درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 16 آذر 1402 - 17:43   

آغاز ثبت‌نام بیستمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی

  آغاز ثبت‌نام بیستمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

انتشارات دانشگاه آکسفورد «rizz» را به عنوان کلمه سال خود انتخاب کرد

  انتشارات دانشگاه آکسفورد «rizz» را به عنوان کلمه سال خود انتخاب کرد


ادامه ادامه مطلب دو

آی‌بی‌اِم اولین تراشه کوانتومی 1000 کیوبیتی را منتشر کرد

  آی‌بی‌اِم اولین تراشه کوانتومی 1000 کیوبیتی را منتشر کرد


ادامه ادامه مطلب سه

سقوط عمدی هواپیما برای تهیه ویدئوی یوتیوب

  سقوط عمدی هواپیما برای تهیه ویدئوی یوتیوب


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  آلودگی هوا: اثرات بر خاک و آب
  راز رهبری مؤثر: الهام بخشیدن، توانمندسازی و ایجاد ارزش
  احساس طبیعت: عکاسی خلاقانه
  چگونه آگاهی زیست‌محیطی را ارتقا دهیم
  واکنش شدید به اعتراضات ضد اسرائیلی، آزادی بیان را تهدید می‌کند
  موضوع آلایندگی‌ها و اصلاح قضاوت‌ها
  آینده روابط‌عمومی در عصر رسانه‌های دیجیتال
  تشکیل کارگروه‌های عملیاتی برای اجرای سند تحول روابط‌عمومی‌های خراسان رضوی
  دوره آموزش «خبرنویسی» به همت روابط‌عمومی استانداری کرمانشاه برگزار شد
  ترکیب جدید هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی آذربایجان شرقی
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

مرکز آمار ایران دوره آموزشی مدیریت ارتباط با رسانه‌ها را برگزار کرد مرکز آمار ایران دوره آموزشی مدیریت ارتباط با رسانه‌ها را برگزار کرد
مرکز آمار ایران به همت آموزش و روابط‌عمومی این مرکز، دوره آموزشی مدیریت ارتباط با رسانه‌ها را با حضور مدیران و کارشناسان روابط‌عمومی این سازمان برگزار کرد.
دوشنبه، 22 آبان 1402 - 22:24

 رسانه؛ جبهه دوم، میدان نخست... رسانه؛ جبهه دوم، میدان نخست...
مؤلفه اصلی، پنهان و ناپیدای در هر جنگی "رسانه" است که خود یک قدرت مطلق و انکارپذیر بوده و طرفی که نسبت بدان غافل گردد و به‌نوعی ساده‌لوحانه بدان اندیشیده و یا آن را به فراموشی بسپارد، حتی اگر از همه اولویت‌های ایدئولوژیکی، تجهیزاتی و امکانات نظامی برخوردار باشد تردیدی نیست که طرف مقابل این امکان را دارد که از این غفلت بهره برده و بدین شکل بر تمامی ظرفیت‌های نظامی آن چیره گردیده و ضربات مهلکی بدان وارد نماید.
دوشنبه، 22 آبان 1402 - 16:37

نتایج یک نظرسنجی در آمریکا: روایت جوانان بومی آمریکا نتایج یک نظرسنجی در آمریکا: روایت جوانان بومی آمریکا
این یافته‌ها نشان می‌دهد که جوانان بومی به استفاده از رسانه‌های اجتماعی به عنوان منبع اصلی خبری خود ادامه می‌دهند. این امر احتمالاً به دلیل این واقعیت است که رسانه‌های اجتماعی به جوانان بومی امکان می‌دهد تا به طور مستقیم با یکدیگر و با منابع خبری بومی ارتباط برقرار کنند.
دوشنبه، 22 آبان 1402 - 10:03

پیشینه دیرینه به‌کارگیری داده‌نگاری در تحریریه روزنامه گاردین پیشینه دیرینه به‌کارگیری داده‌نگاری در تحریریه روزنامه گاردین
افراد به دنبال منابع خبری سوم قابل اعتمادی باشند که همین داده را جمع‌آوری می‌کنند و یا راهی پیدا کنند تا دیتابیس خود را بسازند. به گفته او حتی در بریتانیا، آمار دولتی بر اساس تخمین‌های تقریبی است. او می‌گوید داشتن ذهن انتقادی و زیر سؤال بردن اعدادی که مقامات در اختیار ما قرار می‌دهند، بخش مهمی از کار است.
یکشنبه، 21 آبان 1402 - 08:00

صداوسیما چگونه وحدت ملی را نشانه می‌رود؟ /از تک‌صدایی تا ایجاد چندقطبی صداوسیما چگونه وحدت ملی را نشانه می‌رود؟ /از تک‌صدایی تا ایجاد چندقطبی
همه این اتفاقات نشان داد که شعار «ایجاد تحول در صداوسیما» با هدایت سعید و وحید جلیلی و با پروژه خالص‌سازی و بیرون راندن «غیرخودی‌ها» در جریان بوده، به بن‌بست رسیده است. چرا که این جریان با توسل به «تک صدایی» در صداوسیما به گسترش «چند قطبی» در جامعه دامن زده و اساسا این رویکرد با ماهیت «رسانه ملی» که متعلق به همه اقشار و طیف‌های مختلف فکری جامعه بوده، دارای یک تعارض بزرگ و آشکار است.
شنبه، 20 آبان 1402 - 18:13

مایک شوستر، خبرنگار خارجی و دیپلماتیک برنده جایزه رادیو ملی، در ۷۶ سالگی درگذشت مایک شوستر، خبرنگار خارجی و دیپلماتیک برنده جایزه رادیو ملی، در ۷۶ سالگی درگذشت
شوستر یکی از بزرگترین خبرنگارانی بود که در قرن بیستم کار کرده است. او یک شاهد عینی واقعی بود که برخی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ جهان را پوشش داد. گزارشگری او دقیق، بی‌طرف و آموزنده بود. او به ما کمک کرد تا دنیا را بهتر درک کنیم.
شنبه، 20 آبان 1402 - 14:29

روی آوردن به میراث فرهنگی برای تعامل با مخاطبان پیرامون تغییرات اقلیمی روی آوردن به میراث فرهنگی برای تعامل با مخاطبان پیرامون تغییرات اقلیمی
همه وقت خود را وقف زیرورو کردن مقالات علمی و کسب دانش درباره تغییرات اقلیمی نمی‌کنند، اما خبرنگاران می‌توانند میان دانش و مردم پل بزنند. روایت‌های خبری ما می‌تواند پیام‌های تحقیقات علمی را به خانه‌های مردم در مناطق دوردست ببرد.
شنبه، 20 آبان 1402 - 09:13

روایت متفاوت فلسطین از جنگ، افکار عمومی جهانی را تحت تأثیر قرار داد روایت متفاوت فلسطین از جنگ، افکار عمومی جهانی را تحت تأثیر قرار داد
جبهه رسانه‌ای فلسطین در جنگ اخیر، توانست روایتی متفاوت از جنگ را به جهانیان ارائه دهد. این روایت، توانست افکار عمومی جهانی را به سوی خود جلب کند و حمایت بین‌المللی از فلسطین را افزایش دهد.
شنبه، 20 آبان 1402 - 09:12

سی‌ان‌ان: واکنش خشمگین جهان عرب به حمایت ایالات متحده از اسرائیل سی‌ان‌ان: واکنش خشمگین جهان عرب به حمایت ایالات متحده از اسرائیل
دولت بایدن با یک انتخاب دشوار روبرو است. اگر از حمایت اسرائیل دست بکشد، ممکن است حمایت اسرائیل را از دست بدهد. اگر از حمایت اسرائیل حمایت کند، ممکن است حمایت مردم عرب و برخی از مقامات ارشد دولت را از دست بدهد. این یک بحران دیپلماتیک پیچیده است که دولت بایدن باید به سرعت آن را حل کند.
جمعه، 19 آبان 1402 - 18:10

شواهد قاطعی وجود ندارد که نشان دهد خبرنگاران در 7 اکتبر آگاهی قبلی داشتند شواهد قاطعی وجود ندارد که نشان دهد خبرنگاران در 7 اکتبر آگاهی قبلی داشتند
این گزارش هیچ مدرک عینی برای اثبات ادعای خود ارائه نمی‌دهد. به عنوان مثال، این سازمان هیچ عکس یا فیلمی از خبرنگارانی که قبل از حمله حماس در صحنه حضور داشتند، منتشر نکرده است.
جمعه، 19 آبان 1402 - 18:01

توصیه‌های یک خبرنگار موفق برای تهیه گزارش‌های تحقیقی تلویزیونی توصیه‌های یک خبرنگار موفق برای تهیه گزارش‌های تحقیقی تلویزیونی
تهیه گزارش تحقیقی برای تلویزیون نیازمند در نظر گرفتن جایگاه مخاطبان است. به یاد داشته باشید که مردم عموماً ترجیح می‌دهند گزارش‌های سبک و سرگرم‌کننده را ببینند. زبانی که برای تلویزیون استفاده می‌شود باید ساده و همه‌فهم باشد و خبرنگاران باید از ارایه اطلاعات به شیوه‌ای که ممکن است مردم را از تماشای گزارش منصرف کند خودداری کنند.
جمعه، 19 آبان 1402 - 08:07

اتحادیه خبرنگاران آلمان برخورد با تیم ARD را محکوم کرد
برخورد تهدیدآمیز نیروهای ارتش اسرائیل با تیم خبری شبکه اول تلویزیون آلمان (ARD) با انتقادهای تندی روبرو شده است.
چهارشنبه، 17 آبان 1402 - 12:29

حمله به سی روزنامه‌نگار در حین پوشش تظاهرات در بنگلادش
تقریباً سی روزنامه‌نگار در حین پوشش تظاهرات حزب مخالف دولت در منطقه نایا پالتان داکا مورد حمله قرار گرفتند و تجهیزات آنها ضبط شد.
چهارشنبه، 17 آبان 1402 - 12:28

دستکم بیست‌ونه روزنامه‌نگار در نوار غزه کشته شده‌اند
با تأیید کشته شدن شش روزنامه‌نگار در ده روز گذشته، تعداد روزنامه‌نگاران و کارکنان رسانه‌های فلسطینی کشته شده در غزه به حداقل بیست‌ونه نفر رسید.
چهارشنبه، 17 آبان 1402 - 12:25

جامعه‌شناسی ارتباطات جامعه‌شناسی ارتباطات
جامعه‌شناسی ارتباطات به ما کمک می‌کند تا تأثیر ارتباطات در جامعه امروز را درک کنیم. این شاخه از جامعه‌شناسی به ما کمک می‌کند تا پدیده‌های اجتماعی مانند توسعه رسانه‌های جدید، گسترش اینترنت، و ظهور شبکه‌های اجتماعی را درک کنیم.
چهارشنبه، 17 آبان 1402 - 08:00

کشته شدن یک خبرنگار دیگر در پی بمباران غزه کشته شدن یک خبرنگار دیگر در پی بمباران غزه
محمد ابوحسیره ساکن غرب شهر غزه بوده و پیکر او صبح سه‌شنبه از زیر آوار خانه‌اش که در پی بمباران یکشنبه و دوشنبه غزه تخریب شده بود، بیرون کشیده شد.
سه شنبه، 16 آبان 1402 - 16:50

قتل روزنامه‌نگار برجسته فیلیپینی، ضربه‌ای به آزادی مطبوعات قتل روزنامه‌نگار برجسته فیلیپینی، ضربه‌ای به آزادی مطبوعات
خوان جومالون، روزنامه‌نگار باتجربه فیلیپینی، به ضرب گلوله کشته شد. این یک خبر بسیار غم‌انگیز است. خوان جومالون یک روزنامه‌نگار باتجربه و برجسته بود که به شدت به آزادی مطبوعات متعهد بود.
سه شنبه، 16 آبان 1402 - 11:51

چگونه با انتشار اطلاعات نادرست در رسانه‌های اجتماعی مقابله کنیم چگونه با انتشار اطلاعات نادرست در رسانه‌های اجتماعی مقابله کنیم
مسیری که اطلاعات نادرست دنبال می‌کند، معمولاً مانند شیپور است: در حلقه‌های کوچک مثل گروه‌های تلگرام و واتس‌اپ یا شبکه‌های اجتماعی کوچک‌تر شروع می‌شود. وقتی کششِ بیشتری می‌یابد، به سوی پلتفرم‌های بازتر مثل فیس‌بوک، اینستاگرام، تیک‌تاک و یوتیوب حرکت می‌کند.
سه شنبه، 16 آبان 1402 - 09:00

روابط‌عمومی و عجز در تهیه خبر روابط‌عمومی و عجز در تهیه خبر
گماردن افراد بی‌انگیزه و بی‌مسوولیت و مدیرانی که به انتهای دوران خدمت خود رسیدند در کسوت مدیر روابط‌عمومی بدون اندک اطلاعی از کارکرد و نقش تخصصی روابط‌عمومی، آن می‌شود که یک روابط‌عمومی بدون دانش کافی در نگارش خبر و توانایی در گرفتن عکس با مقوله‌های حرفه‌ای شرایط اطلاع‌رسانی را در دستگاه دولتی به مخاطره می‌اندازد.
سه شنبه، 16 آبان 1402 - 08:26

خوش آن دل کاندر آن نور اُمید است خوش آن دل کاندر آن نور اُمید است
در اولین ساعات بامداد روز سه شنبه ۹ آبان ماه سال جاری، پس از مراجعه به وب سایت روزنامه اعتماد، یادداشت دکتر خانیکی با عنوان «روایت رنج و امید در تاریکی»، چنان توجهم را جلب کرد که با مطالعه فراز اول آن ( که حاکی از رهایی تن ایشان از سرطان بود )، بی اختیار از جا پریدم، دست افشانی کردم و از صمیم قلب خدای بزرگ را شکرگزاری نمودم.
دوشنبه، 15 آبان 1402 - 18:03

راه‌کارهایی برای انتشار گسترده‌تر گزارش‌‌های‌تان در رسانه‌های اجتماعی راه‌کارهایی برای انتشار گسترده‌تر گزارش‌‌های‌تان در رسانه‌های اجتماعی
امروزه خبرنگاران باید بتوانند به راحتی از پلتفرم‌هایی مثل فیس‌بوک، ایکس (توییتر سابق) و لینکداین به عنوان بخشی از فرایند گزارش‌گری خود، برای وصل شدن به مخاطبان و ایجاد تعامل درپی انتشار گزارش‌های خود استفاده کنند.
دوشنبه، 15 آبان 1402 - 09:00

دستورالعمل انتشار نشریه داخلی دستورالعمل انتشار نشریه داخلی
نشریه داخلی می‌تواند ابزاری موثر برای بهبود ارتباطات درون سازمانی و افزایش بهره‌وری کارکنان باشد. با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح، می‌توان از این رسانه برای تحقق اهداف سازمان استفاده کرد.
دوشنبه، 15 آبان 1402 - 08:01

واشنگتن پست ویلیام لوئیس را به عنوان ناشر و مدیرعامل معرفی کرد واشنگتن پست ویلیام لوئیس را به عنوان ناشر و مدیرعامل معرفی کرد
واشنگتن پست ویلیام لوئیس را به عنوان ناشر و مدیرعامل جدید خود معرفی کرد. لوئیس در تاریخ 2 ژانویه 2024 این نقش را بر عهده خواهد گرفت و جانشین مدیر عامل موقت پتی استونزیفر خواهد شد.
یکشنبه، 14 آبان 1402 - 18:35

خبرنگار کهنه‌کار اخبار محلی از بینندگان به دنبال اخراج تشکر می‌کند خبرنگار کهنه‌کار اخبار محلی از بینندگان به دنبال اخراج تشکر می‌کند
لورن فابریزی، یک گزارشگر خبری کهنه کار که به مدت هشت سال برای News 12 Connecticut کار می کرد، این هفته پس از اخراج کارکنان در این شبکه در ماه اکتبر، در یک پست در رسانه های اجتماعی از بینندگان خود تشکر کرد.
یکشنبه، 14 آبان 1402 - 13:42

دیدگاه‌هایی قابل تأمل برای تهیه گزارش از گذار سبز دیدگاه‌هایی قابل تأمل برای تهیه گزارش از گذار سبز
گذار سبز یا حرکتی منصفانه و فراگیر از فعالیت‌هایی که کربن زیادی تولید می‌کند به سوی یک اقتصاد سبز -- که در توافقنامه پاریس در سال ۲۰۱۵ تصریح شده، در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. این اندیشه، گذاری موفق به سوخت‌های سبز را اقدام فراگیری تلقی می‌کند که می‌تواند برای جوامع سراسر جهان، فرصت‌های اقتصادی کافی به وجود بیاورد. مطلبی که می‌خوانید، تأملی بر این اندیشه است.
یکشنبه، 14 آبان 1402 - 13:17

چگونه هوش مصنوعی مایکروسافت اخبار را به هم ریخت چگونه هوش مصنوعی مایکروسافت اخبار را به هم ریخت
تصمیم مایکروسافت برای تکیه فزاینده بر استفاده از اتوماسیون و هوش مصنوعی بر ویرایشگرهای انسانی برای مدیریت صفحه اصلی خود، به نظر می‌رسد در پس تقویت اخیر سایت، داستان های نادرست و عجیب باشد.
شنبه، 13 آبان 1402 - 11:00

برگزاری نشست «چالش‌های آزادی رسانه‌ها و ایمنی خبرنگاران» در آفریقا برگزاری نشست «چالش‌های آزادی رسانه‌ها و ایمنی خبرنگاران» در آفریقا
در این رویداد، موضوعات مهمی مانند آزار و اذیت و ارعاب آنلاین روزنامه‌نگاران زن، تسلیحاتی کردن قانون علیه خبرنگاران و رسانه‌ها، و نقش برنامه اقدام سازمان ملل متحد در تقویت ایمنی روزنامه‌نگاران و تضمین آزادی بیان و حق دسترسی اطلاعات، مورد بحث قرار گرفت.
جمعه، 12 آبان 1402 - 13:24

پرسنل ارتش هند مانع کار خبرنگاران شدند پرسنل ارتش هند مانع کار خبرنگاران شدند
فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران ضمن محکوم کردن مانع‌تراشی پلیس در کار خبرنگاران، اعلام کرد: «وجود درگیری، دلیلی برای ارعاب، آزار و اذیت یا ممانعت از کار حرفه‌ای رسانه‌ها پلیس یا پرسنل امنیتی نیست. فدراسیون از مقامات ایالت می‌خواهد که از آزادی مطبوعات حمایت کنند و از استقلال و ایمنی پرسنل رسانه‌ای اطمینان حاصل کنند.»
جمعه، 12 آبان 1402 - 13:22

درخواست برای اجرای عدالت در ششمین سالگرد قتل خبرنگار مالتی درخواست برای اجرای عدالت در ششمین سالگرد قتل خبرنگار مالتی
در ششمین سالگرد ترور دافنه کاروانا گالیزیا، روزنامه‌نگار تحقیقی مالتی، سازمان‌های مدافع آزادی رسانه‌ها از جمله فدراسیون‌های بین‌المللی و اروپایی روزنامه‌نگاران(IFJ-EFJ) با صدور بیانیه‌ای خطاب به مقامات مالت، خواستار اجرای عدالت در پرونده او و اجرای کامل توصیه‌های تحقیقات عمومی درباره قتل او شدند.
جمعه، 12 آبان 1402 - 13:20

اسرائیل باید به حافظت از جان خبرنگاران متعهد شود اسرائیل باید به حافظت از جان خبرنگاران متعهد شود
بیش از هفتاد انجمن و اتحادیه روزنامه‌نگاران از سراسر جهان، با صدور بیانیه‌ای از دولت اسرائیل خواستند تا برای حفاظت از جان خبرنگارانی که جنگ غزه را پوشش می‌دهند، اقداماتی جدی انجام دهد. از زمان شروع جنگ، تعداد کشته‌شدگان در میان کارکنان رسانه‌ها در اتفاقی بی‌سابقه از یک نفر در روز فراتر رفته است.
جمعه، 12 آبان 1402 - 13:19

صفحه قبل - صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  موضوع آلایندگی‌ها و اصلاح قضاوت‌ها


  بیش از ۲ هزار لابی‌گر سوخت‌های فسیلی در مذاکرات «کوپ ۲۸» حضور دارند


  اثرات زیست‌محیطی و بهداشتی آلودگی هوا


  ترکیب جدید هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی آذربایجان شرقی


  چگونه می‌توان از اسرائیل انتقاد کرد بدون اینکه انگ یهودی‌ستیزی به شما بزنند؟


  رسانه‌های خبری پیشرو در حال انجام سبزشویی صنعت سوخت‌ فسیلی هستند


  آینده روابط‌عمومی در عصر رسانه‌های دیجیتال


  دوره آموزش «خبرنویسی» به همت روابط‌عمومی استانداری کرمانشاه برگزار شد


  تشکیل کارگروه‌های عملیاتی برای اجرای سند تحول روابط‌عمومی‌های خراسان رضوی


  بانک‌های منطقه یورو با تبلیغات گمراه‌کننده، وام‌دهی به آلاینده‌ها را پنهان می‌کنند


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: آغاز ثبت‌نام بیستمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی