درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
دوشنبه، 18 فروردین 1399 - 13:30   

انتصاب رئیس روابط عمومی شرکت بهره‎ برداری نفت و گاز غرب

  انتصاب رئیس روابط عمومی شرکت بهره‎ برداری نفت و گاز غرب


ادامه ادامه مطلب یک

آیفون۹: بالا گرفتن شایعه تلفن جدید و ارزان‌تر اپل

  آیفون۹: بالا گرفتن شایعه تلفن جدید و ارزان‌تر اپل


ادامه ادامه مطلب دو

داده‌های برنامه نقشه‌های گوگل در خدمت نبرد با کووید ۱۹

  داده‌های برنامه نقشه‌های گوگل در خدمت نبرد با کووید ۱۹


ادامه ادامه مطلب سه

کرونا تهدیدی برای نسل جدید تلفن‌های هوشمند

  کرونا تهدیدی برای نسل جدید تلفن‌های هوشمند


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  کرونا تهدیدی برای نسل جدید تلفن‌های هوشمند
  روابط عمومی در هنگامه کرونا/ 6 توصیه
  داده‌های برنامه نقشه‌های گوگل در خدمت نبرد با کووید ۱۹
  آیفون۹: بالا گرفتن شایعه تلفن جدید و ارزان‌تر اپل
  شکل‌گیری دوباره نقش روابط‌عمومی در دوران کروناویروس
  نخستین اجرای آنلاین تئاتر افتتاح شد
  انتصاب رئیس روابط عمومی شرکت بهره‎ برداری نفت و گاز غرب
  ابتکارات بازاریابی و روابط عمومی
  4 نکته برای تقویت تصویر برند تجاری
  پیام وزیر اقتصاد به مناسبت روز جوان
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 948صفحه نخست » جهان روابط عمومیجمعه، 26 خرداد 1391 - 16:46
ماجراهای آقای مرداک
پنجشنبه چهاردهم ژوئن 2012، نخست وزیر بریتانیا در برابر هیأت منصفه مطبوعات بریتانیا حضور یافت و شهادت داد. این حضور و شهادت در خصوص رابطه وی با روپرت مرداک غول رسانه ای- بوده است.
  

جهان روابط عمومی- شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران(شارا):
 

اشاره

پنجشنبه چهاردهم ژوئن 2012، دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا دربرابر هیأت منصفه مطبوعات بریتانیا حضور یافت و شهادت داد. این حضور و شهادت در خصوص رابطه وی با روپرت مرداک- غول رسانه ای- بوده است که اخیراٌ به سبب آنکه فاش شده که نشریات وی شیوه هایی را برای به دست آوردن اطلاعات به کار گرفته اند و می گیرند که غیرقانونی است، مورد تفحص قرار گرفته و روند دادرسی وی در جریان است.
کامرون به هیأت منصفه مستقلی که هزینه فعالیت آنها از سوی دولت بریتانیا تأمین می شود گفت که شفافیت بیشتر و قوانینی بهتر باید در بریتانیا در خصوص فعالیت رسانه ها وضع و اعمال شود؛ چرا که به تعبیر وی ساختار کنونی ناموفق است. او افزود که در ساختار سیاسی کنونی کشورش تبعیض نسبت به مطبوعات به ناگزیر اتفاق می افتد.
شنود مکالمات تلفنی یک دختر نوجوان دانش آموز- که به قتل رسید- توسط نشریه نیوز آو د ورلد، منجر به آن شد که نخست وزیر بریتانیا دستور تفحص در زمینه فعالیت این نشریه را صادر کند. اما چندی بعد، وقتی کامرون سردبیر همین نشریه را به سمت ریاست روابط عمومی دفتر خود گماشت، عملکرد خود وی زیر ذره بین رفت.
اندی کولسون- سردبیر نشریه نیوز آو د ورلد و رییس روابط عمومی دفتر دیوید کامرون- اکنون با اتهام ارتشا مواجه است.
گفتنی است که روپرت مرداک- صاحب امتیاز و سرمایه گذار نشریه نیوز آو د ورلد در پی طرح اتهام شنود مکالمات دختر نوجوان مقتول، این نشریه را تعطیل کرد.

به همین مناسبت مجددا این رسوایی را با هم مرور می کنیم:

شرح ماجرا

درحالی‌که با استعفای دومینو، مانند مقام‌های مرتبط با این پرونده فشارها هر روز بر دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس افزایش می‌یابد دوشنبه شب جسد شان هور خبرنگار سابق هفته نامه  News of The World(اخبار جهان) که از شاهدان مهم و افشا‌کنندگان ماجرای شنود تلفنی به حساب می‌آید در خانه‌اش در لندن پیدا شد. شان هور در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف گفته بود که خبرنگاران اخبار جهان از سوی اندی کلسون (از سردبیران سابق این هفته نامه و مسئول سابق روابط عمومی و رسانه‌ای نخست‌وزیر انگلیس) تشویق می‌شدند که به‌منظور کسب اطلاعات برای مطالب خود، از شنود تلفنی استفاده کنند. درحالی‌که اندی کلسون اعلام کرده است که اطلاعی از شنود مکالمات و هک صندوق‌های پیام صوتی نداشته است، شهادت شان هور به صراحت در جریان بودن و حتی تشویق خبرنگاران به این مسئله را مشخص می‌کرد. اندی کلسون از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ سردبیر هفته نامه اخبار جهان بود و اکنون در راس فهرست متهمان شنود پیام‌های تلفنی گروهی از هنرپیشه‌ها و ستاره‌ها، مردم عادی و سیاستمداران این کشور قرار دارد که مقام‌های پلیس تعداد آنها را اکنون بیش از ۴هزار نفر تخمین می‌زنند.

شان هور در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک تایمز، ماجرای شنود تلفنی را بسیار گسترده‌تر از میزانی دانسته بود که توسط این نشریه پذیرفته شده است. این خبرنگار که به اتهام اعتیاد به مواد‌مخدر و مشروبات الکلی از سوی مقام‌های اخبار جهان اخراج شده بود به‌خوبی می‌دانست که اظهاراتش می‌تواند امپراتوری رسانه‌ای روپرت  مرداک را به لرزه بیندازد. او همچنین در گفت‌وگو با برنامه پاناروما شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی شنود تلفنی را یک اقدام رایج در هفته نامه اخبار جهان خوانده بود. هر چند مرگ شان هور در حساس‌ترین زمان ممکن صورت گرفته است اما مقام‌های پلیس انگلیس اعلام کرده‌اند که مرگ این خبرنگار به‌عنوان مرگی با علت نامعلوم و نه مشکوک تحت بررسی است!

 

بازجویی از پدرخوانده

روز گذشته ساعاتی پس از مرگ خبرنگار سابق هفته نامه اخبار جهان روپرت مرداک، مالک شرکت رسانه‌ای نیوز کورپوریشن به‌همراه جیمز پسر خود و ربکا بروکس، مدیرعامل سابق شرکت نیوز اینترنشنال (شرکت زیرمجموعه نیوز کورپوریشن و مالک هفته نامه اخبار جهان) در برابر کمیته پارلمانی مجلس عوام انگلیس حضور یافتند تا به سؤالات نمایندگان در مورد رسوایی شنود غیرقانونی تلفنی پاسخ دهند. این افراد در حالی در برابر تیغ تیز سؤال‌های نمایندگان قرار گرفتند که دامنه این رسوایی، پلیس و دولت انگلیس را هم در بر گرفته و تا‌کنون 2 مقام ارشد پلیس لندن به همین خاطر استعفا داده‌اند. در ۴۰ سالی که از عمر امپراتوری رسانه‌ای روپرت  مرداک می‌گذرد این برای نخستین بار است که او مجبور به حضور در برابر یک کمیته پارلمانی و پاسخگویی به سؤالات آنها می‌شود. همچنین روز گذشته درحالی‌که میلیون‌ها نفر در حال دیدن پخش زنده جلسه پارلمان بودند مرداک برای نخستین بار در ملأعام در مورد این رسوایی اظهارنظر کرد. سیاستمدارانی که تاکنون از غول رسانه‌ای مرداک هراس بسیاری داشتند روز گذشته فرصت پیدا کردند که او را مورد سؤال و جواب قرار دهند.

 

مقام‌های مستعفی پلیس در پارلمان

سر پل استیونسون، رئیس پلیس سابق لندن و جان ییتس، معاون سابق وی که به تازگی از مقام‌ خود استعفا دادند هم در این جلسه مورد سؤال و جواب نمایندگان قرار گرفتند. استیونسون که به‌علت استخدام نیل والیس، از مدیران سابق هفته نامه اخبار جهان به‌عنوان مشاور روابط عمومی پلیس مورد انتقاد قرار گرفته است روز گذشته درباره علت استعفای خود و رفت‌وآمدهایش با مقام‌های این هفته‌نامه مورد سؤال قرار گرفت. پل استیونسون درحالی‌که مشخص شده تعدادی از ماموران پلیس اقدام به فروش اطلاعات به خبرنگاران هفته‌نامه اخبار جهان کرده‌اند اعلام کرده است اطلاعی از وسعت ماجرای شنود تلفنی نداشته است. ییتس هم صلاحیت والیس را پیش از استخدام در پلیس لندن بررسی کرده بود و زمانی از سمت خود استعفا داد که به او اطلاع داده شد به‌دلیل انجام تحقیقات در مورد ارتباطاتش با والیس از کار خود معلق خواهد شد.

 

تمام چهره‌های رسوایی شنود

روپرت  مرداک: این پیرمرد 80ساله استرالیایی مدیر شرکت رسانه‌ای نیوز است که ده‌ها روزنامه و مجله و تلویزیون در سراسر جهان را اداره می‌کند. در آمریکا تلویزیون فاکس‌نیوز و روزنامه‌های وال‌استریت ژورنال و نیویورک‌پست از رسانه‌های متعلق به مرداک هستند. سود سالانه امپراتوری رسانه‌ای او 30میلیارد دلار است.

جیمز مرداک: پسر 38 ساله روپرت مرداک، جانشین بالقوه پدرش به حساب می‌آمد.

کلیف گودمن: خبرنگار ویژه پوشش اخبار دربارسلطنتی در نشریه اخبار جهان بود که در سال 2007 به خاطر هک و شنود تلفنی به حبس محکوم شد. دست او وقتی رو شد که خبری از جراحت زانوی ویلیام نوه بزرگ ملکه انگلیس چاپ کرد.

اندی کلسون: او که تا 2سال پیش سردبیر نشریه اخبار جهان بود تاکید می‌کند که از کار خبرنگارانش خبر نداشته و وقتی مطلع شده از مقامش استعفا داده‌است. او تا سال گذشته سخنگوی رسانه‌ای نخست‌وزیر انگلیس بود.

دیوید کامرون: نخست‌وزیر انگلیس این روزها به‌دلیل استخدام سردبیر سابق اخبار جهان به‌عنوان مشاور و سخنگوی رسانه‌ای‌اش به‌شدت تحت فشار قرار دارد. او کلسون را در این ماجرا بی گناه می‌داند.

شان هور: او که جسدش دوشنبه‌شب در خانه‌اش در لندن پیدا شد، یکی از خبرنگاران اخبار جهان بود که برای نخستین‌بار فاش کرد شنود و هک مکالمات تلفنی اقدامی رایج در این نشریه بوده‌است.

ربکا بروکس: سردبیر نشریه اخبار جهان و از دستیاران ارشد مرداک که هفته گذشته مجبور شد از مقامش استعفا دهد و بعد هم دستگیر شد. بروکس اکنون به قید وثیقه آزاد است.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  روز جهانی درستی‌سنجی/ چه کسی باید درستی اخبار و شایعات را در ایران بررسی کند؟


  «اینفودمیک» در عصر «پاندمیک» کووید-۱۹


  مبارزه با COVID-19 یک جنگ است


  بیل گیتس برای ساخت واکسن کرونا میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری می‌کند


  تعطیلی روزنامه‌ها در عصر کرونا، معادله‌ای چند مجهوله


  چهار نکته آسان برای برجسته کردن رویداد مجازی


  روزنامه ها در فهرست جدید کسب و کارها و خدمات ضروری در کانادا در دوران شیوع کرونا


  چرا تجارت شما بیش از هر زمان دیگری به روابط عمومی و بازاریابی احتیاج دارد


  مدیریت پروژه نمونه کارها؛ فرآیند تصمیم گیری منطقی


  دفترچه راهنمای بانکی برای عبور از بحران کروناویروس


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان مقاله "چهارمین رخداد ملی بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی ایران"