درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
یکشنبه، 9 مهر 1402 - 03:35   

تمدید مهلت ارسال آثار به هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی

  تمدید مهلت ارسال آثار به هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

رایزنی نوابغ دنیای تکنولوژی برای تولید «آیفون هوش مصنوعی»

  رایزنی نوابغ دنیای تکنولوژی برای تولید «آیفون هوش مصنوعی»


ادامه ادامه مطلب دو

فراخوان مقاله بیستمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی

  فراخوان مقاله بیستمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب سه

خدمات نوآورانه در رونق تولید و فروش

  خدمات نوآورانه در رونق تولید و فروش


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  خدمات نوآورانه در رونق تولید و فروش
  اصول روابط‌عمومی| اخلاق | 1 |
  روابط‌عمومی، صدایی فراتر از صدا
  سال 2023 سال سختی برای آژانس‌های روابط‌عمومی بود
  ربات‌های چت اکنون می‌توانند صحبت کنند، اما کارشناسان هشدار می‌دهند که آن‌ها نیز ممکن است گوش کنند
  مدیر روابط‌عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح منصوب شد
  هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی: رقابتی برای بهترین‌ها
  گزارش وضعیت نگرش مصرف‌کنندگان در مورد تجارت الکترونیک
  برندسازی در چند کلام
  روز جهانی قلب و نقش روابط‌عمومی
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 7649صفحه نخست » جهان روابط عمومیپنجشنبه، 14 آذر 1392 - 13:26
هوشمندی روابط عمومی
من در یکی از جلسات آموزشی آموختم که درک عمومی کسب و کار بسیار مهم است و بیشترین هدر رفت منابع مالی در حوزه روابط عمومی به دلیل عدم درک کسب و کار توسط کارگزار روابط عمومی است. بهترین کاری که در روابط عمومی می توان انجام داد این است که مطمئن شویم مشتری به درکی واقعی از کسب و کارتان رسیده است. ضمن اینکه ابتدا باید خودتان به این درک رسیده باشید. در این مورد با اینکه مساله بسیار مهم است، نمی توان هیچ رای قطعی در مورد درستی و اشتباه بودن آن صادر کرد.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)، دیوید اسمارتر- می خواهم در صورت موافقت، به موضوعی بپردازم که مباحث زیادی در مورد آن مطرح شده است، موضوعی که تقریبا مقدس تلقی می شود. این چیزی است که هیچ کس نمی تواند آن را انکار کند و در عین حال می تواند بسته به برداشت شما برای تان ارزش آفرینی داشته باشد.


اسکار وایلد گفت: «تنها چیز بدی که وجود دارد این است که آنچه درباره آن صحبت می کنیم، درباره اش صحبت نشود.»


من در یکی از جلسات آموزشی آموختم که درک عمومی کسب و کار بسیار مهم است و بیشترین هدر رفت منابع مالی در حوزه روابط عمومی به دلیل عدم درک کسب و کار توسط کارگزار روابط عمومی است.


بهترین کاری که در روابط عمومی می توان انجام داد این است که مطمئن شویم مشتری به درکی واقعی از کسب و کارتان رسیده است. ضمن اینکه ابتدا باید خودتان به این درک رسیده باشید. در این مورد با اینکه مساله بسیار مهم است، نمی توان هیچ رای قطعی در مورد درستی و اشتباه بودن آن صادر کرد.


با این تفاسیر چگونه می توانیم با مشتریان ارتباط برقرار کنیم و بگوییم که ما که هستیم، چه هستیم و از کجا آمده ایم؟ به نظر من، جوهر و ماهیت کار روابط عمومی از اینجا می آید. چراکه همه چیز می تواند بر تغییر یا حفظ ادراک شخص از کسب و کار اثر بگذارد.


سام مکفیت، یکی از معملمان روابط عمومی گفت: «روابط عمومی به عامه مردم کمک می کند که بدانند برای چه کاری آنجا هستند و چشم انداز کارشان چیست. این کار برای آنها این حس را ایجاد می کند که گویا بخشی از فرآیند کار شما هستند و بنابراین خود را درگیر سفر شما می کنند.»


به نظر من، این اظهار نظر طلای خالص است- مشتریان از شرکت شما چیزی می خرند- در حالیکه هنوز شما چیزی به آنها نفروخته اید. چرا این مساله تا این اندازه مهم است؟ چراکه وقتی زمانهای دشوار فرا می رسند، مردم به طور غریزی به سمت خرید برندهای آشنا گرایش پیدا می کنند، به سادگی آنها به این برندها اعتماد می کنند. مردم تنها از افرادی چیزی می خرند که آنها را دوست داشته باشند و به آنها اعتماد کنند، بدون این که به ارزانی آن فکر کنند.


یک روش بسیار موفق روابط عمومی فیلم های کوتاه است- این فیلم ها نیاز به بودجه های بزرگ ندارد- اما بسیار کمک می کنند.در اینجا فیلمی از «P&G» برای المپیک 2012 مشاهده می کنید.


http://www.youtube.com/watch?v=pV8Yjz97kvc&feature=youtu.be


لطفا نگاهی به آن بیاندازید. به نظر من این یک شاهکار روابط عمومی است. کاری فوق العاده که تمام رشته های قلبی احساس را به سمت خود جذب می کند- همه قهرمانان ورزشی کمک مادران را پشت سر خود دارند- پس از پایان سریع کار این داستان با محصولاتی که مادر ها استفاده می کنند به پایان می رسد... جالب است.


http://www.youtube.com/watch?v=IJNR2EpS0jw&feature=youtu.be


«راه های ساکت به مرگ» فیلمی بود که برای شبکه راه آهن و مترو ملبورن ساخته شده بود. این فیلم طی دو هفته 20 میلیون بازدید کننده داشته است.
با این حال P&G بودجه بازاریابی داشت که می توانستند با آن یک کشور کوچک را بگردانند، بنابرانی ما مردم عادی در برابر این وزنه های سنگین قدرت های تبلیغاتی دنیا چه می توانیم انجام دهیم.


با توجه به موارد فوق، استفاده از رسانه ها در واقع می تواند رایگان باشد: فقط از مایکل اولوری در رایانیر بخواهید. او یک تیم کوچک از ستارگان جوان داشت که ایده های مسخره شان هر روز آنها را در مطبوعات و رسانه ها مطرح می کرد - از دستگاه شارژ برای استفاده در حمام هواپیما، تا افراد چاقی که دوبار باید هزینه شارژ بدهند، و گرفتن جا برای اینکه او می توانست افراد بیشتری را در هواپیما بنشاند. هر یک از آنها به گونه ای طراحی شد که رسانه ها به راحتی قادر به انتشار آن بودند، و در حالی که همه در مورد ایده های احمقانه، دیوانه کننده و غیر اخلاقی رایانیر در خطوط هوایی ارزان صحبت می کردند.


موانع: ساخت بزرگترین، ابلهانه ترین یا کوچکترین در روابط عمومی همیشه مطلوب است. پس از آن می توانید برای هویت یابی خودتان را به کتاب رکوردهای گینس معرفی کنید و جهانی شوید.


ما خواستیم که رکورد آخرین سال «بزرگترین کلوچهصلیب داغجهان» را بزنیم و آن را به نام نمایندگی ازRSPB http://www.rspb.org.ukتمام کنیم. براین این کار، موضوع را در مطبوعات به نمایش گذاشتیم. همینطور هم اتفاق افتاد، دوست خوب من کالیم لوماکس نام مرا برای کمک به موسسه خیریه ارائه داد. با کمی فکر و دوبرابر عمل کار من آغاز شد و ناظران آماده بودند که ما زودتر از موعد مقرر کارمان را به پایان برسانیم.


در عرض چند ساعت از برخورد سیم ها، داستان ملی شد- در 20 روزنامه از ملی گرفته تا محلی و 15 برنامه رادیویی که گفتگوی زنده داشتند روی آنتن رفت. در طی هفته من تماسی از دیلی چیو دریافت کردم، یک برنامه تلویزیونی آشپزی از نیویورک، می خواستند در مورد داستان بدانند- دیلی چیو و بسیار عالی بود- همانطور که آمریکایی ها می گویند!


در اوایل ماه مارس این سال ما یک تماس تلفنی از آلن تیچمارش دریافت کردیم، که از ما خواسته بودند که از طریق داستانی بار دیگر روی آنتن برویم- تا تبدیل به یک بازی شویم که چندین بار بتوانیم واژه «گرینهال» را ضمن ساختن بزگترین کلوچه تکرار کنیم.


گروه زنان- گروه های آموزشی و جالب، مدارس، رویدادهای اجتماعی- همیشه موظب سخنرانان (هنرمندان رایگان) هستند، بنابراین اگر شما می توانید یک داستان خوب تعریف کنید، و یا خیال بافی خوبی انجام دهید، همانطور که آنها برای این بخش ها می گویند، لطیفه هایی بپرانید تا به خوبی ارزیابی شوید، آنگاه چرا نتوانید پوشش دریافت کنید؟ کجا دیگر می توانید 40 (پلاس) از مردم، به ویژه بانوان- کسانی که خود خریداران هستند- دریافت کنید. با ایم کارمی توانید تمام کالاهایتان را به آنها بفروشید و از منافع کسب و کارتان به جز مواردی که در دست خرده فروشان عمده است، بهره مند شوید.


منبع: http://www.bakeryinfo.co.uk/news/fullstory.php/aid/12143/Blog:_smarter_PR.html
منبع مرجع: شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  خدمات نوآورانه در رونق تولید و فروش


  روز جهانی قلب و نقش روابط‌عمومی


  چشم‌انداز روابط‌عمومی در استان البرز


  سال 2023 سال سختی برای آژانس‌های روابط‌عمومی بود


  اگر کسی به ما حرف بدی می‌زند چه‌کار کنیم؟


  هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی: رقابتی برای بهترین‌ها


  آمازون با Bedrock وارد بازار هوش مصنوعی مولد می‌شود


  روابط‌عمومی، صدایی فراتر از صدا


  بهترین کمپین روابط‌عمومی آسیا و اقیانوسیه در سال 2023 معرفی شد


  ربات‌های چت اکنون می‌توانند صحبت کنند، اما کارشناسان هشدار می‌دهند که آن‌ها نیز ممکن است گوش کنند


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان مقاله بیستمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی/ هوش مصنوعی مولد و روابط‌عمومی: آینده ارتباطات