درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 15 خرداد 1399 - 12:31   

آلمان خواستار توضیح در مورد حمله به خبرنگار دویچه‌وله در آمریکا شد

  آلمان خواستار توضیح در مورد حمله به خبرنگار دویچه‌وله در آمریکا شد


ادامه ادامه مطلب یک

برنامه‌های جدید فیس‌بوک

  برنامه‌های جدید فیس‌بوک


ادامه ادامه مطلب دو

مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟

  مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟


ادامه ادامه مطلب سه

اسنپ‌چت دیگر پست‌های ترامپ را تبلیغ نمی‌کند

  اسنپ‌چت دیگر پست‌های ترامپ را تبلیغ نمی‌کند


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  پیام تسلیت روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان در پی درگذشت آقای حاج رضا طاهری
  اسنپ‌چت دیگر پست‌های ترامپ را تبلیغ نمی‌کند
  ممنوعیت «تلفن حرف زدن حین راه رفتن» در یکی ازشهرهای ژاپن
  برنامه‌های جدید فیس‌بوک
  آلمان خواستار توضیح در مورد حمله به خبرنگار دویچه‌وله در آمریکا شد
  دو دسته‌گی در فیس‌بوک؛ پیام ترامپ زاکربرگ را از چشم کارکنانش انداخت
  شیوع کرونا؛ شبکه‌های اجتماعی میدان اصلی رقابت برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا
  «تاثیر چشم‌گیر» فاصله‌گیری و ماسک بر کرونا
  بازار داغ اخبار جعلی در رابطه با اعتراضات آمریکا
  مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 42239صفحه نخست » مقالات روابط عمومیسه شنبه، 12 فروردین 1399 - 02:46
کرونا؛ ویروس‌ها چطور در دفاتر کار منتشر می‌شوند
ممنوعیت کار در دفاتر تنها یک اقدام احتیاطی به حساب نمی‌آید. ادارات همیشه محل اصلی انتشار ویروس‌ها و باکتری‌ها بوده‌اند. احتمالا با این چرخه آشنا هستید: در هر فصل یک نوع ویروس همه جا منتشر می‌شود. یکی از کارمندان وارد دفتر می‌شود و با سرفه‌ها و عطسه‌های خود ویروس را به همکارانش منتقل می‌کند و این چرخه ادامه خواهد داشت.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| با اعلام دستور دولت‌ها مبنی بر دورکاری کارمندان، میلیون‌ها نفر از مردم دنیا دفاتر کار خود با میزهای به دقت مرتب شده، چراغ‌های فلورسنت، دستگاه‌های کپی و آب سردکن‌هایشان را رها کرده‌‌اند و از خانه کار می‌کنند. اقدامی که در تلاش برای جلوگیری از انتشار ویروس جدید کرونا صورت گرفته است.

تصور می‌شود کارمندان با ماندن در خانه‌ در معرض خطر کمتری قرار دارند و تعطیلی دفاتر کار پر جمعیت می‌تواند سرعت انتشار کوید ۱۹ را کاهش دهد.

ممنوعیت کار در دفاتر تنها یک اقدام احتیاطی به حساب نمی‌آید. ادارات همیشه محل اصلی انتشار ویروس‌ها و باکتری‌ها بوده‌اند. احتمالا با این چرخه آشنا هستید: در هر فصل یک نوع ویروس همه جا منتشر می‌شود. یکی از کارمندان وارد دفتر می‌شود و با سرفه‌ها و عطسه‌های خود ویروس را به همکارانش منتقل می‌کند و این چرخه ادامه خواهد داشت. در هر فصل یک ویروس همه جا پخش می‌شود و خودتان می‌دانید بعد از آن چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

پژوهشگران ثابت کرده‌اند میکروب‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها به راحتی در دفاتر کار منتشر می‌شوند. کریسی هویت، مدیر پژوهش‌های بنیادی و نوآوری‌های راهبردی در دانشکده علوم و ریاضیات دانشگاه کارولینای شمالی در زمینه تنوع و فراوانی میکروب‌ها در دفاتر کار مطالعه می‌کند.

او می‌گوید: " انسان‌ها بخش عمده‌ای از زندگی روزانه خود را در محدوده دفاتر کارشان می‌گذرانند و استفاده از فضاهای مشترک و تعامل مداوم با سطوح مشترک در این اماکن به افزایش میزان میکروب‌ بر روی سطوح و در هوا می‌‌انجامد."

به عبارت دیگر، بسیاری از نقاط دفاتر کار که سطح تعامل و تماس در آن‌ها بالا است می‌توانند عامل انتشار ویروس باشند و هر چه تعداد کارمندانی که آن نقاط را لمس می‌کنند بیشتر باشد، خطر آلودگی هم بالاتر خواهد رفت. جاناتان سکستون، پژوهشگر کالج بهداشت عمومی در دانشگاه آریزونا در تحقیقات خود دریافته که نقاطی مثل یخچال‌ها، دستگیره کشوها، شیرهای آب، دستگیره‌ها یا دکمه‌های درهای خروجی و قوری‌های قهوه به طور معمول بیشترین میزان تجمع میکروب را دارند.

 

بنابر مطالعه‌ای که توسط انجمن میکروبیولوژی آمریکا صورت گرفته، این میکروب‌ها به سرعت از نقطه‌ای به نقطه دیگر حرکت می‌کنند. چارلز گربا، کارشناس میکروب‌شناسی در دانشگاه آریزونا و یکی از محققان این پروژه می‌گوید آن‌ها نمونه‌ای از یک ویروس بی‌ضرر را روی دستگیره در یا سطح یک میز در یک دفتر کار گذاشتند و اولین نقطه‌ای که آلوده شد اتاق استراحت کارکنان بود. طی دو تا ۴ ساعت ویروس احتمالا روی ۴۰ تا ۶۰ درصد کارمندان، مراجعان و اشیائی که معمولا لمس می‌شوند پیدا خواهد شد.

عدم رعایت نکات بهداشتی از سوی کارکنان هم می‌تواند اوضاع را بدتر کند. یک نظرسنجی که سال ۲۰۱۹ در بریتانیا انجام شد نشان داد تنها ۶۱ درصد از کارمندان این کشور بعد از رفتن به توالت دستان خود را به طور کامل با آب‌ گرم و صابون می‌شویند.
 

ویروس‌ها در هوا
جدای از انگشتان و میز‌های آلوده، احتمال انتشار ویروس‌ها از طریق هوا از هر چیزی بالاتر است.

 

دکتر علی خان، متخصص همه‌گیرشناسی در کالج بهداشت عمومی دانشگاه نبراسکا می‌گوید:‌ " بزرگ‌ترین خطر نه ساختمان محل کار بلکه کارمندان مبتلا به بیماری هستند. اگر یک نفر مریض باشد، می‌تواند از طریق سرفه، عطسه، لمس سطوح و ارتباط نزدیک با دیگران ویروس را منتشر کند. حتی اگر پشت میزشان هم بمانند باز هم ویروس می‌تواند از طریق قطرات ناشی از ترشحات عطسه یا سرفه او که روی سطوح می‌افتند و آلودگی ایجاد می‌کنند، منتقل شود. "

هوای در حال گردش در دفاتر کار هم می تواند به انتشار میکروبها کمک کند. هویت می‌گوید در محیط‌‌های بسته میکروب‌ها از طریق سیستم‌های گرمایشی و تهویه مطبوع در هوا پخش شوند.

او می‌گوید: "نحوه نگهداری از سیستم‌های تهویه مطبوع و فیلترهای تصفیه در به جریان افتادن آلاینده‌ها در هوا موثر است. بنابراین سیستم‌های تهویه مطبوع در ساختمان‌هایی که به خوبی به آن‌ها رسیدگی نشده - تا گردش و تصفیه هوا به درستی صورت بگیرد و رطوبت و دمای مناسب داشته باشند- خود می‌تواند به پخش شدن میکرواورگانیسم‌ها کمک کند. "
به شستن ادامه دهید

لیزا آکرلی، کارشناس بهداشت محیط و نایب رییس انجمن جهانی سلامت و بهداشت منزل می‌گوید دفاتر کار در خانه‌ها که این روزها به محل کار بسیاری از ما تبدیل شده‌اند، بیشتر تحت کنترل هستند چون جمعیت در آن‌ها پایین‌تر است و سطوح هم کمتر لمس می‌شوند. در این محیط‌ها از نقاط مشترکی که توسط همکاران لمس شوند و قطرات ترشحات ناشی از عطسه و سرفه آن‌ها خبری نیست و لزومی ندارد نگران عدم رعایت بهداشت از سوی آن‌ها و تاثیر آن بر انتشار آلودگی باشید.

اما در صورت دورکاری هم اگر بیرون بروید و مواظب نباشید می‌توانید ویروس را با خود به خانه‌تان بیاورید. خان می‌گوید:‌ "ویروس به خودی خود نمی‌تواند در خانه‌تان رشد کند و باید توسط فردی آلوده به آنجا آورده شود." این یعنی از طریق ارتباط با یک فرد بیمار یا لمس سطحی آلوده،‌ ویروس را به سطوح خانه خود منتقل کنید.

با این حال به یاد داشته باشید ویروس‌ها فقط در بدن رشد می‌کنند و برای بیمار شدن باید آن را به بدن خود وارد کنید،‌ اتفاقی که غالبا با لمس صورت رخ می‌دهد. اوضاع برای انواع ویروس کرونا، از جمله کوید ۱۹ هم به همین منوال است: حتی اگر ویروس روی دست‌های شما باشد، باید به شکلی وارد بدن‌تان شود تا بیمار شوید.

به همین دلیل چه در دفتر کاری مشترک باشید و چه در خانه، باید ضدعفونی کردن را در اولویت قرار دهید. شکی نیست در خانه شما سطوحی که توسط افراد مختلف لمس شده باشند، کمتر هستند و خبری از تماس نزدیک با همکاران نیست. اما اگر ویروس وارد محیط خانه‌تان شوند، احتمال دارد به آن آلوده شوید.

خبر خوب این است که وقتی به دفتر کار خود برگردید نباید نگران این باشید که میز‌تان منشاء یک بیماری همه‌گیر دیگر باشد. دکتر خان که نویسنده کتاب "بیماری همه‌گیر بعدی" هم هست می‌گوید احتمال این که بیماری همه‌گیر بعدی از یک دفتر کار شروع شود، بسیار پایین خواهد بود.

او می‌گوید:‌ " نه، بیماری همه‌گیر بعدی در دفاتر کار ما بوجود نخواهد آمد و منشاء آن باز هم حیات وحش خواهد بود. دفاتر کار و سایر جاهایی که تراکم جمعیت بالا دارند مکان‌هایی مناسب برای انتشار بیماری خواهند بود. "

با همه این تفاسیر شستن مداوم دست‌ها در هر حالتی، ایده‌ای خوب و شاید حتی عالی به حساب می‌آید.

 

منبع: بی سی


 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  آشنایی با روابط عمومی


  بلاکچین باعث تغییر صنعت روابط عمومی می شود


  انتصاب سرپرست روابط عمومی شهرداری منطقه ۵تهران


  آگهی جدید نایک علیه نژادپرستی


  کتاب برگزیده مؤسسه رسمی روابط‌عمومی به چاپ دوم رسید/ خلاقیت در روابط عمومی


  آیا ویروس کرونا با حرف زدن منتقل می شود؟


  مصرف اینترنت؛ سبز یا ناپاک؟


  خیره شدن به صفحه گوشی در تاریکی شب می‌تواند باعث افسردگی شود


  انتصاب مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس تهران


  شیوع کرونا؛ شبکه‌های اجتماعی میدان اصلی رقابت برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: کتاب الکترونیکی: کنفرانس از راه دور (یک راهنمای جامع)/ 2