درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
یکشنبه، 14 آذر 1400 - 15:33   

آشنایی با روابط عمومی

  آشنایی با روابط عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

مدیر روابط‌عمومی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد عزل شد

  مدیر روابط‌عمومی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد عزل شد


ادامه ادامه مطلب دو

روابط عمومی ها در مسیر تحول و کیفیت مدیریتی

  روابط عمومی ها در مسیر تحول و کیفیت مدیریتی


ادامه ادامه مطلب سه

رئیس روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت منصوب شد

  رئیس روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت منصوب شد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  روابط عمومی بین‌المللی
  برترین کمپین‌های روابط عمومی در سال ۲۰۲۱
  روابط عمومی ها در مسیر تحول و کیفیت مدیریتی
  بزرگ شوید و رشد کنید
  پژوهش/ نقش و کاربرد رسانه های اجتماعی و دیجیتالی در روابط عمومی (یک مطالعه دوازده ساله)
  محتوا ستاره درخشان کهکشان نشر
  یک نرم افزار ویژه روابط عمومی ها تولید شد
  دکتر آیت‌اله ابراهیمی در همایش مدیران ارشد بانک سپه: با انسجام و عبور سریع از ادغام، بزرگ و قدرتمند می‌مانیم
  مسابقه فوتبال یا جشنواره تبلیغات
  وب سایت خوب برای کسب وکارها چه ویژگی هایی دارد؟
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 47385صفحه نخست » ادامه مطلب دوچهارشنبه، 9 تیر 1400 - 16:06
بازاریابی محتوا یک ضرورت اساسی در تبلیغات
یاسر علیزاده مدیرروابط عمومی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان - برندهایی که امروز اهمیت بازاریابی محتوا را دست کم بگیرند، فرداروز برای رسیدن به رقبا به تکاپو خواهند افتاد. از سوی دیگر، کسب‌وکارهایی که استراتژی بازاریابی محتوای خود را تدوین نموده در مرحله بعد می‌بایست محتوای خود را با داده‌های مشتریان، فناوری بهتر، شبکه‌های گسترده‌تر از ایده‌ها و افراد درون یا برون سازمانی غنی کنند.
  

شبکه اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی یران (شارا)-|| تبلیغات در سال‌های اخیر با تغییرات عمده‌ای مواجه بوده است که بزرگترین و اساسی‌ترین آن را می‌توان در تغییر نگرش صاحبان کسب‌وکارها نسبت به محتوای تبلیغاتی خود دید. محتوا بدون شک مهمترین قسمت یک استراتژی بازاریابی دیجیتال قوی است و تقریباً همه جنبه‌های استراتژی بازاریابی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در واقع از وب‌سایت تا رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل، تبلیغات PPC (کلیکی) و... همه این موارد برای موفقیت، به محتوای عالی نیاز دارند.


در حال حاضر بازاریابی محتوا یک ضرورت اساسی است. چرا که اکنون مصرف‌کنندگان انتظار دارند که کسب‌وکارها محتوایی با کیفیت بالا را در اختیار آنها قرار دهند. محتوا به کسب‌وکار کمک می‌کند تا بیشتر در معرض دید قرار بگیرد، از رقبا تمایز یافته و هویت برند خود را به نمایش بگذارد. نباید فراموش کرد که پشت هر کسب‌وکار موفق، داستان‌ها و محتوای مرتبط، جذاب و جالب بسیاری وجود دارد. زمانی که بیل گیتس در سال 1996 بیان کرد «محتوا پادشاه است»، دقیقا به همین موضوع اشاره داشت.
 

بازاریابی محتوا دنیایی مشتری‌محور ایجاد کرده که در آن توجه به ذائقه مخاطب اجتناب‌ناپذیر است. محتوا رابطه میان برند و مشتری را دستخوش تغییرات قابل توجهی کرده است. شرکت‌های برتر دنیا به چیزی بیش از بازاریاب و فروشنده محصولات خود تبدیل شده‌اند؛ آنها الهام‌بخش مشتریان خود بوده و با محتوای اثرگذار باعث تغییر در سبک زندگی و چگونگی استفاده افراد از محصولات و خدمات خود می‌شوند.


از دلایل دیگر قدرتمند بودن بازاریابی محتوا، استفاده از آن برای بالا بردن وجهه برند به عنوان رهبر صنعت است؛ به این معنی که محتوا بر نگرش مخاطب اثرگذار بوده و چنین تصویری را از کسب‌وکار تداعی می‌کند.


بازاریابی محتوا به عنوان جریان جدید در عصر تبلیغات شناخته می‌شود؛ گزینه‌ای که در فضای اشباع شده آگهی‌های تبلیغاتی روزنامه‌ها، تبلیغات تلویزیونی و پیام‌های بازرگانی، به حق جای خود را پیدا کرده است.


برندهایی که امروز اهمیت بازاریابی محتوا را دست کم بگیرند، فرداروز برای رسیدن به رقبا به تکاپو خواهند افتاد. از سوی دیگر، کسب‌وکارهایی که استراتژی بازاریابی محتوای خود را تدوین نموده در مرحله بعد می‌بایست محتوای خود را با داده‌های مشتریان، فناوری بهتر، شبکه‌های گسترده‌تر از ایده‌ها و افراد درون یا برون سازمانی غنی کنند.


با ردیابی موفق‌ترین محتوا می‌توان بیشتر درباره مشتریان اطلاعات کسب کرد. برندهایی که در بازاریابی محتوا سرمایه‌گذاری کرده‌اند از چنین مزیتی برخوردار شده‌اند. احتمال اینکه رقبای یک کسب‌وکار از بازاریابی محتوا استفاده کنند زیاد است.


در این دوره جدید، بازاریابی محتوا در همه جا وجود دارد. در هر ثانیه محتوای جدیدی در سراسر جهان در حال تولید است و شمار افرادی که به این نوع بازاریابی مشغول‌اند افزایش فراوانی داشته است.


برای ردیابی محتوا لازم است چرخه عمر بازاریابی محتوا را درک کرد. این چرخه از شش مرحله تشکیل شده است که عبارتند از: تدوین استراتژی (بررسی ذائقه مخاطب به منظور تدوین استراتژی محتوا)، برنامه‌ریزی (تببین چگونگی تولید محتوای منحصربفرد)، تولید (و نیز بهبود محتوا در حین تولید)، ترفیع (چگونه، کجا و چه زمانی محتوا را منتشر نمود)، تحلیل (تحلیل و تفهیم نتایج بدست آمده و مشخص کردن آنچه نیاز به بهبود دارد) و در آخر، بهبود (رسیدن به این شناخت که کدام محتوا در راستای اهداف تبلیغاتی کسب‌وکار بهتر عمل می‌کند).


تمرکز اصلی کمپین باید مخاطبان هدف باشد. رسیدن به جنبه احساسی مخاطبان قطعاً موفق ترین راه برای تبلیغ محصولات یا خدمات یک کسب‌وکار است.


برای تولید محتوای غنی بهترین ابزار، نیازسنجی مخاطبان از طریق ارتباط با آنها است، زیرا محتوا زمانی ارزشمند است که با توجه به نیاز مخاطب تهیه گردد و باید بتواند اعتماد آن را جلب نماید.


محتوایی دیده خواهد شد که یکتا باشد؛ برای نمونه برای محتوای متنی می‌بایست تیترهای جذاب انتخاب نمود یا برای محتواهای تصویری باید از جلوه‌های بصری و برای محتواهای صوتی از جلوه‌های شنیداری منحصربفرد استفاده کرد.


محتوا در قالب‌های گوناگون قابل انتشار است. نظیر پست‌های گرافیکی جذاب، خبر، عکس، اینفوگرافی، کتاب الکترونیکی، پادکست و موشن، ویدئو و ....

 

عدم توانایی در تولید محتوای با کیفیت و خلاقانه در تبلیغات در فضای رقابتی کسب‌و کارها منجر به شکست خواهد شد. پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های مجازی بستری خارق العاده برای انتشار محتوای شما برای جذب بی‌شمار مخاطب و مشتری می‌باشند.
یکی دیگر از عوامل مهم برای انتشار محتوا، برنامه‌ریزی و تهیه تقویم محتوایی است. برای اثر گذاری هرچه بهتر می‌توانید پست‌های مناسبتی تهیه و در زمان مشخص آن را منتشر نمائید.


زمانی در این عرصه موفق خواهیم بود که مخاطب محتوا را دنبال نماید، از خدمات استفاده کند و آنچه از محتوا دریافت کرده با آنچه از خدمت تجربه کرده منطبق باشد که این موضوع در نهایت باعث افزایش محبوبیت برند خواهد شد.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  پژوهش/ نقش و کاربرد رسانه های اجتماعی و دیجیتالی در روابط عمومی (یک مطالعه دوازده ساله)


  روابط عمومی بین‌المللی


  آیا میزان ثمربخشی روابط عمومی قابل اندازه‌گیری است؟


  تبلیغات سازمانی در روابط عمومی بین المللی


  پنج راه مطمئن روابط‌عمومی برای راه‌اندازی، تثبیت و توسعه یک کسب وکار جدید


  همزمان‌سازی انواع نشر و توسعه فرایند اطلاع‌رسانی سازمانی


  مسابقه فوتبال یا جشنواره تبلیغات


  ۱۰ مهارت برای رهبران بازاریابی


  دو اشتباه رایج روابط‌عمومی


  رییس جمهور برای تقویت روابط عمومی ها اقدام جدی انجام دهد


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: نخستین "جشنواره مردمداری ایران" برگزار می‌شود