درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
یکشنبه، 3 مهر 1401 - 18:06   

تمدید فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی

  تمدید فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

انتشار فراخوان مقاله نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران

  انتشار فراخوان مقاله نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران


ادامه ادامه مطلب دو

مراسم معارفه سرپرست تأمین و توزیع و سرپرست روابط‌عمومی شرکت ملی پخش

  مراسم معارفه سرپرست تأمین و توزیع و سرپرست روابط‌عمومی شرکت ملی پخش


ادامه ادامه مطلب سه

مرکز فضایی دبی زندگی روی مریخ را در متاورس شبیه‌سازی می‌کند

  مرکز فضایی دبی زندگی روی مریخ را در متاورس شبیه‌سازی می‌کند


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  ایموجی‌ها چه تاثیری بر زبان و ارتباطات افراد داشته‌اند؟
  تاکید بر نقش روابط‌عمومی‌ در ایجاد ارتباط بین مردم و صنعت برق
  انتصاب مدیر روابط‌عمومی صندوق تامین خسارت‌های بدنی
  تداوم تلاش رسانه‌های مستقل گواتمالا به‌رغم فشار
  حرف‌‌های بزرگ، دیتای بزرگ
  میا کوتو: «خبرنگاری باید جایگاه خود را در ساختن دنیایی بهتر بازیابد»
  کتاب «روابط‌عمومی و مدیریت بحران» منتشر ‌شد
  راهنمایی‌هایی برای نوشتن مقاله‌‌های اثرگذار
  دومین جلسه هم‌افزایی شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های وزارت ارتباطات
  آیا شبکه‌های اجتماعی می‌توانند روند جنگ را تغییر دهند؟
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 50132صفحه نخست » ارتباطات و روزنامه نگاریسه شنبه، 11 مرداد 1401 - 08:13
متخصصان ارتباطات، اینفلوئنسرهای جدید
متخصصان ارتباطات داخلی، ارتباط مستقیمی بین خطوط ارتباطات برقرار می کنند که برای رهبران ارشد این امکان را فراهم می آورد که بفهمند کارکنان به چه چیزی فکر می کنند و چه نگرانی هایی دارند.
  

 

شبکه اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی ایران (شارا)-|| آیا می دانستید متخصصان ارتباطات داخلی قدرتی فوق العاده دارند؟ به همین دلیل است که مردم به آنها اعتماد می کنند و اطلاعات خود را با آنها در میان می گذارند. این موضوع کاملا صحت دارد و این واقعیت نقش متخصصان ارتباطات داخلی را در مرکز توجه قرار می دهد و درست مثل چکش ثور که قدرت رعد و برق را دارد، متخصصان ارتباطات داخلی نیز اکنون به عنوان مشاوران قابل اعتماد قدرت و نفوذ دارند.


با توجه به گزارش اعتماد Edelman 2022، ارتباطات از سوی کارفرمایان به عنوان قابل اعتمادترین منبع اطلاعات در نظر گرفته می شود. ارتباطات نقش بسیار مهمی دارند زیرا رویدادهای سراسر جهان بر شرکت ها و انسان هایی که هر روز سر کار حاضر می شوند تأثیر می گذارد.


کارکنان از سازمان خود انتظار دارند تا حقیقت را در مورد آنچه در جهان می گذرد بشنوند. آنها همواره نگران مسائلی همچون رکود اقتصادی، تنوع، برابری و شمول، هزینه های انرژی، امنیت شغلی، بیماری همه گیر فعلی، جنایت، جنگ و مسائل زنجیره تامین هستند، اینها تنها چند نمونه از این مسائل نگران کننده هستند.


این رویدادها در دو سال اخیر باعث شده که نقش حرفه ارتباطات داخلی در سازمان ها دیده شود. این شرایط به آنها فرصتی داده تا ارزش خود را نشان دهند و مورد اعتماد مشاوران و رهبران ارشد و همچنین منبع موثقی برای کارکنان باشند. در حقیقت نتایج نظرسنجی از 1600 نفر از متخصصان ارتباطات داخلی، در مورد ارزیابی ارتباطات داخلی نشان می دهد که 69 درصد از این افراد گفتند که مدیران ارشد در سازمان های خود، ارتباطات داخلی را ارج می نهند. این بدان معناست که اکثر رهبران کسب و کار می دانند در حوزه ارتباطات شریک دارند، شریکی که دارای مهارت، دانش، ابزار و استراتژی هایی است که به آنها کمک می کند تا دیده شوند.


با توجه به این نقش پررنگ ارتباطات داخلی، متخصصان ارتباطات داخلی، ارتباط مستقیمی بین خطوط ارتباطات برقرار می کنند که برای رهبران ارشد این امکان را فراهم می آورد که بفهمند کارکنان به چه چیزی فکر می کنند و چه نگرانی هایی دارند.


لیندسی تیل، مدیر داخلی اتحادیه Walgreens اخیرا در کنفرانس VOICES سال جاری در مورد اهمیت منبع اطلاعاتی درست در سازمان سخنرانی کرد. "با ظهور کووید-19و اخیراً بازگشایی کامل دفتر ما، داشتن یک منبع درست در اینترانت که مردم می توانند برای همه چیز به آن مراجعه کنند" بسیار مهم بود. تیل همچنین خاطرنشان کرد که برای متخصصان ارتباطات بسیار مهم است که ارتباط مستقیم و شفافی با تمام سطوح سازمان داشته باشند.

اینفلوئنسرها به سمت مردم حرکت می کنند


همواره معتقدم که ارتباطات مردم را به حرکت درمی آورند و مردم نیز شرکت ها را به تحرک وامی دارند. در عصر تغییرات، هر دو حالت ضروری هستند. وقتی متخصصان ارتباطات داخلی روی نبض نیروی کار انگشت گذاشته و ابزارهای مورد نیاز برای فعال کردن و اطلاع رسانی به کارکنان در کل سازمان را در اختیار داشته باشند، ارتباطات فراتر از یک بلندگو برای اعلامیه ها می شود، فرهنگ شرکت را تغییر می دهد، نتایج مثبتی برای کسب و کارها به همراه دارد و رهبران کسب و کار را قادر می سازد تا هر زمان کارکنان نیاز به راهنمایی داشته باشند، آنها را راهنمایی کنند.


هفت سال پیش تحلیلگران، محققان و خبرنگاران تا حدودی در رابطه با ارتباطات بین کارکنان صحبت کرده اند. انقلابی که رخ داد گوش دادن به صحبت ها و تقاضای کارکنان و واکنش نشان دادن نسبت به صحبت های آنها بود. شکاف بزرگی بین اهمیت و توان ارتباطی کارکنان در رابطه با فناوری ارتباطات وجود داشت.


به سرعت به سال 2022 نزدیک می شویم و تحلیلگرانی مانند گارتنر به اهمیت ارتباطات کارکنان برای ایجاد تحول سازمانی پی می برند. شکی نیست که سال 2022 دورۀ جدیدی از ارتباطات کارکنان را به ارمغان آورده است، موقعیت عملکرد شرکت دیگر با کلیک‌ها و تعامل سنجیده نمی شود، و می توان آن را بر اساس توانایی تیم ارتباطات داخلی برای تأثیرگذاری ارزیابی کرد.


فناوری تمایز ایجاد می کند


با نگاهی به وضعیت فناوری ارتباطات کارکنان، متخصصان ارتباطات داخلی امروزه با مانع پیچیده ای مواجه هستند. متخصصان ارتباطات داخلی امروزه با تعداد زیادی کانال در اختیار دارند: اینترانت، ایمیل، شبکه دیجیتال، اپلیکیشن های مخصوص کارکنان، خبرنامه ها و غیره.


آدرین هیوت معاون ارتباطات داخلی CNN در سخنرانی VOICES سال جاری ارتباطات را به مکعب روبیک تشبیه کرد که متخصصان ارتباطات چند قطعه ای را که ما به آن نیاز داریم، در اختیار دارند، ما دائما بر اساس موقعیت و نظر رهبران مدام در حال تغییر هستیم.


به لطف رسانه های اجتماعی، کار متخصصان ارتباطات داخلی بسیار سخت تر شده است، به این دلیل که هر وقت کارکنان به گوشی های هوشمند خود نگاه می کنند با واقعیات زیادی رو به رو می شوند. خیلی سخت است که از درهم ریختگی اطلاعات نادرست خلاص شوید، مورد توجه قرار گیرید و بتوانید افراد را در یک صفحه با همان دیدگاه هماهنگ کنید.


اگر مردم نتوانند در مورد یک دیدگاه مورد بحث به توافق برسند، کار کردن به عنوان یک تیم، یک بخش یا یک شرکت واقعاً دشوار است. به همین دلیل است که همسو شدن متخصصان روابط‌عمومی با مردم بسیار مهم است، با آنها در مسیر آینده شرکت ارتباط برقرار کنید. پیشرفت‌های امروز در فناوری ارتباطات داخلی، مانند پلت‌فرم‌های مدیریت ارتباطات کارکنان، به رهبران کسب‌وکار و متخصصان ارتباطات قدرت می‌دهد تا از طریق ایده ها، استراتژی‌ها و راه‌حل‌های ارتباطات داخلی، تحول ایجاد کنند.


این پیشرفت ها در حوزه ارتباطات داخلی برای کارکنان مزایایی همچون صرفه جویی در وقت و سهولت در عملکرد را به همراه داشته است و برای متخصصان ارتباطات این امکان را فراهم می آورند که بتوانند به کمک کانال های ارتباطی به روش هایی که شرکت می خواهد چه در اداره، منزل، کارخانه یا جاده با کارکنان ارتباط برقرار کنند. تا چند سال پیش این نوع ارتباطات داخلی کار دشواری بود. اما امروزه این مقوله بسیار مهم تر از قبل شده است چرا که کارکنان همواره به دنبال اطالاعات درست و دقیق هستند و متخصصان ارتباطات نقش مهمی در ارائه این اطلاعات دارند.

 

منبع انگلیسی:  www.publicrelationstoday.com
منبع فارسی: شارا - شبکه اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی ایران
نویسنده: فرانک ولف | 29 جولای 2022 | روابط‌عمومی‌


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  دومین جلسه هم‌افزایی شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های وزارت ارتباطات


  راهنمایی‌هایی برای نوشتن مقاله‌‌های اثرگذار


  کتاب «روابط‌عمومی و مدیریت بحران» منتشر ‌شد


  حرف‌‌های بزرگ، دیتای بزرگ


  تداوم تلاش رسانه‌های مستقل گواتمالا به‌رغم فشار


  میا کوتو: «خبرنگاری باید جایگاه خود را در ساختن دنیایی بهتر بازیابد»


  تاکید بر نقش روابط‌عمومی‌ در ایجاد ارتباط بین مردم و صنعت برق


  انتصاب مدیر روابط‌عمومی صندوق تامین خسارت‌های بدنی


  ایموجی‌ها چه تاثیری بر زبان و ارتباطات افراد داشته‌اند؟


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی منتشر شد