شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : اتفاقي خجالت‌آور براي ورزش كشور+عكس
پنجشنبه، 11 مهر 1392 - 04:40 کد خبر:5672
شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- هيچ مسئولي چه در سطح ملي و چه در سطح استاني تقديري از من نكرده است، حتي هزينه هاي جاري تمرينات را هم نمي دهند
به گزارش  شارا به نقل ازجنوب نيوز، ساليانه بودجه زيادي در كشور صرف مي شود تا جوانان به ورزش روي آورند و به سمت سيگار نروند اما جالب است بدانيد يكي از قهرمانان ورزشي كه در المپيك ناشنوايان به مدال نقره رسيد، به خاطر امرار معاش مجبور است سيگار بفروشد.

سجاد پيرآقا يارچمن جوان 21 ساله اهل تبريز چندي پيش در المپيك ناشنوايان 2013 بلغارستان توانست مدال نقره پرتاب ديسك رشته دوميداني را براي تيم ملي كشورمان كسب كند اما به خاطر مشكلات مالي و نداشتن شغل مجبور است در يكي از ميادين شهر تبريز سيگار فروشي كند.

وي تاكيد كرده از سوي بهزيستي حمايت نمي شود و به خاطر كسب مدال در المپيك ناشنوايان نيز پاداشي دريافت نكرده است.

اين ورزشكار كه دل پردردي دارد مي گويد: هيچ مسئولي چه در سطح ملي و چه در سطح استاني تقديري از من نكرده است، حتي هزينه هاي جاري تمرينات را هم نمي دهند، فدراسيون هيچ توجهي به ما نمي كند، افراد سالم ميليون ها تومان جايزه مي گيرند ولي انگار ما ناشنوايان آدم نيستيم كه كسي بخواهد از ما تقديري كند، من پرچم ايران را در المپيك به اهتزاز در آوردم و افتخاري براي اين مملكت كسب كردم ولي كسي از من تشكر و تقدير نكرد.

ورزشكار سيگار فروش


آرزوي سجاد اين است كه حداقل يك دكه براي سيگارفروشي داشته باشند تا در سرما و زير برف و باران به همراه پدرش اذيت نشوند. مي گويد هزينه تمريناتش را نيز از راه سيگارفروشي تامين مي كند.


 
   

اميدواريم مسئولان ورزش صداي مظلوميت اين ورزشكار را بشنوند و كمي هم به سجادها توجه كنند.