درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 17 آذر 1401 - 09:49   

فراخوان مقاله و ثبت‌نام نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران منتشر شد

  فراخوان مقاله و ثبت‌نام نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران منتشر شد


ادامه ادامه مطلب یک

 ایلان ماسک: اپل تبلیغات خود در توییتر را از سر گرفته است

   ایلان ماسک: اپل تبلیغات خود در توییتر را از سر گرفته است


ادامه ادامه مطلب دو

مهلت ده روزه مرکز ملی فضای مجازی به شرکت متا

  مهلت ده روزه مرکز ملی فضای مجازی به شرکت متا


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد

  فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  مهلت ده روزه مرکز ملی فضای مجازی به شرکت متا
   ایلان ماسک: اپل تبلیغات خود در توییتر را از سر گرفته است
  چطور از اضطراب به نفع خود استفاده کنیم؟
  راستی‌آزمایی تصاویر با ابزارهای رایگان اینترنتی
  مدیرکل روابط‌عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: روابط عمومی‌ها وکیل مدافع و مدعی العموم دستگاه‌ها هستند
  رسانه‌های نوین و آشکار کردن امر پنهان
  با اختصاص ۷۰درصد فضاهای تبلیغاتی شهر تهران؛ پایتخت به رنگ "ایران‌ما" درآمد
  برگزاری دوره شناخت افکار عمومی ویژه روابط‌عمومی ها به میزبانی جهاددانشگاهی استان کرمان
  انتصاب مدیر روابط‌عمومی جشنواره فیلم مقاومت
  سرپرست دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری منصوب شد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

راستی‌آزمایی تصاویر با ابزارهای رایگان اینترنتی راستی‌آزمایی تصاویر با ابزارهای رایگان اینترنتی
عکس های جعلی چندین گونه هستند. برخی اوقات عکس واقعی استُ اما در جای نامناسب منتشر شده است. مثلاً عکس واقعاً مربوط به یک اعتراض است، اما نه اعتراضی که حالا در زمان مشخصی در منطقه یا کشور شما در جریان است.  برخی اوقات عکس از کشوری دیگر و حتی رویدادی دیگر است، اما گاهی عکس ها به وسیله فتوشاپ یا ابزارهای دیگر تغییر داده شده اند.  ما در این مطلب راه های تایید عکس هایی را که واقعی‌ هستند اما درباره زمان و مکان نشر آنها شک وجود دارد، بررسی می کنیم. 
چهارشنبه، 16 آذر 1401 - 17:26

آقای صداوسیما! سرکوب چین را سانسور نکنید آقای صداوسیما! سرکوب چین را سانسور نکنید
رسانه‌های دولتی ایران متأسفانه نسبت به اخبار سه کشور چین، روسیه و افغانستان با ملاحظات حامیانه از دولت‌های این کشورها عمل می‌کنند و این روش برخلاف منشور اطلاع ‌رسانی است. براساس این منشور، مردم حق دارند از رویدادهای جهان همانگونه که واقعیت دارند مطلع شوند و کوتاهی در این زمینه ضایع کردن حقوق طبیعی مردم است.
سه شنبه، 15 آذر 1401 - 17:51

شعارنگاره‌ها در میانه انکار یا پذیرش به عنوان بحران شعارنگاره‌ها در میانه انکار یا پذیرش به عنوان بحران
شعارنویسی‌های این روز‌ها تنها نتیجه یک انحراف یا تهییج هیجان نیست، بلکه می‌توان از آن به عنوان آینه تمام نمای احوالات این روز‌های کشور یاد کرد. این روز‌ها هیچ چیز عادی نیست؛ حتی دیوارها! دیوار‌های این شهر، پر از دیوارنگاره‌هایی نامعمول هستند که به جای خلق یک تصویر هنری و زیبا، یکی بر آن شعار نوشته و یکی آن را مخدوش کرده است. آشفتگی بر دیوار‌های این شهر جولان می‌دهد؛ همانند آن‌چه در جامعه در جریان است
دوشنبه، 14 آذر 1401 - 17:15

عرق‌ریزان روح برای نوشتن عرق‌ریزان روح برای نوشتن
نوشتن و جادو کردن. جادو کردن با ترکیب کلمه‌ها و واژه‌هایی که به تنهایی، نه لطفی دارند و نه جذابیتی! ولی اگر به درستی و به جا، کنار هم قرار بگیرند جادو می‌کنند و دریچه‌هایی را به روی خواننده باز می‌کنند که دنیایش را تغییر می‌دهند و انسانی دگر می‌شود؛ انسانی که حتی می‌تواند در مسیر نوین، خویش و جامعه را متحول و دگرگون کند.
دوشنبه، 14 آذر 1401 - 15:36

نکاتی برای علاقمندان به کار خبرنگاری محیط زیست نکاتی برای علاقمندان به کار خبرنگاری محیط زیست
همان طور که خبرنگاری زیست محیطی رشد می کند، راه های گزارش‌گری آن نیز افزایش می یابد. مثلاً به گفته Katt، در خاورمیانه و شمال آفریقا گزارش های بیشتری با موضوع محیط زیست، رویکردهای خبرنگاری تحقیقی را برگزیده اند. او می گوید: «این کار می تواند در سطح کلان -- سطح دولتی -- که به نظر من در منطقه ما مهمترین نکته است، تغییر بزرگی ایجاد کند.» 
جمعه، 12 اسفند 1401 - 00:42

بولتن گیت بولتن گیت
مساله گردش آزاد اطلاعات یک اصل اساسی است. در جامعه‌ای که گردش آزاد اطلاعات وجود دارد، اخبار پنهان کمتر است. این نوع بولتن‌سازی‌ها، باعث می‌شود تا ارتباط مدیران با بدنه جامعه کمتر شود و این دسته از تصمیم‌سازان احساس کنند که چکیده اخبار مهم و محرمانه را دارند، بنابراین دیگر نیازی نیست که به میان مردم بروند و صدای آنها را بشنوند.
شنبه، 12 آذر 1401 - 23:38

دوره آموزشی خبرنویسی پیشرفته ویژه کارشناسان روابط عمومی شرکت ملی پخش برگزار شد دوره آموزشی خبرنویسی پیشرفته ویژه کارشناسان روابط عمومی شرکت ملی پخش برگزار شد
دوره آموزشی خبرنویسی پیشرفته ویژه مسئولان و کارشناسان روابط‌عمومی مناطق 37گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در روزهای هشتم و نهم آذر ماه 1401 در محل مجتمع آموزشی اندیشه برگزار شد.
شنبه، 12 آذر 1401 - 16:56

قابل توجه روابط‌عمومی‌های شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت قابل توجه روابط‌عمومی‌های شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت
با دستور کمیسیون عالی فضای مجازی کشور از این پس روابط‌عمومی‌های دستگاه‌ها، شرکت‌ها و ... بجای سکوت و محافظه کاری پیرامون اخبار جعلی و تحریف شده باید نسبت به پاسخگویی به اینگونه اخبار اقدام نمایند و همچنین اطلاع رسانی موثر، دقیق و به هنگام در خصوص اخبار جعلی از وظایف آنها می باشد.
پنجشنبه، 10 آذر 1401 - 15:25

ماجرای فیلم جنجالی یک خبرنگار به مجلس کشید ماجرای فیلم جنجالی یک خبرنگار به مجلس کشید
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترور رسانه‌ای نسبت به خبرنگار فارس صورت گرفته است، گفت که خبرنگاران آبروی خود را برای حفظ نظام و انقلاب به میدان آورده‌اند.
چهارشنبه، 9 آذر 1401 - 16:22

وضعیت رسانه‌ها در ولایات مرکزی افغانستان از پس از قدرت‌گیری دوباره طالبان وضعیت رسانه‌ها در ولایات مرکزی افغانستان از پس از قدرت‌گیری دوباره طالبان
با تنگ‌تر شدن فضا برای رسانه‌ها، تعداد زیادی از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران آزادی که برای رسانه‌های داخلی و بین‌المللی کار می‌کردند نیز بیکار شده‌اند. این بدان معناست که افغانستان به صورت کامل به یک زندان مبدل شده است و هیچ گونه اطلاعاتی از آن خارج نمی‌شود. طالبان با سرکوب و تهدید خبرنگاران اجازه اطلاع رسانی و هیچ نوع فعالیت را نمی‌دهند.
چهارشنبه، 9 آذر 1401 - 14:18

مواجهه خبرنگاران زیست محیطی چین با تهدید و اطلاعات جعلی مواجهه خبرنگاران زیست محیطی چین با تهدید و اطلاعات جعلی
با وجود خطرها در برابر امنیت خبرنگاران و چالش هایی که تبلیغات حکومت چین در برابر آنان به وجود می آورند، این حیاتی‌ست که خبرنگاران زیست محیطی به گزارشگری ادامه دهند. در حالی که دانشمندان نسبت به پایین رفتن سریع سطح آب دریاها، گرم شدن بی سابقه جو زمین و آسیب های جبران ناپذیر به محیط زیست هشدار می دهند، بیش از هر زمان دیگری ضروری‌ست که حکومت ها به علت تولید گازهای گلخانه ای و آلودگی به پاسخگویی واداشته شوند. بدون پوشش خبری محیط زیست در کشورهای بزرگ آلاینده مثل چین، پاسخگویی در این زمینه کاهش خواهد یافت و دست یافتن به هدف جهانی کاهش گرمای زمین به اندازه ۱،۵ درجه سانتی گراد دشوارتر خواهد شد. 
سه شنبه، 8 آذر 1401 - 12:48

اطلاعیه شماره یک گروه فنی خبرگزاری فارس اطلاعیه شماره یک گروه فنی خبرگزاری فارس
حملات سایبری به خبرگزاری فارس تقریبا بدون وقفه و همه روزه از کشورهای مختلف از جمله سرزمین‌های اشغالی انجام می‌شود.   در حال حاضر وب‌سایت خبرگزاری فارس و سایت‌های زیرمجموعه توسط ۵۰۰ ماشین و سرور در ۳ دیتاسنتر از جمله دیتاسنتر مرکزی خبرگزاری پشتیبانی می‌شود.
یکشنبه، 6 آذر 1401 - 00:51

اختر؛ آغازگر انتشار مطبوعات برون‌مرزی اختر؛ آغازگر انتشار مطبوعات برون‌مرزی
روزنامه اختر آغازگر انتشار مطبوعات برون‌مرزی ایران است که به مدت بیست‌و‌دوسال‌، بین سال‌های ۱۲۵۴ تا ۱۲۷۵ شمسی و ۱۸۷۵ تا ۱۸۹۶ میلادی منتشر شد. نخستین شماره روزنامه اختر در روز پنج‌شنبه برابر ۲۳دی۱۲۵۴ و۱۳ژانویه۱۸۷۶در استانبول‌ (عثمانی سابق) انتشار یافت.
جمعه، 4 آذر 1401 - 17:42

نخستین روزنامه پارلمانی ایران نخستین روزنامه پارلمانی ایران
روزنامه مجلس نخستین روزنامه پارلمانی ایران بود که در تاریخ ۳ آذر ۱۲۸۵ هجری خورشیدی (۸ شوال ۱۳۲۴) یعنی پنجاه روز بعد از تاسیس مجلس شورای ملی به چاپ رسید. این روزنامه در ۸ صفحه با کمک چاپ سربی انتشار می‌یافت و علاوه بر درج اخبار خارجی و داخلی ایران، تمام مذاکرات انجام‌شده در مجلس شورای ملی را منعکس می‌کرد.
جمعه، 4 آذر 1401 - 17:38

اخبار بی‌اعتبار تولید واکسن سرطان اخبار بی‌اعتبار تولید واکسن سرطان
محققان، مسئولان وزارت بهداشت و صد البته رسانه‎‌ها باید در انعکاس خبرهای پیشرفت‌های علمی که ممکن است در آینده نزدیک برای درمان ده‌ها هزار بیمار چشم انتظار به نتیجه قطعی برسد بیشتر دقت کنند تا در میان مدت و بلندمدت نه امیدی نا امید شود و نه بتوان به دقت علمی پژوهش‌های پزشکی و خبرهای مربوط به آن خدشه‌ای وارد کرد.
جمعه، 4 آذر 1401 - 12:02

داستان یک عکس: رکورد لایک اینستاگرام داستان یک عکس: رکورد لایک اینستاگرام
رکورد لایک اینستاگرام با تصویر مشترک رونالدو و مسی شکسته شد. این عکس به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و با بیش از ۱۰ میلیون لایک در هر دو پست در صفحه‌های مجازی رونالدو و مسی در کمتر از ۳۰ دقیقه، به عنوان یکی از محبوب‌ترین پست‌ها در تاریخ اینستاگرام شناخته شد.
جمعه، 4 آذر 1401 - 11:38

ارتباطات، پلی دوطرفه ارتباطات، پلی دوطرفه
بدون باور به اهمیت و نقش حوزه ارتباطات اجتماعی و روابط‌عمومی‌‌، عدم تغییر جایگاه روابط‌عمومی‌‌ از حاشیه به متن و در فقدان یک رویکرد تخصص محور، در عمل روابط‌عمومی‌‌ ها همان راهی را طی می کنند که در گذشته می پیموده اند و در این راه سازمان‌ها و مدیران نباید انتظار آن را داشته باشند که در موقع نیاز و بحران روابط‌عمومی‌‌ همچون «آتش نشان یا نیروی امدادی» به سرعت در محل حاضر شده و کارها را به راحتی سر و سامان دهد.
پنجشنبه، 3 آذر 1401 - 22:57

نکته‌ها و منابعی برای پوشش خبری جام جهانی مردان ۲۰۲۲ نکته‌ها و منابعی برای پوشش خبری جام جهانی مردان ۲۰۲۲
از اکنون تا ماه آینده بیشتر توجه جهان بر قطر، میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال مردان متمرکز خواهد بود. پوشش خبری چنین رویداد بزرگی می تواند نه تنها برای خبرنگاران ورزشی، بلکه برای ورزشکاران دیگر هم هیجان انگیز باشد. 
پنجشنبه، 3 آذر 1401 - 21:39

بحث طولانی درباره روش سنجش نظر مخاطبان روزنامه اطلاعات در نوامبر 1974
در مورد رسانه های چاپی و رسانه های صوتی و تصویری (رادیو ـ تلویزیون) این روش بر دو گونه است و سنجش درباره کتاب و فیلم سینمایی که دو نوع رسانه دیگر هستند به گونه های دیگری است.
پنجشنبه، 3 آذر 1401 - 20:42

روزنامه نگاری که لقب «عاشق انسان» گرفت روزنامه نگاری که لقب «عاشق انسان» گرفت
J. J. Blancornelas روزنامه‌نگار معروف مکزیک و برنده نشان و مدال متعدد ازجمله از یونسکو 23 نوامبر 2006 از بیماری سرطان معده درگذشت. وی 70 ساله بود و 14 نوامبر 1936 به دنیا آمده بود.
جمعه، 3 آذر 1396 - 14:30

 درگیری کاخ سفید واشنگتن با این روزنامه نگار درگیری کاخ سفید واشنگتن با این روزنامه نگار
معمای کناره گیری یک روزنامه نگار تلویزیونی آمریکا - درگیری کاخ سفید واشنگتن با این روزنامه نگار
دوشنبه، 3 آذر 1393 - 10:22

استفاده از هوش مصنوعی برای تحلیل حضور زنان در اخبار استفاده از هوش مصنوعی برای تحلیل حضور زنان در اخبار
خوب است به یاد داشته باشیم که دستگاه می تواند داده ها را تهیه کند و در بررسی اندازه خوب بودن یا نبودن کار به ما کمک کند، اما برای اقدام کردن، اتاق های خبر و خود خبرنگاران باید از نقطه ای آغاز کنند و برای رسیدگی به حضور اندک زنان در اخبار، اراده به خرج دهند.
چهارشنبه، 2 آذر 1401 - 10:18

 سخنگوی سازمان فضایی ایران منصوب شد  سخنگوی سازمان فضایی ایران منصوب شد
حسن سالاریه، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران طی حکمی، حسین دلیریان را به عنوان مشاور رئیس و سخنگوی سازمان فضایی ایران منصوب کرد.
سه شنبه، 1 آذر 1401 - 17:06

توصیه‌هایی برای خبرنگارانی که خارج از شهرهای بزرگ کار می کنند توصیه‌هایی برای خبرنگارانی که خارج از شهرهای بزرگ کار می کنند
درباره موضوعاتی که می توانید پوشش بدهید فکر کنید - درباره مردم و جاهایی که به آنها دسترسی دارید و دیدگاه هایی که با آنها آشنایی دارید و شاید سردبیران شما در شهرهای بزرگ از آنها اطلاعی نداشته باشند. اگر آن را بخشی از کارتان بسازید، برای شما به عنوان خبرنگار آزاد، یک نقطه قوت واقعی خواهد بود.
سه شنبه، 1 آذر 1401 - 14:33

در قلمرو رسانه‌ها/ اندرزهای تاریخی و ماندگار دکتر مصدق به روزنامه نگاران خاورزمین در قلمرو رسانه‌ها/ اندرزهای تاریخی و ماندگار دکتر مصدق به روزنامه نگاران خاورزمین
سلطه گران نخست از درون، و با ترویج رشوه خواری، سکوت در برابر بوروکراسی و فساد، تضعیف حس میهندوستی و استعداد ملی، تلقین عقب ماندگی، ایجاد رخوت ملی، ایجاد رعب، بزرگ جلوه دادن خود، از میان بردن امید و آرزو در یک ملت، زهر چشم گرفتن، گسترش و پیچیده کردن مشکلات اقتصادی، در فقر و مسکنت و ناآگاهی از اوضاع باقی گذاشتن، مردم را درگیر امور روزمره زندگی خود کردن و ... شروع می کنند و توسط ایادی و خبرچین هایشان (جاسوسان) رجال سلطه پذیر را می یابند، بعضا به قدرت می رسانند و با کمک (خیانت) آنان بساط سلطه خود را پهن می کنند.
سه شنبه، 1 آذر 1401 - 14:13

مهران رجبی جدید تلویزیون هم کشف شد مهران رجبی جدید تلویزیون هم کشف شد
در میان چهره‌ها و مجریان ورزشی تلویزیون که قرار است ویژه برنامه‌های جام جهانی را اجرا کنند، نام سه بازیگر نیز به چشم می‌خورد که اجرای یکی از بخش ‌های برنامه به آن‌ها سپرده شده است.
سه شنبه، 1 آذر 1401 - 13:10

روزنامه جهان صنعت توقیف شد روزنامه جهان صنعت توقیف شد
روزنامه جهان صنعت امروز توقیف شد.    به گزارش شارا، الان یکی از دوستان از روزنامه جهان صنعت اطلاع داد که توقیف به خاطر انتشار دو یادداشت از دکتر زیباکلام در این روزنامه در روزهای اخیر بوده است.
دوشنبه، 30 آبان 1401 - 17:22

ضرورت موقعیت‌یابی و جهت‌یابی جامعه ارتباطی کشور ضرورت موقعیت‌یابی و جهت‌یابی جامعه ارتباطی کشور
متاسفانه هیچ روند و ادبیات نوظهوری در مورد مسئولیت و رهبری فکری جامعه ارتباطی کشور، دانش و مدیریت اعتبار آن به عنوان یک فرآیند مردم‌مدارانه و دلباخته‌ی پیشرفت و رفاه مردم وجود ندارد؛ روشی که می‌تواند بر روند "عادلانه" و "انسانی‌شدن" بیش از پیش ساختارها و فرایندهای اجرایی جامعه تاثیر بسزایی بگذارد...
شنبه، 28 آبان 1401 - 08:37

نگاهی به مبحث نوین مدیریت تجربه مشتریان CEM نگاهی به مبحث نوین مدیریت تجربه مشتریان CEM
منطق مدیریت تجربه مشتری تقریبا" تصویر برعکسی دارد و می گوید: هر بار که مشتری و سازمان با هم تعامل می کنند، مشتری چیزهایی درباره سازمان می فهمد و بسته به آنچه از هر تجربه می فهمد، مشتری ممکن است رفتار خود را تغییر داده و روی قابلیت سوددهی فردی اش تاثیر گذارد. بنابراین از طریق مدیریت کردن این تجارب سازمان ها می توانند روابط سودمندتری با مشتریانشان برنامه ریزی کنند.
چهارشنبه، 24 اسفند 1401 - 21:26

گفت وگو یعنی توسعه گفت وگو یعنی توسعه
«اگر تو فردا را به درستی ندانی، سوگند به آسمان که هیچ چیز را نمی‎ دانی، اگر تو فردا را ننویسی، هیچ چیز ننوشته‎ ای، اگر تو فردا را چون نسیم شیرینی که گهگاه می ‎وزد نبویی، هیچ چیز را نبوییده ‎ای و اگر تو فردا را با ژرف ‎ترین باورها باور نکنی، هیچ چیز را باور نکرده ای.» گفت وگو تنها راه برای شناختن و دانستن فرداست.
پنجشنبه، 26 آبان 1401 - 03:05

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  برگزاری دوره شناخت افکار عمومی ویژه روابط‌عمومی ها به میزبانی جهاددانشگاهی استان کرمان


  ChatGPT


  سرپرست دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری منصوب شد


  راستی‌آزمایی تصاویر با ابزارهای رایگان اینترنتی


  مدیرکل روابط‌عمومی سازمان راهداری عنوان کرد؛ شوراهای استانی اطلاع رسانی فرصتی برای پرداختن به جایگاه رانندگان


  آقای صداوسیما! سرکوب چین را سانسور نکنید


  مسئول جدید روابط‌عمومی شهرداری مسجدسلیمان معرفی شد


  رسانه‌های نوین و آشکار کردن امر پنهان


  پیامدهای شتابزدگی در کنترل بحران


  مدیرکل روابط‌عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: روابط عمومی‌ها وکیل مدافع و مدعی العموم دستگاه‌ها هستند


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد