شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : همايش وقف و رسانه در خراسان جنوبي برگزار مي‌شود
سه شنبه، 19 آذر 1392 - 08:09 کد خبر:7812
مدير روابط عمومي و اطلاع‌رساني اداره كل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي از برگزاري همايش وقف و رسانه همزمان با هفته وقف خبر داد.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- محمود كلاشي با اشاره به لزوم تعامل نزديك و مستمر با رسانه‌هاي جمعي براي تبيين جايگاه وقف و بيان كاركرد وجودي اين سنت حسنه در سطح ملي اظهار داشت: سومين همايش وقف و رسانه با رويكرد حماسه اقتصادي و با شعار وقف رسانه و حماسه اقتصادي در خراسان جنوبي برگزار مي‌شود.

وي افزود: همان‌گونه كه رهبر معظم انقلاب اسلامي سال‌جاري را، سال حماسه اقتصادي در كشور عنوان كردند بايد با بيان تاثير نقش وقف در توسعه و پيشرفت اقتصادي كشور در اين راه، همراه و همگام شويم.

مدير روابط عمومي اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي ادامه داد: ايجاد دغدغه و انگيزه نسبت به ارتقاء آگاهي مردم به آثار و بركات وقف درميان اصحاب رسانه از اهداف اين اداره كل درهمايش وقف و رسانه سال‌جاري است.

كلاشي تصريح كرد: نه تنها در اداره كل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي بلكه در سازمان اوقاف و امورخيريه هم‌صدايي رسانه‌اي را دنبال مي‌كنيم تا بتوان در اين ارتباط دو طرفه خدمات و آثار و بركات وقف به يك جريان مستمر تبديل كنيم.

وي با تقدير و تشكر از همكاري رسانه‌هاي جمعي و خبرنگاران براي انعكاس فعاليت‌هاي مرتبط با وقف در سراسر استان يادآور شد: اميدواريم شناساندن ظرفيت‌ها، توانايي‌ها و كاركردهاي موقوفات و امامزادگان شاخص در سرلوحه كار رسانه‌هاي خبري در هفته وقف قرار گيرد.

مدير روابط عمومي و اطلاع‌رساني اداره كل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي، شناساندن ظرفيت‌ها، و ارائه تحليل از حوزه فعاليت اداره كل را از جمله كاركردها و تعامل با رسانه‌هاي گروهي در هفته وقف عنوان كرد و افزود: اداره كل اوقاف و امور خيريه خراسان جنوبي از ابتداي سال‌جاري تاكنون توانسته است با ارتقاي تعامل خود با رسانه‌ها، به عنوان يكي از ادارات كل موفق عمل كند.

كلاشي در ارتباط با اهداف اين همايش گفت: هدف از برگزاري همايش وقف و رسانه ايجاد زمينه و آمادگي لازم در رسانه‌هاي استان براي استفاده از ظرفيت‌هاي رسانه‌اي براي تبليغ و ترويج فرهنگ وقف و پوشش گسترده و مطلوب برنامه‌هاي هفته وقف است.

 وي ادامه داد: همايش وقف و رسانه با شعار "وقف، رسانه، حماسه اقتصادي" قبل از آغاز هفته وقف و تجليل از رسانه‌هاي برتر در حوزه وقف و بقاع متبركه برگزار مي‌شود، كه در آن از مديران مسئول رسانه‌هاي فعال در استان و خبرنگاران با رويكرد فعالان رسانه‌اي حوزه وقف و بقاع متبركه به طور گسترده براي حضور دعوت بعمل مي‌آيد

وي در تشريح همايش وقف و رسانه اظهار داشت: سخنراني مدير كل اوقاف و امور خيريه استان و ارائه گزارشي از عملكرد رسانه‌هاي استان در عرصه فرهنگ‌ سازي وقف و دلايل انتخاب فعالان رسانه‌اي به منظور تنوير افكار عمومي، مدير شبكه استاني و مسئولان فعال رسانه‌اي با محوريت اهداف، رويكردها و چشم انداز همايش و همكاري‌هاي مشترك، فضاسازي و تبليغات محيطي مناسب به منظور معرفي همايش، آثار و بركات وقف و موقوفات استان، در قالب بنر، پوستر، نماهنگ، آگهي، تقدير و تجليل از همكاري فعالان رسانه‌اي در حوزه وقف و بقاع متبركه در بخش‌هاي صدا، سيما، مطبوعات، خبرگزاري‌ها و سايت‌ها، با اهداي لوح سپاس و هدايا از اعم برنامه‌هاي همايش وقف و رسانه است.