درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
یکشنبه، 9 آذر 1399 - 17:15   

تقدیر شورای اطلاع رسانی دولت از عملکرد رسانه ای وزارت ورزش و جوانان

  تقدیر شورای اطلاع رسانی دولت از عملکرد رسانه ای وزارت ورزش و جوانان


ادامه ادامه مطلب یک

چگونه فیلم آموزشی بسازیم

  چگونه فیلم آموزشی بسازیم


ادامه ادامه مطلب دو

پرچمداران تلفن‌همراه در سال 2020

  پرچمداران تلفن‌همراه در سال 2020


ادامه ادامه مطلب سه

هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران

  هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  تقدیر شورای اطلاع رسانی دولت از عملکرد رسانه ای وزارت ورزش و جوانان
  پرچمداران تلفن‌همراه در سال 2020
  چگونه فیلم آموزشی بسازیم
  ارتباطات درون سازمانی در سال 2021 چگونه خواهد بود؟
  روابط عمومی «چشم‌انداز» سازمان را درست می‌کند
  معرفی کتاب‌های پرطرفدار خارجی/ موانع ارتباط مؤثر داخلی (روابط‌عمومی در تجارت)
  اولین نظام نامه جامع روابط عمومی در آستانه چاپ قرار گرفت
  نحوه فعالیت واحدهای بانک رفاه کارگران در هفته جاری اعلام شد
  پیام تسلیت مدیر عامل بانک رفاه کارگران به مناسبت شهادت سردار سرتیپ‌ پاسدار دکتر محسن فخری زاده
  فرصت کرونایی برای چابک‌سازی سازمان‌ها
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 45368صفحه نخست » پیشخوان شارا-پیشنهادهای کاربران روابط عمومیپنجشنبه، 22 آبان 1399 - 17:56
امانت کتاب به مسافران قطار
برات‌اله صمدی‌راد (مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت حمل و نقل ریلی رجا) درباره اهمیت کتاب و کتاب خوانی اظهار کرد: کتاب و کتاب‌خوانی برای هر جامعه‌ای و برای هر قوم و ملتی دارای اهمیت است. معمولا محور توسعه در همه کشورها بر مبنای تحقیقات و مطالعات و کتاب‌خوانی است؛ و کشورهایی که متمدن‌تر و پیشرفته‌تر هستند سطح مطالعه‌شان نیز بالاتر است. موفقیت‌هایی هم که معمولا در زمینه‌های علمی، فرهنگی و ادبی و در واقع در مشاغل مختلف کسب می‎کنند بر مبنای کتاب و کتاب‌خوانی است.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط‌عمومی ایران (شارا)-|| برات‌اله صمدی‌راد گفت: اگر مسافری علاقه‎‌مند بود می‌تواند کتابی را از داخل کوپه‌ها با خود ببرد و مطالعه کند و در سفرهای بعدی یا در ایستگاه‌های مختلف تحویل دهد؛ البته اگر اثری را هم تحویل ندادند مشکلی نیست و ما بیشتر علاقه‌مندیم که مردم سراغ مطالعه بروند و فرهنگ مطالعه افزایش پیدا کند.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری هفته کتاب، برات‌اله صمدی‌راد (مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت حمل و نقل ریلی رجا) درباره اهمیت
کتاب و کتاب خوانی اظهار کرد: کتاب و کتاب‌خوانی برای هر جامعه‌ای و برای هر قوم و ملتی دارای اهمیت است. معمولا محور توسعه در همه کشورها بر مبنای تحقیقات و مطالعات و کتاب‌خوانی است؛ و کشورهایی که متمدن‌تر و پیشرفته‌تر هستند سطح مطالعه‌شان نیز بالاتر است. موفقیت‌هایی هم که معمولا در زمینه‌های علمی، فرهنگی و ادبی و در واقع در مشاغل مختلف کسب می‎کنند بر مبنای کتاب و کتاب‌خوانی است.

وی در ادامه گفت: به ویژه این که معجزه فرهنگ دینی ما کتاب و قرآن است و اولین آیه‌ای هم که بر پیامبر(ص) نازل می‌شود همان «اقرا» یا بخوان است که در واقع خواندن را مطالبه می‌کند. توصیه‌های خود پیامبر، ائمه و بزرگان دینی ما نیز بیشتر مبتنی بر همین فرهنگ مطالعه است به ویژه با توجه به مشکلاتی که در جامعه ما وجود دارد و الان فرهنگ مطالعه به خصوص فرهنگ مکتوب ما ضعیف است و نیاز است که به بهانه‌هایی چون هفته کتاب و کتاب‌خوانی برنامه‌هایی را برای مردم فراهم کنیم.

او با اشاره به این که یکی از این راهکارها ایجاد کتاب‌هایی به صورت مجازی و صوتی است تا آن‌ها را در اختیار مخاطبین قرار دهیم و بتوانند به راحتی به آن دست‌یابی داشته باشند بیان کرد: ما در جهان در زمینه‌های ادبی و فرهنگی همیشه پیشتاز بودیم، شعرا و نویسندگان نامداری داشتیم که در دوره‌هایی خوش درخشیدند و افرادی اهل تحقیق و مطالعه بودند.

وی افزود: درواقع این دسته از افراد موتور توسعه و پیشرفت کشور را روشن کرده و هل می‌دهند و به مقصد می‌رسانند. به واقع شعرای نامداری چون عطار، خیام، فردوسی، حافظ و سعدی اهل مطالعه بودند و میان اشعار و کتاب‌های خود مردم را به دانایی و آگاهی تشویق می‌کردند.

صمدی‌راد در خصوص برنامه‌های شرکت حمل و نقل ریلی رجا در بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب عنوان کرد: با همکاری خوبی که با معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران داشتیم اقدام به تجهیز کتابخانه قطارهای چهار و پنج ستاره کردیم و از طریق این دو نهاد توانستیم کتاب‌هایی را داخل قطارها قرار دهیم.

او در ادامه گفت: در واقع اکثر مسافران ما افراد کتاب‌خوان یا دانشجویان هستند، که ما تلاش می‌کنیم کتاب‌هایی را به شکل فیزیکی در اختیار مسافران قرار دهیم که تا زمان رسیدن به مقصد مطالعه کنند. در کنار این برنامه نیز شبکه iptv و wifavرا فعال کردیم و امیدواریم بتوانند حتی از این طریق کتاب‌های پی دی اف یا کتاب‌های صوتی را از طریق شبکه‌های مجازی و گوشی‌های خود دریافت کنند یا از مانیتورهایی که در کوپه‌ها تعبیه کردیم استفاده کنند.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت حمل و نقل ریلی رجا با اشاره به این که مطالعه و کتابخوانی در کشور ما و در جهان به سمت مطالعه مجازی در حرکت است، اظهار کرد: معمولا مسافران بیشتر انتظار دارند از طریق گوشی‌های خود یا مانیتورهایی که در کوپه‌ها وجود دارد کتاب بخوانند؛ ما نیز نیازسنجی کرده و بر مبنای این موارد و طبقات مختلف مسافرها و همچنین از نظر گروه سنی یا خانوادگی و مجرد بودنشان و این که مثلا کودکان، نوجوانان، جوانان هر کدام که رغبتی به مطالعه چه نوع آثاری دارند آن‌ها را تقسیم‌بندی کردیم.

او ضمن بیان این که در کنار این موارد نیز توزیع روزنامه‌ها و مجلات را داریم، اظهار کرد: همچنین در این برنامه به صورت امانتی نیز کتاب می‌دهیم. بدین شکل که اگر مسافری علاقه‎‌مند بود می‌تواند کتابی را از داخل کوپه‌ها با خود ببرد و مطالعه کند و در سفرهای بعدی یا در ایستگاه‌های مختلف تحویل دهد؛ البته اگر اثری را هم تحویل ندادند مشکلی نیست و ما بیشتر علاقه‌مندیم که مردم سراغ مطالعه بروند و فرهنگ مطالعه افزایش پیدا کند.

برات‌اله صمدی‌راد در پایان گفت: آغاز به کار فعالیت‎هایی از این دست در هفته کتاب است و تلاش‌مان بر این است تا پس از این هفته نیز کارهای این چنینی را ادامه دهیم. از دیگه برنامه‌های ما برگزاری نمایشگاه‌های کتاب است، در واقع مسافرینی که با قطار به شهرهای مختلف سفر می‌کنند می‌توانند با همان بلیطی که در دست دارند به نمایشگاه‌ها بروند و کتاب تهیه کنند؛ بلیط‌ها را به عنوان بن کتاب یا تخفیف ویژه در نظر گرفتیم.

بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می شود.
 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  سالروز درگذشت دکتر مصطفی مصباح زاده موسس روزنامه کیهان


  کتاب راهنمای ارتباطات دامپزشکی منتشر شد


  ضداطلاعات درباره کووید-19


  روزنامه‌نگاری هوش مصنوعی؛ امکانات و محدودیت‌ها


  بازتعریف ابعاد تعامل با مشتری


  معرفی کتاب‌های پرطرفدار خارجی/ موانع ارتباط مؤثر داخلی (روابط‌عمومی در تجارت)


  مرگ مرموز دو خبرنگار در کابل


  دورکاری با چند روش به افزایش خلاقیت کمک می‌کند


  فرصت کرونایی برای چابک‌سازی سازمان‌ها


  تفریح و هیجان در میدان مرگ


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران برگزار می‌شود