شارا - شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران : درآمد مشاوران املاك چقدر است؟
دوشنبه، 22 اردیبهشت 1393 - 11:17 کد خبر:10558
اگر جوياي كاريد و حين زير و رو كردن آگهيهاي روزنامه‌ها سر و كارتان به تماس گرفتن با برخي بنگاههاي املاك افتاده، ببينيد اين جمله برايتان آشناست يا نه: دنبال كار مي‌گرديد؟ چرا مشاوره املاك را امتحان نمي‌كنيد؟ مي‌دانيد اين روز‌ها درآمدهاي ميليوني براي مشاوران فعال در برخي از بنگاه‌هاي املاك، امري كاملا بديهي است؟


شبكه اطلاع رساني روابط عمومي ايران(شارا)، شايد در وهله اول به نظر هر خواننده‌اي اين ميزان درآمد عادي باشد، اما نكته جالب اين مساله مربوط به يك بنگاه املاك با ۲ يا در ‌‌نهايت ۳ مشاور نيست كه به‌ دليل تعداد اندك فعالان در چنين بنگاه‌هايي درآمد بيشتري از حجم فايل‌ها نصيب آن‌ها شود، بلكه اين درآمدهاي ميليوني به بنگاه‌هايي كه اغلب آن‌ها اسم و رسم‌دار هستند و به‌ دليل گسترش پهناي فعاليت خود مشاوران بيشتري را استخدام مي‌كنند، تعلق دارد.


به همين خاطر اين دسته از بنگاه‌هاي فايلياب مسكن كه قصد استخدام مشاور در زمينه‌هاي مشتري‌يابي دارند به متقاضيان كار، وعده درآمدهاي چند ميليوني مي‌دهند و از طريق تامين مالي نيروهاي جديد را تشويق به استخدام مي‌كنند.


اين نوع تبليغات بنگاه‌هاي املاك شايد واقعيت داشته باشد، اما از طرف ديگر بخشي از درآمدزايي به استعداد و زيركي مشاور هم مربوط مي‌شود.


دنياي اقتصاد، به جزئيات آگهي استخدام تعدادي از بنگاه‌هاي املاك در مناطق مختلف تهران پرداخته است و آينده‌نگري آن‌ها براي مشاوراني كه موفق به استخدام در اين دسته از بنگاه‌ها خواهند شد، به نظر جالب مي‌رسد. البته گاهي مواقع آينده‌نگري يا وعده‌هاي اين چنيني بيشتر حكم وسوسه كردن افراد جوياي كار را در پي خواهد داشت.


يكي از بنگاه‌هاي املاك در خيابان پاسداران براي جذب مشاور اين چنين آگهي استخدام داده است:
اين بنگاه جهت تكميل كادر اجاره و فروش، «جوانان تحصيلكرده و جوياي كار با درآمد ۳ ميليوني را جذب مي‌كند». حداقل ديپلم و حداكثر سن ۴۰ سال شرايط مشاوران عنوان شده است.


از سوي ديگر بنگاه املاكي كه در مناطق مختلف تهران شعب دارد، به افراد جوياي كار پيشنهاد كرده است:

«درآمد ميليوني چه طعمي دارد؟ با ما تجربه كنيد». مشاور فعال و با انگيزه در محيطي آرام و حرفه‌اي.


«چنانچه به دنبال يك تحول اقتصادي اساسي با درآمد ميليوني بالا در يكي از قديمي‌ترين آژانس‌هاي املاك هستيد، اين فرصت طلايي را از دست ندهيد». اين متن يك آگهي دعوت به‌كار در بنگاه املاكي در حوالي خيابان قلهك است.


علاوه براين بنگاه املاك ديگري در خيابان ميرداماد به برخي متقاضيان كار يادآوري كرده است:


«شايد شما ندانيد كه تا چه حد استعداد اين شغل (مشاور املاك) را داريد».


در ادامه به مزاياي كار در اين بنگاه اين‌طور اشاره شده است: درآمد ماهانه ۵ ميليوني در بازار املاك، آمورش رايگان در كمتر از ۱۰ روز، استخدام مشاور با تحصيلات ديپلم به بالا.


همچنين در غرب تهران، بنگاهي به مشاوراني كه خواهان فعاليت در بنگاه مذكور هستند، اعلام كرده است: «مشاوران مبتدي يا حرفه‌اي با درآمد ماهانه بيش از ۴ ميليون».

 

منبع: جام جم سرا