درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
سه شنبه، 15 آذر 1401 - 21:12   

فراخوان مقاله و ثبت‌نام نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران منتشر شد

  فراخوان مقاله و ثبت‌نام نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران منتشر شد


ادامه ادامه مطلب یک

روابط‌عمومی‌های دانش بنیان

  روابط‌عمومی‌های دانش بنیان


ادامه ادامه مطلب دو

انتصاب مدیر روابط‌عمومی دفتر مقام معظم رهبری

  انتصاب مدیر روابط‌عمومی دفتر مقام معظم رهبری


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد

  فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  آقای صداوسیما! سرکوب چین را سانسور نکنید
  ChatGPT
   17 پیشنهاد برای یک روابط‌عمومی خوب
  هر سفیر رسانه، یک نماینده خاص و پر قدرت اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی در مدرسه است
   دنیا در مسیر روابط‌ عمومی الگوریتمی حرکت می‌کند
  رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان اصفهان: موفقیت روابط‌عمومی در گرو روزآمدی است
  شعارنگاره‌ها در میانه انکار یا پذیرش به عنوان بحران
  انتصاب مدیر روابط‌عمومی دفتر مقام معظم رهبری
  عرق‌ریزان روح برای نوشتن
   انتقاد یک اقتصاددان از بولتن‌سازی
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 5963صفحه نخست » پیشخوان شارا-پیشنهادهای کاربران روابط عمومیشنبه، 20 مهر 1392 - 04:36
تخریب عمدی شبکه های برق رسانی!
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-
  
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- فرماندار پردیس در حالی از تهدید جانی مردم این شهرستان از جانب تیرهای شکسته برق سخن به میان می آورد که مسئول اداره برق این شهرستان تخریب عمدی این شبکه های برق رسانی را مشکلی فرهنگی در بومهن می داند.

به گزارش شارا به نقل از مهر، جریان الکتریسیته چند قرنی است که نه تنها روشن بخش محافل خانگی، اماکن تجاری، مجموعه های اداری، معابر و شوراع شهری و روستایی است، بلکه صنعت و فناوری امروز جهان با همه ادعا در پیشرفت و توسعه بعد از صدها سال همچنان خود را وابسته به آن می بیند.

اما الکتریسته و یا همان برق در عرف جاری گفتمان جامعه ایرانی همیشه هم خدمتی بی خطر نبوده و نیست، وقوع حوادث مختلف و مطالعه آن در صفحات حوادث جراید و خبرگزاری های ریز و درشت بر اثر بی احتیاطی و سهل انگاری برخی بویژه در رفتاری ناشیانه با نوع سه فاز این جریان گاه حیات بخش و گاه ممات زا مهر تأییدی بر این مدعی است.

با این تفاسیر، جریانات نوربخش ناشی از فرایندهای الکتریکی برق را می توان به سبب بی احتیاطی عنصری خطرساز و خطرناک شمرد، اما اینکه سوانح فیزیکی این موضوع نیز تهدیدی برای شهروندان باشد، مورد جدیدی محسوب می شود و امروز این اتفاق نو در شهرستان نوپای پردیس گویی در شرف وقوع است.

اینبار جریان برق سه فاز و تک فاز و صنعتی و خانگی نیست که جان شهروندان بومهنی را تهدید می کند، بلکه وضع نامناسب تیرهای برق این شهر از شهرستان پردیسِ مستقر در بیخ گوش پایتخت عاملی خطرساز از سوی مردم و مسئولان قلمداد می شود.

تیرهای برق خطرساز و گزارش میدانی مهر

از اهالی شهر بومهن درباره مشکلات محله خود در خصوص تیرهای برق شکسته به خبرنگار مهر گفت: در برخی معابر شهری بومهن تیر برقی برای برق رسانی تعبیه شده بود که به هر دلیلی شرایط امروز آن مناسب نیست.

وی ادامه داد: فرزندان من و سایر همسایگان در کنار این تیر برق بازی می کنند و خطر سقوط و خدای نکرده آسیب، این کودکان را تهدید می کند.

بانویی خانه دار نیز از وجود برخی تیرهای برق نیمه شکسته در بومهن ابراز نگرانی کرد و افزود: مسئولان اداره برق شهرستان پردیس زحمات بسیاری برای تأمین برق منطقه متحمل می شوند.

وی اضافه کرد: اما این خدمت می تواند با رسیدگی به برخی تیرهای شکسته برق منطقه تکمیل شود؛ شهروندان بومهنی همیشه به فرزندان خود توصیه می کنند که از کنار این تیرهای برق فاصله بگیرند اما کودکی است و هزار و یک شیطنت مربوط به این دوران.

لزوم سعه صدر از سوی مردم و مسئولان


عضو شورای اسلامی شهر بومهن در گفتگو با خبرنگار مهر اغلب مشکلات امروز این شهر را ناشی از کمبود امکانات زیربنایی دانست و گفت: هرگاه طرحی برای ارائه خدمات بهتر به مردم روی میز شورای اسلامی بومهن قرار می گیرد، کاستی های امور زیربنایی خود را به وضوح نمایان می سازد.

زهره نکونام ادامه داد: از این رو، ایجاد زیرساختهای لازم در بومهن به یک اولویت بدل شده؛ اینکه مردم برای دریافت امکانات رفاهی محق هستند و اعضای شورای اسلامی شهر باید این امور را پیگیری کنند، امری بدیهی است، اما مشکلاتی نظیر شکستگی تیرهای برق را باید علاوه بر ارزیابی از منظر مردمی از نگاه مسئولان دستگاه های خدماتی نیز مورد بحث و بررسی قرار داد.

این مسئول اضافه کرد: بخش مرکزی تهران شامل شهرهای پردیس، بومهن و سایر نواحی روستایی چندی قبل به شهرستانی مستقل ارتقا یافت، حال این دوران گذار از بخش به شهرستان بدون شک با مشکلاتی همراه خواهد بود.

نکونام افزود: در این دوره گذار ادارات و نهادهای خدماتی و عمرانی شهرستان نوپای پردیس و شهر بومهن هنوز از سویی ساز و کارهای شهرستانی را به خود نگرفته اند و از طرفی دیگر امور شهری شان را نیز از دست داده اند.

وی بیان داشت: فقدان ردیفهای بودجه ای مشخص و عدم تحقق آن در روزهای نزدیک به انتهای سال مسئولان شهرستان را نیز با مشکلاتی عدیده مواجه کرده، در چنین شرایطی اولویت بندی امور در دستور کار نهادها قرار گرفته و ممکن است موضوعی مانند تعویض تیرهای برق آسیب دیده در اولویتهای بعدی اجرایی شود.

به گفته عضو شورای اسلامی شهر بومهن، مردم و مسئولان باید در این شرایط از خود سعه صدر نشان دهند؛ مسئولان باید در راستای کاهش حداکثری مشکلات مردم تلاش کنند و مردم برای رفع مسائل شهری باید کمی صبر پیشه کنند.

تخریب تیر برق

گلایه فرماندار از شرایط کنونی تیرهای برق


فرماندار شهرستان پردیس در جمع شماری از مسئولان این شهرستان پیرامون شرایط کنونی تیرهای برق در برخی نقاط شهرستان پردیس اظهار داشت: مسئولان اداره برق باید طی صورت جلسه ای با شهرداری های پردیس و بومهن و پرداخت بخشی از هزینه ها توسط این نهادها تیرهای برق نامناسب را جابجا کند.

ایرج بیگدلو ادامه داد: اما تیرهای برقی که بر اثر حوادث مختلف طبیعی و غیرطبیعی دچار تخریب می شود، بحثی متفاوت است که شهرداری ها در این خصوص محلی از اعراب ندارند.

وی اضافه کرد: نمونه بارز چنین تیرهایی را می توان در خیابان سپاه بومهن و ورودی کوی "صنعتگران" مشاهده کرد، این تیر بر اثر حادثه ای شکسته و به سمت تراس خانه ای مسکونی کج شده است.

این مسئول افزود: حال در این میان اگر خدای نکرده این تیر برق مشکلی پیش آورد جبران آن امری غیرممکن خواهد بود و ضربه به حقوق بیت المال محسوب می شود، آیا بهتر نیست مسئولان بالادستی اداره برق بجای قرار گیری در آن شرایط، نسبت به تعویض و تعمیر تیر برق محله مذکور تأمین اعتبار کنند.

ثبت امتیار منفی در کارنامه اداره برق


بیگدلو از تهیه مستنداتی در این خصوص خبر داد و گفت: فرمانداری شهرستان پردیس چندی قبل نسبت به جمع آوری مستندات تصویری از تیرهای برق نامناسب و نیازمند به تعویض و یا جابجایی شهر بومهن اقدام کرد و آن را به مسئولان برق شهرستان ارائه داد.

فرماندار شهرستان پردیس ادامه داد: از میان موارد مورد اشاره در گزارش مذکور تنها 30 تا 35 درصد از تیرهای برق به دلیل تعریض معابر در میان راه قرار داشت، سایر موارد تیرهای شکسته ای بود که انتظار می رفت نسبت به ساماندهی آنها اقدام شود.

وی اضافه کرد: این موضوع در دو نشست گذشته شورای اداری شهرستان پردیس نیز طرح شده بود و حال برای بار سوم مورد اشاره قرار می گیرد، این مسئله برای اداره برق شهرستان پردیس یک امتیاز منفی شمرده می شود و مورد قبول مجموعه فرمانداری شهرستان نیست.

فرصت 10 روزه برای رفع مشکل

این مسئول با تعیین فرصتی 10 روزه برای اداره برق شهرستان پردیس برای رفع مشکلات مذکور خاطرنشان کرد: مسئولان این اداره ضمن کاری کارشناسی حداکثر طی 10 روز مهلت دارند تا مسائل مطروحه را برطرف کنند، از آنجایی که این موضوع با مسئولان استانی نیز در میان گذاشته شده بعد از بازه زمانی یاد شده عذر دیگری پذیرفته نیست.

بیگدلو متذکر شد: آن دسته از تیرهای برقی که از محل تعریض معابر دچار مشکل شده اند، طی صورت جلسه ای میان اداره برق و شهرداری های پردیس و بومهن رفع مشکل شوند؛ اما تیرهای برق آسیب دیده از منابع درونی اداره برق جابجا شود.

فرماندار شهرستان پردیس ادامه داد: مسئولان ادارات باید از مراجع فرادستی خود مشکلات مردم در منطقه را پیگیری و رفع کنند.

تخریب عمدی شبکه های برق رسانی!

رئیس منطقه برق شهرستان پردیس در ادامه این نشست گفت: صحبتهای فرماندار کاملاً صحیح است، دغدغه مجموعه اداره برق شهرستان پردیس نیز رفع مشکلات مردم است و مواردی از این دست باید بررسی شود.

علیرضا احمدوند ادامه داد: این موضوع قابل پیگرد قانونی است و قطعاً باید با پیمانکار مسئول آن تیر برق برخورد جدی شود، ما مشکل شهر بومهن تخریب عمدی تیرهای برق است.

وی اضافه کرد: تا کنون در چندین مورد تیرهای برق بصورت تعامدی تخریب شده و مردم برای استقرار مجدد آن به متولیان امر اعتراض کرده اند.
   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  روابط‌عمومی‌های دانش بنیان


  عرق‌ریزان روح برای نوشتن


  تجلیل از مدیر روابط‌عمومی مهراصل به عنوان داوطلب نمونه هلال احمر استان آذربایجان شرقی


  رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان اصفهان: موفقیت روابط‌عمومی در گرو روزآمدی است


  انتصاب مدیر روابط‌عمومی دفتر مقام معظم رهبری


  چین با لایک پست‌های اعتراضی در شبکه‌های اجتماعی برخورد می‌کند!


  هر سفیر رسانه، یک نماینده خاص و پر قدرت اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی در مدرسه است


  شعارنگاره‌ها در میانه انکار یا پذیرش به عنوان بحران


  تهدید توییتر از سوی اتحادیه اروپا؛ مکرون و ماسک دیدار کردند


  ChatGPT


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد