شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : 5 كتاب آموزشي كسب و كار و كارآفريني
سه شنبه، 19 مهر 1401 - 19:08 کد خبر:50576
يكي از فوايد خواندن كتاب با موضوع كسب و كار اين است كه باعث مي شود جلوي اشتباهات تكراري گرفته شود و در نتيجه كسب و كارهاي كمتري با شكست مواجه شوند. تعداد بهترين كتابهاي آموزش كسب و كار بسيار زياد است بنابراين بايد از بين آنها به خوبي انتخاب كرد؛ كتاب مناسبي بايد انتخاب شود كه آموزنده و راه گشا باشد.شبكه اطلاع‌رساني روابط‌عمومي ايران (شارا)-|| هر سال، صدها كتاب كسب و كار عالي منتشر مي شود كه البته خواندن همه آنها ممكن نيست. اما بهترين كتاب هاي آموزش كسب و كار قادرند مدت ها پس از تاريخ انتشار، خوانندگان زيادي را به خود جلب كنند.

 

يكي از فوايد خواندن كتاب با موضوع كسب و كار اين است كه باعث مي شود جلوي اشتباهات تكراري گرفته شود و در نتيجه كسب و كارهاي كمتري با شكست مواجه شوند. تعداد بهترين كتابهاي آموزش كسب و كار بسيار زياد است بنابراين بايد از بين آنها به خوبي انتخاب كرد؛ كتاب مناسبي بايد انتخاب شود كه آموزنده و راه گشا باشد.

اما بهترين كتاب هاي آموزش كسب و كار كدام ها هستند؟ چه كتاب مناسبي را مي توان براي مطالعه انتخاب كرد. موضوعي كه در ادامه به آن پرداخته ايم، معرفي بهترين كتاب هاي آموزش كسب و كار است. همراه ما باشيد.

انگيزه
• اثر: Daniel Pink

اين كتاب توسط Daniel Pink تحت عنوان Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us منتشر شده كه راهكارهايي نو براي خلق دنيايي نو ارائه كرده است. Pink معتقد است كه آنچه به ما انگيزه مي دهد، نياز ما به هدايت زندگي خود، يادگيري چيزهاي جديد و انجام بهتر امور است. در اين كتاب، سه عنصر انگيزه ي واقعي تحت عنوان هاي استقلال، تسلط و هدف ياد مي شوند و راهكارهاي هوشمندانه و شگفت آوري براي به كارگيري اين سه عنصر در عمل ارائه مي شود.

راهنماي اصلي كسب و كار
• اثر: كوين هرينگتون

اين كتاب فقط يك كتاب ديگر درباره موفقيت در كارآفريني نيست و چيزي بيش از آن است. اگر مي خواهيد ياد بگيريد «كوين هرينگتون» چگونه بيش از بيست كسب و كار راه اندازي كرد كه هر كدام بيش از صد ميليون دلار فروش داشتند، اين كتاب براي شما مناسب است.

اگر دنبال راه ساده اي براي رسيدگي به كسب و كارتان با ذهنيت و گام هاي عملياتي خاصي هستيد كه باعث موفقيت شما در كارآفريني شود، اين كتاب براي شما است.

راهنماي كارآفرينان
• اثر: Steve Blank و Bob Dorf

كتاب راهنماي كارآفرينان، اطلاعاتي ارزشمند درباره چگونگي كسب، حفظ و افزايش مشتري ارائه مي دهد و قدم به قدم و با جزئيات كامل به كارآفرينان ياد مي دهد كه چگونه فرآيند كشف مشتري را در عمل پياده كنند. خواندن اين كتاب براي همه موسسان كسب وكارهاي نوپا، سرمايه گذاران، كارآفرينان و مربيان مفيد است.

سرسختي در زمينه پول آفريني
• اثر: Tony Robbins

Robbins در كتاب خود يك روند گام به گام براي تبديل امور مالي و دستيابي سريع به اهداف پولي ارائه مي دهد. اگر براي سرمايه گذاري در كسب وكار خود صرفه جويي كرده ايد، اين كتاب را بخوانيد.

خواندن اين كتاب براي هر كارآفرين مشتاقي كه به دنبال يادگيري بيشتر در مورد مديريت جنبه هاي مالي زندگي خود (هم شخصي و هم حرفه اي) است يا حتي يك فرد كارآزموده كه آرزوي ادامه افزايش مهارت هايش را در ذهن مي پروراند، مي تواند مفيد باشد.

جادوي بزرگ
• اثر: Elizabeth Gilbert

نويسنده Gilbert در كتاب خود نگرش ها، رويكردها و عادت هاي لازم براي مقابله با ترس و رسيدن به آنچه هر كارآفرين دوست دارد را به اشتراك مي گذارد تا كارآفرين بتواند يك زندگي خلاقانه داشته باشد. يك كارآفرين به كمك اين كتاب مي تواند راه حل چالش هاي موجود در كسب وكار خود را شناسا يي كند و اهداف بلندمدت خود را به واقعيت تبديل كند.
 

منبع : techrato
forsatnet