درباره شارا | تماس | جستجوی پیشرفته | پیوندها | موبایل | RSS
 خانه    تازه ها    پایگاه اخبار    پایگاه اندیشه    پایگاه کتاب    پایگاه اطلاعات    پایگاه بین الملل    پایگاه چندرسانه ای    پایگاه امکانات  
پنجشنبه، 10 مهر 1399 - 13:26   

قانون تشدید کنترل شبکه‌های اجتماعی در ترکیه اجرایی شد

  قانون تشدید کنترل شبکه‌های اجتماعی در ترکیه اجرایی شد


ادامه ادامه مطلب یک

شکایت از گوگل به علت نقض حقوق مالکیت معنوی

  شکایت از گوگل به علت نقض حقوق مالکیت معنوی


ادامه ادامه مطلب دو

نکته های کاربردی در مدیریت ارتباطات بحران

  نکته های کاربردی در مدیریت ارتباطات بحران


ادامه ادامه مطلب سه

دستیابی به سطح نهایی انگیزه کارکنان

  دستیابی به سطح نهایی انگیزه کارکنان


ادامه ادامه مطلب چهار

   آخرین مطالب روابط عمومی  
  مدیرکل روابط عمومی استانداری هرمزگان: جشنواره استانی رسانه های خلیج فارس در هرمزگان برگزار می‌شود
  شکایت از گوگل به علت نقض حقوق مالکیت معنوی
  قانون تشدید کنترل شبکه‌های اجتماعی در ترکیه اجرایی شد
  مبارزه کارآفرین اینترنتی با اخبار غلط و ناامنی‌های سایبری
  تغییر رویکرد روابط عمومی‌ها از سنتی به الکترونیک
  مدیر روابط عمومی استانداری خراسان شمالی: روابط عمومی ها برای انعکاس خدمات دولت نیازمند حمایت ویژه هستند
  ترامپ همه مناظره با جو بایدن را در یک عکس به تصویر کشید
  چهار ویژگی برای روابط عمومی بانک مرکزی
  آشنایی با روابط عمومی
  مهارت‌های جدید برای موفقیت در فروش
ادامه آخرین مطالب روابط عمومی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 41022صفحه نخست » تازه های شبکه روابط عمومییکشنبه، 17 آذر 1398 - 00:16
لری پیج و سرگی برین مدیریت آلفابت را به ساندار پیچای واگذار کردند
بنیان گذاران گوگل، لری پیج و سرگی برین، تصمیم گرفتند تا کنترل هلدینگ آلفابت را به مدیرعامل کنونی گوگل، ساندار پیچای واگذار کنند.
  

 شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-|| بنیان گذاران گوگل، لری پیج و سرگی برین، تصمیم گرفتند تا کنترل هلدینگ آلفابت را به مدیرعامل کنونی گوگل، ساندار پیچای واگذار کنند.
 
 به گزارش شارا به نقل از زومیت، بنیان گذاران گوگل، لری پیج و سرگی برین از چهار سال پیش که ساختار شرکت خود را به طور کامل تغییر دادند، از صدر اخبار دور بودند. آنها امروز نامه ای را به صورت مشترک منتشر کردند و خبر از ترک مدیریت شرکت مادر گوگل، آلفابت دادند. طبق نامه منتشرشده، مدیریت هلدینگ آلفابت به مدیرعامل کنونی گوگل، ساندار پیچای منتقل می شود. البته پیچ و برین به عنوان کارمندان آلفابت به کار خود ادامه می دهند و در هیأت مدیره هلدینگ نیز باقی می مانند، اما آنها دیگر نظارت بر عملکرد امپراتوری تقریبا تریلیون دلاری خود را برعهده نخواهند داشت. امپراتوری گوگل، ۲۰ سال پیش در خوابگاه دانشگاه استنفورد توسط این دو کارآفرین موفق راه اندازی شد.
 
 در بخشی از نامه برین و پیج می خوانیم: اکنون آلفابت در وضعیت تثبیت شده مناسبی قرار دارد و گوگل و شرکت های دیگر (موسوم بهOther Bets) با استقلال کامل فعالیت می کنند. اکنون زمان ساده سازی فرآیندهای مدیریتی فرا رسیده است. ما وقتی بدانیم که راه بهتری برای مدیریت فرآیندهای اجرایی شرکت وجود دارد، هیچ گاه خود را در جایگاه های مدیریتی تحمیل نمی کنیم. آلفابت و گوگل دیگر نیاز به دو مدیرعامل و یک مدیرکل ندارند. ساندار در ادامه مسیر به عنوان مدیرعامل هر دو شرکت گوگل و آلفابت فعالیت خواهد کرد.
 
 ساندار مسئولیت اجرایی و رهبری گوگل و همچنین مدیریت سرمایه گذاری آلفابت را در پورتفولیوی Other Bets برعهده خواهد داشت. ما در بلندمدت تعهد کاملی به آلفابت و گوگل داریم و باز هم به عنوان اعضای هیأت مدیره، سهامداران و بنیان گذاران حضوری فعال در زمینه های گوناگون خواهیم داشت. به علاوه ما به بحث و مشاوره با پیچای، خصوصا در حوزه هایی که علاقه شدید داریم، ادامه می دهیم.
 
 ساندار پیچای نامه ای به کارمندان گوگل نوشت که کمی بعد و تقریبا هم زمان با نامه پیج و برین منتشر شد. او در نامه خود تأکید می کند که تغییر اخیر تقریبا هیچ تأثیری بر روال کارهای روزمره گوگل ندارد:
 
 من به صورت شفاف اعلام می کنم که این تغییر هیچ تأثیری روی ساختار آلفابت یا کارهای روزمره ما ندارد. من تمرکز بالای خود را روی گوگل معطوف خواهم کرد و فعالیت های مان را در گسترش مرزهای پردازش و ساختن گوگلی بهتر برای تمام مردم مدیریت می کنم. به علاوه درباره مدیریت آلفابت و تمرکز بلندمدت برای رفع چالش های جهانی به کمک فناوری هیجان زده هستم.
 
 اخبار جدید که شاید توسعه ای شوکه کننده در مسیر آینده گوگل به نظر برسد، برای افرادی که روند کاری برین و پیج را از سال ۲۰۱۵ دنبال می کنند، تعجب آور نیست. این دو نفر حضور عمومی جدی نداشته اند و در جلسه های مشترک با سرمایه گذاران و رویدادهای مشابه، آنچنان دیده نمی شدند. در رویدادهای سالانه رونمایی از محصول یا کنفرانس I/O گوگل نیز از سال ها پیش خبری از بنیان گذارها نبود.
 
 سرگی برین یک بار ویدئویی زنده را به صورت یک دمو از گوگل گلس (پروژه تقریبا مرده گوگل) اجرا کرد. او اغلب فردی عاشق فناوری و نمایش بود و چهره شرکت در برنامه های بلندپروازانه محسوب می شد. درمقابل، پیج که پیش از انتخاب پیچای مدیرعامل شرکت بود، چهره اجرایی فرآیندها را به خود می گرفت. به هرحال بنیان گذارهای گوگل از چند سال پیش و با تغییر ساختار شرکت، تقریبا از انظار عمومی محو شده اند.
 
 تأسیس هلدینگ آلفابت در سال ۲۰۱۵ بحث های زیادی به همراه داشت. هلدینگ مذکور نشان دهنده یک ساختار سازمانی بی سابقه در سیلیکون ولی بود. در آن زمان غول های فناوری در حال جمع آوری قدرت از منابع گوناگون و تحکیم صنایع بودند. آلفابت به نوعی با هدف تجزیه گوگل به کسب و کارهای اصلی تأسیس شد. درواقع بخش های موتور جست وجو و محصولات متعدد دیگر از هم جدا شدند. همچنین بازوهای دیگر مانند X lab (که قبلا به نام Google X شناخته می شد) و زیرمجموعه خودروهای خودران Waymo نیز به بازیگرانی مستقل تبدیل شدند.
 
 راه اندازی آلفابت به پیج و برین امکان داد که از تمرکز اخبار عمومی خارج شوند و کنترل و مسئولیت را به پیچای واگذار کنند. پیج از آن زمان وقت بیشتری را به شرکت های هواپیمای الکتریک همچون کیتی هاک در کالیفرنیا اختصاص داد. برین کمتر از دوست قدیمی خود در اخبار عمومی دیده می شد. او تنها در سال ۲۰۱۷ در اقدامی قابل توجه در فرودگاه بین المللی سان فرانسیسکو ظاهر شد و در تظاهرات علیه فرمان اجرایی ضدمهاجرت ترامپ شرکت کرد.
 
 ساندار پیچای پس از به دست گرفتن کنترل گوگل، توسعه آن را ادامه داد تا غول موتور جست وجو به پدیده ای عمومی تر و رایج تر در دنیای آنلاین تبدیل شود. او راه اندازی برند پیکسل و دیگر فعالیت های سخت افزاری را مدیریت کرد. به علاوه سرمایه گذاری های عظیم شرکت در هوش مصنوعی و رایانش ابری تحت مدیریت پیچای انجام شد. ارزش سهام شرکت از زمان تأسیس آلفابت دوبرابر شده است و درآمد نیز رشد مشابهی را تجربه کرد. شرکت در اولین گزارش فصلی خود پس از راه اندازی آلفابت فروش ۷/۱۸ میلیارد دلاری را بیان کرد. آخرین گزارش فصلی آلفابت، فروش ۳/۳۶ میلیارد دلاری را نشان می دهد.
 
 پیج و برین، عنوان مدیرعامل را نیز در دوران افزایش بررسی های موشکافانه روی غول های فناوری به پیچای منتقل کردند. فراموش نکنید که از زمان کنار رفتن بنیان گذارها، گوگل و زیرمجموعه اش یوتیوب، شاهد مجادله های بسیاری بوده اند. چهار سال گذشته برای گوگل (مانند بزرگان دیگر همچون آمازون و فیس بوک) سال های سختی بوده اند. مجموعه ای از کارمندان فعال نیز در داخل شرکت ظاهر شده اند که برای تغییر ساختارها تلاش می کنند. به علاوه انواع قانون گذاران، فعالان و تنظیم گران قانونی به دنبال بررسی قدرت گوگل از خارج هستند.
 
 پیچای پس از پیج و برین به چهره اصلی شرکت تبدیل شد که کنار آمدن با توفان های متعدد از سوی منتقدان را برعهده گرفت. او رخدادهای عظیمی همچون اخراج جیمز دامور، منتقد تنوع نیروی کاری و همکاری شرکت در پروژه ساخت پهپاد با وزارت دفاع آمریکا و برنامه هایی برای راه اندازی موتور جست وجوی مخصوص کشور چین را مدیریت کرد.
 
 ساندار پیچای و مدیرعامل یوتیوب، سوزان وویچیتسکی علاوه بر چالش های بالا باید با چالش های پلتفرم اشتراک ویدئو نیز دست وپنجه نرم می کردند. انتشار برخی محتوای ویدئویی در یوتیوب، انتقادهای فراوانی را برای آنها به همراه داشت. به علاوه گوگل در اروپا و آمریکا هدف بررسی های موشکافانه در حوزه مبارزه با انحصارگرایی بود. برخی از آن چالش ها هنوز ادامه دارند و جریمه های چندین میلیارد دلاری برای غول موتور جست وجو به همراه داشته اند.
 
 آزار و اذیت جنسی و چالش اتحادیه های کارمندی، اکنون بزرگ ترین مشکلات پیش روی مدیریت گوگل هستند. چندی پیش تأیید شد که برین و پیج برای خروج اندی رابین (هم بنیان گذار اندروید که تحت اتهام های شدید جنسی قرار داشت)، هزینه ۹۰ میلیون دلاری پرداخت کرده اند. کارمندان در اعتراض به رویکرد انجام شده بزرگ ترین حرکت اعتراضی کارمندی را در تاریخ شرکت برگزار کردند که به Google Walkout مشهور شد. ۲۰ هزار کارمند گوگل در سرتاسر جهان در حرکت اعتراضی شرکت کردند.
 
 رهبران گوگل پس از تظاهرات بزرگ کارمندان، به اقدام های تلافی جویانه علیه رهبران معترض و دیگر فعالیت های اعتراضی محکوم شدند. گوگل اکنون پرونده ای حقوقی را به خاطر اخراج تعداد زیادی از کارمندان خود در جریان دارد که هماهنگی اعتراض ها را برعهده داشتند. به علاوه یک بازرسی داخلی نیز در حال انجام در شرکت است که روندهای مدیریت آزار و اذیت جنسی و اتهام های مشابه را بررسی می کند.
 
 با تغییرات جدید مشخص نیست که پیج و برین چگونه با پیچای همکاری می کنند. درواقع این سؤال مطرح می شود که آیا آنها به جز صحبت های مرسوم، دخالت بیشتری در رویکردهای شرکت خواهند داشت؟ آیا بنیان گذارها در مدیریت چالش های پیش رو همچون پرونده های حقوقی، نگرانی های تنظیم گران قانونی و چالش های اخلاقی داخلی شرکت می کنند؟ به علاوه مشخص نیست که بنیان گذارهای ثروتمند گوگل با ثروت هنگفت خود چه کارهایی انجام می دهند. هر دو نفر با در نظرگرفتن ثروت حاصل از سهام آلفابت، ثروتی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار دارند و هیچ یک از آنها فعالیت خیریه یا تأسیس مؤسسه غیرانتفاعی انجام نداده اند. به هرحال کاربران و کارشناسان متعدد، پیج و برین را به خاطر صحبت نکردن یا انجام عمل خاص در حوزه خیریه، به باد انتقاد می گیرند.
 
 پیج و برین در پایان نامه خود نوشتند: ما واقعا خوشحال هستیم که یک پروژه تحقیقاتی کوچک به منبع دانش و اطلاعات و توانمندسازی برای میلیاردها نفر تبدیل شد؛ تلاشی که ما دو نفر در زمان دانشجویی در استنفورد انجام دادیم و به تولد مجموعه ای از فناوری های دیگر انجامید. ما در سال ۱۹۹۸ و زمانی که سرورها را از خوابگاه به یک گاراژ منتقل کردیم، هیچ گاه تصور چنین آینده ای را برای ایده خود نداشتیم.

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب روابط عمومی  

  آشنایی با روابط عمومی


  نکته های کاربردی در مدیریت ارتباطات بحران


  آشنایی با راه‌های حفظ اعتبار در فعالیت‌های آنلاین


  مهارت‌های جدید برای موفقیت در فروش


  4 نکته که مشتریان تمایلی به شنیدن آنها ندارند


  انتصاب سرپرست روابط عمومی بانک مرکزی


  اولین نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی شهرداری های استان تهران


  فراخوان عمومی جهت انتخاب مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد


  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی: در برخی دستگاه های اجرایی نگاه تخصصی به روابط عمومی وجود ندارد


  کتاب روابط عمومی تشکیلاتی منتشر خواهد شد


 
 
 
مقالات
گفتگو
گزارش
آموزش
جهان روابط عمومی
مدیریت
رویدادها
روابط عمومی ایران
کتابخانه
تازه های شبکه
آخرین رویدادها
فن آوری های نو
تبلیغات و بازاریابی
ایده های برتر
بادپخش صوتی
گزارش تصویری
پیشنهادهای کاربران
اخبار بانک و بیمه
نیازمندی ها
خدمات
خبرنگار افتخاری
بخش اعضا
دانلود کتاب
پیوندها
جستجوی پیشرفته
موبایل
آر اس اس
بخشنامه ها
پیشکسوتان
لوح های سپاس
پیام های تسلیت
مناسبت ها
جملات حکیمانه
پایان نامه ها
درباره شارا
تماس با ما
Shara English
Public Relation
Social Media
Marketing
Events
Mobile
Content
Iran Pr
About Us - Contact US - Search
استفاده از مطالب این سایت با درج منبع مجاز است
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شارا است
info@shara.ir
  خبر فوری: دعوت دبیرخانه پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی برای حضور در این رویداد علمی