شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : استاندار يزد با مديران استان اتمام‌حجت كرد: روابط‌عمومي‌هاي متخاطي عزل مي‌شوند
سه شنبه، 4 بهمن 1401 - 15:34 کد خبر:51319
استاندار يزد با اشاره به ابلاغ منشور ارتباط ادارات استان يزد با رسانه‌ها، گفت: مديران دستگاه‌هاي استان بايد در مدت زمان كمتر از پنج ساعت به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند و اگر مديري در پاسخ به رسانه‌ها كوتاهي كند، اخطار گرفته و مدير روابط‌عمومي آن اداره عزل خواهد شد.
 شبكه اطلاع‌رساني روابط‌عمومي ايران (شارا)-|| استاندار يزد با اشاره به ابلاغ منشور ارتباط ادارات استان يزد با رسانه‌ها، گفت: مديران دستگاه‌هاي استان بايد در مدت زمان كمتر از پنج ساعت به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند و اگر مديري در پاسخ به رسانه‌ها كوتاهي كند، اخطار گرفته و مدير روابط‌عمومي آن اداره عزل خواهد شد.
 
 «مهران فاطمي» عصر روز دوشنبه سوم بهمن ماه در نشست شوراي اطلاع‌رساني استان كه در محل سالن كوثر استانداري يزد برگزار شد، گفت: منشور ارتباط ادارات با رسانه‌ها از سوي روابط‌عمومي استانداري به ادارات ارسال و در آن حداكثر زمان پاسخ به رسانه‌ها پنج ساعت اعلام شود و اگر مديران در اين زمينه كم كاري كردند پس از اخطار، مدير روابط‌عمومي آن اداره عزل و مديران با عملكرد خوب هم تشويق شوند.
 
 وي با تاكيد بر اينكه زنجيره اطلاع‌رساني در استان يزد در حال حاضر داراي نقص است، گفت: گره‌هاي ذهني زيادي در ذهن مردم به دليل هجمه‌هاي رسانه‌اي و نقاط ضعف در اين حوزه وجود دارد.
 
 استاندار با تاكيد بر اين كه خطاب بيانيه گام دوم صرفاً مسئولان نيستند، گفت: رسانه‌ها هم بايد وظايفي كه در ارتباط با اين بيانيه دارند را مورد ارزيابي قرار دهند و اقدام به تقويت فعاليت‌هاي خود در اين حوزه كنند.
 
 مقام ارشد اجرايي استان با بيان اين كه در راستاي اطلاع‌رساني دهه فجر استان يزد بايد يك يا چند شعار محوري و كليدي در نظر گرفته شود، از رسانه‌ها خواست كه در فعاليت‌هاي خود مرتبط با بيانيه گام دوم و دهه فجر يادداشت، گزارش، تحليل، خبر و هر آنچه كه ظرفيت‌ها و ابزارهاي اطلاع‌رساني هست را مورد استفاده قرار دهند.
 
 وي در ادامه گفت: پيشرفت كشور و استان يزد در حوزه‌هاي آب، گردشگري، علم و صنعت، دانش بنيان، فناوري و محور دستاوردهاي سفر رئيس جمهور به استان يزد همه جزو مواردي هستند كه مي‌تواند در ايام دهه فجر و در بحث اطلاع رساني مورد توجه قرار گيرد.
 
 فاطمي همچنين ايجاد شناسنامه خبري براي همه طرح‌هاي استان را خواستار شد و گفت: اين شناسنامه و خط خبري بايد از قبل شروع عمليات اجرايي طرح تا پس از افتتاح و تاثير آن در جامعه تداوم داشته باشد.
 
 انتهاي پيام