درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
شنبه، 15 بهمن 1401 - 19:11   

مهلت ثبت‌نام نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران تمدید شد

  مهلت ثبت‌نام نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران تمدید شد


ادامه ادامه مطلب یک

تسلیت انجمن متخصصان روابط‌عمومی به معاون روابط‌عمومی بیمه مرکزی ایران

  تسلیت انجمن متخصصان روابط‌عمومی به معاون روابط‌عمومی بیمه مرکزی ایران


ادامه ادامه مطلب دو

اقتدار بین المللی با تولید فولادهای خاص

  اقتدار بین المللی با تولید فولادهای خاص


ادامه ادامه مطلب سه

جشنواره مردم‌داری ایران برگزار می‌شود

  جشنواره مردم‌داری ایران برگزار می‌شود


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  درپی هجوم کاربران، چت جی‌پی‌تی نسخه پولی راه‌اندازی می‌کند
  رنکینگ کشورهای جهان بر اساس فیلترینگ
  محدودیت برای «لایک و دیس‌لایک»
  سه آموزه از مطالعه ۸۰ ساله هاروارد درباره خوشبختی
  برخی آثار تحول دیجیتال در روابط‌عمومی‌
  حکایت روابط‌عمومی‌ها، سنگ زیرین آسیا/ مگر اسباب بزرگی همه آماده شود
  نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که مردم خبر زده شده‌اند!
  اقتدار بین المللی با تولید فولادهای خاص
  اپل آی‌پد تاشو و مجهز به امکانات جدید را عرضه می‌کند
  معتبرترین برندهای سال 2022
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  رادیو روابط عمومی  

سه آموزه از مطالعه ۸۰ ساله هاروارد درباره خوشبختی سه آموزه از مطالعه ۸۰ ساله هاروارد درباره خوشبختی
این یافته‌ها نتیجه طولانی‌ترین دوره مطالعه درباره خوشبختی بشر است پروفسور والدینگر که چهارمین سرپرست این مطالعه در طول کل دوره اجرای آن است، در یک سخنرانی تد در سال ۲۰۱۵ درمورد یافته‌های این مطالعه منحصربه‌فرد صحبت کرد که تاکنون بیش از ۴۴میلیون بار دیده شده است.
شنبه، 15 بهمن 1401 - 17:59

معتبرترین برندهای سال 2022 معتبرترین برندهای سال 2022
نظرسنجی از 2200 بزرگسال ایالات متحده، 1299 بزرگسال ساکن کره جنوبی و 1000 بزرگسال ساکن کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، ایتالیا، ژاپن و بریتانیا در 8 تا 14 آوریل 2022 انجام شد.
جمعه، 14 بهمن 1401 - 12:57

توصیه‌هایی برای خبرنگارانی که به استراحت نیاز دارند توصیه‌هایی برای خبرنگارانی که به استراحت نیاز دارند
امروز خبرنگاران برای توجه به سلامت روانی خود چه کاری می‌توانند بکنند؟ آیا به وقفه کاری نیاز دارند؟ شماری از کارشناسانی که راهنمای حرفه‌ای هستنند و در سراسر جهان به حرفه‌ای های خبر مشاوره می‌دهند، در این زمینه توصیه‌هایی دارند که در ادامه می‌خوانید:
شنبه، 8 بهمن 1401 - 17:29

طرحی برای تعطیلی آزادی بیان طرحی برای تعطیلی آزادی بیان
این طرح مصداق کاملا بارز و آشکار قسمت اخیر اصل نهم قانون اساسی است که می‌گوید«هیچ مقامی حق ندارد به نام حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور آزادیهای مشروع را، هر چند با وضع قوانین و مقررات، سلب کند». معنای این است که مجلس هم نمی‌تواند قانونی وضع کند آزادیهای مشروع مردم را سلب کند. چنین قانونی اگر وضع شود هم مشروعیت و اعتبار نخواهد داشت.
شنبه، 8 بهمن 1401 - 16:22

افزایش قیمت‌ها و تماشاگری مسئولان افزایش قیمت‌ها و تماشاگری مسئولان
مسئولان امر دربرابر انتشارخبر هر گرانی صرفا به یک مصاحبه تند و تهدیدآمیز قناعت کرده و بعد روزه سکوت می گیرند و در نهایت بخش خصوصی وبازاربرماجرا سوار شده وقیمت جدید را برگرده مردم تحمیل می کنند.
پنجشنبه، 6 بهمن 1401 - 12:58

اندیشه ضابطه مند کردن برنامه ها و نوشتن اصول و قاعده بر ژورنالیسم تلویزیونی اندیشه ضابطه مند کردن برنامه ها و نوشتن اصول و قاعده بر ژورنالیسم تلویزیونی
ژانویه 1979 (دیماه 1357) مسعود برزین روزنامه نگار ملی گرای بنام که رئیس سازمان رادیو تلویزیون ملی شده بود تصمیم گرفت با فرصتی که به دستش افتاده بود اندیشه دیرپای خود را که بر هر برنامه رادیو ـ تلویزیون و بویژه تلویزیون (دولتی یا غیردولتی) باید یک شورا نظارت داشته باشد تا بهترین بازده آموزشی ـ فرهنگی و نتیجتا سیاسی ـ اقتصادی را به دست دهد به اجرا بگذارد...
چهارشنبه، 5 بهمن 1401 - 13:05

پنج بعد رهبری سازمانی برای مقابله با چالش‌های پیچیده پنج بعد رهبری سازمانی برای مقابله با چالش‌های پیچیده
رهبران سازمانی امروزی با چالش‌های متعدد و به هم پیوسته‌ای از عدم قطعیت اقتصادی گرفته تا از هم گسیختگی ژئوپلیتیک تا بحران آب و هوا روبه‌رو هستند، پیچیدگی این مسائل نیاز به تمرکز مجدد برآنچه یک رهبر سازمانی موثر را می‌‌‌سازد، دارد.
سه شنبه، 4 بهمن 1401 - 16:37

راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در تشخیص کلمات کلیدی سایت راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در تشخیص کلمات کلیدی سایت
قاله «راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در تشخیص کلمات کلیدی سایت» تالیف مشترک مریم حاجی اسمعیلی، مرتضی کللی خورموجی، مهدی کرمی، مهرشاد کاکاسلطانی در پانزدهمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک ارائه خواهد شد.
شنبه، 1 بهمن 1401 - 13:12

درخواست نجومی یک روابط‌عمومی‌‌، معادل بودجه رسانه دولت درخواست نجومی یک روابط‌عمومی‌‌، معادل بودجه رسانه دولت
درخواست نجومی ۲۶۴ میلیارد تومانی روابط‌عمومی‌‌ وزارت بهداشت البته جزئیاتی در خود دارد. مثلا این بخش از وزارتخانه، برای راه‌اندازی مرکز ملی اطلاعات سلامت (پرس سنتر) همراه با استودیو برای تعامل با خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و اصحاب رسانه بودجه‌ای ۱۰ میلیارد تومان درخواست داده است. با یک محاسبه ساده و تقسیم رقم ۱۰ میلیارد تومان برای راه‌اندازی مرکز ملی اطلاعات به ۳۶۵ روز سال (تازه با احتساب روز‌های تعطیل)، به رقم بیش از ۲۷ میلیون تومان می‌رسیم. یعنی روابط‌عمومی‌‌ وزارت بهداشت برای راه‌اندازی پرس‌ستنر و ارتباط با رسانه‌ها به عنوان یکی از ساده‌ترین وظایف ذاتی‌اش می‌خواهد روزی بیش از ۲۷ میلیون تومان خرج کند!
پنجشنبه، 29 دی 1401 - 21:08

جدیدترین بازی‌های کامپیوتری سال ۲۰۲۳ جدیدترین بازی‌های کامپیوتری سال ۲۰۲۳
سال ۲۰۲۲ با عرضهٔ بازی‌هایی مانند اسپالتون ۳، پوکومون اسکارلت و ویولت و بازی استری (ولگرد) سال پرباری بود. فهرستی از بازی‌های مشهوری که امسال به بازار خواهند آمد در زیر آمده است. البته باید یادآوری کرد زمان عرضهٔ این بازی‌های ممکن است بنا‌به‌ضرورت‌های کاری تولید‌کنندگان تغییر کند.
پنجشنبه، 29 دی 1401 - 14:48

یکی از آن قلندران دردمند یکی از آن قلندران دردمند
در تحریریه‌ها و کلاس‌ها همیشه گفته‌ام که روزنامه‌نگار باید احساس انسانی داشته باشد. باید به بد و خوب، غم و شادی و رفاه و گرفتاری آدم‌ها اهمیت دهد.
سه شنبه، 27 دی 1401 - 13:12

نشست پنج روزه «مجمع اقتصاد جهانی»‌ از دوشنبه در داووس آغاز می‌شود نشست پنج روزه «مجمع اقتصاد جهانی»‌ از دوشنبه در داووس آغاز می‌شود
 داووس امسال برخی موضوعات آشنا مثل اعتراضات مربوط به تغییرات اقلیمی را دارد و برخی تغییرات که امسال برای اولین بار مشاهده می‌شوند: مثلا غیبت یکی از آشناترین چهره‌های این نشست، میلیونرها و میلیاردرهای روسیه.
دوشنبه، 26 دی 1401 - 14:37

ماسک، اشتباه ترامپ را تکرار می‌کند ماسک، اشتباه ترامپ را تکرار می‌کند
ماجرای ترامپ، داستانی کاملا شناخته شده است ولی ایلان ماسک نیز در حال تکرار مجدد همین سناریو است. ماسک راهکار درست را در پیش گرفت و با گشودن باب بسته‌شده دیالوگ، سیطره تندروهای چپ بر «توئیتر» را درهم شکست و انحصارطلبی آهنین و بسته شرکت‌های غول‌آسا را از میان برداشت اما و هزار اما، مرتکب همان اشتباهات ترامپ شد!!
یکشنبه، 18 دی 1401 - 14:14

بررسی نظام جامع روزنامه‌نگاری در گفت وگو با محمدمهدی فرقانی بررسی نظام جامع روزنامه‌نگاری در گفت وگو با محمدمهدی فرقانی
اولین و مهمترین اصلی که نظام جامع حقوقی باید به آن توجه کند، اصل استقلال رسانه‌ها است. یعنی برخورداری روزنامه‌نگاران از حقوق حرفه‌ای. منظور از حقوق حرفه‌ای یعنی استقلال رسانه‌ها و استقلال حرفه‌ای، فکری و عملی روزنامه‌نگاران.
شنبه، 17 دی 1401 - 13:26

 چگونه همه‌گیری کرونا عرصه آموزش را متحول کرد؟  چگونه همه‌گیری کرونا عرصه آموزش را متحول کرد؟
 فناوری‌های جدید که پس از آغاز همه‌گیری کرونا اقبال عمومی بیشتری پیدا کرده‌اند، باعث تحولات بنیادی در عرصه آموزش شده‌اند، به‌طوری که امروزه مردم می‌توانند در هر گوشه دنیا در هر کلاسی که می‌خواهند و با هر استادی که دوست دارند شرکت کنند و مدرک تحصیلی خود را از موسسات آن سوی دنیا بگیرند.
جمعه، 16 دی 1401 - 18:42

 ده موضوع مهم سال آینده!  ده موضوع مهم سال آینده!
آیا ایده کار و بازی در دنیای مجازی فراتر از بازی‌های رایانه‌ای مطرح خواهد شد؟ در حالی که اپل اولین هدست خود را عرضه می‌کند و متا تصمیم می‌گیرد تا با کاهش قیمت سهامش، استراتژی خود را تغییر دهد، سال 2023 پاسخ‌هایی را ارائه خواهد داد. در همین حال، یک تغییر ساده‌تر و مفیدتر ممکن است ظهور «کلیدهای عبور» برای جایگزینی رمزهای عبور باشد.
پنجشنبه، 15 دی 1401 - 14:52

تردید و تردّد تردید و تردّد
پناه بردن به اوهام، درد بی پناهان را درمان نخواهد کرد. به قول سعدی: «تو بر اوج فلک چه دانی چیستر که ندانی که در سرایت کیست؟». به واقعیت بازگردید و زندگی را ارج بگذارید؛ شهر محل آرامش و آموزش است؛ محیط کار و قرار؛ زمینه‌ای برای سرمایه گذاری و تولید اشتغال و ثروت؛ شهر جای خانه و کاشانه، مسیر رفت و آمد؛ آشنایی و دوستی و پیوند، شادی و شور و ضیافت است، شهر جایی برای زیستن ما، مکان زادن ما و مردن ماست.
پنجشنبه، 15 دی 1401 - 00:01

4راه‌حل‌ پیش‌روی روابط‌عمومی‌های "سازمان‌های سلامت‌محور" برای مقابله با اظطراب ناشی از آلودگی هوا 4راه‌حل‌ پیش‌روی روابط‌عمومی‌های "سازمان‌های سلامت‌محور" برای مقابله با اظطراب ناشی از آلودگی هوا
متاسفانه این‌روزها ترس مزمن و فزاینده از نابودی محیط زیست بویژه اضطراب آلودگی هوا، غیرقابل انکار است. در این‌جور مواقع روابط‌عمومی‌های "سازمان‌های سلامت‌محور" و رسانه‌ها می‌توانند با تولید و اشتراک‌گذاری داستان‌های قدرتمند درباره راه‌حل‌های ملموس و واقعی مبتنی بر تحقیقات صحیح به مردم کمک کنند تا علاوه بر اینکه احساس بهتری نسبت به آینده خود داشته باشند، در تعیین یک دستور کار عمومی که برآمده از سیاست‌گذاری یکپارچه دست اندرکاران امر است نیز مشارکت کنند.
چهارشنبه، 14 دی 1401 - 18:24

لزوم بهره‌گیری روابط‌عمومی‌ها از هوش مصنوعی لزوم بهره‌گیری روابط‌عمومی‌ها از هوش مصنوعی
استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی انقلابی را در صنعت کسب‌وکار ایجاد کرده است. وقتی نوبت به حوزه روابط‌عمومی می‌رسد، برنامه‌های هوش مصنوعی جریان کار اصلی را نیز تغییر می‌دهند. امروزه مدیران و متخصصان روابط‌عمومی نه تنها باید مهارت های ارتباطی را تمرین کنند، بلکه باید توانایی کار کردن با پلتفرم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را نیز داشته باشد.
چهارشنبه، 14 دی 1401 - 17:00

4 ویژگی مدیران تاثیرگذار 4 ویژگی مدیران تاثیرگذار
در رابطه با کسب و کارها، دو نوع مدیر وجود دارد که شامل تاثیرگذارها و خنثی ها می باشد. درواقع مدیران خنثی تنها به حفظ شرایط به هر نحوی تمرکز داشته و تک بعدی محسوب می شوند. این افراد کمترین ارتباط را با تیم شرکت خود دارند و در اصطلاح، پشت میزنشین محسوب می شوند. با این حال مدیران تاثیرگذار، آرزوی هر کارمندی محسوب می شوند.
جمعه، 5 اسفند 1401 - 15:44

به عمل کار برآید… به عمل کار برآید…
وقتی مونولوگ و یک‌سویه‌نگری بر گفتگوی آزاد و جدل احسن ترجیح داده شود، وقتی معیار سخن و ملاک تعیین سخنور، تملق و رضایت‌جویی باشد، به‌تدریج باب نقد و اسباب نوگرایی در تفکر بسته می‌شود. لاجرم کسانی می‌آیند و بر مسند سخن می‌نشینند که اهل هیچستان‌اند، اینها از تریبون و کرسی درس و منبر موعظه و بلندگوی سیما و صدا جلوه‌گری می‌کنند و تنها ابداع‌شان بدعت‌های بیهوده و پرخرج است، و حرف‌شان موجب رنجش و ناخرسندی مخاطب و ملت خواهد بود.
دوشنبه، 12 دی 1401 - 14:56

زنگ خطر هنرمندان و روزنامه‌نگاران؛ هوش مصنوعی چه مشاغلی را به خطر می‌اندازد؟ زنگ خطر هنرمندان و روزنامه‌نگاران؛ هوش مصنوعی چه مشاغلی را به خطر می‌اندازد؟
انگیزه من در در مصاحبه‌ام با کانیتزر، در ابتدا علاقه شخصی بود. به طور خاص، با دیدن اینکه چت‌جی‌پی‌تی چقدر خوب می‌تواند بنویسد، می‌خواستم بدانم که آیا شغل روزنامه‌نگاری من در معرض خطر است؟ بسیاری از همکاران من با ظهور ناگهانی رکود اقتصادی– چه جدی و چه شوخی– این ایده را مطرح کرده‌اند که هوش مصنوعی پیشرفته می‌تواند خیلی راحت، حقوق و دستمزد را نابود کند.
یکشنبه، 11 دی 1401 - 17:01

 سه عضو حقیقی شورای اطلاع‌رسانی دولت منصوب شدند  سه عضو حقیقی شورای اطلاع‌رسانی دولت منصوب شدند
عبدالله گنجی، شهاب اسفندیاری و اکبر نصراللهی به عنوان اعضای حقیقی شورای اطلاع‌رسانی دولت منصوب شدند.
یکشنبه، 11 دی 1401 - 00:50

7 رویداد بی‌سابقه در سال ۲۰۲۲ 7 رویداد بی‌سابقه در سال ۲۰۲۲
نرخ بالای باروری در برخی کشورها به افزایش جمعیت جهان به بیش از هشت میلیارد نفر کمک کرده است در سال ۲۰۲۲ رویداد‌های بی‌سابقهٔ متعددی اتفاق افتاده که همه آنها روی سیارهٔ زمین نبودند. از میان "رکورد ضرب اعداد" تا سفر در زمان، در اینجا به چند مورد از رویداد‌های چشمگیر سال ۲۰۲۲ می‌پردازیم.
جمعه، 9 دی 1401 - 21:43

رابطه بین مردم و حکومت در روابط‌عمومی رابطه بین مردم و حکومت در روابط‌عمومی
هنگامی که صحبت از نهادهای حکومتی و دولت‌ها به میان می‌آید، دیدگاه‌ها و نگرش‌های روابط‌عمومی کمی فرق می‌کند چرا که وقتی صحبت از رابطه بین مردم و حکومت به میان می‌آید، نقش روابط‌عمومی به نقشی محدودتر و تا حدی ایستا تقلیل پیدا می‌کند.
جمعه، 9 دی 1401 - 17:45

استراتژی‌های روابط‌عمومی‌ها برای مدیریت بحران استراتژی‌های روابط‌عمومی‌ها برای مدیریت بحران
بحران‌ها همیشه و در همه حال بروز خواهند کرد و دیده شده که حل بحران‌ها از جمله بروز سیل،آتش سوزی، زلزله و آسیب های اجتماعی، عتراض‌ها و کنش‌های اجتماعی و عدم رعایت اصول شهروندی و بی‌عدالتی‌ها در هر زمان خاص نیاز به استراتژی‌های خاص، بخصوص برای روابط‌عمومی‌ها را دارند.
چهارشنبه، 7 دی 1401 - 16:55

تبادل؛ شیوه‌های تازهٔ یادگیری چگونه اقتصاد آموزش را متحول کرده‌اند؟ تبادل؛ شیوه‌های تازهٔ یادگیری چگونه اقتصاد آموزش را متحول کرده‌اند؟
تغییرات شیوهٔ آموزش در دانشگاه نورت‌وسترن قطر به‌خوبی مشهود است. مروان کریدی، رئیس این دانشگاه با تأکید بر اهمیت آموزش تجربی در حوزهٔ رسانه می‌گوید: «ما بسیاری از رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی را داریم اما برنامهٔ درسی ما حرفه‌ای است، یعنی دانشجوی ما علاوه بر تاریخ امپراطوری بریتانیا، شیوهٔ کار با دوربین حرفه‌‌ای و تدوین و همچنین طرز تهیهٔ گزارش را می‌آموزد. و دلیل موفقیت‌مان هم این است که این دو را در کنار هم داریم.
دوشنبه، 5 دی 1401 - 17:20

تقویم تاریخ /سی ام آذر 42 روزی برای روابط‌عمومی تقویم تاریخ /سی ام آذر 42 روزی برای روابط‌عمومی
 نخستین روابط عمومی در ایران به طور رسمی در مردادماه سال2331شمسی در شرکت سابق نفت ایران آغازبه کار کرد و اولین گردانندگان آن دکتر نطقی استاد علوم ارتباطات و شاعر و نویسنده معاصرمرحوم ابوالقاسم حالت بودند که بعدا استاد ابوالفضل مرعشی نیز به این جمع پیوست.
چهارشنبه، 30 آذر 1401 - 08:08

ارتباطات کرونایی ارتباطات کرونایی
مبحث ارتباطات سلامت، مبحثی بسیار گسترده در حیطه پژوهش و عمل است. شامل به‌کارگیری تمامی ابزارهای ارتباطات، هم هنر ارتباطات و هم علوم ارتباطات برای حل مشکلات مهم عملی در حوزه مراقبت‌های سلامتی می‌شود.
جمعه، 26 اسفند 1401 - 03:01

باور جماعت مهم است
این رسم و عادت بدی است که کاری کنیم یا حرفی بزنیم بی‌قبول و اقناع مردم و بدبگوئیم وقتی کارنامه خیر بهتری ارائه نداده‌ایم و از ریشه و رفاه و گشایش و فلاح سخن به میان آوریم و کاری نداشته باشیم که مردم باور می‌کنند یا به شوخی و یا خدای ناکرده به تمسخر می‌گیرند.
سه شنبه، 29 آذر 1401 - 02:34

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  اپل آی‌پد تاشو و مجهز به امکانات جدید را عرضه می‌کند


  معتبرترین برندهای سال 2022


  سامسونگ مشکل بزرگ اسمارت‌فون‌ها را حل کرد!


  عطش پایداری برای قانونی کردن فیلترینگ


  اقتدار بین المللی با تولید فولادهای خاص


  نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که مردم خبر زده شده‌اند!


  حکایت روابط‌عمومی‌ها، سنگ زیرین آسیا/ مگر اسباب بزرگی همه آماده شود


  برخی آثار تحول دیجیتال در روابط‌عمومی‌


  سه آموزه از مطالعه ۸۰ ساله هاروارد درباره خوشبختی


  محدودیت برای «لایک و دیس‌لایک»


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد