درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
دوشنبه، 29 اسفند 1401 - 20:16   

نخستین «اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی» برگزار می‌شود

  نخستین «اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی» برگزار می‌شود


ادامه ادامه مطلب یک

نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز

  نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز


ادامه ادامه مطلب دو

تلاش های تاجیکیان برای بازگشت به اصل ـ نوروز

  تلاش های تاجیکیان برای بازگشت به اصل ـ نوروز


ادامه ادامه مطلب سه

مدیر روابط‌عمومی‌ دانشگاه علامه طباطبائی: روابط‌عمومی‌ یک اقدام دائمی و مداوم

  مدیر روابط‌عمومی‌ دانشگاه علامه طباطبائی: روابط‌عمومی‌ یک اقدام دائمی و مداوم


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  تلاش های تاجیکیان برای بازگشت به اصل ـ نوروز
  نقش رهبران سازمان در سلامت ذهنی کارکنان
  راه‌های ایجاد فرهنگ مسوولیت‌‌‌پذیری و پاسخگویی
  مدیر روابط‌عمومی‌ دانشگاه علامه طباطبائی: روابط‌عمومی‌ یک اقدام دائمی و مداوم
  تست اولیه تبادل پیام بین پیام‌رسان‌های بومی موفقیت‌آمیز بود
  لایحه قضایی مقابله با اخبار جعلی به دولت ارسال شد
  کمی از چت جی‌پی‌تی می‌ترسیم!
  علی آزادی منش رئیس روابط‌عمومی‌ و امور بین‌الملل گروه پتروپارس شد
  روایاتی جالب درباره نوروز
  نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

4 پیشنهاد و یک نکته درباره اطلاع رسانی حملات سمی علیه مدارس دخترانه 4 پیشنهاد و یک نکته درباره اطلاع رسانی حملات سمی علیه مدارس دخترانه
به هنگام صحبت کردن وزیر آموزش و پرورش درباره حملات سمی علیه مدارس دخترانه، این تلقی و برداشت در ذهن مخاطب شکل می گیرد که او تلاش می کند حوادث را کم اهمیت جلوه دهد و کوچک نمایی کند. انگار او سعی می کند این حوادث مهم را از دایره اهمیت و نگاه مردم کنار بگذارد. این روش نادرست است و باعث خشم و عصبانیت مردم به ویژه والدین می شود. وزیر محترم آموزش و پرورش، این روش فاجعه بار را تغییر دهید.
جمعه، 12 اسفند 1401 - 18:18

خبرنگاری که قلب پادشاه اسپانیا را ربود خبرنگاری که قلب پادشاه اسپانیا را ربود
لتیزیا مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در گرایش های مختلف رشته خبرنگاری اخذ کرد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، در چند آژانس رسانه ای بزرگ در اسپانیا و کشورهای دیگر مشغول کار شد و با تهیه ی گزارش از مهم ترین وقایع دنیا به خبرنگاری موفق بدل شد.
جمعه، 12 اسفند 1401 - 14:02

 پایان شوک مالیاتی رسانه‌ها پایان شوک مالیاتی رسانه‌ها
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال۱۴۰۲ کل کشور، با معافیت مالیاتی فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی و موسسات رسانه‌ای موافقت کردند. مصوبه‌ای که می‌توان از آن به‌عنوان پایان شوک مالیاتی رسانه‌ها یاد کرد. طی روزهای گذشته اهالی فرهنگ و رسانه نسبت به «حذف معافیت مالیاتی مطبوعات و رسانه‌ها» هشدار داده بودند.
جمعه، 12 اسفند 1401 - 12:53

مراسم نکوداشت هادی خانیکی و احمد توکلی مراسم نکوداشت هادی خانیکی و احمد توکلی
«چریک گفت‌وگو، چریک نصیحت لائمه مسلمین» این عنوان بیانیه جمعی از اعضای پیشین انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه شیراز در توصیف هادی خانیکی و احمد توکلی است، دو دانشجوی پنجاه و سه سال پیش دانشگاه شیراز که هر دو به علت زندانی شدن، نتوانستند درس خود را در این دانشگاه به پایان برسانند.
پنجشنبه، 11 اسفند 1401 - 21:19

شیوه اطلاع‌رسانی در مورد مذاکرات هسته‌ای شیوه اطلاع‌رسانی در مورد مذاکرات هسته‌ای
در دنیای امروز نمی‌شود مخاطب را انتخاب کرد! هر ادعایی که جلوی میکروفون یک خبرنگار بومی هم مطرح شود بلافاصله بازتاب بین‌المللی دارد، بار سیاسی دارد، در شبکه‌های اجتماعی و صدها رسانه جهان تعبیر و تفسیر می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پنجشنبه، 11 اسفند 1401 - 18:36

قرار منع تعقیب روزنامه سازندگی صادر شد قرار منع تعقیب روزنامه سازندگی صادر شد
دادسرای فرهنگ و رسانه با صدور قرار منع تعقیب روزنامه سازندگی، اعلام کرد: در مورد مطلب مرتبط با گرانی گوشت مطلب خلاف واقعی گزارش نشده بود.
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 22:48

 ثبت درخواست ارزیابی خبرنگاران در سامانه جامع رسانه‌‌ها تسهیل و تسریع شد ثبت درخواست ارزیابی خبرنگاران در سامانه جامع رسانه‌‌ها تسهیل و تسریع شد
بر این اساس با توجه به تغییرات انجام شده، خبرنگاران برای ثبت درخواست ارزیابی خود نیازی به ارائه معرفی­‌نامه کاغذی از سوی مدیر مسئول رسانه محل فعالیت ندارند بلکه کافی است هنگام ثبت نام در سامانه، رسانه مورد نظر خود را مشخص کنند.
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 22:45

فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی و رسانه‌ای معاف از مالیات شد فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی و رسانه‌ای معاف از مالیات شد
طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده «معافیت مالیاتی درآمد سالانه مشمول اشخاص موضوع بند (ل) ماده (۱۳۹) قانون مالیات‌های مستقیم به استثنای فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، قرآنی و مؤسسات رسانه‌ای دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حداکثر معادل ۴ برابر سقف مالیات ماده ۸۴ قانون مذکور است و مازاد بر آن حسب مورد به نرخ قانون مالیات‌های مستقیم، مشمول مالیات است»
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 22:41

معرفی اپلیکیشنی که خبرنگاران شرق آفریقا را به دانشمندان پیوند می‌دهد معرفی اپلیکیشنی که خبرنگاران شرق آفریقا را به دانشمندان پیوند می‌دهد
در سال ۲۰۲۰ میلادی وبسایت SciDev.Net یک تحقیق منتشر نشده انجام داد که در آن دانشمندان، خبرنگاران و مسئولان روابط عمومی و ارتباطات درمورد دیدگاه‌های خود پیرامون بزرگترین چالش فراراه خبرنگاری علمی در شرق آفریقا بحث کردند.
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 14:09

مسئله رسانه ها نشست سالانه سردبیران را معلق ساخت مسئله رسانه ها نشست سالانه سردبیران را معلق ساخت
روزنامه‌نگاران نسل نو به‌مانند سایر مردم می‌خواهند از زندگی لذت ببرند، نمی‌خواهند به‌مانند نسل پیش از خود زندگی کنند که روزنامه‌نگار باشند و لذا از خواب و آسایش خود نمی‌زنند و فداکاری حرفه‌ای هم که لازمه روزنامه‌نگار بودن است نمی‌کنند زیرا که عاشق نیستند ـ عاشق ژورنالیسم.
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 08:17

جزئیات جدید از ضرب و شتم یک خبرنگار در شورای شهر تبریز جزئیات جدید از ضرب و شتم یک خبرنگار در شورای شهر تبریز
رفتارهای عجیب پس از سیلی زدن ادامه داشته و در اقدامی عجیب حتی رئیس شورای شهر تبریز در دو نوبت به خبرنگار حمله‌ور و حتی گفته شده او را در وضعیتی کشان کشان به دفترش برده و تا مدتی به خبرنگار اجازه خروج از دفتر شورا داده نشده است.
چهارشنبه، 10 اسفند 1401 - 00:57

در مسیر اقتصاد کشور؛ غوغای دولت در تناقض، هیجان‌سازی رسانه در تقابل... در مسیر اقتصاد کشور؛ غوغای دولت در تناقض، هیجان‌سازی رسانه در تقابل...
در ماه‌های اخیر کشور دچار یک چالش مضاعف در کنار تنش های اقتصادی گردیده که آن غوغای دولت در تناقض‌گویی و توجیه‌محوری از شرایط موجود اقتصادی از یک سو و هیجان‌سازی رسانه‌ها در تقابل با این وضعیت و گاه تقابل با ایشان از سوی دیگر گردیده است که تنها مجموعه‌ای که از این امر دچار آسیب مضاعف خواهد شد، همان مردمانی است که همیشه قربانی سیاست‌های غلط اتخاذی در کشور بوده و هستند.
سه شنبه، 9 اسفند 1401 - 22:32

در حکایت تصویبِ گرفتنِِ مالیات از مطبوعات در حکایت تصویبِ گرفتنِِ مالیات از مطبوعات
امروز دیدیم که در مجلس ضمن معاف کردن یا تخفیف دادن صاحبان املاک دارای قیمت نجومی در پرداخت مالیات، در عوض اخذ مالیات از مطبوعات به تصویب رسید. همه ما از هزینه کهکشانی رسانه‌های خارجی چیزهایی می‌شنویم. مراکز دولتی و مافیایی پشتیبان آن‌ها را نیز می‌شناسیم. اما تو خواننده عزیز از منابع مالی و حمایتی مطبوعات بی‌اطلاع می‌باشید.
دوشنبه، 8 اسفند 1401 - 00:23

نخستین فرستنده عادی تلویزیونی نخستین فرستنده عادی تلویزیونی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- 25 فوریه 1928 آژانس دولتی آمریکا که ناظر بر ارتباطات همگانی است [پدر «FCC » امروز] نخستین پروانه تاسیس تلویزیون [رسانه صوت و تصویری] را به نام متقاضی آن «چارلز فرانسیس جنکینز Charles Francis Jenkins» صادر کرد
جمعه، 9 اسفند 1392 - 09:19

فیلسوف مبتکر تاریخنگاری ژورنالیستی فیلسوف مبتکر تاریخنگاری ژورنالیستی
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- امروز زادروز «بندتو کروش Benedetto Croce» اندیشمند ایتالیایی است که 25 فوریه 1866 به دنیا آمد. کروش را در ردیف فلاسفه ایده آلیست قرارداده اند.
جمعه، 9 اسفند 1392 - 09:15

تجاری‌شدن رسانه‌ها تجاری‌شدن رسانه‌ها
روند تجاری شدن رسانه ها را دو فیلسوف مکتب انتقادی یعنی آدورنو و هورکهایمر «صنعت فرهنگ» نامیده‌اند و دایر بر آن است که رسانه‌های جمعی به جای «ایفای نقش اجتماعی» فرایند «صنعتی شدن» و «تجاری شدن» را در پیش گرفته‌اند.
یکشنبه، 7 اسفند 1401 - 00:31

وجود ۱۷۱ شهید رسانه در ایران وجود ۱۷۱ شهید رسانه در ایران
حمید رضا طباطبایی در نشست خبری اولین یادواره شهدای رسانه محور مقاومت اظهارداشت: آمار شهدا و جانبازان رسانه محورمقاومت بسیار زیاد است به صورتی که عراق ۳۹ شهید و ۷۹ جانباز، سوریه ۵۴ شهید و یک جانباز، یمن ۱۸ شهید، فلسطین ۴۵ شهید و ۴۲ جانباز، ایران ۱۷۱ شهید و ۱۷ جانباز و افغانستان ۹۵ شهید و دو جانباز داشته است.
شنبه، 6 اسفند 1401 - 17:15

توصیه‌های خبرنگاران آمریکایی به همکاران برزیلی‌شان در پی شورش‌های مشابه در دو کشور توصیه‌های خبرنگاران آمریکایی به همکاران برزیلی‌شان در پی شورش‌های مشابه در دو کشور
اطلاعات دروغ، الهام‌بخش شورش ششم ژانویه در آمریکا بود. پس از این شورش هم اطلاعات نادرستی در فضای مجازی تکثیر شد که هدف از آن، ایجاد ابهام در مورد واقعیت رویدادهای آن روز بود. Reilly می‌گوید: «آنچه ما ششم ژانویه می‌خوانیم به علت تئوری‌های توطئه رخ داد. حالا در مورد خود ششم ژانویه، شماری تئوری‌ توطئه وجود دارد.»
شنبه، 6 اسفند 1401 - 09:28

ادامه سانسور و ممنوعیت طالبان علیه فعالیت‌های‌ رسانه‌ای در افغانستان ادامه سانسور و ممنوعیت طالبان علیه فعالیت‌های‌ رسانه‌ای در افغانستان
نهاد حمایت از رسانه‌های آزاد افغانستان «نی» و همچنین یک روزنامه‌نگار افغانستانی که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگو با کمیسیون حفاظت از خبرنگاران این خبر را تایید کرده و گفته‌اند، مقامات طالبان توضیح نداده‌اند که آیا فعالیت‌ رسانه‌ای نوشتاری مجاز است یا خیر.
جمعه، 5 اسفند 1401 - 10:12

نشست «خبرگزاری‌‌ها و چالش‌های مدیریتی آنها در ایران» نشست «خبرگزاری‌‌ها و چالش‌های مدیریتی آنها در ایران»
مهدی عرفانی با اشاره به سه بعد مهم مدیریت خبرگزاری، حاکمیت و حکمرانی، رسانه‌ها مخاطب به بررسی جایگاه این سه بعد پرداخت، از منظر بعد حاکمیتی بر پذیرش نقش و جایگاه رسانه در پیشبرد اهداف جامعه تاکید کرد و متذکر شد علیرغم تاکید رهبری در سال گذشته بر جهاد تبیین نتوانسته ایم از فرصت و ظرفیت رسانه‌ها در این زمینه بهره ببریم. از دیگر سو مدل مدیریتی در خود خبرگزاری‌ها و آگاهی از تفاوت آن با سایر سازمان‌ها نیز بسیار حائز اهمیت است.
جمعه، 5 اسفند 1401 - 00:59

تحوّل ژورنالیسم ایران
جان بروس که چنین به صراحت انتقاد کرده بود گفته بود که سالها در روزنامه های کالیفرنیا قلم زده، وفادار به اصالت ژورنالیسم است و نمی تواند حتی در کسوت دیپلمات، کار غیر حرفه ای را در روزنامه ها ـ صرف نظر از کدام کشور تحمل کند.
دوشنبه، 4 اسفند 1393 - 20:03

دومین نشست رسانه‌ای در ریاض آغاز به کار کرد دومین نشست رسانه‌ای در ریاض آغاز به کار کرد
بیش از یک هزار خبرنگار از سراسر جهان در قلب ریاض، پایتخت عربستان سعودی، گرد هم آمده‌اند تا در دومین مجمع رسانه‌ای عربستان سعودی شرکت کنند. این گردهمایی روز دوشنبه ۲۰ فوریه (اول اسفند)، با حضور صاحبان رسانه‌ها، کارشناسان، استادان و کارشناسانی از کشورهای عربی و همچنین وزرا و مقام‌های دولتی در ریاض آغاز به کار کرد.
سه شنبه، 2 اسفند 1401 - 10:23

قانون سانسور قانون سانسور
در برخی از کشورها، اصحاب منافع و کمپانی های بزرگ دست به خرید و از آن خود کردن رسانه ها از صاحبان اصلی گرفته اند تا انتشار مطالب، اخبار و نظرات طبق سیاست و منافعِ شان رنگ علنی سانسور نداشته باشد که برخی از مقامات، عنوان «فِیک نیوز» بر مطالب این رسانه ها گذارده اند.
سه شنبه، 2 اسفند 1401 - 09:52

مصادیق اخباری که باعث توقیف روزنامه «سازندگی» شد/ تیتریک‌های حاشیه ساز مصادیق اخباری که باعث توقیف روزنامه «سازندگی» شد/ تیتریک‌های حاشیه ساز
در هفتمین جلسه از نوزدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات امروز یکم اسفندماه، گزارش تخلفات روزنامه «سازندگی» از حدود مطبوعات موضوع تبصره دو ماده (5) و بند یازده ماده (6) قانون مطبوعات مطرح شد و به نقل از روابط عمومی معاونت مطبوعات، به دلیل آنچه اصرار بر تخلف در درج محتوای خلاف واقع و تشویش اذهان عمومی طی ماه‌های گذشته عنوان شده است، هیات نظارت بر مطبوعات رای به توقیف این روزنامه صادر کرد.
دوشنبه، 1 اسفند 1401 - 19:48

۱۷۲ اثر به دومین جشنواره منابع طبیعی و رسانه کردستان ارسال شد ۱۷۲ اثر به دومین جشنواره منابع طبیعی و رسانه کردستان ارسال شد
وی با بیان اینکه بیشترین آثار را در هر یک از موضوعات فوق داشته باشد به عنوان رسانه برتر تجلیل خواهد شد، افزود: آثاری در جشنواره شرکت داده می شوند که در فاصله زمانی ابتدای فروردین ۱۴۰۱ تا پایان دی ۱۴۰۱ در یکی از نشریات استانی، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری استان و سرپرستی های نشریات سراسری، صدا و سیمای مرکز استان و رسانه های مجاز منتشر شده باشد.
دوشنبه، 1 اسفند 1401 - 19:44

برای خبرنگاران آزاد: بهترین راهکارهای ارائه پیشنهاد تهیه گزارش برای خبرنگاران آزاد: بهترین راهکارهای ارائه پیشنهاد تهیه گزارش
ناتاشا تاینز که خبرنگار است به اندازه‌ای برای رسانه‌های مختلف ایده گزارش فرستاده است که به گفته خودش می‌تواند در خواب هم این کار را انجام دهد. نخستین گام این است که بدانید موفقیت در فروش یک گزارش نیازمند تحقیق، برنامه‌ریزی و تمرین است، درست مثل بسیاری از دیگر جنبه‌های خبرنگاری.
دوشنبه، 1 اسفند 1401 - 08:44

روزنامه‌نگاری صلح؛ حدفاصلی میان تخاصم و تعامل روزنامه‌نگاری صلح؛ حدفاصلی میان تخاصم و تعامل
تجربه‌ مستمر و معاصر در حوزه‌ روزنامه‌نگاری صلح نیز گویای این واقعیت است که تولید محتوای مسئولانه در این حوزه می‌تواند در تکثیر ایده‌ها و اندیشه‌های آشتی‌جویانه، و در نتیحه تعدیل درک عمومی درباره‌ی مفاهیم دوقطبی و ارزشی‌ای چون خیر و شر، دوست و دشمن و … موثر باشد.
یکشنبه، 30 بهمن 1401 - 08:37

تجربیات و توصیه‌های خبرنگاران برای پوشش خبری زلزله ترکیه و سوریه تجربیات و توصیه‌های خبرنگاران برای پوشش خبری زلزله ترکیه و سوریه
Joyce Hanna یک خبرنگار راستی‌آزمای خبرگزاری فرانسه با هشدار نسبت به آن‌که در جریان بلایای طبیعی، اطلاعات نادرست تکثیر می‌شوند، می‌گوید: «منتشرکنندگان اخبار جعلی از بلایای طبیعی سوء استفاده می‌کنند، چون در این شرایط، تصویرهای تکان‌دهنده بسیاری مثل کودکی در حال گریه که خانواده‌ خود را از دست داده و تصویرهای کودکان در زیر آوار منتشر می‌شوند. انتشار دهندگان شایعات، ویدیوهای ترسناک گذشته را که به رویداد فعلی ربطی ندارند، منتشر می‌کنند تا کاربران فریفته شوند و آنها را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.
شنبه، 29 بهمن 1401 - 16:13

پنج راهبرد برای شروع خبرنامه پنج راهبرد برای شروع خبرنامه
«پر کردن خلاء» یکی از راهبردها برای موفقیت است که خبرنامه‌ها در آمریکا آن را دنبال می‌کنند. به عبارت دیگر، این به معنای شناسایی جوامع فاقد منابع نیرومند اخبار محلی است، زیرا در برخی از موارد، رسانه‌های چاپی گزارش‌دهی را کاهش داده‌اند و یا بسته شده‌اند.
چهارشنبه، 26 بهمن 1401 - 15:47

آیا همه رویدادهای روز به دست مردم می رسد تا برای آیندگان تجربه شود؟
در نشست دهه یکم فوریه 2005 گروهی از مدرّسان تاریخ که برخی از آنان تاریخ نگاری هم می کنند در شهر رُم، از ضعفِ رسانه ها در خبررسانی و ناقص بودن خبرها انتقاد و گفته شده بود که این ضعف خبررسانی و دست کم دادن سر نخ به مورخ، کار تاریخنگاری را پُرزحمت و دشوار کرده است.
سه شنبه، 25 بهمن 1401 - 13:28

صفحه قبل - صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  نوروز: پیدایش آن و برخی از رویدادهای این روز


  تلاش های تاجیکیان برای بازگشت به اصل ـ نوروز


  کمی از چت جی‌پی‌تی می‌ترسیم!


  علی آزادی منش رئیس روابط‌عمومی‌ و امور بین‌الملل گروه پتروپارس شد


  لایحه قضایی مقابله با اخبار جعلی به دولت ارسال شد


  راه‌های ایجاد فرهنگ مسوولیت‌‌‌پذیری و پاسخگویی


  نقش رهبران سازمان در سلامت ذهنی کارکنان


  تست اولیه تبادل پیام بین پیام‌رسان‌های بومی موفقیت‌آمیز بود


  مدیر روابط‌عمومی‌ دانشگاه علامه طباطبائی: روابط‌عمومی‌ یک اقدام دائمی و مداوم


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: بهار 1402: نخستین «اجلاس ملی مدیران روابط‌عمومی»