شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : آغاز طرح تحولي در روابط عمومي بسيج
یکشنبه، 25 خرداد 1393 - 06:29 کد خبر:11456
معاون روابط عمومي سازمان بسيج مستضعفين گفت: بالغ بر 80 درصد برنامه‌هاي روابط عمومي سازمان بسيج جديد و ابتكاري است و محور آنها هم ارتباط با رسانه‌ها و تعامل بيشتر با اين طيف قرار داده شده است.

 شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)-  اسماعيل احمدي اظهار كرد: در روابط عمومي بسيج طرح تحولي آغاز شده است كه در بازه زماني يك سال و نيم گذشته در حوزه‌هاي مختلف تعريف شده است و عمدتا در برنامه‌ها نيروي انساني، مكان استقرار، بودجه و هويت مصداق مي‌يابد.

 

وي بيان كرد: بالغ بر 80 درصد برنامه‌هاي روابط عمومي سازمان بسيج جديد و ابتكاري است و محور آنها هم ارتباط با رسانه‌ها و تعامل بيشتر با اين طيف قرار داده شده است.

 

معاون روابط عمومي سازمان بسيج مستضعفين با بيان اينكه از منظر دروني و بيروني آموزش و پژوهش محور اصلي را تشكيل مي‌دهند، گفت: طي 8 ماه گذشته تاكنون با سفر به استان‌هاي مختلف و تشكيل جلسات متعدد با روسا و معاونان صدا و سيما، خبرگزاري‌ها و نمايندگان نشريات كشوري و مديران نشريات محلي، هفته نامه‌ها، ماهنامه‌ها، مجلات و سايت‌هاي فضاي مجازي پيرامون رسانه اسلامي و نقش و جايگاهي كه جامعه اسلامي دارد، بحث و گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

 

احمدي تصريح كرد: همايش بسيج و رسانه سال گذشته براي نخستين بار به صورت بين‌المللي برگزار شد و 17 رسانه جهان اسلام در آن دعوت شدند كه با ابتكارات خوبي همراه بود.

 

وي افزود: در راستاي گفتمان ولايت كه روساي كارگروه‌ها را اهالي رسانه تشكيل مي‌دادند، دبيران آن از مجموعه بسيج بودند كه براي نخستين بار يك ستاد مركزي براي اين منظور شكل گرفت.

 

معاون روابط عمومي سازمان بسيج مستضعفين عنوان كرد: همايش‌هاي استاني بسيج و رسانه امسال در تمامي استان‌ها برگزار مي‌شود كه از 22 شهريور تا 22 آبان ماه سال جاري در 32 استان كشور و به مدت دو ماه، كل همايش‌ها برگزار مي‌شود.

 

احمدي خاطرنشان كرد: همايش بين‌المللي بسيج و رسانه 22 آذرماه سال جاري در مشهد برگزار مي‌شود و تعدادي از رسانه‌هاي جهان اسلام به آن دعوت مي‌شوند.

 

وي با اشاره به رويكرد جديد روابط عمومي سازمان بسيج كه تنها انعكاس اخبار نيست، گفت: رسانه‌ها هم نيازمندي‌هايي دارند كه در يك خدمت متقابل با رسانه قرار گرفته و در طيف مخاطبان رسانه‌ها در اولويت حمايت قرار دارند.

 

معاون روابط عمومي سازمان بسيج مستضعفين بيان كرد: از منظر دروني و به منظور حفظ منافع رسانه‌ها، آموزش و پژوهش به عنوان محور اصلي خدمات مدنظر است و ما طي يك سال و نيم گذشته نزديك به 9 دوره آموزشي را در اين راستا برگزار كرديم.

 

احمدي اضافه كرد: امسال براي نخستين بار بسيج آموزش‌ها را تخصصي‌تر كرده و افرادي كه در دوره قبلي جامعه هدف بودند مانند خبرنگاران استاني، خبرگزاري‌هاي بسيج، معاونان روابط عمومي سپاه‌هاي استاني و مديران روابط عمومي و اقشار معاونت‌هاي تخصصي بسيج در سازمان‌هاي مركزي در تهران دوره مقدماتي را گذراندند امسال هم دوره تخصصي را فرا خواهند گرفت.

 

وي با بيان اينكه تمامي دوره‌ها در سه لايه مقدماتي، تكميلي و تخصصي برگزار مي‌شود، افزود: براي نخستين بار دوره‌هاي آموزشي در خود استان‌ها برگزار شد كه روابط عمومي‌هاي سپاه شهرستان‌ها، دوره دو روزه اي را در حوزه مديريت طي كردند.

 

معاون روابط عمومي سازمان بسيج مستضعفين تاكيد كرد: گردهمايي تمامي معاونان روابط عمومي‌هاي سپاه شهرستاني كشور به ظرفيت 500 نفر به مدت سه روز در قالب يك كارگاه آموزشي در تهران برگزار مي‌شود.

 

احمدي بيان كرد: برگزاري دوره عكس كه قبلا براي تهران و استان البرز بود براي استان‌ها نيز برگزار مي‌شود و تمامي استان‌ها با برگزاري دوره‌هاي مختلف از مزاياي آن بهره‌مند مي‌شوند.

 

وي خاطرنشان كرد: روابط عمومي سازمان بسيج مستضعفين به دنبال تدوين چشم انداز است و آسيب شناسي بسيج از منظر رسانه‌ها و مديران روابط عمومي‌هاي بسيج و تحليل محتواي اخبار بسيج به صورت فصلي در رسانه‌هاي داخلي و خارجي مدنظر است.

 

منبع: پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس