شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : سامسونگ مشكل بزرگ اسمارت‌فون‌ها را حل كرد!
جمعه، 14 بهمن 1401 - 12:46 کد خبر:51414
سامسونگ براي گلكسي اس ۲۳ محفظه‌هاي بخار جديدي را در نظر گرفته است و پرچمداران خانواده گلكسي S۲۳ به لطف خنك كننده هاي جديد، داغ نمي‌كنند.


 شبكه اطلاع‌رساني روابط‌عمومي ايران (شارا)-|| سامسونگ براي گلكسي اس ۲۳ محفظه‌هاي بخار جديدي را در نظر گرفته است و پرچمداران خانواده گلكسي S۲۳ به لطف خنك كننده هاي جديد، داغ نمي‌كنند.
 
 گجت‌نيوز نوشت:
سامسونگ براي گلكسي اس 23 محفظه‌هاي بخار جديدي را در نظر گرفته است و پرچمداران خانواده گلكسي S23 به لطف خنك كننده هاي جديد، داغ نمي‌كنند.
 
 در جريان رويداد Unpacked اخير، غول فناوري كره‌اي سامسونگ بالاخره از سري گلكسي اس ۲۳ پرده برداشت كه نسخه‌هاي استاندارد، پلاس و اولترا را در بر مي‌گيرد.
 
 در نماي كلي اين گوشي پرچمدار اثر محسوسي از تغيير را نمي‌توان ديد، ولي از نظر سخت‌افزاري سامسونگ تداركاتي را براي آن ديده؛ به‌عنوان مثال، نسخه‌اي اوركلاك‌شده از اسنپدراگون ۸ نسل ۲ را در S۲۳ به‌كار گرفته است كه سريع‌ترين چيپست كوالكام بر شمرده مي‌شود. ويژگي سخت‌افزاري جالب توجه ديگر اين سري گوشي تازه، استفاده از محفظه‌هاي بخار بزرگ‌تر (Vapor Chambers) و در نتيجه بهبود سيستم خنك‌كننده است.
 
 بهبود سيستم خنك كننده سري گلكسي اس ۲۳ نسبت به نسل قبل
 
 قبل از سري گلكسي S۲۳، مدل اولترا گلكسي S۲۲ با محفظه بخار بزرگ‌تري نسبت به گذشته عرضه شده بود. اين درحالي بود كه مدل استاندارد S۲۲ به‌جاي محفظه بخار، صرفاً پدهاي گرافيتي داشت.
 
 سامسونگ در S۲۳ محفظه‌هاي بخار بزرگ‌تري را تعبيه كرده و حتي براي مدل استاندارد اين سري جديد، محفظه بخار در نظر گرفته است. افشاگر مشهور Ice Universe هم به‌تازگي طي ويدئويي كوتاه در توييتر تفاوت بين سيستم خنك‌كننده S۲۲ و S۲۳ را به‌نمايش گذاشت.
 
 سري گلكسي اس ۲۳ سامسونگ در ۱۷ فوريه (۲۸ بهمن) با رنگ‌بندي متنوع روانه بازار مي‌شود. قيمت پايه مدل‌هاي استاندارد، پلاس و اولترا اين گوشي پرچمدار به‌ترتيب ۷۹۹، ۹۹۹ و ۱۱۹۹ دلار اعلام شده است. قيمت اس ۲۳ در ايران هم با در نظر گرفتن حباب قيمتي ابتدايي و هزينه‌هاي اضافي حداقل در اوايل ورود به كشور، عجيب و غريب خواهد.
 
 يكي از كاستي‌هاي گلكسي اس 22 اين بود كه بهترين حالت عملكرد آن براي مدت زيادي دوام نمي‌آورد. حالا گلكسي اس 23 سامسونگ با ارتقاء صورت گرفته و چيپست اسنپدراگون 8 نسل 2 بايد بتواند براي مدت طولاني‌تري عملكرد مطلوب را حفظ كند. به‌علاوه اين‌ها، عملكرد گوشي به‌لطف رم LPDDR5X سريع‌تر 8.5 گيگابيت بر ثانيه‌اي (در مقايسه با نسخه غير ايكس 6.4 گيگابيت بر ثانيه‌اي) پيشرفتي جالب توجه به‌خود خواهد ديد. حافظه داخلي UFS 4.0 سريع‌تر هم در اين ميان تاثيرگذار خواهد بود.