درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
دوشنبه، 10 آذر 1399 - 09:38   

تقدیر شورای اطلاع رسانی دولت از عملکرد رسانه ای وزارت ورزش و جوانان

  تقدیر شورای اطلاع رسانی دولت از عملکرد رسانه ای وزارت ورزش و جوانان


ادامه ادامه مطلب یک

چگونه فیلم آموزشی بسازیم

  چگونه فیلم آموزشی بسازیم


ادامه ادامه مطلب دو

گوگل و فیسبوک: تهدیدی برای بقای رسانه‌های خبری

  گوگل و فیسبوک: تهدیدی برای بقای رسانه‌های خبری


ادامه ادامه مطلب سه

هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران

  هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  مسیر روابط عمومی و ارتباطات در سال 2021
  نامزدهای بهترین عکس 2020
  گوگل و فیسبوک: تهدیدی برای بقای رسانه‌های خبری
  هیئت دولت امارات شورای امنیت سایبری را تشکیل داد
  رُبات ژاپنی گشت ارشاد ماسک و فاصله اجتماعی شد
  تایج یک نظرسنجی در مورد دورکاری کارکنان در ایران
  بحث و حل تعارض‌ها به سبک اپل
  کووید-۱۹؛ فرصتی برای کسب‌و‌کارها
  وضع قوانین جدید برای کنترل گوگل و فیس‌بوک در انگلیس
  تقدیر شورای اطلاع رسانی دولت از عملکرد رسانه ای وزارت ورزش و جوانان
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 45076صفحه نخست » ادامه مطلب سهشنبه، 3 آبان 1399 - 20:18
معرفی کتاب/ مینیمالیسم دیجیتال
این کتاب راهبردهایی را برای یکپارچه ساختن این تجربیات در زندگی پیشنهاد می‌کند که با فرآیند سی روزه “کاستن از حجم ارتباطات دیجیتال” آغاز می‌شود. این فرآیند تاکنون به هزاران نفر کمک کرده است که کمتر خودشان را زیرفشار احساس کنند و کنترل بیشتری بر زندگی خود داشته باشند.
  

عنوان کتاب: مینیمالیسم دیجیتال: انتخاب کردن یک زندگی متمرکز در میانه جهانی پرهیاهو
نویسنده: کال نیوپورت[۱]
سال: ۲۰۱۹

یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های فهرستِ نیویورک تایمز، ژورنال وال استریت، ناشران هفتگی (Publishers Weekly) و آمریکای امروز (US Today)

ازرا کلین وکس: “نیوپورت دلش می‌خواهد که ماری کوندوی[۲] دنیای فناوری باشد؛ کسی که برای کمک کردن به شما در مسیر فهمیدن روندهای دیجیتال، یک طرح عملی در اختیار دارد. کسی که به شما می‌گوید چه چیزی برای زندگی شما ارزشمند است و چه چیز نیست”

مینیمالیسم را می‌توان هنری دانست که می‌گوید چه مقدار کافی است. مینیمالیسم دیجیتال این ایده را در مورد فناوری‌های شخصی ما به اجرا می‌گذارد. بنابراین مینیمالیسم دیجیتال، کلیدِ داشتن یک زندگی متمرکز در یک جهان پرهیاهو است.

در این کتابِ به موقع و روشنگرانه، نویسنده پرفروش کتاب کار متمرکز (Deep Work) فلسفه‌ای برای استفاده از فناوری پیشنهاد می‌کند که تاکنون توانسته است زندگی‌های پرشماری را بهبود ببخشد.

مینیمالیست‌های دیجیتال همه جا در اطراف ما حاضر هستند. آنها شخصیت‌های آرام و خوشحالی هستند که می‌توانند گفتگوهای طولانی را بدون سرزدن‌ به گوشی‌های موبایل خود به پایان ببرند. آنها می‌توانند خودشان را در خواندن کتابی خوب، دنبال کردن پروژه‌های نجاری و یا دویدن به هنگام صبحِ یک روزِ تعطیل غرق کنند. چنین افرادی قادرند با دوستان و خانواده خود خوش بگذارنند، بدون اینکه اصراری به مستندکردن لحظات خوش با یکدیگر داشته باشند. آنها نگران از دست‌دادن چیزی نیستند چون به خوبی آگاهند که چه فعالیت‌هایی برای آنها معنابخش است و رضایت به همراه می‌آورد.

حالا، نیوپورت (نویسنده کتاب) به این جنبش خاموش لقبی داده است و استدلال می‌کند که چقدر جای چنین چیزی در دنیای سراسر مملو از فناوری ما خالی است. توصیه‌های معمول نظیر خاموش‌کردن هشدارها (نوتیفیکیشن) روی گوشی‌ها و یا عادت گاه به گاه برای دوری از دنیای دیجیتال به اندازه کافی به ما کمک نمی‌کنند که کنترل خودمان را در دنیای فناوری به دست بگیریم. حتی ایده اینکه به طور کلی از همه وسایل دیجیتال کناره بگیریم هم با توجه به پیچیدگی‌های درخواست‌های خانوادگی، دوستان و کار قابل اجرا نیست. بنابراین آنچه که ما به آن نیاز داریم یک روش هوشمندانه برای این است که تصمیم بگیریم از چه ابزاری به چه هدفی و تحت چه شرایطی استفاده کنیم.

نیوپورت با آوردن مثال‌های متنوعی از کشاورزان آمیشی تا والدین تحت فشار و برنامه‌نویسان سیلیکون ولی[۳] روش‌های متداولی را برای تمرین مینیمالیسم دیجیتال در اختیار قرار می‌دهد. او نشان می‌دهد که چگونه مینیمالیست‌های دیجیتال به ارتباط خود با شبکه‌های اجتماعی نگاهی دوباره می‌اندازند، لذت‌های دنیای غیرآنلاین را دوباره کشف می‌کنند و با خودِ درونی‌شان از طریق دوره‌های تنهایی ارتباط برقرار می‌کنند. او راهبردهایی را برای یکپارچه ساختن این تجربیات در زندگی پیشنهاد می‌کند که با فرآیند سی روزه “کاستن از حجم ارتباطات دیجیتال” (digital declutter) آغاز می‌شود. این فرآیند تاکنون به هزاران نفر کمک کرده است که کمتر خودشان را زیرفشار احساس کنند و کنترل بیشتری بر زندگی خود داشته باشند.

فناوری در ذات خود نه خوب است و نه بد. مسئله مهم در ارتباط با فناوری آن است که از فناوری برای رسیدن به اهداف و ارزش‌ها استفاده شود به جای اینکه اجازه دهیم فناوری از ما استفاده کند. این کتاب می‌تواند چنین راهی را نمایش دهد.


مروری بر اظهارنظرها درباره کتاب

آدام آلتر، نویسنده کتاب غیرقابل مقاومت (irrestible): “کتاب مینیمالیسم دیجیتال اثر کال نیوپورت بهترین کتابی است که من در مدت اخیر درباره ارتباط انسان با فناوری خوانده‌ام… اگر به دنبال راهنمایی هستید که به شما راهی برای رهایی از ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، گوشی‌های هوشمند و اسکرین‌ها را نشان دهد، این کتاب راهنمای خوبی است.”

جرج مک‌کیون، نویسنده کتاب ذات‌گرایی (Essenstialism):”من شما را به چالش دعوت می‌کنم که اگر می‌توانید کل این کتاب فوق‌العاده را در یک نوبت به پایان نبرید! مطمئناً خود من کتاب را در یک نوبت خوانده‌ام و از ایده‌های کال در زندگی خودم به سرعت استفاده کردم”

سث گودین، نویسنده کتاب “این بازاریابی است” : “شما کاربر نیستید بلکه شما محصول هستید. دست‌نگه ندارید، از حساب‌های خود خارج شوید و راه متفاوتی را برای زیستن در این جهان در پیش بگیرید. آفرین کال! یک راهنمای هوشمندانه برای مردم خوب”

رایان هالیدی، نویسنده کتاب “مانع همان مسیر است” (Obastacle is the way): “این کتاب یک دعوت ضروری در جهتِ انجام دادن کارهایی است که هر کسی باید انجام دهد به شرط آنکه بخواهد در زندگی، فرمانده خودش باشد.”

جاشوا فیلدز میلبرن، نویسنده کتاب مینیمالیست‌ها: “کال نیوپورت برای عادتِ خسته‌کننده ما به استفاده از فناوری و فرهنگِ اعتیادآور همیشه آنلاین‌بودن، درمانی پیدا کرده است”

پیتر ادنی، نویسنده کتاب سیبیل پول: “من امیدوارم که هرکسی که گوشی هوشمند دارد و به این فکر می‌کند که وقت او در طول روز چه طور تمام می‌شود، شانسِ خواندن این کتاب و وام گرفتن از ایده‌هایش را داشته باشد. شگفت انگیز است که چگونه یک راهبرد یکسان می‌تواند حالا موفقیت مالی و بهزیستی ذهنی را به همراه بیاورد: انرژی بیشتری را صرف آن چیزی کنید که شما را خوشحال می‌کند و هر آن چیزی را کنار بگذارید که شما را خوشحال نمی‌کند.”

دنیل لوین، نویسنده کتاب ذهن سازمان‌یافته: “دعوت کال در کتاب خودش به داشتن ارتباطاتی معنادار و مشارکتی همان چیزی است که اکنون دنیا به آن احتیاج دارد.”

نائومی آلدرمن، نویسنده کتاب پرفروش فهرستِ نیویورک تایمز با عنوان قدرت: “چه کتاب به موقع و مفیدی! این کتاب نه آنقدر وسواس بیمارگونه دارد و نه آنقدر راحت‌طلب است. یک راهنمای کاربردی برای هشیاربودن درباره تبعاتِ رسانه‌های دیجیتال است. این کتاب مرا به این فکر واداشت که در مواردی استفاده‌ خودم از رسانه را به صورت حساب‌شده‌ بازبینی کنم.”

کی.جی.دل‌آنتونیو نویسنده کتاب “چگونه والد خوشحال‌تری باشیم؟”: “مینیمالیسم دیجیتال دعوتی به تفکر دوباره درباره آن است که چطور می‌خواهیم از اسکرین‌های خودمان استفاده کنیم به جای آنکه اجازه دهیم آنها (و میلیاردرهای پشت این وسایل) از ما استفاده کنند”

رایدر کارول، نویسنده پرفروش فهرست نیویورک تایمز “روش ژورنال گلوله”: “ساده، بصیرت‌افزا، کاربردی! این فلسفه چارچوبی برای نجات‌یافتن در عصر دیجیتال است. این کتاب زندگی‌های بسیاری را بهتر خواهد کرد که شامل زندگی خودم نیز می‌شود”

درباره نویسنده

کال نیوپورت، دانشیار دانشکده علوم کامپیوتر در دانشگاه جرج‌تاون و نویسنده ۶ کتاب شامل “کار متمرکز” و “آنقدر خوب که نتوانند شما را نادیده بگیرند” است. شما نمی‌توانید از وی حساب کاربری روی توئیتر، فیس‌بوک یا اینستاگرام پیدا کنید اما اغلب می‌شود او را در خانه‌اش در کنار خانواده در واشنگتن، دی‌سی یا مشغول نوشتن مقالاتی برای وبسایت معروف calnewport.com پیدا کرد.

درصورت تمایل به دریافت رایگان این کتاب در قسمت “ارتباط با ما“ یک درخواست ثبت نمائید تا در اولین فرصت برای شما ارسال شود (درصورتی که بعد از ۱۲ ساعت ایمیل به دستتان نرسید، پیام های Spam را بررسی نمائید.

[۱] Cal Newport
[۲] ماری کوندو نویسنده و مشاور ژاپنی است که تاکنون چند میلیون نسخه از کتابهایش به فروش رفته است
[۳] مرکز فناوری های دیجیتال در کالیفرنیا، آمریکا
https://weblogibc-co.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  سالروز درگذشت دکتر مصطفی مصباح زاده موسس روزنامه کیهان


  کتاب راهنمای ارتباطات دامپزشکی منتشر شد


  معرفی کتاب‌های پرطرفدار خارجی/ موانع ارتباط مؤثر داخلی (روابط‌عمومی در تجارت)


  بازتعریف ابعاد تعامل با مشتری


  دورکاری با چند روش به افزایش خلاقیت کمک می‌کند


  اولین نظام نامه جامع روابط عمومی در آستانه چاپ قرار گرفت


  روابط عمومی «چشم‌انداز» سازمان را درست می‌کند


  ارتباطات درون سازمانی در سال 2021 چگونه خواهد بود؟


  چرا مردم دنیا نظریه‌های توطئه را باور می کنند


  تفریح و هیجان در میدان مرگ


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران برگزار می‌شود