شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : پرسپوليس را چه كسي مي خرد؟!
پنجشنبه، 6 شهریور 1393 - 18:36 کد خبر:12924
شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- خصوصي سازي دو باشگاه پرسپوليس و استقلال مساله اي است كه هرازگاهي در مورد آن اظهار نظر مي شود و هرگز هم به نتيجه نمي رسد.

 

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-  خصوصي سازي دو باشگاه پرسپوليس و استقلال مساله اي است كه هرازگاهي در مورد آن اظهار نظر مي شود و هرگز هم به نتيجه نمي رسد.

 

به گزارش شارا نقل از آريا، بعد از اظهار نظر وزير ورزش در مورد خصوصي سازي دو باشگاه محبوب پايتخت كه گفته بودند: براي اينكه نشان دهيم شفافيت در زمينه اسپانسرهاي دو باشگاه استقلال و پرسپوليس وجود دارد و جانب‌داري از هيچ اسپانسري صورت نمي‌گيرد، هر كسي كه اعلام حضور براي اسپانسرينگ كند و بخواهد حامي مالي باشد و رقم بالاتري بپردازد، به آن احترام مي‌گذاريم و از آن تشكر مي‌كنيم و اين اتفاق خواهد افتاد.حسين هدايتي مالك باشگاه استيل آذين آمادگي خود را براي خريد باشگاه پرسپوليس اعلام كرد.

مطمئناً حضور يك اسپانسر قوي و پولدار مثل هدايتي مي تواند مشكلات باشگاه پرسپوليس را كاهش دهد.متاسفانه مديريت جديد باشگاه پرسپوليس به هيچ عنوان نتوانسته اند در حل مشكلات اين باشگاه قدم مثبتي بردارند و اين تيم روز به روز در بحران بيشتري غرق مي شود.هدايتي كه در چند سال گذشته بارها علاقه خود را براي خريد باشگاه پرسپوليس اعلام كرده مثل اينكه اينبار عزم جدي براي خريد اين باشگاه دارد و مي خواهد با همكاري چند بانك خصوصي عمده سهام پرسپوليس را خريداري كرده و برنامه اي چند ساله براي موفقيت اين تيم تدارك ببيند.

مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري نيز در مورد خصوصي سازي دو باشگاه استقلال و پرسپوليس گفته است: واگذاري اين دو باشگاه به فعالان ورزشي و پيشكسوتان از طريق سهام و يا با مشاركت بنگاه هاي موفق اقتصادي راهكار پيشنهادي در اين زمينه است. مجموعه اي از مشاركت مي تواند به گونه اي كار را پيش ببرد كه اين دو تيم برجسته پايتخت بتوانند با كمترين حاشيه به حيات خود ادامه دهند.

وي در بخش ديگري از گفتگويش با رسانه ها در اين مورد گفته است: بر اساس قانون همه شركت ها بايد به بخش خصوصي واگذار شوند اما در خصوص دو باشگاه پرسپوليس و استقلال به خاطر پيامدهاي اجتماعي كه دارد اين كار صورت نگرفت.

حضور اسپانسرهاي قوي و حاميان مالي خوب در اين دو باشگاه مطمئناً مي تواند مشكلات مالي اين دو باشگاه را كاهش دهد و بايد ديد كه آيا وزارت ورزش حاضر مي شود با پيشنهاد خريدار بزرگي مثل حسين هدايتي موافقت كند يا اينكه اين تيم بايد امسال را نيز با مشكلات بزرگ سپري كند و شايد بر مشكلات گذشته اش نيز افزوده شود.

حسين هدايتي با اعلام آمادگي براي خريد باشگاه پرسپوليس در مصاحبه اي گفته است: پيرو سخنان اميد بخش وزير ورزش و جوانان درخصوص حمايت از بخش خصوصي و كمك از اين بخش براي بهبود ورزش ايران و فراهم كردن مشوق هاي لازم براي ورود اين بخش به ورزش، شركت هولدينگ استيل آذين ايرانيان به همراه سه شركت خصوصي و يك بانك خصوصي اين آمادگي را دارد تا طبق شرايط مقامات مسئول و ضوابط موجود، سهام عمده باشگاه پرسپوليس را خريداري كنند.

 هدايتي در بخش ديگري از گفتگويش تاكيد كرده است: ما اين آمادگي را داريم تا با همكاري وزارت ورزش، سازمان خصوصي سازي و مسئولين ذيربط آن ميزاني از سهام باشگاه پرسپوليس را كه قصد فروش دارند را خريداري كرده و خيال هواداران را از بابت اين باشگاه راحت كنيم. البته آقايان از اين موضوع اطلاع دارند كه سرمايه گذار زماني سهام يك باشگاه را خريداري خواهد كرد كه بتواند بر آن مديريت داشته باشد.

هدايتي كه براي خريد باشگاه پرسپوليس عزم خود را جزم كرده است در مورد حل مشكلات اين باشگاه براي هميشه نيز گفته است: ما تمام تلاش خود را انجام مي‌دهيم تا با كمك مردم كه همان صاحبان اصلي اين باشگاه هستند، پيشكسوتان و بزرگان باشگاه و بخش هايي كه گفتم به فوتبال و باشگاه پرسپوليس كمك كرده باشيم. همان طوري كه وزير محترم ورزش گفتند، نبايد يك تيم را به يك نفر داد تا با رفتن وي مشكلات ادامه داشته باشد، اين كنسرسيوم اين آمادگي را دارد تا با خريد بخش عمده سهام باشگاه پرسپوليس، مشكل اين باشگاه را براي هميشه حل كند.

حالا بايد منتظر باشيم و ببينيم كه اين ماجرا به كجا ختم خواهد شد و آيا هدايتي مي تواند وزارت ورزش را براي خريد اين باشگاه راضي كند يا نه؟