درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 15 خرداد 1399 - 11:39   

آلمان خواستار توضیح در مورد حمله به خبرنگار دویچه‌وله در آمریکا شد

  آلمان خواستار توضیح در مورد حمله به خبرنگار دویچه‌وله در آمریکا شد


ادامه ادامه مطلب یک

برنامه‌های جدید فیس‌بوک

  برنامه‌های جدید فیس‌بوک


ادامه ادامه مطلب دو

مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟

  مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟


ادامه ادامه مطلب سه

خیره شدن به صفحه گوشی در تاریکی شب می‌تواند باعث افسردگی شود

  خیره شدن به صفحه گوشی در تاریکی شب می‌تواند باعث افسردگی شود


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  ممنوعیت «تلفن حرف زدن حین راه رفتن» در یکی ازشهرهای ژاپن
  برنامه‌های جدید فیس‌بوک
  آلمان خواستار توضیح در مورد حمله به خبرنگار دویچه‌وله در آمریکا شد
  دو دسته‌گی در فیس‌بوک؛ پیام ترامپ زاکربرگ را از چشم کارکنانش انداخت
  شیوع کرونا؛ شبکه‌های اجتماعی میدان اصلی رقابت برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
  «تاثیر چشم‌گیر» فاصله‌گیری و ماسک بر کرونا
  بازار داغ اخبار جعلی در رابطه با اعتراضات آمریکا
  مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟
  آیا ویروس کرونا با حرف زدن منتقل می شود؟
  خیره شدن به صفحه گوشی در تاریکی شب می‌تواند باعث افسردگی شود
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42243صفحه نخست » ادامه مطلب یکسه شنبه، 12 فروردین 1399 - 14:21
حسن بشیر: ارتباطات سلامت در بحران کرونا مورد توجه قرار گیرد
ارتباطات سلامت، مطالعه و کاربرد استراتژی‌های ارتباطی جهت اطلاع‌رسانی و تاثیرگذاری بر هرگونه تصمیم فردی و اجتماعی مرتبط با سلامت، با همه ابعاد آن، در جهت حفظ و ارتقای سلامت افراد جامعه است و به خوبی به بستر شکل‌گیری رابطه و تعامل موثر میان علوم اجتماعی و علوم پزشکی مبدل شده است.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| حسن بشیر می‌گوید: بحران کرونا، تاثیرات فراوانی بر ارتباطات مختلف انسانی از قبیل فردی، بین فردی و جمعی داشته و به‌نظر می‌رسد ما با پدیده جدیدی از ارتباطات انسانی در مرحله پساکرونا روبه‌رو خواهیم شد.
ارتباطات سلامت در بحران کرونا مورد توجه قرار گیرد


ارتباطات سلامت، مطالعه و کاربرد استراتژی‌های ارتباطی جهت اطلاع‌رسانی و تاثیرگذاری بر هرگونه تصمیم فردی و اجتماعی مرتبط با سلامت، با همه ابعاد آن، در جهت حفظ و ارتقای سلامت افراد جامعه است و به خوبی به بستر شکل‌گیری رابطه و تعامل موثر میان علوم اجتماعی و علوم پزشکی مبدل شده است.

 

از آنجایی که پدیده کرونا از سطح بهداشت فردی فراتر رفته و به سطح بهداشت اجتماعی رسیده و به غیر از نهادهای بهداشتی و پزشکی، نهادهای دولتی و اجتماعی را نیز درگیر کرده‌است و علاوه بر آن در این روزهای خانه‌نشینی و قرنطینه، ارتباطات انسانی را تحت تاثیر قرار داده و روابط افراد تحت تاثیر قرار گرفته است و همچنین نقش رسانه‌ها و نیز تکنولوژی‌های نوین ارتباطی بسیار پررنگ‌تر از قبل شده است، ایبنا در این زمینه به گفت‌و‌گو با حسن بشیر، استاد تمام رشته فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق(ع)، مدیر اسبق تحصیلات عالیه آکادمی آکسفورد و رئیس سومین همایش ملی سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی پرداخته که مشروح این گفت‌وگو در ادامه آمده است.

بشیر پدیده کرونا را از لحاظ کلیت و ساختار اجتماعی مانند بسیاری از پدیده‌های دیگر که از منظرهای مختلف قابل ارزیابی است دانست و گفت: بحران، مهمترین واژه برای چنین پدیده‌ای است. لذا ما با «بحران کرونا» روبه‌رو هستیم. یکی از دلایل آن این است که بر خلاف بحران‌های طبیعی، مانند سیل، زلزله و غیره که معمولا در یک جغرافیای خاصی پدید می‌آید، این بحران طبیعی ـ اجتماعی ـ جهانی است. لذا از پیچیدگی‌های فراوانی برخوردار شده است.

او درباره مسئولیت رسانه‌ها در این شرایط و نقش تکنولوژی‌های نوین ارتباطی در این بحران اظهار کرد: رسانه‌ها اکنون نیز همانند همه زمان‌هایی که بحران به وجود می‌آید مسئولیت مشابه دارند. این مسئولیت شامل 4 اصل مهم اطلاع‌رسانی به موقع، شفاف سازی، واقعیت گویی و بحران زدایی است و بنظر می‌رسد که تکنولوژی‌های نوین ارتباطی در شرایط بحران اجتماعی توانسته‌اند، نقش بسیار مثبتی را بازی کنند. شاید تا قبل از این، اهمیت این تکنولوژی‌ها روشن نبود، یا به این اندازه روشن نبود.

 

اکنون اهمیت این تکنولوژی‌ها در ارتباطات میان‌فردی و گروهی کاملا روشن شده است. بحث آموزش‌های مجازی به شکل جدی مطرح شده‌اند. راه‌اندازی اینترنت ملی به یک ضرورت جدی تبدیل شده‌است. دولت الکترونیک به واقعیت بیشتری نزدیک شده‌است و این حرکت و رویکرد مثبت می‌تواند نقش اساسی در تحولات کشور داشته باشد.

رئیس سومین همایش ملی سوادرسانه‌ای و اطلاعاتی بیان کرد: اگرچه مدتی است که درباره «ارتباطاتِ سلامت» به عنوان یک رویکرد جدید در علوم ارتباطات بحث می‌شود، اما متاسفانه به شکل جدی به این مساله توجه چندانی نشده است. اکنون که کرونا به شکل جدی سلامت مردم را هدف قرار داده است، باید به ارتباطات سلامت توجه جدی شود. در حقیقت سلامت مردم از سه جنبه: بهداشت و درمان، روانشناسی و آرامش اجتماعی و ارتباطات انسانی باید مورد توجه قرار گیرد.

 

در این رابطه اگر بسیاری از ابعاد بهداشت و درمان و روانشناسی اجتماعی مشخص است، مباحث مربوط به ارتباطات انسانی در شرایط بحران مشخص نیست و باید در این زمینه به‌طور جدی تحقیق شود و راهکارهای مناسب ارائه شود. شرایط کنونی، شاید یکی از بهترین شرایط برای انجام چنین مطالعات و تحقیقاتی است.

استاد تمام دانشگاه امام صادق(ع) در ارتباط با اثری که کرونا بر ارتباطات فردی، بین‌فردی و جمعی داشته است بیان کرد: قطعا بحران‌هایی که علاوه بر جنبه‌های دیگر، جنبه اجتماعی در آنها برجسته است، مانند بحران کرونا، تاثیرات فراوانی بر ارتباطات مختلف انسانی از قبیل فردی، بین فردی و جمعی خواهد داشت. به‌نظر می‌رسد ما با پدیده جدیدی از ارتباطات انسانی در مرحله پساکرونا روبه‌رو خواهیم شد. البته در مرحله بحران کرونا نیز ما شاهد، یک شیفت اساسی در ارتباطات از شکل واقعی به شکل مجازی هستیم. اما این شیوه از ارتباط می‌تواند در مرحله پساکرونا نیز تاثیرات خود را داشته باشد.

وی ادامه داد: کرونا همه کشورها را درگیر خود کرده‌است. بنابراین، همه کشورها و ملل مختلف با یک چالش بزرگ جهانی روبه‌رو شده‌اند. اما طبیعی است، برخی در مقابل این چالش ناتوان و برخی توانمند هستند. معمولا کشورهایی که با بحران‌های مختلف درگیر بوده‌اند، توانمندی بیشتری برای تحمل بحران‌های جدید و مدیریت کردن آن‌ها را دارند.

این مدیر اسبق تحصیلات عالیه آکادمی آکسفورد در انتها در پاسخ به این سوال که آیا جوامع در این بحران به خودشان آمدند یا نهادهای مدنی که امروزه در جامعه به صورت خودجوش در حال فعالیت هستند آنها را به چالش کشیده‌اند اظهار کرد: در کشور ما تمامی نهادهای مردمی و خیریه را می‌توان به نوعی نهادهای مدنی دانست.

 

یکی از دلایل آن، این است که در مواقع بحران، تلاش می‌کنند که به هموطنان خود بدون هیچ چشم داشتی کمک کنند. این یک حرکت بسیار مهم مدنی است که قابل ستایش است. اما معمولا در این زمینه‌ها خیریه‌ها و برخی از نهادهای مردمی، محدوده کمک‌های خود را در حمایت‌های پولی، مادی و غذایی می‌بینند در حالی‌که در شرایط سخت بحران، مانند بحران کرونا ما با مسائل جدیدی روبه‌رو هستیم که باید به آنها توجه بیشتر شود. سایر نهادهای مدنی نیز یا رویکردهای خود را معطوف به نقد و ارزیابی می‌کنند و یا حداکثر به توصیه‌ها بسنده می‌کنند. در این زمینه نیز سایر نهادهای مدنی باید شرایط بحران را بیشتر از گذشته شناسایی کنند.

 

به عنوان مثال، چه اندازه می‌توانند در جهت هم‌راستا شدن با فعالیت‌های دولت خود را هماهنگ کنند و نقش برجسته‌تری در زمینه مقابله با بحران کرونا داشته باشند که هنوز تاکنون حرکت جدی‌ای در این زمینه از نهادهای مدنی دیده نشده است که در سطح کشور مطرح باشد.

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  آشنایی با روابط عمومی


  بلاکچین باعث تغییر صنعت روابط عمومی می شود


  انتصاب سرپرست روابط عمومی شهرداری منطقه ۵تهران


  کتاب "مثبت اندیشی در روابط عمومی" منتشر شد


  آگهی جدید نایک علیه نژادپرستی


  کتاب برگزیده مؤسسه رسمی روابط‌عمومی به چاپ دوم رسید/ خلاقیت در روابط عمومی


  آیا ویروس کرونا با حرف زدن منتقل می شود؟


  مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟


  خیره شدن به صفحه گوشی در تاریکی شب می‌تواند باعث افسردگی شود


  انتصاب مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس تهران


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: کتاب الکترونیکی: کنفرانس از راه دور (یک راهنمای جامع)/ 2