درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
دوشنبه، 13 مرداد 1399 - 16:32   

تقویم روز ارتباطات/ رسانه ای نوین به نام «ویکیلیکس»

  تقویم روز ارتباطات/ رسانه ای نوین به نام «ویکیلیکس»


ادامه ادامه مطلب یک

انتقاد، آنچه امروزه رسانه کمتر بر می تابد ...

  انتقاد، آنچه امروزه رسانه کمتر بر می تابد ...


ادامه ادامه مطلب دو

رهبران فصیح جهان معرفی شدند/ اوباما، بهترین سخنور دهه گذشته

  رهبران فصیح جهان معرفی شدند/ اوباما، بهترین سخنور دهه گذشته


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی

  فراخوان پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  انتقاد، آنچه امروزه رسانه کمتر بر می تابد ...
  آینده برندی که اوج گرفت
  چرا آدم‌‌های باهوش بیشتر تحت‌تأثیر خبرهای جعلی قرار می‌گیرند؟
  مدیر روابط عمومی دادگستری استان یزد: جشنواره عدلیه و رسانه گامی در جهت تحقق عدالت رسانه ای است
  اول تکلیف‌تان را روشن کنید!
  رسانه‌های چین چطور اختلافات این کشور با دنیا را پوشش می‌دهند؟
  بازدید رئیس روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه جنوب شرق از منطقه جنوبشرق
  تقویم روز ارتباطات/ رسانه ای نوین به نام «ویکیلیکس»
  تقویم روز ارتباطات/ مرگ روزنامه نگاری که عاشق حرفه اش بود
  تولید محتوای اثربخش، نیاز امروز روابط عمومی ها
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 43667صفحه نخست » بانک و بیمهشنبه، 14 تیر 1399 - 23:34
امضای تفاهم نامۀ احداث شاخص ترین خط ریلی کشور با حضور مدیر عامل فولاد مبارکه
تفاهم‌نامۀ «احداث خط دوم راه‌آهن سنگان- تربت حیدریه-جندق-بافق» و «حمل ریلی مواد اولیۀ معدنی و محصولات صنایع معدنی سنگان» با حضور سرپرست وزارت صمت، وزیر راه و شهرسازی، رئیس هیئت عامل ایمیدرو، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شهردار تهران به امضا رسید.
  

 

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| تفاهم‌نامۀ «احداث خط دوم راه‌آهن سنگان- تربت حیدریه-جندق-بافق» و «حمل ریلی مواد اولیۀ معدنی و محصولات صنایع معدنی سنگان» با حضور سرپرست وزارت صمت، وزیر راه و شهرسازی، رئیس هیئت عامل ایمیدرو، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شهردار تهران به امضا رسید.

به گزارش شارا به نقل از روابط‌عمومی 
شرکت فولاد مبارکه اصفهان، در این تفاهم‌نامه که به امضای رئیس هیئت عامل ایمیدرو، مدیر عامل فولاد مبارکه و مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران رسید، از این پروژه 8 هزار میلیارد تومانی به‌عنوان شاخص‌ترین خط ریلی کشور نام برده شد و مقرر است سرمایه‌گذاری آن از سوی شرکت‌های فعال در ناحیۀ معدنی سنگان انجام گیرد و راهبری پروژه بر عهده فولاد مبارکه باشد.


در این مراسم، مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت تصریح کرد: فولاد مبارکه دو هفته پیش با حضور رئیـــس‌جمهوری، فاز اول گنــدله‌ســازی سنگان را آغاز کرد و امروز نیز شاهد آغاز توسعۀ حمل ریلی هستیم و از این بابت بسیار تشکر می‌کنیم.


درآمدهای معدنی،‌ بار کاهش درآمد نفت را به دوش می‌کشند


وی ضمن قدردانی از اقدامات ایمیدرو برای توسعۀ ریلی سنگان تصریح کرد: تحول عظیمی در حوزۀ فولاد مبارکه و خوزستان و ذوب‌آهن انجام گرفته است.


حسین مدرس‌خیابانی در ادامه به وجود ۶۸ نوع مادۀ معدنی در کشور و سهم ۲ درصدی ایران از کل ذخایر معدنی جهان اشاره کرد و گفت: معتقدم بخش معدن می‌تواند جایگزین بخش نفت باشد و هم‌اکنون نیز درآمدهای معدنی بار کاهش درآمدهای نفتی را به دوش می‌کشد.


وی بیان داشت: سال گذشته درمجموع ۵۷ میلیون تن از تولیدات زنجیرۀ فولاد صادر شد که نیاز به حمل‌ونقل و برنامه‌های توسعۀ زیرساخت دارد.


سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: شاید مهم‌ترین موضوع در زنجیرۀ فولاد، لجستیک و حمل‌ونقل آن باشد، زیرا معادن مربوطه در کشور پراکنده‌اند و دسترسی به مراکز تولید و مصرف دشوار است.


به گفتۀ مدرس‌خیابانی سهم حمل ریلی در کشور به‌شدت کم است و به دلایلی همچون صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش تصادفات جاده‌ای، دسترسی آسان و... به‌شدت به افزایش این سهم نیازمندیم.


تولید بدون زیرساخت امکان توسعه ندارد


مدرس‌خیابانی یادآور شد: این طرح‌های توسعه‌ای، کمک لجستیکی به بخش تولید است و تولید بدون توسعۀ زیرساخت‌های لجستیکی و زیرساخت‌های تجاری امکان نخواهد داشت.


وی اظهار داشت: درحالی‌که مجموع ذخایر معدنی جمهوری اسلامی ایران حدود ۵۳ میلیارد تن است، اما فقط برای ۷۰۰ میلیون تن آن مجوز بهره‌برداری داشته‌ایم و تنها از ۵۰۰ میلیون تن آن بهره‌برداری می‌شود که حمل همین مقدار نیز از طریق جاده‌ای امکان‌پذیر نیست و بر این اساس توسعۀ ریلی از اهمیت زیادی برخوردار است.


سرپرست وزارت صمت افزود: در همۀ حوزه‌های صنعتی، وابستگی به خارج و ارزبری وجود دارد که قابل دفاع نیست و امروز توسعۀ داخلی‌سازی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت صنعت است. برنامۀ امسال، کاهش ارزبری 3.2 میلیارد دلاری در بخش صنعت و معدن است.


وی در پایان تأکید کرد: راه نجات اقتصاد کشور، تولید است که با اتکا به داخلی‌سازی و بومی‌سازی، و تکیه بر جوانان، مراکز تحقیقاتی و مراکز دانش‌بنیان میسر می‌شود.

کاستی‌های زیرساخت‌های لجستیک برطرف می‌شود


وزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم گفت: با حرکت جهشی سعی داریم کاستی‌های بخش لجستیک و زیرساخت حمل‌ونقل را رفع کنیم؛ اگرچه در این فرایند، با مزاحمت‌های دشمنان مواجهیم.


محمد اسلامی با اشاره به تفاهم‌نامۀ راه‌آهن با شرکت‌های سرمایه‌گذار سنگان برای ساخت ۸۰۰ کیلومتر خط دوم ریلی با اعتبار 8 هزار میلیارد تومان در شرق کشور افزود: این خط موجب می‌شود ظرفیت 7 میلیون تنی جابه‌جایی بار در این منطقۀ معدنی به ۲۰ میلیون تن افزایش یابد.


اسلامی گفت: ظرفیت جابه‌جایی بار از سنگان به سمت نقاط مصرف (شرکت‌های معدن و صنایع معدنی) که تا 1100 کیلومتر مسیر را شامل می‌شود، افزایش می‌یابد.


وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای ساخت خط دوم این محور ریلی درست‌ترین تصمیم را گرفته‌ایم، گفت: این مسیر ریلی جدید با سرمایه‌گذاری شرکت داخلی ساخته می‌شود و خبری از خارجی‌ها نیست.

فولاد مبارکه، راهبر شاخص‌ترین پروژۀ خط ریلی کشور


خداداد غریب‌پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو دیگر سخنران حاضر در این آئین گفت: فولاد مبارکه، راهبر شاخص‌ترین پروژۀ خط ریلی کشور است.


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فولاد مبارکه در احداث پروژۀ فوق به‌عنوان راهبر عمل خواهد کرد، افزود: فولاد مبارکه 9 میلیون تن از فولاد کشور را تولید می‌کند و برنامۀ افزایش سرمایۀ 10 هزار میلیارد تومانی را در دستور کار دارد.


غریب‌پور اظهار داشت: ایمیدرو برنامۀ افزایش سرمایۀ شرکت‌ها از محل سود انباشته به‌منظور تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای را هدف‌گذاری کرده است.


وی افزود: مبارکه 2 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری پیش رو دارد و این مهم از محل افزایش سرمایۀ این شرکت محقق خواهد شد. با راه‌اندازی مسیر سنگان - بافق، 40 درصد از حمل ریلی کشور از سنگان انجام می‌شود.


غریب‌پور افزود: در منطقۀ سنگان ۲۰ میلیون تن محصول تولیدی خواهیم داشت که عمدتا به مرکز و جنوب کشور (شرکت‌های مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد کاوه جنوب و...) منتقل خواهد شد. با راه‌اندازی این پروژه، انتقال محصولات تولیدی سنگان به شرکت‌های مصرف‌کننده تسهیل می‌شود.


رئیس هیئت عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: برنامۀ احداث جادۀ تربت-سنگان به طول ۱۵۱ کیلومتر و همچنین اتوبان لامرد به پارسیان به طول ۴۰ کیلومتر از پروژه‌های مشترک معدن و صنایع معدنی و وزارت راه و شهرسازی است.
وی افزود: در بخش زیربناها نیاز به ۹ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری است که به همت بخش خصوصی تأمین می‌شود و این رویه حاکی از مشارکت شرکت‌ها و دولت است.


غریب پور تأکید کرد: ایمیدرو زمینه‌ساز توسعه با مشارکت بخش خصوصی است.


احداث خط دوم راه‌آهن سنگان- تربت حیدریه-جندق-بافق، تحقق اهداف چشم‌انداز 1404 در صنعت فولاد و دست‌یابی به تولید 55 میلیون تن فولاد را تسهیل خواهد کرد


مدیرعامل فولاد مبارکه در این خصوص گفت: توسعۀ متوازن از راهبردهای اصلی مدیریت شرکت است، به‌ویژه این‌که توسعۀ ریلی مزایای زیادی دارد، ازجمله تسهیل دست‌یابی به اهداف افق 1404 و تولید 55 میلیون تن فولاد در کشور .


وی در ادامه گفت: امروز با امضای تفاهم‌نامۀ توسعۀ ریلی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد کاهش قابل‌توجه قیمت تمام‌شدۀ محصول، کاهش حجم ترافیک جاده‌ای و افزایش سرعت حمل مواد اولیه خواهیم بود.


وی ضمن قدردانی از همراهی و حمایت مسئولین اظهار داشت: نگاه فولاد مبارکه به توسعۀ ملی است . به‌طور قطع این پروژه 800 کیلومتری در مسیر خود، اتفاقات خوبی را برای معادن و صنایع ذی‌ربط رقم خواهد زد و زمینۀ انتقال محصولات تولید سنگان به شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد کاوه جنوب را فراهم خواهد کرد.


مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: مجتمع فولاد سنگان برنامۀ تولید 17 میلیون تن کنسانتره و 15 میلیون تن گندله را در دستور کار دارد و این خط ریلی تأثیر قابل‌توجهی در دست‌یابی به این هدف دارد.
 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  تقویم روز ارتباطات/ رسانه ای نوین به نام «ویکیلیکس»


  تقویم روز ارتباطات/ مرگ روزنامه نگاری که عاشق حرفه اش بود


  تولید محتوای اثربخش، نیاز امروز روابط عمومی ها


  فراخوان ثبت نام در وبینارهای آموزشی روابط عمومی


  با دورکاری هم می‌توان اقامت یک ساله این کشور حوزه شنگن را بدست آورد


  بازدید مسئولان روابط عمومی جهاد کشاورزی از یک مجموعه رسانه‌ای کشاورزی


  نخستین سراینده روزنامه‌نگار


  اپل با عبور از آرامکو با ارزش ترین شرکت جهان شد


  رسانه‌های چین چطور اختلافات این کشور با دنیا را پوشش می‌دهند؟


  مسئولیت‌های اجتماعی گل‌گهر در راستای مقابله با کرونا ادامه دارد


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: فراخوان پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی