درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
یکشنبه، 9 مهر 1402 - 03:19   

تمدید مهلت ارسال آثار به هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی

  تمدید مهلت ارسال آثار به هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

رایزنی نوابغ دنیای تکنولوژی برای تولید «آیفون هوش مصنوعی»

  رایزنی نوابغ دنیای تکنولوژی برای تولید «آیفون هوش مصنوعی»


ادامه ادامه مطلب دو

فراخوان مقاله بیستمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی

  فراخوان مقاله بیستمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب سه

خدمات نوآورانه در رونق تولید و فروش

  خدمات نوآورانه در رونق تولید و فروش


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  خدمات نوآورانه در رونق تولید و فروش
  اصول روابط‌عمومی| اخلاق | 1 |
  روابط‌عمومی، صدایی فراتر از صدا
  سال 2023 سال سختی برای آژانس‌های روابط‌عمومی بود
  ربات‌های چت اکنون می‌توانند صحبت کنند، اما کارشناسان هشدار می‌دهند که آن‌ها نیز ممکن است گوش کنند
  مدیر روابط‌عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح منصوب شد
  هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی: رقابتی برای بهترین‌ها
  گزارش وضعیت نگرش مصرف‌کنندگان در مورد تجارت الکترونیک
  برندسازی در چند کلام
  روز جهانی قلب و نقش روابط‌عمومی
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42055صفحه نخست » آخرین رویدادهای روابط عمومیدوشنبه، 26 اسفند 1398 - 18:56
نقش روابط عمومی ها نیز در موقعیت‌های بحرانی/ با تاکید بر تاثیرات بیماری کرونا
مدیریت بحران، زیرمجموعه‌های بسیاری دارد که یکی از زیرمجموعه‌های آن روزنامه‌نگاری بحران و دیگری روابط‌عمومی بحران است. روزنامه‌نگاران می‌توانند در مدیریت بحران نقش داشته باشند؛ به تعبیر دیگر آنها می‌توانند با ارائه راه‌حل‌هایی بحران‌ها را به سمت حل شدن پیش برند و یا با ایجاد جنگ روانی یا عدم اطلاع‌رسانی دقیق بحران‌ها را تشدید کنند.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| این روزها با شیوع بیماری”کرونا” سوالات زیادی در ذهن مردم شکل گرفته که درهجوم انبوه اخبار و اطلاعات گاه به جای رسیدن به جوابی درست سردرگمی نصیب‌شان شده است. اینجاست که نقش واحد روابط عمومی به عنوان مرجع رسمی اطلاع رسانی نمود پیدا کرده و راه گشاست. برحسب ضرورت مدیر روابط عمومی و ارتباطات بیمه تجارت‌نو درگفت و گو با رسانه‌ها به تحلیل مدیریت بحران و اقدامات انجام شده در این شرکت پرداخت.


محمد بیانی درگفت وگو با ریسک نیوز در خصوص مدیریت شرایط بحران با توجه به شیوع بیماری “کرونا” گفت: مدیریت بحران، زیرمجموعه‌های بسیاری دارد که یکی از زیرمجموعه‌های آن روزنامه‌نگاری بحران و دیگری روابط‌عمومی بحران است. روزنامه‌نگاران می‌توانند در مدیریت بحران نقش داشته باشند؛ به تعبیر دیگر آنها می‌توانند با ارائه راه‌حل‌هایی بحران‌ها را به سمت حل شدن پیش برند و یا با ایجاد جنگ روانی یا عدم اطلاع‌رسانی دقیق بحران‌ها را تشدید کنند.


از طرفی نقش روابط عمومی ها نیز در موقعیت‌های بحرانی کلیدی خواهد بود ، اولین رسالت روابط عمومی‌ها در شرایط بحرانی این است که ارتباطات درون‌سازمانی‌ را به شدت تقویت کنند، به تعبیر دیگر از همه کانال‌ها و پتانسیل‌های ارتباطی از جمله کانال داخلی شرکت، ‌اتوماسیون، نشریه داخلی و پیامک برای تولید محتوا بهره برند. درکل هدف این است که پیام درست ایمنی در مورد موضوع بحرانی به همکاران‌ و خانواده آنها انتقال داده شود.


وی با انتقاد از فقدان وحدت رویه در زمان وقوع بحران اظهارداشت: حرکت جمعی باید توسط نهادهای حاکمیتی و نظارتی که در رأس هرم قرار دارند پایه‌ریزی و هدایت شود. شرکت‌های بیمه هر آنچه از دست‌شان برآید انجام می‌دهند؛ اما جای مدیریت بحران در یک قالب کلی خالی است. هم‌نوایی در بحران‌ها در صنعت بانکی کشور پررنگ‌تر از بیمه است.


بیانی درپاسخ به این سوال که چگونه می‌توان با راهکارهای سریع و خلاقه به مردم کمک بیشتری کرد، گفت: به عنوان مدیر روابط عمومی باید بتوانم بازاریابی یا بخش فنی را قانع کنم که با تکیه بر زیر ساختهای آی تی، مشتریان برای ارزیابی خسارت تا یک عدد مشخصی به صورت حضوری مراجعه نکنند یا مدارک از طریق اینترنت دریافت شود. در زمینه تمدید بیمه نامه، صدور بیمه نامه جدید و… نیز ابزار آی تی می تواند به کمک ما بیاید.


ارزیابی غیر حضوری
مدیر روابط عمومی تجارت‌نو با خبر از اینکه در این شرکت مقرر شده تا سقف مشخصی خسارت‌ها بدون بازدید باشد درخصوص دیگر اقدامات توضیح داشت: پیشنهاداتی به بخش فنی شرکت در بحث صدور و خسارت ارائه شده است. مثلاً یک فرد برای صدور بیمه عمر باید به بیمارستان مراجعه و آزمایشات خود را ارائه کند ولی حضور فرد در بیمارستان ممکن است او را در معرض بیماری قرار دهد. درحال حاضر بدون مراجعه حضوری بیمه‌نامه صادر و حق بیمه دریافت می‌شود که درفرصت سه ماهه خردادماه می توانند مدارک لازم را به شرکت تحویل دهند.


“پنهان کاری آسیب جدی به برند شرکت وارد می‌کند” وی با اعلام این مهم شفافیت در اطلاع رسانی را از ضرورت ها برشمرده وافزود: روابط عمومی با مشتریان تعامل دارد و اگر مشکلی برای شرکت به وجود بیاید آن را شفاف بیان می‌کند ولی در ادامه توضیح می‌دهد که به دلایل مختلف و مستندی جای نگرانی نیست. مثلاً چند تن از همکاران ما در شرکت تجارت‌نو دچار آنفولانزا شدند که البته عجیب نیست چون در شعب مستقیم با مردم در ارتباط هستند، بلافاصله آن شعبه ضدعفونی شد و افراد نیز تحت درمان قراردارند که دو نفر به فعالیت کاری بازگشته و یک نفر نیز درحال استراحت است. باید توجه داشت که شرکت‌ها می‌توانند با شفاف‌سازی موجب ارتقاء برندشان شوند.


سکوت گران
بیانی رسا نبودن صدای هم دردی بیمه با مردم را از بزرگترین ضعف این صنعت برشمرده و تاکید داشت: ای کاش صنعت بیمه در این بحران حداقل در باب رسانه‌ها حضور پررنگ‌تری داشت و صدای‌مان را به مردم می‌رساندیم که ما هم به فکر سلامتی نیروهای خودمان و هم سلامتی دیگران هستیم. در عین حال باید بگویم که همکاران‌مان در بخش بیمه درمان در تلاش هستند که هزینه این نوع بیماری را پوشش دهند.


ضرورت به حداقل رساندن حضور بیمه‌گذاران
همچنین بیانی درصحبت با ایبنا گفت: صنعت بیمه نیز مانند بانک‌ها با حضور بیمه‌گذاران در شعب و ستاد خود روبه‌روست و از این رو برای کاستن از شیوع ویروس کرونا، ضرورت دارد تا حضور افراد برای دریافت خسارت یا صدور بیمه‌نامه به حداقل ممکن برسد.


وی با بیان اینکه تلاش شده تا در کنار انجام خدمات بیمه‌ای برای مردم، شاهد کمترین حضور آنها در شعب، نمایندگی‌ها یا ستادهای شرکت‌های بیمه باشیم، افزود: متقابلا حضور نمایندگان و کارکنان ستادی نیز البته بدون ایجاد مشکل در روند خدمات دهی، باید به حداقل ممکن برسد، البته برخی از مسائل در صنعت بیمه از جمله احراز هویت، بازاریابی و ارزیابی خسارت نیاز به مراجعه حضوری دارد و راهکار قانونی برای این مساله نداریم.


بیانی در خصوص اقدامات انجام گرفته در بیمه تجارت‌نو برای مقابله با کرونا نیز اظهار داشت: از همکاران خواسته شده در صورت وجود هرگونه علائم بیماری، از مرخصی استحقاقی، استعلاجی یا تشویقی استفاده و تا جای ممکن در خانه استراحت کنند. از سوی دیگر اقداماتی نیز نظیر عدم استفاده از انگشت‌زنی برای ثبت ساعت ورود و خروج و دورکاری برای برخی واحدها انجام شده است.


وی با خبر از آن که خوشبختانه تست کرونای یکی از همکاران شرکت منفی بود گفت: با دستورالعمل صادر شده از سوی مدیرعامل، از ۳ هفته پیش در پایان هر هفته تمامی ساختمان‌های شرکت، نمایندگی‌ها و کارگزاری‌ها براساس استانداردهای سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت ضدعفونی می‌شوند.
 

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  خدمات نوآورانه در رونق تولید و فروش


  روز جهانی قلب و نقش روابط‌عمومی


  چشم‌انداز روابط‌عمومی در استان البرز


  سال 2023 سال سختی برای آژانس‌های روابط‌عمومی بود


  اگر کسی به ما حرف بدی می‌زند چه‌کار کنیم؟


  هجدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی: رقابتی برای بهترین‌ها


  آمازون با Bedrock وارد بازار هوش مصنوعی مولد می‌شود


  روابط‌عمومی، صدایی فراتر از صدا


  بهترین کمپین روابط‌عمومی آسیا و اقیانوسیه در سال 2023 معرفی شد


  ربات‌های چت اکنون می‌توانند صحبت کنند، اما کارشناسان هشدار می‌دهند که آن‌ها نیز ممکن است گوش کنند


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان مقاله بیستمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی/ هوش مصنوعی مولد و روابط‌عمومی: آینده ارتباطات