درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
دوشنبه، 5 آبان 1399 - 19:50   

تشریفات کاربردی/ کارت ویزیت-5

  تشریفات کاربردی/ کارت ویزیت-5


ادامه ادامه مطلب یک

آیا شکستن ساختار بوروکراسی ممکن است؟

  آیا شکستن ساختار بوروکراسی ممکن است؟


ادامه ادامه مطلب دو

نخست وزیر پاکستان خواستار حذف مطالب با محتوای اسلام‌هراسی در فیس بوک شد

  نخست وزیر پاکستان خواستار حذف مطالب با محتوای اسلام‌هراسی در فیس بوک شد


ادامه ادامه مطلب سه

پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی فراخوان داد

  پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی فراخوان داد


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  در شش ماهه نخست سال 99 اتفاق افتاد: 63 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران به واحدهای تولیدی
  طرح‌ریزی در روابط‌عمومی
  کرونا؛ آزمونی برای رهبری انعطاف‌پذیر
  رئیس اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون: فعالیت کانال‌های تسهیلات دهی در تلگرام ذیل عنوان بانک توسعه تعاون، جعلی است
  تشریفات کاربردی/ کارت ویزیت-5
  فراخوان سومین جشنواره نیرو و رسانه
  بخشنامه نحوه اجرای دورکاری کارکنان
  «اطلس تبلیغی» توسط سازمان اوقاف ایجاد می‌شود
  پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی فراخوان داد
  آیا شکستن ساختار بوروکراسی ممکن است؟
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 44648صفحه نخست » ارتباطات و روزنامه نگاریچهارشنبه، 2 مهر 1399 - 13:09
ورود روزنامه همشهری به بورس با فوریت!
همشهری، فرصت‌های خاص خودش را دارد و یک نهاد رسانه اقتصادی بسیار بزرگ است؛ فقط نام و نشان همشهری خودش یک ارزش بسیار بزرگی است. یک سرمایه‌ای به این گران‌قیمتی را ما با چه استدلالی می‌خواهیم به بیرون از شهرداری ببریم؟‌
  

شبکه اطلاع رسانی روابط‌عمومی ایران (شارا)-|| قرار است از میان شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری تهران دو شرکت شهروند و همشهری وارد بورس شوند.

 

روز گذشته یک فوریت لایحه «برنامه عملیاتی اقدامات و زمان‌بندی اجرایی جهت عرضه سهام شرکت‎های خدماتی کالای شهروند و همشهری در بازار سرمایه» بررسی شد. اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از مخالفان این لایحه بودند و از سوی برخی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه نیز تاکید داشتند این لایحه تکلیفی است که شورا برای شهرداری تهران تعیین کرده است.

 

به گزارش شارا به نقل از اعتماد، محمدجواد حق‎شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در مخالفت این لایحه گفت: مساله ما حضور دو موسسه بسیار مهم شهرداری در بورس است. این روزها بورس وضعیت به‎ شدت آسیب‌پذیری پیدا کرده است و گرفتاری آن جدی است؛ لذا خواهشمندم این مساله در کمیسیون‎های تخصصی طرح شود چراکه موضوع واگذاری سرمایه‎های شهرداری است.

 

نکته دوم اینکه کنار هم مطرح کردن همشهری و شهروند دو داستان جدا از هم است. الهام فخاری هم در مخالفت یک فوریت این لایحه گفت: وضعیت «همشهری» و «شهروند» برای ما اعضای شورای شهر مشخص نیست به گونه‌ای که شش نامه با امضای رییس شورا به شهرداری فرستاده شده است تا در مورد وضعیت هیات‌مدیره فروشگاه شهروند به ما توضیح دهند.

 

باعث سرافکندگی است که بگویم هنوز اتفاقی نیفتاده است و گزارش به ما نداده‌اند. چگونه وقتی جواب یک نامه را به ما نمی‌دهند می‌خواهند شرکت را وارد بورس کنند. اما زهرا نژادبهرام به عنوان موافق این لایحه گفت: با یک فوریت طرح موافقم چراکه اولا در گذشته هم چنین برنامه‎ای داشتیم که شرکت‎های شهرداری که قابلیت حضور در بورس را دارند، وارد این چرخه کنیم. علت دوم هم ساختار بودجه در شرایط کنونی است. هرچقدر که از ظرفیت‎های موجود درآمدزایی کنیم به نفع شهرداری است.

 

سید محمود میرلوحی نیز سخنان خود را در قالب نظر کمیسیون بیان داشت و گفت: در بند الف بسته محرک اقتصادی اشاره شد که موسسه شهروند را ظرف یک ماه وارد بورس کنیم ولی امروز بعد چندماه به آن رسیده‎ایم. او ادامه داد: مستحضر باشید که کار زیادی در این زمینه توسط شهرداری و کمیسیون‎های برنامه و بودجه و کمیسیون اقتصادی انجام شده است و اکنون آخرین وقت است و دیگر فرصت نمی‌کنیم. سه بار تاکید کردیم که این کار بشود.


میرلوحی در توضیح دیدگاه خود افزود: دوره اول بحث بود شرکت شهروند با 800 میلیارد تومان واگذار شود اما اکنون با بیش از 10 هزار میلیارد تومان می‌تواند برای شهرداری درآمدزایی کند. مجید فراهانی نیز در دفاع از این فوریت گفت: ما قبلا دو مصوبه در این خصوص داشتیم که شهرداری باید ظرف مدت سه ماه شرکت‌ها و موسساتی که می‌تواند وارد بازار سرمایه شوند را معرفی کند که این کار را نکرد و ما در مصوبه دوم در حین تصویب بسته محرک اقتصادی مشخصا نام شهروند و همشهری را قید کردیم که حالا هم لایحه آن در اختیارمان قرار گرفته است.

 

 این عضو شورای شهر تهران افزود: شهرداری نمی‌خواست این تکلیف را انجام دهد و ما اعضای شورای شهر خودمان در دو مصوبه شهرداری را ملزم کردیم و حالا بهتر است به فوریت این لایحه رای دهیم. در ادامه حامد مظاهریان معاون برنامه‎ریزی، توسعه شهری و امور شورا گفت: این لایحه خواست خود شورای شهر بوده و قاعدتا شورا باید مدافع آن باشد. او با تایید سخنان الهام فخاری گفت: در واقع وقتی شرکتی وارد بورس می‌شود باید شفاف شود. این یک تاسف بزرگ است که از میان بیست شرکت متعلق به شهرداری هیچکدام وارد بورس نشده‎اند و حال این اولین فرصت برای این اقدام بود.

 

در نهایت یک فوریت این لایحه با 12 رای موافق به تصویب رسید. الهام فخاری از مخالفان این لایحه درباره مخالفت واگذاری همشهری به «اعتماد» گفت: به‌طور کلی مخالف واگذاری چند واحد اقتصادی پرقدرت که متعلق به شهرداری تهران است، در فضای بورس بودم. بحث دیگری که در خصوص روزنامه همشهری وجود دارد بحث شفافیت است، چرا این شفافیت در گزار‌ش‌دهی، در تعیین وضعیت و در روند تحقیق و تفحص همشهری اتفاق نیفتاده است؟ ما یک حرفی بزنیم یک چیز دیگر عمل کنیم؟ تحقیق و تفحص همشهری کجاست!؟ معلوم نیست از شورا اساسا خارج شده یا نشده است!

 

خب چطور می‌گویند که می‌خواهیم همشهری را به بورس ببریم؟ رییس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران معتقد است: ‌این نوع تصمیم‌گیری‌ها پرتاب کردن صورت‌مساله به یک جای دیگر است و اصلا حل مساله نیست. همشهری، فرصت‌های خاص خودش را دارد و یک نهاد رسانه اقتصادی بسیار بزرگ است؛ فقط نام و نشان همشهری خودش یک ارزش بسیار بزرگی است. یک سرمایه‌ای به این گران‌قیمتی را ما با چه استدلالی می‌خواهیم به بیرون از شهرداری ببریم؟‌ آن هم در سال آخر. فخاری اضافه کرد: ‌از طرفی هنوز مشخص نیست که آنجا قبلا چه اتفاقاتی افتاده و در این دوره چه اتفاقاتی افتاده است.

 

 با احترام به همه مدیران و کارکنان همشهری بحث زیرسوال بردن افراد نیست بلکه باید ارزیابی عملکرد اتفاق بیفتد. مجموعه همشهری املاکی دارد که تعداد آن و ارزش آنها هم کم نیست. چه بوده، چه تحویل گرفتیم، الان در چه وضعیتی است، اصلا آیا بورس می‌تواند مجموعه را پاسخگو کند؟ یعنی به الزام به بورس فرستادن باید به مجموعه پاسخگو باشد؟ پس شورا چه کاره است؟ یعنی چون شورا نمی‌تواند پاسخ روشنی بگیرد، متوسل به پرتاب کردن یک سرمایه‌ای به این بزرگی به بورس می‌شود؟ این به ‌نظر من اصلا روش درستی نیست و من معتقدم تا وقتی هم که این فضا درست و اصلاح نشود، اصلا به بورس فرستادن یا نفرستادن نباید مساله مجموعه باشد.


فخاری به موضوع واگذاری شهروند به بورس هم اشاره کرد و گفت: مجموعه شهروند هم درگیر مسائل خاص دیگری است. شهروند اصلا وضعیت سرپرست یا مدیرعاملش روشن نیست و هیچ گزارش روشنی در خصوص آن به شورا ارایه نشده است، ما برج 10، تذکری را درخصوص این شرکت مطرح کردیم. 6 نامه پیرو زدیم که مستندات آن را هم به رسانه می‌دهم و هنوز هیچ پاسخ روشنی دریافت نکردیم. مگر اعلام هیات‌مدیره‌ها با تاکید بر شهروند موضوع عجیبی بوده که ما از شهرداری خواستیم!؟ ضمن اینکه من معتقدم واقعا نظارت‌ها در مورد شهروند باید خیلی دقیق‌تر و خیلی سامان‌یافته‌تر باشد. رفت‌و‌آمدهایش باید معلوم باشد بر چه اساسی بوده است؟ خب اینها همه‌اش وظیفه شورا است. وظیفه شورا است، نه‌تنها اختیار شورا و این زمین گذاشته شده است.
 

 

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تشریفات کاربردی: آداب حضور در مجامع عمومی3


  پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی فراخوان داد


  تشریفات کاربردی/ کارت ویزیت-5


  شهادت کارشناس مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز


  ۹ پیش‌بینی برای جهان پساکرونا


  مرگ شاه گوشه‌گیر؛ پدر سامسونگ نوین


  احتمال روبه‌رو شدن فیسبوک با اتهام جدید مربوط به انحصارجویی


  معرفی کتاب/ مینیمالیسم دیجیتال


  مخاطرات صنعت تبلیغات در پیچ و خم کرونا


  نوآوری


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: دعوت دبیرخانه پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی برای حضور در این رویداد علمی