درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
دوشنبه، 24 مرداد 1401 - 14:00   

فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی منتشر شد

  فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی منتشر شد


ادامه ادامه مطلب یک

فراخوان مقاله  نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران

  فراخوان مقاله نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران


ادامه ادامه مطلب دو

تسلیت انجمن متخصصان روابط‌عمومی به مدیر روابط‌عمومی بیمه دی

  تسلیت انجمن متخصصان روابط‌عمومی به مدیر روابط‌عمومی بیمه دی


ادامه ادامه مطلب سه

هوشمندی؛ مهارت کلیدی یک خبرنگار آنلاین

  هوشمندی؛ مهارت کلیدی یک خبرنگار آنلاین


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  دستورالعمل: مسئولان روابط‌عمومی سازمان‌های بهداشتی، باید مخاطبان خود را مهیای بیماری ویروس کرونا (کووید-19) کنند
  نشست شورای روابط‌عمومی وزارت صمت با حضور سخنگوی دولت
  معاون استاندار قم: متاسفانه برخی از روابط‌عمومی‌های استان عملکرد قدرتمندی ندارند
  اپل استراتژی تبلیغات تلویزیونی خود را تغییر داد
  برگزاری دوره تشریفات در روابط‌عمومی در شهرداری کرج
  اهمیت جایگاه روابط‌عمومی در عصر ارتباطات افزایش یافته است
  گردهمایی مدیران روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی برگزار شد
  تواضع، فروتنی و مردم‌داری سه خصیصه اصلی مسئول روابط‌عمومی
  محبوبیت فیس‌بوک در بین نوجوانان به شدت کاهش یافته است
  آمادگی بانک رفاه کارگران برای تامین مالی واحدهای تولیدی فعال در صنعت مس
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  مقالات روابط عمومی  

یاد یاران/ درس مهم از روابط عمومی استاد هوشنگ عباس زاده یاد یاران/ درس مهم از روابط عمومی استاد هوشنگ عباس زاده
مدیران باید جایگاه و اهمیت کار روابط عمومی‌ها را درک کنند و به این واحدها صرفا به دیده‌ پوستر و پلاکارد نگاه نکنند. بنابراین من امیدوارم روابط عمومی‌ها بتوانند بتدریج جایگاه شایسته‌ خود را در درون سازمان‌ها و موسسات اعم از دولتی و غیر دولتی به دست آورند.
شنبه، 18 خرداد 1398 - 08:02

ارتباط «رایزنی سیاسی»؛ با روابط عمومی/2 ارتباط «رایزنی سیاسی»؛ با روابط عمومی/2
رایزنی در روابط عمومی، مبحثی تخصصی است که از دانش و مهارت خاص خود برخوردار است و باید به آن، به مثابه مجموعه‌ای از فعالیت‌های مرتبط نگریست. در حقیقت در اینگونه موقعیت‌ها که با پاسخ روابط عمومی نیاز دارد، گروه ها نباید از رایزنی برای دستیابی به سود استفاده کنند.
یکشنبه، 23 آذر 1393 - 12:55

مدیریت بحران در کشاورزی مدیریت بحران در کشاورزی
در این مقاله سعی کردیم شما را با مطالب مهمی آشنا کنیم که در برنامه ریزی های تان می توانید از آنها کمک بگیرید و افکارتان را سازمان دهی کنید تا از عهده خطرات احتمالی به خوبی برآیید، البته این تصمیم نهایی است.
دوشنبه، 23 اسفند 1400 - 00:51

 چگونه مقاله خود را بهتر ارائه نماییم؟ چگونه مقاله خود را بهتر ارائه نماییم؟
تجربه نشان داده است مقالاتی که در سطح قابل قبول علمی بوده‌اند، در صورت ارائه نامناسب و غیر اصولی بی‌نتیجه مانده و حاضران از درک زوایا و عمق مطالب عاجز مانده‌اند. به همین علت نکاتی که در روش ارائه مقالات علمی می‌توانند مثمرثمر واقع گردند، به اختصار توضیح داده خواهند شد:
یکشنبه، 22 اسفند 1400 - 11:18

عوامل مؤثر خلاقیت در روابط‌عمومی عوامل مؤثر خلاقیت در روابط‌عمومی
اگر روابط‌عمومی ها بخواهند دارای نقش محوری در فرایند تصمیم گیری سازمانها باشند باید همگام با پیشرفت‌های علم و تکنولوژی زمینه و بستری مناسب را جهت ارتقاء توانمندی‌ها و فعالیت‌های خود فراهم کنند. این بستر و زمینه خلاقیت است که نیاز به کار دسته جمعی، همدلی، آموزش، تشویق، تغییر نوع نگرش و... دارد.
شنبه، 21 اسفند 1400 - 10:14

«نقش مرزی» روابط‌عمومی «نقش مرزی» روابط‌عمومی
کارورزان روابط‌عمومی ارتباط گران سازمانی یا برنامه ریزان ارتباطی صرف نظر از اسم و عنوان‌شان، نقش مرزی دارند: آنان در لبه سازمان عمل می کنند و رابط میان سازمان و گروه ها و افراد بینابینی هستند. آنان می توانند یک پا درون سازمان، یک پا بیرون آن داشته باشند.
شنبه، 21 اسفند 1400 - 09:58

روابط عمومی، مدیریت و ارتباطات ریسک شهرت روابط عمومی، مدیریت و ارتباطات ریسک شهرت
روابط عمومی برای محافظت در برابر این خطر به کار گرفته می شود: حفاظت از شهرت بخشی از وظیفه معمول و سنتی واحد ارتباطات و امور شرکت است. اما با وجود این که کارگزاران مرتبا توجیه می شوند که از ریسک شهرت دوری کنند, هنگامی که حیطه بزرگتری از ارتباطات ریسک مد نظر باشد (اطلاع رسانی درباره خطرات و آسیب های احتمالی), کمتر نمایان می شوند.
جمعه، 20 اسفند 1400 - 21:34

 5 موضوع مهم روابط‌عمومی آنلاین 5 موضوع مهم روابط‌عمومی آنلاین
روابط‌عمومی دیجیتال بسیار متفاوت از روابط‌عمومی سنتی است. در عین حال که اصول اساسی این دو مشابه هم هستند، اما روندها و تکنولوژی به ما روش های جدیدی می دهد. اگر تصور می کنید می توانید از استراتژی خسته قدیمی برای حصول نتایج استفاده کنید، باید در تصورات تان تجدید نظر کنید.
جمعه، 20 اسفند 1400 - 21:25

معنای متاورس برای روابط عمومی چیست معنای متاورس برای روابط عمومی چیست
تکنولوژی با سرعتی سرسام‌آور در حال پیشرفت است و بسیاری از پیش‌بینی‌های صورت گرفته در فیلم‌های فانتزی علمی تخیلی در حال تحقق یافتن است. وقتی مارک زاکربرگ اعلام می‌کند که شرکت فیسبوک به یک "شرکت متاورسی" تبدیل‌شده است، ما باید به‌طور دقیق بفهمیم که متاورس چیست و چه معنایی برای روابط‌عمومی خواهد داشت.
سه شنبه، 17 اسفند 1400 - 14:37

استانداردهای روابط‌عمومی: دستور کار تحقیقاتی استانداردهای روابط‌عمومی: دستور کار تحقیقاتی
هزاران استاندارد در جهان وجود دارد که توسط متخصصان در بخش‌های مختلف تدوین و توسعه یافته است. علاوه بر این، نهادهای مختلفی در تهیه استانداردهایی که در سطح جهانی استفاده می‌شوند، دخیل هستند. اینها شامل سازمان‌های دولتی، سازمان‌های غیردولتی و سازمان‌هایی هستند که یا در استانداردسازی تخصص دارند یا در فعالیت‌های استانداردسازی مشارکت دارند.
چهارشنبه، 11 اسفند 1400 - 16:32

هفت افسانه روابط‌عمومی که باید از آنها اجتناب کرد هفت افسانه روابط‌عمومی که باید از آنها اجتناب کرد
من هفت تصور غلط روابط‌عمومی را انتخاب کرده‌ام که مشاهده کرده‌ام محبوب‌ترین آنها هستند. در اینجا لیستی از آنها وجود دارد تا بتوانید با اطمینان در مورد استراتژی روابط‌عمومی خود تصمیم بگیرید و به بهترین نتایج برسید.
سه شنبه، 10 اسفند 1412 - 23:40

استانداردهای اخلاقی استانداردهای اخلاقی
اعتماد یک عامل اساسی در کسب اعتبار و آبرو برای هر حرفه، فرد، موسسه یا سازمانی محسوب می‌شود. آبرو نیز به نوبه خود نتیجه و برون‌داد فعالیت‌های مطمئن، ارائه اطلاعات موثق و برقراری روابط صادقانه با گروه‌های ذینفعان محسوب می‌شود.
سه شنبه، 10 اسفند 1400 - 14:52

استانداردسازی روابط‌عمومی آنلاین استانداردسازی روابط‌عمومی آنلاین
مشکلات موجود در صنعت روابط‌عمومی آنلاین به شکلی جدی بر توسعه سالم این صنعت تأثیر منفی گذاشته است و به همین دلیل هم هست که استانداردسازی این صنعت امری ضروری به نظر می‌رسد.
سه شنبه، 10 اسفند 1400 - 12:38

استانداردهای پاسخگویی استانداردهای پاسخگویی
پاسخگویی در حوزه‌های مختلف و متفاوت، استانداردهای مجزا و مستقلی دارد. در این استانداردها تطبیق عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌ها در خصوص رعایت حقوق مردم با استانداردهای مشخص شده منظور می‌شود.
دوشنبه، 9 اسفند 1400 - 21:10

سلبریتی‌ها چه فرقی با آدم‌های مشهور دارند؟ سلبریتی‌ها چه فرقی با آدم‌های مشهور دارند؟
شهرت که بر مَدار اعمال قهرمانانه و کردار شایستۀ قهرمانان کاریزماتیک و به‌اصطلاح بزرگ‌مردان می‌چرخید، جایگاهی ویژۀ عده‌ای خاص بود: اسکندر کبیر، شارلمان، مارکو پولو، افلاطون، ارسطو، لئوناردو داوینچی، ژاندارک، و امثالشان.
یکشنبه، 14 مهر 1398 - 11:35

کدام یک از مدیران ارتباطات شرکت های خودروسازی داخلی ویژگی های لازم را دارند؟ کدام یک از مدیران ارتباطات شرکت های خودروسازی داخلی ویژگی های لازم را دارند؟
در حال حاضر، برخی افراد فعال در حوزه ارتباطات و روابط‌عمومی در بسیاری از شرکت های دولتی و خصوصی خودروسازی، از صاحب نظران صنعت خودرو هستند اما در مواردی هم به کارگیری افراد بیگانه و صرفا مسلط به علوم ارتباطات و سوابق روابط‌عمومی متفرقه وجود دارد.
دوشنبه، 2 اسفند 1400 - 14:44

 سلبریتی‌ها چه اهمیتی دارند؟ سلبریتی‌ها چه اهمیتی دارند؟
شهرت (celebrity) چیست؟ چرا ما وایلد را سلبریتی می‌دانیم اما، مثلاً، اسحاق نیوتن را نه؟ سلبریتی دقیقاً چیست، و از چه زمانی سلبریتی آن گونه که آن را می‌شناسیم به وجود آمد؟ سلبریتی با دیگر مقولات معروفیت از قبیل خوش‌نامی (fame) یا آوازه (renown) چه تفاوتی دارد؟
سه شنبه، 30 مهر 1398 - 23:37

راهنمای مسئولان ارتباطات برای تحقیق، تحلیل و ارزیابی راهنمای مسئولان ارتباطات برای تحقیق، تحلیل و ارزیابی
اگر CCOها نقش اقدامات خود در پیشبرد کسب‌وکار را نشان ندهند، مدیرعامل‌‎ها دست کمک به ‌سوی سایر عوامل سازمان دراز می‌‎کنند. از سوی دیگر مدیران ارتباطات می‌دانند که یکی از بهترین راه‌ها به ‌منظور نمایش نقش منحصر به‌ فرد روابط‌عمومی، به‎‌کارگیری تحقیق و تحلیل و ارزیابی برای اتخاذ تصمیمات بهتر و پیشرفت سازمان است.
دوشنبه، 2 اسفند 1400 - 08:38

چه می‌کنید اگر کارمندتان با مدیر ارشدتان ارتباط برقرار کند؟ چه می‌کنید اگر کارمندتان با مدیر ارشدتان ارتباط برقرار کند؟
اینکه یک کارمند رئیسش را دور بزند و با مدیر او وارد صحبت شود، خشم‌انگیز است. نه‌تنها آنها شما را از گفت‌وگو کنار گذاشته‌اند، بلکه به‌طور بالقوه باعث می‌شوند شما بد به‌نظر برسید. اگر کسی سعی کند شما را کنار بگذارد، چه می‌توانید بگویید و انجام دهید؟ چگونه باید این موضوع را با همکارتان درمیان بگذارید؟ و چگونه باید اطمینان حاصل کنید که این مساله بر حسن شهرت شما در رابطه با رئیس‌تان اثر منفی نمی‌گذارد؟
یکشنبه، 26 دی 1395 - 12:32

مسئولیت اجتماعی شرکت: ارتباط رفتار با شهرت مسئولیت اجتماعی شرکت: ارتباط رفتار با شهرت
نقش تجارت تنها در فروش، سود، سهم بازار و غیره خلاصه نمی‏ شود. مسئولیت اجتماعی فراهم آورنده مکانیسمی است که به واسطه آن ضمن شناسایی ابعاد دیگر تجارت، آنها را می ‏توان مورد حمایت قرار داد.
دوشنبه، 25 آبان 1394 - 10:02

بررسی تلاش‌ها برای تدوین استانداردهایی برای روابط‌عمومی: یک تحلیل مقایسه‌ای از چهار ابتکار اصلی درزمینه سنجش و ارزیابی بررسی تلاش‌ها برای تدوین استانداردهایی برای روابط‌عمومی: یک تحلیل مقایسه‌ای از چهار ابتکار اصلی درزمینه سنجش و ارزیابی
برای خیلی‌ها، توسعه و تطبیق استانداردهای حرفه‌ای برای سنجش و ارزیابی یکی از مهم‌ترین رویکردها برای توسعه و ارتقای فعالیت‌های روابط‌عمومی محسوب می‌شود.
شنبه، 30 بهمن 1400 - 08:20

استانداردهایی برای روابط‌عمومی حرفه‌ای استانداردهایی برای روابط‌عمومی حرفه‌ای
ما به عنوان کسانی که از دیرباز در زمینه روابط‌عمومی در کشور لهستان مشغول فعالیت بوده‌ایم و این حوزه را با تمرکز بر جنبه‌های علمی، آموزشی و حرفه‌ای آن دنبال کرده‌ایم، تمام فعالان، سخنرانان و آموزش دهندگان حوزه روابط‌عمومی را تشویق می‌کنیم تا این استانداردهای حرفه‌ای و اخلاقی مرتبط با روابط‌عمومی را در لهستان رعایت کنند و آنها را به اجرا درآورند.
شنبه، 30 بهمن 1400 - 02:10

آیا روابط عمومی می تواند اعتبار خود را بدست آورد؟ آیا روابط عمومی می تواند اعتبار خود را بدست آورد؟
ارتباط بین ارتباطات و مدیریت شهرت به این معنی است که کارگزاران روابط عمومی باید مهارت های جدید و حتی کارکردهایی را به کار گیرند. یکی از این موارد تحقیقات بیشتر است. همه افراد روابط عمومی درک درستی از تحقیقات بازار ندارند. برخی از آنها فکر می کنند که این تحقیق به عنوان ابزاری برای اندازه گیری نرخ سود سرمایه است، اما با استفاده از آن می توانند به بینش های ارزشمندی در مورد ذینفعان و درک مخاطبان دست پیدا کنند. نظارت و اندازه گیری شهرت بدون این اطلاعات اساسی امری غیرممکن است.
یکشنبه، 28 مهر 1398 - 08:02

مقاله/ نقش و کارکردهای شبکه های اجتماعی در میزان مدیریت پاندمی کرونا مقاله/ نقش و کارکردهای شبکه های اجتماعی در میزان مدیریت پاندمی کرونا
رسانه به‌عنوان ابزار و رکن اساسی جامعه جهان امروز در همه دوره‌ها به ویژه در مواقع بحران، در آگاهی‌بخشی، جریان‌سازی و هدایت افکار عمومی، نقشی بی‌بدیل ایفا می‌کند. رسانه‌ها در کنار نقش و مسئولیت‌های ذاتی خود، باید در این برهه زمانی ضمن اطلاع‌رسانی به ایفای نقش در زمینه آموزش همگانی، بسیج عمومی، افزایش آگاهی، انسجام ملی و امید اجتماعی نیز بپردازند.
چهارشنبه، 27 بهمن 1400 - 13:06

خروج تبلیغات و روابط عمومی از دایره اصول خروج تبلیغات و روابط عمومی از دایره اصول
برای نخستین بار، نهم نوامبر 2008 استیو کرافت گزارشگر اینوستیگیتیو شبکه تلویزیونی «سی بی اس» آمریکا، در مجله مصوّر این شبکه گوشه ای ازخروج روابط عمومی از دایره اصول و تعاریف مربوط را آشگار ساخت و راز انتخاب شگفت انگیز «بارک اوباما» و کارها و شگرد تیم روابط عمومی اورا برملا ساخت.
سه شنبه، 26 بهمن 1395 - 11:10

شش ابزار برای پایش شهرت آنلاین
شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- معمولاً شما علاقمند به دانستن نظرات دیگران در مورد خود و کسب و کارتان هستید. به عنوان کسب و کاری کوچک، پایش شهرت آنلاین حائز اهمیت است. کسب اعتماد مشتریان میتواند رونق یا ناکامی کسب و کار شما را رقم بزند.
یکشنبه، 10 مرداد 1395 - 10:40

۷ چیزی که باید در مورد روابط‌عمومی مدرن در سال ۲۰۲۱ بدانید ۷ چیزی که باید در مورد روابط‌عمومی مدرن در سال ۲۰۲۱ بدانید
برندها باید توجه داشته باشند که روابط‌عمومی یک سرمایه گذاری بلند مدت است. همان طور که شخصیت یک فرد به راحتی تغییر نمی کند، درک عمومی از برندها نیز یک شبه تغییر نمی کند. برندها باید به طور مداوم داستان های خود را در اختیار مردم قرار دهند تا جایگاه خود را نشان دهند.
شنبه، 23 بهمن 1400 - 13:29

هنر چانه زنی هنر چانه زنی
شهرت و اعتبار در نهایت اهمیت می‌یابد. وقتی در آینه نگاه می‌کنیم، آنچه در مورد خودمان فکر می‌کنیم اهمیت بیشتری دارد. وقتی طرف‌های معامله از چانه‌زنی صرف فراتر می‌روند و قادرند ارزش محسوسی ایجاد کنند، ممکن است تمایل داشته باشند به نتایجی برسند که با ارزش‌های شخصی یکدیگر هماهنگ باشد.
چهارشنبه، 29 شهریور 1391 - 07:01

3 توصیه در مورد چهره در حال تغییر روابط‌عمومی زیبایی 3 توصیه در مورد چهره در حال تغییر روابط‌عمومی زیبایی
برندهای زیبایی که می‌خواهند در تلاش‌های روابط‌عمومی زیبایی خود موفق باشند، باید دائماً زمان و پول خود را برای روابط‌عمومی سرمایه‌گذاری کنند، که به معنای فعال بودن در کانال‌های مناسب است، کانال‌هایی که مخاطبان قبلاً از آنها بازدید می‌کنند.
شنبه، 23 بهمن 1400 - 02:32

مدیریت شهرت آنلاین مدیریت شهرت آنلاین
در حوزه وب 2 و فراتر از آن، مدیریت شهرت آنلاین تبدیل به موضوعی مهم برای افراد و شرکت ها نسبت به هر زمان دیگری در تاریخ آن شده است. بررسی ادبی در این مقاله چشم اندازی از توسعه همه جانبه تحقیق مدیریت شهرت آنلاین ارائه کرده است. در نتیجه، ارتباط تعداد کمی از نشریات مدیریت شهرت آنلاین نشان دهنده خلائی در بحث مدیریت شهرت آنلاین در تحقیقات سیستم های اطلاعاتی است.
چهارشنبه، 13 فروردین 1393 - 20:06

صفحه قبل - صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  نشست شورای هماهنگی روابط‌عمومی‌های استان بوشهر برگزار شد


  تولید ۱۸۰۰ محتوای چندرسانه ای در سازمان محیط زیست


  درباره «سانسور نامحسوس» در رسانه‌های اجتماعی چه می‌دانیم؟


  تسلیت انجمن متخصصان روابط‌عمومی به مدیر روابط‌عمومی بیمه دی


  زیستن در جهان چند فرهنگی


  انتخاب هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط‌عمومی سوادکوه شمالی


  نشست شورای هماهنگی روابط‌عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد


  تجلیل فرماندار نهبندان از مسئول روابط‌عمومی شبکه دامپزشکی


  محبوبیت فیس‌بوک در بین نوجوانان به شدت کاهش یافته است


  گردهمایی مدیران روابط عمومی و اطلاع‌رسانی دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی برگزار شد


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان آثار هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی منتشر شد