شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : هند خواستار قانونمند‌‌شدن پلت‌فرم‌هاي پخش محتوا و رمزارز
دوشنبه، 26 مهر 1400 - 14:18 کد خبر:47954
يك گروه قدرتمند و ملي‌گراي هندو كه با حزب حاكم هندوستان نيز مرتبط است، خواستار كنترل پلت‌فرم‌هاي پخش محتوا و رمزارز شده و قانون‌گذاري در اين زمينه را حياتي مي‌داند.


 شبكه اطلاع‌رساني روابط‌عمومي ايران (شارا)-|| يك گروه قدرتمند و ملي‌گراي هندو كه با حزب حاكم هندوستان نيز مرتبط است، خواستار كنترل پلت‌فرم‌هاي پخش محتوا و رمزارز شده و قانون‌گذاري در اين زمينه را حياتي مي‌داند.
 
 به گزارش مهر به نقل از رويترز، «موهان بهاوات» رئيس سازمان ملي‌گراي Rashtriya Swayamsevak Sangh در هندوستان مي‌گويد: اكنون نياز است اين حوزه براي بهبود جامعه قانونمند شود. اين سازمان در حقيقت مادر حزب بهاراتيا جاناتا (حزب نارندرا مودي نخست‌وزير هند) به‌حساب مي‌آيد. اين درحالي است كه در برخي ايالت‌هاي هند پلت‌فرم‌هاي پخش محتوا مانند
نت‌فليكس و پرايم ويدئو آمازون به دليل محتواي تهييج‌كننده خشونت و اهانت‌آميز عليه جمعيت هندوي اين كشور با شكايات و تحقيقات پليس روبه‌رو شده‌اند.
 
 باگوات در يك سخنراني گفت: ارزي مانند بيت‌كوين مشخص نيست كدام كشور آن را كنترل يا بر آن نظارت مي‌كند. دولت بايد در اين زمينه كاري انجام دهد. دولت نارندرا مودي بيشتر اوقات براي سياستگذاري از اين گروه هندو كمك مي‌گيرد، اما برنامه‌هاي تلويزيوني و فيلم‌ها بايد به مرجع ديگري ارجاع داده شوند.
 
 در اوايل سال‌جاري ميلادي دولت هند لايحه‌اي درباره ممنوعيت تجارت و نگهداري رمزارز را آماده كرد اما به پارلمان تحويل نداد. به گفته رسانه‌هاي محلي، دولت در پي وضع ماليات بر تجارت، صرافي، تاجران و وكلايي است كه از رمزارز در اين كشور پشتيباني مي‌كنند.