شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : نشست هم‌انديشي روابط عمومي‌هاي شركت ملي نفت ايران برگزار شد
یکشنبه، 9 مرداد 1401 - 12:04 کد خبر:50117
نشست هم‌انديشي رؤساي روابط‌عمومي‌هاي شركت ملي نفت ايران پنجشنبه و جمعه (ششم و هفتم مردادماه) در سالن اجتماعات ارشاد پايانه نفتي خارك برگزار شد.

شبكه اطلاع‌رساني روابط‌عمومي ايران (شارا)-|| نشست هم‌انديشي رؤساي روابط عمومي‌هاي شركت ملي نفت ايران به ميزباني شركت‌هاي پايانه‌هاي نفتي ايران و نفت فلات قاره ايران در جزيره خارك برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت پايانه‌هاي نفتي ايران، نشست هم‌انديشي رؤساي
روابط‌عمومي‌هاي شركت ملي نفت ايران پنجشنبه و جمعه (ششم و هفتم مردادماه) در سالن اجتماعات ارشاد پايانه نفتي خارك برگزار شد.

در اين گردهمايي دو روزه با حضور رؤساي روابط‌عمومي شركت‌هاي تابع شركت ملي نفت ايران، مهم‌ترين مسائل، چالش‌ها و مباحث پيش روي روابط عمومي‌هاي نفت، بررسي و درباره آن تبادل نظر شد.

عباس اسدروز، مديرعامل شركت پايانه‌هاي نفتي ايران ضمن قدرداني از حضور رؤساي روابط عمومي‌ها در جزيره خارك و اهتمام روابط عمومي شركت ملي نفت ايران در برگزاري اين گردهمايي به اهميت جايگاه روابط‌ عمومي‌ در پيشبرد اهداف سازمان اشاره كرد و گفت: بايد با تلاش روابط‌عمومي‌ها تصويري مناسب از فعاليت‌ها و تلاش‌هاي شبانه‌روزي كاركنان صنعت نفت در اذهان عموم مردم ايجاد و به بهترين شكل ممكن ارائه شود.

وي افزود: امروزه پيشبرد اهداف و برنامه‌هاي يك سازمان با تقويت انگيزه‌هاي جمعي، آگاهي عمومي و اعتماد متقابل امكان‌پذير است و روابط عمومي به‌عنوان اصلي‌ترين حلقه ارتباط بين مديران، كاركنان و جامعه، مسئوليتي خطير در فرآيند تصميم‌گيري مديران و شناخت افكار عمومي به‌عهده دارد.

مديرعامل شركت پايانه‌هاي نفتي ايران اطلاع‌رساني سريع، صريح، شفاف و به‌موقع در خصوص مسائل و مديريت بحران‌ها را از اقدام‌هاي مهم روابط عمومي‌ها در صنعت نفت برشمرد و افزود: عملكرد روابط عمومي‌ها بايد شفاف و سنجش‌پذير باشد و در اين مسير ضرورت دارد روابط عمومي به شكل كاملاً حرفه‌اي و روزآمد عمل كند.

سيدمحمد جواد موسوي، رئيس پايانه نفتي خارك نيز در اين نشست مأموريت‌ها و اقدام‌ها را در اين منطقه عملياتي تشريح و بر ضرورت توجه ويژه به انعكاس تلاش كاركنان سخت‌كوش عملياتي از سوي روابط‌عمومي‌ها تأكيد كرد.

مجيد بوجارزاده، رئيس روابط عمومي شركت ملي نفت ايران نيز در اين نشست اظهار كرد: تلاشي كه در همه حوزه‌هاي صنعت نفت از توليد تا صادرات انجام مي‌شود و سختي و فشار كار در اين صنعت با وجود شرايط تحريم‌هاي بين‌المللي بايد به جامعه اطلاع‌رساني شود كه در اين رابطه وظيفه روابط عمومي‌ها مهم و حياتي است.

وي ضمن تشريح اقدام‌ها و برنامه‌هاي روابط عمومي شركت ملي نفت، بر ضرورت برنامه‌ريزي راهبردي، همچنين طراحي اقدام‌هاي عملياتي براي انعكاس دستاوردهاي صنعت نفت تأكيد كرد و افزود: هدف از برگزاري اين نشست‌ها، شناسايي مسائل و چالش‌هاي روابط عمومي‌ها در بخش‌هاي مختلف است تا در ادامه با همفكري و تبادل نظر به راه‌حل‌ها و نكات مشتركي در اين زمينه نائل شويم.

در ادامه اين نشست رؤساي روابط عمومي شركت‌هاي تابع و مناطق عملياتي نيز به بيان ديدگاه‌ها، مسائل و چالش‌هاي حوزه كاري خود پرداختند.

در دومين روز از برگزاري اين گردهمايي كارگاه آموزشي ظرفيت و كاربرد رسانه‌هاي اجتماعي در روابط عمومي با حضور حميد ضيايي‌پرور، استاد دانشگاه و مدرس روابط عمومي و ارتباطات برگزار شد.

در ادامه اين گردهمايي نيز از تأسيسات شركت پايانه‌هاي نفتي و شركت نفت فلات قاره در خارك بازديد شد و در نشست با مديران و نيروهاي عملياتي در بخش‌هاي مختلف، ضمن خداقوت به كاركنان از مراحل مختلف عمليات در تأسيسات دو شركت بازديد شد.