شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : 5 روند استارت آپي كه بايد در سال 2022 نظاره كنيد
سه شنبه، 21 دی 1400 - 13:11 کد خبر:48609
همه گيري روش زندگي، كار و معاشرت ما را تغيير داده است. همه از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها گرفته تا دانش آموزان در فضاي ديجيتال و نرمال جديد در پي مهارت آموزي هستند. همانطور كه كسب و كارها شروع به بازگشايي بعد از همه گيري مي كنند، اين روند تغيير نمي كند،‌ بلكه به تكامل خود ادامه مي دهد. دنياي كارآفريني هم همين راه را خواهد پيمود.شبكه اطلاع‌رساني روابط‌عمومي ايران (شارا)-|| همه گيري روش زندگي، كار و معاشرت ما را تغيير داده است. همه از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها گرفته تا دانش آموزان در فضاي ديجيتال و نرمال جديد در پي مهارت آموزي هستند. همانطور كه كسب و كارها شروع به بازگشايي بعد از همه گيري مي كنند، اين روند تغيير نمي كند،‌ بلكه به تكامل خود ادامه مي دهد. دنياي كارآفريني هم همين راه را خواهد پيمود.

در حالي كه استعفاها و كناره گيري هاي بزرگ به شدت ادامه دارد، برخي از افراد به طور كلي از جستجوي شغل صرف نظر مي كنند و به دنبال كارآفريني هستند. براساس تجزيه و تحليل داده هاي سرشماري توسط گروه نوآوري اقتصادي (EIG) ركورد 1.4 ميليون امريكايي كه تنها در سپتامبر 2021 براي راه اندازي كسب و كار جديد درخواست داده اند، ثبت شده است. نشريه فست كمپاني گزارشي در اين باره منتشر كرده است.

در ماه اكتبر، بيش از 54 ميليارد دلار در بيش از 2 هزار شركت در سراسر جهان سرمايه گذاري شد. برخي از داغ ترين بخش ها،‌ بخش سلامت و تندرستي، امور مالي و فناوري املاك و مستغلات بوده است.

هلاين كنپ، بنيانگذار و مديرعامل استارت آپ تناسب اندام CityRow به فست كمپاني گفت: من فكر مي كنم ما بايد براي هرچيزي در سال 2022 آماده باشيم.

ما از كنپ و ديگر كارشناسان استفاده كرديم تا دريابيم كه امسال چه روندي در استارت‌آپ‌ها حاكم خواهد بود.

*روندهاي تركيبي اينجاست تا بماند

اين روند ممكن است هرگز يكسان نباشد. آلون آلروي، بنيانگذار و مديرعام پلتفرم Bizzaboo مي گويد آينده تركيبي خواهد بود. به گفته آلروي، آينده تركيبي از انعطاف پذيري و انتخاب خواهد بود. رويدادهاي حضوري بزرگ و كوچك وجود خواهد داشت، اما روش هاي گردهم آمدن مجازي هم ايجاد شده است. اين، فضاي زيادي براي نوآوري ايجاد مي كند.

او تنها كسي نيست كه مزاياي يك كسب و كار تركيبي را مي بيند. كنپ فكر مي كند كه كارآفرينان در مورد افزايش سرمايه وضعيت بهتري نسبت به قبل دارند. او مي گويد: احتمالا جمع آوري كمك هاي مالي از راه دور بسيار بيشتر خواهد بود، معامله از راه دور هم بيشتر مي شود كه مزاياي زيادي براي آن دارد. اين موردي است كه در سال 2022 كارآفرينان خوب را از كارآفرينان استثنايي جدا مي كند.

*كريپتو، بلاك چين و فناوري هاي بدون كد به برهم زدن مدل هاي كسب و كار سنتي ادامه خواهند داد

با اين حال،‌ در فضاي ديجيتال، همه چيز در مورد جمع آوري كمك مالي يا ميزباني رويدادها نيست. نيل سكويرا، بنيانگذار و شريك در defy.vc بر اين باور است كه اختلالاتي براي كسب و كارهاي قديمي در پيش است. سكويرا مي گويد: شما خواهيد ديد كه كسب و كارهاي بلاك چيني ديفاي، مدل هاي تجاري بيشتري را در بازارهاي سنتي كه در حال حاضر مختل شده اند، راه مي اندازند. اين به معناي فضاي جديد براي نوآوري است.

همانطور كه فناوري مالي و بدون كد در دسترس تر مي شوند، امور مالي، بيمه و ساير كسب و كارهاي قديمي شاهد رقابت بيشتري خواهند بود. صاحبان كسب و كارهاي كوچك و استارت آپ ها به طور يكسان مي توانند از اين ابزارها براي غلبه بر ناكارآمدي ها و به چالش كشيدن كسب و كارهاي با سابقه تر استفاده كنند. در اين زمينه، حوزه هاي زيادي براي سرمايه گذاري وجود دارد.

*تمركز بر محيط زيست، جامعه و حاكميت (ESG)

سال 2022 تمركز مجددي بر اثرات محيط زيستي، اجتماعي و حاكميتي كسب و كارها خواهد داشت. اين به معناي تمركز بر پايداري اقليمي، مواد تشكيل دهنده محصولات از كجا مي آيند و جايي كه اين محصولات توليد مي شوند و تاثير آنها بر جهان است.

اما اين موضوع تنها به مصرف كنندگان و محصولي كه خريده مي شود، ختم نمي شود. اين روند براي كارمندان هم وجود دارد. مخصوصا با نسل جوان تري كه مي خواهند ارزش هايشان با كارفرماهايشان مطابقت داشته باشد. براي آنها مهم است كه در جايي كه كار مي كنند، تاثيرات اقداماتشان روي جهان محاسبه شود.

دارن پچتل، بنيانگذار و مديرعامل Brick and Mortar Ventures اهميت اين سه گانه ESG را مي داند، اما در عين حال نگران چشم انداز سرمايه گذاري است.

*شيرجه زدن در حوزه املاك و مستغلات

از آنجايي كه فناوري به يك عنصر ثابت در زندگي روزمره تبديل شده است، وقت آن است كه املاك و مستغلات هم وارد ميدان شوند. برندان والاس، بنيانگذار و شريك مدير شركت سرمايه گذاري Fifth Wall مي گويد سال 2022 سال رشد عظيم در فناوري املاك و مستغلات است.

والاس مي گويد: با اينكه املاك و مستغلات تقريبا 13 درصد از توليد ناخالص داخلي امريكا و يكي از بزرگترين طبقات دارايي و دسته هاي تسهيلات دهي است، اما اين بخش يكي از كندترين صنايع براي پذيرش فناوري جديد بوده است.

*انعطاف پذيري و شخصي سازي بيشتر براي همه

چه تكنيك هاي جمع آوري كمك مالي، مناسبت ها، تمرين ها و آموزش و كسب كار باشد و چه نباشد، 2022 گزينه هاي فراواني براي مردم و كسب وكارها به ارمغان خواهد آورد. كنپ مي گويد رهبران بايد انگشت خود را روي نبض صنعت خود بگذارند و براي كمك به شكل دادن به آينده خود آماده باشند.

همه گيري روش زندگي، كار و معاشرت ما را تغيير داده است. همه از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها گرفته تا دانش آموزان در فضاي ديجيتال و نرمال جديد در پي مهارت آموزي هستند. همانطور كه كسب و كارها شروع به بازگشايي بعد از همه گيري مي كنند، اين روند تغيير نمي كند،‌ بلكه به تكامل خود ادامه مي دهد. دنياي كارآفريني هم همين راه را خواهد پيمود.

 

منبع: tccim