درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
جمعه، 17 اردیبهشت 1400 - 11:13   

عکاسی مستند

  عکاسی مستند


ادامه ادامه مطلب یک

صرفه‌جویی بیش از یک میلیارد دلاری گوگل از دورکاری

  صرفه‌جویی بیش از یک میلیارد دلاری گوگل از دورکاری


ادامه ادامه مطلب دو

فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400

  فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400


ادامه ادامه مطلب سه

مشاور استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی منصوب شد

  مشاور استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی منصوب شد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  اپیدمی اطلاعاتی در شبکه های اجتماعی
  حقیقت را مدیریت نکنید،‌ حقیقت را بگویید
  فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400
  پنج راه برای یک مأموریت بهتر مسئولیت اجتماعی
  مشاور استاندار و مدیر روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی منصوب شد
  چگونه بحران های روابط عمومی را مدیریت کنیم؟
  از روابط عمومی ‌چه می‌دانید؟
  واکسن روابط‌عمومی
  معرفی کتاب: اصول اخلاقی هوش مصنوعی در روابط‌عمومی
  عکاسی مستند
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 27711صفحه نخست » تازه های شبکه روابط عمومیسه شنبه، 28 دی 1395 - 11:06
چگونه برای افزایش حقوق مذاکره کنیم؟
دوشنبه گذشته، شرکتی با من تماس گرفت و به من شغلی را پیشنهاد کردند که از اواسط سپتامبر به دنبال آن بودم.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)، دوشنبه گذشته، شرکتی با من تماس گرفت و به من شغلی را پیشنهاد کردند که از اواسط سپتامبر به دنبال آن بودم. با اینکه حقوق پیشنهادی آنها به نسبت سابقه و مهارت‌های من کم بود، اما این پیشنهاد را پذیرفتم چون چند ماه است بیکارم. قرار است دوشنبه آینده کار خود را آغاز کنم، اما هر چه بیشتر می‌گذرد، حقیقت بر من بیشتر آشکار می‌شود. تقریبا از تصمیم خودم پشیمان هستم. حقوق پیشنهادی آنها به طرز مضحکی پایین است. مبلغی که سایر شرکت‌ها برای همین‌جایگاه شغلی پرداخت می‌کنند، دست کم سالانه بیشتر از 20 هزار دلار است.‌ای کاش قبل از آنکه این شغل را بپذیرم، برای افزایش حقوق با آنها مذاکره می‌کردم. به نظر شما آیا الان می‌توانم با آنها مذاکره کنم؟ اگر پاسخ مثبت است، چگونه پیشنهادم را مطرح کنم؟

 

پاسخ:

دوست عزیز، در حال حاضر نمی‌توانی از آنها درخواست افزایش حقوق کنی، اما وقتی مشغول به‌کار شدی و به مشکلی که آنها را وادار به استخدام یک نیروی جدید کرده پی بردی (Business Pain)، می‌توانی درخواست خود را مطرح کنی. می‌توانی همزمان به دنبال شغل جدید نیز بگردی.وقتی شغل خود را از دست می‌دهیم، هر پیشنهاد شغلی، مثل یک کورسوی نور در تاریکی است. به یاد داشته باش همه شرکت‌هایی که پرداخت‌هایشان پایین است لزوما بد نیستند. بعضی از آنها درباره میزان پرداخت‌ها اطلاعات ندارند یا توانایی پرداخت حقوق بالاتر را ندارند.

اگر جایگاه شغلی تو به تازگی ایجاد شده، آنها ممکن است ندانند حقوق شغل‌های مشابه چقدر است، اما نمی‌توانی جدول حقوق و دستمزد سایر شرکت‌ها را به آنها نشان دهی، چون به تو خواهند گفت: «ما از عهده چنین مبلغی برنمی‌آییم. به‌علاوه، تو حقوق پیشنهادی ما را پذیرفتی». حق با آنها است.

پیش از آنکه موضوع افزایش حقوق را با آنها مطرح کنی، باید ببینی ابعاد مشکلی که برایشان ایجاد شده چقدر است. اگر دیدی که حضور تو برای آنها حیاتی است و موفقیت‌شان بدون کمک تو ممکن نیست، به محض اینکه جای پای خود را محکم کردی، می‌توانی برای افزایش حقوق با آنها صحبت کنی، اما اگر احساس می‌کنی که مذاکره با آنها بی‌فایده است، خودت را به زحمت نینداز. رزومه خود را به‌روز کن و به دنبال یک کار بهتر بگرد. یکی از مهم‌ترین مهارت‌های قرن بیست و یکم این است که یاد بگیریم وقتی مشغول به‌کار هستیم، به دنبال شغل جدید بگردیم، البته جست‌وجوی کار جدید، یک فرآیند سخت و طاقت‌فرسا است. طی این فرآیند ممکن است ایده‌هایت را بدزدند یا با افرادی ملاقات کنی که شایستگی تو را ندارند، اما به مرور یاد می‌گیری که چگونه شغلی را انتخاب کنی که شایسته آن هستی. برای مذاکره برای افزایش حقوق چند نکته را در نظر داشته باش:

بدترین زمان برای درخواست افزایش حقوق، زمانی است که در جلسه سالانه ارزیابی عملکرد شرکت کرده‌ای. حقوق کارمندان معمولا سه ماه قبل از این جلسات بودجه‌بندی می‌شود. می‌توانی قبل از این زمان درباره میزان حقوقی که سایر شرکت‌ها برای یک شغل مشابه پرداخت می‌کنند تحقیق کنی و لیستی از نتایج تحقیقات خود را به مدیرت نشان دهی. اما او احتمالا باز هم درخواست تو را رد خواهد کرد. تو به یک ابزار قدرتمندتر نیاز داری و این ابزار، توانایی تو در حل مشکل سازمان است. به مدیرت یادآوری کن که چه توانایی‌هایی داری و اگر تو نباشی، مشکلات حل نشده چه هزینه‌هایی را برای او به دنبال خواهند داشت.

اگر می‌خواهی درخواست افزایش حقوق کنی، ابتدا باید ببینی که حضور تو در حل مشکل فعلی و مشکلات آینده سازمان چه تاثیری خواهد داشت. بسیاری از کارکنان نمی‌دانند که حضور آنها تا چه حد در سازمان تاثیرگذار است. به این منظور باید مشاهده کنی، گوش کنی و سوال کنی تا ببینی تاثیرات حضور تو در سازمان چیست. سپس از مدیر خود درخواست کن که در یک زمان مناسب با او ملاقات کنی. اگر از تو پرسید که درباره چه موضوعی می‌خواهی با او صحبت کنی، بگو: «می‌خواهم دورنمای شغلی‌ام را با شما در میان بگذارم تا ببینم با آن موافق هستید و آیا با اولویت‌های شما هم‌جهت است یا خیر

سپس این دورنما، یعنی اهداف و برنامه‌هایت و همچنین دستاوردهایت را در قالب پاورپوینت بنویس و در روز ملاقات، آن را به مدیر خود ارائه کن. تمام پروژه‌ها و وظایفت را به اهداف سازمان پیوند بده. به این ترتیب نیازی نیست که مستقیما بگویی: «من مجری اصلی برنامه‌های شما هستم.» آنچه در قالب پاورپوینت ارائه می‌کنی به‌طور غیرمستقیم این پیام را به مدیرت منتقل خواهد کرد، اما اگر واقعا در این سازمان احساس مفید بودن نمی‌کنی، بهتر است قبل از موضوع حقوق، این مشکل را حل کنی. تا می‌توانی تحقیق کن تا یک دورنمای بی‌عیب و نقص ارائه کنی. در پایان، یکی از صفحات آخر را به موضوع حقوق اختصاص بده و در آن مبلغ مورد نظرت را به عنوان حقوق درخواستی بنویس. در این جلسه نقش مشاوری را بازی می‌کنی که قصد دارد مشکل مشتری را حل کند و در عوض، دستمزدی دریافت کند. یکی از مشتریانم به نام آماندا از همین روش استفاده کرد. او مدیر خود را نسبت به نقش خود آگاه کرد. او با ارائه اطلاعاتی که پیش‌تر جمع‌آوری کرده بود، به مدیرش توضیح داد که چگونه طراحی کاتالوگ‌های آنلاین که ایده آماندا بوده، از نظر مالی به نفع سازمان بوده و پنجاه هزار دلار در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده است.

البته هرگز نگفت: «حقوقم را اضافه کن وگرنه استعفا می‌دهم.» اما با توجه به شناختی که نسبت به خودش، مهارت‌هایش و تاثیرش بر سازمان داشت، می‌دانست که ارزش کارش بیشتر از حقوقی است که دریافت می‌کند. وقتی رئیس او متوجه شد که او از حقوقش ناراضی است، از او پرسید: «چه مقدار اضافه حقوق می‌خواهی؟» آماندا مبلغ مورد نظرش را گفت. مدیرش ابتدا این مبلغ را نپذیرفت چون فکر می‌کرد مدیران سطوح بالاتر، این درخواست را رد خواهند کرد. او سپس فایل پاورپوینت آماندا را به مدیرانش ارائه کرد و توانست رضایت آنها را جلب کند و حقوق آماندا نهایتا افزایش یافت. تو هم این روش را امتحان کن. امیدوارم نتیجه بگیری.

 

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 3960

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  چه بایدکردهای "روابط‌عمومی دولتی" در ایران


  فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400


  پنج راه برای یک مأموریت بهتر مسئولیت اجتماعی


  چگونه بحران های روابط عمومی را مدیریت کنیم؟


  5 کلید مهم روابط عمومی


  معرفی کتاب: اصول اخلاقی هوش مصنوعی در روابط‌عمومی


  حقیقت را مدیریت نکنید،‌ حقیقت را بگویید


  اپیدمی اطلاعاتی در شبکه های اجتماعی


  عکاسی مستند


  گزارشگری از همه گیری بیماری های عفونی


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان جشنواره و نخستین همایش روابط‌عمومی در سال 1400