درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
دوشنبه، 7 فروردین 1402 - 18:20   

نخستین «اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی» برگزار می‌شود

  نخستین «اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی» برگزار می‌شود


ادامه ادامه مطلب یک

ایراد امنیتی در ویرایش تصاویر گوشی‌های پیکسل گوگل

  ایراد امنیتی در ویرایش تصاویر گوشی‌های پیکسل گوگل


ادامه ادامه مطلب دو

تاثیر ربات‌ها بر بهبود سلامت روانی به ظاهرشان بستگی دارد

  تاثیر ربات‌ها بر بهبود سلامت روانی به ظاهرشان بستگی دارد


ادامه ادامه مطلب سه

انجمن جهانی روزنامه نگاران پارسی نگار

  انجمن جهانی روزنامه نگاران پارسی نگار


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  چشم‌انداز و پیش‌بینی بازار روابط‌عمومی تا سال 2031
  انتصاب مدیرعامل جدید ادلمن در بریتانیا
  رسانه در شتاب، دولت در رکاب و مردم حیران از قطار پیشرفت ...
  ۸۰ درصد مشاغل تحت تاثیر هوش مصنوعی قرار خواهد گرفت. این مشاغل کدامند؟
  15 ترفند برای حداکثر بهره‌وری از پیام‌رسان واتس‌اپ
  روابط‌عمومی و تجربه خبرنویسی
  نقش ارتباط الکترونیک با مشتری در توسعه فروش
  چگونه «انقلاب» هوش مصنوعی امنیت شغلی روزنامه‌نگاران را متزلزل می‌کند؟
  شکست روزافزون رسانه های چاپی در سطح جهان به دلیل برنیاوردن نیاز مخاطبان قرن 21
  انجمن جهانی روزنامه نگاران پارسی نگار
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

هوش مصنوعی، شغل روزنامه‌نگاران را تهدید می‌کند هوش مصنوعی، شغل روزنامه‌نگاران را تهدید می‌کند
مدیر اجرایی اکسل اشپرینگر (Axel Springer)، غول رسانه‌ای آلمانی که مالک اینسایدر، پولیتیکو و روزنامه آلمانی بیلد (Bild) است، در یادداشتی به کارمندان خود نوشت: هوش مصنوعی این قابلیت را دارد که روزنامه‌نگاری مستقل را بهبود بخشد یا به سادگی آن را تصاحب کند.
پنجشنبه، 18 اسفند 1401 - 16:39

 مسموم سازی‌ها «جرم و جنایت» است یا انتشار خبر آن مسموم سازی‌ها «جرم و جنایت» است یا انتشار خبر آن
سنت شده است که وقتی بحرانی در کشور بروز می‌کند، پیش از برخورد با آن بحران، با رسانه‌هایی برخورد می‌کنند که اخبار و گزارش‌ها و تحلیل‌هایی از آن بحران بازتاب می‌دهند.
پنجشنبه، 18 اسفند 1401 - 16:24

تقی پور: اگر درباره مسمومیت ها نتوان مردم را قانع کرد، طبیعتا به شایعات مختلف دامن زده می شود تقی پور: اگر درباره مسمومیت ها نتوان مردم را قانع کرد، طبیعتا به شایعات مختلف دامن زده می شود
وظیفه رسانه ها درباره مسمومیت های دانش آموزان را تحلیل و اطلاع‌رسانی درست و به موقع می داند و می گوید: به دلایل تاریخی رسانه‌های ما دچار خودسانسوری هستند و ترجیح می‌دهند به صورت کامل وارد برخی موضوعات نشوند.
پنجشنبه، 18 اسفند 1401 - 16:17

خبر و ابهام خبر و ابهام
در مورد موضوع اخیر که مسئله مسمومیت عمدی در مدارس دخترانه و درگیر ساختن خانواده‌های ایرانی با معضلی پیچیده و غریب است، آزمونی بسیار دشوار را پیش رو داریم. اگر نتوان به روشنی و شفافیت، مردم را اقناع کرد، دشمن و رسانه‌های بیگانه صیدهای بزرگ از آب گل آلود خواهند گرفت. باید از همین امروز به ضد و نقیض گویی، ابهام، توجیه و تعلیل‌های غیر عقلانی، و سرانجام خاموشی و ناتندرستی در اطلاع رسانی و گفتگو با مردم پایان داد. این حق مردم است و اگر تعلل شود، رسانه سعودی و شرکا بهره می‌برند و لاجرم خودکرده را تدبیر نیست.
چهارشنبه، 17 اسفند 1401 - 01:12

 نگره‌ای رسانه‌ای برموضوع مسمومیت نگره‌ای رسانه‌ای برموضوع مسمومیت
در فقدان رسانه پاسخگو و مسؤل داخلی، مرجعیت رسانه‌ای دست شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی افتاده است. متاسفانه صدا و سیما بازهم در جنگ رسانه‌ای منفعل و مغلوب به نظر می‌رسد. چرایی این امر پیوستگی تام و تمام مدیریت این رسانه با دولت است.
سه شنبه، 16 اسفند 1401 - 18:42

روزنامه‌نگاری برند؛ ژورنالیسم در خدمت کسب‌وکار روزنامه‌نگاری برند؛ ژورنالیسم در خدمت کسب‌وکار
اصطلاح روزنامه‌نگاری برند یا Brand Journalism که چندان هم نوپدید نیست و تولد آن را به لری رایت، مدیر ارشد بازاریابی مک‌دونالد، در سال ۲۰۰۴ نسبت می‌دهند؛ روزنامه‌نگاری برند بین روزنامه‌نگاری سنتی و بازاریابی سنتی قرار می‌گیرد و به دنبال اطلاع‌رسانی بی‌طرفانه به مخاطب در راستای هدف برند است.
پنجشنبه، 9 تیر 1401 - 16:31

عصر بحران ژورنالیسم عصر بحران ژورنالیسم
پروفسور دال دوران معاصر را عصر بحران ژورنالیسم می داند که هر روز نسبت به روز پیش از هدفهایی که انتظار بود دور می شود و به جای اهل حرفه (روزنامه نگار)، سیاستبازان، قدرت طلبان، کمپانی های خارج از این حرفه و صاحبان منافع مالکیّت آنهارا به دست می آورند و زمینه ساز سیاست ها و برنامه های خاص می شوند. با این روش و روند، رسانه ها مسئول بخشی از مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جوامع بشری باید بشمار آورده شوند.
چهارشنبه، 14 اسفند 1398 - 15:19

روزنامه ها: از رنگی شدن، تا آنلاین، «ای ـ پی پر» و «رادیو پی پر» شدن روزنامه ها: از رنگی شدن، تا آنلاین، «ای ـ پی پر» و «رادیو پی پر» شدن
آنلاین روزنامه ها با لحظه به لحظه افزودن اخبار تازه، در حقیقت کار خبرگزاری هم می کنند. این تحولات، صورت و وضعیت و تعاریف تازه به رسانه ها داده است.
یکشنبه، 15 اسفند 1395 - 09:06

نگاهی به سریال مسمومیت دانش‌آموزان دختر، سمی به اسم آشفتگی‌های اطلاع‌رسانی نگاهی به سریال مسمومیت دانش‌آموزان دختر، سمی به اسم آشفتگی‌های اطلاع‌رسانی
در عصری که هر شهروند با در دست داشتن موبایل دوربین دار یک خبرنگار است نقش اطلاع رسانی ها باید در راستای بیان جزییات و شفافیت آن باشد اما صدا و سیمای میلی فارغ از تمام این موضوعات به دعوت کارشناسان بسنده کرده کارشناسانی که صحه بر این مسئله گذاشته اند و می خواهند با ارائه آموزش های ابتدایی نگرانی های خانواده ها را کاهش دهند و این یعنی بحران در بحران.
دوشنبه، 15 اسفند 1401 - 12:29

شیوه تهیه گزارش «رادیوی آبی» کنیا از اقتصاد آبی آن کشور شیوه تهیه گزارش «رادیوی آبی» کنیا از اقتصاد آبی آن کشور
دو فارغ‌التحصیل جوان روزنامه‌نگاری، Gilbert Were بیست و هشت ساله و Johnson Muema بیست و پنج ساله با درک فقدان اطلاعات عمومی در مورد اقتصادی آبی، Gilitics Media را تاسیس کردند که یک رسانه دیجیتال تازه‌کار در شهر ساحلی Mombasa است.
یکشنبه، 14 اسفند 1401 - 14:26

شیوه جبران خلاء خبری نابرابری هدفمند جنسیتی شیوه جبران خلاء خبری نابرابری هدفمند جنسیتی
تجزیه و تحلیل مصرف اخبار که ما توسط پلتفرم SimilarWeb در مرکز بین‌المللی مشاوره راهبرد مخاطبان، AKAS انجام داده‌ایم، یک شکاف جنسیتی بزرگ ۲۰ درصدی را بین استفاده مردان و زنان از اخبار آنلاین در سطح جهان نشان می‌دهد.
یکشنبه، 14 اسفند 1401 - 12:13

هوش مصنوعی شغل روزنامه‌نگاران را از بین خواهد برد هوش مصنوعی شغل روزنامه‌نگاران را از بین خواهد برد
دوپنفر پیش‌­بینی کرده است که رایانه­‌های هوش مصنوعی در آینده‌ای نزدیک، در زمینه «گردآوری داده‌ها» از خبرنگاران انسانی بهتر خواهند بود. به گفته دوپفنر، رسانه­‌ها اگر می‌خواهند بقا داشته باشند و از بین نروند باید بر تولید اخبار انحصاری یا تفسیر تمرکز کنند.
شنبه، 13 اسفند 1401 - 08:00

4 پیشنهاد و یک نکته درباره اطلاع رسانی حملات سمی علیه مدارس دخترانه 4 پیشنهاد و یک نکته درباره اطلاع رسانی حملات سمی علیه مدارس دخترانه
به هنگام صحبت کردن وزیر آموزش و پرورش درباره حملات سمی علیه مدارس دخترانه، این تلقی و برداشت در ذهن مخاطب شکل می گیرد که او تلاش می کند حوادث را کم اهمیت جلوه دهد و کوچک نمایی کند. انگار او سعی می کند این حوادث مهم را از دایره اهمیت و نگاه مردم کنار بگذارد. این روش نادرست است و باعث خشم و عصبانیت مردم به ویژه والدین می شود. وزیر محترم آموزش و پرورش، این روش فاجعه بار را تغییر دهید.
جمعه، 12 اسفند 1401 - 18:18

خبرنگاری که قلب پادشاه اسپانیا را ربود خبرنگاری که قلب پادشاه اسپانیا را ربود
لتیزیا مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در گرایش های مختلف رشته خبرنگاری اخذ کرد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، در چند آژانس رسانه ای بزرگ در اسپانیا و کشورهای دیگر مشغول کار شد و با تهیه ی گزارش از مهم ترین وقایع دنیا به خبرنگاری موفق بدل شد.
جمعه، 12 اسفند 1401 - 14:02

 پایان شوک مالیاتی رسانه‌ها پایان شوک مالیاتی رسانه‌ها
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال۱۴۰۲ کل کشور، با معافیت مالیاتی فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی و موسسات رسانه‌ای موافقت کردند. مصوبه‌ای که می‌توان از آن به‌عنوان پایان شوک مالیاتی رسانه‌ها یاد کرد. طی روزهای گذشته اهالی فرهنگ و رسانه نسبت به «حذف معافیت مالیاتی مطبوعات و رسانه‌ها» هشدار داده بودند.
جمعه، 12 اسفند 1401 - 12:53

مراسم نکوداشت هادی خانیکی و احمد توکلی مراسم نکوداشت هادی خانیکی و احمد توکلی
«چریک گفت‌وگو، چریک نصیحت لائمه مسلمین» این عنوان بیانیه جمعی از اعضای پیشین انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در توصیف هادی خانیکی و احمد توکلی است، دو دانشجوی پنجاه و سه سال پیش دانشگاه شیراز که هر دو به علت زندانی شدن، نتوانستند درس خود را در این دانشگاه به پایان برسانند.
پنجشنبه، 11 اسفند 1401 - 21:19

شیوه اطلاع‌رسانی در مورد مذاکرات هسته‌ای شیوه اطلاع‌رسانی در مورد مذاکرات هسته‌ای
در دنیای امروز نمی‌شود مخاطب را انتخاب کرد! هر ادعایی که جلوی میکروفون یک خبرنگار بومی هم مطرح شود بلافاصله بازتاب بین‌المللی دارد، بار سیاسی دارد، در شبکه‌های اجتماعی و صدها رسانه جهان تعبیر و تفسیر می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پنجشنبه، 11 اسفند 1401 - 18:36

قرار منع تعقیب روزنامه سازندگی صادر شد قرار منع تعقیب روزنامه سازندگی صادر شد
دادسرای فرهنگ و رسانه با صدور قرار منع تعقیب روزنامه سازندگی، اعلام کرد: در مورد مطلب مرتبط با گرانی گوشت مطلب خلاف واقعی گزارش نشده بود.
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 22:48

 ثبت درخواست ارزیابی خبرنگاران در سامانه جامع رسانه‌‌ها تسهیل و تسریع شد ثبت درخواست ارزیابی خبرنگاران در سامانه جامع رسانه‌‌ها تسهیل و تسریع شد
بر این اساس با توجه به تغییرات انجام شده، خبرنگاران برای ثبت درخواست ارزیابی خود نیازی به ارائه معرفی­‌نامه کاغذی از سوی مدیر مسئول رسانه محل فعالیت ندارند بلکه کافی است هنگام ثبت نام در سامانه، رسانه مورد نظر خود را مشخص کنند.
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 22:45

فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی و رسانه‌ای معاف از مالیات شد فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی و رسانه‌ای معاف از مالیات شد
طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده «معافیت مالیاتی درآمد سالانه مشمول اشخاص موضوع بند (ل) ماده (۱۳۹) قانون مالیات‌های مستقیم به استثنای فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی و مؤسسات رسانه‌ای دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حداکثر معادل ۴ برابر سقف مالیات ماده ۸۴ قانون مذکور است و مازاد بر آن حسب مورد به نرخ قانون مالیات‌های مستقیم، مشمول مالیات است»
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 22:41

معرفی اپلیکیشنی که خبرنگاران شرق آفریقا را به دانشمندان پیوند می‌دهد معرفی اپلیکیشنی که خبرنگاران شرق آفریقا را به دانشمندان پیوند می‌دهد
در سال ۲۰۲۰ میلادی وبسایت SciDev.Net یک تحقیق منتشر نشده انجام داد که در آن دانشمندان، خبرنگاران و مسئولان روابط عمومی و ارتباطات درمورد دیدگاه‌های خود پیرامون بزرگترین چالش فراراه خبرنگاری علمی در شرق آفریقا بحث کردند.
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 14:09

مسئله رسانه ها نشست سالانه سردبیران را معلق ساخت مسئله رسانه ها نشست سالانه سردبیران را معلق ساخت
روزنامه‌نگاران نسل نو به‌مانند سایر مردم می‌خواهند از زندگی لذت ببرند، نمی‌خواهند به‌مانند نسل پیش از خود زندگی کنند که روزنامه‌نگار باشند و لذا از خواب و آسایش خود نمی‌زنند و فداکاری حرفه‌ای هم که لازمه روزنامه‌نگار بودن است نمی‌کنند زیرا که عاشق نیستند ـ عاشق ژورنالیسم.
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 08:17

جزئیات جدید از ضرب و شتم یک خبرنگار در شورای شهر تبریز جزئیات جدید از ضرب و شتم یک خبرنگار در شورای شهر تبریز
رفتارهای عجیب پس از سیلی زدن ادامه داشته و در اقدامی عجیب حتی رئیس شورای شهر تبریز در دو نوبت به خبرنگار حمله‌ور و حتی گفته شده او را در وضعیتی کشان کشان به دفترش برده و تا مدتی به خبرنگار اجازه خروج از دفتر شورا داده نشده است.
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 00:57

در مسیر اقتصاد کشور؛ غوغای دولت در تناقض، هیجان‌سازی رسانه در تقابل... در مسیر اقتصاد کشور؛ غوغای دولت در تناقض، هیجان‌سازی رسانه در تقابل...
در ماه‌های اخیر کشور دچار یک چالش مضاعف در کنار تنش های اقتصادی گردیده که آن غوغای دولت در تناقض‌گویی و توجیه‌محوری از شرایط موجود اقتصادی از یک سو و هیجان‌سازی رسانه‌ها در تقابل با این وضعیت و گاه تقابل با ایشان از سوی دیگر گردیده است که تنها مجموعه‌ای که از این امر دچار آسیب مضاعف خواهد شد، همان مردمانی است که همیشه قربانی سیاست‌های غلط اتخاذی در کشور بوده و هستند.
سه شنبه، 9 اسفند 1401 - 22:32

در حکایت تصویبِ گرفتنِِ مالیات از مطبوعات در حکایت تصویبِ گرفتنِِ مالیات از مطبوعات
امروز دیدیم که در مجلس ضمن معاف کردن یا تخفیف دادن صاحبان املاک دارای قیمت نجومی در پرداخت مالیات، در عوض اخذ مالیات از مطبوعات به تصویب رسید. همه ما از هزینه کهکشانی رسانه‌های خارجی چیزهایی می‌شنویم. مراکز دولتی و مافیایی پشتیبان آن‌ها را نیز می‌شناسیم. اما تو خواننده عزیز از منابع مالی و حمایتی مطبوعات بی‌اطلاع می‌باشید.
دوشنبه، 8 اسفند 1401 - 00:23

نخستین فرستنده عادی تلویزیونی نخستین فرستنده عادی تلویزیونی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 25 فوریه 1928 آژانس دولتی آمریکا که ناظر بر ارتباطات همگانی است [پدر «FCC » امروز] نخستین پروانه تاسیس تلویزیون [رسانه صوت و تصویری] را به نام متقاضی آن «چارلز فرانسیس جنکینز Charles Francis Jenkins» صادر کرد
جمعه، 9 اسفند 1392 - 09:19

فیلسوف مبتکر تاریخنگاری ژورنالیستی فیلسوف مبتکر تاریخنگاری ژورنالیستی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- امروز زادروز «بندتو کروش Benedetto Croce» اندیشمند ایتالیایی است که 25 فوریه 1866 به دنیا آمد. کروش را در ردیف فلاسفه ایده آلیست قرارداده اند.
جمعه، 9 اسفند 1392 - 09:15

تجاری‌شدن رسانه‌ها تجاری‌شدن رسانه‌ها
روند تجاری شدن رسانه ها را دو فیلسوف مکتب انتقادی یعنی آدورنو و هورکهایمر «صنعت فرهنگ» نامیده‌اند و دایر بر آن است که رسانه‌های جمعی به جای «ایفای نقش اجتماعی» فرایند «صنعتی شدن» و «تجاری شدن» را در پیش گرفته‌اند.
یکشنبه، 7 اسفند 1401 - 00:31

وجود ۱۷۱ شهید رسانه در ایران وجود ۱۷۱ شهید رسانه در ایران
حمید رضا طباطبایی در نشست خبری اولین یادواره شهدای رسانه محور مقاومت اظهارداشت: آمار شهدا و جانبازان رسانه محورمقاومت بسیار زیاد است به صورتی که عراق ۳۹ شهید و ۷۹ جانباز، سوریه ۵۴ شهید و یک جانباز، یمن ۱۸ شهید، فلسطین ۴۵ شهید و ۴۲ جانباز، ایران ۱۷۱ شهید و ۱۷ جانباز و افغانستان ۹۵ شهید و دو جانباز داشته است.
شنبه، 6 اسفند 1401 - 17:15

توصیه‌های خبرنگاران آمریکایی به همکاران برزیلی‌شان در پی شورش‌های مشابه در دو کشور توصیه‌های خبرنگاران آمریکایی به همکاران برزیلی‌شان در پی شورش‌های مشابه در دو کشور
اطلاعات دروغ، الهام‌بخش شورش ششم ژانویه در آمریکا بود. پس از این شورش هم اطلاعات نادرستی در فضای مجازی تکثیر شد که هدف از آن، ایجاد ابهام در مورد واقعیت رویدادهای آن روز بود. Reilly می‌گوید: «آنچه ما ششم ژانویه می‌خوانیم به علت تئوری‌های توطئه رخ داد. حالا در مورد خود ششم ژانویه، شماری تئوری‌ توطئه وجود دارد.»
شنبه، 6 اسفند 1401 - 09:28

صفحه قبل - صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  انجمن جهانی روزنامه نگاران پارسی نگار


  شکست روزافزون رسانه های چاپی در سطح جهان به دلیل برنیاوردن نیاز مخاطبان قرن 21


  نقش ارتباط الکترونیک با مشتری در توسعه فروش


  تاثیر ربات‌ها بر بهبود سلامت روانی به ظاهرشان بستگی دارد


  دولت فرانسه طرحی را برای نظارت و ساماندهی اینفلوئنسرها به پارلمان ارائه کرد


  ایراد امنیتی در ویرایش تصاویر گوشی‌های پیکسل گوگل


  راهکارهایی برای گزارشگری دیداری مبتنی بر مستندات و اخلاق حرفه‌ای


  روابط‌عمومی و تجربه خبرنویسی


  15 ترفند برای حداکثر بهره‌وری از پیام‌رسان واتس‌اپ


  ۸۰ درصد مشاغل تحت تاثیر هوش مصنوعی قرار خواهد گرفت. این مشاغل کدامند؟


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: بهار 1402: نخستین «اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی»