شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : معرفي كتاب: شش گفتار روابط عمومي نوين
شنبه، 20 شهریور 1400 - 22:30 کد خبر:10971
شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- كتاب «شش گفتار روابط عمومي نوين» اثر دكتر حسن بشير عضو هيئت علمي دانشكده معارف اسلامي، فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) است توسط انتشارات كارگزار روابط عمومي عرضه شده است.

شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران (شارا)- كتاب «شش گفتار روابط عمومي نوين» اثر دكتر حسن بشير عضو هيئت علمي دانشكده معارف اسلامي، فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) است توسط انتشارات كارگزار روابط عمومي عرضه شده است.

 

كتاب «شش گفتار روابط عمومي نوين» مشتمل بر شش گفتار «روابط عمومي ايوانجليسم بر پايه كالاييسم»، «روابط عمومي الكترونيك و نظام‌هاي اطلاع‌رساني»، «ارتباط تصويري: تحول پيام‌ها و برداشت‌ها در روابط عمومي»، «ارتباطات عمومي همگرا: مدلي براي مديريت نوآورانه روابط عمومي الكترونيك سازمان، شهر و شهروندان»، «نقش هنر خلاقيت و تصميم‌گيري در توسعه روابط عمومي انساني» و «درآمدي بر كاربرد نشانه‌شناسي در تحليل پيام‌هاي تبليغاتي» است.

 

دكتر حسن بشير در اين كتاب، ديدگاه خود درباره روابط عمومي نوين را چنين اعلام نموده است:

«روابط عمومي به عنوان يك رويكرد علمي، محصول گسترش ارتباطات نوين در قرن بيستم است كه در نتيجه تحول اساسي در حوزه فن‌آوري در عرصه ارتباطات و از جمله روابط عمومي است. نياز سازمان‌هاي مختلف، دولتي و غير دولتي، به بهينه‌سازي روابط خود با مشتريان و مصرف‌كنندگان و بالاخره علاقمندان يا طرفداران و شهروندان باعث شد كه تجديدنظر در شيوه‌هاي ارتباطي ميان سازمان و جامعه صورت گيرد و منجر به طراحي ساختارهاي جديد و مدرن در حوزه روابط عمومي شود.

 

جهان مجازي جهشي اساسي در شيوه‌هاي ارتباطي ايجاد كرد و سازمان‌هاي روابط عمومي از اين فرصت پيش آمده بيشترين استفاده را نمودند. در اين جهان مجازي، نه تنها شيوه بازنمايي از نوعي مجاز برخوردار شد، بلكه تصويرسازي به گونه‌اي طراحي شد كه مي‌توانست ممشتريان و شهروندان و علاقه‌مندان را بيش از پيش به كالا و توليدات مختلف سازمان مجذوب سازد.»

 

نويسنده كتاب «شش گفتار روابط عمومي نوين» از منابعي نظير «روايت در فرهنگ عاميانه، رسانه و زندگي روزمره» از آرتور آسابرگر و ترجمه محمدرضا ليراوي، «از نشانه‌هاي تصويري تا متن؛ به سوي نشانه‌شناسي ارتباط ديداري» از بابك احمدي، «نظريه‌هاي فرهنگ عامه» از دومينيك استريناتي و ترجمه ثريا پاك نظر، «مطالعات فرهنگي درباره فرهنگ عامه» از جان استوري و ترجمه حسين پاينده، «نقد عكس؛ درآمدي بر درك تصوير» از تري برت و ترجمه اسماعيل عباسي، «تبليغات تجاري و اونجليسم به مثابه كالا» از حسن بشير و سيد محمد فكورپور، «نقد ادبي و مطالعات فرهنگي؛ قرائتي نقادانه از آگهي‌هاي تجاري در تلويزيون ايران» از حسين پاينده، «بررسي يك آگهي تلويزيوني از منظر مطالعات فرهنگي» از همو، «مبادي سواد بصري» از دونيس اي دانديس و ترجمه ترجمه مسعود سپهر و چندين منبع ديگر بهره برده است.

 

همشهري آنلاين

 

 

 

مركز پخش:

 

09121938419 - 66570194(021) - 66943670 (021)

 

لينك خريد كتاب:

 

http://kpri.ir/?p=6665