شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : تماس‌هاي فيس‌تايم دوباره در امارات فعال شد
دوشنبه، 19 مهر 1400 - 11:31 کد خبر:47895
خبرگزاري آسوشيتدپرس روز يكشنبه از برقراري مجدد تماس‌هاي صوتي و تصويري با استفاه از برنامه فيس‌تايم (FaceTime) شركت اپل خبر داد كه مدت‌ها در اين كشور ممنوع شده بود.شبكه اطلاع‌رساني روابط‌عمومي ايران (شارا)-|| خبرگزاري آسوشيتدپرس روز يكشنبه از برقراري مجدد تماس‌هاي صوتي و تصويري با استفاه از برنامه فيس‌تايم (FaceTime) شركت اپل خبر داد كه مدت‌ها در اين كشور ممنوع شده بود.

البته اين خبرگزاري اذعان كرده كه خبرنگارانش استفاده علمي از فيس‌تايم را در امارات عربي متحده بررسي كرده و موفق شده‌اند تماس‌هاي صوتي و تصويري بدون نقصي با خارج از اين كشور برقرار كنند ولي سازمان ارتباطات و دولت ديجيتال امارات و شركت اپل از هر گونه اظهارنظر فوري در مورد اين رخداد اجتناب كرده‌اند.

امارات عربي متحده مدت‌هاست كه برنامه‌هاي تماس اينترنتي از جمله واتس‌اپ و فيس‌تايم را مسدود كرده؛ اقدامي كه به نظر مي‌رسد افزون بر نگراني‌هاي امنيتي به دليل مقابله با كاهش درآمد شركت‌ مخابرات دولتي اين كشور صورت گرفته است. در حال حاضر، گوشي‌هاي آيفون و رايانه‌هاي شركت اپل كه در امارات عربي متحده فروخته مي‌شوند معمولا فاقد برنامه نسب شده فيس‌تايم هستند.

البته در گذشته نيز به دليل تغييرات انجام شده در سيستم فيلترينگ اين تماس‌ها به طور موقت ممكن شده بود ولي همزماني اين رخداد با برگزاري نخستين نمايشگاه بين‌المللي يا اكسپوي دُبي با مشاركت حدود ۱۹۰ كشور جهان اين احتمال را به وجود آورده كه رفع محدوديت اخير با هدف تسهيل ارتباط خارجي نمايندگان كشورهاي شركت كننده انجام شده باشد.