درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
سه شنبه، 6 مهر 1400 - 03:41   

فراخوان آثار شانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی

  فراخوان آثار شانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

تکنیک ساندویچ چیست؟

  تکنیک ساندویچ چیست؟


ادامه ادامه مطلب دو

تقویم روز ارتباطات/  نخستین دوره فوق لیسانس روزنامه نگاری

  تقویم روز ارتباطات/ نخستین دوره فوق لیسانس روزنامه نگاری


ادامه ادامه مطلب سه

آنچه باید بدانیم!/ تهیه‌ فیلم‌ مستند کوتاه‌

  آنچه باید بدانیم!/ تهیه‌ فیلم‌ مستند کوتاه‌


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  تنها "سخنگوی" سازمان مدیر ارشد سازمان (وزیر) و رئیس مرکز روابط‌عمومی‌ آن است!
  6 درس مثبت روابط عمومی
  تکنیک ساندویچ چیست؟
  ایران، گرگ قبرستان می خواهد!
  آنچه باید بدانیم!/ نکاتی‌ درباره‌ تهیه‌ متن‌ یک‌ سخنرانی‌
  مرجعیت صداوسیما به عنوان مهم‌ترین منبع کسب اخبار طی سالهای اخیر کاهش یافته است
  بنیادگذار تریبون مردم که اعلام کرد انقلاب فرانسه نتوانست به وعده اش؛ تأمین عدالت اقتصادی عمل کند اعدام شد
  رشد 48 درصدی درآمد توسعه دهنده ها
  روابط عمومی‌های ناکارآمد، در نادیده شدن موفقیت‌های مدیریتی و اجرایی، حرفه‌ای‌‌اند!
  نقش دولت جدید برای انتخاب مدیران روابط‌عمومی چیست؟
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 45917صفحه نخست » جهان روابط عمومیجمعه، 12 دی 1399 - 09:04
اخبار خوب و بد روابط عمومی در سال 2020
سال 2020 با سال های قبل فرق می کند. بسیاری از قضایایی که ممکن بود خیلی خبرساز باشد تحت الشعاع این دو هیولا بودند _ کووید-19 و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط‌عمومی ایران (شارا)-||||| در این وقت از سال ناظران که در رابطه نحوه سنجش روابط‌عمومی و میزان اعتبار آموزش دیده اند، اخبار خوب و بد یک سال را در رابطه با برندها و شخصیت ها ارزیابی می کنند. اما سال 2020 با سال های قبل فرق می کند. بسیاری از قضایایی که ممکن بود خیلی خبرساز باشد تحت الشعاع این دو هیولا بودند _ کووید-19 و انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. این دو رویداد بزرگ در بسیاری از اتفاقات دیگر نقش داشته اند، هر جای پای آنها به میان آمده است، باعث شده خیلی چیزها ناگفته و مسکوت بماند و هر کدام از آنها اثرات زیادی را برجای گذاشته اند.

 

در این قسمت بهترین و بدترین اخبار روابط عمومی در سال 2020 بیان شده است:


بدترین اخبار روابط عمومی


مایک بلومبرگ


شهردار سه دوره نیویورک پیرو رویدادها مربوط به انتخابات ریاست جمهوری با پیوستن به حزب دموکراتیک در اواخر سال 2019 نزد مردم محبوب تر شد. بلومبرگ با حمایت تبلیغاتی با هزینه میلیاردی به سرعت در نظرسنجی ها صعود کرد، اما خیلی زود در فوریه سقوط کرد. او به دلیل بدنامی هایش در شهرداری و اتهاماتی نظیر هتک حرمت به زنانی که در شرکتش مشغول به کار بوده اند، مورد انتقاد رقبایش قرار گرفت. او پس از این اهانت حتی پس از اینکه در نوامبر سال 2020 از دورِ رقابت خارج شد متعهد به پرداخت هزینه به کمپین کارکنان شد. او برای حفظ اعتبار خود 900 میلیون دلار هزینه کرد.


رودی جولیانی


شاید این موضوع که مشکلات بلومبرگ در مقایسه با مشکلات شهردار سابق نیویورک هیچ است، موجب تسکین بلومبرگ شود. سال ها پیش وجهه و اعتبار جولیانی نزد مردم از بین رفت، وقتی متحدانش متوجه رفتار عجیب او شدند و اینکه سعی داشت به هر قیمتی به کارهایش پوشش خبری بدهد. اما امسال همه چیز مبهم و پیچیده بود. ساشا بارون کوهن کاری کرده بود که اسم جولیانی و رسوایی هایش نقل محفل خبرنگاران و کنفرانس های خبری شود. اما فراموش نشدنی ترین تصویری که از جولیانی به جا ماند، تعریق او مقابل خبرنگاران و جاری شدن رگه های رنگ مو روی صورتش بود. این اتفاق برای شهردار آمریکا خیلی ناراحت کننده بود.


کویبی


تقریبا هیچ پلتفرمی به اندازه Quibi بدشانس نبوده است. بزرگترین اشتباهی که این شرکت خدماتی مرتکب شده واقعا مربوط به روابط عمومی نبوده، اما شاید قربانی هیاهوی تبلیغاتی خودش شده باشد. وجه مثبت آن ارائه لیستی از استعدادها و بنیانگذاران است. اما برنامه ریزی زمانی کویبی خیلی بد بود. پلتفرم کویبی با این هدف راه اندازی شده بود که محتوا را خیلی سریع و دقیق مخابره کند، اما آنقدر که باید سریع نبود.

 

تا تابستان فقط محدود به موبایل بود، ولی در ماه اکتبر نسخه تلویزیونی آن هم منتشر شد. کاربران کویبی تا تابستان اخیر نمی توانستند عکسی از صفحه نمایش داشته باشند، این موضوع خیلی احمقانه به نظر می رسد، اما خلق و اشتراک ویدئوها ابزار قدرتمندی است، اما کمی برای این کار دیر شده است.


مک کینزی


مک کینزی به دلیل نقش که در بحران مواد افیونی داشته، بدنام شده بود، اما در سال 2020 اخبار بدتری در رابطه با او منتشر شد. اما جزئیات ماجرا چیست؟ نیویورک تایمز اخباری را منتشر کرد مبنی بر اینکه شرکت مشاوره به داروخانه هایی که بیشترین فروش اکسی کونتین را داشته اند، تخفیف می دهد.

 

مک کینزی قضیه را جدی گرفته است، او به خاطر عملکردش در جهت کسب سود از فروش اکسی کونتین از شرکت Purdue Pharma که متهم به بازاریابی مواد مخدر بوده است، عذرخواهی کرد. امسال برای مک کینزی سال خیلی بدی بود، طوری که فقط با شروعی دوباره می تواند اعتبار خود را بدست آورد.


برند آمریکا


هرج و مرج ناشی از همه گیری و عدم رسیدگی به امور، بومی گرایی و کنار کشیدن از صحنه جهانی، و ادعاهایی مبنی بر تقلب در انتخابات قطعا برای آمریکا افتخارآفرین نیست. اگر این عناوین مربوط به کشور دیگری بود، حتما برای آن سر تکان می دادیم. محاسبه خسارات وارد شده به قدرت نرم ایالات متحده را که ناشی از بی اخلاقی ها و عملکرد ضعیف وزارت امور خارجه است، به متخصصان دیپلماسی واگذار می کنیم، اما مطمئنا بر اعتبار ما نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 

ارائه الگوئی برای دموکراسی، نوآوری و کارآیی سال 2020 بسیار دشوار است. امیدواریم که ابتکار آمریکایی و رهبری تجاری بتواند در سال 2021 به ما کمک کند.

 

 


اخبار خوب روابط عمومی


کادر بهداشت و درمان


کادر بهداشت و درمان در خط مقدم، در کنار بسیاری دیگر از افراد در خط مقدم مقابله با بیماری همه گیر کووید-19، با افزایش دوباره ویروس، همچنان تحت فشار هستند. سال 2020 برای کادر بهداشت و درمان شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی سال بسیار پرکاری بود. چهره هایی با پوشش ماسک N95 که جان خود را برای سلامت جامعه به خطر انداختند، چهره ای است که هرگز فراموش نمی شوند.


فرمانداران آمریکا


به نظر می رسد دولت هرگز نتوانسته استراتژی روشنی برای مدیریت بحران کووید-19 اتخاذ کند، و ارتباطات آن مملو از پیام های مختلف، و سیاست فاجعه آمیزش در اقدامات محافظتی مانند استفاده از ماسک بود. این امر به عهده فرمانداران آمریکا بود که بتوانند رأی دهندگان را در دوران بحران هدایت کنند و بسیاری نیز در این زمینه ثابت کردند.

 

فرماندار نیویورک کوومو با جلسات روزانه روشن و منسجم خود اقدامات تاثیرگذاری انجام داد؛ همانطور که در ماه مارس گفتم آنچه در یک روز خیلی پر سروصدا به نظر می رسد، در روزی که مردم ترسیده اند برای رهبری امور خیلی قاطع به میان می آید. مایک دیواین از اوهایو با عشق و خیلی واقعی در مورد مدیریت همه گیری در اوهایو صحبت کرد. بسیاری از رهبران ایالت آن لحظه را با چشم خود دیدند.


تیک تاک


به یاد دارید وقتی بچه ها نگران بودند TikTok در ایالات متحده ممنوع شود؟ این اتفاق نیفتاد، به لطف معامله پیچیده اوراکل و وال مارت بود. با استفاده قوی از روابط عمومی پیشگیرانه برای تغییر شرایط، ونسا پاپاس نقش روابط عمومی را در اداره اوضاع نشان داد. ابتدا، او عنوان "موقت" خود را نادیده گرفت و به عنوان سخنگوی ارشد آمریکا در این موضوع مداخله کرد و سریعاً به منع پیام ویدیویی برای کاربران TikTok واکنش نشان داد.

 

پاپاس رقبای خود همچون اینستاگرام را برای مخالفت علیه منع دانلود به اتحاد فراخواند. او بیان داشت:"ما مدت هاست که این شبکه را اداره می کنیم و همچنان صدای خود را به اشتراک می گذاریم و همچنان برای بقای تیک تاک ایستاده ایم." هر چند تیک تاک همچنان با مشکلات دست و پنجه نرم می کند، محبوبیت آن به میزان چشمگیری افزایش یافته است و درمیان پلتفرم های دیگر جایگاه خوبی کسب کرده است.


زوم


کلام آخر اینکه، هر موقع به Zoom نیاز داشتیم در دسترس بوده است. اپلیکیشن های بهتری برای ویدئو کنفرانس وجود دارد که شاید ایمن تر هم باشند، اما زوم درست وقتی به آن نیاز بود ارائه شد. این اپلیکیشن خیلی سریع به نیاز مشتریان پاسخ داد و مورد استقبال کاربران قرار گرفت.

 

مهمتر از همه مدیریت و مسئولیت پذیری در زمان بروز مشکلات فنی و اصلاح سریع آن مثال زدنی بود. این کار خیلی آسان نیست. لحن انسانی و ارتباطات این برند به کارکنانی که به صورت دورکاری فعالیت می کردند، کمک زیادی کرده است. این کار بسیار تحسین برانگیز است.


فایزر مدرنا


در روابط عمومی هیچ چیز به اندازه نوآوری به موفقیت دست نمی یابد، و هر کس که در کارش نوآوری داشته باشد اعتبار کسب می کند. دو برند دارویی با نوآوری های خود در سال 2020 به موقعیت و جایگاه خوبی دست یافتند. فایزر وقتی داستان خود و همسرش را که موسس شرکت BioNTech بود تعریف کرد مورد تحسین قرار گرفت، این زوج ترک تبار آلمانی موفق به ساخت واکسن ضدکووید شدند. اقدام توره چی و شاهین اوج رقابت در تولید واکسن ضدکووید بود که روح خسته ما را تا حدی تسکین داد.

 

نویسنده: دوروتی کرنشاو
مترجم: فرزانه شاهویسی

مرجع انگلیسی: www.publicrelationstoday.com

مرجع فارسی: شبکه اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی ایران (شارا)

23 دسامبر 2020


 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تقویم روز ارتباطات/ نخستین دوره فوق لیسانس روزنامه نگاری


  ده‌ آزمون‌ درست‌نویسی‌ شرح‌ عکس‌ ‌


  آنچه باید بدانیم!/ نکاتی‌ درباره‌ تهیه‌ متن‌ یک‌ سخنرانی‌


  آنچه باید بدانیم!/ تهیه‌ فیلم‌ مستند کوتاه‌


  6 درس مثبت روابط عمومی


  15 توصیه کاربردی به منظور ایجاد محتوای جذاب


  روابط عمومی دو


  نقش دولت جدید برای انتخاب مدیران روابط‌عمومی چیست؟


  تنها "سخنگوی" سازمان مدیر ارشد سازمان (وزیر) و رئیس مرکز روابط‌عمومی‌ آن است!


  جایگاه روابط عمومی‌های ارزشمند در تعامل با رسانه‌ها


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان آثار شانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی