درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
شنبه، 31 اردیبهشت 1401 - 09:41   

رونمایی از کتاب "مدیریت اطلاعات در روابط‌عمومی"

  رونمایی از کتاب "مدیریت اطلاعات در روابط‌عمومی"


ادامه ادامه مطلب یک

افزایش انتظارات از روابط عمومی با توجه به گسترش بحران های زیست محیطی

  افزایش انتظارات از روابط عمومی با توجه به گسترش بحران های زیست محیطی


ادامه ادامه مطلب دو

عضو شورای اطلاع رسانی دولت: جایگاه روابط‌عمومی‌ها ارتقا یابد

  عضو شورای اطلاع رسانی دولت: جایگاه روابط‌عمومی‌ها ارتقا یابد


ادامه ادامه مطلب سه

ظلم نابخشودنی در حق روابط‌عمومی‌ها

  ظلم نابخشودنی در حق روابط‌عمومی‌ها


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  روابط‌عمومی و دو رویداد بزرگ ملی و بین‌المللی
  انتشار گزارش «سنجش دیدگاه کارکنان روابط‌عمومی در خصوص ادغام اداره کل حوزه ریاست و اداره کل روابط‌عمومی»
  نتایج یک نظرسنجی جدید: مهم‌ترین پیامد تقلیل و تنزل جایگاه روابط‌عمومی‌ها در سازمان‌ها، آسیب‌دیدن اعتماد عمومی است
  نایب رییس انجمن متخصصان روابط‌عمومی: جشن ملی روابط‌عمومی تحقق رویایی شیرین بود
  گردهمایی روسای ادارات اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سراسر کشور
  روابط عمومی، نقطه تماس محوری مشتری و سازمان در عصر نوین
  انجمن متخصصان روابط‌عمومی در جهت اعتلای روابط‌عمومی‌ یک بسته پیشنهادی ارائه کرد
  ضرورت راه‌اندازی کتابخانه تخصصی روابط‌عمومی در ادارات روابط‌عمومی
  مرگ ۴ پایه حیات ارتباطات
  چالش‌های بنیادین سه‌گانه‌ی روابط‌عمومی در ایران
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  ارتباطات و روزنامه نگاری  

 موشک نقطه‌زن داریم، اما رسانه نقطه‌زن نداریم موشک نقطه‌زن داریم، اما رسانه نقطه‌زن نداریم
محمود مختاریان یک پدیده است، از آن‌هایی که دوست نداری بعد نام او ویرگول بگذاری و او را بلافاصله آلوده به توصیف‌های رایج کنی، چون توصیف‌های معمول نه تن‌ها چیزی به او اضافه نمی‌کند بلکه‌ای بسا از او بسیار بکاهد. چه او را استاد خطاب کنیم، چه پیشکسوت رسانه‌ای، چه مربی برجسته دوره‌های «سواد رسانه‌ای»، چه مدرس روزنامه‌نگاری، فتوژورنالیسم، چاپ، گرافیک یا صفحه‌آرایی، به نظرم چیزی به او اضافه نکرده‌ایم.
جمعه، 23 اردیبهشت 1401 - 01:15

  ارتباطات انسانی و انسانِ ارتباطات! ارتباطات انسانی و انسانِ ارتباطات!
رسانه‌های جدید اگرچه ارتباطات و «درمعرض عموم قرار گرفتن» را چندین برابر راحت‌تر کرده است، اما به همان میزان (و حتی بیشتر) امکان جبران و اصلاح را از آدم‌ها در سطوح مختلف جامعه از مقامات و مسؤولان گرفته تا معلمی در کلاس‌های آنلاین «شاد» تا یک تعامل دوطرفه دوستانه مجازی، سخت کرده است.
سه شنبه، 20 اردیبهشت 1401 - 09:52

رشته علوم ارتباطات در دانشگاه تهران و علامه طباطبایی رشته علوم ارتباطات در دانشگاه تهران و علامه طباطبایی
دکتر شاه قاسمی نسبت به پذیرش دانشجوی سایر دانشگاه ها در دکتری ارتباطات دانشگاه تهران بیان کرد:این گونه نیست که فقط از دانشجویان ارشد دانشگاه تهران پذیرش کنیم برای نمونه در سال گذشته نفر اول پذیرفته شده در دانشگاه تهران از دانشگاه آزاد اسلامی بود.
سه شنبه، 20 اردیبهشت 1401 - 00:27

درخشش روابط‌عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان در سومین جشنواره رسانه ای پینووس درخشش روابط‌عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان در سومین جشنواره رسانه ای پینووس
فرشید اردلان عکاس خبری ایسنای کردستان ومسئول روابط‌عمومی جهاددانشگاهی استان توانست در بخش عکس با موضوع "عروسی پیرشالیار" جایزه نخست رسانه ای پینووس را به خود اختصاص داد.
یکشنبه، 18 اردیبهشت 1401 - 14:42

تقویم روز ارتباطات/ زادروز نیویورک هرالد تریبیون ـ ابتکار بالابردن تیراژ تقویم روز ارتباطات/ زادروز نیویورک هرالد تریبیون ـ ابتکار بالابردن تیراژ
زادروز نیویورک هرالد تریبیون ـ ابتکار بالابردن تیراژ ـ نخستین مصاحبه با رئیس جمهور ـ پیش پرداخت برای چاپ اعلان
سه شنبه، 16 اردیبهشت 1393 - 10:20

شیوه‌های خبرنگاری صلح شیوه‌های خبرنگاری صلح
هنگام خبرنگاری صلح، خبرنگاران باید ارزش های خبری را همواره در نظر داشته باشند و صحنه رویداد و تصویرها را دستکاری نکنند و تغییر ندهند.
چهارشنبه، 14 اردیبهشت 1401 - 11:58

کمبود جهانی سردبیر کمبود جهانی سردبیر
سوم ماه می 2007 اتحادیه جهانی ناشران مطبوعات به مناسبت «روز جهانی آزادی مطبوعات» اشاره کرده بود که جهان دچار کمبود سردبیر ماهر و واجد شرایط شده است. این کمبود تنها در روزنامه ها احساس نمی شود، بلکه در رادیو تلویزیونها (که در آنجا، سردبیر مدیر تهیه و تولید خبر، عنوان دارد) این کمبود به چشم می خورد.
شنبه، 15 اردیبهشت 1397 - 01:12

خبرگزاری‌های جهانی؛ هسته اصلی سیستم ارتباطی خبرگزاری‌های جهانی؛ هسته اصلی سیستم ارتباطی
آژانس‌های خبری مهم جهان در یک فضای شدید رقابتی فعالیت می‌کنند. آسوشیتدپرس با رویترز و تا حدودی با بلومبرگ و فرانس‌پرس رقابت دارد. هر دو خدمات خبری تلویزیونی را راه‌اندازی کرده و فعالیت اینترنتی دارند. بلومبرگ و داو جونز در زمینه خبرهای اقتصادی رقابت دارند.
سه شنبه، 13 اردیبهشت 1401 - 17:07

نظر جالب این روزنامه نگار اینوستیگیتیو درباره فقر و فقیر نظر جالب این روزنامه نگار اینوستیگیتیو درباره فقر و فقیر
در تاریخ عمومی ژورنالیسم آمده است که چون جیکوب در آغاز کار بر زبان انگلیسی مسلط نبود به دوربین و عکس روی آورده بود که خود ـ کاری جالب و ابتکاری بود.
چهارشنبه، 13 اردیبهشت 1396 - 15:30

راه هایی برای تقویت مهارت های ویرایش خبر راه هایی برای تقویت مهارت های ویرایش خبر
این مطلب به توصیه هایی می پردازد که مهارت و توانایی ویرایش خبر را تقویت می کنند و کیفیت مطالب و اخباری را که می نویسید بهبود می بخشند:
دوشنبه، 12 اردیبهشت 1401 - 09:15

مدیر روابط عمومی مناطق نفتخیز جنوب: صنعت نفت بدون رسانه ها نمی تواند هویت های تاریخی و عظیم خود را به سمع و نظر مردم برساند مدیر روابط عمومی مناطق نفتخیز جنوب: صنعت نفت بدون رسانه ها نمی تواند هویت های تاریخی و عظیم خود را به سمع و نظر مردم برساند
این مقام مسئول به نقش مهم و موثر رسانه ها در انعکاس واقعیات موجود در جامعه، نفت و شناساندن نقش نفت در پدیده هایی چون اجرای مسئولیت های اجتماعی و فقر زدایی از چهره ی خوزستان و کشور پرداخت و گفت: امروز دستگاههای دولتی ‌‌موثر در کشور مانند وزارت نفت باید فراخوانی گسترده از تمامی ظرفیت های موجود در استان داشته باشند تا بتوانند هرچه زودتر بر مشکلات انباشته شده در این خطه غلبه کنند.
یکشنبه، 11 اردیبهشت 1401 - 22:23

کارگاه آموزشی «ارتباطات انسانی» در استان مرکزی برگزار می شود کارگاه آموزشی «ارتباطات انسانی» در استان مرکزی برگزار می شود
کارگاه آموزشی ارتباطات انسانی به همت مرکز نوآوری کسب و کارهای اینترنتی و دفتر کارآفرینی و ارتباط با جامعه انجمن علمی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک ویژه دانشجویان برگزار می شود.
یکشنبه، 11 اردیبهشت 1401 - 22:22

تقویم روز روابط عمومی: روز جهانی آزادی مطبوعات تقویم روز روابط عمومی: روز جهانی آزادی مطبوعات
مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ۲۰ دسامبر ۱۹۹۳ میلادی در چهل و هشتمین اجلاس خود طی مصوبه ۴۳۲/۴۸، روز سوم ماه مه هر سال را به‌عنوان «روز جهانی آزادی مطبوعات» اعلام کرد.
دوشنبه، 13 اردیبهشت 1395 - 08:12

سایبر استراتژی سایبر استراتژی
اعمال نظر در انتشار اطلاعات و عقاید و نیز هرگونه تلقین و بزرگ و کوچک سازی نوعی مغز شویی است و خطری است جهانی و برای انسان.
دوشنبه، 11 اردیبهشت 1396 - 11:04

روزی که «تلویزیون» با برنامه های منظم آغاز بکار کرد روزی که «تلویزیون» با برنامه های منظم آغاز بکار کرد
سی ام اپریل 1931 شبکه ان. بی. سی (نشنال برادکستینگ کامپنی) متعلق به کمپانی آر. سی. آ (رادیو کورپوریشن آو امریکا) کار پخش منظم برنامه های تلویزیونی را آغاز کرد و نخستین برنامه ای که پخش شد جریان بازدید روزولت رئیس جمهور وقت آمریکا از یک نمایشگاه بین المللی در نیویورک بود.
دوشنبه، 11 اردیبهشت 1396 - 10:59

اندیشه ها و کارهای یک روزنامه نگار واقعی اندیشه ها و کارهای یک روزنامه نگار واقعی
روزنامه باید صدای هر انسان باشد. روزنامه نگار باید هنگام تهیه و نگارش یک مطلب، خودرا جای مخاطب بگذارد و آن چه را که او انتظار دارد و برایش لازم و مفید است برنگارد. راضی کردن مقامات دولتی، کار روزنامه نگار حرفه ای نیست، وظیفه نشریه دولتی و یا رسانه ای است که از دولت کمک مالی می گیرد.
جمعه، 10 اردیبهشت 1395 - 12:05

خانه روزنامه‌نگاران در تهران راه‌اندازی می‌شود خانه روزنامه‌نگاران در تهران راه‌اندازی می‌شود
عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه گفت: طبق مصوبه بودجه سال جاری به پیشنهاد مرکز ارتباطات در بوستان گفتگو خانه روزنامه‌نگاران شهر راه اندازی خواهد شد که محل حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه است‌.
جمعه، 9 اردیبهشت 1401 - 18:02

گزارشگری علمی و بی طرفانه گزارشگری علمی و بی طرفانه
این مجسمه نیم تنه توسیدیدس را در 7 مارس 1754 با کشتی آناماریا به انگلستان منتقل کردند. مورخان اپریل سال 430 پیش از میلاد را ماهی می دانند که «توسیدس Thucydides» نخستین خبرنگار صحنه های جنگ و اولین مورخی که در نوشتن تاریخ روش علمی بکار برد و در هر دو مورد حتی یک گام از چارچوب بی طرفی خارج نشد؛بخش اول کتاب خود «جنگ پلوپونِز» را به پایان بُرد.
چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1396 - 23:46

انتصاب مدیرعامل خبرگزاری آنا انتصاب مدیرعامل خبرگزاری آنا
محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، طی حکمی علی قجری را به‌عنوان «عضو هیئت‌مدیره و مدیرعامل خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی (آنا)» منصوب کرد.
سه شنبه، 6 اردیبهشت 1401 - 23:25

دلایل ناکارآمدی توجه به شمار مخاطبان دلایل ناکارآمدی توجه به شمار مخاطبان
ارقام دروغ نمی گویند اما آدمها دروغ می گویند. بدتر از آن این که مردم در تفسیر معنای ارقام به خود دروغ می گویند. سالها ناشران بازدید از وبسایت‌شان یا کلیک کردن روی آن را به حساب خواندن نشریه یا وبسایتشان می گذاشتند؛ این کار مثل آن است که کسی که از کنار دکه روزنامه فروشی رد می شود، خواننده روزنامه محسوب شود.
سه شنبه، 6 اردیبهشت 1401 - 13:20

لزوم یادگیری ارتباطات انسانی لزوم یادگیری ارتباطات انسانی
این نکته بسیار مهمی است که ما برای موفقیت در مناسبات و تعاملات فردی و اجتماعی خود حتما نیازمند آموزش و کسب مهارت در زمینه روابط عمومی و برقراری ارتباطات انسانی هستیم. بسیاری از تضادها و تعارضات و درگیری‌های ما با دیگران ناشی از نداشتن مهارت‌های ارتباطی و عدم توانایی در درست حرف زدن و حرف درست زدن ( فن بیان ) می باشد.
سه شنبه، 6 اردیبهشت 1401 - 13:13

موضوع «روز جهانی ارتباطات دوربرد و جامعه اطلاعاتی» سال 2022 اعلام شد موضوع «روز جهانی ارتباطات دوربرد و جامعه اطلاعاتی» سال 2022 اعلام شد
روز جهانی ارتباطات دوربرد و جامعه اطلاعاتی سال 2022 با هدف افزایش آگاهی از نقش مهم مخابرات و ICT در حمایت از حفظ سلامت، ارتباط و استقلال مالی سالمندان در مسیر پایدارسازی نظام‌های اقتصادی و سلامت با موضوع: "تکنولوژی‌های دیجیتال برای سالمندان و سالمندی سالم" برگزار می‌شود.
دوشنبه، 5 اردیبهشت 1401 - 23:19

شیوه‌های تهیه خبرنامه برای خبرنگاری تنش شیوه‌های تهیه خبرنامه برای خبرنگاری تنش
خبرنامه ها یا بولتن های خبری از راه های محبوبی هستند که رسانه ها برای انتشار گسترده تر مطالبشان میان خوانندگان استفاده می کنند اما تهیه خبرنامه های مناسب و کارآمد خیلی ساده نیست، به ویژه در شرایط تنش.
دوشنبه، 5 اردیبهشت 1401 - 13:27

روابط‌عمومی‌ و مدیریت اخبار جعلی روابط‌عمومی‌ و مدیریت اخبار جعلی
این روزها درباره آثار و ابعاد اخبار و اطلاعات جعلی (Fake news)، اخبار منفی و شایعات در رسانه های جمعی و اجتماعی و همچنین اثرگذاری آن بر زندگی روزمره مردم و توسعه ملی و پیشرفت صنعتی و سازمانی سخن بسیار است. اما این اخبار چه می کنند؟
دوشنبه، 5 اردیبهشت 1401 - 08:15

اعضای هیات امنای پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات معرفی شدند اعضای هیات امنای پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات معرفی شدند
وزیر علوم به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد مقیمی، حسین کچویان، محمد قمی، سید مجید امامی و فرشاد مهدی‌پور را به مدت ۴ سال به عنوان اعضای جدید هیأت امنای پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منصوب کرد.
یکشنبه، 4 اردیبهشت 1401 - 19:32

جایگاه خبر و خبرنویسی در روابط عمومی جایگاه خبر و خبرنویسی در روابط عمومی
خبرهایی که در سایت های سازمان و ارگان‌های دولتی دیده می شود کاملا غبرحرفه‌ای با تیترهایی که با لید همخوانی نداشته و استفاده از عبارت هایی مانند: "محترم، فرمودند و..."برای مدیر ارشد آن سازمان است.
یکشنبه، 4 اردیبهشت 1401 - 14:53

درسی که هادی خانیکی با آشکار کردن بیماری اش یاد داد درسی که هادی خانیکی با آشکار کردن بیماری اش یاد داد
هادی خانیکی ـ استاد علوم ارتباطات ـ که این روزها به سبب بیماری مراحل درمان را سپری می کند، شرایط عمومی اش پس از یک مرحله درمان را خوب توصیف می کند و در عین حال فعالیتش در دانشگاه در حوزه تدریس و همچنین تالیف کتاب‌هایش را ادامه می دهد.
شنبه، 3 اردیبهشت 1401 - 10:31

فوت یک روزنامه نگار اینوستیگیتیو معروف فوت یک روزنامه نگار اینوستیگیتیو معروف
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- «رابرت (باب) دبلیو گرین Robert W.Greene» سردبیر «نیوزدی» و از معروفترین روزنامه نگاران اینوستیگیتیو جهان 18 آوریل 2008 در هفتاد و هشت سالگی درگذشت. 37
پنجشنبه، 31 فروردین 1396 - 21:33

اهمیت ارتباطات سازمانی و موانع ارتباطی در آن اهمیت ارتباطات سازمانی و موانع ارتباطی در آن
اهمیت ارتباطات سازمانی را در یک محیط کاری نمی‌توان دست کم گرفت. نحوه ارتباط کارمندان با یکدیگر، با مدیران یا با ذی‌نفعان خارجی، مانند مشتریان و شرکا در خود تجارت تأثیرگذار است.
چهارشنبه، 31 فروردین 1401 - 08:02

مزیت‌‌های ارتباط مفرط مزیت‌‌های ارتباط مفرط
ارتباط مفرط، می‌گوید که استفاده از ارتباطات تکنولوژی‌محور، چگونه می‌تواند به اعضای تیم کمک کند اهداف کاری فوری را پیش ببرند. تناسب استراتژیک و سنجیده رسانه‌ها، تضمین می‌کند که پیام‌‌ها به فراخور سطح اهمیت‌‌شان به دست مخاطب می‌‌رسند.
سه شنبه، 30 فروردین 1401 - 00:50

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  گزارش برگزاری نخستین «جشن ملی روابط‌عمومی»


  دولت سیزدهم نقش روابط‌عمومی‌ها را جدی بگیرد!


  انتصاب مدیر روابط‌عمومی باشگاه چوکا


  مراسم معارفه سرپرست مدیریت روابط‌عمومی و سرپرست مدیریت تجاری سازی و توسعه بازار بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد


  انتصاب رئیس اداره روابط عمومی بانک دی


  انجمن متخصصان روابط‌عمومی در جهت اعتلای روابط‌عمومی‌ یک بسته پیشنهادی ارائه کرد


  چالش‌های بنیادین سه‌گانه‌ی روابط‌عمومی در ایران


  روابط‌عمومی،کرامت انسانی و همدلی اجتماعی


  ضرورت راه‌اندازی کتابخانه تخصصی روابط‌عمومی در ادارات روابط‌عمومی


  رونمایی از کتاب "مدیریت اطلاعات در روابط‌عمومی"


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: نخستین «جشن ملی روابط‌عمومی»