درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 10 مهر 1399 - 13:08   

قانون تشدید کنترل شبکه‌های اجتماعی در ترکیه اجرایی شد

  قانون تشدید کنترل شبکه‌های اجتماعی در ترکیه اجرایی شد


ادامه ادامه مطلب یک

شکایت از گوگل به علت نقض حقوق مالکیت معنوی

  شکایت از گوگل به علت نقض حقوق مالکیت معنوی


ادامه ادامه مطلب دو

نکته های کاربردی در مدیریت ارتباطات بحران

  نکته های کاربردی در مدیریت ارتباطات بحران


ادامه ادامه مطلب سه

دستیابی به سطح نهایی انگیزه کارکنان

  دستیابی به سطح نهایی انگیزه کارکنان


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  شکایت از گوگل به علت نقض حقوق مالکیت معنوی
  قانون تشدید کنترل شبکه‌های اجتماعی در ترکیه اجرایی شد
  مبارزه کارآفرین اینترنتی با اخبار غلط و ناامنی‌های سایبری
  تغییر رویکرد روابط عمومی‌ها از سنتی به الکترونیک
  مدیر روابط عمومی استانداری خراسان شمالی: روابط عمومی ها برای انعکاس خدمات دولت نیازمند حمایت ویژه هستند
  ترامپ همه مناظره با جو بایدن را در یک عکس به تصویر کشید
  چهار ویژگی برای روابط عمومی بانک مرکزی
  آشنایی با روابط عمومی
  مهارت‌های جدید برای موفقیت در فروش
  ششمین کنفرانس بین المللی ارتباطات و مطالعات رسانه ای
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 43244صفحه نخست » ارتباطات و روزنامه نگاریجمعه، 9 خرداد 1399 - 11:22
پرزیدنت ترامپ فرمان اجرایی برای «نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی» امضا کرد
رئیس جمهوری ایالات متحده عصر پنجشنبه ۸ خرداد و پیش از امضای این فرمان اجرایی در کاخ سفید، همراه با ویلیام بار دادستان کل آمریکا، در یک نشست خبری شرکت کرد. پرزیدنت ترامپ در این نشست گفت: «من امروز یک فرمان اجرایی را برای محافظت و پاسداری از آزادی بیان و حقوق مردم آمریکا امضا می‌کنم.»
  

 دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه هشتم خرداد یک فرمان اجرایی را با هدف افزایش توانایی دولت برای نظارت بر شبکه‌های اجتماعی امضا کرد.
 
 به گزارش شارا به نقل از رسانه ها، رئیس جمهوری ایالات متحده عصر پنجشنبه ۸ خرداد و پیش از امضای این فرمان اجرایی در کاخ سفید، همراه با ویلیام بار دادستان کل آمریکا، در یک نشست خبری شرکت کرد. پرزیدنت ترامپ در این نشست گفت: «من امروز یک فرمان اجرایی را برای محافظت و پاسداری از آزادی بیان و حقوق مردم آمریکا امضا می‌کنم.»
 
 رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه صاحبان شبکه های اجتماعی قدرت بسیار زیاد و بدون نظارتی دارند، گفت که هدف از امضای فرمان این است که محافظت قانونی که این شبکه‌های اجتماعی در قبال پذیرش مسئولیت خود در سانسور محتوا دارند، اصلاح شود.
 
 نشریه هیل پنجشنبه شب نوشت: عمده تمرکز پرزیدنت ترامپ بر قانونی است که به شبکه‌های اجتماعی در برابر محتوای منتشر شده از سوی طرف ثالث مصونیت می‌دهد.
 
 براساس بندی از یک قانون در آمریکا، شرکت‌های آنلاین مثل توئیتر و فیسبوک مسئول محتوایی که کاربران روی این پلتفرم‌ها منتشر می‌کنند، نیستند اما در عین حال از حفاظت قانونی برخوردارند که محتوای نامناسب مثل تصاویر مستهجن یا تجاوز را حذف کنند.
 
 دستور پرزیدنت ترامپ به این بند قانونی اشاره دارد و می‌گوید اگر یک شبکه اجتماعی پست کاربران را ویرایش کند، دیگر مشمول مصونیت این قانون نخواهد بود. رئیس جمهوری آمریکا از دادستان کل آمریکا خواست فورا پیش نویسی برای تغییر این قانون به کنگره ارایه دهد.
 
 صدور فرمان بعد از اقدام توئیتر
 
 فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ درباره شبکه‌های اجتماعی تنها دو روز بعد از اقدام توئیتر و اعتراض رئیس جمهوری آمریکا صورت می‌گیرد.
 
 پرزیدنت ترامپ سه شنبه ۸ خرداد در دو توئیت با بیان این که رای دادن از طریق پست در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا به «تقلب» گسترده منجر می‌شود، پیش‌بینی کرده بود که صندوق‌های پستی سرقت می‌شوند، برگه‌های رای جعل و حتی به طور غیرقانونی چاپ می‌شوند، و به طور جعلی امضا می‌شوند.
 
 توئیتر با گذاشتن یک علامت ! در پائین آن، از بینندگان توئیت پرزیدنت ترامپ خواست با کلیک بر روی یک لینک،‌ «حقایق» را درباره رای به صورت پستی دریافت کنند.
 
 رئیس جمهوری ایالات متحده در یک توئیت به این اقدام شرکت توئیتر انتقاد کرد و آن را دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ دانست.
 
 پرزیدنت دونالد ترامپ در توییتی نوشت: «توئیتر اکنون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ دخالت می‌کند. آنها می‌گویند، اظهارات من درباره این که رای دادن از طریق پست به فساد و تقلب گسترده منجر خواهد شد، براساس راستی‌آزمایی رسانه‌های جعلی سی‌ان‌ان و واشنگتن پست، [که متعلق به شرکت] آمازون است، نادرست است.»
 
 او در ادامه نوشت: «توئیتر دارد آزادی‌بیان را کاملا خفه می‌کند و من، به عنوان رئیس‌جمهوری، اجازه نخواهم داد چنین اتفاقی رخ دهد!»
 
 شرکت توئیتر به فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت که این رویکرد سیاسی است و بند ۲۳۰ قانون از نوآوری و آزادی بیان در آمریکا حراست می کند و متکی بر ارزش های دمکراتیک است.
 
 نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان بیانیه‌ای درباره فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ صادر کرد و روی توئیتر خود قرار داد. او از اقدام توئیتر برای «فکت چک» استقبال کرد و آن را نخستین قدم برای حفاظت از درستی انتخابات آمریکا دانست.
 
 پرزیدنت دونالد ترامپ در توئیتر بیش از ۸۰ میلیون دنبال‌کننده دارد.
 
 انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ در حالی قرار است برگزار شود که با توجه به شیوع کرونا، مسئولان ایالت‌های مختلف در حال بررسی رأی‌دهی پستی هستند.
 

انتقاد شدید از فرمان اجرایی ترامپ در مورد شبکه‌های اجتماعی
 
 فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای محدودسازی حمایت‌های حقوقی از شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای متفاوتی مواجه شده است. دمکرات‌ها، سازمان‌های حقوق بشری و غول‌های اینترنتی مانند توئیتر و
فیسبوک از جمله منتقدان این فرمان هستند.
 
 اقدام دونالد ترامپ در امضای فرمان اجرایی برای محدودسازی حمایت‌های حقوقی از شبکه‌های اجتماعی با انتقادهای تندی مواجه شده است.
 
 به نوشته نشریه تخصصی "وایرد" فرمان اجرایی دونالد ترامپ "سیاسی است و نه حقوقی". مفسر این نشریه از "نمایشی بودن" این فرمان سختن گفته و معتقد است، "ترامپ با نگاه به انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر می‌کوشد خود را قربانی جلوه دهد و همچنین امیدوار است شرکت‌های اینترنتی را به واهمه اندازد".
 
 نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان کنگره آمریکا گفته است که ترامپ با این اقدام می‌کوشد افکار عمومی را از سوء‌مدیریت خود در بحران کرونا منحرف کند.
 
 شمار قربانیان
کرونا در آمریکا روز چهارشنبه، ۷ خرداد، از صد هزار نفر فراتر رفت. منتقدان، ترامپ را نگران آن می‌دانند که این ارقام بالا مدیریت او را بیش ازپیش در افکار عمومی با سوال مواجه کند و شانس راه‌یابی مجدد او به کاخ سفید او در انتخابات ماه نوامبر را کاهش دهد.
 
 سناتور رون وایدن از حزب دموکرات آمریکا نیز ترامپ را متهم کرد که قصد "ایجاد رعب و وحشت" در بین شرکت‌هایی فعال در عرصه شبکه‌های اجتماعی را دارد.
 
 او افزود: «ترامپ سراغ قانونی مربوط به سال ۱۹۹۶ رفته که شرکت‌های دست‌اندرکار در شبکه‌های اجتماعی با تکیه بر آن می‌توانند از تحمل دورغ‌های او [ترامپ] سر باز زنند.»
 
 امضای این فرمان اجرایی واکنش انتقادآمیز شرکت‌های بزرگ اینترنتی را نیز به دنبال داشته است. توییتر اعلام کرد که این فرمان "رویکردی واپسگرایانه و سیاسی به یک قانون مهم" است.
 
 به باور شرکت گوگل فرمان اجرایی ترامپ در راستای تغییر قانونی که حمایت حقوقی از شرکت‌های فعال در عرصه شبکه‌های اجتماعی را محدود می‌کند، "به اقتصاد آمریکا و رهبری جهانی آن در زمینه آزادی اینترنت ضربه می زند."
 
 مارک زاکربرگ، مدیرعامل شبکه فیسبوک نیز در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز تصریح کرد که "سانسور یک شبکه اجتماعی گامی مناسب برای دولتی نیست که نگران سانسور است".
 
 او در عین خاطرنشان کرد که معتقد است، "فیسبوک نباید داور درستی حرف‌هایی باشد که مردم در فضای مجازی می‌زنند."
 
 محتوای فرمان اجرایی ترامپ
 
 دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۸ خرداد (۲۸ مه) فرمانی اجرایی امضا کرد که بر اساس آن قرار است، حمایت‌های وسیع حقوقی که شرکت‌های شبکه‌های اجتماعی از آن بهره‌مند‌ هستند، محدود شود.
 
 طبق این فرمان اجرایی دولت او می‌تواند بندهای موجود در قوانین مربوط به حمایت‌های حقوقی از شبکه‌های اجتماعی را تغییر دهد یا حذف کند.
 
 به طور مشخص صبحت بر سر تغییر ماده ۲۳۰ قانون ارتباطات آمریکا است که در باره مضمون منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی مسئولیتی را متوجه شرکت‌های صاحب این شبکه‌ها نمی‌کند، هر چند که این شرکت‌ها باید نسبت به انتشار مطالب غیرقانونی و اهانت‌آمیز حساس باشند و مانع آنها شوند.
 
 رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد، ویلیام بار، وزیر دادگستری را مأمور کرده تا فوری کار تنظیم پیش‌نویس قانونی را آغاز کند. این پیش‌نویس جهت تصویب به کنگره آمریکا ارائه خواهد شد.
 
 ترامپ در هنگام امضای این فرمان در کاخ سفید تصریح کرد: «ما امروز اینجا هستیم تا از آزادی بیان در برابر بزرگ‌ترین خطری که با آن روبرو بوده، دفاع کنیم». به گفته رئیس جمهوری آمریکا "شمار معدودی شرکت‌های قدرتمند و انحصاری شبکه اجتماعی بخش وسیعی از تمامی ارتباطات خصوصی و عمومی این کشور را کنترل می‌کنند".
 
 به گزارش رسانه‌های آمریکا دولت ترامپ امیدوار است که این دستور بتواند زمینه‌ساز اعمال مقررات تازه و نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت‌هایی چون توییتر و فیس‌بوک شود و به نهادهای اجرا‌کننده مقررات امکان دهد به خاطر نحوه نظارت بر مضامین موجود در این شبکه‌ها علیه شرکت‌های صاحب آنها دست به اقدام قانونی بزنند.
 
 "کانال حیاتی"
 
 شبکه توییتر برای دونالد ترامپ یکی از مهم‌ترین کانال‌ها جهت انتشار پیام‌های سیاسی‌اش است. او پیوسته از این شبکه استفاده می‌کند تا به رقیبان و مخالفان خود بتازد، ادعا‌های خود در مورد تئوری‌های توطئه را مطرح کند و همچنین عملکرد دولت خود را بستاید.
 
 منتقدان او معتقدند که ترامپ در بسیاری از توییت‌های خود واقعیت را به گونه‌ای دیگر جلوه داده و داده‌ها و حقایق را نقض می‌کند. ترامپ در شبکه توئیتر بیش از ۸۰ میلیون دنبال‌کننده دارد.
 
 این در حالی است که ترامپ بارها رسانه‌ها و شبکه‌های بزرگ اجتماعی را به داشتن موضعی ضد خود متهم کرده است؛ ادعایی که این شبکه‌ها آن را رد کرده و بی‌اساس می‌خوانند.
 
 نشانه‌گذاری توییت ترامپ به منظور راستی‌آزمایی در توییتر
 
 بحث جنجالی بر سر این موضوع در پی آن درگرفت که شبکه توییتر روز سه‌شنبه (۶ خرداد / ۲۶ مه) دو توییت ترامپ را با برچسب مستلزم راستی‌آزمایی نشانه‌گذاری کرد. این نخستین بار بود که توییتر دست به چنین اقدامی می‌زد.
 
 پیامدهای فرمان اجرایی ترامپ هنوز مشخص نیست. کارشناسان مسایل حقوقی در هر حال تصریح کرده‌اند که تصویب تغییراتی قانونی از این دست نیازمند موافقت کنگره است.
 
 گزارش بیشتر از وله

 

توییتر پیام ترامپ را به علت "ترویج خشونت" ناپیدا کرد
توییتر پیامی از ترامپ را "ناپیدا" کرده است، زیرا آن را مصداق اصل "ترویج خشونت" تشخیص داده است. ترامپ در واکنش به این اقدام نیز توئیتر را به "بی‌عملی در برابر دروغ‌های حزب دموکرات‌ و چین" متهم کرد.

شبکه توییتر پیامی از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، را "به خاطر رعایت منافع عموم" از روی حساب کاربری او نه حذف، بلکه "ناپیدا" کرده است، به گونه‌ای که تنها با محدودیت‌هایی قابل مشاهده باشد.

توییتر معتقد است که توییت رئیس جمهور آمریکا حاوی "ترویج خشونت" است، که کارپایه حقوقی آن شبکه را نقض می‌کند.

توییتر ترامپ از حساب او حذف نشده، بلکه پشت علامتی "ناپیدا" شده و کاربران تنها با کلیک روی علامت "مشاهده" می‌توانند آن را ببینند و بخوانند، اما نمی‌توانند به آن پاسخ دهند یا به آن "لایک" بزنند.

توییتی که توسط توییتر "ناپیدا" شده به موضع‌گیری ترامپ در رابطه با منازعات نژادی در شهر مینیاپولیس بر می‌گردد که به دنبال قتل یک مرد غیرمسلح سیاه‌پوست به دست پلیس آغاز شده است.

ترامپ در توییت خود تهدید کرده است: هرگاه غارتگری شروع شود، تیراندازی هم شروع خواهد شد.

توییتر در توضیح اقدام خود گفته است که توییت را حذف نمی‌کند، زیرا برای "عموم اهمیت دارد" که از محتوای آن باخبر باشند.

این اقدام توئیتر نیز بلافاصله با واکنش دونالد ترامپ روبرو شد. او روز جمعه با انتشار توییتی، کمپانی توییتر را به "بی‌عملی" در برابر دروغ‌ها و پروپاگاندای چین و حزب دموکرات که او آن را "چپ‌های افراطی" خواند متهم کرد. او گفت توییتر جمهوری‌خواهان، محافظه‌کاران و رئیس‌جمهور آمریکا را هدف قرار داده است.

ترامپ در این توییت به خواسته‌اش برای لغو بند ۲۳۰ قانون "رفتار سالم در ارتباطات" که آزادی شبکه‌های اجتماعی را تضمین می‌کند اشاره کرد و نوشت که این بند باید توسط کنگره لغو شود.

 

گزارش بیشتر از وله

 

فیسبوک: مثل توییتر با سخنان ترامپ برخورد نمی‌کنیم

مارک زاکربرگ، رئیس فیسبوک می‌گوید به آزادی بیان متعهد است و مانند توییتر دست به اقدامی در باره اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در شبکه‌های اجتماعی نمی‌زند.

توییتر برای اولین بار یکی از توییت‌های آقای ترامپ را به دلیل "ستایش خشونت" پنهان کرده است. توییتر می‌گوید به استناد مقرراتش دست به این کار زده است.

همین توییت در فیسبوک هم منتشر شده و کاربران می‌توانند آن را ببینند. فیسبوک نیز مقررات مشخصی در باره دعوت یا ترغیب به خشونت دارد اما بر خلاف توییتر، دست به اقدامی نزده است.

در بخشی از توییت مورد اشاره، آقای ترامپ در مورد ناآرامی‌ها در مینیاپولیس بر سر قتل یک مرد غیرمسلح سیاهپوست نوشته بود "وقتی غارت‎ها شروع شود، تیراندازی هم آغاز می‌شود."

توییتر گفت این توییت به دلیل "زمینه تاریخی" آن مقررات را "نقض کرده" و این خطر را دارد که امروزه "الهام‌بخش اقدامات مشابهی" شود.

منظور از "زمینه تاریخی"، وقایع اواخر سال‌های دهه شصت میلادی است که رئیس پلیس وقت میامی با عبارت "وقتی غارت شروع می‌شود، تیراندازی هم شروع می‌شود" مقررات خشونت‌باری را در محله های سیاهپوست‌نشین به اجرا گذاشت.

این پست فیسبوکی آقای ترامپ تا امروز شنبه ۳۰ مه بیش از ۶۷ هزار بار توسط کاربران به اشتراک گذاشته شده و بیش از ۲۰۰ هزار بار لایک شده است. همین پست در اینستاگرام هم به اشتراک گذاشته شده که ۴۵۸ هزار بار لایک شده است.

مارک زاکربرگ گفته است "بر خلاف توییتر، ما سیاستی برای زدن برچسب هشدار در مقابل پست‌هایی نداریم که ممکن است باعث بروز خشونت شوند چون ما معتقدیم اگر متنی باعث خشونت شود، باید بدون توجه به اینکه دارای ارزش خبری است، حتی اگر آن متن از یک سیاستمدار باشد، حذف شود. "

روزنامه گاردین نوشته که موسس فیسبوک از آقای ترامپ انتقاد کرده و گفته است با اظهارات "تفرقه‌ اندازنه و تحریک آمیز" رئیس‌جمهوری آمریکا مخالف است اما بر این باور است که "مردم باید قادر باشند به چشم خود ببینند چون در نهایت پاسخگویی برای افراد در قدرت فقط وقتی اتفاق می‌افتد که سخنان آنها موشکافی و بررسی شود."

آقای ترامپ، روز پنجشنبه یک فرمان اجرایی برای محدود کردن شرکت‌های شبکه اجتماعی امضا کرد.

آقای ترامپ مدعی است شماری از شبکه‌های اجتماعی برای خاموش کردن صدای محافظه کاران تلاش می‌کنند.


گزارش بیشتر از بی سی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  آشنایی با روابط عمومی


  نکته های کاربردی در مدیریت ارتباطات بحران


  آشنایی با راه‌های حفظ اعتبار در فعالیت‌های آنلاین


  مهارت‌های جدید برای موفقیت در فروش


  4 نکته که مشتریان تمایلی به شنیدن آنها ندارند


  انتصاب سرپرست روابط عمومی بانک مرکزی


  اولین نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی شهرداری های استان تهران


  فراخوان عمومی جهت انتخاب مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد


  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی: در برخی دستگاه های اجرایی نگاه تخصصی به روابط عمومی وجود ندارد


  کتاب روابط عمومی تشکیلاتی منتشر خواهد شد


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: دعوت دبیرخانه پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی برای حضور در این رویداد علمی