درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
دوشنبه، 17 مرداد 1401 - 02:45   

فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی منتشر شد

  فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی منتشر شد


ادامه ادامه مطلب یک

فراخوان مقاله  نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران

  فراخوان مقاله نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران


ادامه ادامه مطلب دو

کتاب «روابط‌عمومی متاورس» منتشر شد

  کتاب «روابط‌عمومی متاورس» منتشر شد


ادامه ادامه مطلب سه

استفاده از گوشی هوشمند حافظه را بهبود می‌بخشد

  استفاده از گوشی هوشمند حافظه را بهبود می‌بخشد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  روز خبرنگار گرامی‌باد
  «خبرنکار ـ عکاس» شماره 1 قرن بیستم
  «گلوریا امرسون» روزنامه نگار و مولف آمریکایی ـ روش خبرگیری و سبک خبرنویسی او
  پیام انجمن روابط عمومی ایران به مناسبت روز خبرنگار
  استفاده از گوشی هوشمند حافظه را بهبود می‌بخشد
  معرفی شش ابزار مفید برای داده‌نگاران
  مدیرعامل بانک سپه در نخستین همایش معاونت حقوقی: مفاهیم پایه حقوقی باید به همه کارکنان آموزش داده شود
  فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی منتشر شد
  فراخوان مقاله نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران
  واقعیت مجازی- رایج‌ترین و معروف‌ترین تکنولوژی متاورسی
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 49614صفحه نخست » روابط عمومی ایرانیدوشنبه، 2 خرداد 1401 - 15:42
تعامل ارزش‌افزا با رویکرد دانش‌محور
رضا صفریان _ مدیر روابط‌عمومی فولاد هرمزگان - روابط‌عمومی در یک شرکت صنعتی باید درباره تولید، فروش، منابع‌انسانی، محیط‌زیست، پشتیبانی و سایر واحدهای یک سازمان صنعتی اطلاعاتی داشته و همچنین از قوانین و مقررات سازمان مطلع باشد تا بتواند در مواقعی که نیاز به معرفی سازمان مربوطه وجود دارد، به‌بهترین شکل عمل کند. از طرفی روابط‌عمومی یک دیده‌بان است. روابط‌عمومی‌ها تمام فعالیت‌های درون و برون‌سازمانی را رصد می‌کنند تا با آگاهی از همه امور، از بروز بحران‌های درون و برون‌سازمانی جلوگیری کنند یا در صورت بروز بحران بتوانند واکنش به‌موقع و موثر داشته باشند.
  

شبکه اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی ایران (شارا)-|| روابط‌عمومی در سازمان‌ها به‌عنوان یکی از واحدهای تاثیرگذار و حیاتی فعالیت می‌کنند. روابط‌عمومی‌ها می‌توانند جایگاه خود را در سازمان پیدا کنند. نگاه مدیریت به روابط‌عمومی و حمایت از فعالیت‌های روابط‌عمومی نقش بسزایی در پیشروی اهداف سازمان دارد. شناخت مدیران‌ارشد سازمان از فعالیت‌ها، اهداف و رویدادهای روابط‌عمومی در یک سازمان، عامل مهم و موفقیت روابط‌عمومی به‌شمار می‌رود و سبب ارتقای جایگاه روابط‌عمومی خواهد شد و ارتقای جایگاه روابط‌عمومی، جایگاه سازمان را در بین افکار درون‌ و برون‌سازمانی ارتقا خواهد بخشید. یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های روابط‌عمومی را می‌توان در حوزه رسانه و ارتباطات درون و برون‌سازمانی برشمرد.

درباره فعالیت‌های رسانه‌ای، روابط‌عمومی‌ها باید خلاقیت و نوآوری را جزئی از کار خود قرار دهند و از کارکردهای رسانه شناخت کافی داشته باشند تا بتوانند اقدام موثری را انجام دهند. رسانه‌های چاپی که هنوز جایگاه خود را در بین مخاطبان حفظ کرده‌اند، می‌توانند در کنار امپراتوری رسانه‌های مجازی، بسیاری از اهداف سازمانی را رقم بزنند. استفاده از این ابزارها نیازی به دانش و تخصص دارد و می‌توان گفت مهم‌ترین رکن روابط‌عمومی نیروی متخصص آموزش‌دیده است. روابط‌عمومی متخصص مبتنی بر دانش است و می‌تواند با استفاده از دانش و فناوری، در سازمان تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی و مشکلات سازمان را رفع کند. در واقع روابط‌عمومی مبتنی بر دانش و تخصص می‌تواند با تکیه بر دانش و استفاده از فناوری‌های ارتباطی به سازمان کمک کند.

روابط‌عمومی‌ها بیشتر سعی می‌کنند، رویدادمحور باشند و این در حالی است که باید سعی کنیم به‌سمت فرآیندمحور بودن حرکت کنیم و با انتخاب رویکردهای علمی و پژوهشی سعی در شناخت مسائل و راهکارهای مناسب را به سازمان ارائه کنیم. شاید آنچه فعالیت‌های روابط‌عمومی‌ها را از دیگر واحدهای سازمان مجزا می‌کند، این است که روابط‌عمومی باید درباره همه فعالیت‌های سازمان اطلاع داشته باشد و به‌نوعی دانش کافی در تمام حوزه‌ها را دارا باشد.

 

روابط‌عمومی در یک شرکت صنعتی باید درباره تولید، فروش، منابع‌انسانی، محیط‌زیست، پشتیبانی و سایر واحدهای یک سازمان صنعتی اطلاعاتی داشته و همچنین از قوانین و مقررات سازمان مطلع باشد تا بتواند در مواقعی که نیاز به معرفی سازمان مربوطه وجود دارد، به‌بهترین شکل عمل کند. از طرفی روابط‌عمومی یک دیده‌بان است. روابط‌عمومی‌ها تمام فعالیت‌های درون و برون‌سازمانی را رصد می‌کنند تا با آگاهی از همه امور، از بروز بحران‌های درون و برون‌سازمانی جلوگیری کنند یا در صورت بروز بحران بتوانند واکنش به‌موقع و موثر داشته باشند.

روابط‌عمومی و فضای مجازی

با ظهور شبکه‌های مجازی و رسانه‌های ارتباط‌جمعی فعالیت روابط‌عمومی‌ها شکل تازه‌ای به خود گرفته است. روابط‌عمومی‌ها با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ارتباطی از جمله شبکه‌های اجتماعی، فصل جدیدی از ارتباطات را بین سازمان‌ها، مخاطبان و ذی‌نفعان خود آغاز کرده‌اند، به‌نوعی ارتباطات مجازی در حال‌ حاضر به کمک روابط‌‎عمومی آمده است. شبکه‌های اجتماعی همچون فیس‌بوک، اینستاگرام، واتس‌اپ، تلگرام و همچنین پلتفرم‌های داخلی هرکدام به‌نوعی می‌توانند نقش بسزایی در ایجاد یک ارتباط سازنده بین سازمان و مخاطب ایفا کنند. نکته‌ای که وجود دارد، محتوا است.

 

نوع محتوا و پیامی که از طریق شبکه‌های مجازی منتقل می‌شود، باید متناسب با سلایق و نظر مخاطب تولید شود. روابط‌عمومی‌ها با نظرسنجی و دریافت نظر مخاطب نسبت به تولید محتوا اقدام و بعد از آن نیز با اخذ بازخوردها، سعی در بهبود فعالیت‌های خود دارند. این موضوع بسیار حائزاهمیت است، چون تمام فعالیت‌های یک سازمان، اعم از اخبار سازمان، موفقیت‌ها و اطلاعیه‌ها از این طریق به مخاطب ارسال می‌شود، پس لازم است که روابط‌عمومی‌ها نسبت به این موضوع و ایجاد زیرساخت‌های لازم اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

نگاه مدیریت

نقش مدیریت عالی سازمان در پیشبرد اهداف روابط‌عمومی‌ها و نحوه فعالیت آنها در سازمان و بیرون از سازمان بسیار مهم است. میزان آشنایی مدیران‌ارشد سازمان با فعالیت‌ها، رویکردها، اهداف و ماموریت‌های روابط‌عمومی می‌تواند در موفقیت واحد روابط‌عمومی‌ها نقشی موثر و کلیدی ایفا کند. از طرفی مدیران‌ارشد سازمان با حمایت و مشارکت در برنامه‌هایی که روابط‌عمومی دنبال می‌کند، می‌توانند در شکل‌گیری ارتباطات سازمانی و برون‌سازمانی نقشی تاثیرگذار داشته باشند. در فولاد هرمزگان روابط‌عمومی همواره می‌کوشد تا با بهره‌گیری از روش‌های نوین و استفاده از فناوری‌های موجود و همچنین با رویکرد دانش‌ و فرآیندمحور در فعالیت‌های سازمان ایفای نقش کند و ماموریت خود را که تعامل ارزش‌افزا با جامعه است، انجام دهد. روابط‌عمومی فولاد هرمزگان به‌عنوان یکی از ارکان اصلی شرکت فولاد هرمزگان در تعاملات برون و درون‌سازمانی با ارج نهادن به مخاطبان و ذی‌نفعان خود همواره در تلاش است تا تصویری مثبت از سازمان را در ذهن ذی‌نفعان ایجاد کند و باتوجه به نیازهای جامعه پیرامونی خود در راستای تحقق اهداف سازمانی قدم بردارد.

 

منبع: صمت

 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  «خبرنکار ـ عکاس» شماره 1 قرن بیستم


  تقویم روز ارتباطات/ روزنامه نگار محافظه کار قدیمی، و حرف زشت!


  «گلوریا امرسون» روزنامه نگار و مولف آمریکایی ـ روش خبرگیری و سبک خبرنویسی او


  تقویم روز ارتباطات/ چرا استیون وینسنت Steven Vincent روزنامه نگار آمریکایی در بصره کشته شد؟


  روز خبرنگار گرامی‌باد


  فراخوان مقاله نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران


  تقویم روز ارتباطات/ سندیکای روزنامه نگاران ایران با عضویت کارکنان روزنامه های حزبی و دولتی موافقت نکرد


  فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی منتشر شد


  مزایای جشنواره ها برای شهرها: برندسازی، رونق اقتصادی و فرهنگی


  نظرسنجی جدید: ارزشمندترین پلتفرم‌های اجتماعی از نظر متخصصان روابط‌عمومی


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی منتشر شد