه انواع خلاقیت و نوآوری سازمانی و فناورانه
خلاقیت و نوآوری در بازاریابی؛ عبارت است از فرایند خلاقیت و نوآوری در راهبردها، الگوها و روش‌های بازاریابی که سازمان برای ارائه تولیدات یا خدمات خود به بازار بکار می‌گیرد. در این حالت شیوه‌های بازاریابی بهینه شده یا تغییر می‌کند یا روش‌های نوینی خلق شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممکن است انواع دیگری از خلاقیت و نوآوری سازمانی در دیدگاه‌های مختلف وجود داشته باشد.
دوشنبه، 23 مهر 1397 - 08:53

مدیریت خلاقیت با استفاده از عناصر اصلی مدیریت خلاقیت با استفاده از عناصر اصلی
برای تحقیق و پرورش خلاقیت، تنها آموزش مطالب یا برنامه‌ریزی برای توسعه استعدادهای خلاق کافی نیست؛ بلکه باید به افراد کمک کرد نقاطی را که انگیزه و مهارت‌ها با یکدیگر منطبق هستند با محل تقاطع خلاقیت را تشخیص دهند. این محل ترکیب پر قدرتی است چرا که در این نقطه امکان خلاقیت فراهم می‌شود.
پنجشنبه، 26 مهر 1397 - 08:58

چراغ راه/ پنج اشتباه رهبری رایج مدیران چراغ راه/ پنج اشتباه رهبری رایج مدیران
داشتن سیاست تصمیم‌گیری پشت درهای بسته
چهارشنبه، 9 آبان 1397 - 16:45

تکنیک‌های نوین خلاقیت و نوآوری تکنیک‌های نوین خلاقیت و نوآوری
یورش فکری در واژه نامه بین‌المللی وبستر چنین تعریف شده است: اجرای یک تکنیک گردهمایی که از طریق آن گروهی می‌کوشند راه حلی برای یک مسئله بخصوص با انباشتن تمام ایده‌هایی که بوسیله اعضاء ارائه می‌شود بیابند. یعنی هیچ انتقـادی از هیچ ایده‌ای جایز نیست. به هر ایده‌های هرچند نامربوط، خوشامد گفته می‌شود.
جمعه، 27 مهر 1397 - 10:08

چراغ راه/ چهار اصل مهم موفقیت چراغ راه/ چهار اصل مهم موفقیت
محتوا برای کاربران ارزشمند است، شما می‌توانید از طریق آن به جمع‌آوری بهترین و مرتبط‌ترین داده‌ها بپردازید.
چهارشنبه، 9 آبان 1397 - 16:47

خواسته و حرف مدیران را بدانید و آن را درک کنید خواسته و حرف مدیران را بدانید و آن را درک کنید
گاهی مدیر شما از خواسته ما فوق خود حمایت نمی کند و آنها را پیش پاافتاده و بی اهمیت می داند و می گوید که ارزش این را ندارد که خودمان را به دردسر بیندازیم، اما شما باید به حرف و خواسته مدیر خود نیز اهمیت دهید.
چهارشنبه، 16 آبان 1397 - 09:13

برای کار خود طرح و نقشه داشته باشید برای کار خود طرح و نقشه داشته باشید
مدیرکل بودن هم جالب است و هم سخت و رنج آور، پنجاه درصد بیشتر آن کار و تنها بیست درصد آن بازدهی دارد.
دوشنبه، 21 آبان 1397 - 09:23

فرایند خلاقیت درمدیریت فرایند خلاقیت درمدیریت
در باره فرایند خلاقیت، نظریات مختلفی عرضه شده است که به دو مورد آن اشاره کردیم. الگوی معروف حل خلاق مسائل اسبورن- پارنز نیز می‌تواند در حل مسائل مدیریتی نقش مؤثری ایفا کند.
سه شنبه، 24 مهر 1397 - 08:56

فرایند خلاقیت فرایند خلاقیت
نکته مهم دیگر در خلاقیت، توجه به فرایند شکل‌گیری راه‌حل‌های خلاق مسائل و گامهایی که در این فرایند برداشته می‌شود، است.
چهارشنبه، 25 مهر 1397 - 08:57

قبل از اینکه داوطلب کاری شوید، خوب فکر کنید قبل از اینکه داوطلب کاری شوید، خوب فکر کنید
راستی مواظب باشید گاهی بدون اینکه دستتان را بالا ببرید یا قدمی به جلو بردارید ناخواسته داوطلب می شوید، اینجا همان جایی است که همه همکاران شما یک قدم دسته جمعی رو به عقب برداشته اند و شما را در برابر مدیریت تنها گذاشته اند، در حالیکه شما اصلا قصد انجام آن کار را نداشتید.
چهارشنبه، 30 آبان 1397 - 08:55

فرایند خلاقیت فرایند خلاقیت
نهفتگی عبارت است از زمان تفکر و دانش و بطور کلی دوره‌ای است که ضمیر ناخودآگاه از تمرکز بر روی مسئله مورد نظر دور می‌شود. بعضی مواقع ایده‌های اساسی نتیجه تفکر ضمیر ناخود آگاه است و وقتی فرد به مسئله فکر می‌کند در ذهن ایجاد می‌شود.
پنجشنبه، 26 مهر 1397 - 10:00

راه های بهره بردن از شکایت های مشتریان
آیا نکته مثبتی در شکایت های مشتریان وجود دارد؟ بله، در واقع صاحبان باهوش کسب و کارها ابراز نارضایتی مشتریان را مانند طلای ناب می دانند.
یکشنبه، 6 آبان 1397 - 23:18

بدانید آنچه را که دیگران نمی دانند بدانید آنچه را که دیگران نمی دانند
زمانی با یک نفر کار می کردم که زبان فرانسه را خوب صحبت می کرد البته همه ما به زبان فرانسه صحبت می کردیم اما او از دانسته های خود به عنوان فرصتی برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرد یعنی همان چیزی که من و دیگران نسبت به آن بی اعتنا بودیم.
پنجشنبه، 2 فروردین 1397 - 08:58

تا می توانید کمتر وعده دهید و بیشتر کار تحویل دهید تا می توانید کمتر وعده دهید و بیشتر کار تحویل دهید
وعده و وعید بیجا ندهید. این کار فریبکاری و دروغ نیست بلکه صرفا نوعی دوراندیشی و آینده نگری است. اگر در کارتان اشتباه کردید صادقانه به اشتباه خود اعتراف کنید و همیشه در محاسباتتان احتمال درصدی از خطا را بدهید. مطمئن باشید مدیران نمی توانند شما را به خاطر درصد خطای کم اخراج کنند.
شنبه، 3 آذر 1397 - 08:59

شیوه های برندسازی برای خود به عنوان یک سخنران حرفه ای شیوه های برندسازی برای خود به عنوان یک سخنران حرفه ای
یکی از راهکارهای مهم در توسعه کسب وکار، برند و افزایش نفوذمان بر مشتریان سخنرانی در حضور آنهاست. در چنین موقعیت هایی فرصت ما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب به شدت افزایش پیدا می کند. به علاوه با نمایش تصویر و سخنرانی تاثیرگذار موقعیت ما در بازار رقابتی کسب وکار حفظ خواهد شد.
دوشنبه، 5 آذر 1397 - 13:56

 چک‌لیست «منابع انسانی» چک‌لیست «منابع انسانی»
مدیران منابع انسانی در سازمان‌ها باید طوری مدیریت کنند که کارکنان به بودن خود در مجموعه افتخار کنند نه اینکه آماده فرار به جای دیگر باشند. افراد کاربلد در مدیریت منابع انسانی«تاثیر محیط کار خوب بر بهره‌وری» را درک و مدام عملکرد خود را با چک‌لیست پنج‌مرحله‌ای پایش می‌کنند. کارکنان در این سازمان‌ها می‌توانند درباره کاستی‌ها به راحتی نظر بدهند.
پنجشنبه، 13 آبان 1400 - 16:41

خلاقیت در روابط‌عمومی خلاقیت در روابط‌عمومی
تحقیق در مورد خلاقیت و عناصر تشکیل‌دهنده آن بیش از یک قرن پیش توسط دانشمندان علوم اجتماعی شروع شد ولی انگیزه اساسی برای پژوهش بیشتر در سال 1950 توسط کیلیفورد ایجاد گردید.
یکشنبه، 22 مهر 1397 - 08:53

شیک پوش باشید، دقیقاً یعنی شیک پوش باشید شیک پوش باشید، دقیقاً یعنی شیک پوش باشید
شما هیچ عذر و بهانه ای برای پوشیدن لباس های نامناسب، نامرتب، کهنه و جلف ندارید. شما باید در انتخاب لباس خود دقت کنید. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در اولین برخورد، طرز پوشش شماست حتی قبل از اینکه سلام و علیک کنید.
شنبه، 17 آذر 1397 - 07:04

 یک لبخند گرم و شیرین ارزان ترین هدیه شما به دیگران است یک لبخند گرم و شیرین ارزان ترین هدیه شما به دیگران است
شما می توانید احساس خود را با لبخندتان نشان دهید. مهم نیست که به چه چیز لبخند می زنید، مهم این است که در لبخند زدن صرفه جویی نکنید.
سه شنبه، 20 آذر 1397 - 07:14

 دست مردم را به گرمی بفشارید دست مردم را به گرمی بفشارید
تا حالا حساب کردید در روز چند بار با دیگران دست می دهید؟ و چند بار صادقانه دست می دهید؟ آیا تا به حال به تاثیر دست دادن با دیگران فکر کرده اید؟ هنگام دست دادن با مردم در واقع حس امنیت و اعتماد را به آنها منتقل می کنید که لازمه آن صداقت شماست. دست دادن انتقال پیام دوستی و صمیمیت است.
چهارشنبه، 21 آذر 1397 - 07:33

از مدی پیروی کنید که شما را از دیگران متمایز کند از مدی پیروی کنید که شما را از دیگران متمایز کند
شما می خواهید از مدی پیروی کنید که تمام جنبه های فوق را داشته باشد و مورد توجه دیگران قرار گیرید. اگر موهای خود را قرمز کنید و یک لباس مندرس از فروشگاه خیریه با قیمت ارزان بپوشید واقعا سبکی را ارائه کرده اید که توجه همه را جلب می کند، اما آیا این سبک، مناسب یک بازیگر قوانین کار می باشد.
جمعه، 23 آذر 1397 - 07:38

هفت نکته ارتباطی برای مدیران روابط عمومی هفت نکته ارتباطی برای مدیران روابط عمومی
بسیاری از مدیران گمان می کنند کارکنان شان به علت عدم رضایت از حقوق دریافتی کار را ترک می کنند. یک تحقیق بر روی 20000 کارمند که استعفا داده اند، نشان می دهد که مهم ترین دلیل برای ترک شغل، رفتار نامناسب سرپرستی و یا به عبارت دیگر مدیران ناشی است. یکی از مهم ترین فاکتورهای رفتار نامناسب سرپرستی، همانا ارتباطی نامناسب است.
جمعه، 16 آذر 1397 - 08:03

 برخی بهترین تکنیک های روابط عمومی برخی بهترین تکنیک های روابط عمومی
زمانی که شرکت ها در لیست Fortune 500 قرار می گیرند، انتظار می رود که تلاششان برای ارتقاء روابط عمومی از طریق کمپین های خلاقانه و مؤثر افزایش پیدا کند. در ادامه، پنج کمپین روابط عمومی که در سال های اخیر در این لیست قرار دارند و مسلما به دلیل روش های استادانه استفاده شده در فرمول بندی و اجرای استراتزی های روابط عمومی، جالب توجه هستند را معرفی می کنیم:
دوشنبه، 28 آبان 1397 - 12:58

هفت گام برای برنامه‌ریزی روابط عمومی کارآمد هفت گام برای برنامه‌ریزی روابط عمومی کارآمد
برنامه‌ریزی استراتژیک، بودجه هوشمندانه و تفکر خلاق همراه با توانایی مدیریت شرایط پیش‌بینی‌نشده، ضروری‌ترین عوامل برای برنامه‌ریزی مؤثر روابط عمومی است که باعث می‌شود فعالیت‌های روزمره خود را به‌آرامی پشت سر بگذارید و فرصت‌های جدیدی برای کسب‌وکار خود ارائه دهید و بدرخشید.
شنبه، 24 آذر 1397 - 07:26

10 اصل پایه ای روابط عمومی 10 اصل پایه ای روابط عمومی
کارگزاران روابط عمومی باید از علوم اجتماعی-جامعه شناسی، روان شناسی اجتماعی، افکار عمومی، مطالعات ارتباطات و معناشناسی بهره گیرند.
دوشنبه، 3 اردیبهشت 1397 - 23:00

اهداف کوتاه مدت شما کدام است؟ اهداف کوتاه مدت شما کدام است؟
اهداف کوتاه مدت، چقدر کوتاه است؟ دقیقا اندازه شما است. منظورم این است که متناسب با شرایط کار و زندگی شما است. من خودم سه طرح یک ماهه، یک ساله و پنج ساله دارم. ظاهرا باید در مورد هر سه طرح، اطلاعات کافی داشته باشم.
پنجشنبه، 29 آذر 1397 - 11:34

ساده و صادقانه حرف های خود را بزنید ساده و صادقانه حرف های خود را بزنید
تا حالا فکرکردید چرا با دیگران حرف می زنیم. خب معلومه، می خواهیم ارتباط برقرار کنیم، اطلاعات بگیریم و کارهایمان را انجام دهیم. لازمه زندگی اجتماعی برقراری ارتباط است که جز با حرف زدن و برقراری ارتباط کلامی، امکانپذیر نیست.
سه شنبه، 4 دی 1397 - 07:26

خوانا، مرتب و دقیق بنویسید خوانا، مرتب و دقیق بنویسید
معمولا با نوشتن، دو هدف را دنبال می کنیم. هدف اول ما کسانی هستند که برایشان می نویسیم و هدف بعدی خودمان هستیم.
دوشنبه، 3 دی 1397 - 07:31

آنچه باید بدانیم!/ تاکتیک ها آنچه باید بدانیم!/ تاکتیک ها
هیچ سازمان آگاهی که به ارتباطات راهبردی, مدیریت مساله و موقعیت یابی روابط عمومی می پردازد، چنین کارهایی را به صورت تصادفی یا از روی هوس انجام نمی دهد. این سطح تحلیل به ارزیابی دقیقی از مشکلات و چالشهایی نیاز دارد که هر سازمان که در پی برقراری, حفظ و بهسازی روابط سودمند متقابل با گروههای ذینفع یا جویندگان منافع باشد با آنها روبرو خواهد شد.
یکشنبه، 25 آذر 1397 - 08:58

پنج گام که می‌تواند زندگی تان را بهتر کند پنج گام که می‌تواند زندگی تان را بهتر کند
یکی از مهمترین درس‌هایی که من از مطالعاتم در فلسفه‌ شرق گرفته‌ام، این است که تحمل کردن و صبوری ورزیدن و ایستادگی در ناملایمات و سختی‌ها، نیروی ذهنی شما را افزایش می‌دهد. هنگامی که شکست می‌خورید و به جای گریختن از صحنه، می ایستید و شکست و غمی که به همراه می‌آورد را، با تمام وجود تجربه می‌کنید؛ درمی‌یابید که قدرت شما بیش از آن بوده که فکر می‌کردید. به این روش، درسی را که از خطاهایتان می‌گیرید عمیق‌تر است و بیشتر در ضمیر شما می‌ماند.
دوشنبه، 17 دی 1397 - 19:01

مدیریت بحران و ارتباطات در کنار یکدیگر پیش می روند مدیریت بحران و ارتباطات در کنار یکدیگر پیش می روند
مدیریت بحران با شناسایی آن حوادثی که ممکن است رخ دهد که احتمالاً باعث می شود یک شرکت درهای خود را ببندد و یا تأثیر طولانی مدت و منفی بر قیمت سهام، درآمد و غیره داشته باشد، سروکار دارد.
سه شنبه، 21 آبان 1398 - 07:29

برنامه ریزی 2021: سؤالاتی برای ایجاد استراتژی رسانه ای درخشان برنامه ریزی 2021: سؤالاتی برای ایجاد استراتژی رسانه ای درخشان
در حرفه ارتباطات من می توانم به تفاوت های بی شماری بین امروز و قرن اخیر اشاره کنم. اتاق های خبری کوچکتر، موضوعات گسترده تری را پوشش می دهند.
یکشنبه، 17 آذر 1398 - 16:06

سطوح تجزیه و تحلیل در تحقیقات روابط عمومی سطوح تجزیه و تحلیل در تحقیقات روابط عمومی
روابط عمومی با ساختن رابطه ای خوب و بلندمدت با مخاطبین مهم سازمان، سبب افزایش ارزش می شود؛ و از تحقیقات می توان برای نظارت و ارزیابی کیفیت این روابط استراتژیک استفاده کرد.
شنبه، 7 دی 1398 - 07:33

مدیر پخته - مدیر پخمه مدیر پخته - مدیر پخمه
مدیران پخته؛ مدیرانی هستند که: براساس سلسله مراتب سازمانی و شایستگی‌های فردی و تخصصی ارتقاء یافته اند. سرد و گرم روزگار را چشیده اند. حرف حساب سرشان می‌شود. پرت و پلا نمی‌گویند. دنبال حل مسئله هستند. خیرخواه بوده و محترمانه برخورد می‌کنند.
یکشنبه، 21 شهریور 1400 - 11:52

رویکردهای فرایند برنامه‌ریزی در روابط عمومی رویکردهای فرایند برنامه‌ریزی در روابط عمومی
فرایند برنامه‌ریزی، نظم ‌و ترتیب دارد و به برنامه‌ریز روابط‌عمومی اجازه می ‎دهد تا رویکرد خود را پیرامون جنبه‌های کلیدی و معین، سازماندهی کند.
جمعه، 6 دی 1398 - 21:23

مراحل مدیریت برنامه در روابط عمومی مراحل مدیریت برنامه در روابط عمومی
مدیریت برنامه، فرایند مدیریت گروهی یک پروژه به منظور دستیابی به یک هدف یا منافع تجاری مشخص است. هدایت یک برنامه به مجموعه ای از مراحل نیاز دارد. هر مرحله اجازه می دهد تا برنامه از یک فاز به مرحله دیگر حرکت کند تا به اهداف و مزایای مورد نظر برسد.
جمعه، 6 دی 1398 - 21:55

چگونه یک برنامه را دوباره شروع کنیم؟ چگونه یک برنامه را دوباره شروع کنیم؟
بعضی اوقات ممکن است اتفاق بیفتد که یک برنامه کشته شود. دلایل این اتفاق می تواند متفاوت باشد. در حقیقت، یک برنامه می تواند برای زمان بندی بد، مدیریت ضعیف یا شروع بد شکست بخورد.
چهارشنبه، 11 دی 1398 - 07:24

اثرات جملات قصار در روابط اثرات جملات قصار در روابط
برای اثرپذیری جملات مثبت از جهت ارتباطات، باید طبق همان جملات راهی را در نظر بگیریم و آرام آرام خود را در آن راه قرار داده و در آن حرکت کنیم و البته باید سعی مان بر این باشد که به همان میزان که نکات مثبت خود را می بینیم به نکات مثبت اطرافیان نیز نگاه کنیم و به رفتارهای توام با خرد و دانش آنان که اتفاقا مثبت نیز می تواند باشد احترام گذاشته و با بیان آن به فرد مخاطب، او را نیز بیشتر در این مسیر مثبت قرار دهیم.
جمعه، 11 بهمن 1398 - 16:47

سبک های مختلف رهبری سبک های مختلف رهبری
به عنوان یک مدیر پروژه، بسته به بستری که در آن هستید می توانید هرکدام از انواع رهبری را که در بالا ذکر شد، انتخاب کنید. به طور کلی، صرف نظر از اینکه کدام سبک را از لیست بالا انتخاب کنید، از صداقت و همدلی استفاده کنید.
دوشنبه، 16 دی 1398 - 19:24

بررسی 5 بخش مهم تدوین برنامه روابط عمومی بررسی 5 بخش مهم تدوین برنامه روابط عمومی
بدون شک حوزه روابط عمومی پیچیدگی های زیادی دارد. این امر اغلب موجب سردرگمی مدیران و کارمندان در این بخش می شود. هدف اصلی من در این مقاله بررسی برخی از مهم ترین فرآیندهای ایجاد برنامه ای منسجم در حوزه روابط عمومی بود. توصیه های مورد بحث در این مقاله گام مناسبی برای شروع فرآیند حرفه ای در زمینه روابط عمومی خواهد بود.
جمعه، 13 دی 1398 - 13:52

هفت رفتاری که آدم های با اعتماد به نفس انجام نمی دهند هفت رفتاری که آدم های با اعتماد به نفس انجام نمی دهند
یکی از ساده ترین شیوه های اندازه گیری اعتماد به نفس وقتی است که یک فرد وارد جمع می شود. آدم هایی که اعتماد به نفس دارند اصلاً نگران عکس العمل و قضاوت دیگران نیستند. چون خودشان را واقع بینانه می شناسند.
سه شنبه، 17 دی 1398 - 10:03

آینده پژوهی و سناریو نویسی آینده پژوهی و سناریو نویسی
در مطالعات آینده، آینده به دو حوزه کلی تقسیم می شود: آینده حدوثی و آینده احداثی. آینده حدوثی، آینده ای است که نتیجه طبیعی وضعیت اکنون، در اثر تغییرات طبیعی است. تغییرات طبیعی، یعنی آن تغییراتی که بدون فاعلیت و دخالت عامل انسانی رخ می دهند. تبیین این آینده را "پیش نگری" یا "آینده نگری" می خوانند.
یکشنبه، 5 اسفند 1397 - 15:48

سناریو نویسی در تهیه تیزر تبلیغاتی سناریو نویسی در تهیه تیزر تبلیغاتی
در دنیای امروز که تبلیغات حرف اول را می زند می توانید با داشتن تیزر تبلیغاتی نام تجاری، برند، محصولات و شرکت خود را به عموم مردم و افرادی که تنها در زمینه محصولات شما فعالیت دارند و به عنوان مشتریان واقعی شناخته می شوند معرفی کنید.
جمعه، 5 بهمن 1397 - 22:35

10 ویژگی قدرتمند افراد موفق 10 ویژگی قدرتمند افراد موفق
در افراد موفق خصیصه ای وجود دارد که آن ها را از بقیه افراد متمایز می کند: آن ها آموخته اند که از توانایی ها و ویژگی های طبیعی خود برای دست یافتن به رؤیاهای خود استفاده کنند.
پنجشنبه، 15 آذر 1397 - 15:36

تدوین تقویم اجرایی، یک ضرورت برای روابط عمومی تدوین تقویم اجرایی، یک ضرورت برای روابط عمومی
تقویم اجرایی، نقشه راه و برنامه عملیاتی یک ساله روابط عمومی است که کلیه برنامه‌ها و اقدامات گروه‌های مختلف از ابتدا تا انتهای سال در آن مشخص شده و اجرای آن از سوی تمامی همکاران روابط عمومی الزامی است.
یکشنبه، 21 بهمن 1397 - 20:58

 سه راهکار برای ماندگاری تحولات در سازمان سه راهکار برای ماندگاری تحولات در سازمان
کسب‌وکار میدان جنگ نیست. اما تحولات یکی از سخت‌ترین چیزهایی است که رهبران کسب‌وکار با آن مواجه می‌شوند. شانس موفقیت در اجرای تحول کم است و حتی اگر هم پیروز شویم، ممکن است موقتی باشد. برای حفظ تحول و اجتناب از فروپاشی سازمان، رهبران باید ثبات را اولویت قرار دهند، این ثبات را وارد فرآیندها کنند و خودشان الگوی روش‌های جدید کار باشند.
دوشنبه، 4 مرداد 1400 - 13:11

مدیریت مسایل مدیریت مسایل
وظیفه مدیر مسایل، ثبت و سر و کار داشتن با سؤالات مربوط به افکارعمومی، روندهای اجتماعی، فناوری جدید و غیره است، که می توانند تاثیری بر سازمان مورد نظر داشته باشند.
یکشنبه، 26 اسفند 1397 - 21:47

چگونه عوامل اجتماعی بر خلاقیت تاثیر می گذارد؟ چگونه عوامل اجتماعی بر خلاقیت تاثیر می گذارد؟
نادیده گرفتن تکنیک های تفکر خلاق و اهمیت آن، شایع ترین مانع تفکر خلاق است. برخی از افراد در برابر جلسات تفکر خلاق، که ممکن است تعصب داشته باشند تحت تأثیر تجربیات بد قرار می گیرند.
چهارشنبه، 1 اسفند 1397 - 07:25

فرایند روابط عمومی فرایند روابط عمومی
روابط عمومی تنظیم کننده مدیریت ارتباط بین سازمان و کارکنان خواهد بود و به نوعی وظیفه خطیر اطلاع رسانی و سخنگویی و اعلام مواضع آن سازمان را در سطح جامعه و افکار عمومی برعهده خواهد داشت. اگر مدیران می خواهند هنر مردم داری را تحقق بخشند، لازمه آن به کارگیری مدیران روابط عمومی کاردان، متخصص، با اخلاق و هنرمند در برقراری ارتباط با مخاطبان است.
دوشنبه، 6 اسفند 1397 - 20:33

چگونه یک استراتژی موفق روابط عمومی بسازیم؟ چگونه یک استراتژی موفق روابط عمومی بسازیم؟
استراتژی یک کلمه است که توسط متخصصان روابط عمومی و بازاریابی زیاد استفاده می شود، و معنای آن معمولا در کسب و کار ما خلاصه می شود. این به معنی طرح یا نقشه راه برای چگونگی دستیابی به اهداف روابط عمومی یا ارتباطات است.
پنجشنبه، 18 بهمن 1397 - 09:57

هفت فکر مسموم هفت فکر مسموم
ما از دوران کودکی تا بزرگسالی بسیاری از عادت ها و باورهای رفتاری را از جامعه کسب می کنیم، اعتقاداتی که شاید به درد روزگار ما نخورد. اینها هشت تفکر و تشخیص مسموم هستند که دست و پای ما را در زندگی می بندد:
شنبه، 15 اردیبهشت 1397 - 02:16

سازمان هوشیار سازمان هوشیار
سازمان هوشیار عبارت از سازمانی است که شفّافیت را هدایت می‌کند که سود ببرد و فرهنگ جدیدی از سعۀ صدر را پدید می‌آورد که به نحوی صحیح بین آنچه که از لحاظ تجاری محرمانه است و مشارکت کلّیه شهروندان تمایز قائل شود.
جمعه، 3 اسفند 1397 - 23:08

رهبری شهروند محوری رهبری شهروند محوری
برای نسل بعدی رهبران، فناوری دوست است نه دشمن. آنها باید تصدیق کنند که زمان مدیریت پیام، بالاخره سپری شده است. آنطور که ادوارد اسنودن شهادت می‌دهد، حقیقت برملا شده و پنجره‌های فریب و توجیه محکم بسته شده است.
جمعه، 3 اسفند 1397 - 23:16

رهبری جهانی، حرفۀ امور عمومی رهبری جهانی، حرفۀ امور عمومی
ما، بر این باوریم که برتری و ممتاز بودن امور عموومی بر ایجاد و مدیریت روابط درازمدّت افراد ذی‌نفع متمرکز است که پایۀ آن اعتماد است.
جمعه، 3 اسفند 1397 - 23:10

تاثیر فناوری در تغییر نقش ارتباطات شرکتی تاثیر فناوری در تغییر نقش ارتباطات شرکتی
فناوری پیشرفت کرده و نقش مدیران ارتباطات و نمایندگان روابط عمومی را در شرکت های بزرگ و کارخانه های صنعتی تغییر داده است. افرادی که در این موقعیت قرار دارند باید هنگام پاسخ دادن به سوالات سریع و دقیق باشند.
جمعه، 3 اسفند 1397 - 23:23

چرا یک روابط عمومی باید استراتژی داشته باشد؟ چرا یک روابط عمومی باید استراتژی داشته باشد؟
روابط عمومی همیشه برای انطباق با فضای کسب و کار و مخاطبان آن که همیشه در حال تغییر است، باید چابک باشد. به همین منظور در سازمان های موفق استراتژی‌های روابط عمومی به طور مداوم در حال پیشرفت هستند که سال ۲۰۲۱ نقطه عطفی در فلسفه چرایی و راهکارهای بهبود روابط عمومی های سازمانی است.
دوشنبه، 21 تیر 1400 - 18:08

یک روش کارآمد برای اجرای استراتژی شرکت یک روش کارآمد برای اجرای استراتژی شرکت
امروزه شرکتها دائماً تحت فشار برای نوآوری و رشد قرار می گیرند. برای رسیدن به این اهداف، آنها باید راهی موثر برای اجرای استراتژی های خود پیدا کنند. با این وجود، در بسیاری از سازمان ها شکاف بین تدوین استراتژی و اجرای موفق آن وجود دارد. مدیریت نمونه کارهای پروژه (PPM) به کم کردن این فاصله کمک می کند.
سه شنبه، 8 بهمن 1398 - 09:41

شرایط کاری متخصصان روابط عمومی شرایط کاری متخصصان روابط عمومی
برخی از متخصصان روابط عمومی در هفته بین 35 تا 40 ساعت، که ساعت کاری استانداردی است، به کار می‌پردازند، امّا اضافه کاری بدون حقوق نیز امری متداول است. گاهی اوقات لازم است این افراد 24 ساعته در محل کار حضور داشته یا در دسترس باشند، خصوصاً در مواقعی که یک وضعیّت اضطراری پیش آمده یا بحرانی رخ داده است.
دوشنبه، 10 اردیبهشت 1397 - 01:15

مهارت «نه» گفتن در محیط کار! مهارت «نه» گفتن در محیط کار!
بسیاری از ما به سختی می توانیم در محل کار«نه» بگوییم، و بعضی از ما حتی تصور نمی کنیم که اجازه نه گفتن را داریم یا خیر؟ خصوصا که جدیدا شروع به کار کرده باشیم.
پنجشنبه، 30 فروردین 1397 - 23:29

جنبه های مدیریت موفقیت برنامه ها جنبه های مدیریت موفقیت برنامه ها
مدیریت برنامه ها آنطور که به نظر می رسد آسان نیست. در حقیقت، جنبه هایی وجود دارد که مدیران برنامه باید برای مدیریت موفقیت برنامه ها مد نظر قرار دهند. بیایید برخی از مهمترین جنبه هایی را که می تواند از مدیران برنامه در این تجارت سخت پشتیبانی کند، تجزیه و تحلیل کنیم.
جمعه، 4 بهمن 1398 - 14:44

مدیران برنامه نیازهای برنامه را جمع می کنند مدیران برنامه نیازهای برنامه را جمع می کنند
پس از شروع شکل گیری الزامات برنامه، مدیران برنامه باید آنها را با ذینفعان اصلی به اشتراک گذاشته و مورد بررسی قرار دهند. جمع آوری و فهرست نیازهایی که در محدوده برنامه قرار دارند مهم است.
پنجشنبه، 1 اسفند 1398 - 08:37

اهمیت گزارش وضعیت اهمیت گزارش وضعیت
استفاده از گزارش های وضعیت برای نظارت بر پیشرفت پروژه یک روش معمول است. گزارش وضعیت بخشی از مبانی مدیریت پروژه است. در واقع، آنها بخشی از مستندات پروژه هستند.
چهارشنبه، 16 بهمن 1398 - 06:45

عواملی که می توانند بر ابتکار پروژه تأثیر بگذارند عواملی که می توانند بر ابتکار پروژه تأثیر بگذارند
بسیاری از عواملی هستند که می توانند در یک پروژه تأثیر بگذارند. بنابراین، مدیران پروژه و به طور کلی شرکت ها باید این عوامل را بشناسند تا سریع عمل کنند و موفقیت پروژه را تضمین کنند.
دوشنبه، 14 بهمن 1398 - 06:37

جلسات ایستاده جلسات ایستاده
به خاطر داشته باشید: جلسات ایستاده به تیم کمک می کند تا از وضعیت فعلی کار آگاه باشد. سپس در صورت نیاز به بحث و گفتگو، می توان جلسه طولانی تری با افراد علاقه مند ترتیب داد.
جمعه، 18 بهمن 1398 - 07:29

ارتباطات در مدیریت برنامه ارتباطات در مدیریت برنامه
ارتباطات، عمل انتقال اطلاعات از شخص به شخص دیگر است. ما در هر کاری که انجام می دهیم ارتباط برقرار می کنیم. در حقیقت، ما نمی توانیم از برقراری ارتباط با دیگران جلوگیری کنیم. ارتباطات، ابزاری اساسی در مدیریت برنامه هاست. در واقع، برای برقراری ارتباط موثر، مدیران برنامه باید فرایند ارتباط را به خوبی بشناسند.
سه شنبه، 10 دی 1398 - 07:25

11 روش برای ایجاد اعتماد به نفس و جذابیت های ظاهری 11 روش برای ایجاد اعتماد به نفس و جذابیت های ظاهری
دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که افراد با جذابیت های ظاهری، باور دارند که به طبقه ی اجتماعی بالاتری تعلق دارند، و این احساس به جذابیت واقعی و موقعیت اجتماعی فعلی آنها مرتبط نیست.
جمعه، 20 دی 1398 - 17:13

ده مهارت کلیدی لازم در سال 2021 ده مهارت کلیدی لازم در سال 2021
یکی از جنبه‌های مورد نیاز جهت کسب موفقیت در تمامی حوزه‌های کاری به خصوص حوزه علم‌داده، توجه به مهارت‌های نرم یا Soft Skills است. در زیر 10 مهارت کلیدی مورد نیاز تا سال 2021 معرفی گردیده است.
پنجشنبه، 3 بهمن 1398 - 14:01

مدیریت پروژه نمونه کارها و پیوند استراتژی سازمان مدیریت پروژه نمونه کارها و پیوند استراتژی سازمان
تغییر استراتژیک تنها در شرایطی حاصل می شود که مدیریت ارشد عمیقاً در مدیریت پروژه دخیل باشد. برای رسیدن به این هدف، اولین قدم پشتیبانی از متخصصان و مدیران استراتژیک در یادگیری زبان مدیریت پروژه است.
چهارشنبه، 21 اسفند 1398 - 10:28

نحوه شناسایی پروژه ها برای اجرای استراتژی نحوه شناسایی پروژه ها برای اجرای استراتژی
مدیریت استراتژیک به شرکتها کمک می کند تا فرایندها و محصولات خود را نوآوری کنند. استراتژی به سازمانها این امکان را می دهد تا بهترین پیکربندی سیستم ها، فرایندها، محصولات و منابع را برای دستیابی به اهداف خود تعیین کنند.
دوشنبه، 19 اسفند 1398 - 10:24

6 افسانه در مورد کیفیت داده ها 6 افسانه در مورد کیفیت داده ها
از نظر تاریخی، اصطلاح یکپارچگی داده به اعتبار داده و کیفیت داده ها به معنای کامل بودن، صحت و به موقع بودن داده هاست. با این حال، برای درک اعتبار اطلاعات، مشاغل باید از کامل بودن، صحت و به موقع بودن آن آگاه باشند.
یکشنبه، 18 اسفند 1398 - 03:39

برای حضور در مصاحبه شغلی چگونه لباس بپوشیم؟ برای حضور در مصاحبه شغلی چگونه لباس بپوشیم؟
متاسفانه نظرسنجی در سال 2018 از کودکان درباره شغلی که برای آینده خود انتخاب کرده اند تفاوتی با نظرسنجی سال 2000 نکرده و همچنان دکتر، معلم، وکیل و تاجر در صدر این لیست قرار دارند. این موضوع می تواند نگران کننده باشد، زیرا بازار کار در دو دهه اخیر تغییرات اساسی کرده اما ذهنیت فرزندان ما همچنان همان ذهنیت دو دهه قبل است.
جمعه، 2 اسفند 1398 - 10:25

6 مرحله برای تدوین یک برنامه روابط عمومی مدرن 6 مرحله برای تدوین یک برنامه روابط عمومی مدرن
بسیاری از مدیران روابط‌عمومی اشتباه می کنند که فقط روی اهداف کوتاه مدت متمرکز می شوند. یک راه حل بسیار بهتر این است که اهداف بلند مدت خود را تعیین کنید و به صورت استراتژیک عمل کنید تا اثر برنامه خود را به حداکثر برسانید.
دوشنبه، 26 اسفند 1398 - 07:25

مدیریت بحران و ارتباطات در شرایط بحران مدیریت بحران و ارتباطات در شرایط بحران
بی تردید عصر حاضر، بنا به دلایل متعدد، متنوع و پیچیده در کانون وقوع انواع بحران ها واقع شده است. امروزه،  جوامع معاصر با بحران های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، طبیعی، تکنولوژیکی و... در ابعاد ملی و بین المللی مواجه اند.
دوشنبه، 6 اردیبهشت 1395 - 07:39

 مدیریت بحران مدیریت بحران
برقراری ارتباط در هر بحرانی، حس اعتماد بین کسانی که پیامی تولید می‌کنند و کسانی که این پیام را دریافت می‌کنند بالا می‌برد.
سه شنبه، 14 آبان 1392 - 03:54

نقش حیاتی ارتباطات در حل بحران های جهانی نقش حیاتی ارتباطات در حل بحران های جهانی
دولت ها نمی‌توانند کار را به تنهایی انجام دهند. مؤسسات و نظام‌های سنتی نمی‌توانند به آسانی با این میزان پیچیدگی فعلی و سرعت تغییرات مقابله نمایند؛ بنابراین، این معضلات مستلزم مشارکت کل جامعۀ افراد ذی‌نفع است. به این علت او بر این باور است که نقش ارتباطات بسیار حیاتی و حساس است.
چهارشنبه، 23 فروردین 1391 - 14:40

استراتژی رشد و مدیریت تضادها استراتژی رشد و مدیریت تضادها
در هر گروهی، از یک خانواده گرفته تا یک سازمان، تضاد و کشمکش اجتناب ناپذیر است. تحقیقات رندال پیترسون در مورد «تضاد»، اطلاعات بیشتری را در اختیار ما قرار می‌دهد که در این مصاحبه بخش‌هایی از آن را مرور می‌کنیم:
شنبه، 19 فروردین 1391 - 20:09

نوآوران ماهر چه رویکردهایی دارند؟ نوآوران ماهر چه رویکردهایی دارند؟
نوآوران ماهر، نمی‌توانند وجود ابهام در هدف را تحمل کنند. آنها ممکن است برای رسیدن به هدف نهایی خود، با چندین روش کار کرده و کنار آیند. با این وجود، آنها قاطعانه بر نتایجی که به خوبی تعریف شده باشد، تمرکز می‌کنند.
پنجشنبه، 30 آذر 1391 - 17:11

 مزایای یک سازمان شنوا مزایای یک سازمان شنوا
صدای مشتریان نقشی بسیار حیاتی در بازاریابی و ارتباطات دارد. صدای مشتریان، یکی از منابع اصلی کسب اطلاعات و بازخورد نسبت به محصولات و خدمات شرکت است. این صدا از روش‌های مختلفی می‌تواند به گوش شرکت برسد.
یکشنبه، 8 تیر 1399 - 00:29

خدمات مشتری ستون اصلی استراتژی روابط عمومی خدمات مشتری ستون اصلی استراتژی روابط عمومی
ارزیابی روابط عمومی مساله پیچیده ای است که اغلب افرادی که در روابط عمومی ها کار می کنند با توجه به حجم قابل توجهی از محتوا در نشریات روز تخصصی دنیا که درباره این موضوع می نویسند، هنوز به درستی نمی دانند که چگونه می توانند پی ببرند که چه تاثیری بر نگاه مخاطبان داشته اند و فراتر از آن اینکه آیا خود روابط عمومی توانسته است خودش را به مخاطبانش اثبات کند یا اینکه بیشتر مخاطبان فکر می کنند که روابط عمومی در صدد فریب آنهاست.
دوشنبه، 1 تیر 1394 - 08:41

 چهار هدف مدیریت نمونه کارها چهار هدف مدیریت نمونه کارها
شرکت ها اگر می خواهند در حوزه های خود مرتبط و رقابتی باقی بمانند باید نوآوری کنند. بنابراین، برای موفقیت، شرکت ها باید ترکیب مناسب پروژهها را مشخص کنند. مدیریت پروژه نمونه کارها به شرکتها کمک می کند تا کلیه خدمات و محصولات را برای دستیابی به چشم انداز نوآوری خود مدیریت کنند.
یکشنبه، 11 خرداد 1399 - 07:32

 نحوه ایجاد یک پروژه نمونه کار نحوه ایجاد یک پروژه نمونه کار
سازمانها می توانند از مدیریت پروژه نمونه کارها (PPM) استفاده کنند تا بتوانند یک نمونه کار از پروژه های با ارزش را ایجاد کنند. علاوه بر روشهایی که تاکنون دیدیم، روشهای بسیاری دیگری نیز وجود دارد که به شرکتها کمک می کند تا بهترین پروژه ها را برای دستیابی به اهداف خود انتخاب کنند، مانند دوره بازپرداخت، نرخ بازده داخلی و بسیاری دیگر.
چهارشنبه، 9 مهر 1399 - 00:41

نحوه انتخاب پروژه مناسب با استفاده از مدیریت پروژه نمونه کارها نحوه انتخاب پروژه مناسب با استفاده از مدیریت پروژه نمونه کارها
مدیریت پروژه نمونه کارها (PPM) اخیراً توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. مدیریت پروژه نمونه کارها از آنجا که شرکت ها تشخیص داده اند کارآیی سازمانی نیز به انجام پروژه های مناسب بستگی دارد، شتاب بیشتری یافته است. اصولاً انتخاب پروژه مناسب از انجام پروژه انتخاب شده به روش درست مهمتر است.
چهارشنبه، 3 اردیبهشت 1399 - 00:17

نیاز به فرهنگ شفاف شرکت/ 4 دلیل نیاز به فرهنگ شفاف شرکت/ 4 دلیل
شفافیت یعنی اینکه یک شرکت نسبت به برنامه ها و عملکردهای خود باز و صادق است و کارمندان آن نیز با یکدیگر و با مشتریان باز و صادق هستند. اما عدم شفافیت، یک محیط پنهانی و کارمندان غیر قابل اعتماد ایجاد می کند و مردم دوست ندارند از شرکتی که به آنها اعتماد ندارند خریداری یا کار کنند.
سه شنبه، 2 اردیبهشت 1399 - 09:29

 مزایای استفاده از مدیریت پروژه نمونه کارها مزایای استفاده از مدیریت پروژه نمونه کارها
شرکت ها می توانند با اتخاذ مدیریت پروژه نمونه کارها، مزایای بسیاری کسب کنند. به طور کلی، PPM به شرکتها کمک می کند تا با تمرکز بر مهمترین و استراتژیک ترین پروژهها و برنامه ها، به شکوفایی برسند.
سه شنبه، 2 اردیبهشت 1399 - 07:33

تبدیل فرهنگ شرکت به واقعیت/ 6 راه تبدیل فرهنگ شرکت به واقعیت/ 6 راه
فرهنگ منعکس کننده شخصیت جمعی کارمندان است. این شامل نحوه تفکر، عمل و واکنش آنها می شود. همچنین شامل هنجارهایی است که رفتارهای موجود در شرکت را راهنمایی می کند. فرهنگ بیانگر ترجیحات جمعی، عادات و ویژگیهای کارمندان است.
یکشنبه، 31 فروردین 1399 - 10:59

مشکلات و چالش‌های شرکت‌ها در استفاده از مدیریت پروژه نمونه کارها مشکلات و چالش‌های شرکت‌ها در استفاده از مدیریت پروژه نمونه کارها
سازمانها می توانند هنگام استفاده از شیوه های مدیریت پروژه نمونه کارها با مشکلاتی روبرو شوند. همچنین صحیح است که آنها می توانند با تلاش برای به دست آوردن تخصص و مهارت بیشتر، کاهش فاصله بین پروژه ها و استراتژی، عملکرد و نتایج خود را بهبود بخشند و در تخصیص منابع در پروژه ها متفکر تر باشند.
یکشنبه، 24 فروردین 1399 - 18:00

مشتریان خود را در آغوش بگیرید مشتریان خود را در آغوش بگیرید
در دنیای پیچیده امروز، نقش‌های زیاد و احتیاجات متناقضی باتوجه به شرایط وجود دارد. مشتریان نیز با توجه به نقش خود می‌توانند دارای روابط گوناگونی باشند و ازطریق کانال‌های متفاوت ارتباط داشته باشند. این شرایط باعث می‌شود که سازمان به سختی قادر به ایجاد یک دیدگاه عمومی مناسب از مشتری باشد. برای رفع نیاز به وجود آمده، احتیاج به وجود سیستم‌های مدیریت روابط با مشتریان برای اطمینان از به کارگیری دانسته‌ها و دیدگاه مناسب از تمام کانال‌ها وجود دارد.
سه شنبه، 19 فروردین 1399 - 15:40

مدیریت پروژه نمونه کارها؛ فرآیند تصمیم گیری منطقی مدیریت پروژه نمونه کارها؛ فرآیند تصمیم گیری منطقی
برای اجرای مؤثر مدیریت پروژه نمونه کارها (PPM) به طور مؤثر باید فرضیاتی را در نظر بگیرید که می توانند تأثیر زیادی در اجرای آن داشته باشند. در عین حال شرکتها باید بدانند که این فرضیات همیشه نمی توانند معتبر باشند. به همین دلیل، شرکتها باید قبل از اجرای PPM، همه جوانب را به طور عمیق تجزیه و تحلیل کنند.
یکشنبه، 17 فروردین 1399 - 13:43

مدیریت مدیریت
مدیریت عبارت است از فراگرد به‌کارگیری کارا و اثربخش منابع مادی و انسانی تحت نظام ارزشی پذیرفته شده آن جامعه با عنایت به اصولی چون برنامه‌ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل و نظارت بر اساس هدف‌های از پیش تعیین شده است.
یکشنبه، 3 فروردین 1399 - 17:43

مدیریت نمونه کارها با گذشت زمان در حال تحول است مدیریت نمونه کارها با گذشت زمان در حال تحول است
مدیریت پروژه نمونه کارها (PPM) یک رشته است که با گذشت زمان پیچیده تر می شود. این تکامل ادامه خواهد یافت. مطمئناً، PPM مدیریت کل مجموعه ای از پروژه ها را به عنوان یک نهاد بزرگ برای دستیابی به اهداف شرکت نشان می دهد.
پنجشنبه، 29 اسفند 1398 - 07:29

علیه هوش علیه هوش
بنیاد و منطق تحقیقات مربوط به هوش و آزمون‌های هوش به لحاظ اجتماعی، ذهنی و عاطفی چندان قوی نیست. اساس باور به موجودیتی به نام هوش اساس مستحکمی نیست. اما آسیب‌زنندگی این مفهوم در زندگی بسیاری افراد و گروه‌ها از آنجایی ناشی می‌شود که این موجودیت موهوم را ارثی یا ذاتی و قابل اندازه‌گیری بدانیم، چیزی شبیه قد فرد.
یکشنبه، 4 اسفند 1398 - 01:54

از ROI و NPV برای اولویت بندی پروژه ها استفاده کنید از ROI و NPV برای اولویت بندی پروژه ها استفاده کنید
یک شرکت قبل از شروع کار، باید توانایی خود را برای رسیدگی به بارهای پروژه ها، بسته به منابع موجود در نظر بگیرد. اگر تعداد پروژه هایی که می خواهید شروع کنید بیشتر از تعدادی است که در یک بازه زمانی مشخص قابل اجرا هستند، باید اولویت بندی و رتبه بندی کنید.
جمعه، 2 اسفند 1398 - 08:39

 هشت مرحله تا ساخت شرکتی هشت مرحله تا ساخت شرکتی
اگر به تغییرات توجه نداشته و حتی این موارد در آینده را پیش بینی نکنید، بدون شک محکوم به نابودی خواهید بود. همچنین هیچ فردی تمایل ندارد در شرکتی حضور داشته باشد که به نوعی با تکنولوژی های جدید بیگانه محسوب می شود.
چهارشنبه، 30 بهمن 1398 - 15:38

تغییرات استراتژیک تغییرات استراتژیک
همه تغییرات استراتژیک در یک سازمان از طریق پروژه ها و برنامه ها اتفاق می افتد. در حقیقت، سازمان ها باید بر روی ابتکارات مهم در کسب و کار متمرکز شوند.
چهارشنبه، 30 بهمن 1398 - 06:58

یک پروژه یک تلاش موقت است یک پروژه یک تلاش موقت است
الزامات قانونی وجود دارد که می تواند فعالیت های یک برنامه را محدود کند. به همین دلیل، هنگامی که یک برنامه شروع می شود، مدیران برنامه باید الزامات بیرونی، استانداردهای سازمانی، قابلیت های فن آوری و سایر عوامل بیرونی را مدنظر و بررسی کنند.
سه شنبه، 29 بهمن 1398 - 07:09

PPM مدیریت پروژه سنتی را گسترش می دهد PPM مدیریت پروژه سنتی را گسترش می دهد
مدیریت پروژه نمونه کارها (PPM) مدیریت سنتی پروژه را گسترش می دهد. PPM برای حمایت از فرآیندهای خود نیاز به تدوین شیوه ها و ابزارهای جدید دارد.
جمعه، 25 بهمن 1398 - 14:41

موجودی پروژه در شرکت را ارزیابی کنید موجودی پروژه در شرکت را ارزیابی کنید
هنگامی که یک شرکت فرآیند مدیریت نمونه کارها پروژه را ایجاد می کند، ارزیابی موجودی پروژه موجود در شرکت مهم است.
جمعه، 25 بهمن 1398 - 07:24

سازمانها باید اطمینان حاصل کنند که برنامه ها با اهداف هماهنگ هستند سازمانها باید اطمینان حاصل کنند که برنامه ها با اهداف هماهنگ هستند
پروژه ها بخشی از برنامه ها و پرتفوی هستند و برنامه ها بخشی از پرتفوی ها هستند. در حقیقت، برنامه گروهی مجموعه ای از پروژه های مرتبط است که دارای همان مزیت و هدف استراتژیک هستند.
چهارشنبه، 23 بهمن 1398 - 07:17

تنظیم نقشه راه برای شروع برنامه تنظیم نقشه راه برای شروع برنامه
قبل از شروع برنامه، مدیران برنامه باید نقشه راه برنامه را تنظیم کنند. نقشه راه برنامه، جهت حرکت برنامه را مشخص می کند. این یک خلاصه مقیاس زمانی تحویل ها را نشان می دهد.
سه شنبه، 22 بهمن 1398 - 07:18

اندازه گیری وضعیت پروژه و عملکرد اندازه گیری وضعیت پروژه و عملکرد
پروژه ها تا زمانی که به حمایت از معیارهای مورد استفاده در انتخاب آنها ادامه دهند، فعال هستند. به این معنا که در طی فرایند انتخاب پروژه، فرضیات پروژه را با نیازهای تجاری ، اهداف استراتژیک و سایر معیارها مطابقت می دهیم.
دوشنبه، 21 بهمن 1398 - 07:13

نحوه دستیابی به اهداف استراتژیک سازمان نحوه دستیابی به اهداف استراتژیک سازمان
استراتژی رقابتی با رشته های اصلی آن در تجزیه و تحلیل رقبا، موقعیت یابی استراتژیک و تجزیه و تحلیل صنعت، اکنون بخش پذیرفته شده ای از شیوه های مدیریت مشترک است.
یکشنبه، 20 بهمن 1398 - 07:22

ضرورت شنیدن صدای مشتری؛ از تهدید تا فرصت ضرورت شنیدن صدای مشتری؛ از تهدید تا فرصت
تهدیداتی که در کسب و کارها و نحو ارتباط گیری با مشتریان در فضای اینترنتی با نشنیدن صدای مشتری موجب می شود در ابتدا بی اعتمادی به برند و از بین بردن و یا طولانی کردن چرخه فروش محصول یا خدمات از زمان تولید تا خرید را برای مدیران برند و فروش به ارمغان داشته باشد.
یکشنبه، 20 بهمن 1398 - 00:09

منشور پروژه منشور پروژه
منشور پروژه، سندی است که بطور رسمی وجود یک پروژه را مجاز می داند. این مدیر پروژه را مجاز به استفاده از منابع برای دستیابی به اهداف پروژه می کند.
جمعه، 18 بهمن 1398 - 08:58

فرآیند PPM برای رشد شرکت فرآیند PPM برای رشد شرکت
PPM یک روند مداوم است. این هدف برای انتخاب و مدیریت بهترین مجموعه پروژه هایی است که به حد ممکن ارزش تجاری ارائه می دهند. علاوه بر این، این یک فرایند پویاست که به مدیریت اجازه می دهد تا در مورد بهترین استفاده از منابع به توافق برسند.
پنجشنبه، 17 بهمن 1398 - 06:51

جمع آوری داده ها برای انتخاب و اولویت بندی پروژه ها جمع آوری داده ها برای انتخاب و اولویت بندی پروژه ها
مدیریت نمونه کارها، فرایندی است که تعیین می کند کدام پروژه ها یک سازمان را قادر می سازند استراتژی خود را به اجرا درآورد. برای اولویت بندی پروژه ها و انتخاب بهترین موارد برای دستیابی به اهداف شرکت، جمع آوری مجموعه ای از داده ها برای هر پروژه مهم است.
یکشنبه، 13 بهمن 1398 - 07:00

انواع مختلفی از روش های برنامه ریزی پروژه انواع مختلفی از روش های برنامه ریزی پروژه
در یک محیط کاملاً رقابتی و پر سرعت، مدیریت تغییرات در حوزه پروژه بسیار دشوار است. به همین دلیل اتخاذ شیوه هایی که به شرکتها کمک می کند تا متناسب با نیازهای مختلف ذینفعان عمل کند، مهم است. در حقیقت، انواع مختلفی از روشهای برنامه ریزی پروژه وجود دارد که از مدیران پروژه پشتیبانی می کند تا برنامه های پروژه خود را مطابق درخواست های جدید تنظیم کنند.
پنجشنبه، 10 بهمن 1398 - 09:47

چگونه سازمان پیشرو با خاصیت آهن ربائی جذب استعداد داشته باشیم؟ چگونه سازمان پیشرو با خاصیت آهن ربائی جذب استعداد داشته باشیم؟
قدرت مغناطیس می تواند به رهبران سازمان پیشرو کمک کند تا عکس العملهای انسانی را در هنگام کار، بهتر درک کنند. این درک، اغلب اولین قدم برای افزایش کارایی رهبری سازمان پیشرو و تعهد کارمندان محسوب می شود.
دوشنبه، 12 اسفند 1398 - 23:16

نحوه مقابله با خطرات در سبد پروژه نحوه مقابله با خطرات در سبد پروژه
همه پروژهها دارای عدم اطمینان هستند. هدف این است که از شکست احتمالی در دستیابی به اهداف پروژه کاسته شود. برای انجام این امر مهم است که به طور دوره ای، خطرات پروژه را در نظر بگیرید و ارزیابی کنید.
دوشنبه، 7 بهمن 1398 - 09:38

برنامه ها پیچیده تر از پروژه ها هستند برنامه ها پیچیده تر از پروژه ها هستند
برنامه گروهی مجموعه ای از پروژههای مرتبط است که از مزایای یکسان و هدف استراتژیک برخوردارند. به همین دلیل، برخی سازمانها این پروژه ها را به صورت هماهنگ مدیریت می کنند تا احتمال به دست آوردن مزایای مورد انتظار را افزایش دهند.
یکشنبه، 6 بهمن 1398 - 09:36

دفتر مدیریت پروژه دفتر مدیریت پروژه
دفتر مدیریت پروژه (PMO) یک گروه سازمانی یا دپارتمانی است که استانداردهای مدیریت پروژه را در داخل شرکت تعریف و حفظ می کند. PMO می تواند مسئولیت های مختلفی داشته باشد. در حقیقت، این مسئولیتها می تواند از ارائه پشتیبانی از مدیران پروژه گرفته تا مدیریت مستقیم یک یا چند پروژه باشد.
شنبه، 5 بهمن 1398 - 09:34

 زمینه سازمانی می تواند بر پروژه ها تأثیر بگذارد زمینه سازمانی می تواند بر پروژه ها تأثیر بگذارد
همه پروژه ها در یک زمینه سازمانی زندگی می کنند. تمام خصوصیات سازمانی می توانند بر اجرا و نتیجه یک پروژه تأثیر بگذارند. این ویژگی ها می توانند مدیران پروژه را به چالش بکشند. در واقع، برای اینکه آنها موفق باشند باید بتوانند تحت آن شرایط عمل کنند.
جمعه، 4 بهمن 1398 - 14:12

 هدایت گری اصول اولیه مدیریت در سازمان ها هدایت گری اصول اولیه مدیریت در سازمان ها
هدایت‌گری یک مهارت است، که نیازمند یادگیری و تقویت در طول زمان است و آموزش دیدن مدیران در این زمینه هم می‌تواند مفید باشد. فقدان آموزش، نه‌تنها مدیران را بدون آمادگی رها می‌کند، بلکه منجر به تقویت رویه‌های هدایت‌گری ضعیف در میان خودِ مدیران می‌شود. این اتفاق نتیجه‌ای جز اتلاف وقت، پول و انرژی به همراه ندارد.
چهارشنبه، 2 بهمن 1398 - 13:35

فعالیت در محیط های نامشخص/ عدم اطمینان به عنوان یک احساس فعالیت در محیط های نامشخص/ عدم اطمینان به عنوان یک احساس
مدیران پروژه باید آماده فعالیت در محیط های نامشخص باشند. مدیران برای ایجاد سبد مطلوب پروژه ها باید سطح ریسکی را که برای شرکت قابل قبول است شناسایی کنند.
یکشنبه، 29 دی 1398 - 09:59

الزامات پروژه برای موفقیت پروژه الزامات پروژه برای موفقیت پروژه
الزامات پروژه وظایفی است که باید طی یک پروژه به اتمام برسد تا از اتمام آن و مهمتر از همه موفقیت آن اطمینان حاصل شود. در واقع ، الزامات به مدیران پروژه کمک می کند تا تصویری شفاف از کارهایی که باید انجام شود داشته باشند.
جمعه، 20 دی 1398 - 07:56

تفاوت بین پروژه ها و برنامه ها تفاوت بین پروژه ها و برنامه ها
افرادی هستند که ممکن است یک برنامه را فقط یک پروژه بزرگ تلقی کنند. در واقعیت، برنامه ها و پروژه ها هر دو تفاوت و ویژگی های مشترک دارند. برای جلوگیری از سوء تفاهم احتمالی، تجزیه و تحلیل تفاوت بین پروژه ها و برنامه ها می تواند مفید باشد.
چهارشنبه، 18 دی 1398 - 10:42

اجرا: انضباط در مورد انجام کارها اجرا: انضباط در مورد انجام کارها
هنگامی که شرکت ها نتوانند به وعده های خود عمل کنند، بیشترین توضیح این است که استراتژی مدیرعامل اشتباه بوده است. اما استراتژی به خودی خود غالباً علت نیست. اکثر اوقات استراتژی ها شکست می خورند زیرا به خوبی اجرا نمی شوند.
یکشنبه، 15 دی 1398 - 22:11

تغییر درخواست ها می تواند دامنه برنامه را تغییر دهد تغییر درخواست ها می تواند دامنه برنامه را تغییر دهد
برنامه ها به طور طبیعی بزرگتر و پیچیده تر از پروژه ها هستند. در نتیجه برنامه ها دامنه بزرگتر و پیچیده تری نسبت به پروژه ها دارند. به عنوان مدیر برنامه، دامنه برنامه را به منظور توصیف کلیت کارهایی که باید انجام شود، تعریف کنید.
یکشنبه، 15 دی 1398 - 14:32

برنامه ها، ابتکار عمل ریسکی هستند برنامه ها، ابتکار عمل ریسکی هستند
منشور برنامه که شامل هدف برنامه است می تواند به کاهش این خطر کمک کند. در حقیقت، منشور برنامه مشخص می کند که چه کاری باید انجام شود و چه کاری نباید انجام شود.
شنبه، 7 دی 1398 - 01:37

ابعاد و اندازه برنامه را تعیین کنید ابعاد و اندازه برنامه را تعیین کنید
برای تدوین و اجرای یک برنامه موفق، تعیین بودجه برنامه و ارزیابی تعداد روزهای لازم برای تکمیل برنامه بسیار مهم است. همچنین برای تعیین ابعاد برنامه، لازم است اندازه پروژه نیز باید اندازه گیری و ارزیابی شود.
یکشنبه، 15 دی 1398 - 11:25

دامنه برنامه، کارهایی را که باید انجام شود توصیف می کند دامنه برنامه، کارهایی را که باید انجام شود توصیف می کند
دامنه، کار برنامه را توصیف می کند. دامنه برنامه کار، کل برنامه و مرزهای کلی آن را توصیف می کند. هر پروژه از برنامه باید محدوده کاری خاص خود را توصیف کند. در حقیقت، هر یک از آنها در اهداف کلی برنامه نقش دارند.
شنبه، 14 دی 1398 - 11:24

روش ارزیابی عدم اطمینان برنامه روش ارزیابی عدم اطمینان برنامه
برای ارزیابی عدم اطمینان برنامه می توان از یک تکنیک خاص استفاده کرد. در واقع، در این حالت، متداول ترین تکنیک برای ارزیابی عدم اطمینان پروژه یا برنامه، تکنیک سه نقطه است.
جمعه، 13 دی 1398 - 07:51

مسئله شناسی و مسئله محوری در روابط عمومی مسئله شناسی و مسئله محوری در روابط عمومی
استراتژی ارتباطی در روابط‌عمومی فرایندی است برای تضمین تأثیرگذاری پیام بر جامعۀ مخاطب و دستیابی به فرهنگ و رفتار موردنظر بین گروه‌های مختلف مخاطب که هدف اصلی فرایند ارتباطی محسوب می‌شوند.
پنجشنبه، 12 دی 1398 - 09:20

نحوه انتخاب ابزار برای برنامه ریزی برنامه نحوه انتخاب ابزار برای برنامه ریزی برنامه
فرآیندهای برنامه ریزی برای موفقیت برنامه مهم هستند. در واقع نوع ابزاری که ما برای برنامه ریزی یک برنامه استفاده می کنیم می تواند تفاوت موفقیت و عدم موفقیت را ایجاد کند.
پنجشنبه، 12 دی 1398 - 08:31

نحوه رسیدن به بلوغ مدیریتی پرتفوی نحوه رسیدن به بلوغ مدیریتی پرتفوی
مدیریت نمونه کارها به سازمانها کمک می کند تا از منابع خود به منظور پشتیبانی از مهمترین و استراتژیک ترین پروژه ها و برنامه ها استفاده کنند. به دست آوردن بلوغ مدیریتی پرتفوی، مرحله به مرحله صورت می گیرد. بسیاری از شرکت ها اغلب فکر می کنند که باید از ابتدا شروع کنند. در واقعیت، بیشتر آنها سفر را آغاز کرده اند.
چهارشنبه، 11 دی 1398 - 11:37

بیانیه دامنه پروژه بیانیه دامنه پروژه
دامنه پروژه بیانگر تمام فعالیتهایی است که برای برنامه ریزی، اجرا، کنترل و بستن یک پروژه مفید هستند. در واقع، دامنه پروژه کلیه موارد لازم برای تولید و تحویل دامنه محصول را مشخص می کند. برای تعریف دامنه دقیق پروژه، ایجاد بیانیه دامنه پروژه مهم است.
سه شنبه، 10 دی 1398 - 11:33

عوامل اصلی اجرای مدیریت سبد پروژه در یک سازمان عوامل اصلی اجرای مدیریت سبد پروژه در یک سازمان
اصولاً اگر بتوانید ثابت کنید که همه پروژه های منتخب از اهداف تعیین شده در برنامه استراتژیک سازمان حمایت می کنند، ذینفعان شما نسبت به آینده سرمایه گذاری خود احساس مثبت خواهند کرد.
دوشنبه، 9 دی 1398 - 12:08

اسکرام به تمرین و آزمایش نیاز دارد اسکرام به تمرین و آزمایش نیاز دارد
Scrum، چهارچوبی است که یک فرایند تجربی را پیاده سازی می کند. به طور کلی، تجربی گرایی یک اصل است که می گوید برای به دست آوردن دانش باید به تمرین و آزمایش روی آورد نه به تئوری. در حقیقت، به لطف این روند، پیشرفت بر اساس مشاهدات واقعیت است نه بر اساس برنامه های تخیلی.
یکشنبه، 8 دی 1398 - 22:51

سیستم اطلاعات مدیریت برنامه (PMIS) چیست؟ سیستم اطلاعات مدیریت برنامه (PMIS) چیست؟
هدف اصلی PMIS ارائه اطلاعات صحیح به ذینفعان اصلی برنامه در زمان مناسب است. این اطلاعات بویژه برای تصمیم گیری مفید است، زیرا عدم اطمینان را کاهش می دهد. علاوه بر این، همچنین فرصت های یادگیری از گذشته را افزایش می دهد.
یکشنبه، 8 دی 1398 - 11:33

برنامه‌ریزی برنامه‌ریزی
برنامه‌ریزی، فرایندی برای رسیدن به اهداف است. بسته به فعالیت‌ها، هر برنامه می‌تواند که بلندمدت، میان‌مدت یا کوتاه‌مدت باشد. برای مدیرانی که در جستجوی حمایت‌های بیرونی هستند، برنامه‌ریزی، مهم‌ترین و کلیدی‌ترین و آسان‌ترین سند برای رشد است.
جمعه، 6 دی 1398 - 22:31

برنامه چیست؟ برنامه چیست؟
یک برنامه دنباله ای از دستورات می باشد که نحوه انجام یک کار را برای رسیدن به هدفی از پیش تعیین شده بصورت دقیق مشخص نماید. این دستورات ممکن است برای حل یک فرمول ریاضی، جستجوی یک داده، نمایش اطلاعات یا هر چیز دیگری باشد. در اکثر زبانهای برنامه نویسی اهداف و مراحل مختلف و جداگانه ای وجود دارد. یک برنامه در حالت کلی باید بتواند اعمال زیر را انجام دهد.
جمعه، 6 دی 1398 - 22:25

شرکت ها برای ایجاد محیط کار آزاد سرمایه گذاری می کنند شرکت ها برای ایجاد محیط کار آزاد سرمایه گذاری می کنند
اعضای تیم پروژه که در یک محیط مشترک کار می کنند می توانند اطلاعات، دانش و اهداف را به اشتراک بگذارند. این محیط ها به اشتراک گذاری داده های پروژه در بین اعضای تیم کمک می کنند تا همه به طور مداوم از عملکرد گذشته و فعلی پروژه آگاه باشند.
جمعه، 6 دی 1398 - 21:54

 ده کلک افزایش محبوبیت ده کلک افزایش محبوبیت
مغز بشر، واکنش های غریزی و از قبل تعیین شده ای دارد که شناخت و توجه به آنها می تواند به موفقیت بیشتر در زندگی اجتماعی بیانجامد. به نظر او یکی از قابلیت های هوش عاطفی این است که افراد بتوانند رفتارهای ظریفی بر اساس واکنش های ناخواسته و طبیعی دیگران، بروز دهند.
جمعه، 29 آذر 1398 - 10:23

الگوی سه «وجهیِ» بیان خلاقانه الگوی سه «وجهیِ» بیان خلاقانه
من آن اندازه هنرمند هستم که بتوانم به آسانی تخیل‌ام را به کار بگیرم. تخیل از دانش مهم‌تر است. دانش محدود است ولی تخیل محیط بر عالم است.
جمعه، 24 آبان 1398 - 12:07

ادغام روابط عمومی، بازاریابی تاثیرگذار و قانون ادغام روابط عمومی، بازاریابی تاثیرگذار و قانون
این تحقیق دارای یک قاب نسبتاً کوچک است و فقط اطلاعات اولیه در مورد تأثیر FTC بر مصرف کنندگان و متخصصان روابط عمومی را ارایه می دهد. برای اطمینان از پیشرفت مداوم صنعت روابط عمومی، به تحقیقات بیشتری نیاز داریم.
چهارشنبه، 22 آبان 1398 - 07:28

 پنج تکنیک برای افزایش هوش عاطفی پنج تکنیک برای افزایش هوش عاطفی
موسس مرکز مطالعات Emotional Intelligence دانشگاه ییل امریکا مارک براکت، روانشناسی است که روش افزایش هوش عاطفی R.U.L.E.R. را تدوین کرده است. این تکنیک در حال حاضر در بیش از ۲ هزار مدرسهِ امریکا، چین، استرالیا، انگلیس، مکزیک و اسپانیا تدریس می شود.
دوشنبه، 20 آبان 1398 - 15:44

۹ گام موفقیت برای برقراری روابط با مشتری ۹ گام موفقیت برای برقراری روابط با مشتری
مادرم واقعاً درست می گفت، هنگامی که به همه ما یاد داد که یادداشت های تشکرآمیز بنویسیم. تشکر کردن روشی برای قدردانی از تمام اتفاقات کوچک و بزرگی است که تیم شما را در ارایه خدمات به مشتری کمک کرده است. تشکر کردن، طی کردن مسیری طولانی به سمت پیوستن و رشد یک رابطه است.
پنجشنبه، 16 آبان 1398 - 07:43

شایسته‌سالاری؛ سخه‌ ناروزآمد بازسازی نظم اقتصادیِ دموکراتیک شایسته‌سالاری؛ سخه‌ ناروزآمد بازسازی نظم اقتصادیِ دموکراتیک
شایسته‌سالاری رقابتی را ایجاد کرده که، حتی در صورت پایبندی همه به قواعد، تنها ثروتمندان می‌توانند در آن پیروز شوند. شایسته‌سالاری کل نسل‌ها را به دام ترس‌های تحقیرآمیز و جاه‌طلبی‌های کاذب می‌اندازد: همواره گرسنه می‌مانند بی‌آن‌که بدانند چه چیزی اشتهایشان را برطرف می‌کند.
جمعه، 10 آبان 1398 - 12:25

شایسته‌سالاری شایسته‌سالاری
افراد در سیستم شایسته سالار، بر اساس معیارهای متغیری از شایستگی مورد داوری قرار می‌گیرند. این معیارها می‌توانند زمینه‌های گسترده‌ای، از هوش گرفته تا پایبندی به اخلاق، از استعداد عمومی تا دانش در زمینهٔ خاص را در بر بگیرند. یکی از انتقادات وارد شده به این رویکرد، اشاره به این حقیقت دارد که «شایستگی» یک مفهوم عمیقاً سابجکتیو و مبهم می‌باشد که بالقوه مبهم و در معرض سوءاستفاده است.
جمعه، 10 آبان 1398 - 12:21

۵ روند رهبری تفکر که باید بدانید ۵ روند رهبری تفکر که باید بدانید
تحقیقات نشان می دهد که اعتماد به مشاغل و رهبران مشاغل در همه زمانها کم است. به عنوان مثال ، تنها ۳۷ درصد از پاسخ دهندگان در یک مطالعه، مدیر عاملان را بی نهایت یا بسیار معتبر معرفی کرده اند و ۶۳ درصد از آنها، اعتبار کمی برای مدیران قائل هستند.
شنبه، 6 مهر 1398 - 07:29

 5 نکته برای افزایش بهره وری در روابط عمومی 5 نکته برای افزایش بهره وری در روابط عمومی
اگر شما در یک دفتر روابط عمومی کار می کنید، پس باید بدانید که به طور مداوم و همزمان با این که در حال انجام کار بر روی چیز دیگری هستید، بر اساس نیاز سایر ارباب رجوع ها به کارهای دیگری نیز باید فکر نموده و آن ها را انجام دهید، به عبارت دیگر به طور روزانه و بر اساس نیاز ارباب رجوع به یک میلیون مسیر مختلف کشیده خواهید شد.
چهارشنبه، 21 مرداد 1394 - 23:19

5 ایده برای ایجاد فرهنگ شفاف‌سازی 5 ایده برای ایجاد فرهنگ شفاف‌سازی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شاید تاکنون در مورد گزارش‌های شفاف‌سازی شرکت گوگل که در آنها از اثرات قوانین و سیاست‌های آزاد بر روی کاربرانش می‌گوید، زیاد شنیده باشید.
یکشنبه، 10 اسفند 1393 - 09:46

5 نکته در مورد بهبود راندمان 5 نکته در مورد بهبود راندمان
نوشتن ارقام را فراموش نکنید. مقدار عملکرد، مقدار سود، تعداد کارکنان، سنوات کاری، اثبات گفته های شما در مورد موفقیت شرکت تان از طریق این ارقام صورت می گیرد.
سه شنبه، 23 تیر 1394 - 00:36

 مشخصات آدم‌های خیلی حساس مشخصات آدم‌های خیلی حساس
شاید یک آدم خیلی حساس همه این واکنش ها را نداشته باشد ولی به طرز آشکاری نشان می دهند که از امنیت عاطفی برخوردار نیستند و تعادل روحی شان به سرعت به هم می خورد. افراد حساس بهتر است به این واقعیت میدان دهند که هر اتفاق یا رفتار یا محیطی که در آن قرار می گیرند جنبه های مثبت هم طبیعتا دارند.
دوشنبه، 18 شهریور 1398 - 13:36

هشت مرحله تحول روحی انسان هشت مرحله تحول روحی انسان
بزرگترین سئوالی که هر فرد از دید اریکسون، در این مرحله روبرو می شود این است که آیا زندگی معناداری داشته ام؟ آیا وقتی به عقب برمی گردم احساس سرزنش، گناه و شرم از کارهایی که صورت گرفت خواهم داشت؟
دوشنبه، 18 شهریور 1398 - 13:29

بدبینی یک نوع خردمندی است بدبینی یک نوع خردمندی است
مقدار قدرتی که برای ایجاد زندگی بهتر داریم و بهتر نشدن زندگی، یک تناقض جدید نیست. ما انسانها به دلایل زیاد از جمله داشتن ضعف های انسانی نظیر حرص، ترس، حسادت و غرور، تاکنون نتوانستیم یک سیستم خوب برای جامعه ایجاد کنیم...
دوشنبه، 18 شهریور 1398 - 13:11

انگیزه، نوشداروی ترالی احیای منابع انسانی انگیزه، نوشداروی ترالی احیای منابع انسانی
انگیزه هر چه که باشد قطعاً در یک چیز با ارزش نهفته است؛ در هر فرد می توان با روشی خاص ایجاد انگیزه کرد و گاهی این روش ها هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند. تئوریسین های رفتار سازمانی به این نتیجه رسیده اند که پول به تنهایی عامل ایجاد انگیزه نیست بلکه اگر کارکنان احساس کنند که صاحب نقش هستند و در پیشبرد اهداف سازمانی موثر اند سازمان شما موفق خواهد شد و انگیزه کارکنان حفظ می شود. بنابراین حس کارمند نسبت به شغلش بسیار مهم و عامل ایجاد انگیزه است.
یکشنبه، 10 شهریور 1398 - 06:59

استفاده از محل کار برای افزایش انگیزه کارکنان استفاده از محل کار برای افزایش انگیزه کارکنان
با این تفسیر فضای فیزیکی که شما و همکارانتان در آن مشغول به کارید تاثیر زیادی بر فرهنگ سازمان، انگیزه و بهره وری کارکنان دارد. اگر سازمان برای ایجاد یک فرهنگ پویا و سرشار از خلاقیت تلاش می کند، ساختمان و محل کار شما نیز باید منعکس کننده ی آن باشد.
چهارشنبه، 30 مرداد 1398 - 14:24

تشویق خلاقیت تشویق خلاقیت
خلاقیت یک موتور درون سوز یکنواخت نیست فرآیندی است که پدال های گاز و کلاچش در خدمت شماست و می توانید آن را تقویت کرده و سرعت ببخشید.
دوشنبه، 28 مرداد 1398 - 14:02

ندای درون کارکنان تان را گوش دهید ندای درون کارکنان تان را گوش دهید
سطح توقعات کارمندان در گذشته این قدر بالا نبود، یعنی کارمندان خواستار انعطاف پذیری بالا، شفافیت کاری، فرهنگ سازمانی گرم و دوستانه نبودند و اصراری نداشتند که حس کنند نقش مهمی در پیشرفت سازمان ایفا می‌کنند. امروزه اگر کارفرما نتواند به خوبی شنونده ندای درون منابع انسانی باشد دیری نخواهد پایید که خلاقیت و انگیزه یکایک این منابع ارزشمند فروکش کرده و سازمان در سراشیبی تندی قرار خواهد گرفت؛ پس پیش از آنکه دیر شود ضروری است همه ما و به ویژه مدیران مهارت های شنیداری خود را بهبود ببخشند.
پنجشنبه، 24 مرداد 1398 - 23:22

خال های سرطانی حکومت و دمکراسی خال های سرطانی حکومت و دمکراسی
نشست اندیشمندان و استادان علم حکومت «برای بحث درباره عوامل اداری که حکومت و دمکراسی را تضعیف می کند» ۱۲ ماه مه 1964 با صدور قطعنامه ای پایان یافت که «کاتلین نویل» بعداً شرح مذاکرات، متن و تفسیر این قطعنامه را به صورت کتابی قطور در آورده است.
جمعه، 21 اردیبهشت 1397 - 13:23

برنامه ریزی سناریو برنامه ریزی سناریو
کار برنامه ریزی سناریو با این سوال آغاز می شود که موفقیت در آینده چگونه به نظر می رسد، موفقیت چه خواهد بود و روابط عمومی رونق بخش در 2020 چه چیزهایی را شامل می شود؟ چه فاکتورها یا متغیرهایی در موفقیت تاثیر دارند؟
چهارشنبه، 1 خرداد 1398 - 07:29

جایگاه نیروی انسانی در روابط عمومی جایگاه نیروی انسانی در روابط عمومی
کارگزاری که مشخصه‌های مطرح شده فوق را داشته باشد، جزء نیروی انسانی توسعه یافته تلقی می‌شود و در یک روابط عمومی دو که با رسانه‌های اجتماعی پیوند خورده می‌تواند موثر باشد.
یکشنبه، 25 اسفند 1398 - 23:43

4 ویژگی رهبران موفق عصر جدید 4 ویژگی رهبران موفق عصر جدید
رهبران در زمان امتیازدهی سالانه کارشان از تاثیرات ‏اجتماعی به عنوان مهم¬ترین عامل نام برده¬اند. از دید آنان ‏این عامل حتی پیش از عملکرد مالی و یا رضایت کارمندان و ‏مشتریان قرار دارد.
پنجشنبه، 15 فروردین 1398 - 01:17

لنگر انداختن لنگر انداختن
لنگر انداختن نوعی سوگیری شناختی است که طی آن ذهن در فرایند تصمیم‌گیری به نخستین اطلاعاتی که به دست می‌آورد تکیه می‌کند. ذهن روی اطلاعات اولیه یا قسمتی از آن گیر می‌افتد و زحمت جستجوی بیشتر را به خود نمی‌دهد.
پنجشنبه، 8 فروردین 1398 - 13:26

اثر شترمرغ اثر شترمرغ
اثر شتر مرغ (Ostrich Effect) نوعی سوگیری شناختی است که ذهن مایل است از برخی مسائل دائماً چشم‌پوشی کند و اصطلاحا خودش را قایم کند. در این گونه مواقع فرد ترجیح می‌دهد سرش را مثل کبک زیر برف پنهان کند.
چهارشنبه، 7 فروردین 1398 - 09:09

اعتماد به نفس کاذب اعتماد به نفس کاذب
اعتماد به نفس کاذب (Overconfidence effect) نوعی سوگیری شناختی است که اطمینان فرد به داوری‌هایش فراتر از دقت عینی آن داوری‌ها است.
سه شنبه، 6 فروردین 1398 - 13:06

 نوآوری‌گرایی نوآوری‌گرایی
نوآوری‌گرایی (Pro-innovation bias) نوعی سوگیری شناختی است که فرد برای فواید یک محصول جدید بیش از اندازه ارزش قائل می‌شود در حالی که به محدویت‌های همان محصول اهمیتی نمی‌دهد. از این منظر فرد می‌پندارد کل جامعه باید نوآوری را بدون هیچ تغییری بپذیرد.
دوشنبه، 5 فروردین 1398 - 08:55

منفی‌نگری منفی‌نگری
نفی‌نگری (Negativity bias or effect) نوعی سوگیری شناختی است که ذهن وزن بیشتری برای اخبار و اطلاعات منفی قائل می‌شود حتی اگر نسبت اطلاعات منفی و مثبت یکسان باشد.
یکشنبه، 4 فروردین 1398 - 12:33

 به زودی، شاید یک ربات مسئولیت مصاحبه‌های شغلی را بر عهده بگیرد به زودی، شاید یک ربات مسئولیت مصاحبه‌های شغلی را بر عهده بگیرد
شاید در آینده، مردم ناگزیر شوند در مصاحبه‌های شغلی، یک ربات را تحت تأثیر قرار دهند.
پنجشنبه، 23 اسفند 1397 - 01:58

میکرو مدیریت میکرو مدیریت
مدیریت ذره‌نگر، نوعی ضعف مدیریتی است که مبین کنترل بیش از اندازه و غیر ضروری کارکنان و توجه وسواسی مدیر به جزییات کاری است و مدیران ذره نگر به دلیل غرق شدن در مسایل جزیی و پیش پا افتاده، توانایی تحلیل کل سیستم و توجه به بهره‌وری کلی را ندارند.
چهارشنبه، 24 بهمن 1397 - 07:39

مدیریت مدیریت
مدیریت عبارت است از فراگرد به‌کارگیری کارا و اثربخش منابع مادی و انسانی تحت نظام ارزشی پذیرفته شده آن جامعه با عنایت به اصولی چون برنامه‌ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل و نظارت بر اساس هدف‌های از پیش تعیین شده است.
چهارشنبه، 24 بهمن 1397 - 01:36

نشانه های شکست یک کسب و کار کوچک نشانه های شکست یک کسب و کار کوچک
نشانه های شکست اغلب پیش از وارد شدن یک کسب و کار کوچک به دوره بحران خودش را نشان می دهد و فرصتی را در اختیار مدیر مالک و تیم وی قرار می دهد تا راهکاری برای بهبود وضعیت پیش از شکست کامل – و مجبور شدن به تعطیل کردن آن – بیاندیشند.
شنبه، 20 بهمن 1397 - 12:44

به جای کلمه "من" از کلمه "ما" استفاده کنید به جای کلمه "من" از کلمه "ما" استفاده کنید
فردی عمل کردن در یک کار گروهی، فرساینده و بی نتیجه است. یک مدیریت قوی توان توزیع قدرت و واگذاری امور به دیگران را دارد.
پنجشنبه، 11 بهمن 1397 - 07:50

منتقدان استفاده از برنامه ریزی مبتنی بر سناریو توسط شرکت شل منتقدان استفاده از برنامه ریزی مبتنی بر سناریو توسط شرکت شل
یکی از کارمندان داخلی شل در این رابطه گفته است، «تیم سناریو بسیار درخشان و سطح کاری آنها به لحاظ فکری بسیار بالا بود. با این حال، نه سناریوهای گروهی سطح بالا و نه سناریوهای کشوری که توسط شرکتهای فعال ایجاد شده بودند در تصمیمات کلیدی شرکت، تفاوت آن چنانی ایجاد نکردند.»
پنجشنبه، 2 اسفند 1397 - 21:50

در تعامل با مردم انعطاف پذیر باشید در تعامل با مردم انعطاف پذیر باشید
در زندگی با دیگران همانگونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود، در ضمن تفاوت میان انسانها را نیز فراموش نکنید.
دوشنبه، 8 بهمن 1397 - 07:24

یاد بگیرید چه موقع اظهار نظر کنید و چه موقع نظرتان را برای خودتان نگه دارید یاد بگیرید چه موقع اظهار نظر کنید و چه موقع نظرتان را برای خودتان نگه دارید
عقاید و نظرات شما برای شما محترم است اما نباید ان را به دیگران تحمیل کنید. دیگران در پذیرش نظرات شما حق انتخاب دارند و برای مخالفت با شما کاملا آزادند.
یکشنبه، 7 بهمن 1397 - 07:24

روش سناریو نویسی روش سناریو نویسی
روش سناریو نویسی که از جمله روشهای"مبتنی بر فرضیات" می باشد، یکی از کارآمدترین روشهای موجود برای پیش‌بینی آینده های دور و در شرایطی که عدم قطعیت های زیادی در سیستم وجود دارد، می باشد.
پنجشنبه، 2 اسفند 1397 - 21:42

ماتریس SWOT برای آنالیز کسب وکار ماتریس SWOT برای آنالیز کسب وکار
آنالیز SWOT یک مدل برنامه ریزی استراتژیک سطح بالا است که به سازمان ها کمک می کند تا تشخیص دهند: در کجاها عملکرد درستی داشته اند. در کجاها می توانند پیشرفت داشته باشند.
شنبه، 6 بهمن 1397 - 22:17

ویژگی های برجسته سناریو نویسی ویژگی های برجسته سناریو نویسی
سناریوها همواره به صورت گروهی طراحی می شوند. به طور معمول سه یا چهار سناریو تولید می شود. به طور خلاصه حداقل دو سناریو به خاطر ماهیت جایگزین بودن سناریوها و حداکثر هفت سناریو.
یکشنبه، 5 اسفند 1397 - 15:53

آینده نگاری آینده نگاری
آینده نگاریها با استفاده از سناریوها بر شناسایی آینده های ممکن، مسائل بالقوه، گرایشها و عدم قطعیتها تمرکز دارند. آینده نگاری با اصطلاح تحلیل آینده مشابهت دارد.
جمعه، 5 بهمن 1397 - 22:40

آینده پژوهی آینده پژوهی
تمام انواع مطالعات مربوط به جستجو و تحلیل وضعیتهای آینده فراتر از افقهای طبیعی بودجه می تواند آینده پژوهی نامیده شود. به طور سنتی این اصطلاح در مورد مطالعات با افقهای10 تا 30 ساله استفاده می شود.
جمعه، 5 بهمن 1397 - 22:37

سناریوها در فرآیند کسب و کار سناریوها در فرآیند کسب و کار
طراحی سناریو کمک می کند تا راهبردها را بهبود بخشیم، برنامه هایی برای مقابله با رویدادهای غیرمنتظره، طرح ریزی کنیم و مراقب باشیم که در مسیر درست، به درستی ره می پوییم. اما سناریو نویسی نه فقط ابزار برنامه ریزی، بلکه ابزار یادگیری مؤثر نیز هست.
پنجشنبه، 2 اسفند 1397 - 21:55

کارمند آخر خط را بازیکن آزاد قراردهید کارمند آخر خط را بازیکن آزاد قراردهید
به کارمند آخر خط، دیگر کارهای روتین و روزمره و خسته کننده ارجاع ندهید بلکه لازم است تا به حرمت و احترام موی سفید او و تجربه او و اینکه جوانی و همه چیزش را در این سازمان گذاشته است و اکنون می رود که از سازمان به دلیل بازنشستگی منفک شود، اجازه دهید تا از نظر روانی محیط را قدری برای او باز و آرامش بخش کرده تا با موضوع بازنشستگی آهسته آهسته کنار بیاید.
چهارشنبه، 3 بهمن 1397 - 14:36

طرحی نو در اندازید طرحی نو در اندازید
شاید بگویید همه ما محکوم به از پیش تعیین شده ها هستیم. اما من این را قبول ندارم. همه ما محکوم نگرش رفتار و برخوردهایمان هستیم.
دوشنبه، 17 دی 1397 - 07:24

لنگرهای ذهن لنگرهای ذهن
قیمت‌گذاری بسیاری از کالاها و خدمات بر اساس این نوع سوگیری شناختی انجام می‌شود. اینکه به این نتیجه برسیم که قیمتی مناسب است یا خیر بستگی دارد که مغزمان کجا گیر می‌کند. مطالعات نشان می‌دهد وقتی قیمت کالایی به جای مثلاً ۶۰ دلار می‌شود ۵۹ دلار، قیمت جدید نه تنها یک دلار ارزان‌تر است بلکه ده دلار ارزان‌تر درک می‌شود. در این‌گونه مواقع اثر لنگرانداختن نمایان می‌شود و احتمال خرید بالاتر می‌رود.
دوشنبه، 10 دی 1397 - 10:53

خونسرد و خویشتندار باشید خونسرد و خویشتندار باشید
ما مردم عجیبی هستیم و در رفتارمان تعادل نداریم. همیشه یا بیش از حد متمایل به چپ و یا بیش از حد متمایل به راست هستیم. می خواهیم خونسرد و خویشتندار باشیم اما نمی دانیم چگونه. دیگران هم که منتظر یک سوژه رفتاری هستند تا ساعت ها درباره آن حرف بزنند.
چهارشنبه، 5 دی 1397 - 07:26

 هر روز صبح قبل از بیرون رفتن از خانه، لطفا به آینه  نگاه کنید هر روز صبح قبل از بیرون رفتن از خانه، لطفا به آینه نگاه کنید
اگر بدانید سرو وضع ظاهری شما چه تاثیری بر مردم وهمکارانتان می گذارد هرگز نسبت به خودتان تا این حد بی توجه نمی شدید. جزییات واقعا مهم است.
پنجشنبه، 29 آذر 1397 - 11:33

آنچه باید بدانیم؟/ جایگاه‌ سازمانی‌ روابط عمومی‌ آنچه باید بدانیم؟/ جایگاه‌ سازمانی‌ روابط عمومی‌
روابط عمومی‌ زمانی‌ می‌تواند نقش‌ راهبردی‌ خود را در سازمان‌ ایفا کند که‌ ‌جایگاه‌ مناسبی‌ داشته‌ باشد. در بسیاری‌ از ساختارهای‌ سازمانی‌، مشاهده‌ می‌شود که‌ روابط عمومی‌ به‌ عنوان‌ یک‌ واحد فرعی‌ منظور شده‌ است‌ که‌ در این‌ صورت‌ نمی‌تواند جایگاه‌ و نقش‌راهبردی‌ داشته‌ باشد، زیرا طبعا شرایط احراز شغل‌ مدیر ‌ روابط عمومی‌ حتی‌ از شرایط احراز شغل‌مدیر اداری‌ پایین‌تر است‌.
جمعه، 23 آذر 1397 - 08:56

آنچه باید بدانیم؟/ اصول‌ اخلاقی‌ روابط عمومی آنچه باید بدانیم؟/ اصول‌ اخلاقی‌ روابط عمومی
بعضی‌ از اصول‌ پیشنهادی‌ برای‌ تدوین‌ نظامنامه‌ اخلاقی‌ روابط عمومی در ایران‌، عبارتند‌ از: عدم‌ استفاده‌ از دروغ‌، دلایل‌ ظاهر فریب‌ و مستندات‌ تحریف‌ شده‌ در فعالیت های‌ ارتباطی‌.
پنجشنبه، 22 آذر 1397 - 08:55

سر زنده و پر انرژی باشید سر زنده و پر انرژی باشید
قرار بود برای گروهی که در کار تجارت بودند سخنرانی کنم. موضوع سخنرانی "استرس مدیران در حوزه مدیریت" بود.
پنجشنبه، 22 آذر 1397 - 07:35

پنج راهکار آسان برای مدیریت استرس روزانه
هرگز قبل از رفتن به بستر به نگرانی ها و مشکلات خود فکر نکنید. زیرا این باعث می شود خواب و استراحت تان مختل شود. با دوستان و عزیزان خود درباره نگرانی و استرس تان صحبت کنید. گاهی یک صحبت کوتاه با دوست مورد اعتماد به انسان آرامش می دهد.
پنجشنبه، 22 آذر 1397 - 00:35

آنچه باید بدانیم؟/ روابط عمومی‌ داخلی‌ آنچه باید بدانیم؟/ روابط عمومی‌ داخلی‌
اهمیت‌ روابط داخلی‌ یا آن‌ بخش‌ از وظایف‌ روابط عمومی‌ که‌ به‌ درون‌ سازمان‌ مربوط می‌ شود،کمتر از وظایف‌ برون‌ سازمانی‌ روابط عمومی‌ نبوده‌،و چه‌ بسا در بعضی‌ از مقاطع‌، با اهمیت‌ ترهم‌ باشد.
سه شنبه، 20 آذر 1397 - 08:47

آنچه باید بدانیم؟/ داشتن‌ برنامه‌ عمل‌ آنچه باید بدانیم؟/ داشتن‌ برنامه‌ عمل‌
اصولا یکی‌ از ارکان‌ روابط عمومی‌ (افزون‌ بر تحقیق‌ و برقراری‌ ارتباط) برنامه‌ریزی‌ است‌ و در روابط عمومی‌ کارآمد به‌ عنوان‌ یک‌ اصل‌ بنیادی‌ مورد توجه‌ قرار می‌گیرد. برعکس‌ در روابط عمومی‌ ناکارآمد، روزمره‌گی‌، نمود بیشتری‌ می‌یابد.
سه شنبه، 20 آذر 1397 - 08:46

 تمام مسایل ریز و درشت زندگی شما زیر ذره بین قضاوت مردم قرار دارد تمام مسایل ریز و درشت زندگی شما زیر ذره بین قضاوت مردم قرار دارد
متاسفانه یا خوشبختانه رفتار و گفتار همه ما مورد قضاوت مردم قرار می گیرد. طرز لباس پوشیدن ما، طرز رانندگی ما، طرز صحبت کردن و طریقه راه رفتن ما، اینکه ناهار چه می خوریم، تعطیلات به کجا می رویم، همه وهمه زیر ذره بین تجزیه و تحلیل دیگران قرار دارد.
یکشنبه، 18 آذر 1397 - 07:55

تعلق خاطر سازمانی
اگر به کار خود و سازمانی که در آن کار می‌کنید علاقه‌مندید به آن‌ها اجازه دهید که در موانع و مشکلات دخالت کرده و راه‌حل‌های خود را ارایه دهند و به نوعی آن‌ها را درگیر مسایل روابط عمومی کنید زیرا آن‌ها می‌توانند ما را در رهبری افکار عمومی یاری دهند.
جمعه، 16 آذر 1397 - 10:17

به مسایل کاری نگاه مثبت داشته باشید به مسایل کاری نگاه مثبت داشته باشید
عبارت "من و تو" برای همه ما عبارت آشنایی است که بیشتر در محیط خانه شنیده می شود. عبارت آشناتر ما و آنها" را در محیط های کاری و ادارات می شنویم.
جمعه، 16 آذر 1397 - 07:38

سعی کنید از کارکردن لذت ببرید سعی کنید از کارکردن لذت ببرید
اگر از کارتان لذت نمی برید پس چه کار می کنید؟ اگر در کاری که می کنید هیچ چیز دلپذیر، ارزشمند یا دوست داشتنی نمی بینید، بهتر است کار نکنید.
پنجشنبه، 15 آذر 1397 - 07:35

  نسبت به کارتان صد درصد متعهد و دلسوز باشید   نسبت به کارتان صد درصد متعهد و دلسوز باشید
بازیگری که نسبت به قوانین کار متعهد شده باشد کارش را سخت تر و جدی تر از همکاران دیگرش انجام می دهد. همکارانتان می توانند از زیر کار در بروند، وقت کشی کنند و بدون زحمت به چیزی برسند اما شما نمی توانید.
چهارشنبه، 14 آذر 1397 - 07:27

 پنج حوزه هوش هیجانی پنج حوزه هوش هیجانی
پنج حوزه که به هوش هیجانی کمک می‌کنند را شناسایی می‌کند:
سه شنبه، 13 آذر 1397 - 22:07

آنچه باید بدانیم؟/ اطلاع‌یابی‌ آنچه باید بدانیم؟/ اطلاع‌یابی‌
روابط عمومی‌ به‌ جای‌ این‌ که ‌مدام‌ از طرف‌ سازمان‌ برای‌ مردم‌ پیام‌ و اطلاع‌رسانی‌ کند، سعی‌ دارد نگاه‌ مردم‌ را به‌ سازمان‌ تفسیر کرده‌ وآن‌ را در اختیار مدیریت‌ سازمان‌ قرار دهد و لذا اطلاع‌یابی‌ را بر اطلاع‌رسانی‌ ترجیح‌ می‌دهد.
چهارشنبه، 7 آذر 1397 - 09:20

آنچه باید بدانیم؟/ برنامه‌ریزی‌ برای‌ رهبران‌ فکری‌ آنچه باید بدانیم؟/ برنامه‌ریزی‌ برای‌ رهبران‌ فکری‌
روابط عمومی‌ کارآمد از بین‌ رهبران‌ فکری‌ باید لیست‌ اسامی‌ افرادی‌ را که‌ بیشتر از سایرین‌ در ارتباط با آن‌ سازمان‌ قرار دارند، تهیه‌ کرده‌ و برنامه‌های‌ مختلفی‌ را برای‌ آنها تدارک ‌ببیند.
دوشنبه، 5 آذر 1397 - 09:15

آنچه باید بدانیم؟/ سازماندهی‌ و مدیریت‌ علمی‌ روابط عمومی آنچه باید بدانیم؟/ سازماندهی‌ و مدیریت‌ علمی‌ روابط عمومی
مدیریت‌ علمی‌ در یک‌ روابط عمومی‌ کارآمد، ایجاب‌ می‌کند که‌ جذب‌ نیروی‌ انسانی ‌متخصص‌ در علوم‌ روابط عمومی‌ و ارتباطات‌ به‌ عنوان‌ یک‌ اصل‌ مورد توجه‌ قرارگیرد. اصل‌ دیگر، گماردن‌ کارشناسان‌ روابط عمومی‌ در پست های‌ تخصصی‌ آنان‌ است‌.
دوشنبه، 19 آذر 1397 - 08:43

جایی برای خود دست و پا کنید جایی برای خود دست و پا کنید
جایی برای خودتان دست و پا کنید یعنی محدوده کاری خاص خود را مشخص کنید که فقط مختص شما باشد. این جا می تواند برنامه نویسی کامپیوتر، تهیه یک گزارش، برنامه نویسی بودجه سازمان و یا تحلیل عملکرد سیستم باشد.
چهارشنبه، 1 فروردین 1397 - 08:56

کاهش بازدهی کارمندان با پشت میز نشینی کاهش بازدهی کارمندان با پشت میز نشینی
پژوهشگران در مطالعات خود دریافتند نشستن طولانی مدت در زمان کار می تواند تبعات منفی جسمانی در پی داشته و هر چه بر میزان فعالیت بدنی کارمندان در طول ساعات کاری افزوده شود، بازدهی کلی آنها افزایش پیدا می کند.
سه شنبه، 29 آبان 1397 - 15:12

لازمه رشد و بالندگی، حرکت است هرگز توقف نکنید لازمه رشد و بالندگی، حرکت است هرگز توقف نکنید
همه کارمندان هر روز سر کار می روند، سر ساعت معینی از سرویس اداره پیاده می شوند، کارت می زنند و پشت میزهای خود می نشینند. بیشتر آنها از حالا تا عصر به این فکر می کنند که چگونه زمان را بگذرانند تا به خانه بروند.
سه شنبه، 29 آبان 1397 - 08:53

به گونه ای کار کنید که کارتان مورد توجه قرار گیرد به گونه ای کار کنید که کارتان مورد توجه قرار گیرد
بعضی از کارمندان ظاهراً پشت میز مشغول کارشان هستند اما تمام فکرشان متوجه اجاره خانه، قسط و هزینه ثبت نام فرزندان است. چنین افرادی نه در زندگی کاری موفق هستند و نه از زندگی شخصی راضی. چنین افرادی نه در زندگی کاری موفق هستند و نه از زندگی شخصی راضی. البته این را هم بگویم که آنها تقصیری ندارند. خوب چه باید کرد؟ ساده است.
دوشنبه، 28 آبان 1397 - 08:51

در کار خود بهترین باشید در کار خود بهترین باشید
شما باید مطمئن شوید که کسی از نحوه کارکردن شما و اینکه چقدر خوب و سخت کار می کنید با خبر نشود، همین. شما می توانید یافته ها و آموخته های خود را سری نگه دارید و نگذارید کسی از آنها سردربیاورد. کتاب را در مطمئن ترین جا پنهان کنید و اسرار آن را حفظ نمایید.
یکشنبه، 27 آبان 1397 - 08:49

تک تک رفتار یک مدیر را زیر نظر داشته باشید تک تک رفتار یک مدیر را زیر نظر داشته باشید
در حالی که وقت زیادی را صرف تمرین راه رفتن می کردم متوجه شدم که طرز لباس پوشیدن، صحبت کردن، نگاه کردن و به طور کلی نوع رفتار مدیران با بقیه فرق می کرد.
پنجشنبه، 24 آبان 1397 - 08:27

همیشه یک قدم جلوتر از دیگران باشید همیشه یک قدم جلوتر از دیگران باشید
مدیران زیادی را دیدم که با مهارت و توانایی راه می رفتند اما در بین آنها مدیرانی بودند که قدم های بعدی را بر می داشتند یعنی راه رفتن مدیرکلی .فرصتی پیش آمد تا در ادارات مختلف با مدیران کل زیادی آشنا شوم و با آنها ارتباط کاری پیدا کنم.
چهارشنبه، 23 آبان 1397 - 08:25

کارتان را به نحو احسن انجام دهید کارتان را به نحو احسن انجام دهید
درست است که راب مثل یک مدیر راه می رفت اما از آنجا که کارش را به خوبی نمی شناخت و به کار اشراف کامل نداشت نمی توانست کار خود را درست انجام دهد و با وجود این که ظاهر مناسبی داشت نتوانست در این کار دوام بیاورد و در نتیجه من مافوق او شدم.
سه شنبه، 22 آبان 1397 - 08:24

اطراف و اطرافیانتان را به خوبی شناسایی کنید اطراف و اطرافیانتان را به خوبی شناسایی کنید
خیلی سریع یادگرفتم که برای موفقیت باید اطرافیانم را خوب بشناسم ، از نیروی خدمات گرفته تا متصدی آسانسور ، راننده ، مسول رستوران ، ارباب رجوع ، همکاران و مدیرکل .مهم تر از همه این بود که ارباب رجوع را خوب بشناسی و مدافع منافع او باشی.
یکشنبه، 20 آبان 1397 - 09:22

آیا یادگیری این قوانین سخت است؟ آیا یادگیری این قوانین سخت است؟
نه تو می توانی آنها را در طول یک یا دو هفته یادبگیری اما برای اینکه واقعا ماهر شوی وقت زیادی می گیرد. باید بدانی که همه قوانین به لحاظ ارزش در یک سطح قرار دارند و هیچ کدام مهمتر و بهتر از دیگری نیست.
شنبه، 19 آبان 1397 - 09:21

در رقابت های پیش رو، گروه مقابل را به دقت شناسایی کنید در رقابت های پیش رو، گروه مقابل را به دقت شناسایی کنید
فرصتی پیش آمده است و قرار است یک نفر ارتقاء و ترفیع شغلی پیدا کند این شخص می تواند شما باشید یا یکی از رقبای شما. اما شما می خواهید خودتان به چنین موفقیتی دست یابید و رقیبان را پشت سر بگذارید.
پنجشنبه، 17 آبان 1397 - 09:11

توانایی های رقیب را در نظر بگیرید توانایی های رقیب را در نظر بگیرید
دنیای واقعی پیچیده است، انسآنها نیز موجوداتی پیچیده هستند که با استفاده از قوه عقل و ابتکار، این هدیه ارزشمند خداوند، راه درست را پیدا می کنند.
دوشنبه، 14 آبان 1397 - 17:08

با خلوص نیت از همکارتان تعریف کنید با خلوص نیت از همکارتان تعریف کنید
هوشیار باشید که با این رفتار در دام خود گرفتار نشوید زیرا مدیران شما با شم مدیریتی خود نیت شما را می فهمند و اگر به طور مثال «بیل» یکی از کارمندان جدی و فعال اداره باشد، برایش ارزش و احترام بیشتری قایل می شوند و نظرشان نسبت به شما نیز تغییر می کند.
جمعه، 11 آبان 1397 - 08:32

به دیگران نشان دهید که در کارتان بی نظیر هستید به دیگران نشان دهید که در کارتان بی نظیر هستید
نیازی به خودنمایی نیست، فقط بی ریا و بی غل و غش کار کنید و ببینید که جانشینی برای شما پیدا نمی شود زیرا متاسفانه افرادی که صادقانه و خالصانه کار کنند بسیار نادر و کمیاب هستند.
پنجشنبه، 10 آبان 1397 - 08:30

اسرار کاری خود را به کسی نگویید اسرار کاری خود را به کسی نگویید
شما می توانید محافظه کار، دوراندیش، محتاط، خلاق و حتی گاهی عجیب و غریب باشید. شما می توانید آنها را مانند یک طعمه به دام بیندازید دامی که خودشان به خاطر کنجکاوی های شان گرفتارش هستند. بله، شما می توانید در جواب این سؤال که «چرا به فکر پیدا کردن یک کار دیگر هستی؟» با بی اعتایی بگویید که من همیشه به کار دوم فکر می کنم. در واقع پاسخ شما به معنی آره یا نه نیست. «نه» نگویید، دروغ هم نگویید آن هم در موردی که حقیقت آشکار است.
چهارشنبه، 9 آبان 1397 - 08:26

همیشه گوش به زنگ باشید همیشه گوش به زنگ باشید
به رسانه ها و اخبار آنها اهمیت دهید. اطلاعات به ظاهر ناچیزی که به دست می آورید همان اطلاعات محرمانه ای است که قرار است از طریق رسانه ها به گوش اداره های دیگر، شرکت های جدید و رقبای شما برسد، قبل از آنها به این اطلاعات دست یابید. با این کار همیشه یک قدم جلوتر از همکاران و رقبای خود هستید.
سه شنبه، 8 آبان 1397 - 08:29

روانشناسی پیشرفت را بدانید روانشناسی پیشرفت را بدانید
قبل از اینکه خود را به زحمت اندازید قوانین حاکم بر اداره خود را خوب بشناسید، بعد برای اشغال یک پست تلاش کنید.
دوشنبه، 7 آبان 1397 - 09:22

نوآوری نوآوری
امروزه جوامع دارای قدرت نوآوری بیشتر، در پاسخ به محیط‌های متغیر و ایجاد قابلیت‌های جدیدی که به آن‌ها اجازه نیل به نوآوری بهتر را می‌دهد، موفق هستند.
پنجشنبه، 26 مهر 1397 - 07:28

خلاقیت در مدیریت خلاقیت در مدیریت
تفاوت یک مدیرخلاق با نویسنده، دانشمند یا پزشک خلاق این است که خلاقیت او تنها در کار فکری یا یدی شخص او متجلی نمی‌شود بلکه در کار سازمان و تمام افراد آن ظهور می‌یابد. برای تعریف خلاقیت در مدیریت می‌توان از همان تعریفی که در باره خلاقیت مطرح است یعنی عرضه ایده نو، مفید و سازنده در سازمان استفاده کرد، با این تفاوت که این مقوله تنها جنبه شخصی و فردی ندارد.
سه شنبه، 24 مهر 1397 - 07:44

 غمگین بودن به نفع بشر است غمگین بودن به نفع بشر است
تبلیغات شرکت های خدمات مصرفی و تزئینی مدام می خواهند شادی مصنوعی بفروشند. آنها با نشان دادن زیباترین آدمها در لوکس ترین و شادترین وضعیت به شکل های مختلف،به ادم ها بگویند ناقص، زشت و غمگین هستید تا افراد با خریدن محصولات شان، فکر کنند که به تعادل و شادی می رسند.
جمعه، 6 مهر 1397 - 01:51

مشروعیت مشروعیت
مشروعیت در عرف سیاسی برابر نهاده Legitimacy است . این واژه از صفت، Legitimate) قانونی) اشتقاق یافته است و تعاریف مختلف دارد; برای نمونه توجه به تعریف های زیر سودمند می نماید:
شنبه، 31 شهریور 1397 - 09:23

آینده شغلی و بازار کار در رشته علوم ارتباطات اجتماعی آینده شغلی و بازار کار در رشته علوم ارتباطات اجتماعی
فرصت‌های‌ شغلی‌ فارغ‌التحصیلان‌ روابط‌ عمومی‌ نیز در حال‌ حاضر بهتر شده‌ است‌ چون‌ زمانی‌ کار روابط عمومی سازمانهای‌ دولتی‌ مساوی‌ با شیرینی‌ دادن‌ در جشن‌ها و پلاکارد زدن‌ و عرض‌ تسلیت‌ دادن‌ در زمان‌ سوگواری‌ها بود اما امروزه‌ مردم‌ انتظارات‌ بسیاری‌ از روابط‌ عمومی‌ سازمان‌ها دارند و مایلند آن‌ها را در جریان‌ آخرین‌ اطلاعات‌ و اخبار درون‌ سازمانی‌ قرار دهند.
سه شنبه، 16 مرداد 1397 - 12:10

تقویم روز مدیریت/ مدیریت خوب از دیدگاه خواجه نظام الملک طوسی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- ترجمه کتاب سیاستنامه (سیّر الملوک) تألیف خواجه نظام الملک (ابوعلی حسن طوسی) در ژوئیه 1891 میلادی به زبان فرانسه در پاریس انتشار یافت.
چهارشنبه، 8 مرداد 1393 - 09:41

قانون 15دقیقه چیست؟
این قانون میگه که تکرار کارهای کوچک نه تنها شخصیت انسان رو میسازه بلکه شخصیت ملت ها رو هم تعیین میکنه زیبایی روش یا قانون 15 دقیقه در اینه که آنقدر کوتاهه که هیچ وقت به بهانه این که وقت ندارید اون رو به تاخیر نمیندازین. جالبتر اینکه، کشور ژاپن امروزه موفقیت خودش رو مدیون این قانون میدونه
یکشنبه، 31 تیر 1397 - 19:59

حفظ اصول روابط عمومی حفظ اصول روابط عمومی
یکی از اساسی ترین قواعد روابط عمومی این است که حقیقت را بگویید. همیشه شرایط خاصی وجود دارند که حقایق به نفع ارباب رجوع نیستند، در این موارد باید به جای بیان نادرست حقایق، از ابراز نظر اجتناب کرد.
دوشنبه، 13 اسفند 1397 - 17:09

سه اصل مدیریت تغییر در سازمان ها سه اصل مدیریت تغییر در سازمان ها
شرکت ها اغلب ابعاد و اندازه تغییر مورد نیاز در سازمان ها در زمان معرفی یک فناوری جدید یا تغییر نوع مشتری یا محصول و خدمت را نادیده می گیرند یا ناچیز می شمارند.
دوشنبه، 25 تیر 1397 - 13:55

شش دلیل برای اینکه بیشتر اشتباه کنید شش دلیل برای اینکه بیشتر اشتباه کنید
هیچ‌کس از اشتباه کردن خوشش نمی‌آید. ما را شرمنده می‌کند، باعث خشم‌ و نومیدی می‌شود و بعید است کسی در دنیا باشد که از چنین احساساتی خوشش بیاید اما اشتباه کردن همیشه نتیجه بدی به همراه ندارد. شاید هم گاهی به نفع ما تمام شود.
پنجشنبه، 14 تیر 1397 - 22:02

موسیقی درمانی برای بهبود و سلامتی موسیقی درمانی برای بهبود و سلامتی
موسیقی نباید به عنوان تنها درمان برای شرایط بالقوه خطرناک پزشکی یا روانپزشکی مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از آن در افرادی که موسیقی درمانی را دوست ندارند، توصیه نمی شود زیرا ممکن است باعث تحریک یا استرس شود.
یکشنبه، 10 تیر 1397 - 22:58

سیزده ویژگی یک فروشنده ممتاز و عالی سیزده ویژگی یک فروشنده ممتاز و عالی
در این مطلب از 13 تن از موسسین عضو در انجمن کارآفرینان جوان پرسیدیم که احساس می‌کنند کدام ویژگی یا خصوصیت موفقیت یک استخدام در حوزه فروش را تضمین می کند؟ سرسختی؟ بشاش بودن و خوش مشرب بودن؟ . . . تنبلی؟ بهتر است به پاسخ ها توجه کنیم، چرا که برخی از آنها مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد:
پنجشنبه، 7 تیر 1397 - 12:02

 در رابطه با انواع مختلف کمیسیون یا حق العمل بیاموزیم در رابطه با انواع مختلف کمیسیون یا حق العمل بیاموزیم
مردم وقتی در جستجوی شغلی در حوزه فروش و بازاریابی بر می آیند، همیشه فرض را بر این می گذارند که یک موضوع کمیسیون مطرح است، همیشه مسئله همیشه به این شکل نیست.
جمعه، 1 تیر 1397 - 15:25

اضطراب هیچوقت از بین نمی‌رود اضطراب هیچوقت از بین نمی‌رود
اضطراب به ما کمک می کند از یک انسانی که هیچ تخصصی در اداره زندگی نداریم تبدیل به افرادی شویم که با مهارت های لازم، زندگی غیرقابل پیش بینی را در حد ممکن اداره کنیم.
شنبه، 19 خرداد 1397 - 23:31

مدیریت اعتراض ها
در زمان مدیریت اعتراض ها، همواره به یاد داشته باشید که مشتری بالقوه سعی دارد به شما بگوید که علاقمند به پیشنهاد مورد نظر شماست اما هنوز اطلاعت کافی ندارد که بطور قطعی تصمیم بگیرد که قصد خرید دارد یا خیر؟
پنجشنبه، 10 خرداد 1397 - 20:44

Brainstorming چیست؟ Brainstorming چیست؟
بخش قابل توجهی از موفقیت شرکت های خصوصی، که این روزها قدرت شان از اغلب دولت های جهان بیشتر است مدیون استفاده از Brainstorming می باشند.
سه شنبه، 8 خرداد 1397 - 23:50

خودِ واقعی، خودِ مصنوعی خودِ واقعی، خودِ مصنوعی
روانشناسی یکی از با ارزشترین اختراعات جامعه بشری است. قدرت اصلی اش در ایجاد تعادل روحی و انگیزه بخشی و افزودن امید به زندگی است. روانشناسی می تواند به زندگی و کار انسانها، انرژی و آگاهی تزریق کند.
سه شنبه، 8 خرداد 1397 - 23:47

پیاده سازی نظام جامع بهره وری در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران پیاده سازی نظام جامع بهره وری در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران
چالشهای انسانی اقتصاد ایران نظیر پایین بوده بازده سرمایه گذاری , کم بودن میزان سرمایه گذاری خارجی , پایین بودن رتبه ایران در حوزه شاخص رقابت پذیری از جمله دغدغه های اقتصادی است که ارتقاء بهره وری می تواند کمک کننده به رفع بسیاری از مشکلات مطرح شده باشد. بهره وری, بکار گیری روشها و فناوری ها و سیستم های مدیریتی خاص در جهت تولید کالا و خدمات است.
چهارشنبه، 2 خرداد 1397 - 12:37

مدیریت به سبک روابط عمومی مدیریت به سبک روابط عمومی
روابط عمومی نقش پلی دارد که میان سازمان و مخاطبان کشیده شده و این پل محل انتقال اطلاعات، تجربیات، داده ها، تفسیرها و تحلیل ها از مدیریت یک سازمان یا نهاد است.
دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397 - 14:03

مدیر یا ایده؛ کدام عامل در موفقیت اهمیت بیشتری دارد؟
برای موفقیت نهایی هر کسب‌وکار نو پایی، داشتن ایده بسیار مهم است. اگر ابتکار یا نوآوری وجود نداشته باشد یا اینکه ایده ارتباط مناسبی با مخاطبان برقرار نکند، مطمئنا راه‌اندازی کسب‌وکار با شکست روبه‌رو می‌شود.
شنبه، 29 اردیبهشت 1397 - 11:48

 اشتباهات رایج مانع درک کردن درست حرکات بدنی دیگران اشتباهات رایج مانع درک کردن درست حرکات بدنی دیگران
گرچه وجود سرنخ در حرکات بدنی دیگران قابل انکار نیست، اما باید آنها را درست درک کرد. در چنین صورتی است که می توان، در محل کار و یا سایر اماکن از مزایای حرکات غیرگفتاری بهره برد.
یکشنبه، 23 اردیبهشت 1397 - 00:19

نقش و وظایف روابط عمومی در بعد ایجاد تفاهم و همدلی نقش و وظایف روابط عمومی در بعد ایجاد تفاهم و همدلی
ایجاد ارتباط تنگاتنگ درون سازمانی و برون سازمانی در فراهم کردن زمینه ایجاد فضای همدلی و برقراری ارتباط دو سویه وشفاف بسیار تأثیرگذار بوده و به بهبود روابط اعتمادساز و اطمینان آفرین بین سازمان و گروه های اجتماعی کمک شایانی می کند.
شنبه، 22 اردیبهشت 1397 - 06:46

 آیا می دانیم چقدر برای خود ارزش قائلیم؟  آیا می دانیم چقدر برای خود ارزش قائلیم؟
تا می رویم به شغل خودمان، یا داشتن بدن سالم یا ماشین قسطی یا آپارتمان خوبی که اجاره کردیم بنازیم می بینیم که افراد گوشه و کنار دنیا دارند با بوق و کرنا از درون شبکه های اجتماعی داد می زنند که فاصله شان با ما از زمین تا آسمان است.
سه شنبه، 18 اردیبهشت 1397 - 10:53

رویکرد کوتوله پروری در سیستم مدیریتی ایران رویکرد کوتوله پروری در سیستم مدیریتی ایران
رویکرد کوتوله پروری مانند بیماری مزمنی در بدنه مدیریتی کشور رسوخ و نهادینه شده است. یکی از دلایل اصلی ناکارامدی دولت ها و نارضایتی مردم وجود این رویکرد خطرناک مدیریتی در آنهاست. حذف این رویکرد نیاز به عزمی جدی دارد و نجات مدیریت کشور از دست مدیران کوتوله، نجات کشور خواهد بود.
دوشنبه، 17 اردیبهشت 1397 - 11:29

مسئولیت اجتماعی مسئولیت اجتماعی
سازمان هایی که در ایجاد یک برنامه طولانی مدت CSR موفقیت آمیز، موفق بودند، سازمان هایی بودند که برنامه های خود را به دقت انتخاب کردند و بر دستاوردهای اصلی تمرکز داشتند.
جمعه، 3 اسفند 1397 - 22:53

چگونه می توان قابلیت های یک شرکت روابط عمومی را سنجید چگونه می توان قابلیت های یک شرکت روابط عمومی را سنجید
پارامترهای متعددی وجود دارد و باید بر اساس هدفی که داریم، از میان فهرست موجود انتخاب کنیم. به طور کلی، می توان قابلیت ها را در قالب سه پارامتر طبقه بندی کرد (گرچه به آنچه در اینجا ذکر می شود محدود نیستند):
جمعه، 3 اسفند 1397 - 22:54

جمعیت شهروندان را دوست داشته باشید جمعیت شهروندان را دوست داشته باشید
دوست داشتن جمعیت مردمان به معنای درگیر کردن دنیای وسیع‎تری از افراد ذی‌نفع در ایجاد آگاهی، تصمیم‌گیری و جوابگویی است.
جمعه، 3 اسفند 1397 - 23:20

دو محور اصلی اداره شرکت ها دو محور اصلی اداره شرکت ها
ماده 49 موافقتنامه اعلام شده توسط SEBI تصریح می کند که تمام شرکتهای فهرست شده در هندبایستی مدل خوبی برای اداره شرکت داشته باشند.
جمعه، 3 اسفند 1397 - 22:44

هشت اشتباه بزرگ مدیران جوان هشت اشتباه بزرگ مدیران جوان
یکی از فرصت های جدید برای جوانان سخت کوش و بلندپرواز در همه جای جهان، راه اندازی شرکت های بازرگانی است. تاسیس یک شرکت این روزها شاید سرمایه زیاد نخواهند و داشتن ایده خوب، کمک اعضای خانواده یا حمایت یک دوست، برای شروع کافی است.
پنجشنبه، 6 اردیبهشت 1397 - 00:41

اداره شرکت و ارتباطات شرکتی اداره شرکت و ارتباطات شرکتی
ارتباطات شرکتی تنها شامل ارتباطات داخلی و خارجی نمی شود بلکه در اداره شرکت و مسئولیت اجتماعی شرکت نیز نقش مهمی ایفا می کند. از طریق این دو مسئولیت دوگانه، یک شرکت با مردم و افراد ذینفع ارتباط برقرار می کند.
دوشنبه، 3 اردیبهشت 1397 - 23:02

 خصوصیات یک انسان واقعی و اصیل خصوصیات یک انسان واقعی و اصیل
یک خصوصیت ناب هست که بعضی ها را با همه برگ های برنده زندگی یا بدون داشتن هیچکدام شان، همچنان خاص و دلپذیر می سازد و آن اصیل و واقعی بودن شخصیت شان است.
پنجشنبه، 30 فروردین 1397 - 18:29

یک معجزه هندی- داستان ناشناخته یک معجزه هندی- داستان ناشناخته
اداره شرکت بر شفافیت تمرکز دارد. شفافیت خارجی بدو ن شفافیت داخلی امکان پذیر نیست. با پروسه ای از آموزش، ارتباطات درون شرکتی و دیدگاه های مشترک، ما کارمندان خود را به تأمین انتظارات مشتری حساس کردیم. به عقیده ما، اداره شرکت ترکیبی از تأمین نیاز مشتری به گونه ای شفاف و اخلاقی و کل تعهدات سازمانی است.
چهارشنبه، 15 فروردین 1397 - 14:32

یک آهن ربای استعداد چیست؟ یک آهن ربای استعداد چیست؟
مدیران می‌توانند استعدادها را جذب و حفظ کنند و یک سازمان به عنوان یک کل، یک واحد کسب و کار، فعالیت، تیم یا فرد می‌تواند یک آهن‌ربای استعداد باشد چون مدیران بیشترین قدرت و نفوذ را در عرصه تعهد و حفظ دارا هستند، ما تمرکز خود را روی آنها می‌گذاریم.
چهارشنبه، 15 فروردین 1397 - 10:05

اصول به دست آوردن اعتبار اصول به دست آوردن اعتبار
بهترین راه برای به دست آوردن اعتبار این است که به مخاطبان خود و مسایل آنها توجه نمایید، نه مسایلی که مد نظر خودتان و یا کسانی است که از طرف آنها سخن می گویید.
سه شنبه، 14 فروردین 1397 - 07:40

97: سال نوآوری و رشد و شکوفایی 97: سال نوآوری و رشد و شکوفایی
ایده‌های بزرگ غالبا در پی تجربیات جدید به سراغ افراد می‌آیند. پس ترتیبی دهید تا در فواصل زمانی کوتاه، کلاس‌هایی با حضور اساتید و صاحب‌نظران حوزه خلاقیت و نوآوری آن هم در محیط خارج از شرکت یا سازمان، مثلا در طبیعت و فضای باز برگزار شود.
چهارشنبه، 11 فروردین 1395 - 11:27

چگونه در تعطیلات سال نو مرخصی عادلانه در نظر بگیریم؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- من یک تیم 22 نفره را مدیریت می‌کنم که مسوولیت خدمات پشتیبانی به مشتری از طریق تلفن و ایمیل را بر عهده دارد. شرکت ما در طول تعطیلات سال نو بسته است و انتظار نمی‌رود کسی در تعطیلات کار کند. اما با توجه به بالا بودن حجم مشتریان از کارمندان می‌خواهیم حداقل نصف افراد در نیمه دوم تعطیلات در دفتر حضور داشته باشند.
سه شنبه، 11 اسفند 1394 - 09:17

«مدیریت» در روابط عمومی «مدیریت» در روابط عمومی
روابط عمومی خود به نوعی در زمره سازمان های بالغ است و همانگونه که از یک آدم بالغ توقع تفکر و تصمیم گیری داریم از یک واحد روابط عمومی نیز، برنامه ریزی در حد ایده آل انتظار می رود.
یکشنبه، 6 اسفند 1396 - 07:25

خصوصیات مدیر روابط عمومی خصوصیات مدیر روابط عمومی
مدیر روابط عمومی باید تمامی مسایل درون سازمانی و مرتبط با سازمان را زیر ذره بین خود داشته باشد و با نکته سنجی آن ها را رصد کند تا بتواند واکنش های به موقعی را از خود بروز دهد.
شنبه، 5 اسفند 1396 - 07:21

 هشت حرفی که در محیط کار نباید گفت هشت حرفی که در محیط کار نباید گفت
آدم هایی که هوش عاطفی دارند به گفته دکتر Travis Bradberry به وزن و تاثیر گفته های خود توجه می کنند. آنها می فهمند بیان کردن احساس شان حتی اگر واقعا از دل برخاسته باشد می تواند تاثیر منفی هم بر شخصیت خودشان بگذارد هم تصویر نامطلوبی برای دیگران ایجاد کنند:
پنجشنبه، 3 اسفند 1396 - 14:39

توصیه‌هایی برای بهبود محیط فیزیکی کار توصیه‌هایی برای بهبود محیط فیزیکی کار
در اتاق‌های سازمان را همیشه باز بگذارید و به همه افراد اجازه دهید به آسانی به اتاق همدیگر سر بزنند. سیاست درهای باز اگر به درستی و به‌صورت هدفمند اجرا شود می‌تواند محل کار را به مکانی شاد شبیه به خانه برای کارکنان تبدیل کند.
سه شنبه، 1 اسفند 1396 - 18:08

لزوم داشتن بودجه بندی برای کسب موفقیت مالی لزوم داشتن بودجه بندی برای کسب موفقیت مالی
بودجه بندی به این معنی و مفهوم است، که انسان راهی جهت خرج کردن در محدوده درآمد خود را در اختیار دارد. همچنین راهی مطمئن و منطقی برای تعیین میزان پول مورد نیاز جهت خرید چیزهایی است، که انسان واقعا می خواهد.
جمعه، 27 بهمن 1396 - 14:12

گام های تدوین یک پیشنهاد منحصر به فرد فروش گام های تدوین یک پیشنهاد منحصر به فرد فروش
پیشنهاد منحصر به فرد فروش شما می تواند ابزاری موثر و اثربخش باشد که به شما کمک می‌کند تا اهداف بازاریابی خود را متمرکز سازید و بررسی و تأیید کنید که هر نوع سرمایه گذاری موفق شما در حوزه بازاریابی موجب متمایز شدن از رقبا و بازار رقابت می شود.
چهارشنبه، 18 بهمن 1396 - 11:51

آینده محیط‌های کاری در ادارات و شرکت‌ها آینده محیط‌های کاری در ادارات و شرکت‌ها
در سراسر دنیا به‌ویژه در کنسرن‌های اینترنت به مرور انقلابی در حال رخ دادن است. کارفرماها محیط کار را باب میل و آسایش کارکنان‌شان آماده می‌کنند.
سه شنبه، 17 بهمن 1396 - 11:07

اندر حکایت مشتری مداری در نظام بازار کشور اندر حکایت مشتری مداری در نظام بازار کشور
با چه منطقی می خواهیم مصرف کننده را به استفاده از کالای تولید داخلی تشویق کنیم. چگونه اعتمادش را جلب کنیم و چگونه تکریمش کنیم؟
شنبه، 14 بهمن 1396 - 22:51

برگزاری دوره آموزشی مدیریت خشم برگزاری دوره آموزشی مدیریت خشم
از سلسه دوره های آموزشی کارکنان مدیریت شمال شرق بانک مسکن تهران با عنوان مدیریت خشم از تاریخ 8 تا 10بهمن ماه توسط دکتر قربانعلی تنگ شیر عضو هیت مدیره انجمن متخصصان روابط عمومی ایران برگزار گردید.
شنبه، 14 بهمن 1396 - 15:06

انتظار فزاینده برای افشاگری اقتصادی انتظار فزاینده برای افشاگری اقتصادی
بعضی سازمانها و شرکت ها در ایجاد اطلاعات قابل دسترسی برای سرمایه گذاران پیش قدم هستند. باقی با بی میلی با قوانین جدید موافقت می کنند به طوری که وکلایشان بیان می کنند که بیش از حد پیشرو بودن دربردارنده ریسک زیادی است.
شنبه، 7 بهمن 1396 - 23:16

تفکر خلاق . . . تعریف، مهارت ها و مثال هایی برای آن تفکر خلاق . . . تعریف، مهارت ها و مثال هایی برای آن
حل مسئله خلاقانه یک کار کاملا نوآورانه است. فردی که بصورتی کاملا خلاقانه اقدام به حل مسئله می کند، بجای شناسایی و اجرای مناسب ترین راه حل ها، راهکارهای جدیدی خلق می کند.
شنبه، 7 بهمن 1396 - 00:44

ویدیو/ تعریف روابط عمومی در یک دقیقه ویدیو/ تعریف روابط عمومی در یک دقیقه
به منظور نشان دادن مشتری در بهترین صورت ممکن، روابط عمومی از طیف گسترده ای از حوزه ها تشکیل شده است. همه ارتباطات با مخاطبان هدف و رسانه می تواند توسط یک متخصص روابط عمومی انجام شود و در عین حال این رشته در سال های اخیر به شدت تخصصی شده است.
دوشنبه، 2 بهمن 1396 - 09:59

تاثیرات مدیریت ارتباط گسترده و یکپارچه تاثیرات مدیریت ارتباط گسترده و یکپارچه
مدیریت ارتباطات می تواند به روش های زیر در مدیریت استراتژیک سازمان جای گیرد: - از ابتدا درطرح کلی شرکت، یک طرح ارتباطاتی راهبردی در کنار دیگر طرح های کاربردی گنجانده شود.
سه شنبه، 24 بهمن 1396 - 14:18

دست برداشتن از 13 مورد برای کسب موفقیت دست برداشتن از 13 مورد برای کسب موفقیت
گاهی برای موفق و نزدیک شدن به آنچه انسان می خواهد باشد، لازم نیست چیزهای بیشتری به دست بیاورد. بلکه ضرورت دارد، از برخی از چیزها دست بردارد.
یکشنبه، 24 دی 1396 - 22:19

هفت روش برای خلاقیت و نوآوری بیشتر هفت روش برای خلاقیت و نوآوری بیشتر
ابزار نوآوری و خلاقیتی حاضر که در دست دارید، یکی از راه‌های پیش رو است. هدف آن معرفی طیفی از ابزار و روش‌ها – در حدود 57 مورد – به کارگزاران است تا بدین ترتیب آنان را قادر سازد به تغییرات جدید بیاندیشند و سریع‌تر فکر کنند و تغییر یابند.
یکشنبه، 24 دی 1396 - 07:16

 ازدواج روابط‌عمومی و خلاقیت ازدواج روابط‌عمومی و خلاقیت
دنیای دیجیتال به ما امکان می‌دهد تا با خلاقیت نحوه دریافت پیام خود را تعدیل کنیم. این به مدیران کارگزاری بستگی دارد که این تغییر جهت را درک کرده و افراد خلاقی را به خدمت گیرد که نه تنها روابط‌عمومی را درک می‌کنند بلکه قادر به افزایش اثرگذاری روابط‌عمومی نیز هستند.
دوشنبه، 18 دی 1396 - 22:56

چگونه عذرخواهی کنیم؟ چگونه عذرخواهی کنیم؟
عذرخواهی کردن، ابراز پشیمانی از کار اشتباهی است که در حق کسی انجام داده ایم. پذیرش اشتباه، درخواست بخشش و عذرخواهی کردن یکی از آن کارهایی است تقریبا برای بعضی غیر ممکن است. اما شما با خواندن ادامه مطلب، از پس این موضوع بر خواهید آمد.
یکشنبه، 17 دی 1396 - 15:38

چگونه مشتری پیدا کنیم؟ چگونه مشتری پیدا کنیم؟
یک باور عمومی عنوان می کند، اغلب مردم به‌ طور طبیعی جذب کسانی می‌ شوند که بیشتر شبیه خودشان هستند؛ برای همین است که معمولاً دوستان سلیقه های شبیه به هم دارند.
دوشنبه، 11 دی 1396 - 11:47

افق آینده‌پژوهی راهبردی و سناریو افق آینده‌پژوهی راهبردی و سناریو
یکی از روشهای شناخت آینده‌های باورپذیر، بهره‌گیری از ابزار برنامه‌ریزی برپایه سناریوهاست. این روش می‌کوشد پیشرانها و نیروهای شکل دهنده آینده (نیروهایی که اهمیت و عدم قطعیت بیشتری دارند)، را شناسایی کند تا از راه این شناخت، فضاهایی باورپذیر ساخته شود.
یکشنبه، 10 دی 1396 - 08:11

فهرستی از 21 مزیت رقابتی برتر فهرستی از 21 مزیت رقابتی برتر
فقط به یاد داشته باشید که شما می توانید چندین مزیت رقابتی یا عامل تمایز را برای خود داشته باشید. حتی می توانید تعدادی از این مزیت های رقابتی را در کنار هم قرار داده و ترکیب آنها یک مزیت رقابتی بهتر و برتر را ایجاد کنید.
دوشنبه، 4 دی 1396 - 23:44

گامی ضروری در دنیای امروز: تصمیم‌گیری! گامی ضروری در دنیای امروز: تصمیم‌گیری!
در دنیای امروز و با توجه به سرعت فزاینده زندگی و ضرورت انجام سریع کارها تصمیم‌گیری از اهمیت بسیاری برخوردار است. اهمال در تصمیم‌گیری و به تأخیر انداختن وظایف ممکن است پیامدهای جبران‌ناپذیری داشته باشد.
یکشنبه، 3 دی 1396 - 23:52

تصمیم‌گیری تصمیم‌گیری
تصمیم‌گیری به فرایندهای ذهنی (شناختی) گفته می‌شود که به انتخاب یک اقدام در میان اقدامات جایگزین می‌انجامند. تصمیم‌گیری در دو نوع تجویزی و توصیفی تعریف می‌گردد.
یکشنبه، 3 دی 1396 - 23:49

نشانه های یک سازمان بیمار نشانه های یک سازمان بیمار
لطفا این مطلب را خیلی با دقت بخوانید و بگویید که سازمان شما کدامیک از نشانه های لیست ما را داراست؟ شماره 1 شماره 2 شماره 3 یا همه موارد ؟؟!!؟؟. آیا می توانید به لیست فوق موارد دیگری اضافه نمایید؟
یکشنبه، 3 دی 1396 - 12:03

سه نکته کاربردی در باره سناریوها سه نکته کاربردی در باره سناریوها
حقیقیت این است که واقعیت‌های زندگی معمولا در جایی بین بدترین و بهترین سناریو روی می‌دهند. اگر شما بدترین سناریوی ممکن را در مورد یک موضوع خاص شناسایی کنید و عواقب آن‌ را نیز در ذهن داشته باشید، آن‌وقت خود را برای هر اتفاقی آماده کرده‌اید.
شنبه، 2 دی 1396 - 21:14

منشور خلاقیت و نوآوری در روابط عمومی منشور خلاقیت و نوآوری در روابط عمومی
بروز و ظهور نوآوری مستلزم ساختار خلاق، محیط خلاق، مدیر روابط عمومی خلاق و شاغلان خلاق است که مشوق و ترغیب کننده کاوش و پوییدن اندیشه های جدید و روشهای نوین برای اداره امور و فعالیت ها نیز هست.
یکشنبه، 19 آذر 1396 - 14:04

مدل های خلاقیت و نوآوری سازمانی و فناورانه مدل های خلاقیت و نوآوری سازمانی و فناورانه
بطور کلی یکی از اهداف فرایندهای خلاقیت و نوآوری فناورانه برقراری ارتباط کاربردی میان نیازهای باز و امکانات و توانمندیهای فناورانه است. یعنی چنانچه برای هریک از انواع فراورده ها (محصولات) یا انواع خدمات، نیاز بازار وجود داشته باشد، قابلیتهای فناورانه برای پاسخگویی به این نیاز تامین می شود.
جمعه، 19 آبان 1396 - 07:36

مراحل خلاقیت در روابط عمومی مراحل خلاقیت در روابط عمومی
نویسندگان و صاحب نطران این مراحل را بگونه های مختلف مطرح کرده اند. بر اساس گفته ها، فرایند خلاقیت به ترتیب دربر گیرنده مراحل روبرو شدن با ایده یا مشکل و شدت رابطه با محیط است که فرد خلاق را احاطه کرده است.
چهارشنبه، 17 آبان 1396 - 07:40

خلاقیت در کسب و کار خلاقیت در کسب و کار
تفکر خلاق به رویکرد کارکنان در حل مسائل اشاره دارد و خود مهارت، به شخصیت و نیز چگونگی تفکر و کارکرد شخصی بستگی دارد، در واقع مهارتهای تفکر خلاق، رویکرد انعطاف پذیر و خیالپردازانه کارکنان نسبت به مسائل است.
سه شنبه، 16 آبان 1396 - 07:38

هدایت خلاقیت هدایت خلاقیت
پژوهشهای انجام شده حاکی از آن است که می توان هر دو وجه را به بهترین شکل ممکن تامین کرد؛ یعنی سازمانهایی طراحی کرد که به امور کسب و کار توجه و از خلاقیت حمایت کنند.
دوشنبه، 15 آبان 1396 - 09:36

مدیریت خلاقیت در روابط عمومی مدیریت خلاقیت در روابط عمومی
برای تحقیق و پروش خلاقیت، تنها آموزش مطالب یا برنامه ریزی برای توسعه استعدادهای خلاق کافی نیست؛ بلکه باید به افراد کمک کرد افراد نقاطی را که انگیزه و مهارتها با یکدیگر منطبق هستند با محل تقاطع خلاقیت را تشخیص دهند. این محل ترکیب پر قدرتی است چرا که در این نقطه امکان خلاقیت فراهم می شود.
دوشنبه، 15 آبان 1396 - 07:09

روابط عمومی خلاق و نوآور روابط عمومی خلاق و نوآور
روابط عمومی خلاق و نوآور، سازمانی است با ویژگیهای خاص که فناوری خلاقیت و نوآوری در آن مستقر و جاری بوده و فرایندهای خلاقیت و نوآوری سازمانی و فناورانه در آن نهادینه شده است و از الگوی شبکه های نوآوری استفاده می کند.
یکشنبه، 14 آبان 1396 - 08:32

عوامل خلاقیت و نوآوری عوامل خلاقیت و نوآوری
مدیران می توانند بر هر سه جزء خلاقیت یعنی تحصص؛ تفکر خلاق و انگیزش، اثر بگذارند اما واقعیت این است که اثر گذاری بر دو جزء نخست دشوارتر است و نیازمند زمان بیشتری است.
یکشنبه، 14 آبان 1396 - 07:34

سه راه برای تقویت تفکر خلاقانه و پیشبرد موفقیت سازمانی سه راه برای تقویت تفکر خلاقانه و پیشبرد موفقیت سازمانی
انتظار می رفت که بجای ایده های اولیه، از اجرای کار پشتیبانی شود. این دوره در محل کار، درست قبل از بازاریابی کسب و کار در هاروارد بود که زنجیره سود خدماتی را تبلیغ می کرد، مفهومی که روابط علی بین رضایت کارکنان، وفاداری مشتری و سودآوری و رشد کسب و کار را به رسمیت می شناسد.
سه شنبه، 9 آبان 1396 - 11:59

10 قانون طلائی جوامع پویا 10 قانون طلائی جوامع پویا
علم خلاقیت شناسی، علم مطالعه فرآیندها و پدیده های خلاقیت، ‌حل خلاق مساله، ابداع، ‌اختراع و نوآوری در کلیه موضوعات با رویکردهای علمی مختلف می باشد.
سه شنبه، 16 آبان 1396 - 01:43

خلاقیت چه ارزشی در روابط عمومی دارد؟ خلاقیت چه ارزشی در روابط عمومی دارد؟
در هسته اصلی آن، خلاقیت فرآیند آگاهانه حل مساله است. این حال مساله از دوران غارنشینی در عصر پارینه سنگی تا بحثهای تکنولوژیکی امروز شرکت اپل وجود داشته است. با توجه به فضا، خلاقیت چیزی است که اکثر موجودات از آن بهره مند هستند. این شامل پرندگان و زنبورهای عسل نیز می شود.
دوشنبه، 8 آبان 1396 - 07:18

مسئولیت اجتماعی شرکت مسئولیت اجتماعی شرکت
سالها پیش مفهوم جدیدی ایجاد شد که مربوط به روابط عمومی می شود؛ مسئولیت اجتماعی شرکت. تعریف واحدی ندارد، اما یک تعریف می تواند این باشد که مسئولیت اجتماعی شرکت در این مورد است که چه طور شرکت ها فرآیندهای کسب و کار را مدیریت می کنند تا تأثیر مثبتی بر جامعه بگذارند.
جمعه، 5 آبان 1396 - 21:22

پنج توصیه مهم برای راه اندازی یک کسب و کار پنج توصیه مهم برای راه اندازی یک کسب و کار
برای حل یک مسئله نیازمند نوآوری و خلاقیت است. زمانی که شما احساس می کنید که در برابر دیوار قرار دارید و تقریبا هیچ کاری از دست شما بر نمی آید نوآوری و خلاقیت می تواند به کمک شما بیاید و در رونق بخشیدن به کسب و کار شما مفید باشد.
دوشنبه، 1 آبان 1396 - 07:01

ده گام به سوی روابط عمومی فروش خلاقانه ده گام به سوی روابط عمومی فروش خلاقانه
اولین پیش نویس هر سندی، هرگز بهترین پیش نویس نیست و این قاعده مطمئنا در مورد برنامه های روابط عمومی فروش هم صادق است. ممکن است شما در اولین پیش نویس برنامه خود به شکلی محتاطانه و مبهم یا کلی با قضیه برخورد کرده باشید. ولی حالا برگردید و روی این پیشنهادها دقیق شوید.
سه شنبه، 4 مهر 1396 - 07:49

ایجاد استراتژی روابط عمومی در هفت روز ایجاد استراتژی روابط عمومی در هفت روز
در پایان به یاد داشته باشید همه چیز در تبلیغات، پول نیست. باید برای شناساندن کسب و کار خود به رسانه‌ها و مردم وقت و انرژی بگذارید.
دوشنبه، 3 مهر 1396 - 07:48

نگاهی به بحران سرمایه انسانی و تربیت مدیر در کشور نگاهی به بحران سرمایه انسانی و تربیت مدیر در کشور
تربیت مدیر و جانشین پروری و آموزش مدیران تا به امروز روی خوشی به خود ندیده و از این جهت است که ما دائما شاهد مدیران تکراری و گردشی در مناصب مختلف بوده و هستیم.
شنبه، 1 مهر 1396 - 12:11

سواد رسانه ای مدیران سواد رسانه ای مدیران
سواد رسانه ای از اصلی ترین بسترهای مدیریتی است که متاسفانه برخی مدیران با تعصبی خاص و بی دلیل از آن دوری میکنند و همچنان بدون تحلیل های مستند و واقعی تمامی نقدها را بی پاسخ گذاشته و در مقابل افکار عمومی حرفی برای گفتن ندارند.
سه شنبه، 21 شهریور 1396 - 10:29

فرازی که افراد هوشمند هرگز آنها را به کار نمی برند
همه ما گاهی حرف هایی زده ایم، که درک دیگران از آنها بسیار با آنچه که ما فکر می کردیم از گفته هایمان برداشت خواهند کرد، تفاوت داشته است.
یکشنبه، 19 شهریور 1396 - 10:11

چهار راه برای افزایش سهم صدا چهار راه برای افزایش سهم صدا
مفهوم “گوش دادن به گفت‌وگوها” هسته‌ی اصلی اکثر برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی است. درصدی از همه‌ی گفتگوها و محتوای آنلاین در مورد شرکت شما در مقایسه با رقبای‌تان، سهم صدا نامیده می‌شود. در این‌جا چهار کلید برای افزایش سهم صدای شما وجود دارد.
سه شنبه، 14 شهریور 1396 - 07:45

چهار نکته برای شبکه‌سازی قدرتمند چهار نکته برای شبکه‌سازی قدرتمند
شبکه‌سازی یک مهارت حیاتی است، بنابراین ما باید برای بهبود آن تلاش کنیم. خوشبختانه شبکه‌سازی مهارتی است که با کمی تلاش می‌توان آن را توسعه داد. اگر شما یک فرد درونگرا هستید، نگران نباشید فقط از راهنمایی‌های زیر برای داشتن تعاملات خوب استفاده کنید.
یکشنبه، 12 شهریور 1396 - 07:38

ترویج کسب‌وکار از طریق رویداد ترویج کسب‌وکار از طریق رویداد
از طریق برگزاری رویدادی که به‌خوبی به‌صورت بومی تبلیغ و ترویج‌شده است، انرژی مضاعفی به کسب‌وکار خود بدهید. به عبارتی استفاده از رویداد برای ترویج کسب‌وکار بهترین کاری است که می‌توانید برای کسب‌وکار خودتان بکنید و از این طریق آن را زنده کنید.
جمعه، 10 شهریور 1396 - 07:29

رهبر رسانه‌ها در کسب‌وکار خود شوید رهبر رسانه‌ها در کسب‌وکار خود شوید
روابط عمومی به‌ عنوان یکی کانال ارتباطی مقرون ‌به ‌صرفه اغلب برای رسیدن به این هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد که البته خود دارای تکنیک‌ها اصول خاصی هست.
چهارشنبه، 8 شهریور 1396 - 08:21

نتایج یک تحقیق نشان داد: دیدگاه و روش رفتار انسان از هوش او مهم تر است نتایج یک تحقیق نشان داد: دیدگاه و روش رفتار انسان از هوش او مهم تر است
وقتی پای موفقیت به میان می آید، همه فکر می کنند بی تردید اشخاص باهوش در این زمینه پیشگامند. اما نتایج آخرین پژوهش کرول دوئک روانشناس دانشگاه استنفورد که تمام دوران زندگی شغلی خود را به کند و کاو در مورد دیدگاه و عملکرد مردم گذرانده، نشان می دهد دیدگاه و روش، و نه هوش انسان، سنجه بهتری برای موفقیت است.
دوشنبه، 30 مرداد 1396 - 13:03

خدمات مشتری یا تجربه مشتری؟ خدمات مشتری یا تجربه مشتری؟
همه ما قبلاً به‌نوعی چنین تجربه‌ای را داشته‌ایم – وارد یک فروشگاه می‌شوید، مثلاً به اتاق پرو می‌روید یا بخش صندوق و … و با یک متصدی روبرو می‌شوید درواقع اصلاً در آنجا حضور ندارد و جای دیگری است.
یکشنبه، 29 مرداد 1396 - 08:25

اعتماد مشتری اعتماد مشتری
آیا مشتریان به‌راحتی چیزی را فراموش می‌کنند؟ عموماً زمانی که خلف وعده یا تجاوزی در حق‌وحقوق آن‌ها صورت می‌گیرد، به‌سختی جبران شده و از ذهن آن‌ها زدوده می‌شود.
شنبه، 28 مرداد 1396 - 09:23

وفاداری مشتری وفاداری مشتری
اغلب مدیران کسب‌وکارها به‌خوبی می‌دانند که 80% از سود آن‌ها از 20% مشتریان آن‌ها حاصل می‌شود، یعنی به عبارتی ارزش اصل پارتو را در فرایند بازاریابی و فروش خودشان به‌خوبی می‌دانند.
جمعه، 27 مرداد 1396 - 09:20

پنج استراتژی حفظ مشتری برای رشد کسب‌وکار پنج استراتژی حفظ مشتری برای رشد کسب‌وکار
به دست آوردن مشتریان و حفظ آن‌ها. یک بخش اساسی از بیانیه شما باید حفظ مشتریان‌تان باشد. اگر استراتژی‌هایی برای حفظ مشتری نداشته باشید باید به ازای هر مشتری که از دست ‌می‌دهید مشتری جدیدی به دست آورید و در این‌صورت بسیاری از تلاش‌های شما هدر رفته و کسب‌وکار شما رشد نخواهد کرد.
چهارشنبه، 25 مرداد 1396 - 09:15

روابط در روابط عمومی روابط در روابط عمومی
اگر هدف روابط انسانی را کسب رضایت مندی افراد و بطور اخص‌ برقراری رابطه در روابط عمومی بدانیم، بطور قطع و یقین بیشتر به این موضوع حساس پی می بریم که، نحوه روابط در روابط عمومی به عنوان یک شاخص زیربنایی باید همیشه و در همه حال مورد ملاحظه قرار گیرد.
سه شنبه، 24 مرداد 1396 - 11:09

رهبری موثر رهبری موثر
برای اینکه رهبری موثر برای کسب و کار خود باشید قبل از هر کاری لازم است که این تفکر که رهبری ذاتی است را از ذهنمان پاک کنیم. همه مابالقوه می توانیم رهبری کنیم.
سه شنبه، 24 مرداد 1396 - 10:10

چگونه با یک شکایت از طرف مشتری برخورد کنم؟ چگونه با یک شکایت از طرف مشتری برخورد کنم؟
مطالعات مختلف نشان داده که اکثر غریب به اتفاق مشتریان ناراضی هرگز این موضوع را به شما بازتاب نمی دهند، بلکه در سکوت کامل کسب و کار شما را ترک گفته و سپس از این نقطه به بعد با هر کس که روبرو می شوند در مورد تجربه بد معامله با شما صحبت کرده و آنها را از معامله با شما باز می دارند.
سه شنبه، 24 مرداد 1396 - 09:07

هشت ایده راحت برای ایجاد اشتیاق در مشتری هشت ایده راحت برای ایجاد اشتیاق در مشتری
هرچند تجربه مشتری برای افراد گوناگون، شکل متفاوتی دارد، ولی در حالت کلی به معنای مجموعه تعامل هایی است که یک مشتری با یک برند یا شرکت می تواند داشته باشد. مطمئنا این موضوع بحث جداگانه ای از خدمات مشتری است چراکه در آن فقط نوع خاصی از خدمات به مشتریان در نظر گرفته می شود.
دوشنبه، 23 مرداد 1396 - 09:04

۱۵ عبارتی که رهبران موفق هر روز تکرار می‌کنند ۱۵ عبارتی که رهبران موفق هر روز تکرار می‌کنند
رهبری موفق یک کسب و کار و بازاریابی قوی برای آن نیازمند طرز تفکر ویژه ای است که فقط در برخی رهبران دیده می‌شود. آن ها به خوبی می دانند که چگونه باید با کارمندان خود رفتار کنند و نه صرفا به عنوان یک زیردست بلکه بعنوان یک همراه به آن ها نگاه کنند.
یکشنبه، 22 مرداد 1396 - 09:55

پنج راه برای جذب مشتریان جدید به صورت مداوم پنج راه برای جذب مشتریان جدید به صورت مداوم
اگر می‌خواهید شرکت‌تان رشد کند نیازمند جذب مشتریان جدید هستید. کارهای ساده‌ای وجود دارند که به صورت مداوم می‌توانید در کسب‌وکارتان انجام دهید.
یکشنبه، 22 مرداد 1396 - 09:01

معنای راستین نوآوری را گم کرده ایم معنای راستین نوآوری را گم کرده ایم
رسیدن به تعریفی از نوآوری تنها نیمی از کار است، نیمی دیگر بازنمایی و توضیح چگونگی آفریدن چیزی نو و چگونگی کاربرد یگانه و بی همتای آن می باشد که همگی در چارچوب آرمان های بلند مدت و کوتاه مدت و سازنده و عامل های بیرونی کارا و اثرگذار بر بازرگانی شما می باشد.
شنبه، 21 مرداد 1396 - 09:52

مذاکره اثر بخش مذاکره اثر بخش
مذاکره اثر بخش می تواند شما را به اهدافی برساند که انتظار ان را می کشید به تمام مذاکرات اهمیت دهید و به یاد داشته باشید هر گفتگوی می تواند یک مذاکره باشد.
شنبه، 21 مرداد 1396 - 09:00

خلاقیت در روابط عمومی خلاقیت در روابط عمومی
ایجاد خلاقیت در روابط عمومی علاوه بر فرهنگ سازی، بستگی به سه فاکتور اساسی نیروی انسانی، محیط سازمانی و مدیریت دارد. در روابط عمومی باید کسانی مشغول بکار شوند که علاوه بر داشتن تحصیلات در این رشته، از ویژگی ها و خصوصیات یک فرد خلاق نیز برخوردار باشند.
سه شنبه، 10 مرداد 1396 - 08:18

نقش روابط عمومی در موفقیت کسب و کار نقش روابط عمومی در موفقیت کسب و کار
روابط عمومی یکی از بخش های کلیدی در شرکت هایی است که کسب و کار تجاری دارند. بیشتر روابط عمومی را به عنوان مبلغ می شناسند درحالی که روابط عمومی فراتر از همه این حرف هاست. بزرگی و کوچکی یک شرکت یا کسب و کار ربطی به وجود یا عدم روابط عمومی ندارد. برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار، روابط عمومی نقش مهمی ایفا می کند.
جمعه، 30 تیر 1396 - 21:03

مقام نخست کانادا در بین کشورهای جهان، از نظر اعتبار و خوشنامی مقام نخست کانادا در بین کشورهای جهان، از نظر اعتبار و خوشنامی
به نقل از Huffington Post و بر اساس نتیجه به دست آمده از آخرین نظرسنجی The Reputation Institute در مورد خوشنام ترین و بااعتبارترین کشورهای جهان، کانادا موفق شد به سلطه سوئد در صدر جدول پایان داده و با یک رتبه ارتقاء، مقام نخست را کسب کند.
جمعه، 16 تیر 1396 - 14:26

مهارت‌های ارتباطی ضروری برای موفقیت در فروشندگی مهارت‌های ارتباطی ضروری برای موفقیت در فروشندگی
برقراری ارتباطات خوب برای موفقیت در فروش بسیار مهم هستند. این موضوع کاملا واضح است، چرا که فروش علم قانع کردن است و اگر شما از مهارت‌های ارتباطی مناسب برخوردار نباشید، به هیچ وجه قادر به قانع کردن دیگران نخواهید بود.
چهارشنبه، 14 تیر 1396 - 22:41

چهار سبب اصلی شکست روابط انسانی از دیدگاه علمی چهار سبب اصلی شکست روابط انسانی از دیدگاه علمی
نتایج پژوهش دکتر جان گاتمن و همکارانش در دانشگاه واشنگتن در مورد علل شکست خوردن زندگی زناشویی زوج ها آشکارا نشان می دهد، که چنین شکست هایی چهار دلیل عمده دارند.
دوشنبه، 12 تیر 1396 - 23:21

افزایش اطلاعات تجاری افزایش اطلاعات تجاری
VNR ها، بخش وسیعی از برنامه های تلویزیونی و رادیویی را به خود اختصاص داده‌اند. در واقع آنها «مقالات خبری» هستند که در بخش های خبری به عنوان خبر توزیع می‌شوند و «تبلیغات» قابل خرید شناخته نمی‌شوند.
چهارشنبه، 7 تیر 1396 - 00:16

نقش روابط عمومی در مدیریت تصویر آنلاین سازمان نقش روابط عمومی در مدیریت تصویر آنلاین سازمان
با توجه به پیچیدگی های مدیریت تصویر آنلاین، برای کارگزاران روابط عمومی مهم است بدانند که استراتژی های آن ها به طور مستقیم، هر دو بحث قدرت و دوام یک علامت تجاری را تحت تاثیر قرار می دهد.
دوشنبه، 22 خرداد 1396 - 16:46

پیشنهاداتی برای کارگزاران روابط عمومی در بحث مدیریت هویت آنلاین پیشنهاداتی برای کارگزاران روابط عمومی در بحث مدیریت هویت آنلاین
به عنوان کارگزاران روابط عمومی، دانستن مشکلات (مسائل) ارتباطی گاهی اوقات تنها می تواند توسط استراتژی های ارتباطی حل شود. شکل گیری و تکامل یک تصویر آنلاین، برای حفظ کنترل، نیازمند کارگزاران روابط عمومی می باشد.
دوشنبه، 22 خرداد 1396 - 16:54

اقدام جالب مغازه دار خلاق برای مشتری های خجالتی
یک فروشگاه برای مشتری هایش که به نوعی خجالت می کشند و می خواهند در زمان خرید کسی مزاحمشان نشود، دست به اقدام جالبی زده است.
یکشنبه، 28 خرداد 1396 - 18:30

مشتری مداری، مفهومی بیگانه برای شرکت های هواپیمایی مشتری مداری، مفهومی بیگانه برای شرکت های هواپیمایی
کانادایی ها و آمریکایی ها حداقل در یک مورد اتفاق نظر دارند. اینکه شرکت های هواپیمایی عملکرد خوبی ندارند.
جمعه، 26 خرداد 1396 - 21:03

      مدیریت تصویر آنلاین در عصر دیجیتال       مدیریت تصویر آنلاین در عصر دیجیتال
برای همه متخصصان، چه متخصصان روابط عمومی و چه متخصصین قانون ضروریست از این مسئله آگاه باشند که دادگاه ها در برخی موارد هنوز هم پاسخی برای چگونگی رسیدگی به مسائل جدید در بحث علائم تجاری ندارند.
چهارشنبه، 24 خرداد 1396 - 07:52

«سواد ارتباطی»، شاه‌کلید موفقیت روابط عمومی «سواد ارتباطی»، شاه‌کلید موفقیت روابط عمومی
برای یک روابط عمومی موفق، نوازش‌های کلامی یکی از راه‌های ارتباط موثر است و یادگیری و استفاده بجا از آن، تاثیرات لازم را در جذب اطرافیان دارد و افراد دارای کاریزما از تکنیک‌های نوازش کلامی بسیار بهره می‌برند و از نظریه «اقتصاد نوازش» آگاهند و در موقعیت و شرایط مناسب به کار می‌برند.
دوشنبه، 22 خرداد 1396 - 13:47

 محو شدن شغل ها در آینده و گور پدر کار محو شدن شغل ها در آینده و گور پدر کار
شغل ها مدام در حال ناپدید شدن هستند و اکثریت شغل آدم های معمولی، خرج زندگی را نمی دهد برای همین چرا به فکر سیستم جدیدی نباشیم که کار کردن به صورتی که می شناسیم لازم نباشد
یکشنبه، 31 اردیبهشت 1396 - 21:11

موسسه مدیران
موسسه مدیران در سال 1903 تاسیس گردید و در سال 1906 یک منشور سلنطتی را دریافت نمود. ماموریت این موسسه حمایت، نمایندگی و تعیین استاندارد برای مدیران شرکت ها است.
شنبه، 23 اردیبهشت 1396 - 23:13

مهارت‌های برقراری ارتباط با مشتری به شکل اثربخش مهارت‌های برقراری ارتباط با مشتری به شکل اثربخش
ارتباط با مشتری یکی از مهمترین بخش‌های هر کسب و کاری است. به همین دلیل وجود ضعف در بخش ارتباط با مشتری پیامدهای سنگینی برای صاحبان کسب و کار خواهد داشت.
شنبه، 23 اردیبهشت 1396 - 22:45

بررسی میزان افزایش کارکنان تمام وقت شرکت ها در کسب و کارهای کوچک در 5 سال آینده بررسی میزان افزایش کارکنان تمام وقت شرکت ها در کسب و کارهای کوچک در 5 سال آینده
بر اساس این مطالعه، "60 درصد از شرکت ها برنامه هایی برای استخدام تعداد کارکنان آزاد بیش از کارکنان تمام وقت دارند. 45 درصد آن ها انتظار افزایش 30 درصدی یا بیشتر در استخدام کارکنان آزاد در شرکت خود دارند و نزدیک به یک سوم آن ها انتظار دارند به روند استخدام کارکنان آزاد خود تا سال 2020 شتاب بیشتری دهند. "
سه شنبه، 12 اردیبهشت 1396 - 08:27

شش راهکار برای تربیت نیروی انسانی کارآمد شش راهکار برای تربیت نیروی انسانی کارآمد
تحقیقی جدید از «اوراکل» راه‌های دادن انگیزه به کارکنان را تشریح می‌کند. براساس این تحقیق که «نگاهی عملی به راه‌های ارتقاء مشارکت کارکنان» نام دارد، 6 راه برای افزایش اشتیاق کارکنان برای مشارکت را بیان می‌کند.
چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1396 - 22:35

10 رویکرد شغلی نوظهور در حوزه روابط عمومی 10 رویکرد شغلی نوظهور در حوزه روابط عمومی
لیست بلند بالایی از اسطوره ها در مورد مشاغل روابط عمومی وجود دارد، که یکی از آن ها این است که مشاغل روابط عمومی فریبنده (پر زرق و برق) هستند.
چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1396 - 07:56

روش‌هایی برای افزایش بهره‌وری و توسعه کسب و کارهای کوچک روش‌هایی برای افزایش بهره‌وری و توسعه کسب و کارهای کوچک
حتی افراد باهوش نیز هنگام انجام چندین کار به صورت همزمان تمرکز کافی ندارند و همین امر باعث کاهش کیفیت انجام کار می‌شود.
چهارشنبه، 30 فروردین 1396 - 10:20

هفت راه برای تقویت اعتماد به نفس هفت راه برای تقویت اعتماد به نفس
هیچ چیزی مانند یافتن یک شخص با تجربه و با استعداد که هدایت‌گر و پشتیبان کارهای خوب شما باشد، موجب احساس اعتماد به نفس نمی‌شود. یک مربی خوب، همانند آیینه عمل می‌کند و به شما بینش و نگاه لازم را برای خودباوری می‌دهد.
جمعه، 20 اسفند 1395 - 14:07

آیا چوپان، یک مدیر است؟ آیا مدیران قبل از انتصاب باید چوپانی کنند؟ آیا چوپان، یک مدیر است؟ آیا مدیران قبل از انتصاب باید چوپانی کنند؟
مدیران برای انتصاب به پست های مدیریتی، مثلا یک دوره یک ماهه تا سه ماهه را به امر چوپانی در دشت و صحرا حاضر شده و مجموعه وظایف 12 گانه ای را که طرح شد در کنار گله حیوانات به مورد اجرا، آزمون و کسب تجربه بگذرانند.
سه شنبه، 17 اسفند 1395 - 15:17

پیشرفت زنان، در گروی اعتماد به نفس و مهارت پیشرفت زنان، در گروی اعتماد به نفس و مهارت
در حال حاضر تنها ۱۶ درصد از مقام های مدیریتی در دست زنان است و طبق گزارش ام اس سی آی تا سال ۲۰۲۷ زنان ۳۰ درصد از سمت های کاری مهم جهانی را فتح خواهند کرد؛ پس چه چیز زنانی را که در عرصه دانشگاهی موفق هستند در حیطه حرفه و کارشان عقب نگه داشته است؟
یکشنبه، 8 اسفند 1395 - 17:27

نقش رسانه های اجتماعی در کارآفرینی سازمانی روابط عمومی نقش رسانه های اجتماعی در کارآفرینی سازمانی روابط عمومی
در دنیای روابط عمومی، تفکر رو به جلو، برای اکثر زمینه های کاری امری بنیادی است، همانطور که هدف نهایی هر سازمان رضایت ذی نفعان (داخلی و خارجی سازمان) است که با استراتژی‌های نوآورانه‌ی روابط عمومی ایفای نقش می کنند.
یکشنبه، 1 اسفند 1395 - 07:41

مدیریت محل کار چندفرهنگی مدیریت محل کار چندفرهنگی
تازه واردان از طریق مهارت های مورد اشاره مسایل و نکات زیادی می آموزند. از جمله اینکه چرا در محل کارهای امروزی کانادا ایجاد و گسترش مهارت های مردمی اهمیت دارد؟ یا اینکه چگونه بازخورد مدیر خود را تجزیه و تحلیل کنند؟، و چطور به روشی موثر به این بازخوردها واکنش نشان دهند؟ و سرانجام اینکه چگونه با افرادی از فرهنگ های دیگر کار کنند و ارتباط برقرار نمایند، که تاثیر بیشتری داشته باشد؟
سه شنبه، 19 بهمن 1395 - 15:24

کتاب«همه می توانند مدیر ایده آلی باشند اگر ...» منتشر شد کتاب«همه می توانند مدیر ایده آلی باشند اگر ...» منتشر شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کتاب« همه می توانند مدیر ایده آلی باشند اگر...» تالیف حمیدرضا و حامد سیفی با ویراستاری آرزو خاکی توسط انتشارات رامان سخن منتشر شد.
جمعه، 26 آذر 1395 - 12:39

تاثیر منفی گفت‌وگوی همکاران در اتاق‌های بزرگ کاری تاثیر منفی گفت‌وگوی همکاران در اتاق‌های بزرگ کاری
پژوهندگان ژاپنی سرانجام ثابت کردند که آنچه حدس زده می‌شد صحت دارد: گفت‌وگوهای دائمی همکاران با هم سمی برای تمرکز کارکنان در اتاق‌های بزرگ کاری است و این گفت‌وگوها از هر سروصدایی بدتر است.
شنبه، 13 آذر 1395 - 12:27

جایگاه روابط عمومی در نظریه های عمومی نظام ها جایگاه روابط عمومی در نظریه های عمومی نظام ها
در زمینه کاربرد نظام ها در روابط عمومی باید گفت که حداقل از جهت نظری هیچ شکل دیگری ازارتباطات برنامه ریزی شده بیش از روابط عمومی، از طریق تفکر در نظریه ها تنظیم نشده است.
یکشنبه، 7 آذر 1395 - 08:37

جهان و رهبری جهان و رهبری
این مقاله با اصالت دادن به نقش مردم و تأثیرگذاری آنان بر روی قدرت و در واقع سهیم ساختن‌شان در مرحله یافتن انگیزه و نیز توجه به گفتگوی صریح و چهره به چهره، در واقع بخشی از اصول کار روابط عمومی را گوشزد می‌کند.
چهارشنبه، 5 آبان 1395 - 07:55

ماهیت و هدف برنامه‌ریزی ماهیت و هدف برنامه‌ریزی
هدف‌ها نه‌تنها نقطه پایانی برنامه‌ریزی که غایت سازماندهی، بکارگماری نیروی انسانی، رهبری ونظارت کردن نیز هستند. درهمان حال که برنامه اساسی یک شرکت هدف‌های آن را پدید می‌آورد، هربخش شرکت هم می‌تواند هدف هایی را برای خود داشته باشد.
یکشنبه، 2 آبان 1395 - 10:02

نردبان ترقی و مدیریت نردبان ترقی و مدیریت
آقای رییس سابق ( که تا نیم ساعت پیش رییس سازمان بود) با عجله به سمت پاجیروی سرمه ای رنگش می رود. او فقط نیم ساعت وقت دارد که به مراسم تودیعش در اداره جدید برسد.(آسمون و ریسمون)
شنبه، 1 آبان 1395 - 09:57

شش توصیه بنیادی برای پیشرفت در شغل شش توصیه بنیادی برای پیشرفت در شغل
آمادگی خوب لازمه پیشرفت شغلی موفقیت آمیز است. باید دقیقاً مشخص کنید که از نظر شغلی به کجا می خواهید برسید، چه توانایی ها و ویژگی هایی برای رسیدن به آن نیاز دارید و برای دستیابی به آن چه کاری باید انجام دهید.
پنجشنبه، 29 مهر 1395 - 18:32

ویژگی های یک رئیس خوب چیست؟ ویژگی های یک رئیس خوب چیست؟
آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید یک رئیس خوب چه ویژگیهایی دارد؟ جواب به این سوال می تواند متفاوت باشد. البته ویژگی ها، نگرشها و توانایی هایی وجود دارند که در همه رؤسا مشترکند.
پنجشنبه، 29 مهر 1395 - 18:29

ارزش شراکت استراتژیک ارزش شراکت استراتژیک
در دوره‌های سخت اقتصادی، توسعه دادن شراکت استراتژیک گران تمام می‌شود ولی می‌توان با اعمال نفوذ آن را توسعه داد تا هم رهبری‌های قابلی ایجاد کند و هم نمایش ارزشمندی ارائه نماید.
سه شنبه، 27 مهر 1395 - 08:30

۴ گام طلایی برای جذب مشتری ۴ گام طلایی برای جذب مشتری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- فروش شریان اصلی هر شرکت است: فارغ از اینکه محصول یا خدمات شما چقدر فوق العاده باشد، اگر مشتریان یا کارفرمایان اقدام به خرید آن نکنند، دیگر فاتحه شرکت خوانده است. این می تواند دلیل تدوین اعلامیه جذاب فرو برای رشد کسب و کار باشد.
شنبه، 23 مرداد 1395 - 15:05

کارمندان؛ قوی ترین منبع ارتباطات کارمندان؛ قوی ترین منبع ارتباطات
کلمه "با یکدیگر" سر نخ اجتماعی قدرتمندی برای مغز است. گویی به سان پاداشی برای ارتباط و متعلق بودن خدمت می کند و این حس امنیت را القا می کند که فرد دارد با کسانی کار می کند که به آنها برای رسیدن به هدفی مشترک اعتماد و اعتقاد دارد.
شنبه، 23 مرداد 1395 - 08:03

شگردهای استیو جابز برای جلسات کاری شگردهای استیو جابز برای جلسات کاری
کسب و کارهای امریکائی به دلیل اشتباهاتی که در جلسات کاری شان مرتکب می شوند، سالیانه چیزی نزدیک به ۳۷ میلیارد دلار ضرر می کنند. اما استیو جابز خوب مراقب بود تا اپل جزو این کمپانی ها نباشد.
پنجشنبه، 21 مرداد 1395 - 23:03

۵۰ قانونی که شما را به یک مدیر حرفه‌ای تبدیل می کند ۵۰ قانونی که شما را به یک مدیر حرفه‌ای تبدیل می کند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیر ماهر شدن چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد، ولی از راه انضباط، سخت‌کوشی و تعهد به پیشرفت تجربی می‌توان به آن دست یافت.
پنجشنبه، 21 مرداد 1395 - 23:01

خصوصیات یک مدیر خوب خصوصیات یک مدیر خوب
«مدیریت» با فرد زاییده نمی شود یعنی که مدیریت و ریاست کردن ذاتی نیست و استعداد مدیریت با فرد به دنیا نمی آید. یک فرد باید مایه این کار را داشته باشد و تجربه و دانش هم کسب کند تا شایستگی مدیریت داشته باشد.
دوشنبه، 18 مرداد 1395 - 09:29

چرا از افراد موفق متنفریم؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- خودتان را تصور کنید که وسط یک استادیوم شلوغ ایستاده‌اید. بین صد هزار هواداری که فریاد می‌کشند که حداقل نصف آن فریادها شما را تشویق نمی‌کند، می‌خواهید مسابقه بدهید. بعضی از آن ۵۰ درصد حتی از شما متنفر هستند. نه اینکه فقط متنفر باشند، به شما می‌گویند که چرا و چقدر از شما متنفرند. حتی ممکن است حرف‌های نفرت‌انگیزی هم درمورد خانواده‌تان بزنند.
یکشنبه، 10 مرداد 1395 - 10:03

چگونه شادی را به محیط کار بیاوریم؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- فرهنگ سازمانی ترکیبی از تعاملات کارکنان، ارزش‌ها و مهارت‌های مدیریت زمان، قوانین اداری، سطح تعارض و شدت آن و توانایی برای حفظ کنترل در محیط کار است. فرهنگ در هر محیط کاری کلیدی است برای بهره‌وری کارکنان و همکاری با یکدیگر در صلح و آرامش.
دوشنبه، 31 خرداد 1395 - 16:35

پنج اشتباه رایج فروشندگان در مذاکرات پنج اشتباه رایج فروشندگان در مذاکرات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بیشتر فروشندگان برای فروش محصول خود و در مرحله‌ی مذاکره پیرامون قیمت با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شوند. این مشکلات به دلیل وجود برخی اشتباهات در زمان مذاکره با مشتریان‌شان است. در این نوشتار با ۵ اشتباه رایج فروشندگان آشنا می‌شویم.
شنبه، 29 خرداد 1395 - 12:50

۳ خصیصه که هر کارآفرین برای موفقیت لازم دارد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هنگامی که برای مدتی در بازی کارآفرینی شرکت کردید، توانایی‌تان در تشخیص چیزهایی که جواب می‌دهد و چیزهایی که جواب نمی‌دهد بالا می‌رود.
شنبه، 29 خرداد 1395 - 00:04

تمرکز و خلاقیت به روش «استیو جابز»
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- استیو جابز، یکی از تاثیرگذارترین افراد در حوزه‌ی فناوری بود. او همان کسی است که مک، آیفون، آیپاد و آیپد را به جهانیان معرفی کرد.
شنبه، 29 خرداد 1395 - 00:02

زبان بدن: کلید نامحسوس مذاکرات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- ما در زندگی روزمره‌ی خود مدام در حال مذاکره هستیم. طرف مذاکره می‌تواند رییس، همکار، کارکنان یا مشتریان ما باشند. حتی این مذاکرات در فضای خانه هم وجود دارد و بارها پیش آمده است که با خانواده‌ی خود بر سر آنچه می‌خواهیم وارد گفتگو می‌شویم. برقراری یک مذاکره‌ی موفق، مهارتی است که با تمرین تکنیک‌های مختلف می‌توان به آن دست پیدا کرد.
جمعه، 28 خرداد 1395 - 23:58

۵ روش برای خواندن ذهن آدم‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- خواندن ذهن آدم ها (ذهن خوانی) یک شگرد و حقه نیست بلکه مهارتی است که اکثر آدم‌های موفق در آن استاد هستند.
جمعه، 28 خرداد 1395 - 23:55

این ۷ فوت و فن روان شناختی شانس موفقیت‌تان را بالا می‌برد
یقینا به کار بردن فنون بیش‌تری که می‌تواند شانس موفقیت را بیش‌تر کند ضرری ندارد. در این نوشتار ۷ فن روان شناختی هوشمندانه و موثر آمده‌است که با استفاده از مفاهیم ضمنی، زبان بدن، و هنجارهای اجتماعی، احتمال رسیدن به اهداف‌تان را افزایش می‌دهد.
جمعه، 28 خرداد 1395 - 23:41

پنج حالت تاثیرگذار دست ها هنگام صحبت با دیگران پنج حالت تاثیرگذار دست ها هنگام صحبت با دیگران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بسیاری از ما در حین صحبت‌ کردن از دست های خود به صورت ناخود‌آگاه برای رساندن منظور استفاده می‌کنیم ،بعضی دیگر نیز به تکنیک‌های زبان بدن آشنا هستند و در حین گفتگو از دست های خود برای تفهیم بیشتر کلام استفاده می‌کنند.
جمعه، 28 خرداد 1395 - 17:47

شش درس ازرشمند درباره‌ سیاست‌های محل‌کار
مجبور نیستید دست به بازی‌های کثیف بزنید، اما مجبور هستید وارد بازی شوید. بهترین راه برای کسب قدرت این است که به دیگران کمک کنید به مقاصدشان برسند. جبران محبت، یعنی باور این‌که مدیون حمایت شما هستند، یک نیروی قدرتمند است.
چهارشنبه، 26 خرداد 1395 - 12:54

گزارش/ جایگاه ایران در نوآوری و خلاقیت جهانی گزارش/ جایگاه ایران در نوآوری و خلاقیت جهانی
میزان تولیدات نوآورانه ایران، ‌این کشور را در رتبه صد و شانزدهم دنیا قرار داده است. میزان کل صادرات کالاهای نو ایران تنها ۵ /۰ درصد از کل صادرات ایران بوده که منجرشده تا ایران در رتبه پنجاه و هفتم دنیا بایستد.
یکشنبه، 23 خرداد 1395 - 15:41

۱۶ چیز که هرگز نباید در مذاکره برای حقوق بگویید
شما در مصاحبه موفق شدید، بهترین تلاش‌تان را کردید، و شغل را به‌دست آوردید. حالا قسمت سخت آن رسیده‌است: مذاکره برای حقوق . استیو کین، کارشناس نیروی انسانی می‌گوید: “مذاکره برای حقوق مانند هر نوع مذاکره‌ی دیگر است- به جز این‌که کلماتی که استفاده می‌کنید می‌تواند بی‌نهایت قدرتمند باشد، چون این گفت‌وگو یک جنبه‌ی شخصی دارد.
شنبه، 22 خرداد 1395 - 22:47

شش عادت مدیران خلاق
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مایکل دی. مامفورد می‌گوید، مدیریت تیم‌ها به خودی خود کار دشواری است.
شنبه، 22 خرداد 1395 - 00:08

هشت درس به درد بخور از مدیر عامل آمازون هشت درس به درد بخور از مدیر عامل آمازون
جف بزوس یکی از مدیران نامی دنیای تجارت است که گاهی نامش در سایه‌‌ی اسم دیگر بزرگان این عرصه کم‌ رنگ می‌شود. این مدیرعامل خوش‌فکر توصیه‌هایی در زمینه‌ی کار آفرینی دارد.
پنجشنبه، 20 خرداد 1395 - 18:50

ده درس روانشناختی از تعامل با دیگران که در موفقیت شما تاثیر دارد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- روان‌شناس‌ها مثل کارآگاه‌ها هستند- آنها همیشه ورای سطح تعامل‌های روزانه را نگاه می‌کنند تا پی‌ببرند آدم‌ها واقعا چه فکری می‌کنند و چه احساسی دارند. گاهی اوقات دانستن نکات روانشناختی برای برقراری رابطه و تعامل با دیگران در موفقیت ما سهم زیادی دارد.
چهارشنبه، 19 خرداد 1395 - 14:57

بانک اطلاعات بانک اطلاعات
ر بازارهای گذشته هر سازمانی مسوؤل تولید اطلاعات محدود بود آن هم مرتبط به کار و حرفه و نوع تولیدات خودش. امروزه انجام این کار وظیفه ملی شده و در سطح ملی اراده و تلاش برای تنظیم دائره‌المعارف اطلاعاتی لازم است.
دوشنبه، 17 خرداد 1395 - 10:20

آثار اندیشه‌های نو در مدیریت صنعت و تجارت آثار اندیشه‌های نو در مدیریت صنعت و تجارت
لازمه بقای هر تمدن اقتصادی، چه کهن و چه نوپا و نورسیده، در گرو تدوین استراتژی‌های کارساز در تولیدات و خدمات به خصوص صنایع استراتژیک سنگین است.
یکشنبه، 16 خرداد 1395 - 23:10

طرح آموزش نیروهای ماهر، مسئولیت اجتماعی فراموش شده طرح آموزش نیروهای ماهر، مسئولیت اجتماعی فراموش شده
یک سنت ارزشمند در فرهنگ ما ایرانیان تقدیر از زحمات افراد و یا اقدام های بزرگی است که انجام گرفته است.
سه شنبه، 11 خرداد 1395 - 13:27

سازمان هوشیار
سازمان هوشیار عبارت از سازمانی است که شفّافیت را هدایت می‌کند که سود ببرد و فرهنگ جدیدی از سعۀ صدر را پدید می‌آورد که به نحوی صحیح بین آنچه که از لحاظ تجاری محرمانه است و مشارکت کلّیه شهروندان تمایز قائل شود.
سه شنبه، 11 خرداد 1395 - 09:16

درس های مدیریتی که باید از شکسپیر آموخت درس های مدیریتی که باید از شکسپیر آموخت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سایت مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی به بررسی درس های مدیریتی و ریاستی پرداخت که می توان از شکسپیر آموخت.
شنبه، 1 خرداد 1395 - 23:21

۵ افسانه‌ی رایج درباره‌ خلاقیت ۵ افسانه‌ی رایج درباره‌ خلاقیت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کافی است واژه‌ی خلاقیت را به زبان بیاورید تا آدم‌ها در صندلی‌شان شروع به پیچ‌ و تاب خوردن بکنند. فکر آن حتی برای موفق‌ترین کارشناس‌ها اضطراب، ترس و تردید می‌آورد.
شنبه، 1 خرداد 1395 - 23:14

۹ اصل انسانی که مدیران باید بدانند ۹ اصل انسانی که مدیران باید بدانند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اگر می خواهید بدانید دیگران چگونه با شما رفتار می کنند، بهترین نقطه شروع این است که ببینید خودتان چگونه با دیگران رفتار می کنید.
شنبه، 1 خرداد 1395 - 23:03

۱۰ روش برای بهبود گفت و گو ۱۰ روش برای بهبود گفت و گو
شغل من صحبت کردن با دیگران است؛ با برندگان جایزه نوبل، راننده های کامیون، میلیاردرها، مربیان مهدکودک، دولتمردان و لوله کش ها. من با انسان هایی که دوست دارم و دوست ندارم صحبت می کنم. ب
شنبه، 1 خرداد 1395 - 00:54

۵ شغل پرطرفدار آینده ۵ شغل پرطرفدار آینده
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شغل های مرتبط با مقوله امنیت در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات و ایجاد مزیت‌های رقابتی در کسب و کارهای نوین، در صدر فهرست شغل های پرطرفدار سال‌های آینده قراردارند.
شنبه، 1 خرداد 1395 - 00:39

مدیریت ارتباط با مشتری روی موج توانمندسازی مدیریت ارتباط با مشتری روی موج توانمندسازی
مدیریت ارتباط با مشتری، جنبه‌های متعددی دارد. اما باید دقت کنیم که نگاه ما به یکی از این جنبه‌ها محدود نشود و مهم‌تر از آن، اینکه موضوعاتی که در حوزه مدیریت ارتباط با مشتری قرار نمی‌گیرند، اشتباها در این حوزه طبقه‌بندی نشوند.
سه شنبه، 14 اردیبهشت 1395 - 07:45

درس هایی برای کسب و کار : از ابتدا تا انتها درس هایی برای کسب و کار : از ابتدا تا انتها
هر آنچه بیشتر در مورد کسب‌وکاری که قرار است راه‌اندازی کنید بدانید کمک بیشتری به طراحی دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر آن خواهید کرد. تا جایی‌که امکان دارد اطلاعات جمع‌آوری کنید و با کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مشورت کنید.
سه شنبه، 7 اردیبهشت 1395 - 07:50

زندگی در سایه اقتصاد دیجیتال
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- سیناپرس: در آینده، سازمان‌های هوشمندی فعال می‌شوند که از طریق فناوری‌های دیجیتال، تمامی نیازهای مشتریان را پیش‌بینی خواهند کرد.
یکشنبه، 5 اردیبهشت 1395 - 12:31

24 نکات برای شروع یک تجارت 24 نکات برای شروع یک تجارت
24 نکته تاپ زیر را زمانی که تجارت خود را شروع می کنید (یا قصد رشد و توسعه آن را دارید) در نظر بگیرید و به آن عمل کنید:
یکشنبه، 5 اردیبهشت 1395 - 09:35

درآمدی بر مدیریت موفق روابط عمومی درآمدی بر مدیریت موفق روابط عمومی
یکی از نکاتی که در روابط عمومی بر آن تأکید می‌شود، وظیفه‌ای است که به روابط عمومی واگذار شده و آن یک وظیفه مدیریتی است.
شنبه، 4 اردیبهشت 1395 - 07:54

چگونه شرکت‌ها از شبکه‌های اجتماعی برای یافتن استعداد استفاده می‌کنند؟
افراد جویای کار از اینکه چه کسی برای آنها اهمیت قائل است کاملا آگاهند. تماسی از یک کارفرمای موثر می‌تواند یک رزومه را نابود کند، آن را در شرایط خوبی قرار داده یا یک ناهار معرفی ترتیب دهد. شرکت‌ها به سهم خودشان، از متعهد شدن خوشحال می‌شوند.
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1395 - 11:19

رازهای تحول سازمان های رویایی رازهای تحول سازمان های رویایی
در سازمان رویایی به تفاوت‌های فردی توجه می‌شود؛ اطلاعات فشرده و پیچیده نیستند؛ به ارزش کارمندان افزوده می‌شود (به جای اینکه صرفا از آنها ارزش گرفته شود)؛ کارها به‌صورت خودکار مشمول دریافت پاداش می‌شوند و هیچ قانون احمقانه‌ای وجود ندارد.
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1395 - 08:11

چگونگی افزایش فروش آنلاین با استفاده از تحلیل شبکه چگونگی افزایش فروش آنلاین با استفاده از تحلیل شبکه
در بسیاری از موارد مدیران شرکت ها نمی دانند که چگونه از این تحلیل ها استفاده کنند و چگونه آن را تفسیر کنند تا کار خود را بهبود بخشیده و فعالیت مشتریان را افزایش دهند. بنابراین چگونه می توان از نتایج تحلیلی به گونه ای استفاده کرد تا فروش اینترنتی افزایش یابد؟
یکشنبه، 29 فروردین 1395 - 13:09

چگونه از نظر روانی آماده یک مذاکره سخت شویم؟ چگونه از نظر روانی آماده یک مذاکره سخت شویم؟
فرض کنید از جانب کارکنان خود ایمیلی تهاجمی دریافت می‌کنید یا خواستار حل تنش‌های به وجود آمده از سوی یک کارمند در تیم می‌شوید و ترجیح می‌دهید به جای پاسخگویی ایمیلی، به‌صورت چهره به چهره با آن کارمند ملاقات کنید.
سه شنبه، 24 فروردین 1395 - 10:19

مدیران موفق، گوش شنوا دارند مدیران موفق، گوش شنوا دارند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به‌عنوان یک رهبر سازمانی، ارتباطات نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. مهم نیست که با چه مشقتی برای رساندن پیامتان تلاش می‌کنید،
سه شنبه، 24 فروردین 1395 - 09:55

از شخصی‌سازی چه می دانیم؟
شخصی‌سازی در یک تعریف ساده یعنی ارسال محتوا طبق سلیقه مخاطب.
شنبه، 21 فروردین 1395 - 22:24

بهبود رتبه ایران در فضای کسب و کار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- معاون رفاه اجتماعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: طی دو سال ایران در زمینه بهبود فضای کسب و کار و برداشتن موانع در این زمینه از رتبه ۱۵۲ به رتبه ۱۲۰ ارتقا پیدا کرد.
جمعه، 20 فروردین 1395 - 11:21

اهمیت نیاز به شبکه‌سازی و ارتباط با سرمایه‌گذاران اهمیت نیاز به شبکه‌سازی و ارتباط با سرمایه‌گذاران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بسیاری از موسسان کسب‌وکارهای نوپا در دامی تکراری گرفتار می‌شوند و آن این است که تمام منابع و انرژی‌شان را صرف تولید محصول و یافتن مشتری می‌کنند و وقتی فرصت فراغت پیدا می‌کنند، تازه یادشان می‌آید که نیاز به جذب منابع مالی بیرونی دارند. بنابراین به دنبال یافتن سرمایه‌گذاران بالقوه می‌افتند تا کسب‌وکارشان را به آنها معرفی کنند و از آنها کمک مالی دریافت کنند و در اغلب موارد نیز در این امر شکست می‌خورند.
سه شنبه، 17 فروردین 1395 - 12:30

ایجاد محدودیت‌ها و الزاماتی برای مدیریت زمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در قسمت‌های قبلی به جایگاه و اهمیت مدیریت بهینه زمان در مبحث خودمدیریتی پرداختیم و نکاتی را در این زمینه مطرح ساختیم. در ادامه نیز خواهیم کوشید تا راه‌هایی را معرفی کنیم تا افراد بتوانند با کمک آنها به مدیریت خودکار زمان خود شکل بهتری ببخشند و اتلاف وقت ارزشمندشان رابه حداقل برسانند.
سه شنبه، 17 فروردین 1395 - 12:29

چرا کارمندان به شما احترام نمی‌گذارند؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- ریاست، کار آسانی نیست. شاید ظاهرا جذاب و فریبنده به نظر برسد، چرا که ریاست یعنی قدرت و احساس قدرت، احساس خوشایندی است؛ اما پذیرش مسوولیت تیم بزرگی از کارمندان، آنقدرها هم که تصور می‌شود،خوشایند نیست.
دوشنبه، 16 فروردین 1395 - 12:11

10 نکته برای رهبران سازمانی در سال جدید
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مدیران و استادان مدیریت رفتار سازمانی در یادداشت‌هایی، به رهبران سازمانی در سال جدید نکات زیر را توصیه کرده‌اند:
یکشنبه، 15 فروردین 1395 - 09:28

چگونه خود را با شغل یا محیط کاری جدید وفق دهیم؟ چگونه خود را با شغل یا محیط کاری جدید وفق دهیم؟
هماهنگ شدن با شغل تازه می تواند چالش بزرگی محسوب شود، چه از روی اجبار وارد حرفه جدید شده باشید یا با انتخاب شخصی. ولی نگران نباشید چون خیلی زود با همکاران جدید، وظایف شغلی و محیط کاری تازه آشنا می شوید.
یکشنبه، 8 فروردین 1395 - 12:33

جاده موفقیت جاده موفقیت
دوستان! موفقیت شانسی و اتفاقی به شما رو نمی‌کند. تنها در صورتی می‌توانید از توانایی‌های خود به‌درستی استفاده کنید که نقاط قوت و ضعف جسمی‌تان را دریافته باشید. با به‌کارگیری نقاط قوت و خصوصیات مثبت خود می‌توانید از پس نقاط ضعف‌تان برآیید.
جمعه، 28 اسفند 1394 - 12:57

معیارهای اندازه‌گیری تاثیر برنامه‌های روابط عمومی معیارهای اندازه‌گیری تاثیر برنامه‌های روابط عمومی
در این‌جا به‌طور خلاصه اصول هفت‌گانه راهنمایی که در زمینه ارزیابی و سنجش کار روابط عمومی مهم هستند و دانستن آن برای همه کارگزاران روابط عمومی ضروری است در هر بخش به اطلاع می‌رساند:
سه شنبه، 25 اسفند 1394 - 10:36

باشگاه مشتریان واقعا فروش را افزایش می‌دهد؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- «آیا عضو حداقل یک باشگاه مشتریان از یک محصول، شرکت یا مغازه هستید؟»
دوشنبه، 24 اسفند 1394 - 12:40

سازماندهی و مدیریت سازماندهی و مدیریت
از جمله ویژگی‌های روابط عمومی ناکارآمد، طراحی تشکیلاتی نامناسب و مدیریت غیرعلمی در آن است. اولین ضعف در این روابط عمومی‌ها قرار نگرفتن در جایگاه مناسب است. این‌گونه روابط عمومی‌ها معمولا در جایگاهی قرار می‌گیرند که زیر نظر مستقیم بالاترین مقام سازمانی است.
چهارشنبه، 19 اسفند 1394 - 17:29

مقابله با اضطراب کار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- برای بسیاری از مدیران، ‌اضطراب و دلهره جزو یکی از اتفاقات روزمره در محل کار به شمار می‌آید. بسیاری از ما در مورد ضرب‌الاجل‌های تعیین شده برای اتمام یک پروژه یا انجام دادن وظیفه‌ای که برعهده ما گذاشته شده یا عقیده رئیس شرکت یا همکارانمان درباره ما، ‌دچار نوعی دلواپسی و اضطراب هستیم.
چهارشنبه، 19 اسفند 1394 - 12:14

نکاتی مهم برای موفقیت فرآیند تغییر در سازمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- از شرایط رکود شدید اقتصادی در سال 2008، سال‌ها می‌گذرد، با این وجود هنوز چالش‌های جدی در کسب و کار در زمینه‌های اقتصادی، فناوری و جمعیتی وجود دارد و بنگاه‌های اقتصادی برای باقی ماندن در بازار رقابتی با دشواری‌های زیادی روبه‌رو هستند.
سه شنبه، 18 اسفند 1394 - 11:25

خطاهای فاحش که کشتی کسب‌وکار را غرق می‌‌کنند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اتخاذ راهبردهای اشتباه بازاریابی می‌تواند کسب‌وکارها را با شکست مواجه کند. در این مطلب هفت خطای فاحش در بازاریابی که می‌تواند کشتی کسب‌وکارتان را غرق کند، مورد بررسی قرار داده‌ایم:
یکشنبه، 16 اسفند 1394 - 11:46

10 عامل نابودکننده انگیزه کارکنان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در اینجا به 10 مورد از عواملی که نابودکننده انگیزه در محل کار به حساب می‌آید اشاره می‌کنیم. متاسفانه بعضی از کسانی که به تازگی وارد عرصه مدیریت شده‌اند بی‌توجه به این عوامل و با پیاده کردن ناآگاهانه آنها در سازمان‌ها و شرکت‌های تحت مدیریت شان ضربه‌ای مهلک به انگیزه کارکنان شان وارد می‌کنند.
یکشنبه، 16 اسفند 1394 - 11:44

مسئولیت پذیری مسئولیت پذیری
سازمان ها به استانداردهای مسئولیت اجتماعی نیاز دارند که از طریق مدیریت راهبردی به فعالیت های داخلی تبدیل می شوند. مدیریت امور مانند تلاشی که در راستای ایجاد طرح های تجاری مبتنی بر تغییرات افکار عمومی در محیط صورت می گیرد می تواند مفهوم یا نمود تغییرات استانداردهای مشهود اخلاقی را مشاهده کند
یکشنبه، 16 اسفند 1394 - 10:52

طرح مسئولیت اجتماعی سامسونگ در حمایت از کودکان مبتلا به اوتیسم
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شرکت سامسونگ در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی و در ادامه فعالیت‌های خود در کمپین «کودکان امید» نمایشگاه نقاشی‌های کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم را برگزار کرده است.
چهارشنبه، 12 اسفند 1394 - 11:13

عوامل مؤثر بر هوش تجاری سازمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- آیا می‌دانستید یک رویکرد سیستمی دقیق و به روز مانند هوش تجاری می‌تواند بر کارایی و عملکرد سازمان تأثیرات زیادی بگذارد؟ بسیاری از عوامل بر میزان کارایی هوش تجاری سازمان تأثیر می‌گذارند که از جمله این عوامل می‌توان به مشتریان، رقبا، شرکای تجاری، محیط اقتصادی و کارکنان سازمان اشاره کرد.
چهارشنبه، 12 اسفند 1394 - 11:11

10 اشتباه بزرگی که بسیاری از مدیران مرتکب می‌شوند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در قسمت قبل درمورد پنج اشتباه بزرگی که بعضی از مدیران مرتکب می‌شوند و متاسفانه از نادرست و مخرب بودن آنها بی‌خبرند سخن گفتیم که عبارت بودند از:
چهارشنبه، 12 اسفند 1394 - 11:01

زنگ‌خطرها و نشانه‌ها را طی فرآیند مصاحبه، جدی بگیرید
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- یکی از بهترین راه‌های پیشگویی میزان رضایت شغلی یک کارمند، رابطه او با مدیرش است. پس اگر قصد دارید وارد یک محیط کار جدید شوید، بهتر است مدیر خود را بشناسید و بدانید چگونه با او ارتباط برقرار کنید. هرچند هدف اصلی مصاحبه شغلی، ارزیابی نیروی کار است اما شما نیز به‌عنوان جوینده کار می‌توانید طی فرآیند مصاحبه، رئیس آینده خود را ارزیابی کنید.
سه شنبه، 11 اسفند 1394 - 09:16

تفاوت میان ریاست و رئیس‌مآبی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- آیا تا به حال از خود پرسیده‌اید که تفاوت میان ریاست و رئیس‌مآبی چیست؟ این موضوع هیچ‌گاه به ذهن من خطور نکرده بود تا وقتی که یکی از همکارانم این سوال را از من پرسید. همان‌گونه که «شریل‌سندبرگ»، یکی از مدیران ارشد فیس‌بوک در کتاب مشهور خود به نام «زنان به پیش» (Lean In) به آن اشاره می‌کند، وجه مشترک بسیاری از مدیران زن این است که اغلب آنها در کودکی «زورگو» خطاب شده یا به «رئیس‌بازی» متهم ‌شده‌اند و به‌طور قطع من و همکارم نیز از این قاعده مستثنی نیستیم. از یکسو سندبرگ تلاش می‌کند
دوشنبه، 10 اسفند 1394 - 07:42

رویکرد جدید برای ورود به عصر جدید استراتژی‌ها رویکرد جدید برای ورود به عصر جدید استراتژی‌ها
اگر کلمه «استراتژی» را در سایت گوگل جست‌وجو کنید، میلیون‌ها مطلب درباره این موضوع پیدا می‌کنید که بخش زیادی از ﺁنها نقل قول‌های مبهم درباره لزوم ﺁن در موفقیت کسب‌وکار است. طبق گفته‌های مایکل پورتر، اصل استراتژی این است که «انتخاب کنیم چه کاری انجام ندهیم». البته پورتر اذعان می‌کند که یک استراتژی کامل «با تعیین یک هدف صحیح ﺁغاز می‌شود.»
شنبه، 8 اسفند 1394 - 11:50

تغییر رویکردهای مدیریتی و تحول دینامیک تیم‌ها تغییر رویکردهای مدیریتی و تحول دینامیک تیم‌ها
در دنیای کسب‌وکار مدرن به سادگی و ناگهان نمی‌توانید همکارانتان را خلاق‌تر، سازگارتر یا مشارکتی‌تر کنید؛ هر چقدر هم نیت خوبی داشته باشید. اما طبق تحقیقاتی که در مورد رفتار انسانی صورت گرفته، می‌دانیم مغز یک انسان معمولی برای اینکه بهترین عملکرد را داشته باشد به چه چیزهایی – از نظر شناختی و احساسی – نیاز دارد؛ حتی وقتی تحت فشارهایی از محیط کار مدرن قرار می‌گیرد.
شنبه، 8 اسفند 1394 - 11:46

 تغییر مدیریتی موثر در شرکت ها، امری بسیار حیاتی است  تغییر مدیریتی موثر در شرکت ها، امری بسیار حیاتی است
کچام چنج از بیش از 500 تن از رهبران شرکت‌های بزرگ در هفت کشور نظرخواهی کرده تا بینش‌هایی در این باره به دست آورد که آیا تغییر بر کسانی که بیش از همه آن را احساس می‌کنند، یعنی کارکنان، تأثیر نامطلوب گذاشته است.
یکشنبه، 2 اسفند 1394 - 08:10

 فقط 8 درصد رهبران مهارت دارند  فقط 8 درصد رهبران مهارت دارند
نتایج نظرخواهی از 700 تن از مدیران ارشد اجرایی در انواع صنایع نشان می دهد تنها 16درصد رهبران عالی در زمرۀ بسیار مؤثّر در راهبر یا اجرا رتبه‌بندی شدند. فقط 8درصد در هر دو خیلی مؤثّر بودند، در حالی که 63 درصد در حدّاقل یک بُعد عادی یا بدتر بودند.
شنبه، 1 اسفند 1394 - 07:14

10 نکته تاپ برای زمانی که تجارت خود را شروع می کنید 10 نکته تاپ برای زمانی که تجارت خود را شروع می کنید
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 10 نکته تاپ زیر را زمانی که تجارت خود را شروع می کنید (یا قصد رشد و توسعه آن را دارید) در نظر بگیرید و به آن عمل کنید:
شنبه، 24 بهمن 1394 - 08:57

18 کاری که افراد دارای ذهن قوی انجام می دهند
18 کاری که افراد دارای ذهن قوی انجام می دهند
سه شنبه، 20 بهمن 1394 - 16:23

مدیریت بر اساس اهداف مدیریت بر اساس اهداف
مدیریت بر مبنای اهداف به مدیریت و روشی اطلاق می گردد که ابتدا اهداف کلی سازمان تعیین شده و سپس طرح ریزی و روش ارزیابی فعالیت روشن می شود.
یکشنبه، 18 بهمن 1394 - 16:51

برنامه ریزی استراتژیک و نظریه بازی برنامه ریزی استراتژیک و نظریه بازی
نظریه بازی عبارت است از مجموعه ای قواعد روشن و آشکار و بدون هیچ ابهامی که بازیگران بر مبنای نقش و موقعیت هائی که در جراین بازی بروز می کند بر اساس آن قواعد مبادرت به اتخاذ تصمیم می نمایند. البته تصمیم ها را (که می توان آن را انتخاب هم نامید) در جریان بازی با توجه به موقعیت های خاص باید اتخاذ نمود.
چهارشنبه، 14 بهمن 1394 - 14:31

پنج پرسش بنیادی از مدیران کلیدی برای توسعه بخشیدن به نگرش آنان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که پنج پرسش کلیدی را باید مدیران عالی بتوانند پاسخ منطقی بدهند تا با نگرشش ژرف به تدوین برنامه ریزی های استراتژیک مبادرت ورزند:
دوشنبه، 12 بهمن 1394 - 09:55

حضور مدیرعامل اجتماعی تحول بزرگ سال جدید حضور مدیرعامل اجتماعی تحول بزرگ سال جدید
سال جدید در راه است و برخی شرکت‌ها و سازمان‌ها برای به‌دست آوردن فرصت‌های بزرگ، تغییرات عمده‌ای در زمینه توسعه فعالیت‌ها، بازسازی سیستم‌ها و فناوری جدید ایجاد می‌کنند. شروع تازه و ایجاد تغییرات ممکن است برای شرکت‌ها حرکت درستی باشد، ولی برای کارمندان احساس ناامنی، عدم ثبات کاری و پیامدهای دیگری به همراه خواهد داشت. در چنین موقعیتی، وجود یک «مدیرعامل اجتماعی» می‌تواند از نگرانی‌های کارمندان بکاهد.
پنجشنبه، 24 دی 1394 - 01:24

10 توصیه برای برخورد درست با اشتباهات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- یکی از واقعیت‌های غیرقابل انکار در مورد همه ما این است که هیچ کدام از ما مصون از اشتباه کردن و خطا نیستیم و امکان اتخاذ تصمیمات نادرست و اقدامات اشتباه از طرف هر فردی وجود دارد.
چهارشنبه، 9 دی 1394 - 22:26

آنچه مدیران درباره ارائه بازخورد نمی‌دانند آنچه مدیران درباره ارائه بازخورد نمی‌دانند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- برای ارتقای عملکرد کارکنان، ارائه بازخورد حیاتی است. اما اگر جلسات ارائه بازخورد به شیوه‌ای موثر برگزار نشوند، کارکنان رفته‌رفته بازدهی و احساس تعهد خود نسبت به سازمان را از دست می‌دهند.
پنجشنبه، 3 دی 1394 - 08:15

10 توصیه برای مدیریت شکایات کارمندان 10 توصیه برای مدیریت شکایات کارمندان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- آیا شما هم جزو آن دسته از مدیران هستید که در پاسخگویی به شکایات و مدیریت آنها دچار مشکل هستید؟ اگر چنین است باید بدانید که با همه شکایت‌ها و انتقادها نباید به یک شکل برخورد کرد و به همین دلیل هم هست که مدیران زبده و باتجربه از شکایت‌های درست و بجا استقبال می‌کنند
چهارشنبه، 2 دی 1394 - 13:03

10راه قدرتمند برای ایجاد نظم در فرآیند تولید درآمد 10راه قدرتمند برای ایجاد نظم در فرآیند تولید درآمد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بسیاری از مدیران اجرایی شرکت‌های متوسط (شرکت‌هایی که درآمد سالانه آنها بین 50 میلیون دلار تا یک میلیارد دلار است، این شرکت‌ها بین شرکت‌های کوچک‌تر و غول‌های چندمیلیارد دلاری قرار می‌گیرند،
چهارشنبه، 2 دی 1394 - 13:02

سه ابزار تشویقی برای به اشتراک‌گذاری دانش در سازمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- یک راه ساده برای بهبود موثر استراتژی و کیفیت در گروه، ملزم کردن کارمندان به این مساله است که مهارت‌ها و دانش خود را با همکارانشان به اشتراک بگذارند. بااین‌حال دلایل زیادی وجود دارد که چرا کارمندان دانش خود را دریغ می‌کنند.این‌طور به نظر می‌رسد که دریغ کردن دانش، ریشه در این اعتقاد دارد که ارائه اطلاعات ارزشمند توسط یک فرد، ارزش او را برای کارفرما کاهش خواهد داد.
چهارشنبه، 2 دی 1394 - 11:46

راه‌هایی برای کاهش شکست نوآوری در سازمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مقاومت در برابر محیط کسب‌وکار پرسرعت امروز غیرممکن است اما اغلب اوقات نوآوری در سازمان به شکست می‌انجامد. کارشناس نوآوری در سازمان، رابرت کوپر می‌گوید از هر هفت پروژه خدماتی یا تولیدی جدید، حدود 4 پروژه توسعه می‌یابند و تنها یک پروژه به موفقیت می‌رسد. در واقع، مسیر نوآوری برای تسلط بر بازار بسیار دشوار است.
یکشنبه، 29 آذر 1394 - 12:52

ارزش‌ها و ویژگی‌های تیم‌های خلاق
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هفته پیش در مورد پندارهای نادرست درباره خلاقیت و اشتباهاتی که بسیاری از مدیران تازه کار در ارتباط با خلاقیت دچار آن می‌شوند مطالبی ارائه شد.
یکشنبه، 29 آذر 1394 - 12:52

نوآوری باصرفه، فرصتی برای رشد کسب‌وکارها
تیم تحقیق و توسعه شرکت زیمنس در چین، یک دستگاه سی‌تی اسکن پیشرفته طراحی کرده که استفاده بسیار آسانی دارد و کار با آن برای افراد حرفه‌ای در حوزه بهداشت و سلامت که لزوما پزشک نیستند، بسیار راحت است. شرکت زیمنس برای تولید این محصول، پیشتاز نوعی نوآوری بوده که آن را «تفکر طراحی صنعتی» می‌نامد: نوآوران این شرکت کارگاه‌هایی را برای کاربران دستگاه‌ها برگزار کرده‌اند تا ایده‌ روشن‌‌تری از آنچه این افراد نیاز دارند به دست آورند.
شنبه، 14 آذر 1394 - 10:13

توجه مخاطبان به مسئولیت اجتماعی توجه مخاطبان به مسئولیت اجتماعی
اگر در آینده از مسئولیت اجتماعی مستر دماغ کاسته شود و بخش تجاری این محصول بیشتر شود، قطعا برای این برند ریسک‌هایی را به همراه خواهد داشت و ممکن است به برند حتی لطمه‌ای وارد کند
پنجشنبه، 5 آذر 1394 - 11:41

هفت افسانه درباره مدیریت تغییر هفت افسانه درباره مدیریت تغییر
مدیریت تغییر وظیفه بسیار دشواری است. در این باره واقعیتی غم انگیز وجود دارد و آن اینکه بیشتر تلاش های مربوط به اعمال تغییرات بنیادی در ابتدا به شکست می انجامد.
چهارشنبه، 27 آبان 1394 - 09:45

مدیریت کوتوله‌ها! مدیریت کوتوله‌ها!
مدیریت‌های کوتوله، فرصت‌طلبانی هستند که در هر دگرگونی، تغییر یا انقلاب زاییده می‌شوند و حداقل دو سه دهه حضور جلبکی دارند و بعدها یا می‌میرند و یا با تثبیت نظام‌ها و نیاز جامعه به تحصیلکرده‌ها و متخصصان متعهد از گردونه مدیریتی خارج می‌شوند، اما متأسفانه اثرات آنها تا چند دهه در نظام‌ها باقی می‌ماند.
شنبه، 23 آبان 1394 - 11:47

روابط عمومی؛ یک وظیفه مدیریتی روابط عمومی؛ یک وظیفه مدیریتی
روابط عمومی با توجه به نقش مدیریتی خود در پس وظایف تاکتیکی و تکنیکی برای افزایش دید و راهبرد مشارکتی حرکت می‌کند. روابط عمومی هنگامی که یک بخش فعال مدیریت است، در بیرون از سازمان، برای ایجاد ارتباط با گروه‌های اجتماعی مؤثر عمل می‌کند
پنجشنبه، 21 آبان 1394 - 08:30

تئوری استالاگمیت در مورد روابط عمومی تئوری استالاگمیت در مورد روابط عمومی
بلاک و دیگران استعاره استالاگمیت را برای تاثیر رسانه ها که شبیه به ساختار تدریجی طبقات غار رخ می دهد استفاده می کنند. این ساختار با چکیدن تدریجی قطرات آب معدنی از سقف غار در طول سالیان دراز شکل می گیرد و بسیار زیبا به نظر می رسد. یکی از معروف ترین تئوری هایی که به این مساله می خورد تئوری توسعه است.
دوشنبه، 18 آبان 1394 - 09:22

چه کسی باید مسئول مدیریت اعتبار شرکت باشد؟ چه کسی باید مسئول مدیریت اعتبار شرکت باشد؟
فردی که مسئول مدیریت اعتبار شرکت است باید از این اختیار برخوردار باشد تا واقعیت را در برابر اکاذیب منتشر شده بیان نماید و برای ایجاد تمهیدات و اقدامات لازم نیز از اختیار لازمه برخوردار باشد. اما متاسفانه تمامی سران روابط عمومی شرکت‌ها از این سطح از دسترسی، اعتماد، مسئولیت یا اختیار برخوردار نیستند.
چهارشنبه، 6 آبان 1394 - 12:33

آینده پژوهی پیشرفته
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- آینده پژوهی به معنای نگاه به جلو، مهارتی قابل یادگیری است و تقریبا بیش از هر مهارت دیگری می تواند برای ما مفید باشد.
شنبه، 2 آبان 1394 - 12:59

آینده نگاری راهبردی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- برنامه­ ریزی راهبردی، آینده نگاری و راهبرد: تفاوت چیست؟ (تفاوت میان راهبرد، آینده نگاری و برنامه ریزی راهبردی)
شنبه، 2 آبان 1394 - 12:58

تحلیل لایه ای علت ها؛ روشی در آینده پژوهی
تحلیل لایه ای علت ها (Causal Layered Analysis) روشی و نظریه ی تحقیقاتی جدید در آینده پژوهی است که بعنوان یک نظریه به دنیال ترکیب و یکپارچه سازی دیدگاه های تجربی،تعبیری،انتقادی و یادگیری حین عمل است.
شنبه، 2 آبان 1394 - 12:47

بلژیکی‌ها؛ مصالحه کار در جلسات بلژیکی‌ها؛ مصالحه کار در جلسات
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بلژیک کشوری در یک منطقه بسیار صنعتی در قلب اروپای غربی و کشور میزبان اتحادیه اروپا است. اقتصاد این کشور بر پایه بخش خصوصی می‌چرخد.
شنبه، 11 مهر 1394 - 01:15

چیستی  روابط عمومی چیستی روابط عمومی
وقتی اکثر مردم عبارت روابط عمومی را می شنوند، آنها فکر می کنند مقصود روابط رسانه ای است. کار کردن با رسانه سنتی برای نوشتن یک داستان درباره سازمان شما قطعا یکی از جنبه های روابط عمومی است، اما این تنها بخشی از تصویر است. من حدس می زنم که اگر شما به طور تصادفی در روابط عمومی افتاده اید، شما آن را درک نمی کنید.
دوشنبه، 30 شهریور 1394 - 18:26

تعریف جدید روابط عمومی تعریف جدید روابط عمومی
تعریف جدیدی روابط عمومی در سال 2012 توسط انجمن بین المللی روابط عمومی امریکا انجام شده است که این تعریف می گوید: «روابط عمومی یک فرآیند ارتباطی راهبردی است که روابط سودمند متقابل میان مردم و سازمان برقرار می کند.» در این نوشتار به بخش های مختلف این تعریف می پردازیم و آن را مورد تحلیل قرار می دهیم.
یکشنبه، 29 شهریور 1394 - 11:30

روابط عمومی چیست روابط عمومی چیست
روابط عمومی راهی است که یک فرد یا سازمان ها با سایر افراد تعامل می کند
یکشنبه، 29 شهریور 1394 - 08:24

 بیستمین نشست مدیریت و بهره وری، با سخنرانی دکتر فرهنگی بیستمین نشست مدیریت و بهره وری، با سخنرانی دکتر فرهنگی
بیستمین نشست از سلسله نشست­ های مدیریت و بهره ­وری، با سخنرانی دکتر علی اکبر فرهنگی، پدر علم مدیریت رسانه کشور، چهره ماندگار کشور در رشته مدیریت، دکترای ارتباطات از دانشگاه اوهایو و دکترای مدیریت از دانشگاه اوهایو، با موضوع "نقش رهبر سازمانی در توسعه بهره وری" برگزار می­ گردد.
دوشنبه، 23 شهریور 1394 - 15:04

کارآفرینی خلاق ویژگی اساسی مدیران روابط عمومی امروز کارآفرینی خلاق ویژگی اساسی مدیران روابط عمومی امروز
کار آفرینی در روابط عمومی می تواند زمینه های اشتغال، پیشرفت و سازمان دهی کلیه امور روابط عمومی را به همراه داشته باشد وباعث ایفای بهتر نقش حلقه مفقوده ارتباطی روابط عمومی و جامعه گردیده و محیطی را مهیا نماید که افراد فرصت رشد، پیشرفت، خلاقیت و نوآوری را برای سایرین مهیا سازد.
جمعه، 20 شهریور 1394 - 12:05

رمز ارتباط جامع با مخاطب رمز ارتباط جامع با مخاطب
ورود رقبای خارجی و داخلی به بازارهای مختلف نشان داد با روش های سنتی و روش هایی که در آن مخاطبان در حاشیه تصمیم سازی و تصمیم گیری قرار داشته باشند، نمی توان در بازار کسب و کار پایدار بود. راه حل امروز و آینده بازار ایران، توانایی جذب مشتری از طریق افزایش ارزش برای مشتریان و ارتباط بلند مدت با مشتریان می باشد و امکان این کار از طریق راه اندازی یک سیستم صحیح مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) میسر خواهد بود.
دوشنبه، 2 شهریور 1394 - 15:16

رهایی از تئوری غلط شایسته‌سالاری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- روش تفکر ما در مورد رهبری، مدیریت و سازمان این روزها درهم، متناقض و با خطر همراه شده است. ما به واسطه مدل‌های ایده‌آل وضعیت و سلسله مراتب که در ذهن داریم و در سازمان‌هایمان اجرا می‌کنیم، به‌طور جدی گمراه شده‌ایم. اولین رهبران سازمانی، مدیران و سازمان‌هایی که به این موضوع پی ببرند، برندگان واقعی آینده خواهند بود.
شنبه، 31 مرداد 1394 - 23:15

چگونه می‌توان از وجود خلاقیت در مشاغل گوناگون استفاده کرد؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-خلاقیت، تنها به نویسندگی و طراحی محدود نمی‌شود. در حقیقت، می‌توان در هر حرفه‌ای حتی در بخش مالی با بهره بردن از روش‌های گوناگون خلاق بود.
چهارشنبه، 28 مرداد 1394 - 12:31

مسئولیت‌پذیری اجتماعی بانک‌ها؛ نویدبخش افق تازه‌ای در عدالت اجتماعی مسئولیت‌پذیری اجتماعی بانک‌ها؛ نویدبخش افق تازه‌ای در عدالت اجتماعی
از جمله مهم‌ترین انواع مسؤولیت‌های اجتماعی سازمان‌ها در «حوزه اقتصادی» نمود می‌یابد و در این میان بانک‌ها با در اختیار داشتن قسمت عمده‌ای از وجوه در گردش جامعه و تخصیص آن به بخش‌های مختلف اقتصادی، نقش مهمی را در تنظیم روابط و مناسبات اقتصادی و اجتماعی ایفا می‌کنند.
چهارشنبه، 7 مرداد 1394 - 13:11

ده نکته که مشاوران روابط عمومی درباره مشاوره روابط عمومی نمی گویند ده نکته که مشاوران روابط عمومی درباره مشاوره روابط عمومی نمی گویند
ما همیشه انتظارات مشتریان را مدیریت می کنیم. حداقل آنهایی که خوب هستند. این همیشه در پس ذهن ما قرار دارد زیرا مشتریان خوشحال=کسب وکار بیشتر. بنابراین ما همیشه مراقب تنظیم اهداف واقع گرایانه هستیم. ما به طور ثابت جویای این هستیم که چطور آن را انجام دهیم و آن را دائما تنظیم کنیم و همیشه منتظر فرصت هایی هستیم که وعده های خودمان را بیشتر از آنچه قول داده ایم عملی کنیم.
دوشنبه، 15 تیر 1394 - 14:24

10جمله‌ای که مدیران خوب هرگز به زبان نمی‌آورند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اگر تا به حال مدیر بدی داشته‌اید، احتمالا جمله‌های نفرت‌انگیز زیادی در ذهن شما نقش بسته است که مدیرتان را فردی غیرقابل تحمل برای شما تبدیل کرده است.
شنبه، 13 تیر 1394 - 10:55

ضرورت «مدیریت تجربه مشتری» در بانک‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در سال‌های گذشته در مورد مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بسیار صحبت شده است و تکنیک‌ها، روش‌ها و نرم‌افزارهای بسیاری هم در این حیطه خلق شده‌اند تا سازمان‌ها را در این زمینه بیش از پیش یاری رسانند.
شنبه، 13 تیر 1394 - 10:52

تجربه موفق یک شرکت ریلی با سودی بیشتر از گوگل
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- وارن بافت، سرمایه‌گذار مشهور آمریکایی و یکی از ثروتمندترین افراد جهان که علاوه بر شرکت «برکشایر هیث اوی» خود، سهام چند شرکت ریلی را نیز در اختیار داشت، در سال 2009 تصمیم گرفت یک شرکت حمل و نقل ریلی خریداری کند چون متوجه شده بود که در آن سال صنعت ریلی در آمریکا وارد یک عصر طلایی می‌شود. اما از سوی دیگر شرکت «یونیون پاسیفیک» که جزو فهرست 500 شرکت برتر نشریه فورچون معرفی شده است، رقابت سختی را با شرکت ریلی وارن بافت پشت سر گذاشت.
شنبه، 13 تیر 1394 - 10:48

چهار مهارت یک مدیر خوب چهار مهارت یک مدیر خوب
گوش دادن با دقت، ایجاد انگیزه در کارکنان و ارایه بازخورد به طور منظم برخی از صلاحیت های کلیدی مدیران خوب برای گرفتن بهترین نتیجه از کارکنان و یک کسب و کار مولد است.
جمعه، 12 تیر 1394 - 23:14

مدیریت دانش چالش ها و فرصت ها
امروزه تمامی نظریه پردازان سازمانی اذعان دارند که جهت حضور مستمر و پایدار در عرصه رقابت جهانی، سازمان ها باید حول محور علم و دانش فعالیت نمایند.
پنجشنبه، 11 تیر 1394 - 19:55

شرکت‌های استثنایی چگونه فرهنگ‌هایی با عملکرد‌‌ بالا ایجاد‌‌ می‌کنند‌‌
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- من سال‌ها به‌عنوان یک کارمند‌‌ سازمان‌های مختلف اعم از شرکت‌های مشاوره‌ای کوچک تا شرکت‌های بزرگ، به‌طور فزایند‌‌ه‌ای مجذوب شیوه فعالیت گروه‌ها شد‌‌ه‌ام. چگونه برخی از آنها به‌سرعت توانستند‌‌ مجموعه متد‌‌اولی از روش‌ها را همسو کنند‌‌ که ارزش فوق‌العاد‌‌ه‌ای اضافه می‌کرد‌‌، د‌‌رحالی‌که د‌‌یگر گروه‌ها نتوانستند‌‌.
سه شنبه، 9 تیر 1394 - 12:13

کارکنان کارآمد اول به خودشان فکر می‌کنند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- وقتی ما با مدیران درباره آنچه کارکنان‌شان کمبود دارند صحبت می‌کنیم، پاسخ مشابهی دریافت می‌کنیم: «ما به کارکنانی نیاز داریم که بتوانند فکر کنند، نه اینکه فقط دستورات را اجرا کنند.»
دوشنبه، 8 تیر 1394 - 13:32

الهام از ایده‌های دیگران؛ منشأ خلاقیت سازمانی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- موردکاوی: چندی پیش مدیرعامل «لِیک‌لند» که یکی از سازمان‌های خدمات درمانی شناخته شده در آمریکا است، با من تماس گرفت. در این سازمان بیش از چهار هزار نفر مشغول به‌کار هستند و درآمد سالانه آن بالغ بر پانصد میلیون دلار است.
دوشنبه، 8 تیر 1394 - 13:31

نحوه ایجاد ارتباط مثبت با مدیر و درک شیوه مدیریتی او
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اینکه رئیستان به شما اعتماد داشته باشد بسیار جذاب است. اما برخی از مدیران آنقدر مشغول هستند که کاری با شما ندارند و حتی نمی‌دانند شما چکاری انجام می‌دهید و هرگز فرصت ارائه فیدبک به شما را ندارند.
یکشنبه، 7 تیر 1394 - 11:21

حاکمیت شرکتی و شاخص رتبه‌بندی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به نظر می‌رسد یکی از موانعی که بر سر راه تصویب و ابلاغ دستورالعمل حاکمیت شرکتی ناشران پذیرفته شده در بورس و فرابورس وجود دارد، انتظار حداکثری دانشگاهیان و فعالان بازار از حاکمیت شرکتی است.
سه شنبه، 2 تیر 1394 - 14:19

درس‌های ریچارد الدمن در فضای کسب‌وکار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- شرکت‌ها برای ‌اینکه از پایداری کسب‌وکار‌شان اطمینان حاصل کنند و همچنین به توسعه پایدار جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند، کمک کنند، باید رشد هوشمندانه (کسب بیشتر با هزینه کمتر)، فراگیر (در راستای کاهش نابرابری) و مسوولانه‌ای (که مصرف صحیح را در جامعه ترویج می‌کند) برای خود متصور شوند.
سه شنبه، 2 تیر 1394 - 13:18

هفت توصیه برای اینکه مدرس سازمانی بهتری باشید!
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- همانگونه که احتمالا می‌دانید برگزاری یک دوره آمزوشی درون سازمانی با بسیاری از آموزش‌های دیگر متفاوت است. کسانی که تجربه این فعالیت را در پرونده حرفه‌ای خود دارا هستند،
دوشنبه، 1 تیر 1394 - 14:21

طراحی برنامه و تعیین راه‌حل‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- ری دالیو میلیاردر آمریکایی و موسس شرکت بریج واتر است که با ثروت 4 میلیارد دلاری دویست‌ودوازدهمین ثروتمند جهان در سال 2010 به‌شمار می‌رود. شرکت بریج واتر در حال حاضر بزرگ‌ترین صندوق تامین سرمایه در جهان است.
دوشنبه، 1 تیر 1394 - 13:50

جادوی تکه کاغذ
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- تصور کنید که از کسی درخواستی دارید یا باید وظیفه‌ای را به کسی محول کنید. آیا می‌دانید چگونه می‌توانید او را متقاعد کنید؟ آیا می‌دانید بهترین راه برای جلب موافقت فرد مقابل چیست؟ شاید باور نکنید اما بهترین وسیله یک تکه کاغذ است. بله، یک تکه کاغذ کوچک.
دوشنبه، 1 تیر 1394 - 13:48

قابلیت نوآوری خود را افزایش دهید
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مشتری خود را بشناسید، تکنولوژی‌های جدید را دریابید، از شکست نهراسید و اولین گام را در جهت نیل به مقصود بردارید. در سال 1977 اولین دستگاه‌های خود پرداز با صرف مبلغی بالغ بر 160میلیون دلار در مناطق مختلف نیویورک نصب شد.
دوشنبه، 25 خرداد 1394 - 08:51

ویژگی‌های پربازده‌ترین دفاتر کاری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- این روزها در بحبوحه یک رنسانس طراحی دفتر کار قرار داریم. آویزها، میزهای دسته‌جمعی، دیوارهای پوشیده شده از گیاه و کنج‌های تختخواب‌دار راحت جایگزین اتاق‌های مجزای خشک و بی‌روح، دیوارهای خالی و صندلی‌های چرخان ناراحت می‌شوند.
شنبه، 23 خرداد 1394 - 13:11

خوراک فکری مقوی برای مدیران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- وقتی کتاب‌های گوناگون مدیریت را در حوزه‌های گوناگون آن ورق می‌زنیم با انواع و اقسام پیشنهادها و مدل‌هایی روبه‌رو می‌شویم که هریک از نظر نویسنده آن یک مدل کاربردی خوب، بجا، منطقی و در نوع خود بی‌سابقه است.
سه شنبه، 19 خرداد 1394 - 09:50

مدیریت شهرت و نیویورک تایمز مدیریت شهرت و نیویورک تایمز
ضروری است که کارمندان هویت اصلی و ذاتی سازمان را درک نموده و بدان متعهد باشند. به عنوان مثال، اگر مدیر عامل اجرایی حقیقتاً اعتقاد دارد که سازمان بالاتر از هر چیز به محصولات باکیفیت متعهد می باشد، اما فروشنده خرده پا معتقد است هویت اصلی سهم فروش است، در این صورت پیشنهادی برای این فاجعه وجود دارد.
جمعه، 18 اردیبهشت 1394 - 13:40

چرایی و اهمیت استراتژی چرایی و اهمیت استراتژی
به رغم رشد غیر عادی ادبیات راهبردی در 30 سال اخیر, تعریف اجماعی و گسترده استراتژی مورد غفلت واقع شده است و تقریباً به تعداد نویسندگان این حوزه, تعاریف متفاوتی از استراتژی وجود دارد. هامبریک این عدم اتفاق نظر را ناشی از دو عامل می داند: یکی اینکه راهبرد یک مفهوم چند بعدی است و دوم این که راهبرد ذاتاً مشروط بوده و به عنوان یک مدلول به وسیله تغییر روند صنعت, تغییر می یابد.
چهارشنبه، 2 اردیبهشت 1394 - 09:18

هفت بهانه برای عدم تفویض اختیار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- همه خواستار تفویض اختیار هستند، به گونه ای که وقتی صحبت از تفویض مسئولیت می شود اغلب دوست دارند که قدرت کاری و دایره نفوذ خود را افزایش دهند و این یک امر عمومی است و ممنوعیتی ندارد.
جمعه، 28 فروردین 1394 - 22:40

مارادونای مدیریت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- حتی اگر فوتبالی هم نباشیم وقتی نام مارادونا را می‌شنویم اطوارها و حرکات مارادونا ما را با خود می‌برد به شهر قصه‌ها.
سه شنبه، 25 فروردین 1394 - 12:23

مرگ جمع‌سپاری خلاقانه
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اندیشه جمع‌سپاری برای مدتی مورد استفاده قرار گرفت اما چنان‌که باید نتایج مطلوب را در توجیه ادامه سرمایه‌گذاری در این زمینه از خود بروز نداد.
سه شنبه، 25 فروردین 1394 - 12:20

مدیریت شهرت و بانک لیمن مدیریت شهرت و بانک لیمن
برادران لیمن یکی از قدیمی ترین و معتبرترین بانک های سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا می باشد. پس از اعلام گزارش مربوط به سود بالا در سال 2007، بانک فوق به طور کاملاً جدی در سال های بعدی بحران مسکن آمریکا که ناشی از وام های نادرست مسکن و عدم پرداخت به موقع قسط وام گیرندگان بود تلاش نمود تا خود را به اثبات رساند.
دوشنبه، 24 فروردین 1394 - 12:39

چگونه از رئیس انتقاد کنید بدون اینکه اخراج شوید
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بسیاری از کارمندان انتقاداتی جدی به مدیران دارند اما ترجیح می دهند که حرف هایشان را مطرح نکنند.
شنبه، 22 فروردین 1394 - 15:05

چگونه یک « برنامه روابط عمومی» بنویسیم؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هلن اشلی[1]: روابط عمومی یعنی اعتبار؛ روابط عمومی یعنی نتیجه‌ی کاری که شما می‌کنید؛ آنچه می‌گویید و آنچه دیگران می‌گویند، همه چیزِ روابط عمومی است. شعار اصلی انستیتو روابط عمومی نیز همین است.
چهارشنبه، 19 فروردین 1394 - 12:18

مدیران تغییر را از خود شروع کنند
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- لئون تولستوی، رمان‌نویس روس سخن مشهوری دارد: «همه به دنبال تغییر دنیا هستند، اما هیچ‌کس به فکر تغییر خود نیست.»
یکشنبه، 16 فروردین 1394 - 02:20

نقش و وظایف مدیر توسعه بازار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- از آنجا که شرکت‌ها همواره محصولات جدیدی را معرفی می‏کنند، به دنبال آن انواع معاملات جدیدی را نیز ارائه می‏دهند که منجر به قراردادهای همکاری جدیدی می‏شوند؛ در واقع می‏توان گفت، ارتباطات دنیای کسب‏وکار همواره در حال تغییر و تحول است.
یکشنبه، 16 فروردین 1394 - 02:19

برای نوآوری چقدر باید ریسک کرد؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-شرکت سامسونگ از قدیم با استراتژی «پیروی‏کننده» بودن خود معروف بود. اما بعد از مدتی به یکی از شماره یک‏های تولید گوشی ‏های هوشمند تبدیل شد که این سوال را در ذهن همه ایجاد کرد: وقتی خودتان رهبر بازار هستید، از چه کسی پیروی می‏ کنید؟ این شرکت نیاز داشت قابلیت ‏های جدید را بیاموزد. و نیاز داشت نیازهای پنهان مصرف ‏کنندگان را بداند و آنها را به محصولات جدید در دنیا تبدیل کند.
شنبه، 23 اسفند 1393 - 11:20

روابط عمومی و آثار حیرت آور آن بر فروش
صاحبان صنایع و شرکت های بزرگ به صراحت اذعان می کنند عدم رویکرد صحیح به بخش روابط عمومی و تلاش برای تقویت آن، یکی از قاتلان فرصت های بزرگ کسب و کار آنها محسوب می شود.
چهارشنبه، 20 اسفند 1393 - 12:21

چرا متخصصان باید با هم همکاری کنند؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- امروزه شرکت‌های خدمات حرفه‌ای با یک مساله بغرنج و پیچیده روبه‌رو هستند. مشتریان در هنگام برخورد با تقاضاهای تکنولوژیک‌‌، اقتصادی‌ و محیط‌زیستی، در جست‌وجوی کمک برای حل مشکلات پیچیده و رو به افزایش‌، بوده‌اند. بزرگ‌ترین شرکت‌ها برای ادامه دادن کار، شرکا را به تخصص یافتن تشویق کرده‌اند. به همین دلیل، مهارت جمعی آنها بین افراد و گروه‌های بیشتری توزیع شده است. پس تنها راه برای حل پیچیده‌‌ترین مسائل مشتریان، فعالیت در حوزه مهارت متخصصان است.
سه شنبه، 19 اسفند 1393 - 11:29

آثار مثبت مسئولیت پذیری اجتماعی آثار مثبت مسئولیت پذیری اجتماعی
روابط عمومی می کوشد در تعامل با هر یک از ذینفعان و در تمامی مناسبات خود این اصل را مورد توجه قرار دهد و راه های حفظ و ارتقای منافع سازمان را شناسایی کند و در تحقق این مهم مدیران و مسئولان سازمان را یاری دهد. کارکردش صرفا انتشار پیام و خبر نیست اما احترام به مخاطبان و ذینفعان اقتضا می کند که به نیاز های آنان توجه شود و موانع ارتباطی در سازمان از میان برداشته شود
دوشنبه، 18 اسفند 1393 - 09:39

مسئولیت اجتماعی و گزارش پایداری مسئولیت اجتماعی و گزارش پایداری
نظام سیستماتیک گزارشگری پایدار به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کند تا پیامدهای فعالیت‌های خود را بدانند، اهدافی در این زمینه تعیین کنند و بدین وسیله تغییر را مدیریت نمایند. یک گزارش پایداری، ساختار و چارچوبی کلیدی برای اطلاع‌رسانی و به اشتراک گذاشتن عملکرد مسئولانه و در مسیر پایداری شرکت و سازمان است، خواه این اثرات مثبت باشند، خواه منفی.
یکشنبه، 17 اسفند 1393 - 11:34

10 راه موثر برای افزایش تمرکز 10 راه موثر برای افزایش تمرکز
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- توانایی تمرکز داشتن روی امور کاری، یک مزیت نیست! بلکه یک توانایی اساسی برای موفق شدن است. برای موفقیت باید کارتان را خوب انجام دهید و برای اینکه بتوانید کارتان را خوب انجام دهید باید خوب تمرکز کنید. در این متن 10 نکته برای یک تمرکز عالی در کار ارائه شده است:
شنبه، 16 اسفند 1393 - 13:33

قانون برند به تصویب مجلس می‌رسد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: علاقه به برند یک کشش از سوی مردم است که گرایش مردم به آن و جایگاه برند سبب موفقیت بنگاه های اقتصادی و بهبود شرایط کسب و کار آنان می شود.
سه شنبه، 12 اسفند 1393 - 14:02

استفاده از روابط عمومی در کسب و کارهای از هم گسیخته استفاده از روابط عمومی در کسب و کارهای از هم گسیخته
«از هم گسیختگی» یکی از آن دست واژه هایی است که در کارآفرینی استفاده زیادی دارد و بنابراین این واژه در ترمینولوژی کارآفرینی قرار می گیرد و به ویژه وقتی که وارد روابط عمومی و بازاریابی می شود پرسنل جویای راهی برای ایجاد جذابیت برای کارشان هستند. این درخواست در حالی رخ می دهد که آنها هنوز نتیجه کار خودشان را دریافت نکرده اند و همین موضوع می تواند هنجارهای موجود را تغییر دهد.
شنبه، 9 اسفند 1393 - 12:50

مزایای ترکیب ایده‌های داخل و خارج سازمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در دنیای کسب‌وکار، اهمیت و ارزش نوآوری آزادانه در شناخت نام تجاری و جذب مشتری تا بررسی دیدگاه‌ها بر کسی پوشیده نیست.
شنبه، 9 اسفند 1393 - 09:50

"راهنمای عملی نگارش طرح کسب و کار" منتشر شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- از سوی انتشارات آستان قدس رضوی، "راهنمای عملی نگارش طرح کسب و کار" منتشر شد.
جمعه، 8 اسفند 1393 - 23:17

چه چیزهایی با مدیریت ارتباط با مشتری اشتباه گرفته می‌شوند؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- لئو برنت، زمانی در توصیف تبلیغات گفته بود: «اگر کسی از تبلیغات بگوید و از متقاعدسازی نگوید، خیانت کرده است. اما اگر کسی تمام تبلیغات را هم در متقاعدسازی خلاصه کند، به حوزه تبلیغات خیانت کرده است». او در ادامه این جمله، توضیح می‌دهد که تبلیغات، سبک جدیدی از نگاه به کسب‌وکار است و اگر به‌صورت هوشمندانه نگاه شود، می‌تواند به‌عنوان یکی از فرآیندهای اصلی کسب‌وکار، مورد توجه قرار گیرد.
یکشنبه، 3 اسفند 1393 - 15:52

 انتخاب مدیر روابط عمومی، مهم و تاثیرگذار انتخاب مدیر روابط عمومی، مهم و تاثیرگذار
دریک‌کلام، می‌توان گفت بخش اصلی این فرآیندها از همان انتخاب درست و هوشمندانه‌ی مدیر روابط‌عمومی آغازمی‌شود. موضوعی‌که متاسفانه در برخی از سازمان‌ها با وجود حساسیت و اهمیت فراوان، آن‌گونه که باید و شاید، موردتوجه واقع نمی‌شود
یکشنبه، 26 بهمن 1393 - 11:44

چهل نکته ارتباطی زیبا برای موفقیت دانش آموزان چهل نکته ارتباطی زیبا برای موفقیت دانش آموزان
دوست عزیزم ! برای انجام همه کارهای خود، اول بگوییم: بسم ا... الرحمن الرحیم- دوست عزیزم ! خداوند ما را آفریده است پس باید او را دوست داشته باشیم و او را اطاعت و عبادت کنیم- دوست عزیزم ! خدا دوست دارد که به پدر و مادر خیلی احترام بگذاری. از تجربه خوب آنها استفاده کن
یکشنبه، 26 بهمن 1393 - 10:41

12 چیزی که زنها از مردان خود انتظار دارند/ قسمت پایانی 12 چیزی که زنها از مردان خود انتظار دارند/ قسمت پایانی
موضوع روابط عمومی و ارتباطات، مسئله ای همه جانبه و چند منظوره است. به عبارت دیگر، نحوه تعامل، گفتگو و برخورد ما با افراد خانواده نظیر فرزند، همسر و همچنین با سایر افراد جامعه، همکاران، همسایگان و...با موضوع روابط عمومی بطور مستقیم در ارتباط می باشد.
یکشنبه، 26 بهمن 1393 - 10:29

12 چیزی که زنها از مردان خود انتظار دارند 12 چیزی که زنها از مردان خود انتظار دارند
ذکر این مطلب از این منظر برای اهالی روابط عمومی و ارتباطات می تواند مفید باشد. چرا که اعتقاد ما براین است که روابط عمومی و ارتباطات خوب و موثر در خانه و خانواده باعث موفقیت و پیشرفت در سایر ارکان جامعه نیز خواهد شد.
شنبه، 25 بهمن 1393 - 13:05

پرورش مدیران زن: آزمون قابلیت برای شرکت‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- ازجمله چالش‌های شناخته شده حوزه کسب‌وکار این است که زنان با شکاف جنسیتی هولناکی برای پست‌های مدیریتی سطح بالا روبه‌رو هستند.
سه شنبه، 21 بهمن 1393 - 00:52

جایگاه ایران در نوآوری و رقابت‌پذیری جهانی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-نوآوری در معنای عام خود عبارت است از فرآیند تبدیل ایده یا اختراع به کالا یا خدمت، به‌طوری که ارزش بیافریند یا مشتری برای آن پول بپردازد.
دوشنبه، 13 بهمن 1393 - 03:45

کمیابی منابع چگونه باعث نوع‌دوستی می‌شود؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- قانون طلایی«با دیگران همان‌طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود»به ارتباط بین همنوع دوستی و علاقه به نفس (خودکامی) اشاره می‌کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم در رفتار خود با دیگران از اخلاقیات بهره ببرید و منصف و با وجدان باشید؛ زیرا ممکن است نتیجه آن به خود شما برگردد و با شما نیز همان‌گونه رفتار شود.
دوشنبه، 13 بهمن 1393 - 03:44

توانایی «نه» گفتن فرق افراد موفق و خیلی موفق
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- اخیرا با مدیری شایسته و پرانگیزه ملاقات داشتم و از او پرسیدم «اوضاع چطور است؟» او خیلی تند و جامع در مورد کارهایی که انجام می‌داد، پاسخ داد: «سفر، به‌روز کردن کسب‌وکار، تغییرات کاری و رسیدگی به امور فرزندان.» توصیف او حاکی از یک زندگی پرمشغله، اما رضایت‌بخش بود.
یکشنبه، 12 بهمن 1393 - 00:57

آیا شادی با قدرت اقتصادی مرتبط است؟ آیا شادی با قدرت اقتصادی مرتبط است؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بر اساس گزارشی که مرکز تحقیقاتی پوو منتشر کرده است، در شرایطی که افراد ثروتمند ساکن جهان پیشرفته تصور می‌کنند که از وضعیت زندگی خود راضی‌تر هستند، ساکنان کشورهای نوظهور هم تقریبا از همان سطح رضایت برخوردارند.
شنبه، 11 بهمن 1393 - 12:09

[رویه های سال 2015] تغییر رفتار مشتری [رویه های سال 2015] تغییر رفتار مشتری
خودآگاهی. ارتباط دادن مردم با خودشان، تا نیازها و امکانات خود را بشناسند و قادر ساختن آنها برای انتخاب های بهتر از طریق آگاهی و تشویق آنها به تغییر رفتارشان. خودآگاهی به نگرش‌های واقعی درباره آنچه می‌انجامد که برای داشتن زندگی شاد و موفق مورد نیاز است و آگاهی درباره این که ثروت واقعی چه چیزی است.
جمعه، 10 بهمن 1393 - 22:33

جانشینان شایسته مدیران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- بسیاری از افراد همواره در محل کار با دردسرهای عظیمی مواجه هستند. متاسفانه مدیران خودخواه انتظار دارند تا کارمندان بدون درک صحیحی از خواسته‌ها یا دانستن دلیل انجام کارها، فقط از دستورات پیروی کنند.
پنجشنبه، 9 بهمن 1393 - 09:23

ابزاری برای ایجاد فرهنگ اخلاقی در سازمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در گزارش رقابت‌پذیری سال 2014 مجمع جهانی اقتصاد، رتبه رفتار اخلاقی بنگاه‌ها در ایران با 39 پله سقوط نسبت به سال 2013 در میان 148 کشور 121 بوده است. شاید به همین دلیل باشد که نه‌تنها آگاهی از ابزاری برای ایجاد فرهنگ اخلاقی در سازمان‌ها ممکن است ایده‌ای خوب به نظر برسد، بلکه یک نیاز جدی به شمار می‌آید.
پنجشنبه، 9 بهمن 1393 - 09:22

نوآوری را از خودمان شروع کنیم!
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا) - سال‌ها است که به مناسبت‌های مختلف در جمع مدیران ایرانی در باب نوآوری سخن گفته‌ام
چهارشنبه، 8 بهمن 1393 - 02:40

دو رکن اساسی در تعریف جدید روابط عمومی دو رکن اساسی در تعریف جدید روابط عمومی
انجمن روابط عمومی امریکا در سال 2012 تعریف جدیدی از روابط عمومی ارائه داده است. در این تعریف در مقابل روابط عمومی آمده است: «روابط عمومی یک فرآیند ارتباطی راهبردی است که روابط سودمند متقابل میان مردم و سازمان برقرار می کند.» در این نوشتار به دو بخش مرتبط در این تعریف با روابط عمومی در فضای وب 2.0 می پردازیم.
شنبه، 4 بهمن 1393 - 15:23

پنج تقلای محقق بازار پنج تقلای محقق بازار
چالش های مشترک زیادی هستند که محققان بازار در طول فرآیند جمع آوری داده با آن مواجه می شوند. ما این چالش ها را درک می کنیم، و به همین دلیل است که هدف ما در MarketResearch.com این است که به روابط با مشتریان خود به منظور آسان سازی آن کمک کنیم. تلاش و توانمند سازی شما در این است که بدانید، تنها نیستید. سایرین با تقلاهای مشابهی برخورد می کنند که شما نیز هر روزه با آنها روبرو می شوید.
جمعه، 3 بهمن 1393 - 18:16

برند و عمومیت یافتن
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- وقتی مطلب پیش پا افتاده‌ای که موقتا فراموش کرده‌اید شما را گیج می‌کند و به دوستی پیشنهاد می‌دهید که آن را در گوگل جست‌وجو کند (گوگل کند)، در واقع شما کاری فراتر از میانبر زدن به اطلاعات انجام داده‌اید.
چهارشنبه، 1 بهمن 1393 - 18:34

هوش احساسی؛ ابزاری قدرتمند برای مدیریت موثر
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- هیچ انسانی خارق‌العاده نیست، بلکه موقعیت‌های خارق‌العاده انسان‌ها را به چالش دعوت می‌کنند. به همان اندازه که شناخت درست داشتن از موقعیت برای رهبری یک تیم موثر است، برقراری یک هارمونی خوب با «خود» و «احساس خود» ابزاری قدرتمند در موفقیت تیم محسوب می‌شود.
یکشنبه، 28 دی 1393 - 05:56

بررسی نقش سرمایه اجتماعی در بهبود محیط کسب و کار ایران
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مرکز پژوهش های مجلس، اهمیت سرمایه اجتماعی را در بهبود محیط کسب و کار ایران مورد بررسی قرار داد.
شنبه، 27 دی 1393 - 10:29

چرا تیم‌های مجازی اختلافات بیشتری دارند؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- یک استاد دانشگاه رشته رفتار سازمانی توضیح می‌دهد که چرا در تیم‌های مجازی اختلافات بیشتری نسبت به گروه‌های واقعی به وجود می‌آید.
شنبه، 27 دی 1393 - 10:27

روابط عمومی دانشمندان نیاز به تغییر دارد روابط عمومی دانشمندان نیاز به تغییر دارد
به طور واضح تصویر دانشمندان در جامعه دچار مشکل است، البته این مشکل کمتر از تصویر روسپی ها است، ولی با این وجود مشکل تصویر دارند. دانشمندان نیاز دارند روابط عمومی خود را تقویت کنند، و به عنوان خبرنگار ارشد علوم برای این نشریه (توجه: هالی فایلد خبرنگار ارشد علوم برای این نشریه نیست)، خوشحال می شوم تا بتوانم خدمات روابط عومی را در زیر ارایه کنم:
چهارشنبه، 24 دی 1393 - 11:45

روش‌های شناسایی و حل مساله در سازمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- مساله چیست؟ این سوال ممکن است در ظاهر ساده به نظر برسد، اما از اهمیت بالایی برخوردار است. مساله می‌تواند از طرفی تفاوت بین وضعیت موجود (یا واقعی) و وضعیت مطلوب (یا ایده‌آل) باشد یا از طرف دیگر، مساله می‌تواند به عنوان فرصتی برای بهبود تعریف شود.
دوشنبه، 22 دی 1393 - 01:51

مدیریت استعداد در سازمانها در جهان معاصر و نقش آن در جذب و نگهداشت سرمایه های انسانی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- وجود استعدادها در سازمان ها موجب افزایش خلاقیت در سازمان ها می شود. و این امر می تواند به ارتقای کمیت و کیفیت خدمات، کاهش هزینه ها، جلوگیری ازاتلاف منابع، کاهش بوروکراسی،افزایش کارایی و بهره وری، ایجاد انگیزش و رضایت شغلی در کارکنان منجر گردد.
دوشنبه، 22 دی 1393 - 01:42

پنج روش برتر برای جلب توجه به شرکت خود در سال 2015 پنج روش برتر برای جلب توجه به شرکت خود در سال 2015
بهترین کمپین‌های روابط عمومی آنهایی هستند که به صورت منسجم، رسانه‌های اجتماعی و روابط عمومی را ادغام می‌نمایند. رسانه‌های اجتماعی باید جهت تکمیل کمپین روابط عمومی مورد استفاده قرار گیرند تا به مجاورت متمادی و علاقه ویراستاران با ‌رسانه‌های اجتماعی در تجارت جهت داده شده و از آن بهره برد.
شنبه، 20 دی 1393 - 19:13

سال 2015 و جنگ برای استعدادها سال 2015 و جنگ برای استعدادها
رسانه های اجتماعی، رشد سریع فناوری و دستیابی فوری به اطلاعات، همه به عنوان رویه‌های درکانون توجه درسال 2014 مورد بحث قرار گرفته‌اند. اما با این شکل از زندگی، گذشت سریع سال‌ها (با سرعت برق و باد) بیشتر فراگیر می‌شود و منجر به عواقب و نتایج بیشتر برای کسانی می‌شود که به دنبال کار و یا نیروی کار می‌گردند.
چهارشنبه، 17 دی 1393 - 11:44

برگزاری همایش مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت های خصوصی و نیمه خصوصی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- همایش تخصصی مسئولیت پذیری اجتماعی و بررسی ابعاد مختلف آن در جامعه ، با حضور خانم دانشور عضو و رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، زارع صفت رئیس سازمان رفاه و خدمات اجتماعی ، دکتر سلیمی شهردار منطقه 21 ، قائم مقام ، معاونین ، شهرداران نواحی ، رؤسای ادارات و جمعی از مدیران منطقه ای در محل سالن اجتماعات اندیشه سرای کوثر در منطقه 21 برگزار گردید .
سه شنبه، 16 دی 1393 - 19:26

پوآرو و چهار معمای مدیریتی در ایران پوآرو و چهار معمای مدیریتی در ایران
حالا تصور کنید پوآرو در هواپیما نشسته است و برای جلوگیری از پرحرفی هستینگز همیشه عاشق تصمیم می ‏گیرد با طرح چند معمای مدیریتی زمان سفر را کوتاه کند. شما همراه با هستینگز به این پرسش‏ ها پاسخ دهید. پوآرو می ‏پرسد:
سه شنبه، 16 دی 1393 - 08:46

کاربرد رفتار شهروندی در مدیریت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دنیای امروز با شدت و با سرعت قابل ملاحظه‌ای در حال تغییر و تحول است و جهانی شدن، پدیده‌ای است که باعث شده سازمان‌ها از مرزهای محلی و ملی فراتر رفته، وارد عرصه رقابت شدید بین‌المللی شوند.
سه شنبه، 16 دی 1393 - 08:45

نقش مدیران مالی در سرنوشت سازمان‌ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در پی سال‌ها تجربه در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای به شرکت‌های مختلف و همچنین مطالعات انجام شده به یک بحران خطرناک در اغلب سازمان‌ها برخورد کردم وآن، موانع ایجادشده و غیرآگاهانه مدیران مالی جهت بال و پر گرفتن شرکت‌ها بود.
سه شنبه، 16 دی 1393 - 08:44

کتاب کارخانه پول سازی منتشر شد
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کتاب کارخانه پول سازی تالیف علی جاوید توسط انتشارات رامان سخن منتشر و روانه بازاری شد.
دوشنبه، 15 دی 1393 - 09:22

اشتغال و سومین موج بزرگ نوآوری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- انقلاب‌های صنعتی با وجود دستاوردهایی که برای بشر داشته‌اند، همواره در زمان وقوع قربانیانی نیز گرفته‌اند.
دوشنبه، 15 دی 1393 - 09:21

چگونه می‌توانید بیست‌وپنجمین ساعت روز را پیدا کنید!
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- کارآفرینان همان 24 ساعتی را در شبانه‌روز دارند که بقیه مردم زندگی خود را در آن می‌گذرانند، اما این به آن معنا نیست که آنها باید وقت خود را مثل بقیه بگذرانند. دلیل آن مشخص است. اگر بخواهیم روراست باشیم، باید بگوییم مردم به‌طور میانگین زمان زیادی را در طول روز هدر می‌دهند.
دوشنبه، 15 دی 1393 - 09:20

دانلود کتاب مدیریت استراتژیک دانلود کتاب مدیریت استراتژیک
مدیریت استراتژیک فرایندی است سازمانی برای تعریف راهبرد سازمان و تصمیم گیری برای چگونگی یافتن منابع مورد نیاز برای رسیدن به مقصود استراتژی، صورت می‌گیرد. این فرایند افراد و منابع را نیز شامل می‌شود. برای آنکه سازمان بداند به کجا خواهد رفت باید بداند اکنون دقیقاً کجا قرار گرفته است.
دوشنبه، 15 دی 1393 - 09:03

 افزایش خلاقیت و نوآوری تنها اولویت‌های شرکت‌ ها افزایش خلاقیت و نوآوری تنها اولویت‌های شرکت‌ ها
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به نظر می‌رسد همه ما دنبال این هستیم که بیشتر کارآفرینی داشته باشیم. افزایش خلاقیت و نوآوری تنها در لیست اولویت‌های شرکت‌های کوچک تازه‌کار نیست؛ بلکه یکی از اهداف مسلم مدیران‌عامل شرکت‌های کوچک، متوسط و بزرگ است. هرچند با وجود این علاقه رو به گسترش، شرکت‌های بزرگ همچنان در این کار مهارتی ندارند.
سه شنبه، 19 فروردین 1393 - 05:04

ابزار بهبود بهره‌وری از طریق ارتقای روابط
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- معمولا تیم‌های کاری، عوامل پیشروی در هر سازمان هستند. تفاوتی نمی‌کند که تیم کاری، یک تیم درون واحدی، تیمی متشکل از مدیران یا یک تیم پروژه باشد، مهم آن است که اعضای آن قادر باشند به‌طور اثربخش با هم کار کنند، در غیر این‌صورت عملکرد و بهره‌وری تیم دچار نقصان می‌شود که این موضوع برای هیچ‌کس رضایت‌بخش نیست.
پنجشنبه، 2 مرداد 1393 - 09:36

تفاوت ریسک و عدم اطمینان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 2 جعبه پیش روی شما است. جعبه اول شامل 100 توپ است. 50 توپ قرمز و 50 توپ سیاه. جعبه دوم هم شامل 100 توپ است، اما شما نمی‌دانید چندتای آنها قرمز و چندتا سیاه است.
چهارشنبه، 1 مرداد 1393 - 20:02

رمزماندگاری، تغییر مدل کسب‌وکار
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در بخش‌های گذشته روش‌های تدوین سنتی استراتژی و مولود تخیلی آن، مزیت رقابتی پایدار به چالش کشیده شد و در معرفی پارادایم جدید، مزیت رقابتی ناپایدار، نوآوری به‌عنوان اصلی‌ترین فعالیت سازمان و تغییر ساختار مبتنی بر مزیت‌های اکتسابی ارائه شد.
چهارشنبه، 1 مرداد 1393 - 20:00

بهبود کیفیت مستلزم بهبود پذیرش
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- در یک جلسه بررسی عملکرد در یک شرکت پرسش‌هایی را مطرح کردم اما با بررسی پاسخ‌ها شک داشتم که آنها وظیفه خود را برای فروشی همه‌جانبه به‌خوبی انجام دهند؛ یعنی نیازهای مشتری را طوری تشخیص دهند که برای بخش‌های دیگر شرکت هم قابل تمایز باشد. آنها احتمالا درآمدشان را از دست می‌دادند. چرا؟ چون هیچ‌کس قادر نبود قدرت بازاریابی عمومی را به روشنی درک کند.
چهارشنبه، 1 مرداد 1393 - 19:59

ابزار ایجاد و اندازه‌گیری هویت نام تجاری
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- وقتی به محصولات شرکت Apple فکر می‌کنید، چه موضوعاتی به ذهن شما خطور می‌کند؟ خلاقیت؟ نوآوری؟ زیبایی؟
پنجشنبه، 26 تیر 1393 - 15:48

نوآوری کلید اصلی در صحنه رقابت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- پارادایم جدید تدوین استراتژی مبتنی بر مزیت رقابتی ناپایدار و گذرا، نوآوری به‌عنوان یک فعالیت اصلی و تغییر ساختار متناسب با نیاز سازمان و همچنین ورود منطق فازی در تبیین نوع انتظار از پیامدهای استراتژیک معرفی شد.
سه شنبه، 24 تیر 1393 - 19:39

با مشورت‌خواهی، شرایط را به نفع خود تغییر دهید
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- چه چیزی در یک صورتحساب گران بیمارستان، یک معامله ملکی پردردسر و یک تست عملکردسنجی دلهره‌آور مشترک است؟ همه آنها را می‌توان با یک اقدام ساده حل و فصل کرد: مشورت‌خواهی ما به صورت روزانه و در مورد هر چیز ساده‌ای مثل اینکه بهترین رستوران شهر کدام است یا اینکه چگونه یک وضعیت بغرنج با همکارمان را مدیریت کنیم، به دنبال مشورت‌گیری هستیم.
سه شنبه، 24 تیر 1393 - 19:37

اهمیت نقش تفکر مدیریتی اهمیت نقش تفکر مدیریتی
من اعتقاد دارم خود رسانه‌ها بهترین مبلغ خودشان هستند. چون رسانه‌ها در ماهیت‌شان توانایی‌هایی را دارند که می‌توانند هم به افکار عمومی شکل بدهند و هم آنها را دگرگون کنند. رسانه‌ها بهترین ابزار برای «سازگاری» و «دگرگونی» هستند. اولین کاری که یک رسانه می‌تواند انجام دهد این است که مقبولیت و مشروعیت خود را به اثبات برساند.
جمعه، 20 تیر 1393 - 10:54

رویکرد های ارتباط سازمانی
ارتباط درفرهنگ لغت دارای تعاریف بسیاری می باشد.ازجمله عمل یا نمونه ای ازانتقال ویا فرایندی که طی آن  سیستم مشترک علامتها ونشانه ها بین افراد مبادله می شود.
یکشنبه، 15 تیر 1393 - 14:05

4 چیز که از شما یک مدیر بد می سازد 4 چیز که از شما یک مدیر بد می سازد
هرکسی که تاکنون رهبر مردم بوده است؛ چه در کسوت مدیر یا یک رئیس جمهور باید بتوانید مواردی را به درستی انجام دهد. مدیر بد شماره 1 اصلا اعتقاد ندارد که مدیر بدی است. هیچ کس نیز به او نمی گویند. او تنها کاری را انجام می دهد که فکر می کند درست است و مدیران هم پالکی اش انجام می دهند بدون اینکه فکر کند چه کاری درست است و چه کاری باید انجام شود.
شنبه، 14 تیر 1393 - 18:02

تاثیر حمایت از کارمندان جدید بر موفقیت سازمان
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- حمایت‌های ابتدایی همکاران و سرپرستان از افراد تازه استخدام شده، تاثیری عمیق بر رفتار و عملکرد آنها خواهد گذاشت؛ به نحوی که این کار باعث موفقیت کارکنان خواهد شد.
یکشنبه، 1 تیر 1393 - 20:18

چگونه می‌توانید فرهنگ سازمان خود را تغییر دهید
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- به‌عنوان یک مدیر شما ممکن است قادر باشید با اختیاراتی که دارید سیاست‌های مدیریتی سازمان را تغییر دهید، یا اینکه افرادی را استخدام، اخراج یا ارتقا دهید.
یکشنبه، 1 تیر 1393 - 20:16

ایجاد یک تصویر جدید در مدیریت موثر سازمان
در این بازار جهانی که در آن هرروز مشکلات و مسائل به طور فزاینده‌ای پیچیده‌تر می‌شوند، هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که همه جواب‌ها را می‌داند. به همین خاطر، «لازلو باک» ( Lazlo Bock) به‌عنوان یکی از مدیران ارشد شرکت گوگل در بخش عملکرد نیروی انسانی می‌‌گوید، فروتنی یکی از ویژگی‌هایی است که او در استخدام‌های جدید شرکت به دنبال آن است.
شنبه، 31 خرداد 1393 - 19:15

شیوه سنتی کار در ادارات در حال نابودی است
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نتایج یک مطالعه نشان می‏‌دهد پشت‏‌میزنشینی و شیوه سنتی کار در ادارات در حال از بین رفتن است و گسترش استفاده از فناوری‏‌های همراه محیط کارِ پویاتری به وجود خواهد آورد.
شنبه، 31 خرداد 1393 - 18:19

خط قرمزهای مدیران دارای هوش هیجانی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- نکته حساس در مورد کنترل هیجانات فقط در مورد کار‌هایی که انجام می‌دهید نیست، بلکه به همان اندازه باید به کارهایی که انجام نمی‌دهید نیز توجه داشته باشید. شرکتی با بررسی «هوش هیجانی» بیش از یک میلیون نفر متوجه شده است
جمعه، 30 خرداد 1393 - 20:00

فرآیند نوآوری همچون دو امدادی است نه دو صد متر!
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- آمارهای اقتصاد دانش‌بنیان حاکی از آن است که وضعیت نوآوری فناورانه در کشور ما چنگی به دل نمی‌زند. به بیان دیگر، بخش بسیار اندکی از تولید ناخالص داخلی کشور ما مدیون توسعه نوآوری فناورانه است.
جمعه، 30 خرداد 1393 - 19:57

ابزارهای جدید برای ایجاد تحولات مدیریتی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- یک واقعیت ناراحت‌کننده در مورد فضای کاری آمریکا این است که تنها 30 درصد کارمندان به انجام کار خوب در شغل خود متعهدند. گزارش 2013 «وضعیت محیط کار در آمریکا» موسسه پژوهشی گالوپ نشان می‌دهد 50 درصد کارمندان فقط وقت می‌گذرانند، در حالی که 20 درصد دیگر نارضایتی خود را به شیوه‌های نامطلوب، اثرگذاری منفی بر همکاران، مرخصی رفتن زیاد و راندن مشتریان به واسطه خدمات‌رسانی ضعیف، نشان می‌دهند. گالوپ ارزیابی کرده که این گروه 20درصدی به تنهایی سالانه نیم تریلیون دلار به اقتصاد آمریکا ضربه می‌زنند.
جمعه، 30 خرداد 1393 - 19:55

چگونه از فعالیت های روابط عمومی درآمدزایی کنیم؟ چگونه از فعالیت های روابط عمومی درآمدزایی کنیم؟
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- فعالیت های روابط عمومی در شرکت های خصوصی و دولتی شرایط متفاوتی دارند.
سه شنبه، 26 فروردین 1393 - 09:22

ابزار چگونگی انتخاب یک مشاور مدیریت مناسب
در حال حاضر تعداد زیادی شرکت‌ها و سازمان از خدمات مشاوره مدیریت استفاده می‌کنند. آمارها نشان می‌دهد تنها در کشور کانادا بیش از 70 درصد شرکت‌ها، حداقل یک مشاور مدیریت در اختیار دارند. اما سوال اینجا است به‌عنوان یک مدیر ارشد سازمان چطور می‌توان اطمینان حاصل کرد که در انتخاب یک مشاور مدیریت خوب دقیقا به هدف زده‌ایم.
سه شنبه، 26 فروردین 1393 - 06:53

لزوم انتشار اطلاعات زیست‌محیطی در شرکت‌ها
در روز بیستم مارس، شرکت چندملیتی نفت و گاز اکسون موبیل که بدون شک پیش از این، یکی از غیرمسوول‌ترین شرکت‌های جهان در قبال محیط‌زیست بوده، اولین غول نفتی دنیا شد که خبر داد جزئیات «دارایی‌های بلااستفاده» خود را اعلام می‌کند. این دارایی‌ها ارزش میادین نفتی و گازی را که به دلیل مبلغ بالای مالیات کربن (هزینه‌ای که در ازای انتشار یک تن دی‌اکسید کربن به جو باید پرداخت شود) یا قوانین سختگیرانه در مورد انتشار گازهای گلخانه‌ای، قابل بهره‌برداری نیستند، دربرمی‌گیرد.
سه شنبه، 26 فروردین 1393 - 06:49

برای انگیزه بخشی، محروم سازی بهتر از پاداش
«هیچ چیزی در این دنیا ارزش داشتن یا انجام دادن ندارد، مگر آنکه داشتنش مستلزم تلاش، سختی و رنج باشد.» این سخن تئودور روزولت است که شاید بتوان گفت قدری در مورد تحقق بخشیدن به اهداف و آرزوها اطلاع داشته است.
سه شنبه، 26 فروردین 1393 - 06:42

بازاریابی روابط مشتری و رضایت مشتری
در تعاریف جدید بازاریابی روابط مشتری، جایگزین چهار پی«4P» بازاریابی (محصول. قیمت. مکان و پیشبرد) می‌شود. روابط بلندمدت با مشتری کلید ماندگاری در بازارهای پویای امروزی است. مدیریت روابط مشتری یک استراتژی مهم برای حفظ مشتری در سازمان‌های بزرگ و کوچک است. براین اساس، توجه پژوهشگران معطوف به بررسی تاثیر مدیریت روابط مشتری بر رضایت مشتری است.
سه شنبه، 26 فروردین 1393 - 06:39

ابزار تصمیم‌گیری با استفاده از دیدگاه‌های مختلف
«شش کلاه تفکر» ابزاری مهم و قدرتمند است که با استفاده از آن می‌توان با به‌کارگیری دیدگاه‌های مختلف تصمیم‌گیری کرد. این ابزار به شما کمک می‌کند برای تصمیم‌گیری از سبک تفکر همیشگی خود خارج شوید و بتوانید از چندین دیدگاه مختلف در مورد یک موضوع بهره‌مند شوید.
یکشنبه، 24 فروردین 1393 - 06:26

بهترین شیوه‌های برانگیختن کارمندان
رهبر بودن یعنی انرژی بخشیدن به دستیاران و برانگیختن آنها برای آنکه عملکردتان را به بالاترین سطح برسانید. کمبودی از حیث توصیه و اظهار نظر وجود ندارد، اما بیشتر رهبران برداشتی اشتباه از این توصیه‌ها دارند. شکی نیست که نیروی کار برانگیخته و پرانرژی به نتیجه‌ای بهتر می‌انجامد. افزون بر این، بیشتر رهبران می‌خواهند نیروی کار خود را با انگیزه نگه دارند.
یکشنبه، 24 فروردین 1393 - 06:24

رمز دستیابی به اطلاعات مبهم سازمانی
یکی از ویژگی‌های محیط کنونی کسب‌وکار ابهام و پیچیدگی است. مدیران هر روز با مشکلات و رخدادهایی روبه‌رو می‌شوند که پیچیدگی آنها زیاد است و برای پی‌بردن به ابعاد آنها باید کاوش‌های ویژه‌ای انجام داد. گروه کانونی عبارت است از: گروهی از افراد متعامل که برخی از علایق و ویژگی آنها مشترک‌اند و به‌وسیله یک رابط و مدیر گفت‌وگو به یکدیگر پیوند داده شده‌اند.
یکشنبه، 24 فروردین 1393 - 06:21

روابط عمومی در دولت تدبیر و امید، چالـش ها، انتظـارات و راهکـارها روابط عمومی در دولت تدبیر و امید، چالـش ها، انتظـارات و راهکـارها
اشاره: استقرار دولت یازدهم، با شعار تدبیر و امید، بارقه هایی از پیشرفت و توسعه و رفع مشکلات در عرصه های مختلف را نمایان ساخت. بر اساس بندهای منشور دولت که به صراحت بر لزوم اطلاع رسانی شفاف و پاسخگویی به مردم تاکید شده است، نقش، جایگاه و رسالت روابط عمومی در دولت تدبیر و امید را برجسته کرده است.
یکشنبه، 24 فروردین 1393 - 05:34

مدیران اثربخش مدیران اثربخش
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- برای غلبه بر چالش‌های اقتصادی و کشف فرصت‌های جدید برای کسب‌وکار در سازمان، باید بتوان اطمینان حاصل کرد که فرهنگ سازمانی، رشد و توسعه پایدار را حمایت می‌کند و مدیران اثربخش برای این موضوع نقشی حیاتی دارند.
سه شنبه، 19 فروردین 1393 - 05:02

راستگویی در روابط عمومی راستگویی در روابط عمومی
گولمبو که مدیر عامل شرکت ارتباطات استراتژیک لانگ 360 است توضیح داد: «حقیقت. حقیقت شرکت: مصرف کنندگان بیمار گمراهی هستند. آنها نمی توانند دیگر ما را باور کنند. روزنامه نگاری شهروندی و دسترسی شهروندان به اطلاعات... به این معناست که هر چیزی که شما اکنون معتبر است، واقعی و حقیقت است.»
دوشنبه، 11 فروردین 1393 - 11:38

دکوراسیون اتاق های انتظار در روابط عمومی دکوراسیون اتاق های انتظار در روابط عمومی
شاید وقتی در روابط عمومی استخدام شده اید، کمتر به فکر دکوراسیون محل کارتان بوده اید و بیشتر از اینکه در یک شرکت به طور دائم استخدام شده اید خوشحال بوده اید. اما به خاطر داشته باشید که دکوراسیون روابط عمومی یکی از مهمترین معیارهایی است که مخاطبان در مورد شما و سازمان شما قضاوت می کنند.
شنبه، 9 فروردین 1393 - 21:12

   رسانه اجتماعی: تغییر چشم انداز ارتباطات بحران    رسانه اجتماعی: تغییر چشم انداز ارتباطات بحران
هدف این مقاله این است که نشان دهد چگونه ارتباطات بحران بیشتر از هر زمان دیگری با رسانه (رسانه های سنتی و مدرن) به شدت در معرض بحران قرار می گیرد و رسانه های جدید- به ویژه رسانه های اجتماعی- اضافه بر آن تولید بحران می کنند.
پنجشنبه، 7 فروردین 1393 - 20:18

تشکر؛ یکی از وظایف کلیدی روابط عمومی تشکر؛ یکی از وظایف کلیدی روابط عمومی
این عده شاید برای فعالیت هایشان هزینه ای را دریافت کنند و شاید هم این کار را صرفا برای رضایت قلبی انجام دهند. اما در هر حالت انتظاری وجود دارد که افراد می خواهند از آنها برای فعالیت هایشان تقدیر و تشکر شود. این مساله در تمام سازمان هایی که از بخش روابط عمومی برخوردارند وظیفه این واحد است.
پنجشنبه، 7 فروردین 1393 - 19:09

 رابطه سرمایه فرهنگی و اجتماعی با توانمندسازی کارکنان روابط عمومی رابطه سرمایه فرهنگی و اجتماعی با توانمندسازی کارکنان روابط عمومی
دفاتر فرهنگی همواره دستخوش تغییرات ناشی از محیط درون و بیرون از سازمان قرار می گیرند. ازنظر بیرونی، رقابت شدید درسطح جهانی، تغییرات سریع باورنکردنی و از جنبه درونی، منابع انسانی و کارکنان، دچار مسائل و مشکلات در محیط کار می شوند. کارکنان احساس می کنند که با آنها صادقانه برخورد نمی شود، مأیوس و سرخورده شده اند و سازمان پیوسته توقع بیشتری دارد و بطور مداوم قواعد بازی را تغییرمی دهد.
چهارشنبه، 6 فروردین 1393 - 23:42

بایگانی شدن طرحی که می توانست بسیاری از مسائل ایران را حل کند!: شورای یافتن مدیران شایسته
یکی از طرح های جالب دوران حکومت دکتر مصدق درست شش ماه پس از برانداخته شدن این حکومت با کودتای 28 امرداد 1332، به بایگانی سپرده شد که اگر عملی شده بود به مسئله ای که سهمی بزرگ در عقب ماندگی ایران دارد و زاینده مسائل دیگر است پایان داده می شد.
یکشنبه، 4 اسفند 1392 - 12:59

فرآیند و ابعاد کارآفرینی سازمانی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- امروزه برخی از محققان مدیریت استراتژیک نظیر موریس، دیویس و آلن کارآفرینی سازمانی را به عنوان ابزار کارآفرینان سازمانی مطرح کرده‌اند. آنان معتقد هستند
پنجشنبه، 1 اسفند 1392 - 16:05

سخنرانی دکتر عاملی در دهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی سخنرانی دکتر عاملی در دهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی
بنیان روابط عمومی یکپارچه در حرفه‌های مختلف، «دانش یکپارچه» است؛ دانش یکپارچه‌ای که می‌توان از آن به عنوان دانش ادغامی نیز  تعبیر کرد. در عربی از آن به دانش متکامل تعبیر می‌شود و دانشی است که بر پله‌های تکامل می‌نشیند و رشد می‌کند و روابط عمومی را از یک سطح ثابت به یک سطح متکامل می‌کشاند.
شنبه، 12 بهمن 1392 - 09:45

دیپلماسی رسانه‌ای؛ ضرورت سیاست خارجی دیپلماسی رسانه‌ای؛ ضرورت سیاست خارجی
دنیای امروز معنا و مفهوم جدیدی از دیپلماسی در اشکال مختلف آن را به نمایش گذاشته است. به مرور زمان و تحولات جهان در حوزه‌های مختلف، مفهوم دیپلماسی کارکرد تازه‌ای پیدا کرده تا تصورات جدیدی از این واژه در ادبیات جهان به نمایش درآید.
سه شنبه، 8 بهمن 1392 - 10:31

چگونه می توانیم سخنرانی بیست داشته باشیم ؟ چگونه می توانیم سخنرانی بیست داشته باشیم ؟
شما باید قبل ازسخنرانی روی موضوع سخنرانی تحقیق کنید/ وقت بگذارید. بدانید مخاطبان شما چه افرادی با چه تحصیلاتی هستند . ازچه شهری هستند؟ به فرض مثال :بعضی شهرها ازبعضی سخنان خوششان نمی آید.آن قسمت سخنرانی را حذف کنید.
دوشنبه، 7 بهمن 1392 - 21:19

تهدید نزدیکی به قدرت برای روابط عمومی تهدید نزدیکی به قدرت برای روابط عمومی
روابط عمومی در ساختار اکثر سازمان ها نزدیکترین بخش به مدیریت سازمان است و از این حیث شرایط بسیار متفاوتی را تجربه می کند. این نزدیکی سبب می شود که روابط عمومی عموما در نگاه عموم به عنوان پاچه خوار شناخته شود و بدون اینکه به کار او توجه شود در معرض بسیاری از پیش داوری ها قرار گیرد و همین مساله در اثربخشی فعالیت های درون سازمانی روابط عمومی تاثیر منفی می گذارد.
جمعه، 27 دی 1392 - 14:34

روابط عمومی در شرکت های انحصاری روابط عمومی در شرکت های انحصاری
روابط عمومی حوزه کاری است که برساخته فضای رقابتی در جهان سرمایه داری غرب می باشد. اما گاهی این نهاد در شرکت هایی که هنوز در حالت انحصار به سر می برند حضور پیدا می کند که البته حضور به جا و مهمی است.
پنجشنبه، 26 دی 1392 - 10:47

بهره گیری از ارتباطات داخلی برای پشبرد استراتژی بقای سازمان بهره گیری از ارتباطات داخلی برای پشبرد استراتژی بقای سازمان
رکود مالی که در کشورهای مختلف اتفاق می افتد سبب می شود که تمام شرکت ها تحت تاثیر قرار بگیرند. بسیاری از شرکت ها در این شرایط از نظر اقتصادی لطمات بزرگی را دریافت می کنند. به طوری که جایی برای کتمان حقیقت وجود ندارد. بقا و اصلاح شرایط برای موفقیت های آینده، نیازمند عزم جزم شرکت ها دارد و عموما این کار با تغییر استراتژی برای کاهش فشار انجام می شود. دوپونت یکی از این شرکت هاست.
پنجشنبه، 19 دی 1392 - 09:48

روابط عمومی یکپارچه و واقعیت های موجود روابط عمومی یکپارچه و واقعیت های موجود
برخلاف دوستان عرصه روابط عمومی و مخصوصا برگزارکنندگان دهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران که با روی باز به استقبال روابط عمومی یکپارچه رفته اند و کنفرانس دهم را به نام "روابط عمومی یکپارچه" نامگذاری کرده و "ارتباط، مشارکت و امید" را شعار آن قرار داده اند، نگارنده با علم به اهمیت این موضوع و تقدیر از این نامگذاری هوشمندانه که برخاسته از درک درست و شناخت صحیح تغییرات جدی زیست بوم و حیات اجتماعی انسانی است با اندکی شک و تردید به این مقوله نگاه می کند
پنجشنبه، 12 دی 1392 - 13:34

تقویت مهارت های مدیریت روابط عمومی تقویت مهارت های مدیریت روابط عمومی
برای اینکه رهبر خوبی باشید به چه چیزی نیاز دارید؟ رهبری فرآیند هدایت و نفوذ در وظایف اعضای گروه است. رهبری باید با افراد دیگر اعم از کارکنان یا پیروان در ارتباط باشد. این عمل باعث می شود که بتواند با بهره گیری از توان دیگران، گروه را برای رسیدن به اهدافش هدایت کند.
چهارشنبه، 11 دی 1392 - 15:06

وقتی روابط عمومی بی اخلاق می شود وقتی روابط عمومی بی اخلاق می شود
اخلاق یکی از محوری ترین مباحث روابط عمومی در دنیاست و در برخی موارد، نقطه تمیز روابط عمومی و تبلیغات اخلاق روابط عمومی است. در زمینه اخلاق مباحث زیادی مطرح شده است که بیشتر آنها تاکید بر فاکتورها یا کدهای اخلاقی دارند. این کدهای اخلاقی از روابط عمومی می خواهند که در مواجهه با مسائل چگونه واکنش نشان دهند تا سازمان بتواند خود را در این شرایط بهتر حفظ کند و ضمن آنکه حقوق مصرف کننده و مخاطب پایمال نشود.
شنبه، 30 آذر 1392 - 07:32

مخاطب ارتباط جمعی، گیرنده یا قربانی؟! مخاطب ارتباط جمعی، گیرنده یا قربانی؟!
قیف بزرگی را تصور کنید که قطعه‌های پازل از سمت گشاد آن به پایین می‌افتد. مخاطبان ارتباط جمعی مانند کسانی هستند که زیر قیف نشسته‌اند و می‌کوشند تا قطعه‌های پازل را کنار هم بگذارند. البته این کار بسیار دشوار است؛ زیرا نه تنها قطعه‌ها سریع تر از توانایی چینش ما به پایین می‌افتند. بلکه حتی خیلی از آن‌ها اساسا به معمایی که ما در حال کار با آن هستیم، مربوط نیستند
دوشنبه، 25 آذر 1392 - 08:03

کارگردان روابط عمومی کارگردان روابط عمومی
پس از مرور مهارت های مورد نیاز مدیر و کارگردان روابط عمومی در می یابیم که مشاغل مرتبط با مدیریت روابط عمومی بیشتر جنبه تجاری داشته و به نوعی در مباحث بازاریابی وارد می شود. اما در خصوص مهارت های مورد نیاز کارگردان روابط عمومی، مهارت های این شخص بیشتر فعالیت های صرف روابط عمومی را در بر می گیرد.
سه شنبه، 12 آذر 1392 - 09:06

مدیریت دانش در روابط عمومی مدیریت دانش در روابط عمومی
مدیریت دانش، کاملاً یک مفهوم و روش جدید مدیریت را معرفی می کند که در حوزه روابط عمومی به دلیل نیاز فراوان به دانش به شدت مورد نیاز است. این مفهوم بر تبدیل موهبت های عقلانی کارگزاران روابط عمومی و سازماندهی نیروهای سودمند درونی اعضاء روابط عمومی – نیروی رقابت و ارزش جدید- عمل می کند.
دوشنبه، 11 آذر 1392 - 14:31

مهندسی اجتماعی در روابط عمومی مهندسی اجتماعی در روابط عمومی
«مهندسی اجتماعی سوء استفاده زیرکانه از تمایل طبیعی انسان به اعتماد کردن است، که به کمک مجموعه‌ای از تکنیک‌ها، فرد را به فاش کردن اطلاعات یا انجام کارهایی خاص متقاعد می‌کند.» در واقع برخی اوقات روابط عمومی خود قربانی مهندسی اجتماعی می شود و آن وقتی است که کارگزار روابط عمومی برای در اختیار قرار دادن اطلاعات محرمانه سازمان به دیگری اعتماد می کند.
سه شنبه، 5 آذر 1392 - 15:10

انسانی کردن، علوم را قابل درک می کند انسانی کردن، علوم را قابل درک می کند
یکی از بزرگترین معضلات دنیای امروز اضافه بار اطلاعاتی و انقلاب اطلاعاتی است که گسترش تکنولوژی های نوین ارتباطی و اطلاعاتی آن را سبب شده است. پس از ورود به جامعه اطلاعاتی مفهوم جدیدی به نام «جامعه دانشی» یا «جامعه دانایی» شکل گرفت. اگر کشاورزی عنصر اصلی عصر فئودالیسم و صنعت عنصر اصلی عصر جامعه صنعتی و اطلاعات عنصر اصلی عصر جامعه اطلاعاتی باشد، دانش عنصر اساسی عصر جامعه دانایی است.
یکشنبه، 3 آذر 1392 - 17:57

رضایت بیشتر کارکنان عامل افزایش منافع رضایت بیشتر کارکنان عامل افزایش منافع
پروفسور الکس ادمانز از دانشکده کسب و کار دانشگاه پنسیلوانیا در ژولای 2008 گزارش داد که او تحلیلی در خصوص رابطه میان رضایت کارکنان و عملکرد سهام بلند مدت برای 20 سال انجام داده است و نتایج نشان می دهد، سازمان هایی که کارکنان آن رضایت شغلی بیشتری داشتند، بازده مالی بیشتری را کسب کرده بودند.
چهارشنبه، 29 آبان 1392 - 10:54

از نظارت برای روابط ایمن با سهامداران استفاده کنید از نظارت برای روابط ایمن با سهامداران استفاده کنید
از آنجا که بسیاری پروژه های روابط عمومی و برنامه ها طبیعتی کوتاه مدت دارند، احتمال دارد وقتی دارید یک مساله مهم را حل می کنید، بسیاری از سهامداران مهم خود را فراموش کنید. امکان فراموش کردن آنها بسیار عادی است و یا حداقل امکان دارد که آن سهامداران تان را نادیده بگیرید. در حالی که هنوز آن سهامداران برای شما از اهمیت بسزایی برخوردارند.
جمعه، 17 آبان 1392 - 21:22

اظهار پشیمانی، یکی از راه های صحیح ارتباط اخلاقی در روابط عمومی اظهار پشیمانی، یکی از راه های صحیح ارتباط اخلاقی در روابط عمومی
درسی که این نوشتار برای روابط عمومی ها گرفته می شود این است که وقتی سازمان شما یا مشتریان تان مرتکب اشتباهی شدند، آن را تصدیق کنید!
یکشنبه، 12 آبان 1392 - 08:08

جذاب سخن بگویید جذاب سخن بگویید
کسانى که در مجلس حضور دارند، انتظارشان این است که خطیبى در این محضر منبر برود که از واقعه غدیرخم بگوید. از خطبه رسول اکرم (صلى الله علیه و آله و سلم) که آن روز ایراد فرموده، صحبت کند.
سه شنبه، 7 آبان 1392 - 17:59

اصول علمی جدید مدیریت اصول علمی جدید مدیریت
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- چرا آینده تصمیم‌گیری کسب‌وکار باید هم اتوماتیک باشد و هم مشارکتی؟ این جمله افسانه‌ای در اقتصاد که بشر موجودی منطقی است، در حال نقض شدن است.
جمعه، 3 آبان 1392 - 22:56

چگونه بر چالش‌ تناقض‌های فرهنگ شرکتی غلبه کنیم؟ چگونه بر چالش‌ تناقض‌های فرهنگ شرکتی غلبه کنیم؟
حایر امروزه به نامی آشنا در لوازم خانگی تبدیل شده، اما در سال 1985 در آستانه ورشکستگی قرار گرفته بود که توانست با ظرافت تمام از آن وضعیت فرار کند.
سه شنبه، 30 مهر 1392 - 08:06

مدیریت منابع انسانی در عرصه جهانی مدیریت منابع انسانی در عرصه جهانی
جهانی شدن با ایجاد پیوندی عمیق میان جوامع بشری روابط میان کشورها و دولت­ها را دگرگون ساخته است. مولفه­ های انسانی نقش کلیدی درا توسعه و مدیریت منابع انسانی استراتژیک بازی می­کند.
پنجشنبه، 25 مهر 1392 - 11:26

خودشناسی مقدمه توانمند سازی خودشناسی مقدمه توانمند سازی
من کیستم؟پاسخ به این سوال در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد و نتیجه آن دستاوردی به نام آغاز توانمندی شخص را به همراه دارد. این آغاز از مدیریت زمان و حل مسئله و مدیریت تعارض و …
چهارشنبه، 24 مهر 1392 - 06:03

توانمندسازی توانمندسازی
اگر من برنامه شخصی نداشته باشم، به سختی ممکن است آدم موفقی باشم و اگر فرد موفق نباشد، برای هیچ سازمانی هم نمیتواند کاری کند .
یکشنبه، 21 مهر 1392 - 07:33

نقش و وظایف مدیریت منابع انسانی نقش و وظایف مدیریت منابع انسانی
مدیران میانی کسانی هستند که از آنها ایفای نقش رهبری مورد انتظار است، اما در عین حال باید نتایج ملموسی هم ارائه کنند، انجام “کار” از آنها مورد انتظار است.
جمعه، 12 مهر 1392 - 06:24

شش اصل برای رشد و تقویت فروتنی در رهبران شش اصل برای رشد و تقویت فروتنی در رهبران
جف گدمین رئیس موسسه لگاتوم و رئیس پیشین رادیو اروپای آزاد و جان دیم نویسنده همکارش می گویند فروتنی بیش از تکبر ضامن قدرت و موفقیت رهبران است
جمعه، 5 مهر 1392 - 22:27

مزایای برون‌سپاری فعالیت‌ها مزایای برون‌سپاری فعالیت‌ها
بهترین روش برای تحقق این امر در دنیای آنلاین امروزی، برون‌سپاری تخصصی وظایف است. در حال حاضر، عمل برون‌سپاری به امری شایع تبدیل شده است و یکی از سودآورترین فعالیت‌ها به‌شمار می‌رود.
سه شنبه، 2 مهر 1392 - 00:11

نقش مدیریت ارتباط در بازگشت سرمایه نقش مدیریت ارتباط در بازگشت سرمایه
این مقاله به خلاصه ای از روش های جلب رضایت ذینفعان، یدایش نظریه ذینفعان، تمرکز بر امور شرکاء و برقراری ارتباط مستمر با آنان می پردازد.
شنبه، 30 شهریور 1392 - 03:48

سبک مخصوص مدیران زن سبک مخصوص مدیران زن
زنان در مدیریت سه دسته هستند: کسانی که مطابق با مدل جنسیتی متعارفشان رفتار می‌کنند، کسانی که از نقش‌های مدل جنسیتی مقابلشان تقلید می‌کنند و ...
پنجشنبه، 28 شهریور 1392 - 03:28

نشانه‌ های فرهنگ بد شرکت‌ها نشانه‌ های فرهنگ بد شرکت‌ها
شما نمی‌توانید چیزی را که ندارید از دست بدهید؛ برای بیشتر بنگاه‌های تازه تاسیس، عقاید و رفتارهایی که «فرهنگ» را ایجاد می‌کنند در همان روز اول و اغلب بدون تلاش آگاهانه‌ای، شکل می‌گیرند.
جمعه، 22 شهریور 1392 - 21:01

نکات مهم برای ارتقای مهارت‌های ارتباطی نکات مهم برای ارتقای مهارت‌های ارتباطی
مهارت برقراری ارتباط به معنی بیان کامل یک مفهوم نیست، بلکه عبارت است از توانایی شما در برقراری ارتباط با افراد و تغییر نگرش آنها تا به نتیجه‌ای  که در ذهن دارید، برسید.
جمعه، 15 شهریور 1392 - 21:58

نکات مهم برای ارتقای مهارت‌های ارتباطی نکات مهم برای ارتقای مهارت‌های ارتباطی
کوین موری نویسنده و محقق، برای کتاب جدیدش با عنوان «زبان رهبران» تعدادی مصاحبه با صاحبان کسب‌وکارهای برتر و مدیران بخش‌های دولتی جمع‌آوری کرده است.
چهارشنبه، 6 شهریور 1392 - 21:33

رهبران سه بخشی رهبران سه بخشی
شرایط چالش‌آمیز حاکم بر جوامع کنونی و کشورهای مختلف، موجب شده تا نیاز به همکاری‌های میان بخشی بین بخش کسب‌وکار، بخش دولتی و بخش‌های غیرانتفاعی بیش از پیش احساس شود.
شنبه، 2 شهریور 1392 - 05:45

افکار مثبت و رابطه آن با مهارت‌ها افکار مثبت و رابطه آن با مهارت‌ها
بزرگترین مزیتی که احساسات مثبت بوجود می‌ورد این است که توانایی ایجاد مهارت‌ها را افزایش می‌دهد و منابع را برای استفاده‌های بعدی در زندگی گسترش می‌دهد.
چهارشنبه، 30 مرداد 1392 - 21:05

چرا باید از گانت چارت استفاده کنیم؟  چرا باید از گانت چارت استفاده کنیم؟ 
در این مقاله نگاهی به این موضوع خواهیم داشت که چرا گانت چارت‌ها سودمند هستند و اینکه چطور شما می‌توانید آنها را به کار گیرید تا پروژه‌های خود را سازماندهی کنید
دوشنبه، 28 مرداد 1392 - 06:43

چگونه ایده های جدید بیافرینیم؟ چگونه ایده های جدید بیافرینیم؟
یک ایده ساده برای شروع و پیشگامی: شما خود را در میان بسیاری از ایده‌های مخوف خواهید دید؛ اما ممکن است در یک لحظه ایده‌ای بسیار ناب در این ایده‌ها یافت شود.
جمعه، 25 مرداد 1392 - 17:25

ده مورد در باره مصاحبۀ شغلی ده مورد در باره مصاحبۀ شغلی
مصاحبه‌های شغلی ممکن است، نه صرفاً به خاطر مصاحبه شونده، بلکه به سبب مصاحبه کننده نیز، سخت و دشوار باشد. همه مایلند وجه بهتر خود را مطرح کنند،
یکشنبه، 20 مرداد 1392 - 11:08

آن لحظه ماندگار چیست؟ آن لحظه ماندگار چیست؟
لحظه ماندگار لحظه‌ای است که شخص با فرد یا افراد دیگری در تعامل قرار می‌گیرد؛ این لحظه می‌تواند چند دقیقه، چند ساعت یا چند روز به طول انجامد.
یکشنبه، 13 مرداد 1392 - 04:55

رویکردهای کارآمد برای حل نوآورانه‌ مسائل رویکردهای کارآمد برای حل نوآورانه‌ مسائل
مسائل پیچیده باید پیش از حل شدن ساختار‌دهی شوند. برای آغاز این فرآیند، یک تفکر نوآورانه به‌وسیله مدیران سازمان باید انجام گیرد.
چهارشنبه، 9 مرداد 1392 - 06:37

فرآیند تدوین استراتژی مسیر شغلی فرآیند تدوین استراتژی مسیر شغلی
امروزه مدیران، کارمندان، محققان و قانونگذاران عمومی به بهبود کیفیت زندگی کاری اهمیت زیادی می‌دهند. سازمان‌های امروزی، برای اینکه از لحاظ درونی بر محیط بسیار متلاطم...
یکشنبه، 6 مرداد 1392 - 06:25

ابزار اجرای ارزش‌های سازمانی ابزار اجرای ارزش‌های سازمانی
در سازمان‌های موفق امروزی مشاهده می‌شود رهبران تلاش می‌کنند ارزش‌های سازمانی را تا حد امکان ارتقا دهند و خود نیز به عنوان الگو به ارزش‌های سازمانی احترام گذاشته و به آنها عمل کنند. 
جمعه، 28 تیر 1392 - 18:24

هنر کار کردن در سازمان‌های پیچیده هنر کار کردن در سازمان‌های پیچیده
کار کردن در سازمان‌های خیلی پیچیده، نیازمند هنر است. کسانی می‌توانند در این سازمان‌ها موفق باشند که دچار حاشیه‌ها نشوند و اجازه ندهند حاشیه‌ها فکر و ذهن آنان را به خود مشغول کند.
یکشنبه، 16 تیر 1392 - 15:09

راز موفقیت در ایجاد ارتباطات در کنفرانس‌ راز موفقیت در ایجاد ارتباطات در کنفرانس‌
ارزشمند‌ترین دارایی هر کنفرانس اشخاصی هستند که شما می‌توانید در طی یک کنفرانس با ایشان ملاقات کنید و ارتباطی اثربخش را با آنها برقرار سازید.
شنبه، 8 تیر 1392 - 05:44

چگونه جلسات موفق داشته باشیم؟ چگونه جلسات موفق داشته باشیم؟
با محاسبه‌ای ساده می‌توان نتیجه گرفت از میانگین 17 ساعت وقت صرف شده در جلسات تنها 4/7 ساعت آن مفید بوده است و در سایر موارد تنها وقت افراد را تلف کرده است.
شنبه، 1 تیر 1392 - 07:45

چهار درس مدیریتی چهار درس مدیریتی
این درس‌ها را می‌توانید با درگیر شدن در هنر بیاموزید. تئاترها، ارکسترها و گالری‌ها همگی آزمایشگاه‌های شگفت‌انگیزی برای خلاقیت، برقراری ارتباط و البته مدیریت هستند.
یکشنبه، 26 خرداد 1392 - 20:54

 لایه های مشارکت مشتری  لایه های مشارکت مشتری
ما باید اکنون کشف کنیم که چگونه با افراد در این اکو سیستم اطلاعاتی جدید ارتباط برقرار کرده و آنها را وادار به دوست داشتن خود کنیم؛ به طوری که آنها بخواهند وب سایت ما را بررسی کنند
یکشنبه، 19 خرداد 1392 - 07:49

 ارتباط روابط عمومی و مدیریت ارتباط روابط عمومی و مدیریت
روابط عمومی برای تثبیت موقعیت خود به عنوان یک «حرفه» باید به سوی «حرفه ای شدن» پیش برود. روابط عمومی یک کار حرفه ای است.
پنجشنبه، 16 خرداد 1392 - 17:05

آشنایی با برخی مفاهیم گردهمایی ها آشنایی با برخی مفاهیم گردهمایی ها
کنفرانس در اصل به معنی مقایسه است، اما در اصطلاح به مجالسی گفته می‌شود که در آن عده‌ای گردهم می‌آیند و برای حل مسائل گوناگون به گفت‌و‌گو می‌پردازند.
سه شنبه، 14 خرداد 1392 - 07:02

هنر روابط عمومی در مدیریت شهری هنر روابط عمومی در مدیریت شهری
هنر روابط عمومی رمز نفوذ وهدایت صحیح افکار عمومی است که به اقتضای عملکرد پیچیده مجموعه های اقتصادی فرهنگی اجتماعی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.
جمعه، 10 خرداد 1392 - 20:04

روابط عمومی و اطلاع رسانی روابط عمومی و اطلاع رسانی
اطلاع رسانی به طور حتم از فعالیت ها و اقدام های نظام مند و معقول تشکیل می شود و به عنوان یکی از وظایف عمده روابط عمومی است.
شنبه، 4 خرداد 1392 - 09:13

اطلاع رسانی شفاف و هوشمندانه اطلاع رسانی شفاف و هوشمندانه
توسعه ملی و دستیابی به اهداف عالی هرکشور در گرو حذف یا کاهش موانع، عقب ماندگی ها وتهدید ها و تقویت استعدادها و استفاده بهینه از فرصت های پیش روست.
چهارشنبه، 1 خرداد 1392 - 11:03

نوآوری برای ایجاد یک استراتژی پایدار نوآوری برای ایجاد یک استراتژی پایدار
سیک استراتژی برای اینکه دوام‌پذیر باشد، باید منافع کلیه افراد ذی‌نفع را در نظر بگیرد؛ یعنی سرمایه‌گذاران، کارمندان، مشتریان، مدیران، و به طور کلی جامعه.
سه شنبه، 31 اردیبهشت 1392 - 04:02

 مرزهای شکسته ارتباطات مرزهای شکسته ارتباطات
رابطه‌ای معنادار میان قدرت اطلاع‌رسانی حکومت‌ها با جایگاه آن‌ها در جهان وجود دارد به‌گونه‌ای که در حقیقت امروز نمی‌توان، کشور قدرتمندی را دید که از نظر ارتباطات ضعیف باشد.
جمعه، 27 اردیبهشت 1392 - 14:58

مدلی برای توسعه ارتباطات مدلی برای توسعه ارتباطات
گزارش‌ها، تجارب و نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی مساله ارتباط با کارمندان را در مرکز استراتژی خود برای احیای شرکت و سازمان در نظر گرفته اند.
سه شنبه، 24 اردیبهشت 1392 - 04:41

ابزار انتخاب سبک مدیریت مناسب ابزار انتخاب سبک مدیریت مناسب
نکته قابل توجه در این ابزار پویا بودن آن است. به این معنا که هر زمان مدیر تشخیص دهد سطح بلوغ فرد به هر دلیلی دچار بهبود و کاهش شده است، باید سبک خود را نسبت به فرد مورد نظر تنظیم کند.
شنبه، 21 اردیبهشت 1392 - 06:45

تشکر کردن ابزاری فراموش شده! تشکر کردن ابزاری فراموش شده!
آیا تاکنون برای شما پیش آمده است که بررسی کنید چه کاری درست و مناسب انجام شده است؟ و اینکه تاکنون چقدر از افراد برای انجام کار درستشان، حتی اگر رییس آنها نیستید، تشکر کرده‌اید؟
سه شنبه، 17 اردیبهشت 1392 - 05:18

 مدیریت در شرایط متفاوت رشد مدیریت در شرایط متفاوت رشد
الگوی چالش‌های رشد نه تنها به شناسایی و تعیین بهترین روش و رویکرد برای حال حاضر کمک می‌کند، بلکه به مدیران یاری می‌رساند تا چالش‌های آینده را با دقت بیشتری پیش‌بینی کنند.
سه شنبه، 10 اردیبهشت 1392 - 07:17

مدیریت در وضعیت آخر مدیریت در وضعیت آخر
کتاب وضعیت آخر، توضیح می دهد که انسان ها در تعامل با یکدیگر رویکردهای مختلفی از منظر این که در موضع کودک، بالغ یا والد باشند، روابط خود را تنظیم می کنند و بر همین اساس نیز رفتار می کنند.
جمعه، 6 اردیبهشت 1392 - 18:45

شش ترفند وفاداری در مشتریان شش ترفند وفاداری در مشتریان
گرایش به سمت فروش‌ جدید یا رفتن سراغ مشتریان بزرگ‌تر همیشه وسوسه‌کننده است. اما برای پیشرفت کسب‌وکار باید به مشتریان موجود بیشتر توجه کرد.
شنبه، 31 فروردین 1392 - 20:06

معر فی موسسه اخلاق ارتباطات معر فی موسسه اخلاق ارتباطات
مجله بین­المللی اخلاق ارتباطات از سوی این موسسه منتشر می شود و محتوای آن موضوعات اخلاق در روزنامه­نگاری، روابط عمومی، بازاریابی، ارتباطات سالم، علوم اطلاعاتی و ارتباطات سازمانی می­باشد.
یکشنبه، 25 فروردین 1392 - 07:01

مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها
تنها در دو دهه اخیر است که بحث مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها مورد توجه جدی‌تر شرکت‌ها و ذی‌نفعان قرار گرفته و امروزه شرکت‌های بسیاری در راستای اینکه مسوولیت‌پذیر به نظر برسند، تلاش می‌کنند.
پنجشنبه، 22 فروردین 1392 - 05:51

ارزیابی سالانه‌ی روابط‌عمومی ارزیابی سالانه‌ی روابط‌عمومی
رسیدگی به حساب روابط‌عمومی، قبل از این که دیگران به حساب روابط‌عمومی رسیدگی کنند، یکی از روش‌های مناسب برای پیشرفت، اقتدار و اعتلای  روابط‌عمومی است.
شنبه، 10 فروردین 1392 - 10:40

ما آدم های «شفاهی» و «گاهی» ....! ما آدم های «شفاهی» و «گاهی» ....!
نوبت به ایفای وظایفمان در نقش روابط عمومی که می‌رسد بیشتر به حفظ جایگاهمان می‌اندیشیم و البته«گاهی» هم برای از مزه نیفتادن ...
پنجشنبه، 1 فروردین 1392 - 09:17

گذری کوتاه بر عارضه‌های تبلیغات در ایران گذری کوتاه بر عارضه‌های تبلیغات در ایران
موضوعی به نام تبلیغات، در زیرمجموعه استراتژی بازاریابی یک شرکت قرار می‌گیرد که استراتژی بازاریابی خود زیرمجموعه‌ای از استراتژی کلان شرکت است.
یکشنبه، 27 اسفند 1391 - 07:30

شــایعه و کارکردهای آن شــایعه و کارکردهای آن
پرندگان بالدار مطبوعات نقش عمده‌ای در بیداری افکار عمومی دارند، آنها چه درون مرز جغرافیایی یک کشور و چه فراتر از آن می‌توانند افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند.
یکشنبه، 20 اسفند 1391 - 23:41

ورزش و روابط عمومی ورزش و روابط عمومی
مروزه در ورزش ما متولیان روابط عمومی عالبا به کارهایی می پردازند که اساسا در حیطه کاری آنها نیست. حوزه پر کار و حساسی چون روابط عمومی آن هم در یک اداره کل به عهده یک نفر است.
چهارشنبه، 9 اسفند 1391 - 07:19

آسیب شناسی شایعه در قرآن آسیب شناسی شایعه در قرآن
بدبینی افراد به یکدیگر، بی اعتمادی مردم به مسئولان، رکود اقتصادی، احساس ناامنی، یأس و ناامیدی و…، تنها بخشی از آسیب هایی است که شایعه بر پیکر اجتماع فرود می آورد.
شنبه، 28 بهمن 1391 - 22:41

نگاه اجتماعی و ارتباطی به اقتصاد مقاومتی نگاه اجتماعی و ارتباطی به اقتصاد مقاومتی
ذینفعان یا مخاطبان هر سازمان و توجه به نیاز و خواست‌های آنها یکی از مهمترین ارکان برنامه‌ریزی در هر روابط عمومی به شمار می‌رود.
یکشنبه، 22 بهمن 1391 - 19:35

رایط تولید فرهنگ رسانه‌ای رایط تولید فرهنگ رسانه‌ای
سازمان رسانه ای، جایگاه معینی است که درآن فرآورده های رسانه ای تولید می شود و دارای نظام مدیریت کمابیش مستقلی است. مثل روزنامه ای خاص، یک شرکت تلویزیونی و از این قبیل.
چهارشنبه، 11 بهمن 1391 - 22:25

بقای روابط‌عمومی؛ در گروی یکپارچگی درونی بقای روابط‌عمومی؛ در گروی یکپارچگی درونی
جامعه‌ روابط عمومی نمی‌تواند اعتبار خود را حفظ کند در حالی که فعالان روابط عمومی، هرکدام به دنبال اهداف بخشی و گروهی و منافع خود هستند.
سه شنبه، 3 بهمن 1391 - 07:23

فقدان اطلاعات زمینه ساز شایعه فقدان اطلاعات زمینه ساز شایعه
سطح درک و شعور اجتماعی مخاطبان نیز در روند شکل گیری مسوولیت اجتماعی رسانه در مقابل شایعه مهم است، چرا که بالا بودن فهم اجتماعی، فرآیند بیان واقعیت ها را برای رسانه ها ساده تر می کند.
جمعه، 29 دی 1391 - 08:53

روش‌هایی برای جذب مشتریان روش‌هایی برای جذب مشتریان
نکته ساده این است که تبلیغات برند در اینترنت نیز تاثیرگذار است. بنابراین برای یک آگهی هدفمند هزینه کنید.» بسیاری از افراد تصور می‌کنند آگهی‌های آنلاین تاثیرگذار نیستند.
سه شنبه، 26 دی 1391 - 21:56

ده خطای رایج در تصمیم‌گیری ده خطای رایج در تصمیم‌گیری
تصمیم‌گیری فرآیندی ذهنی است که منجر به انتخاب یکی از گزینه‌های مختلف موجود می‌شود. ما همواره در حال تصمیم‌گیری هستیم و معمولا اولویت‌های چندگانه‌ای داریم.
چهارشنبه، 20 دی 1391 - 07:23

استراتژی تبلیغات استراتژی تبلیغات
می‌توان به این فکر کرد که تبلیغات اثرگذار، یعنی تبلیغاتی که پس از سال‏ها هنوز به یادها مانده‌اند و بهره خاصی از یک ایده داشته‌اند. برای هر تبلیغی دو بعد اصلی قائل بود: طنین داشتن و مربوط بودن.
یکشنبه، 10 دی 1391 - 07:36

عناصر ساخت یک برند عناصر ساخت یک برند
برای موفقیت در این امور، داشتن یک برند قدرتمند حیاتی است، اما به یاد داشته باشید که برندسازی نمی‌تواند جانشین برنامه بازرگانی یا هر چیز دیگری که عملکرد ضعیف شرکت را می‌پوشاند بشود.
پنجشنبه، 30 آذر 1391 - 17:54

اهمیت و نقش روابط عمومی درتعامل با رسانه ها اهمیت و نقش روابط عمومی درتعامل با رسانه ها
روابط عمومی ها و رسانه های جمعی به عنوان دو کانون مهم نظام ارتباطی نقش تعیین کننده ای در افزایش آگاهی های عمومی جامعه برعهده دارند.
چهارشنبه، 8 آذر 1391 - 18:30

اشتباهات رایج در یک مذاکره اشتباهات رایج در یک مذاکره
اینجا به معرفی اشتباهات رایجی می‌پردازیم که حین مذاکره مرتکب می‌شویم و بیشترین هزینه‌ها را به خود تحمیل می‌کنیم. شما می‌توانید با اجتناب از این اشتباهات به بهترین نتیجه ممکن دست یابید.
شنبه، 27 آبان 1391 - 08:44

هفت صفت نویسندگان بزرگ هفت صفت نویسندگان بزرگ
روشن ترین پاسخ آنست که نویسنده بزرگ با دستمایه قرار دادن بهترین گزینه ها، محتوایی روشن، موجز و خلاق را با رعایت شایسته دستور زبان پدید می آورد. (که هرگز کار کوچکی نیست!).
سه شنبه، 16 آبان 1391 - 07:20

بازاریابی و توسعه اقتصادی و بانکی بازاریابی و توسعه اقتصادی و بانکی
امروز دیگر همچون گذشته سنجش قدرت و توسعه کشورها، تنها داشتن ثروت،منابع و تولیدات صنعتی نیست!بلکه رشد و کارکرد منظم بخش خدمات است که میزان و ملاک بسیار مهمی برای اقتدار قلمداد می شود.
سه شنبه، 2 آبان 1391 - 12:17

فرهنگ اندیشیدن؛ مهمترین نیاز سازمان ها فرهنگ اندیشیدن؛ مهمترین نیاز سازمان ها
اختیارات، ﻗـﺪرت تصمیم گیری  و مسئولیت مدیریت، ﺗضعیف و ﻣﺨﺪوش ﻧﻤﯽﮔﺮدد. بلکه در عین حال زمینه افزایش قدرت و گسترش حوزه نفوذ میدران فراهم می‌شود.
شنبه، 29 مهر 1391 - 06:59

خودباوری در دوران بحران خودباوری در دوران بحران
بزرگ‌ترین خطر تهدیدکننده شرکت‌ها در هنگام بحران نه کمبود نقدینگی، نه کاهش فروش، است، بلکه بزرگ‌ترین تهدید، «مدیران ناآماده برای بحران و هراسان در راس بنگاه‌های اقتصادی» است.
چهارشنبه، 26 مهر 1391 - 22:41

 بازاریابی شفاهی سودمند بازاریابی شفاهی سودمند
متخصصان بازاریابی با آگاهی از تاثیر نوع برقراری ارتباط بر گفت‌وگوها می‌توانند برنامه‌های تبلیغاتی خویش را با دقت و مهارت بیشتری طرح ریزی کرده و نتایج بهتری به‌دست آورند.
سه شنبه، 11 مهر 1391 - 06:48

چگونه صداقت همکاران را بسنجیم؟ چگونه صداقت همکاران را بسنجیم؟
در زندگی و کسب‌وکارتان هر روز با عبارات عجیب و غریبی چون «شما هفت روزه پول تان را دریافت خواهید کرد» «تمام کارهای ما طبق قرار داد بوده و مورد تائید است»، روبه‌رو می‌شوید.
چهارشنبه، 5 مهر 1391 - 09:08

مدیریت تعارض و مذاکره مدیریت تعارض و مذاکره
در یک پژوهش از مدیران خواسته شده است که مهم‌ترین عامل موثر در موفقیت خود را بیان کنند، اکثریت بیان داشته‌اند که توانایی برخورد با تعارض مهم‌ترین نقش را در موفقیت آنان داشته است.
جمعه، 31 شهریور 1391 - 21:34

الگوهایی موثر برای مدیریت تغییر الگوهایی موثر برای مدیریت تغییر
ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که در آن کلمه «تغییر» نظم کاری جدیدی را تعریف می‌کند. رهبران سازمانی اگر با تغییری مواجه شوند، دیگر فرصت تجزیه و تحلیل آن را ندارند. آنها در عوض باید تصمیم بگیرند
دوشنبه، 27 شهریور 1391 - 10:41

بررسی تبلیغات در بازار بررسی تبلیغات در بازار
کاتلر تبلیغات را هرگونه ارائه و عرضه ایده ها، کالاها یا خدمات از یک واحد تبلیغاتی، فرد یا موسسه که مستلزم پرداخت هزینه باشد، تعریف می کند. اما تبلیغی اثر بخش است که بتواند توجه مخاطب را جلب کند.
سه شنبه، 21 شهریور 1391 - 02:43

 روابط عمومی و مدیریت هفته دولت روابط عمومی و مدیریت هفته دولت
فرا رسیدن هفته دولت فرصتی مغتنم برای روابط عمومی دستگاه های اجرایی است تا با اتکا بر مهارت های تخصصی زمینه نشان دادن عملکرد دستگاه های دولتی در جامعه را فراهم آورند.
دوشنبه، 6 شهریور 1391 - 08:55

ساختارهای سازمانی جدید ساختارهای سازمانی جدید
برای اینکه سازمان‌های ایرانی نیز بتوانند پذیرای ساختارهای نوینی گردند، باید اصلاحات زیادی در آنها ایجاد نمود و شاید اولین گام، اصلاح روش تفکر مدیران و اعضای سازمان باشد.
یکشنبه، 29 مرداد 1391 - 08:53

تاثیر زبان بدن بر مدیریت و کار تاثیر زبان بدن بر مدیریت و کار
زبان بدن شما عاملی تعیین کننده در تاثیرگذاری شما بر دیگران است. آیا قبل از یک ملاقات مهم با رییس‌تان یا یک مشتری گذاشته و به آنچه می‌خواهید بگویید فکر کرده‌اید؟
چهارشنبه، 25 مرداد 1391 - 05:33

بررسی نقش روابط عمومی در افزایش فروش بیمه عمر بررسی نقش روابط عمومی در افزایش فروش بیمه عمر
در این پژوهش نقش روابط­ عمومی­ که شامل برنامه ریزی،حسن شهرت و مدیریت بحران می­باشد را بر فروش بیمه عمر شرکت بیمه سامان سنجیده می شود.
سه شنبه، 17 مرداد 1391 - 15:21

آموزش پیش نیاز تولیدات در روابط عمومی آموزش پیش نیاز تولیدات در روابط عمومی
روابط عمومی حاصل گذشت سال ها تجربه است و نیازی مبرم به آموزش همه جانبه آن احساس می شود. این حرفه از زمان انتشار گزارش دچار تحولات شده است.
شنبه، 24 تیر 1391 - 17:56

اثر تغییر و تحولات بر مدیریت اثر تغییر و تحولات بر مدیریت
بروز تغییرات و نحوه مدیریت آنها از موضوعات رایج در بین مدیران و متخصصان مدیریت است، اما کمتر اتفاق می‌افتد که مردم به تاثیر تغییر و تحولات بزرگ بر مدیران توجه خاصی نشان دهند.
سه شنبه، 6 تیر 1391 - 07:49

تحول معنی در روابط عمومی تحول معنی در روابط عمومی
اکنون روابط عمومی را بازوی ارتباطی مدیریت می­شناسند و آن را بخشی از اجزاء و عناصر مدیریت امروزی می­دانند که بر نظریه­های علمی، شیوه­های کاربردی و تکنیک­های معینی استوار است
جمعه، 19 خرداد 1391 - 10:09

روابط عمومی سرآمد روابط عمومی سرآمد
روابط عمومی سرآمد تلاش دارد با تنظیم مناسب ساختار و با بهره گیری از راهبری علمی و با استفاده از برنامه ریزی های از قبل طراحی شده جلوتر از فرآیندها حرکت و به سطح مشاوره مدیریت ارتقاء یابد.
دوشنبه، 8 خرداد 1391 - 14:09

مدیریت روابط عمومی مدیریت روابط عمومی
شرط‌ موفقیت‌ در این‌ حرفه‌، دستیابی‌ به‌ جایگاه‌ واقعی‌ روابط‌ عمومی‌ است‌ که‌ از طریق‌ انجام‌ فعالیت‌هایی‌ نظیر نوآوری‌، کارآفرینی‌و مانند آنها، در این‌ عرصه‌ تحقق‌ می‌یابد
شنبه، 30 اردیبهشت 1391 - 19:36

چرا انتخاب استراتژی بازاریابی مناسب مهم است؟ چرا انتخاب استراتژی بازاریابی مناسب مهم است؟
استراتژی عبارت است از الگو یا طرحی هدفمند که اهداف،سیاست ها و زنجیره های عملیاتی یک سازمان را در قالب یک کل به هم پیوسته با یکدیگر ترکیب می کند.
جمعه، 29 اردیبهشت 1391 - 14:31

رابطه درون سازمانی و آسانسورهای اختصاصی! رابطه درون سازمانی و آسانسورهای اختصاصی!
یکی از ایرادهای مهم مدیریتی ما این است که اغلب مدیران ترجیح می­دهند ارتباط خارج از سازمان قوی داشته باشند و به ارتباط درون سازمانی اهمیتی نمی­دهند.
سه شنبه، 12 اردیبهشت 1391 - 19:38

افزایش عملکرد با کاهش هزینه مساوی است با استعفا افزایش عملکرد با کاهش هزینه مساوی است با استعفا
روابط عمومی ها در تعاریف سازمانی نقش زیادی دارند، ولی در حیطه عمل و اجرا می توان گفت تقریباً هیچ جایگاهی در ایران ندارند.
چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1391 - 23:21

«نردبان این جهان، ما و منی است» «نردبان این جهان، ما و منی است»
مسئول روابط عمومی: آقا دست نگه دارید، اشتباه شده. اسم کوچک رییس جدید «فضل ا...» نیست، «فیض ا...» است. کارمند یک و دو زیر لب بد و بیراه می گویند و دوباره پارچه را پایین می آورند ...
جمعه، 1 اردیبهشت 1391 - 19:24

همدلی چگونه ایجاد می شود؟ همدلی چگونه ایجاد می شود؟
در یک سازمان، با نیروی همدلی می توان بسیاری از گره های پیچیده را گشود، بسیاری از غیر ممکن ها را ممکن ساخت و راه های دشوار کار و فعالیت و تحقق اهداف و برنامه ها را پیمود.
پنجشنبه، 17 فروردین 1391 - 21:04

نقش روابط عمومی الکترونیک در جهانی شدن دانشگاه آزاد اسلامی نقش روابط عمومی الکترونیک در جهانی شدن دانشگاه آزاد اسلامی
زندگی اجتماعی بشر در طول تاریخ همواره با موضوع ارتباط و نحوه برقراری آن مرتبط بوده و تاثیرات این موضوع کیفیت زندگی وی را تحت الشعاع قرار داده است.
شنبه، 5 فروردین 1391 - 22:21

فضا برای روزنامه‌های کاغذی تنگ‌تر می شود فضا برای روزنامه‌های کاغذی تنگ‌تر می شود
اما یک درس بزرگ گرفتم: باید همواره به دنبال علایق و اشتیاق‌های خودم باشم. فکر می‌کنم این بزرگ‌ترین درسی بود که من گرفتم.
چهارشنبه، 2 فروردین 1391 - 08:51

فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد
حجت‌الاسلام‌ حمید شهریاری، رییس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی و عضو شورای عالی فضای مجازی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای به بیان دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره فضای مجازی پرداخته است.
سه شنبه، 1 فروردین 1391 - 16:21

فضای  تنگ‌تر  برای روزنامه‌های کاغذی فضای تنگ‌تر برای روزنامه‌های کاغذی
گروه طراحی «کرگلیست» به دنبال یک برنامه‌نویس می‌گشت. آنها یک خبر تبلیغاتی برای جذب چنین کارمندی منتشر کردند.
چهارشنبه، 24 اسفند 1390 - 16:01

سهم پایین تولید محتوای موبایل در ایران سهم پایین تولید محتوای موبایل در ایران
کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که بین سال‌های 2008 تا 2014، درآمد اپراتورها از ناحیه سرویس‌هایی غیر از مکالمه حدود 12 درصد رشد خواهد داشت
چهارشنبه، 17 اسفند 1390 - 22:15

مسئولیت‌های زنان درروابط عمومی مسئولیت‌های زنان درروابط عمومی
دوشنبه، 15 اسفند 1390 - 22:31

نخستین همایش تولید محتوا نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:30

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:18

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:18

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:18

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:17

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:17

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:17

نخستین همایش تولید محتوا
یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:16


یکشنبه، 30 بهمن 1390 - 15:03

روابط عمومی ها بدانند: مردم چیزهایی را که می خوانند باور می کنند روابط عمومی ها بدانند: مردم چیزهایی را که می خوانند باور می کنند
برخی خبرنگاران آنها را «آژانس های عمومی سازی» اما آنها نام های بیشتری دارند: مشاوران روابط عمومی، متخصصان روابط عمومی، کارگزاران ارتباطات، نمایندگان مطبوعات، آژانس های تبلیغاتی، بچه های روابط عمومی و ... عبارت آژانس های عمومی سازی می تواند مضر به شمار آورد، اما من درباره اصل این عبارت زیاد مطمئن نیستم و مطمئن نیستم که چرا.
یکشنبه، 22 تیر 1393 - 10:52

چیزی که رهبران بزرگ را می سازد ارتباطات بزرگ است چیزی که رهبران بزرگ را می سازد ارتباطات بزرگ است
اگر نتوانید خوب صحبت کنید نمی توانید یک رهبر بزرگ شوید. این اتفاقی نیست که در طول تاریخ تقریبا همه رهبران بزرگ جهان سخنرانان خوبی بودند. افرادی چون نلسون ماندلا، وینستون چرچیل، جان اف کندی فقط تعداد معدودی از این افراد هستند. اگر شما یک رئیس جمهور یا مدیر هستید، موفقیت شما بستگی به ارتباطات خوبتان دارد.
یکشنبه، 15 تیر 1393 - 07:10

   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  اضطراب محل کار: بینش و استراتژی‌ها برای غلبه بر آن


  هوش مصنوعی مولد، برنامه‌نویسی کامپیوتر کوانتومی را متحول می‌کند


  نکاتی برای تصمیم‌گیری استراتژیک در شرایط عدم اطمینان


  هوش مصنوعی مولد، برنامه‌نویسی کامپیوتر کوانتومی را متحول می‌کند


  هم‌افزایی روابط‌عمومی‌های صنعت بیمه برای توسعه فرهنگ پذیری خدمات بیمه در جامعه


  آیا نظرسنجی‌های رضایت مشتری دقیق هستند؟


  استراتژی‌های تصمیم‌گیری: 4 گام برای موفقیت


  قطعی بینگ نشان می‌دهد که جستجوی گوگل چقدر واقعاً رقیب کمی دارد


  چگونه تیم روابط‌عمومی می‌تواند به شما در متعادل کردن رشد و فرهنگ شاد کمک کند؟


  ممنوع کردن بچه‌ها از رسانه‌های اجتماعی راه‌حل نیست - این افراد بالای 60 سال هستند که باید اینترنت را ترک کنند


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: معرفی کتاب «هوش مصنوعی روابط‌عمومی در عمل» منتشر شد