درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
چهارشنبه، 30 مهر 1399 - 17:27   

کیفرخواست بزرگ دولت آمریکا علیه گوگل

  کیفرخواست بزرگ دولت آمریکا علیه گوگل


ادامه ادامه مطلب یک

پارلمان اروپا خواستار وضع مقررات دقیق و سختگیرانه برای غول‌های اینترنتی شد

  پارلمان اروپا خواستار وضع مقررات دقیق و سختگیرانه برای غول‌های اینترنتی شد


ادامه ادامه مطلب دو

نمایشگاه «آینده» دبی نماد آینده جهانی

  نمایشگاه «آینده» دبی نماد آینده جهانی


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی

  فراخوان پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  نسخه‌‌ای برای دوام و مقاومت بیشتر شرکت‌ها
  پارلمان اروپا خواستار وضع مقررات دقیق و سختگیرانه برای غول‌های اینترنتی شد
  وزیر اقتصاد در جمع خبرنگاران در پایان نود و نهمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی
  فولاد مبارکه 3 بار از سوی آمریکا مورد تحریم قرار گرفته است/ آب به آسیاب دشمن نریزیم
  شتاب بیشتر روند فعالیت شرکت امید
  رونمایی از " سامانه سامر " روابط عمومی شهرداری صالحیه
  نمایشگاه «آینده» دبی نماد آینده جهانی
  مترجم جدید فیس بوک ۱۰۰ زبان مختلف را با یادگیری ماشین ترجمه می کند
  دیوار ها مکانی برای معرفی روابط عمومی
  مدیریت به وسیله انتظارات
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 44588صفحه نخست » بانک و بیمهشنبه، 29 شهریور 1399 - 14:54
معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه تأکید کرد: تأمین مواد اولیه بزرگترین چالش فولادسازان برای جهش تولید
درحالی که سایۀ شدیدترین تحریمها بر اقتصاد ایران سایه افکنده، جهش تولید، به عنوان استراتژی اصلی پیش روی اقتصاد کشور قرار گرفته و بخشهای مختلف صنعتی و تولیدی به خوبی به این نکته پی برده اند که نه تنها نباید متوقف شوند، بلکه باید مسیری رو به توسعه را طی کنند. نباید این واقعیت را نیز از ذهن دور داشت که وضعیت کنونی با نقطۀ مطلوب فاصله دارد؛ چراکه ظرف سه سال گذشته، رشد بخش واقعی اقتصاد کشور منفی بوده و صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده این روند تا پایان سال 99 در اقتصاد ایران ادامه یابد و رشد اقتصادی به منفی 5 درصد برسد؛ البته نباید شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا را نیز در این زمینه از یاد برد.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط‌عمومی ایران (شارا)-|| درحالی که سایۀ شدیدترین تحریمها بر اقتصاد ایران سایه افکنده، جهش تولید، به عنوان استراتژی اصلی پیش روی اقتصاد کشور قرار گرفته و بخشهای مختلف صنعتی و تولیدی به خوبی به این نکته پی برده اند که نه تنها نباید متوقف شوند، بلکه باید مسیری رو به توسعه را طی کنند. نباید این واقعیت را نیز از ذهن دور داشت که وضعیت کنونی با نقطۀ مطلوب فاصله دارد؛ چراکه ظرف سه سال گذشته، رشد بخش واقعی اقتصاد کشور منفی بوده و صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده این روند تا پایان سال 99 در اقتصاد ایران ادامه یابد و رشد اقتصادی به منفی 5 درصد برسد؛ البته نباید شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا را نیز در این زمینه از یاد برد.


به گزارش شارا به نقل از روابط‌عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، نکتۀ حائز اهمیت آن است که از منظر علمی، اقتصاد ایران در دورۀ رکود تورمی قرار گرفته و آنچه در این دورۀ زمانی نیاز کشور است سرمایه‌گذاری‌های جدید و توسعۀ صنایع مولد و بالادستی است. این وضعیت نشان می‌دهد صنعت کشور، باوجود پتانسیل‌های قابل‌توجه، نیاز به حمایت‌های جدی و اساسی دارد؛ به‌خصوص صنایع باوجود تحریم‌ها و فشارهای مالی طی دو سال گذشته ایستادگی کرده‌اند و اجازه نداده‌اند وضعیت اشتغال کشور با بحران مواجه شود و همچنان نیز می‌توان به افق‌های جدید امیدوار بود.


در این میان، جهش تولید در برخی از بخش‌های معدن و صنایع معدنی، به‌ویژه در فولاد کشور، نظیر فولاد مبارکه، محقق شده است.


مختار بخشیان، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه، در گفت‌وگو با خبرنگار دنیای اقتصاد اعلام کرد: در شرایط کنونی با بهره‌برداری از پروژۀ گاززدایی در فولاد مبارکه تا پایان سال جاری، ظرفیت گریدهای ویژه از 700 هزار تن به یک‌میلیون و 200 هزار تن خواهد رسید.


وی افزود: البته بخشی از اسلب تولیدشده را به ورق تبدیل می‌کنیم، ولی بخشی را هم نمی‌توانیم؛ چراکه امکان تولید در خط نورد فعلی وجود ندارد و نیاز به همت والا دارد که بتوان این مرحله از ایجاد ارزش‌افزوده را نیز سپری کرد؛ اما قابلیت صادرات فراهم خواهد شد.


معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه ایستگاه گاززدایی پروژۀ بزرگی است، اما نورد گرم شمارۀ 2 ابَرپروژۀ ملی است، تصریح کرد: در منطقه، پروژه‌ای به این بزرگی وجود ندارد؛ ازاین‌رو نیاز به حمایت همه‌جانبۀ کشوری دارد و همۀ ارکان کشور باید کمک کنند تا این پروژه به سرانجام برسد؛ زیرا نیاز کشور را به‌صورت کامل پاسخ می‌دهد و پس از اجرای آن میزان عرضه از تقاضا پیشی خواهد گرفت.


وی در مورد موانع و مشکلات تولید در سال جهش تولید خاطرنشان کرد: تحقق اهداف سال جهش تولید نیاز به فراهم شدن شرایطی دارد. در این زمینه اولین موضوع، تأمین مواد اولیه است که برای تولیدکنندگان بسیار حائز اهمیت است.


بخشیان تأکید کرد: چنانچه تولیدکنندگان چشم‌انداز روشنی از وضعیت تأمین مواد اولیۀ موردنیاز خود داشته باشند، به‌طورقطع برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای تولید خواهند داشت.


وی همچنین به قوانین و مقررات دست‌وپاگیر گمرکی اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون این موانع در حوزۀ تأمین قطعات و تجهیزات یدکی وارداتی پیش پای تولیدکنندگان قرار گرفته است که باید خطوط تولید خود را تغذیه کنند.


معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه تأکید کرد: البته در این میان دشواری‌های انتقال ارز را هم نمی‌توان نادیده گرفت؛ اگرچه دولت در این خصوص چندان مقصر نیست.


وی مسائل تأمین مالی و بانکی را ازجمله موانع و مشکلات دیگر تولیدکنندگان برشمرد و گفت: این موضوع در شرایطی مطرح است که تحریم‌ها نیز معضلی است که باید راه‌هایی برای کاهش آثار آن یافت.


بخشیان در مورد طرح و برنامه‌های فولاد مبارکه برای تحقق جهش تولید تصریح کرد: یکی از مواردی که انتظار می‌رود برای تحقق اهداف جهش تولید از آن حمایت شود، پروژۀ نورد گرم شمارۀ 2 است که به‌عنوان یک پروژۀ ملی باید مورد حمایت همۀ ارکان کشور باشد، زیرا اگر این پروژه اجرایی شود، به‌راحتی فولاد مبارکه می‌تواند نیاز بخش‌های مختلف کشور را تأمین کند.


وی در مورد تحقق جهش تولید در سال جاری در فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: واقعیت آن است که تولید فولاد در ماه‌های ابتدایی امسال، خلاف این را ثابت کرده است؛ چراکه ما فناوری فولاد و دانش تولید فولاد را در کشور داریم و زیرساخت‌های آن وجود دارد. مشکل ما با خارج مرتبط نیست و با داخل ارتباط دارد.


معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه تأکید کرد: موضوعاتی نظیر تأمین مواد اولیه، سیاست‌های ارزی و نوسان در سیاست‌های دولتی است که ممکن است تأثیرات منفی بر اجرای پروژه‌های شرکت بگذارد.


بخشیان دربارۀ حمایت‌های لازم برای رفع موانع پیش پای تولید تصریح کرد: مهم‌ترین نکته در حمایت از تحقق اهداف جهش تولید، تأمین مواد اولیۀ گروه فولاد مبارکه است. چنانچه سنگ‌آهن و گندلۀ موردنیاز تأمین شود، می‌توانیم کار را پیش ببریم. به‌هرحال، عملکرد کارکنان فولاد مبارکه در چهار ماه اول سال خلاف این ادعا بوده که جهش تولید امکان‌پذیر نیست.


به گفتۀ وی، فولاد مبارکه پیش‌ازاین مواد اولیۀ لازم برای 6 ماه را ذخیره داشت، اما هم‌اکنون این امر میسر نیست و این شرکت با کمبود مواد اولیه مواجه است. در زمینۀ تولید، مهم‌ترین مسئله تأمین مواد اولیه است و باید سیاست‌گذاران در این زمینه کمک کنند.


معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه تکمیل زنجیرۀ تأمین می‌تواند در تحقق اهداف تولید مؤثر واقع شود، خاطرنشان کرد: زنجیرۀ تأمین نقش کلیدی و محوری در ثبات و تداوم تولید دارد. هم‌اکنون فولاد مبارکه بخشی از زنجیرۀ تأمین خود را تکمیل کرده است؛ البته تأمین مواد اولیه به دلیل سیاست‌گذاری دولتی، فولاد مبارکه را با مشکل مواجه کرده بود.


به گفتۀ وی، فولاد مبارکه بر بخش معدن تمرکز نداشت، ولی معدنی‌ها فولادساز شدند و ضعف مجموعۀ ما این بود که در تأمین مواد اولیۀ خود مستقیما وارد نشده بودیم. البته قرار هم بر این نبود و فولاد مبارکه درست حرکت کرده بود. قرار بود گروهی در حوزۀ معدن، کشف و استخراج فعالیت کنند و عده‌ای نیز کار تولید فولاد و محصول را پیش ببرند. همه جای دنیا به همین ترتیب عمل می‌کنند.


بخشیان خاطرنشان کرد: تعادل میان تأمین مواد اولیه و تولید در سال‌های اخیر به ‌هم‌ خورده و تأثیر خود را در زنجیرۀ تأمین گذاشته است.
 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  چهار قاعده برای مذاکره‌ای موفق


  مسوولیت شرکتی در مقابل جامعه


  اشتباهات در فروش


  دیوار ها مکانی برای معرفی روابط عمومی


  مدیریت به وسیله انتظارات


  کتاب سال روابط عمومی ایران منتشر شد


  بازیابی آزادی عمل در دوران کرونا


  گزارش نشست شورای روابط عمومی های استان مرکزی


  نوکیا شبکه نسل چهارم تلفن همراه را در کره ماه برای ناسا می‌سازد


  زمانی یک سازمان موفق خواهد بود که روابط‌عمومی پویا یی داشته باشد


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: دعوت دبیرخانه پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی برای حضور در این رویداد علمی