شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : نكيسا: مشكل پرسپوليس پول است، نه بار فني دايي
پنجشنبه، 6 شهریور 1393 - 01:16 کد خبر:12915
شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- دروازه‌بان سابق تيم فوتبال پرسپوليس گفت: هيچ كسي مثل علي دايي نمي‌تواند عملكرد او را در سال‌هاي اخير آناليز كند.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- دروازه‌بان سابق تيم فوتبال پرسپوليس گفت: هيچ كسي مثل علي دايي نمي‌تواند عملكرد او را در سال‌هاي اخير آناليز كند.

 

به گزارش شارا، نيما نكيسا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايلنا اظهار داشت: پرسپوليس از 5 بازي تنها 5 امتياز گرفته كه عملكرد مناسبي نيست، اما بايد ببنيم چرا اين اتفاق افتاده است. به نظر من هيچ كسي مثل خود علي دايي نمي‌تواند پروسه زماني را آناليز كند. دايي بايد فكر كند براي او در تيم ملي چه اتفاقاتي افتاد كه بركنارش كردند و در پرسپوليس هم تيم را نامتعارف جوان مي‌كند و چنين نتايجي مي‌گيرد. به نظر من پتانسيل علي دايي بيشتر از اين نتايج است.

 

وي افزود: علي دايي جزو مفاخر فوتبال است. شايد او به لحاظ رفتاري و اخلاقي مشكل داشته باشد، اما چرا مهره‌سوزي مي‌كنيم؟ علي دايي ابر مرد فوتبال ماست و بايد ببينيد از كجا ضربه مي‌خورد. به نظر من دايي وقتي ضربه خورد كه اعلام شد پرسپوليس بيش از 100 ميليارد بدهي دارد و اين مساله باعث شد بازيكن مدام استرس پولش را داشته باشد و به همين دليل امثال خلعتبري و سيدجلال حسيني از پرسپوليس رفتند، چون مي‌دانند در جاهاي ديگر بيشتر و راحت‌تر پول مي‌گيرند. پرسپوليس شده آزمون و خطاي بازيكنان جوان و دايي با اين بازيكنان وارد ليگ شده است.

 

دروازه‌بان سابق پرسپوليس در مورد اينكه گفته مي‌شود علي دايي بار فني ندارد، گفت: اگر دايي با آن همه سابقه ملي و باشگاهي و كار كردن با مربيان بزرگ خارجي و بازي در تيم ملي بار فني نداشته باشد، چه كسي دارد؟ در ايران بار فني همه مربيان يكي است و فقط 2 عامل باعث موفقيت تيم‌ها مي‌شود؛ يكي بازيكن‌خوب و يكي هم مديريت. مديريت يعني پول و اگر پول تزريق شود مربي هر كاري دلش بخواهد مي‌تواند انجام دهد، اما پول كه نباشد بازيكن هميشه سوار مربي است و هميشه منت دارد. از نظر فني دايي را قبول دارم.

 

وي ادامه داد: كسي نمي‌تواند بگويد دايي جزو مفاخر فوتبال ما نيست. دنيا فوتبال ما را به نام دايي و امثال دايي مي‌شناسد. من آدم چاپلوسي نيستم، اما دوست ندارم همبازي‌هاي سابقم به شرايطي دچار شدند كه شأن و منزلت‌شان در فوتبال پايين بيايد. من راجع‌ به استيلي، گل‌محمدي، منصوريان، خداداد و پيرواني هم همين حرف را مي‌زنم، چون هميشه بايد قداست و بزرگي نسل 98 حفظ شود. آنهايي كه از بازيكنان نسل 98 انتقاد مي‌كنند بدانند آن تيم بزرگ و مردمي را به چالش مي‌كشند.

 

نكيسا در پاسخ به اين سوال كه آيا پرسپوليس از بحران خارج مي‌شود يا نه، گفت: اگر پول تزريق شود پرسپوليس از بحران خارج مي‌شود. چند درصد از وقت و انرژي رحيمي به عنوان مديرعامل باشگاه صرف تسويه بدهي‌هاي گذشته مي‌شود؟ يك روز تيم كشتي با حكم قضايي به باشگاه مي‌رود و كامپيوترهاي باشگاه را جمع مي‌كند، البته آنها هم حق دارند، اما وقتي چنين اتفاقي مي‌افتد بازيكن روحيه ندارد بازي كند چون او هم مي‌گويد 4 روز ديگر من هم بايد بيايم و در باشگاه 4 مداد و پاك‌كن را جمع كنم و بروم.

 

وي در پايان خاطرنشان كرد: اين مسائل روي تيم استرس ايجاد مي‌كند و فشار ناشي از استرس، درصد آسيب‌ديدگي را بالا مي‌برد، مثل رضا نوروزي كه رباط پاره كرد.به نظر من فشار زيادي روي تيم است و وزارت‌ورزش تكليف تيم را روشن كند، چون چند سال است حرف از خصوصي‌سازي مي‌زنند، اما بايد در عمل اين كار انجام شود.