درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
جمعه، 11 آذر 1401 - 01:27   

فراخوان مقاله و ثبت‌نام نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران منتشر شد

  فراخوان مقاله و ثبت‌نام نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران منتشر شد


ادامه ادامه مطلب یک

اختلاف بین توییتر و اپل، دو کمپانی عظیم آمریکایی، بالا گرفت

  اختلاف بین توییتر و اپل، دو کمپانی عظیم آمریکایی، بالا گرفت


ادامه ادامه مطلب دو

انتصاب مدیر کل روابط‌عمومی‌ دانشگاه علم و صنعت

  انتصاب مدیر کل روابط‌عمومی‌ دانشگاه علم و صنعت


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد

  فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  سرپرست جدید روابط‌عمومی‌ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی منصوب شد
  مدیر روابط‌عمومی‌ سازمان آب و برق خوزستان با مدیرکل صدا و سیمای استان خوزستان دیدار کرد
  حکایت همچنان باقی است
  گزینه‌هایی برای خبرنگارانی که با توییتر خداحافظی می کنند 
  اختلاف بین توییتر و اپل، دو کمپانی عظیم آمریکایی، بالا گرفت
  روابط‌عمومی شرکت گاز استان ایلام حائز رتبه برتر شد
  انتصاب مدیر روابط‌عمومی‌ دانشگاه پیام نور لرستان
  قابل توجه روابط‌عمومی‌های شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت
  فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد
  ماجرای فیلم جنجالی یک خبرنگار به مجلس کشید
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
  رادیو روابط عمومی  

مدیر روابط‌عمومی‌ سازمان آب و برق خوزستان با مدیرکل صدا و سیمای استان خوزستان دیدار کرد مدیر روابط‌عمومی‌ سازمان آب و برق خوزستان با مدیرکل صدا و سیمای استان خوزستان دیدار کرد
مهدی عظیمی فر مدیر روابط‌عمومی‌ سازمان آب و برق خوزستان در دیدار با داریوش دبیقی مدیرکل صدا و سیما به بررسی راه های همکاری بمنظور تقویت فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب و برق پرداخت.
پنجشنبه، 10 آذر 1401 - 22:54

حکایت همچنان باقی است حکایت همچنان باقی است
منظورم آمار دادن‌های وزارت کاری نیست که مسئولان روابط‌عمومی تهیه می‌کنند و مرتب از صدها هزار شغل ایجاد شده صحبت می‌کنند که سرِکاری است.
پنجشنبه، 10 آذر 1401 - 18:19

مدیران تریبون مدیران تریبون
وجود این فرهنگ مدیریت تریبونی و حرفی، بهانه جویانه، کم عمل و فرافکنانه، شئون مختلف کشور بخصوص اقتصاد ایران را تحت تاثیرجدی قرار داده و جلوی رشد آن را گرفته است. چرا که این نوع مدیریت با پاک کردن صورت مسئله، تحریف و کوچک نمایی یا احیانا مخفی کاری با چالش ها برخورد می کند و یا نمی داند یا نمی تواند برای حل آن کاری بکند، غافل از آنکه مسایل حل نشده و کنار گذاشته شده روی هم انباشته شده ...
سه شنبه، 8 آذر 1401 - 14:21

 هشدار کاخ سفید به شبکه‌های اجتماعی در ارتباط با دروغ‌پراکنی درباره کووید-19  هشدار کاخ سفید به شبکه‌های اجتماعی در ارتباط با دروغ‌پراکنی درباره کووید-19
آشیش جاها، هماهنگ‌کننده پاسخ‌دهی به امور مربوط به کووید‌-۱۹ در کاخ سفید روز سه‌شنبه این هفته هشدار داد که مالکان شبکه‌های اجتماعی باید مسوولیت انتشار اطلاعات نادرست بهداشتی را بپذیرند.
جمعه، 4 آذر 1401 - 17:46

تیک‌تاک زیر ذره‌بین آمریکا و اروپا تیک‌تاک زیر ذره‌بین آمریکا و اروپا
نمایندگان جمهوری‌خواه در نامه‌ای به «شو زی چو» مدیرعامل تیک‌تاک نوشته‌اند: به نظر می‌رسد که برخی اطلاعاتی که تیک‌تاک طی جلسه توجیهی کارمندان فراهم کرد نادرست یا گمراه‌کننده باشند؛ از جمله آنکه این شرکت موقعیت مکانی کاربران آمریکایی را ردیابی نمی‌کند.
جمعه، 4 آذر 1401 - 17:44

چرا روپرت مرداک به ترامپ پشت کرده؟ چرا روپرت مرداک به ترامپ پشت کرده؟
به نظر می‌رسد تخریب دونالد ترامپ در روزنامه آمریکایی متعلق به روپرت مرداک الگویی است آشنا برای این غول رسانه‌های متولد اسرالیا که وقتی رهبران سیاسی دیگر برایش مفید نیستند به آنها پشت می‌کند. 
جمعه، 4 آذر 1401 - 09:56

هفت گام در توسعه برند شخصی هفت گام در توسعه برند شخصی
در مورد قدرت نام تجاری شخصی، طبق صحبت های رایان ارسکین به عنوان کارآفرین، می گوید:" ما به عنوان کارمند می توانیم 10 برابر بیشتر از حساب های شبکه های اجتماعی شرکت خود فالور داشته باشیم و محتوایی که ما به عنوان کارمند به اشتراک می گذاریم می تواند هشت برابر بیشتر از محتوای به اشتراک گذاشته شده توسط کانال های تجاری بیننده داشته باشد. در واقع ، نود و دو درصد مردم به توصیه های مشترک افراد (حتی اگر آنها را نمی شناسند) در مورد برندها اعتماد دارند.
چهارشنبه، 2 آذر 1401 - 16:29

روابط‌عمومی‌ و مدیریت بحران روابط‌عمومی‌ و مدیریت بحران
 روندی که در جریان بحران‌های اجتماعی اخیر، هیچ نشانه‌ای از توجه به آن، به چشم نمی‌خورد. بررسی نمونه‌های موفق مدیریت بحران در جهان، نشانگر آن است که در صورت واکنش درست و صحیح از همان ابتدا و تشکیل گروه بحران و همکاری درست و لازم با رسانه‌ها، عوارض و تبعات بحران، به کمترین میزان خود می‌رسد. یک نمونه موفق مدیریت بحران را می‌توان بحران سال ۱۹۸۲ برای شرکت «جانسون و جانسون» دانست که مدیریت شرکت با پذیرش طرح ارتباطی روابط‌عمومی‌، توانست اعتماد دوباره مخاطبان خود را به دست آورد. 
سه شنبه، 1 آذر 1401 - 12:34

آپدیت هویت بصری برند: همراه با ارزیابی المان بصری برندهای بزرگ آپدیت هویت بصری برند: همراه با ارزیابی المان بصری برندهای بزرگ
المان های بصری برندهای بزرگ معمولا تغییرات خیلی شگفت انگیزی ندارد. البته این وسط حساب برندهایی مثل Airbnb یا اسپاتیفای از بقیه جداست. با این حال خیلی از کاربران هنوز هم متوجه تغییرات لوگوی گوگل از دو دهه قبل به این طرف نشده اند. دلیل چنین اتفاقی تغییرات فراوان در کنار شمار بسیار کمی تغییرات بزرگ است. مثلا برند گوگل از زمانی که فونت اولیه اش را کنار گذاشت و به سمت یک فونت هندسی ‎تر رفت، دیگر خیلی به لوگویش دست نزده است. نکته مهم در این میان انتخاب فونت درست برای لوگو و به طور کلی تمام المان های بصری است.
دوشنبه، 8 اسفند 1401 - 13:38

پروپاگاندای روسیه برای نسل‌کشی را نباید با استفاده از حق آزادی بیان یکسان دانست پروپاگاندای روسیه برای نسل‌کشی را نباید با استفاده از حق آزادی بیان یکسان دانست
در روسیه‌ی ولادیمیر پوتین، رسانه‌ها ابزاری حیاتی‌ و جدایی‌ناپذیر از سازوکار حکومت‌اند. تلویزیون‌های روسیه تحت کنترل حکومت‌اند و از رسانه‌های اینترنتی بیش از پیش برای سرکوب منتقدان و کمک به کاهش دسترسی مردم به منابع اطلاعاتیِ جایگزین استفاده می‌شود. واسیلی گاتوف، تحلیلگر رسانه‌های‌ روسی می‌گوید روسیه با تولید حجم عظیمی از اخبار و اطلاعات جعلی نوعی «سانسور مبتنی بر سر و صدا» ایجاد می‌کند.
شنبه، 28 آبان 1401 - 08:15

چند نکته در خصوص "همایش ملی جهاد تبیین و اطلاع‌رسانی هنرمندانه" چند نکته در خصوص "همایش ملی جهاد تبیین و اطلاع‌رسانی هنرمندانه"
روابط‌عمومی کپسول آتش نشانی نیست. روابط‌عمومی یک فرایند برنامه‌ریزی شده‌ی یکپارچه، منسجم و مستمر است. با روابط‌عمومی و راه‌کارهای ارتباطی نمی‌توان مشکلات و بحران‌های مدیریتی را حل کرد. نمی‌توانیم‌ از روابط‌عمومی چنین توقعی داشته باشیم.
پنجشنبه، 26 آبان 1401 - 15:29

اعتبار و اعتماد اعتبار و اعتماد
بستر اصلی برای تغییر جهت‌گیری اعتراض‌ها در جمهوری اسلامی ایران، غلبه بر بحران ناکارآمدی است و این غلبه نیز در گرو ارزیابی دقیق از مولفه‌های ماتریس SWOT و اقداماتی از نوع اقدامات چهارگانه در این نوشتار است. غلبه بر بحران ناکارآمدی، زمینه‌ساز کسب اعتبار برای دولت و سپس بازتولید اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی می‌شود که از جمله بزرگ‌ترین ارزش‌های اعتقادی و استراتژیک در جمهوری اسلامی ایران است.
پنجشنبه، 26 آبان 1401 - 03:30

گزارش برگزاری هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی گزارش برگزاری هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی
هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی» 18 آبان‌ماه 1401 با حضور مهدی باقریان رییس انجمن متخصصان روابط‌عمومی، خسرو رفیعی رییس انجمن روابط‌عمومی ایران، پروفسور حسام‌الدین بیان و جمعی از مدیران و کارشناسان روابط‌عمومی در محل سالن همایش‌های بین‌المللی شهدای محیط‌زیست برگزار شد.
یکشنبه، 22 آبان 1401 - 08:04

اعطای نشان روابط‌عمومی به دو پیشکسوت روابط‌عمومی اعطای نشان روابط‌عمومی به دو پیشکسوت روابط‌عمومی
در آیین اختتامیه «هفدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی» که در تاریخ 18آبان1401 به‌همت انجمن متخصصان روابط‌عمومی در محل سالن همایش‌های بین‌المللی شهدای محیط‌زیست برگزار شد، نشان ملی روابط‌عمومی به دو پیشکسوت روابط‌عمومی اعطا شد.
پنجشنبه، 19 آبان 1401 - 04:04

نخستین مطالعه دولتی درباره ناآرامی‌های اخیر در ایران نخستین مطالعه دولتی درباره ناآرامی‌های اخیر در ایران
«انتشار سریع کنش جمعی»، «عدم سازماندهی»، «نبود نقش رهبری»، «تاکید بر تغییر بنیادین نظام سیاسی»، «حمایت حداکثری لایه‌ها و گروه‌های مختلف اجتماعی-سیاسی» و «پشتیبانی حداکثری از سوی مخالفان سیاسی جمهوری اسلامی در خارج» از دیگر مختصات این اعتراض‌ها از نظر تهیه‌کنندگان این گزارش است.
جمعه، 13 آبان 1401 - 15:00

آیا ناسزاگویی واقعا می‌تواند برای شما مفید باشد؟ آیا ناسزاگویی واقعا می‌تواند برای شما مفید باشد؟
با توجه به آشفتگی‌های سیاسی و اقتصادی چند روز گذشته، تعجب‌آور نیست اگر بیش از حد معمول ناسزا می‌گویید. اگرچه ممکن است ناسزاگویی در سال‌های اخیر کمی از میزان شوکه‌کننده بودن خود را از دست داده باشد، هنوز به روند اصلی تبدیل نشده است؛ به این ترتیب امیدواریم که فقط آن را در مصاحبتی بجا به کار برده باشید.
چهارشنبه، 11 آبان 1401 - 17:27

فرهنگ گفتگو فرهنگ گفتگو
در واقع نظام فرهنگی به ما یاد می دهد که آدم های اهل گفتگو و مدارا، انسان های صادق و یکرو، ساده لوح و خوش باور و مهربانند اما در جامعه برای اینکه گلیم خود را از آب بیرون بکشند باید زرنگ و کلاش و دورو (ریاکار) و پررو باشند. تنها به منافع خود فکر کنند نه منافع جمعی و توافق و رضایت جمعی. این نتیجه یک گفتمان و رویکرد غالب سیاسی و اجتماعی و فرهنگی است که در ایران گفتگو به مثابه برگ برنده معرفی نمی شود
دوشنبه، 9 آبان 1401 - 17:18

خبرنگاری با تلفن همراه هوشمند خبرنگاری با تلفن همراه هوشمند
در سال‌های اخیر، خبرنگاری با موبایل نقش مهمی در توانمندسازی روزنامه نگاران حرفه ای و شهروند - خبرنگاران داشته است و به آنان کمک کرده که بر برخی از مشکلات و چالش ها غلبه کنند. شیوه به‌کارگیری این ابزار به گسترش آزادی بیان و دسترسی بیشتر به اطلاعات انجامیده است.
دوشنبه، 9 آبان 1401 - 15:56

رونمایی از تصویر عجیب شهر مریخی ایلان ماسک رونمایی از تصویر عجیب شهر مریخی ایلان ماسک
ایلان ماسک برنامه‌های بزرگی برای راه‌اندازی یک مستعمره انسانی در مریخ در طول زندگی‌اش دارد و هوش مصنوعی پیش‌بینی کرده است که این چگونه چیزی می‌تواند باشد.
پنجشنبه، 5 آبان 1401 - 12:35

گفت وگو  کنیم گفت وگو کنیم
در شرایط فعلی همه ناچاریم که حرف‌های همدیگر را بشنویم و بپذیریم که همه‌مان اشتباه می‌کنیم. راز ماندگاری یک جامعه در مفاهمه و گفتگو و مشارکت و همکاری است. از تعرض و منازعه و خشونت بیشتر پرهیز کنیم و این مهم، فقط و فقط از راه پذیرش حقوق شهروندی همه مردم عزیز ایران از هر طیف و گروه و دینی محقق می‌شود و لاغیر.
سه شنبه، 3 آبان 1401 - 16:42

روابط‌عمومی‌ روابط‌عمومی‌
مدیر به‌عنوان رکن اساسی یک دفتر باید از دانش کافی در این حوزه برخوردار باشد، مدیران روابط‌عمومی باید آموزش‌های کافی در حین خدمت جهت بروز بودن اطلاعات خود را ببیند و اطلاعات خود را بروز کنند.
سه شنبه، 3 آبان 1401 - 11:43

برندها چگونه داستان می‌گویند برندها چگونه داستان می‌گویند
مطالعات نشان داده است که گفتن یک داستان باعث می شود اطلاعات به یاد ماندنی‌تر شود. روانشناس جروم برونر دریافت که ما ۲۲ برابر بیشتر احتمال دارد که یک واقعیت را زمانی که در قالب یک داستان ارایه شده است به خاطر بسپاریم.
سه شنبه، 3 آبان 1401 - 10:46

نقش رسانه‌های جدید در سیاست نقش رسانه‌های جدید در سیاست
در حالت ایده‌آل، رسانه‌ها چندین نقش اساسی را در یک جامعه دموکراتیک ایفا می‌کنند. هدف اصلی آنها اطلاع‌رسانی به مردم و ارایه اطلاعات مورد نیاز به شهروندان برای اتخاذ تصمیمات متفکرانه در مورد رهبری و خط مشی‌هاست. تنوع محتوایی که توسط رسانه‌های جدید منتشر می‌شود، فرصت‌هایی مانند توانایی شنیدن صدای بیشتر را ایجاد کرده است.
شنبه، 30 مهر 1401 - 17:45

روابط عمومی سیاسی و کارکردهای آن در جامعه روابط عمومی سیاسی و کارکردهای آن در جامعه
روابط عمومی به ابزاری تبدیل شد که توسط آن امکان معرفی سیاست مداران در حوزه یا قلمرو عمومی و هدایت افکارعمومی و شکل گیری آن به سوی دیدگاه ها و ماموریت های سیاستمداران می باشد. درصورتی که عدم وجود یک روابط عمومی متخصص و آشنا دیدگاه های درون و بیرون یک جامعه یا نهاد امکان هدایت افکار عمومی قابل تصور نبوده و شاهد مشکلات فراوان درآن جامعه یا نهاد خواهیم بود. روابط عمومی از متن و بطن رویدادها برخواسته است پس این توانایی را دارد که به سهولت با رویدادها ارتباط برقرارکند و آن را مدیریت کند.
سه شنبه، 28 خرداد 1392 - 13:29

تبدیل استارلینک به شرکت سهامی عام تا سال 2025 تبدیل استارلینک به شرکت سهامی عام تا سال 2025
شرکت اکتشاف فضایی ایلان ماسک یعنی اسپیس ایکس (SpaceX)، بیش از هر چیز دیگری با سرویس اینترنت ماهواره ای خود یعنی استارلینک (Starlink) شناخته می شود. حالا تحلیلگر فناوری CCS Insight در گزارشی ادعا کرده که ماسک می تواند استا رلینک را از اسپیس ایکس جدا کرده و تا سال 2025 آن را به یک شرکت سهامی عام (IPO) تبدیل کند.
جمعه، 29 مهر 1401 - 12:31

پیش‌نویس نقشه راه توسعه ملی هوش مصنوعی منتشر شد پیش‌نویس نقشه راه توسعه ملی هوش مصنوعی منتشر شد
در این سند به تدوین چشم‌انداز، اهداف کلان و همچنین تعیین روش دستیابی و اقدامات، فعالیت‌ها و پروژه‌های موردنیاز جهت توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی اقدام شده است. متدولوژی مورداستفاده در پروژه تلفیقی از متدولوژی "تدوین برنامه راهبردی هوش مصنوعی مجمع جهانی اقتصاد" و متدولوژی "تدوین اسناد ملی فناوری‌های راهبردی" می‌باشد.
سه شنبه، 26 مهر 1401 - 14:56

تاسیس نخستین شعبه استانی انجمن متخصصان روابط‌عمومی در استان گلستان تاسیس نخستین شعبه استانی انجمن متخصصان روابط‌عمومی در استان گلستان
به استناد ماده ٢ و تبصره ١ ماده ١۵ اساسنامه انجمن متخصصان روابط‌عمومی و تایید هیات مدیره، مجوز فعالیت نخستین شعبه استانی انجمن متخصصان روابط‌عمومی در استان گلستان صادر شد.
یکشنبه، 24 مهر 1401 - 17:11

«روابط عمومی» مدافع دموکراسی و حافظ عقل سلیم «روابط عمومی» مدافع دموکراسی و حافظ عقل سلیم
هرگز جامعه‌ی بسته‌ای با روابط‌عمومی وجود نداشته و نخواهد داشت. درست است رژیم‌های تمامیت‌خواه ممکن است از خدمات روابط‌عمومی در خارج از مرزها استفاده کنند اما آن‌ها به مردم خود اجازه نمی‌دهند آزادانه به روابط‌عمومی بپردازند.
یکشنبه، 17 مهر 1401 - 13:44

برای... برای...
برای آنکه رابطه دولت - مردم؛ یک رابطه برد - برد باشد؛ می‌بایست دولتمردان؛ ساز وکارهای متناسب و بسترهای لازم و کافی برای رشد و توسعه همه جانبه مردم خود را بخوبی فراهم نمایند. جامعه موفق و کشور کارآمد و سیستم حکمرانی مطلوب وقتی محقق می‌شود که دولت در نقش والدین مردم؛ وظایف قانونی خود را به‌دقت و به‌درستی به انجام برساند. نادیده گرفتن مردم در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها علاوه بر آسیب‌رسانی جدی به سرمایه اجتماعی؛ گسست اجتماعی و شکاف طبقاتی و اعتقادی و... را افزایش خواهد داد و این یعنی؛ خودزنی دولت.؟!؟
شنبه، 16 مهر 1401 - 16:01

بیانیه انجمن روابط عمومی ایران/ هشدار درباره انزوای نظام ارتباطی و اطلاع‌رسانی حرفه‌ای بیانیه انجمن روابط عمومی ایران/ هشدار درباره انزوای نظام ارتباطی و اطلاع‌رسانی حرفه‌ای
انجمن روابط عمومی ایران تاکید می کند روابط عمومی های صادق و مردمی در کنار رسانه های آزاد و مسئولیت شناس داخلی از ارکان اصلی اعتماد آفرینی در کشورند؛ صدای مجامع مدنی و دلسوزان کشور برای آسیب شناسی نظام ارتباطات اجتماعی و موانع راه اطلاع رسانی کشور را باید به‌موقع شنید و فضای لازم را برای شناسایی علل شکاف میان گفتمان رسمی با قضاوت افکارعمومی از سوی صاحبنظران و متخصصان علوم ارتباطات اجتماعی فراهم ساخت و نتایج آن را درعرصه عمل به کار بست.
شنبه، 16 مهر 1401 - 15:51

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  روابط‌عمومی‌؛ بیم ها و امیدها


  سومین هم‌اندیشی روابط عمومی‌های سازمان و مدیران شرکت‌های تابعه سازمان اقتصادی کوثر


  وضعیت رسانه‌ها در ولایات مرکزی افغانستان از پس از قدرت‌گیری دوباره طالبان


  روابط عمومی‌های برتر استان ایلام معرفی شدند


  فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد


  تصاویر جالب زنان در پوستر‌های جنگ جهانی دوم


  ماجرای فیلم جنجالی یک خبرنگار به مجلس کشید


  قابل توجه روابط‌عمومی‌های شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت


  حکایت همچنان باقی است


  انتصاب مدیر روابط‌عمومی‌ دانشگاه پیام نور لرستان


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان دومین "جشنواره مردم‌داری ایران" منتشر شد