درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
سه شنبه، 14 تیر 1401 - 11:00   

فراخوان جایزه برترین کمپین‌های روابط‌عمومی 1401

  فراخوان جایزه برترین کمپین‌های روابط‌عمومی 1401


ادامه ادامه مطلب یک

اجلاس بزرگداشت روز جهانی روابط‌عمومی برگزار می‌شود

  اجلاس بزرگداشت روز جهانی روابط‌عمومی برگزار می‌شود


ادامه ادامه مطلب دو

فراخوان جایزه ملی روابط‌عمومی دانش‌بنیان

  فراخوان جایزه ملی روابط‌عمومی دانش‌بنیان


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان مقاله  نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران

  فراخوان مقاله نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  بررسی حال و آینده رشته ارتباطات در افغانستان در عصر طالبان
  اعلام نتایج آزمون دعوت به همکاری بانک رفاه کارگران
  متاورس؛ تحولی بزرگ در عصر ارتباطات با سرانجامی نامعلوم
  اجلاس بزرگداشت روز جهانی روابط‌عمومی
  نجف محمودی از فعالان روابط‌عمومی به رحمت ایزدی پیوست
  اولین دوره انتخابات "شورای هماهنگی روابط‌عمومی های هیاتهای ورزشی استان اردبیل برگزار شد
  دومین دوره خبر نویسی و روابط‌عمومی هیاتهای ورزشی برگزار شد
  ویژه‌برنامه بزرگداشت روز جهانی روابط‌عمومی در کلاب‌هاوس "شارا"
  نترسید، هوش مصنوعی کمک می‌کند تا نتایج و پیامدهای روابط‌عمومی و بازده سرمایه‌گذاری برای شما مشخص شود
  انتصاب سرپرست اداره روابط عمومی دانشگاه یاسوج
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 40840صفحه نخست » تازه های نشر روابط عمومیشنبه، 2 آذر 1398 - 10:31
ساختار کلی کتاب روابط عمومی، راهبردها و تاکتیک ها
نویسندگان: دنیس ال ویلکاکس، وارن کی اجی، فیلیپ ا چ الت و گلن تی کامرون - این کتاب شامل پنج قسمت است: بخش اول با عنو ان «نقش روابط عمومی ها» نام گرفته است. فصل آغازین کتاب به تشریح روابط عمومی می پردازد و در انتها موضوع رسوایی اخلاقی کلینتون را مطرح می کند و به ارائه نتیجه ای در مورد نقش روابط عمومیها در سرپوش گذاشتن بر موضوعاتی از این قبیل می رسد.
  

 

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| این کتاب شامل پنج قسمت است: بخش اول با عنو ان «نقش روابط عمومی ها» نام گرفته است. فصل آغازین کتاب به تشریح روابط عمومی می پردازد و در انتها موضوع رسوایی اخلاقی کلینتون را مطرح می کند و به ارائه نتیجه ای در مورد نقش روابط عمومیها در سرپوش گذاشتن بر موضوعاتی از این قبیل می رسد.

 

فصل دوم این بخش تکامل و توسعه روابط عمومی ها را با نگاهی اجمالی به این حوزه در بوته نقد و بررسی قرار می دهد. به دلیل توجهات خاص و گسترده ای که به رعایت استانداردهای اخلاقی در روابط عمومی می شود، فصل سه با عنوان«اخلاقیات و دانش حرفه ای» نام گرفته است.

 

فصل های چهار و پنج نیز به افراد، ادارات و شرکت های روابط عمومی اشاره می کند. با طبقه بندی که در این بخش صورت گرفته است، دانشجویان با توالی منطقی حوزه روابط عمومی یعنی اهداف، تاریخچه، ارزش ها و فرصت های شغلی در این راستا آشنا می شوند. هرچند این نوشتار عمده تاکید خود را بر موضوعات مهمی همچون کارکنان فعال در روابط عمومی و مخاطبان آن گذاشته است اما از پرداختن به مواردی مانند بررسی تعداد زنان شاغل و رشد روزافزون آن ها در جایگاه و موقعیت های رده بالا در این حرفه غافل نشده است.


بخش دوم با عنوان «فرآیند»، دانشجویان را با اصول اولیه تحقیقات در روابط عمومی و طرح ریزی برنامه های ارتباطی و ارزیابی آن ها آشنا می کند. فصل های ششم تا هشتم کتاب به تشریح برنامه های روابط عمومی های چندین شرکت پرداخته و در میان طیف وسیعی از این شرکت ها به تلاش «مک تراکس» در افزایش سهام شرکتش در بازار، طرح دولت ترکیه در جذب توریست، عرضه نرم افزار ویندوز 95 توسط شرکت مایکروسافت و نظرسنجی شرکت شکلات و آبنبات سازی «ام اند ام (M&M) در مورد انتخاب رنگ های افزودنی به محصولات خود اشاره هایی دارد. فصل نه نیز به بررسی عملکرد روابط عمومی ها به هنگام بحران پرداخته و نمونه های قدیمی و جدیدی از برقراری ارتباط در زمان حوادث و رویدادهای غیر مترقبه را ذکر می کند.


«راهبردهای روابط عمومی» عنوان بخش سوم این کتاب است که در آن مفاهیم اولیه راهبرد در روابط عمومی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. در فصل 10 با چگونگی شکل گیری افکار عمومی آشنا می شوید و نیز روش هایی که فعالان روابط عمومی با به کارگیری آن ها برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند. فصل 11 نیز به مخاطب و برنامه های جلب آنها نگاهی می اندازد و روش استفاده از رسانه هایی مانند اینترنت را در جلب مخاطب و رهبری افکار عمومی خاطرنشان می سازد.

 

فصل 12 به محدودیت هایی که قانون برای متخصصان روابط عمومی ایجاد کرده نگاهی گذرا دارد. شایان ذکر است که در فصولی که ذکر آن رفت، رشد سریع جمعیت های اسپانیولی زبان و نیز مخاطبان انگلیسی و اسپانیولی زبان در آمریکا اشاره شده است. جنسیت مخاطبان و بررسی مسایل و مشکلات آنان از جمله مواردی است که در فصل 13 کتاب به عنوان مسایل و مشکلات روابط عمومی ها از آن نقل می شود.


بخش چهارم «کاربردهای روش های عملی در روابط عمومی» است. نویسندگان کتاب در این بخش معتقدند که دانشجویان این رشته باید روش های عملی و راهبردهای کاربردی در حوزه خود را فرا گیرند. در این قسمت بحث کاربرد این روش ها در حوزه های مختلف از جمله شرکت های خصوصی، دولتی، غیرانتفاعی، بین المللی و آموزشی مطرح می شود که هر یک از آن ها شرایط، مقتضیات و اهداف خاص خود را می طلبد. ذکر نمونه ای از اخراج کارکنان در یک شرکت که در فصل 13 ذکر آن رفته است، نشان دهنده اهمیت و حساسیت شرکت ها در ارائه خدمات به مشتریان و جامعه اعم از گروه های قومی و نژادی است.

 

کسب شهرت و محبوبیت، ماموریت اصلی روابط عمومی هاست. از همین رو فصل 14 با عنوان «سیاست و دولت» به بررسی تاثیر احزاب و کمیته های فعال سیاسی بر عملکرد دولت می پردازد. بحث نزاع کنگره آمریکا در مورد لایحه تنباکو از جمله مواردی است که در این فصل مطرح شده است. این بخش به تشریح و توضیح روش ها و تکنیک های رایج در حرفه روابط عمومی اختصاص دارد. جهت آگاهی خوانندگان،نویسندگان کتاب، این روش ها را به سه گروه تاکتیک های نوشتاری، گفتاری و بصری به ترتیب در فصل های 21، 22 و 23 طبقه بندی کرده اند.


نکات مهم در مطالعه این کتاب
هر فصل از این کتاب شامل چندین ابزار یادگیری است که دانشجویان را به فهم اصول ابتدایی روابط عمومی رهنمون می سازد و به آن ها شیوه اجرای این اصول را در موقعیت های واقعی در کار روابط عمومی ارائه می دهد. همچنین هر فصل با ذکر اهداف و عناوین اصلی همان فصل آغاز و به تعریف آن ها می پردازد. در انتهای هر فصل نیز مشکلات و موانعی که بر سر راه دانشجویان در این عرصه وجود دارد، مورد تاکید قرار می گیرد.

 

 10 الی 15 سؤال نیز در انتهای هر فصل جهت مرور و بحث در مورد مفاهیم همان فصل گنجانده شده است. افزون بر این، منابع و کتاب هایی که به فهم و درک بیشتر و بهتر مطالب کتاب کمک می کند به دانشجویان و خوانندگان پیشنهاد شده است. در انتهای کتاب نیز لغات و اصطلاحات کتاب در غالب لغت نامه ای آورده شده است. علاوه بر این موارد، چاپ چهاررنگ این کتاب ظاهری زیبا و آراسته به آن بخشیده و تاثیر مثبتی را بر خوانندگان کتاب دارد.
 

منبع مرجع: شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)
 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  نجف محمودی از فعالان روابط‌عمومی به رحمت ایزدی پیوست


  انتصاب مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران


  ویژه‌برنامه بزرگداشت روز جهانی روابط‌عمومی در کلاب‌هاوس "شارا"


  دیدار رئیس انجمن متخصصان روابط‌عمومی با یار قدیمی پدر روابط‌عمومی ایران


  کسب رتبه برتر روابط عمومی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در انتشار خبر


  یکشنبه های روابط عمومی منطقه ۲۱ در معاونت مالی و اقتصاد شهری برگزار شد


  انتصاب سرپرست اداره روابط عمومی دانشگاه یاسوج


  رئیس و نایب رئیس هیات مدیره کانون روابط عمومی خانه تئاتر معرفی شدند


  نترسید، هوش مصنوعی کمک می‌کند تا نتایج و پیامدهای روابط‌عمومی و بازده سرمایه‌گذاری برای شما مشخص شود


  هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های مراغه مشخص شد


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: روابط‌عمومی و دو رویداد بزرگ ملی و بین‌المللی