درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 9 بهمن 1399 - 09:31   

برنامه جایزه صنعت روابط‌عمومی ایران اعلام شد

  برنامه جایزه صنعت روابط‌عمومی ایران اعلام شد


ادامه ادامه مطلب یک

فهرست سخنرانان هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران اعلام شد

  فهرست سخنرانان هفدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران اعلام شد


ادامه ادامه مطلب دو

4 کتاب جدید انتشارات کارگزار روابط‌عمومی زیرچاپ رفت

  4 کتاب جدید انتشارات کارگزار روابط‌عمومی زیرچاپ رفت


ادامه ادامه مطلب سه

فراخوان آثار نخستین جشنواره ملی روابط‌عمومی و کرونا

  فراخوان آثار نخستین جشنواره ملی روابط‌عمومی و کرونا


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  چند قدم اساسی برای تقویت اراده و انضباط شخصی
  انتصاب مدیر روابط عمومی شرکت آریا ساسول
  اعضای هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان نظرآباد انتخاب شدند
  انتخابات هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان نظرآباد برگزار شد
  رییس جدید مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب شد
  مرجع فیلترینگ «سیگنال» در هاله ای از ابهام
  برگزاری جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان البرز
  روابط عمومی برای دوران پساکرونا
  آیا جرح و تعدیل محتوا در شبکه‌های اجتماعی کار درستی است؟
  چند مهارت نرمی که هر فریلنسر موفق باید داشته باشد
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 41942صفحه نخست » تازه های شبکه روابط عمومییکشنبه، 18 اسفند 1398 - 23:03
فیس بوک پس از درگیری های متعدد قانونی، استراتژی رمزارز لیبرا را تغییر می دهد
فیس بوک تصمیم گرفته است برنامه های جدیدی به استراتژی توسعه لیبرا اضافه کند تا شاید حمایت بیشتری از تنظیم گران قانونی دریافت کند.
  

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| فیس بوک تصمیم گرفته است برنامه های جدیدی به استراتژی توسعه لیبرا اضافه کند تا شاید حمایت بیشتری از تنظیم گران قانونی دریافت کند.

به گزارش زومیت، فیس بوک از ماه ها پیش مشکلات متنوع تنظیم گری قانونی را درباره رمزارز لیبرا تجربه کرد. پس از جداشدن نام های بزرگی همچون مسترکارت و ویزا از انجمن پشتیبانی لیبرا، نگرانی قانون گذاران، به ویژه در ایالات متحده، مشکل بزرگ دیگر توسعه رمزارز اختصاصی فیس بوک بود. به هرحال، مارک زاکربرگ و تیمش اکنون تصمیم گرفته اند برنامه های توسعه ای لیبرا را تغییر دهند تا قانون گذاران و سیاست مداران را کمی راضی کنند.

طبق گزارش های اخیر درباره لیبرا، فیس بوک دیگر توکن لیبرا را به عنوان نقطه تمرکز استراتژی پرداخت دیجیتال خود در نظر نمی گیرد. توکن لیبرا همان رمزارز اصلی است که پروژه لیبرا در همکاری با انجمن غیرانتفاعی Libra Association حول آن شکل گرفت. فیس بوک در تصمیم جدید قصد دارد ارزهای تحت پشتیبانی دولت آمریکا مانند دلار آمریکا و یورو را در سرویس های خود پشتیبانی کند و پس از آماده شدن لیبرا، آن را به پلتفرم موجود بیفزاید.

اخبار دیگر ادعا می کنند رونمایی کیف پول دیجیتال کالیبرا نیز با تأخیر روبه رو خواهد شد. کیف پول لیبرا قرار بود به عنوان نقطه نمایش اصلی پروژه لیبرا رونمایی شود. امکاناتی همچون خرید و نگهداری رمزارز و خرید کالا و خدمات با گوشی هوشمند، ازجمله قابلیت هایی هستند که برای کالیبرا ذکر می شوند. به هرحال، اخبار جدید می گویند کالیبرا علاوه بر لیبرا، از ارزهای مرسوم نیز پشتیبانی خواهد کرد.

پیش از این، تابستان سال جاری زمان رونمایی کالیبرا ذکر شده بود، ولی حالا فیس بوک اکتبر را زمان رونمایی عنوان می کند. به علاوه، کالیبرا در زمان رونمایی در همه نقاط جهان در دسترس نخواهد بود. دسترسی پذیری به این کیف پول به این بستگی خواهد داشت که کدام دسته از ارزهای حمایت شده دولت در اپلیکیشن پشتیبانی شوند.

برنامه های جدید و تلاش برای هماهنگی بیشتر با مقا م های قانون گذار، درنهایت به آهستگی در رونمایی کامل کالیبرا منجر می شود. البته قابلیت های اصلی اپلیکیشن همچون نگهداری ارز و قابلیت های جابه جایی و پرداخت، در سرویس های دیگر فیس بوک مانند مسنجر و واتس اپ هم عرضه خواهند شد. بااین همه، هنوز نمی توان برنامه زمانی مشخصی برای رونمایی قابلیت ها پیش بینی کرد.

رسانه ها در ابتدا به اشتباه برداشت کرده بودند کالیبرا از رمزارز لیبرا پشتیبانی نخواهد کرد، اما سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای ادعاهای مطرح شده را کاملا رد کرده و از تعهد کامل به لیبرا خبر داده است و پس از انتشار بیانیه، رسانه ها گزارش خود را اصلاح کردند.

پروژه لیبرا ژوئن سال گذشته معرفی شد؛ پروژه ای بلندپروازانه که تلاش می کند سیستم انتقال پولی را متحول کند. فیس بوک و شرکایش در انجمن لیبرا تلاش می کنند خود را در مرکز انقلاب بعدی دنیای فناوری و صنعت پرداخت دیجیتال قرار دهند. پروژه مذکور دو بخش اصلی دارد: ۱. توکن لیبرا که شباهت های زیادی با رمزارزهای دیگر همچون بیت کوین خواهد داشت، اما برای جلوگیری از تورم و نوسان های شدید، تفاوت هایی جدی هم با آنها دارد؛ ۲. شبکه بلاک چین که بنیادهای فنی لازم را برای توکن مذکور فراهم می کند و ابزارهای متنوعی نیز برای تأیید تراکنش ها و مالکیت توکن ها دارد.

فیس بوک پیش از رونمایی لیبرا، انتقادهای تنظیم گران و قانون گذاران را پیش بینی کرده بود؛ به همین دلیل، انجمنی غیرانتفاعی تشکیل داد که فیس بوک و زیرمجموعه جدید موسوم بهCalibra، تنها یک عضو در انجمن مذکور هستند.

در ابتدا، ۲۷ شرکت و سازمان غیرانتفاعی دیگر نیز عضو انجمن لیبرا بودند. گروه مذکور که در زوریخ سوئیس راه اندازی شد، وظیفه نظارت بر توسعه رمزارز و شبکه بلاک چین زیرساختی آن را برعهده دارد. همچنین، در برنامه های اولیه گفته شد مجموعه ای از دارایی های متعدد شامل ارزهای موجود در جهان از ارز حاصل پشتیبانی و شرکای انجمن از سرتاسر جهان نیز ارزهای پشتیبان را تأمین می کنند. در ابتدا، نام های بزرگی همچون مسترکارت، ویزا، پی پال و استرایپ در میان اعضای انجمن لیبرا حاضر بودند.

با وجود تمام تمهیداتی که فیس بوک برای لیبرا اندیشیده بود، سیاست مداران از طیف های گوناگون از همان ابتدا مخالفت شدید خود را با پروژه ابراز کردند. تنظیم گران نگران ابعاد تأثیرگذاری شرکتی مانند فیس بوک در این پروژه بودند. درواقع، متولد شدن ایده از فیس بوک و بازدهی مالی پروژه برای غول شبکه های اجتماعی نگرانی ها را افزایش می داد. افزون بر این، عواقب اجازه دادن به شرکت های خصوصی برای تولید ارز و ورود به اقتصاد جهانی و محاسبات ژئوپلیتیک کاملا ناشناخته بود.

قانون گذاران علاوه بر نگرانی های یادشده، بر سر شیوه دسته بندی توکن جدید و تنظیم گری قانونی لیبرا نیز بحث می کردند. آنها نمی توانستند سازمان مشخصی برای تنظیم گری پروژه تعیین کنند؛ به ویژه اینکه فیس بوک در زمان رونمایی پروژه، قابلیت های بانکی متعددی همچون پرداخت قرض و وام در آن را تبلیغ کرده بود. از مهم ترین نگرانی ها، می توان به قابلیت تبادل پول خارج از سیستم بانکداری اشاره کرد که احتمال سوءاستفاده از پروژه برای مقاصدی همچون پولشویی و کمک به سازمان های تروریستی را افزایش می داد.

پاییز سال گذشته، بزرگ ترین ضربه ها به پروژه لیبرا وارد شد؛ زیرا فشار سازمان های تنظیم گر روز به روز بیشتر می شد و فیس بوک و مدافعان متعدد پروژه لیبرا پاسخ مناسبی به مقام ها نداشتند. به همین دلیل، بزرگانی همچون مسترکارت، پی پال، ویزا و استرایپ از انجمن لیبرا خارج شدند که بحران خبری بزرگی برای پروژه لیبرا به همراه داشت.

از آن زمان، دیوید مارکوس، مدیر بخش بلاک چین فیس بوک و عضو سابق پی پال و فیس بوک مسنجر، در مصاحبه های عمومی، برنامه ها و قابلیت های پروژه لیبرا را کمتر از قبل بیان می کند. اخیرا هم که خبر تأخیر در عرضه محصول و پذیرفتن ارزهای دیگر منتشر شده است، شواهد بیشتری مبنی بر تلاش فیس بوک برای هماهنگی بیشتر با سازمان های تنظیم گر دیده می شود.


 

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  نشست مشترک فرماندار اسلامشهر با مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان


  در مصاحبه با دکتر عادل میرشاهی: محتوا در روابط‌عمومی تغییر جدی یافته است


  مدیر روابط عمومی وزارت اقتصاد نماینده ایران در بانک جهانی شد


  ابوالحسن صفرپور مدیر روابط عمومی خانه صنعتکاران ایران شد


  عناصر یک بیانیه مطبوعاتی


  توصیه استاد دانشگاه ملی سنگاپور در مورد هوش مصنوعی


  اصول انتشار کتاب در روابط‌عمومی


  4 کتاب جدید انتشارات کارگزار روابط‌عمومی زیرچاپ رفت


  مسئولیت اجتماعی روابط عمومی در عصر کرونا (راهبردها و کاربردها)


  نشست تخصصی روابط‌عمومی‌ها و سنجش افکار عمومی برگزار می‌شود


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: برنامه جایزه صنعت روابط‌عمومی ایران اعلام شد