شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : توييتر يك گزينه خوب براي اپل است
دوشنبه، 19 مهر 1395 - 11:20 کد خبر:26239
شبكه‌هاي اجتماعي مانند توييتر مي‌توانند اخبار يك شركت را به سرعت همه جا پخش كنند و اين موضوعي است كه اپل به آن توجه دارد.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)، شبكه‌هاي اجتماعي مانند توييتر مي‌توانند اخبار يك شركت را به سرعت همه جا پخش كنند و اين موضوعي است كه اپل به آن توجه دارد. در همين راستا به‌نظر مي‌رسد توييتر گزينه بسيار مناسبي براي اپل است تا آن را خريداري كند. همانطور كه مي‌دانيد يكي از نرم‌افزار‌هاي مهم توييتر، پريسكوپ است كه مي‌تواند ويدئوهاي زنده را در فضاهاي مجازي به اشتراك بگذارد كه از اين طريق مردم بيشتر ترغيب مي‌شوند از اين فضاي مجازي استفاده كنند. اين سرويس ويدئويي توييتر همان سرويسي است كه اپل زماني مي‌خواست با نام سرويس تلويزيوني به محصولاتش اضافه كند كه با مشكلات اينترنتي و همچنين شبكه‌هاي شخصي مثل NFL مواجه شد.

 

وقتي كه كلمه توييتر را مي‌شنويم ممكن است ذهن ما فقط به خدمات و همچنين مطالبي كه روزانه با آن سر و كار داريم محدود شود ولي بايد بدانيد كه چيزهاي زيادي در مورد توييتر وجود دارد. در نسخه جديد آن شما كاربران فقط مي‌توانند 2 دقيقه از ويدئوي مورد نظر خود را به اشتراك بگذاريد، با اين حال شركت‌هاي زيادي از حساب توييتر استفاده مي‌كنند.پريسكوپ نرم‌افزار ديگري از توييتر است كه در آن به جاي استفاده از 140 حرف در توييتر مي‌توانيد به‌صورت زنده فيلم به اشتراك بگذاريد، اين كار واقعا آسان است و همچنين به دليل پخش زنده بودن در بين رسانه‌ها كه مي‌خواهند اخبار را به‌صورت زنده پوشش بدهند خيلي محبوب است. توييتر يك پتانسيل بسيار گسترده دارد كه اپل مي‌تواند از تمام آن براي محصولات خود استفاده كند.  از طرفي ديگر اپل به راحتي مي‌تواند هرآنچه كه توييتر دارد را بسازد، فقط به زمان زيادي احتياج دارد كه صرف كردن اين زمان مي‌تواند به ضرر شركت باشد و كاربران هم نمي‌خواهند آنقدر صبر كنند كه اپل مانند شركت‌هاي ديگر شروع به تست كردن عملكردهاي اشتراك‌گذاري ويدئوي زنده خود باشد، چراكه زمان براي ما خيلي اهميت دارد. هم‌اكنون سهام شركت توييتر در كمترين حالت ممكن است و اين بهترين فرصت براي مديران اپل است تا توييتر را بخرند.

 

منبع: روزنامه دنياي اقتصاد - شماره 3884