شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : به‌روزرساني واتس‌اپ؛ امكان ويرايش پيام پس از ارسال
سه شنبه، 2 خرداد 1402 - 13:35 کد خبر:52317
اين امكان تا ۱۵ دقيقه بعد از ارسال پيام فراهم است. اين نسبت به گزينه حذف پيام بسيار كوتاه‌تر است‌ــ در سال گذشته امكان حذف پيام بعد از تمديد مدت آن، به دو روز و نيم رسيد.شبكه اطلاع‌رساني روابط‌عمومي‌ ايران (شارا) || واتس‌اپ سرانجام امكان ويرايش پيام بعد از ارسال را ايجاد كرد. يعني اين برنامه به طيف وسيع پلتفرم‌هاي ديگر مانند آي‌مسيج (iMessage) و اسلك (Slack) مي‌پيوندد و به كاربران امكان مي‌دهد اشكالات موجود در پيام را رفع كنند. همچنين درصدد است گزينه جديد حذف كامل پيام‌ها را اضافه كند.

مارك زاكربرگ، مدير اجرايي متا، شركت مادر
واتساپ، گفت: «اين ويژگي اكنون براي كاربران سراسر جهان در حال اجرا است و در هفته‌هاي آينده در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.»

زماني كه اين ويژگي در دسترس قرار بگيرد، كاربران مي‌توانند پيامي را كمي فشار دهند [نگه‌ داشتن انگشت روي پيام مدنظر] و بعد روي دكمه «ويرايش» [edit] كليك كنند و متن را تغيير دهند.

اين امكان تا ۱۵ دقيقه بعد از ارسال پيام فراهم است. اين نسبت به گزينه حذف پيام بسيار كوتاه‌تر است‌ــ در سال گذشته امكان حذف پيام بعد از تمديد مدت آن، به دو روز و نيم رسيد.

مثل پيام‌هاي حذف‌شده، امكان ويرايش پيام به‌صورت پنهاني وجود ندارد تا از بروز موقعيت‌هاي نامطلوب جلوگيري شود يا نتوان متن گفت‌وگوها را مبهم جلوه داد. در كنار هر پيام تغييريافته، يك پيغام كوچك «ويرايش‌شده» مي‌آيد تا افراد از اين تغيير آگاه شوند.

واتس‌اپ اعلام كرد كه اين ويژگي مي‌تواند براي «اصلاح غلط املايي ساده تا افزودن زمينه اضافي به پيام» استفاده شود.

اين تغيير جديد آخرين مورد از مجموعه تغييرات كوچك واتس‌اپ است كه هدف آن سهولت استفاده از اين برنامه و كاهش نارضايتي كاربران است. در اين تغيير، ويژگي جديدي براي «چت‌هاي مخفي»، اصلاح نحوه عملكرد نظرسنجي‌ها و ارسال پيام و همين‌طور گزينه‌اي براي حفظ پيام‌هاي ناپديدشونده [مدت‌دار] هم وجود دارد.

اين تغييرات مدت كوتاهي پس از انتقادها از اينكه نرم‌افزار در زماني كه از آن استفاده نمي‌شود هم به ميكروفن كاربران دسترسي دارد، اعمال شدند. واتس‌اپ گفت كه اين يك باگ ناشي از نرم‌افزار در سيستم‌عامل اندرويد گوگل است و ادعا كرد كه حرف‌هاي كاربران را شنود نمي‌كند.
 

منبع: Independent