شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : پينترست چيست؟
چهارشنبه، 25 بهمن 1391 - 23:29 کد خبر:2572

ممكن است تا به حال مطلب زيادي در مورد پينترست به گوشتان نخورده باشد اما بدتر از آن اين است كه ندانيد پينترست واقعا چيست؟ در اين مقاله همه آنچه لازم است در مورد اين شبكه اجتماعي دوست‌داشتني و محبوب بدانيد، مي‌يابيد.


اما پينترست چيست؟

پينترست (pinterest.com)خود را يك «پين‌بورد مجازي» مي‌داند و اين تعريف برخلاف بيشتر توصيف‌هايي كه سايت‌ها از خود ارايه مي‌دهند، كاملا بجا و مناسب است. اين سايت مانند يك بولتن‌بورد دبيرستان، تخته‌اي از تصاويري است كه شما مي‌توانيد از سايت‌هاي ديگري كه از آنها ديدن مي‌كنيد، سنجاق يا پين كنيد.

در واقع مي‌توان گفت اين سايت آميزه‌اي است از مجموعه تصاوير و عكس‌هاي بريده شده از كتاب‌هاي مختلف، دفتر خاطرات روزانه و چيزهايي كه در ته كيفتان قرار دارد و مي‌توان گفت مانند روي درب يخچال است كه در برخي خانه‌ها مملو از عكس‌هاي مورد علاقه اعضاي آن خانه است.

سنجاق كردن يا پينينگ ساده است. يك بوكماركلت وجود دارد كه مي‌توانيد با انتخاب آن هر تصويري را در سايتي كه در آن هستيد، بگيريد. تصوير را انتخاب كنيد، رده‌اي را كه مي‌خواهيد تصوير در آن قرار بگيرد، انتخاب كنيد و به همين سادگي آن را پين مي‌كنيد.

 

چگونه يك دسته تصوير از سايت‌هاي ديگر در يك شبكه اجتماعي گذاشته مي‌شود؟

افراد زيادي در كنار شما وجود دارند كه به برداشتن يا پين كردن عكس‌ها مي‌پردازند. شما مي‌توانيد هر بار كه به اين سايت مي‌رويد، همانند فيس‌بوك، آنها و پين‌هاي اخيرشان را از ميان مجموعه‌اي از تصاوير دنبال كنيد و حتي براي آنها نظرهايي مانند «من اين كفش‌ها را خيلي دوست دارم» و «من اين كيك را مي‌خورم» بگذاريد.

اما همه دوست ندارند عكس‌هاي آنها به اشتراك گذاشته شود از اين رو پينترست اخيرا با مشكلاتي در زمينه كپي‌رايت روبرو شده و اكنون دوستانه از كاربرانش مي‌خواهد منبع عكسشان را نشان دهند و به سايت‌ها گزينه‌اي براي مسدود كردن كلي عمل پين داده است.

 

آيا واقعا كاربران در مورد عكس‌ها نظر مي‌دهند؟

كاربران واقعا اين كار را نمي‌كنند زيرا پينترست يك اتاق پژواك است كه در آن افراد به گردش مي‌پردازند و هر تصوير درخشاني كه توجه آنها را جلب كند، بر روي پين كليك مي‌كنند. ارتباط پيني دو طرفه بسيار كم است اما پين‌كردن مجدد يا برداشتن يافته يك نفر ديگر فراگير است.


چرا بايد در پين بوردتان پين كنيد؟

شما مي‌ توانيد پين‌بوردهاي جداگانه‌اي را براي مرتب كردن پين‌هايتان ايجاد كنيد. به عنوان مثال من پين‌بوردي با عنوان مطالب مربوط به آي‌تي ايجاد كرده‌ام كه در آن تصاوير مربوط به دنياي جذاب آي‌تي وجود دارد.

 

طراحي زيبا

شيرين‌ترين حسن پينترست، طراحي آن است. اگر شما يكنواختي موضوعي را ناديده بگيريد، وب‌سايت بي‌نهايت زيبايي مي‌يابيد كه در آن به گشت‌وگذار بپردازيد. هر تصوير پين‌شده‌اي به گونه‌اي قرار گرفته كه همانند بازي تتريس، همه چيز با يكديگر متناسب باشند. حداقل رنگي است و ظاهر جذابي دارد.

 

و اما در مورد مقررات..

برخلاف ساير فضاهاي اينترنتي، پينترست محيط شادي دارد و در آن از كاربران خواسته شده بااحترام متقابل، عدم به كارگيري الفاظ زشت و نژادپرستانه، با هم خوب باشند.

 

با پينترست چه كاري مي‌توانيد انجام دهيد؟ يا اصلا پينترست چقدر مفيد است؟

گردش در پينترست همانند حركت در ميان فهرستي از تمام مواردي است كه ممكن است به آنها نياز داشته باشيد و آنها را نداشته باشيد. چهره زيبايي كه دوست داريد مال شما باشيد، لباسي كه آرزو مي‌كنيد به تن داشتيد يا موتورسيكلتي كه آرزو داريد مي‌توانستيد بخريد در يك كلام روح پينترست دوست داشتن است و پر از روياها است. در اين وب‌سايت پين‌بوردهاي متعدد، انبوهي از جزييات زيبا را فراهم مي‌كنند كه در هر جايي يكي نمي‌شوند.

فعلا عضويت در پينترست به صورت دعوتنامه‌اي است و اين شبكه اجتماعي روندي را كه بسياري از شبكه‌هاي اجتماعي براي ايجاد جذابيت در عضويت دنبال كرده‌اند پي گرفته است. در صفحه اول اين وب‌سايت مي‌توانيد درخواست دعوتنامه بدهيد اما اگر عجله داريد مي‌توانيد پائين همين مطلب كامنت بگذاريد تا از طرف ما به پينترست دعوت شويد.

 

http://farnet.ir/1390/12/08/pinterest-the-last-article-youll-ever-need-or-want-to-read/#comment-19812