شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : كارمند آخر خط را بازيكن آزاد قراردهيد
چهارشنبه، 3 بهمن 1397 - 15:12 کد خبر:36754
به كارمند آخر خط، ديگر كارهاي روتين و روزمره و خسته كننده ارجاع ندهيد بلكه لازم است تا به حرمت و احترام موي سفيد او و تجربه او و اينكه جواني و همه چيزش را در اين سازمان گذاشته است و اكنون مي رود كه از سازمان به دليل بازنشستگي منفك شود، اجازه دهيد تا از نظر رواني محيط را قدري براي او باز و آرامش بخش كرده تا با موضوع بازنشستگي آهسته آهسته كنار بيايد.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-|| يك جوان، با هزاران آرزو درس مي خواند و تلاش مي كند تا دانشگاه رفته يا حرفه اي را آموخته به اين اميد كه در سازمان يا اداره و شركتي مشغول كار شده و ازدواج نمايد و فرد موثري براي جامعه باشد. انتخاب شغل، يكي از حساسترين مقاطع زندگي آدمي است. انتخاب درست شغل، متناسب با روحيات و تخصص و علاقه و انتظار از شغل، همگي مسير زندگي و آينده يك جوان را تعيين مي كنند.


جوان تحصيلكرده با خود، مدرك تحصيلي، جواني و نشاط، علاقه و تخصص و... را به سازمان مي آورد و سازمان هم در مقابل به او حقوق و مزايا و... داده و خلاصه با شروع استخدام و بكارگيري و جذب، فرد و سازمان، زندگي مشتركي را با هم آغاز مي كنند كه حدود 30 سال بطول مي انجامد.


صرف نظر از مسير ارتقاي شغلي فرد در سازمان، ممكن است كه درست يا نادرست، وظايف و ماموريتهايي به كاركنان داده شود و سالها عهده دار انجام همان كار مشخص با رده هاي مختلف باشند. اما ديري نمي گذرد كه آن جوان پر انگيزه و با نشاط ديروز، رفته رفته به سالهاي آخر عمر خدمتي خود نزديك مي شود. 25 – 26 – 27- 28 – 29. ما هرگونه ارزيابي كه از فرد در طول سي سال خدمت وي داشته باشيم و چه اين نيروي انساني ما در طول 30 سال خدمت با كيفيت كار كرده باشد يا خير؟!؟
 

در هر حال در سال آخر خدمت، سن و سالي از او گذشته و ديگر، آن جوان داراي زور و بازوي ديروز نيست و از همه مهم تر آنكه آن كارمند جوان تازه استخدام شده كه احتمالا مجرد بوده و يا تازه ازدواج كرده است، ديگر در امروز صاحب عروس و داماد و نوه و ... شده و مي طلبد كه سازمان از بعد انساني كار، توجه بيشتري به او بنمايد.


كارمندي كه به آخر خط خدمتي خود رسيده و مثلا سال ديگر بازنشسته مي شود مي بايست با يك رافت و مهرباني و توجه خاصي به او نگريسته شود.


به ديگر سخن، به كارمند آخر خط، ديگر كارهاي روتين و روزمره و خسته كننده ارجاع ندهيد بلكه لازم است تا به حرمت و احترام موي سفيد او و تجربه او و اينكه جواني و همه چيزش را در اين سازمان گذاشته است و اكنون مي رود كه از سازمان به دليل بازنشستگي منفك شود، اجازه دهيد تا از نظر رواني محيط را قدري براي او باز و آرامش بخش كرده تا با موضوع بازنشستگي آهسته آهسته كنار بيايد.


بسيار مشاهده شده كه كارمند بازنشسته بدليل آنكه از نظر رواني هنوز شرايط ورود به بعد بازنشستگي را تجربه و درك نكرده، بزودي مريض و زمين گير و يا دچار بيماريهاي روحي و رواني و افسردگي مي شوند. در عين حال از بعد انساني قضيه بياييد به كارمندي كه آخر خط است هرچي مزايا و پست و امكانات هست تا حد امكان، بدون چون و چرا و در طبق اخلاص بدهيد تا به خير و خوشي و رضايت برود.


بسيار ديده شده كه به كارمند آخر خط هم مي گويند بيا آزمون بده تا در صورت قبولي مشمول دريافت ارتقاء گرديدي؟!؟!؟. اينان در واقع بويي از انسانيت نبرده اند كه حتي نمي دانند كارمند آخر خط چه شرايط ويژه و استثنايي دارد.


كارمند آخر خط با سي سال سابقه و حدود 50 سال سن ( كمتر يا بيشتر ) ديگر در سن و سالي است كه احتمالا عروس دارد، داماد دارد، نوه دارد و بيشتر از دوران جواني اش نيازمند رسيدگي و مراقبت و حمايت است. انسانيت در مديريت منابع انساني حكم مي كند كه كارمند آخر خط را بازيكن آزاد در سازمان قلمداد كنيم. به او بگوييم هر وقت دلت مي خواهد بيا و هر وقت دلت مي خواهد برو و هر مشورت و انتقادي داري بگو و ما با جان و دل شنواي مطالب تو هستيم.


كارمند آخر خط روزي كه آمد چين و چروك نداشت و قد خميده نبود و دست و پادرد نداشت اما امروز آخر خط كاري اوست و معلوم نيست بعد بازنشستگي چقدر دوام بياورد و چقدر عمر كند. او را پاس بداريم و تامينش كنيم و بگذاريد با دلي آرام و خاطري خوش از سازمان جدا شود.


او 30 سال صبح زود بلند شده و آمده به اداره و سر وقت رفته و كلي فراز و فرود و آدم هاي جور واجور را به خود ديده است و دريايي است پر از خاطره هاي ريز و درشت.


كارمند آخر خط را دريابيد. ببينيد اگر مشكل خانوادگي دارد برايش حل و فصل كنيد. ببينيد اگر بچه هايش بيكار هستند برايشان در اداره جايي دست و پا كنيد تا مشغول كار شوند ببينيد اگر مشكلات درماني و جسماني دارند كمكشان كنيد تا با عزت و سربلندي و افتخار و رضايتمندي ما را ترك كنند و دعاگويمان باشند.


چقدر كارمندان بازنشسته اي را سراغ داريم كه از دست فلان مديركل و فلان سرپرست و فلان معاون ناله مي كنند و آه مي كشند و نفرين شان مي كنند كه ...


كارمند آخر خط را دور نياندازيد و جايي درست كنيد در سازمان بيايند دور هم جمع شوند و به جوانترها مشورت و راهكار داده و انتقال تجربه صورت گيرد.


بسيار ديده و شنيده ايم كه همسران كارمندان آخر خط، از او سوال مي كنند كه: اين اداره شما اين آخر خدمتيه نمي خواد براي شما كار خاصي انجام بده؟!؟!؟. بياييم در كنار همه آنچه كه گفتيم و نگفتيم، ""براي كارمند آخر خط، گودباي پارتي بگيريم"".
همكارانش را دور او جمع كنيم برايش دست بزنيم و هورا بكشيم و دلگرمش كنيم به بعد از اينها. بگوييم كه بازنشستگي آخر خط نيست ...


كارمند آخر خط را بازيكن آزاد قرار دهيد.
 

Khosravi100@yahoo.com
09122174383