شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : گزارش هم‌انديشي فولاد مباركه با مديران رسانه‌هاي اصفهان
یکشنبه، 10 مرداد 1400 - 09:21 کد خبر:47558
مدير روابط عمومي شركت فولادمباركه هدف از اين جلسه را تقويت همدلي و هماهنگي و تعامل دوسويه رسانه ها با روابط عمومي شركت فولادمباركه مطرح كرد و از مدعوين درخواست كرد كه نقطه نظرات خود را بيان كنند.شبكه اطلاع‌رساني روابط‌عمومي يران (شارا)-|| مدير روابط‌عمومي شركت فولاد مباركه در نشست هم انديشي با مديران رسانه هاي استان اصفهان از رويكرد جديد فولاد مباركه در حمايت از رسانه ها خبر داد و گفت: دو عامل بي تفاوتي و تفرقه، آسيب هاي جدي بر پيكر رسانه هاي استان اصفهان وارد كرده است.

به گزارش شارا به نقل از ايراسين؛ روز شنبه، (۹ مرداد)، نشست هم انديشي مديران رسانه هاي استان اصفهان با هادي نباتي نژاد، مدير روابط عمومي شركت فولادمباركه، در راستاي هم افزايي و تعامل با رسانه ها برگزار شد. در ابتدا مدير روابط عمومي شركت فولادمباركه هدف از اين جلسه را تقويت همدلي و هماهنگي و تعامل دوسويه رسانه ها با روابط عمومي شركت فولادمباركه مطرح كرد و از مدعوين درخواست كرد كه نقطه نظرات خود را بيان كنند.

تفرقه و بي تفاوتي زخم هاي مهلكي بر پيكر رسانه هاي اصفهان وارد كرده است

هادي نباتي نژاد، مدير روابط عمومي شركت فولاد مباركه ضمن تشكر از حضور مديران رسانه اي و ابراز خرسندي از بهبودي وضعيت جسماني يكي از اصحاب رسانه حاضر در جلسه كاظم قانع، عكاس خبرگزاري ايرنا در اصفهان اظهار كرد: اينجانب بيش از ۱۷ سال سابقه فعاليت در روابط عمومي ها دارم و از قضا هم در برهه هاي حساس اين مسئوليت را پذيرفته ام اما متوجه شدم كه اصفهان از دو موضوع تفرقه و بي تفاوتي رنج مي برد كه در تمام سطوح جامعه هم قابل بررسي است و آسيب زننده است.

مدير روابط عمومي شركت فولادمباركه تصريح كرد: دو عامل تفرقه و بي تفاوتي با آسيب هاي اجتماعي عديده اي همراه است و متاسفانه اين موارد آسيب شناسي نمي شوند. از سوي ديگر روحيه مطالبه گري و نقادي در اصفهان به چند نفر خاص محدود شده است و اين عوامل باعث پسرفت در اصفهان مي شود.

وي با تاكيد بر اهميت ابزار رسانه در آگاهي بخشي به جامعه گفت: همواره نگاه حمايتي به رسانه ها را مدنظر داشته ام اما آسيب هاي مذكور اعم از تفرقه و بي تفاوتي شركت فولاد مباركه را به عنوان بزرگترين واحد صنعتي كشور به حاشيه كشانده است.

نباتي نژاد گفت: دستاوردهاي شركت فولادمباركه در كنار صنايع لاستيك سازي و لوازم خانگي در پيام نوروزي رهبر معظم انقلاب اسلامي ياد شد. ثبت ركوردهاي متعدد اين شركت به ويژه در دو سال اخير كه اين شركت با عوامل بازدارنده اي همچون تحريم، كرونا و شرايط سياسي حاكم دست به گريبان بود، در تحقق شعار سال و اميدآفريني بوده است.

تعهد به مسئوليت هاي اجتماعي براي صنايع الزام آور نيست

وي گفت: علي رغم تمام موانعي نظير تحريم و كرونا اين شركت توانست بيش از ۷۰ ركورد را در بخش توليد ثبت كند. از آنجا كه امروز شركت فولاد مباركه به شهرستان مباركه محدودنمي شود و اين هلدينگ عظيم اقتصادي در تمام كشور به فعاليت مشغول است، نمي توان نگاه منطقه اي به اين شركت داشت.

نباتي نژاد به سودآوري شركت فولاد مباركه هم اشاره اي كرد و گفت: در شرايطي كه بسياري از صنايع سودآوري نداشتند اين شركت توانست خواسته هاي سهامداران خود را عملياتي كند و اين دستاورد در شرايط دشوار اقتصادي و كرونا حاصل شده است.

وي اضافه كرد: تردد بيش از ۲۰ هزار پرسنل شركت فولاد مباركه در ايام كرونا نشان از مديريت منسجم و كاردان است كه در تحقق شعار سال به ركورد توليد ۷.۲ ميليون تن دست يافت؛ اين دستاورد در كنار ركورد بيشترين ميزان فروش به دست آمده است و ما با غرور افتخار مي كنيم كه صاحب اين صنعت در كشور هستيم.

مدير روابط عمومي شركت فولاد مباركه به ايفاي مسئوليت اجتماعي اين شركت هم پرداخت و توضيح داد: در شرايطي كه تعهد به مسئوليت هاي اجتماعي براي صنايع الزام آور نيست اين شركت فولاد مباركه است كه در ايام شيوع كرونا با تامين مواد ضدعفوني كننده، تجهيز بيمارستانها و تامين اكسيژن رايگان مراكز درمانگر به ارتقا نظام سلامت جامعه ياري رسانيد.

وي اضافه كرد: در شرايط كنوني هم شركت فولاد مباركه با ارسال تانكر آبرساني به استان خوزستان و افزايش مراكز تجميعي واكسيناسيون در شتابگيري روند واكسينه شدن جامعه نسبت به كرونا پيش قدم شده است و از رسانه ها انتظار مي رود نسبت به اين همه دستاورد بي تفاوت نباشند.

رويكرد جديد فولاد مباركه در حمايت از رسانه ها به زودي اعلام مي شود/ تفرقه آسيب حاكم بر رسانه هاي اصفهان

رسانه ها بازنده اين حاشيه سازي بودند

مدير روابط عمومي شركت فولاد مباركه در ادامه به ليست منتشر شده درباره حمايت هاي اين شركت از رسانه ها پرداخت و گفت: بازنده اصلي در اين بازي رسانه ها بودند چراكه اين اقدام باعث شد سرمايه هاي اجتماعي و اعتماد مردم تحت الشعاع اتفاقي قرار گيرد كه با نيت باج خواهي مطرح شد.

وي افزود: همواره درصدد هستيم كه از رسانه ها حمايت كنيم اما متاسفانه عده اي سودجو و فرصت طلب درصدد هستند ليستي كه نيمي از آن كذب است را به جامعه عرضه كنند تا به اهداف شوم خود دست يابند فارغ از اينكه ما به كسي باج نمي دهيم و به زودي هم نحوه حمايت شركت فولادمباركه از رسانه ها به صورت شفاف از طريق سايت اين شركت منتشر مي شود.

نيمي از ليست منتشر شده كذب بوده است

نباتي نژاد بيان كرد: در مورد ليست منتشر شده امروز جوابيه اي از سوي روابط عمومي شركت فولاد مباركه منتشر شد؛ اما اين نكته را در نظر داشته باشيد كه نيمي از اين ليست كذب بود و در بسياري از موارد چنين ارقامي پرداخت نشده است. بيش از ۳۲۴ رسانه سراسري و استاني با شركت فولاد مباركه همكاري دارند و انتشار اين ليست اعتماد عمومي را جريحه دار كرد. اين در حالي است كه اين شركت همواره سعي كرده است چتر حمايتي خود را بر سر رسانه ها بگستراند.

وي افزود: متاسفانه شاهد بي اخلاقي هاي عديده اي نسبت به بزرگترين واحد صنعتي كشور هستيم؛ اين در حالي است كه تحقيق و تفحص حق طبيعي مجلس است و تا زمان نهايي نشدن و ارائه آن در صحن مجلس بايد هر دو طرف خويشتنداري كنند اما شاهد اين هستيم كه با افترا و تهمت براي اين شركت حواشي توليد مي شود.

مدير روابط عمومي شركت فولاد مباركه گفت: اميدواريم رسانه ها با زدودن دو عامل تفرقه و بي تفاوتي همراه شركت فولاد مباركه باشند چراكه ما به حمايت سازنده رسانه ها نيازمنديم بايد اين نكته را در نظر داشت كه ضريب نفوذ رسانه ها متفاوت است و عدالت به معناي مساوات نيست.

وي گفت: حمايت اين شركت از رسانه ها به ميزان عملكرد رسانه ها بستگي داشته و رويه ما در آينده هم حمايت از رسانه هاست اما متناسب با رويكرد جديد كه شفاف در سايت شركت فولاد مباركه اطلاع رساني مي شود به اين حمايت ادامه خواهيم داد.

رويكرد جديد فولاد مباركه در حمايت از رسانه ها به زودي اعلام مي شود/ تفرقه آسيب حاكم بر رسانه هاي اصفهان

اگر قرار به شفافيت باشد بايد در همه موقعيت ها شفافيت را مطالبه كنيم

منصور گلناري، مديرخانه مطبوعات استان اصفهان، هم ضمن تشكر از شركت فولاد مباركه و روابط عمومي اين شركت اظهار كرد: بازتعريف و بازنگري اهداف روزنامه نگاري، نياز روزانه فعالان اين حوزه است. متاسفانه مسائل اصفهان بيشمار است و با مديريت جزيره اي و كاريكاتوري كه تمايل به اغراق مسائل دارد راه به جايي نمي بريم.

وي افزود: شفافيت فراگير مطلوب است اما اينكه به بهانه شفافيت موضوعي اغراق آميز مطرح شود صحيح نيست. با شناسايي نقاط مشترك، هم افزايي و اميدبخشي مي توان دستاوردهاي جامعه و صنعت را از طريق ابزار رسانه كه از قضا در جامعه هم تاثيرگذار است، بيان كرد.

مديرخانه مطبوعات استان اصفهان گفت: متاسفانه شفافيت در كشور ما به صورت كاريكاتوري انجام مي شود، اگر قرار به شفافيت باشد ما رسانه اي ها بايد در همه زمانها و موقعيت ها شفافيت را مطالبه كنيم و بدانيم كه از قلم چه استفاده اي كنيم.

گلناري تصريح كرد: اصحاب رسانه بايد به وظايف خود بازنگري كنند و به اين نكته توجه داشته باشند كه با چه هدفي مشغول به فعاليت رسانه اي هستند؟اگر دست به دست هم بدهيم تكاليفي كه در رسانه برعهده داريم را مي توانيم به خوبي انجام دهيم.

رويكرد جديد فولاد مباركه در حمايت از رسانه ها به زودي اعلام مي شود/ تفرقه آسيب حاكم بر رسانه هاي اصفهان

فولاد مباركه از بدو تشكيل شفاف عمل كرده است

وحيد صلواتي، رئيس انجمن صنفي روزنامه نگاران اصفهان، هم در ادامه گفت: برگزاري نشست هاي هم انديشي اين كمك را مي كند كه بتوانيم در تعاملي سازنده از نقطه نظرات همديگر بهره مند شويم چراكه واگرايي به نفع هيچ كسي نيست. شركت فولاد مباركه از بدو تشكيل تاكنون شفاف عمل كرده است و اميدواريم اين تعامل تداوم داشته باشد.

رويكرد جديد فولاد مباركه در حمايت از رسانه ها به زودي اعلام مي شود/ تفرقه آسيب حاكم بر رسانه هاي اصفهان

نقش بي بديل شركت فولاد مباركه در توسعه و آباداني كشور

بابك ايرانپور، مدير مسئول روزنامه سيماي شهر با اشاره به نقش بي بديل شركت فولاد مباركه در توسعه و آباداني كشور اظهار كرد:. رسانه ها در تعاملي دوسويه با اين شركت درصدد هستند تا دستاوردهاي بزرگترين واحد صنعتي كشور را در تحقق شعار سال و عليرغم تحريم هاي اقتصادي به جامعه بازتاب دهند.

وي افزود: با آغاز فعاليت اين رسانه از شهرستان مباركه، همواره شاهد حمايت هاي اين شركت از رسانه ها بوده ام؛ با مديريت جديد روابط عمومي شركت فولاد مباركه شاهد تغييرات ماهوي در اطلاع رساني هستيم چراكه مدير روابط عمومي از دل رسانه برآمده است و اين مي تواند به تعامل دوسويه رسانه ها با اين واحد صنعتي ياري برساند.

ايرانپور تصريح كرد: رسانه ها خدمات شركت فولاد مباركه را به جامعه بازتاب مي دهند و ما به ازاي بيروني مورد حمايت مادي و معنوي اين شركت قرار مي گيرند اما انتظار مي رود كه اين شركت در توزيع حمايت خود رسانه هاي محلي و استان را به طور ويژه در نظر بگيرد.

رويكرد جديد فولاد مباركه در حمايت از رسانه ها به زودي اعلام مي شود/ تفرقه آسيب حاكم بر رسانه هاي اصفهان

توزيع عادلانه؛ درخواست ما از شركت فولاد مباركه

امير دهقان، مدير هفته نامه سيبه، هم گفت: تاثير عصر ارتباطات و ديجتالي شدن رسانه ها بر نشريات مكتوب را نمي توان به ديده اغماض نگريست كه نمود آن در كاهش تقاضا براي رسانه هاي مكتوب اعم از روزنامه و مجله است.

وي افزود: ارگانها و دستگاه هايي اعم از آبفا، مخابرات، صنايع بزرگ و ...از رسانه ها حمايت مي كنند و اين ارتباط متقابل همواره وجود داشته است. ليست منتشر شده از حمايت هاي شركت فولادمباركه به رسانه ها نشان از مسئوليت پذيري اين شركت در برابر رسانه هاست كه بايد قدردان هم بود.

دهقان ادامه داد: با روي كار آمدن مدير روابط عمومي شركت فولاد مباركه بارقه اي از اميد در بين فعالان حوزه رسانه ايجاد شد چرا كه تعاملات سازنده اين شخصيت فرهنگي با خبرنگاران شهره بود و نياز است كه حمايت هاي اين شركت از رسانه هاي محلي در مقام مقايسه با رسانه هاي سراسري عدالت محور باشد.

رويكرد جديد فولاد مباركه در حمايت از رسانه ها به زودي اعلام مي شود/ تفرقه آسيب حاكم بر رسانه هاي اصفهان

رسانه ها در جهان با حمايت زنده اند

در ادامه، فضل الله سلطاني، مدير ماهنامه گل گندم، هم با تاكيد بر اينكه فعاليت هيچ رسانه اي در جهان بدون حمايت هاي اقتصادي و سياسي تداوم نخواهد داشت، تصريح كرد: روابط عمومي و رسانه دو بال يك پرنده هستند و مي توان در فضاي همدلي و با تاكيد بر منافع جمعي و وحدت رويه به تعامل سازنده دست يافت وحمايت هاي شركت فولاد مباركه در راستاي خدمت رساني رسانه ها محلي از اعراب ندارد.

رويكرد جديد فولاد مباركه در حمايت از رسانه ها به زودي اعلام مي شود/ تفرقه آسيب حاكم بر رسانه هاي اصفهان

نقد تخريب گرايانه خيانت به قلم است

اما رضا صالحي پژوه، مديرمسئول روزنامه ياقوت وطن، به ليست منتشر شده در راستاي تخريب حمايت هاي شركت فولاد مباركه از رسانه هاي سراسري و استاني پرداخت و گفت: تعامل رسانه ها با شركت فولاد مباركه دوسويه است؛ به اين معنا كه رسانه ها ما به ازاي خدماتي كه ارائه مي دهند مورد حمايت مالي و معنوي قرار مي گيرند.

وي به تشريح تفاوت مساوات و عدالت پرداخت و گفت: ضريب نفوذ رسانه ها متفاوت است و اينكه رسانه ها انتظار داشته باشند به طور برابر مشمول حمايت مادي و معنوي قرار بگيرند، جاي تامل دارد. نقد، شالوده و اساس روزنامه نگاري است؛ اما اگر نقد ملعبه اي براي به كرسي نشاندن اغراض شخصي باشد خيانت به قلم محسوب مي شود.

صالحي پژوه با تاكيد بر رسالت رسانه ها در تبيين و آگاهي رساني دقيق و بدون اهداف مغرضانه گفت: در آستانه روز خبرنگار نياز است تا اهالي قلم با بازتعريف وظايف و رسالت هاي خود از حرمت قلم پاسداري كنند و سعي كنند تا به مشكلات و مسائل به ويژه استان اصفهان متقن و دقيق بپردازند.

رويكرد جديد فولاد مباركه در حمايت از رسانه ها به زودي اعلام مي شود/ تفرقه آسيب حاكم بر رسانه هاي اصفهان

نقش مهم افكار سنجي در فضاي رسانه اي

مجيد محققيان، مديرمسئول هفته نامه نوسان با تاكيد بر اينكه شركت فولاد مباركه چشم و چراغ صنعت كشور است، گفت: رسانه هم بنگاه اقتصادي است كه در تعاملات گسترده اهداف خود را دنبال مي كند. انتظار مي رود كه رسانه ايراسين بيشتر معرفي شود تا در راستاي هم افزايي بتوانيم قدمي برداريم. از سوي ديگر با افكارسنجي مي توان به انتظارات فضاي مجازي هم پاسخ داد.

رويكرد جديد فولاد مباركه در حمايت از رسانه ها به زودي اعلام مي شود/ تفرقه آسيب حاكم بر رسانه هاي اصفهان

مسئوليت هاي اجتماعي شركت فولاد مباركه ارزنده است

زينب هاشمي، مدير هفته نامه كياست ضمن تقدير از ايفاي مسئوليت اجتماعي شركت فولاد مباركه گفت: شركت فولادمباركه همواره در راستاي مسئوليت اجتماعي اقدامات ارزنده اي انجام داده است. بزرگترين صنعت كشور علاوه بر ركورد زني در توليد و ارزآوري گسترده براي كشور در راستاي حذف آلايندگي و ياري رساني در ايام كرونا از تجهيز بيمارستانها تا تامين اكسيژن رايگان به ايفاي مسئوليت اجتماعي پرداخته است.