درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 6 آذر 1399 - 23:29   

آخرین مهلت ارسال آثار به پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی

  آخرین مهلت ارسال آثار به پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب یک

انتصاب مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی

  انتصاب مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی


ادامه ادامه مطلب دو

انتصاب مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری البرز

  انتصاب مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری البرز


ادامه ادامه مطلب سه

انتصاب مدیرکل روابط عمومی جامعه الزهرا

  انتصاب مدیرکل روابط عمومی جامعه الزهرا


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  انتصاب مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
  چگونه دموکراسی را از فناوری نجات دهیم
  تقدیر معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان شاهرود از مسئول روابط عمومی و تشریفات فرمانداری
  استوری لینکدین؛ یک فرصت برای روابط عمومی‌ها
  انتصاب مدیرکل روابط عمومی جامعه الزهرا
  نتایج یک نظرسنجی جدید: داستان‌سرایی برند روز به روز بیشتر می‌شود
  کتاب "روابط‌عمومی در عصر کرونا" منتشر شد
  هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران برگزار می‌شود
  تقدیر وزارت جهاد کشاورزی از مدیر روابط عمومی دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد
  محبوبیت پلی استیشن ۵، فروش فوق‌العاده
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 44201صفحه نخست » مقالات روابط عمومیجمعه، 24 مرداد 1399 - 17:00
اصول روابط عمومی مناسب در دوران کرونا
ایراد اصلی برندها در حوزه روابط عمومی عجله ‎شان است. شما با عجله بسیار زیادی امکان تاثیرگذاری بر روی مشتریان را نخواهید داشت بنابراین باید اندکی شکیبایی بیشتر به خرج دهید. هرچه دامنه مطالعه شما بیشتر باشد، امکان اجرای کمپین روابط عمومی بهتری را خواهید داشت.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| زمانی که ویروس کرونا در سطح جهانی توسعه پیدا کرد، بسیاری از برندها هنوز نسبت به عمق فاجعه آگاهی نداشتند. قطع ارتباط مستقیم میان برندها و مشتریان برای بیش از پنج ماه حادثه ‎ای عجیب به نظر می ‎رسد. بی ‎تردید بسیاری از برندها انتظار چنین حادثه‎ ای را نداشتند بنابراین واکنش آنها در قبال چنین اتفاقی متفاوت بود.

 

بدون تردید پوشش رسانه ‎ای نسبت به اتفاقات برند در شرایط کرونایی اهمیت بسیار زیادی دارد. امروزه مشتریان انتظار آگاهی از وضعیت برندها در هر شرایطی را دارند بنابراین شما مسئولیت بسیار سنگینی در قبال اطلاع‎ رسانی وضعیت برندتان دارید. این امر از نظر تعامل با مشتریان اهمیت بالایی دارد بنابراین شما باید توجه ویژه ‎ای به آن داشته باشید. ما در ادامه به بررسی برخی از مهمترین نکات روابط‌عمومی و آگاهی ‎بخشی رسانه ‎ای در دوران کرونا به منظور استفاده هرچه بهتر برندها خواهیم پرداخت.

1. اولویت مردم در پوشش رسانه‎ ای

پوشش رسانه‎ ای از سوی برندها فقط مربوط به دنیای کسب و کار نیست. بسیاری از کسب و کارها در عمل فقط به دنبال جلب نظر مشتریان به وضعیت کسب و کارشان هستند. مهمترین نکته در این میان تعامل میان برندها با مشتریان ‎شان براساس نیازهای جاری ‎شان است. اگر شما توانایی اطلاع‎ رسانی و توجه به وضعیت مشتریان را نداشته باشید، به سرعت از سوی مشتریان فراموش خواهید شد بنابراین باید استراتژی درستی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در پیش بگیرید.

امروزه توجه به وضعیت مشتریان در تعامل با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا اهمیت بسیار زیادی دارد. برخی از برندها در عمل توانایی جلب نظر مخاطب هدف ‎شان را ندارند. این امر ناشی از عدم تمایل برای آگاهی از وضعیت آنهاست. اگر شما نیز چنین وضعیتی در عرصه کسب و کار دارید، باید به سرعت نسبت به تغییر گرایش برندتان اقدام نمایید. در غیر این صورت در ادامه مسیر کسب و کار با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهید شد. اغلب برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نیاز به شناخت سلیقه آنها دارند بنابراین شما باید چنین مرحله‎ ای در زمینه روابط عمومی و بازاریابی را جدی تلقی نمایید.

2. تلاش برای کمک به مشتریان

نقش مشتریان در عرصه روابط عمومی بسیار پررنگ است. کسب و کارها در تمام فرآیند فعالیت ‎شان باید توجه ویژه ‎ای به مشتریان داشته باشند. پوشش رسانه‎ ای کسب و کار بدون توجه به کمک به مشتریان ناقص خواهد بود. شما پس از شناسایی مشکلات مشتریان باید نسبت به ارائه کمک‎ های کاربردی به آنها نیز اقدام نمایید. بدون تردید سطح توانایی هر برند با دیگران متفاوت است. بنابراین شما باید با انتخاب هوشمندانه به مشتریان کمک نمایید.

برخی از برندها در طول دوران کرونا برخی از محصولات‎ شان را به صورت قسطی در اختیار مشتریان قرار داده ‎اند. شاید چنین اقداماتی در نگاه نخست بسیار ساده باشد، اما تاثیر روانی قابل توجهی بر روی مشتریان خواهد داشت. مهمترین نکته در این بخش رعایت صداقت با مشتریان است. شما باید به خوبی وضعیت مشتریان را درک کنید. سپس با بیان وضعیت برندتان به دنبال راهکاری برای کمک به آنها باشید. در غیر این صورت فرآیند تاثیرگذاری شما بر روی مخاطب هدف ناقص خواهد ماند.

امروزه مشتریان احساس همدردی قابل توجهی با برندها نشان می‎ دهند بنابراین شما نیاز به ارائه کمک‎ های بیش از اندازه بزرگ برای جلب نظر مخاطب هدف نخواهید داشت. این امر مزیت بسیار بزرگی برای برندها محسوب می ‎شود. اگر شما به دنبال جلب نظر مخاطب هدف هستید، باید به طور شفاف نسبت به شرایط نامساعد کسب و کارتان و شیوه ‎های همکاری با مشتریان برای کاهش مشکلات ‎شان صحبت نمایید. در غیر این صورت توانایی تاثیرگذاری چندانی بر روی مخاطب هدف نخواهید داشت.

3. اهمیت مطالعه پیرامون شرایط

شرایط ایجاد شده در زمینه کسب و کار اهمیت بسیار زیادی دارد. برخی از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نیاز به اطلاعات دست اول دارند. خوشبختانه امروزه کانال‎ های ارتباطی بسیار زیادی میان برندها و مشتریان وجود دارد بنابراین دسترسی به اطلاعات دست اول مشکل چندان مهمی نخواهد بود. مهمترین نکته در این میان استفاده از تکنیک ‎های کاربردی و همچنین اندکی شکیبایی برای دستیابی به نتیجه موردنظر است.

ایراد اصلی برندها در حوزه روابط عمومی عجله ‎شان است. شما با عجله بسیار زیادی امکان تاثیرگذاری بر روی مشتریان را نخواهید داشت بنابراین باید اندکی شکیبایی بیشتر به خرج دهید. هرچه دامنه مطالعه شما بیشتر باشد، امکان اجرای کمپین روابط عمومی بهتری را خواهید داشت.

4. توجه به محدودیت ‎های زمانی

دوران کرونا برای همیشه پابرجا نخواهد ماند. این بحران نیز مانند بسیاری از بحران‎ های دیگر دیر یا زود رفع خواهد شد. نکته مهم استفاده از بازه زمانی جاری برای نمایش تعهد کسب و کارمان به مشتریان است. امروزه مشتریان انتظارات بسیار زیادی از برندها دارند بنابراین شما باید به خوبی نسبت به انتظارات آنها پاسخ دهید. در غیر این صورت مشتریان به سرعت به سراغ برندهای دیگر خواهند رفت.

طراحی برنامه بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف در بازه زمانی کنونی اهمیت بسیار زیادی دارد. اغلب اوقات فرآیند روابط عمومی با بازاریابی شباهت بالایی دارد بنابراین شما امکان استفاده از اطلاعات دست اول موردنیاز برای حوزه بازاریابی به منظور ساماندهی استراتژی روابط عمومی را خواهید داشت.

5. توجه به رسانه ‎های دیجیتال

روابط عمومی از طریق رسانه‎ های سنتی همیشه پاسخ مناسب برای برندها نیست. گاهی اوقات شما باید با رسانه ‎های تازه نیز هماهنگی قابل ملاحظه ‏ای داشته باشید. این امر شامل حضور فعال در فضای شبکه‎ های اجتماعی و تأمل نزدیک با کاربران است. مزیت اصلی این روند امکان بیان ایده‎ های مختلف و مشارکت با مشتریان در حوزه‎ های مختلف خواهد بود.

امروزه مشتریان دیگر به رسانه ‎های سنتی توجه زیادی ندارند بنابراین شما باید هرچه سریع ‎تر نسبت به تغییر شیوه فعالیت در حوزه روابط عمومی اقدام نمایید. بسیاری از برندها به دلیل تاخیر در این فرآیند مشکلات بسیار زیادی را متحمل می شوند.

ویروس کرونا شرایط دشواری برای برندها پدید آورده است. مهمترین مسئله در این میان توجه به بخش روابط عمومی برای نجات کسب و کارمان است. حفظ ارتباط با مخاطب هدف در طول دوران کرونا اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر شما نیز علاقه‎ مند به حفظ ارتباط برندتان با مخاطب هدف هستید، باید از همان ابتدا نسبت به توجه به حوزه روابط عمومی اقدام نمایید. در غیر این صورت مشکلات بسیار زیادی در زمینه تعامل با مشتریان خواهید داشت.
 

نویسنده: ابی اُکانر
مترجم: علی آل علی
منبع: prdaily
www.forsatnet.ir

 

 

 

 

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  دمکراسی فارابی


  سرنوشت نخستین روزنامه ای که در آمریکا انتشار یافت


  سه نکته که متخصصان روابط عمومی باید در مورد تجزیه و تحلیل احساسات بدانند


  هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران برگزار می‌شود


  نتایج یک نظرسنجی جدید: داستان‌سرایی برند روز به روز بیشتر می‌شود


  کرونا و شرکت‌های مسئولیت‌پذیر


  استوری لینکدین؛ یک فرصت برای روابط عمومی‌ها


  کتاب "روابط‌عمومی در عصر کرونا" منتشر شد


  ۳۲ میلیون کاربر بازی‌های دیجیتال ‌در ایران


  محبوبیت پلی استیشن ۵، فروش فوق‌العاده


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران برگزار می‌شود